Europa League
18:55
 
AEK Athens
-
Leicester
18:55
 
Zorya
-
Braga
18:55
 
AC Milan
-
Sparta Prague
18:55
 
Lille
-
Celtic
18:55
 
Qarabag FK
-
Villarreal
18:55
 
Sivasspor
-
Maccabi Tel Aviv
18:55
 
LASK Linz
-
Ludogorets Razgrad
18:55
 
Antwerp
-
Tottenham
18:55
 
CSKA Moscow
-
Dinamo Zagreb
18:55
 
Feyenoord
-
Wolfsberger AC
18:55
 
Gent
-
Hoffenheim
18:55
 
FK Crvena zvezda
-
Liberec
21:00
 
Roma
-
PFC CSKA-Sofia
21:00
 
CFR Cluj
-
Young Boys
21:00
 
Arsenal
-
Dundalk
21:00
 
Molde
-
Rapid Wien
21:00
 
Slavia Prague
-
Bayer Leverkusen
21:00
 
Nice
-
Hapoel Beer Sheva
21:00
 
Benfica
-
Standard Liege
21:00
 
Rangers
-
Lech Poznan
21:00
 
Omonia Nicosia
-
PSV Eindhoven
21:00
 
Granada
-
PAOK Thessaloniki FC
21:00
 
Real Sociedad
-
Napoli
21:00
 
AZ Alkmaar
-
Rijeka
Copa Sudamericana
01:30
 
Velez Sarsfield
-
Club Atletico Penarol
01:30
 
Vasco da Gama
-
Caracas
01:30
 
Millonarios
-
Deportivo Cali
23:15
 
Sol de America
-
Universidad Catolica
23:15
 
Union
-
Emelec
23:15
 
Coquimbo Unido
-
Estudiantes Merida
France: FA Cup
01:00
 
CS Le Moule
-
Phare du Canal
USA: Major League Soccer
01:00
 
Minnesota United
-
Colorado Rapids
01:00
 
DC United
-
Columbus Crew
01:30
 
Dallas Burn
-
Inter Miami CF
03:00
 
Portland Timbers
-
LA Galaxy
03:30
 
Los Angeles FC
-
Houston Dynamo
03:30
 
San Jose Earthquakes
-
Real Salt Lake
EURO U-17 qualification
14:00
Postponed
Bosnia-Herzegovina U17
-
Liechtenstein U17
(-)
14:00
Postponed
Bulgaria U17
-
Croatia U17
(-)
Armenia: Premier League
12:30
 
Lori
-
FC Banants
Armenia: 1. Division
12:00
 
BKMA
-
Ararat Armenia II
12:00
 
Ararat II
-
Noravank
Brazil: Serie C
00:00
 
Ituano FC
-
Brusque
Brazil: Cup
01:30
 
Corinthians
-
America MG
01:30
 
Atletico PR
-
Flamengo
23:00
 
Bragantino
-
Palmeiras
Chile: Primera Division
17:30
 
Cobresal
-
Santiago Wanderers
20:00
 
Universidad de Concepcion
-
Universidad de Chile
China: Super League
08:30
 
Wuhan Zall
-
Qingdao Huanghai
12:35
 
Jiangsu Suning FC
-
Shanghai SIPG FC
China: League
08:00
 
Meizhou Hakka
-
Hangzhou Greentown
11:00
 
Nei Mongol Zhongyou FC
-
Shaanxi Changan
12:35
 
Beijing Renhe
-
Shenyang Urban FC
Colombia: Cup 1
01:00
 
Deportes Quindio
-
CD Jaguares
01:40
 
Once Caldas
-
Envigado
20:00
 
Tigres FC
-
Deportivo Pereira
21:00
 
Real Santander
-
Chico FC
21:00
 
Leones
-
Rionegro Aguilas
21:30
 
Santa Fe
-
Patriotas
23:45
 
Cucuta
-
La Equidad
Costa Rica: Primera Division
03:00
 
LD Alajuelense
-
ADR Jicaral
Costa Rica: Liga de Ascenso
01:00
 
Barrio Mexico
-
AD Aserri
19:00
 
AD Santa Rosa
-
Universidad de Costa Rica
DR Congo: Super League
14:00
 
TP Mazembe
-
Maniema Union
15:30
 
Saint-Eloi Lupopo
-
Renaissance
Egypt: 1. Division
16:30
 
Aswan FC
-
Al-Ittihad Al-Sakandary
19:00
 
El Entag El Harby
-
Misr El-Maqasa
Estonia: Esiliiga
18:00
 
Flora Tallinn U21
-
Nomme United
France: National
18:15
 
SC Bastia
-
Laval
Guatemala: Premier League Guatemala
18:00
 
Club Xelaju
-
Antigua Guatemala
Honduras: Liga Nacional
02:00
 
Honduras Progreso
-
Real Espana
02:00
 
Platense FC
-
Real de Minas
Indonesia: Liga 1
09:30
Postponed
PSIS
-
PSM Makassar
(-)
12:15
Postponed
Persib Bandung
-
PS TNI
(-)
Italy: Serie C
15:00
Postponed
Palermo
-
Potenza
(-)
Jordan: 1. Division
16:00
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Jazeera
Kuwait: 1. Division
15:30
 
Khaitan SC
-
Al Fahaheel
15:30
 
Kuwait SC
-
Al Nasr
17:45
 
Al Sahel SC
-
Kazma
17:45
 
Al-Arabi
-
Al-Qadsia
Mexico: Ascenso MX
02:05
 
Correcaminos de la UAT
-
Tapatio
04:05
 
Leones Negros
-
Monarcas Morelia
Peru: Primera DivisiĆ³n
21:30
 
Carlos A. Mannucci
-
Real Garcilaso
Poland: 2. Division
13:00
 
Lech Poznan ll
-
Olimpia Elblag
Poland: FA Cup
17:00
Postponed
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Zaglebie Lubin
(-)
Romania: Liga II Serie A
17:30
 
Rapid Bucuresti
-
CS Mioveni
Saudi Arabia: 1. Division
15:50
 
Al Batin
-
Al-Raed
17:50
 
Al Qadasiya
-
Al-Taawon
Vietnam: V-league
13:15
 
Viettel
-
Ha Noi TT
13:15
 
Saigon FC
-
Than Quang Ninh
Slovenia: PrvaLiga
15:45
 
Olimpija Ljubljana
-
NK Bravo
17:30
 
Mura
-
Maribor
18:00
 
Aluminij
-
Domzale
Spain: Liga Adelante
16:30
 
Alcorcon
-
Sporting Gijon
19:00
 
Tenerife
-
Lugo
19:00
 
Mirandes
-
Zaragoza
19:00
 
Mallorca
-
Malaga
21:30
 
Sabadell
-
Leganes
21:30
 
Rayo Vallecano
-
Fuenlabrada
Sweden: Allsvenskan
19:00
 
Sirius
-
AIK
Switzerland: Challenge League
20:00
 
FC Stade Lausanne-Ouchy
-
Grasshopper
U.A.E.: 1. Division
15:15
 
Al-Jazira
-
Al Ittihad Kalba
15:15
 
Al-Dhafra
-
Al Fujairah
18:00
 
Al-Wasl
-
Al-Nasr SC
Uzbekistan: Uzbek League
11:00
 
Buxoro
-
Sogdiyona Jizzax
Venezuela: Primera Division
01:00
 
Yaracuyanos FC
-
Atletico Venezuela
22:00
 
Zamora FC
-
Monagas SC
01:00
 
Tachira
-
Metropolitanos FC
Germany: Oberliga
19:00
 
SC Westfalia Herne
-
TSG Sprockhoevel
19:00
Postponed
FC Guetersloh
-
Victoria Clarholz
(-)
19:00
 
Preussen Muenster II
-
Sportfreunde Siegen
19:00
Postponed
TuS Ennepetal
-
Holzwickeder
(-)
19:30
 
ASC Dortmund
-
SC Paderborn 07 II
Malta: Second Malta league
17:00
Postponed
Swieqi United F.C.
-
Marsa FC
(-)
17:00
 
Fgura United
-
Pembroke Athleta F.C.
21:15
 
Saint Andrews
-
Pieta
21:15
 
Naxxar Lions FC
-
Zebbug Rangers
21:15
 
Qormi FC
-
San Gwann FC
Russia: Russian third league
09:00
 
Sakhalin
-
Zvezda Ryazan
11:00
 
Rodina
-
Zenit Irkutsk
12:00
 
Khimki 2
-
Khimik Novomoskovsk
12:00
 
Kvant Obninsk
-
Saturn Ramenskoye
12:00
 
Kaluga
-
Salyut Belgorod
13:00
 
Avangard Kursk
-
Strogino
15:00
 
Fakel-M Voronezh
-
Znamya Noginsk
16:00
 
Metalurg Vidnoe
-
Krasny
16:00
 
Sokol Saratov
-
Metalurg Lypetsk
16:00
Postponed
Torpedo Vladimir
-
FC Chita
(-)
Turkey: Fourth Turkey league
11:00
 
Kemer Tekirovaspor
-
Ankara Adliyespor
11:00
 
Arnavutkoy Belediyespor
-
Artvin Horaspor
11:00
 
Ofspor
-
Malatya Yesilyurt Belediyespor
11:00
 
Belediye Derince
-
Nevsehirspor Genclik
11:00
 
Edirnespor Genclik
-
Fatsa Belediyespor
11:00
 
Manisaspor
-
Alemdag Spor 1877
12:00
 
Tekirdagspor
-
Kahta 02
12:00
 
Darica Genclerbirligi
-
Erzin Belediyespor
12:00
 
Karaman Belediyespor
-
Ceyhanspor
12:00
 
Gengelkoy Futbol Yatirimlari
-
Halide Edip Adivar Spor
12:00
 
Nazilli Belediyespor
-
Kutahyaspor
12:00
 
Agri 1970 Spor
-
Tokatspor
12:00
 
Tepecikspor
-
Fethiyespor
12:00
 
Yozgatspor
-
Mardin Buyuksehir Basakspor
12:00
 
Karsiyaka
-
Cizrespor
12:00
 
Soma Spor Dernegi
-
Catalcaspor
12:00
 
Carsambaspor
-
Arhavispor
12:00
 
Sile Yildizspor
-
Golcukspor
12:00
 
Batman Petrolspor
-
Yalovaspor
17:00
 
Yeni Diyarbakirspor
-
Kizilcabolukspor
17:00
 
Mersin
-
Elaziz Belediyespor