Champions League
18:55
Finished
Lokomotiv Moscow
1 - 2
Bayern Munich
(0-1)
18:55
Finished
Shakhtar Donetsk
0 - 0
Inter
(0-0)
21:00
Finished
Atletico Madrid
3 - 2
Salzburg
(1-1)
21:00
Finished
Borussia Moenchengladbach
2 - 2
Real Madrid
(1-0)
21:00
Finished
FC Porto
2 - 0
Olympiacos
(1-0)
21:00
Finished
Marseille
0 - 3
Manchester City
(0-1)
21:00
Finished
Liverpool
2 - 0
FC Midtjylland
(0-0)
21:00
Finished
Atalanta
2 - 2
Ajax
(0-2)
England: Championship
20:00
Finished
Barnsley
3 - 0
Queens Park Rangers
(2-0)
20:45
Finished
Wycombe
1 - 1
Watford
(0-0)
20:45
Finished
Middlesbrough
2 - 0
Coventry
(0-0)
20:45
Finished
Brentford
1 - 1
Norwich
(1-0)
20:45
Finished
Blackburn
2 - 4
Reading
(1-3)
20:45
Finished
Swansea
2 - 0
Stoke
(1-0)
Copa Sudamericana
23:15
Finished
Sport Huancayo
1 - 1
Liverpool FC
(0-0)
23:15
Finished
Audax Italiano
2 - 1
Bolivar
(1-1)
Italy: Coppa Italia
14:00
Finished
Sampdoria
1 - 0
Salernitana
(0-0)
15:00
Finished
Bologna
2 - 0
Reggina
(0-0)
15:00
Finished
Entella
3 - 1
Pisa
(1-0)
18:00
After penalty
Pordenone Calcio
0 - 0
Monza
pen 1-4
(0-0)
France: FA Cup
01:00
Finished
Stade Lamentinois
0 - 1
US Ste Rose
(-)
USA: Major League Soccer
00:00
Finished
Impact De Montreal
0 - 1
Nashville SC
(0-1)
EURO U-17 qualification
14:00
Postponed
Slovakia U17
-
Ireland U17
(-)
14:00
Postponed
Estonia U17
-
N.Ireland U17
(-)
Armenia: 1. Division
14:00
Finished
Banants II
6 - 0
Pyunik II
(-)
Australia: 2. Division
10:30
Postponed
Brisbane Strikers
-
Redlands United
(-)
10:30
Postponed
Eastern Suburbs
-
Gold Coast Knights
(-)
10:30
Postponed
Moreton Bay United
-
Gold Coast United FC
(-)
Australia: Third australian league
10:30
Postponed
Southside Eagles
-
Holland Park Hawks
(-)
Austria: Regionalliga
19:00
Postponed
SV Stripfing
-
Wiener Neustadt
(-)
Brazil: Serie B
23:00
Finished
Chapecoense AF
0 - 0
CS Alagoano
(0-0)
Bulgaria: B PFG
16:30
Finished
Botev Lukovit
1 - 2
Kariana Erden
(0-0)
Chile: Primera Division
20:00
Postponed
Palestino
-
Universidad Catolica
(-)
Chile: Primera B
17:30
Finished
Union San Felipe
1 - 1
San Luis
(-)
China: Super League
08:30
Finished
Guangzhou R&F F.C.
1 - 2
Henan Jianye
(1-1)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Bucaramanga
1 - 0
Cucuta
(0-0)
Costa Rica: Primera Division
22:00
Finished
Limon
1 - 0
Grecia
(1-0)
Denmark: Reserve League
13:00
Finished
Hobro Reserves
3 - 6
AaB Reserves
(-)
Ecuador: Serie B
01:00
Finished
Duros del Balon
1 - 0
Manta
(0-0)
England: League 1
20:00
Finished
Crewe
0 - 1
Lincoln
(0-1)
20:00
Finished
Charlton
2 - 0
Oxford
(2-0)
20:00
Finished
Bristol Rovers
1 - 3
Hull
(1-0)
20:00
Finished
AFC Wimbledon
1 - 0
Blackpool
(1-0)
20:00
Finished
Ipswich
1 - 0
Gillingham
(0-0)
20:00
Finished
Milton Keynes Dons
2 - 0
Wigan
(0-0)
20:00
Finished
Peterborough
2 - 2
Burton
(1-1)
20:00
Postponed
Swindon
-
Accrington
(-)
20:45
Finished
Fleetwood
1 - 0
Shrewsbury
(1-0)
20:45
Finished
Plymouth
2 - 1
Doncaster
(1-0)
20:45
Finished
Portsmouth
4 - 0
Northampton
(1-0)
20:45
Finished
Rochdale
2 - 2
Sunderland
(2-2)
England: League 2
19:30
Finished
Crawley
4 - 0
Tranmere
(3-0)
20:00
Finished
Carlisle
3 - 1
Morecambe
(2-0)
20:00
Finished
Bolton
1 - 0
Bradford
(1-0)
20:00
Finished
Walsall
0 - 2
Cambridge U
(0-1)
20:00
Finished
Southend
1 - 2
Oldham
(0-0)
20:00
Finished
Port Vale
2 - 1
Cheltenham
(0-0)
20:00
Finished
Mansfield
2 - 4
Barrow
(1-2)
20:00
Finished
Leyton Orient
1 - 1
Exeter
(1-0)
20:00
Finished
Harrogate
0 - 0
Stevenage
(0-0)
20:00
Finished
Forest Green
1 - 0
Grimsby
(1-0)
20:00
Finished
Newport
2 - 1
Colchester
(0-0)
20:45
Postponed
Scunthorpe
-
Salford City
(-)
England: National League
20:00
Finished
Wrexham
0 - 0
Barnet
(0-0)
20:45
Finished
Stockport
0 - 0
Solihull Moors
(0-0)
20:45
Finished
Maidenhead United
2 - 1
Dag and Red
(0-1)
20:45
Finished
King's Lynn Town
2 - 3
Wealdstone
(0-1)
20:45
Finished
Hartlepool
1 - 1
Altrincham
(1-0)
20:45
Postponed
Halifax
-
Notts Co.
(-)
20:45
Finished
Dover
3 - 2
Eastleigh
(2-1)
20:45
Finished
Bromley
3 - 2
Weymouth
(1-1)
20:45
Finished
Boreham Wood
1 - 0
Woking
(1-0)
20:45
Finished
Aldershot
1 - 4
Torquay
(1-1)
21:08
Finished
Yeovil
1 - 2
Sutton United
(1-1)
Georgia: Pirveli Liga
11:00
Finished
FC Samgurali Tskhaltubo
0 - 0
WIT Georgia Tbilisi
(0-0)
11:00
Finished
Sioni Bolnisi
1 - 1
FC Gagra
(1-0)
Germany: Regionalliga
19:00
Postponed
VfR Garching
-
FC Memmingen
(-)
19:00
Finished
Aalen
1 - 0
Teutonia Watzenborn-Steinberg
(1-0)
Gibraltar: Premier League
20:00
Finished
Lynx
5 - 0
Manchester 62 FC
(1-0)
Indonesia: Liga 1
09:30
Postponed
Bhayangkara Surabaya United
-
Barito Putera
(-)
09:30
Postponed
Persebaya Surabaya
-
Madura United
(-)
12:15
Postponed
Persija Jakarta
-
PSS Sleman
(-)
14:30
Postponed
Persita
-
Persik
(-)
Iraq: Super League
13:00
Finished
Zakho
0 - 0
Al Karkh
(0-0)
13:00
Finished
Al-Qasim
3 - 3
Naft Misan
(1-1)
Ireland: 1. Division
20:45
Finished
Cobh Ramblers
0 - 0
Shamrock Rovers B
(0-0)
20:45
Finished
Wexford Youths
2 - 1
Longford Town
(0-1)
20:45
Finished
Galway United FC
2 - 2
UCD
(1-0)
20:45
Finished
Cabinteely
0 - 2
Drogheda United
(0-0)
20:45
Finished
Athlone Town
0 - 1
Bray Wanderers
(0-1)
Jordan: 1. Division
16:00
Finished
Sahab SC
0 - 1
Al-Hussein SC
(0-0)
Kazakhstan: Premier League Championship
10:00
Finished
Shakhter Karagandy
0 - 0
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
(0-0)
Mexico: Liga MX
04:00
Finished
Pachuca
1 - 1
Pumas
(1-1)
Mexico: Ascenso MX
00:00
Finished
Mineros de Zacatecas
1 - 1
Jaibos Tampico Madero
(1-0)
Netherlands: KNVB Cup
18:45
Finished
Twente
1 - 3
De Graafschap
(0-2)
19:45
Finished
SC Heerenveen
3 - 1
FC Oss
(3-1)
19:45
Finished
VVV-Venlo
4 - 2
FC Den Bosch
(0-1)
21:00
Finished
FC Dordrecht
2 - 4
FC Utrecht
(1-3)
Norway: Eliteserien
19:00
Finished
Viking
0 - 1
FK Haugesund
(0-1)
Peru: Segunda Division
16:30
Finished
Santa Rosa de Andahuaylas
0 - 1
Santos
(0-0)
19:00
Finished
Sport Chavelines Juniors
1 - 0
Union Comercio
(0-0)
21:30
Finished
Union Huaral
1 - 3
Juan Aurich
(1-1)
South Africa: 1. Division
18:30
Finished
Chippa United
0 - 1
Kaizer Chiefs
(0-0)
18:30
Finished
Black Leopards
1 - 3
Baroka FC
(0-3)
Spain: Liga Adelante
19:00
Finished
Girona
2 - 1
Cartagena
(1-1)
Ukraine: 1. Division
13:00
Finished
FC Avanhard Kramatorsk
0 - 3
Alians
(0-1)
Uzbekistan: Uzbek League
11:00
Finished
Andijon
0 - 0
Qizilqum Zarafshon
(0-0)
13:00
Finished
Navbahor Namangan
2 - 1
Bunyodkor Tashkent
(1-1)
Venezuela: Primera Division
01:00
Finished
Portuguesa FC
0 - 0
Gran Valencia
(0-0)
22:00
Finished
Estudiantes Merida
1 - 2
Deportivo La Guaira
(0-1)
01:00
Finished
Deportivo Lara
1 - 1
Mineros De Guayana
(1-1)
Brazil: Serie D
19:00
Finished
Guarany de Sobral
1 - 3
America RN
(1-3)
England: National League North/South
20:45
Finished
Boston United
1 - 1
Guiseley
(0-0)
20:45
Finished
Hereford
0 - 2
Bradford PA
(0-2)
20:45
Finished
Chester
2 - 1
Curzon
(1-0)
20:45
Finished
Chippenham Town
1 - 2
Dartford
(1-1)
20:45
Finished
Hampton & Richmond
1 - 2
Eastbourne Borough
(0-1)
England: Evo-Stik League
20:30
Finished
Hartley Wintney
3 - 1
Yate Town
(1-1)
20:30
Finished
Hednesford
5 - 1
Bromsgrove Sporting
(1-1)
20:45
Finished
Kings Langley FC
2 - 1
Banbury United
(1-1)
20:45
Postponed
Biggleswade Town
-
Coalville Town
(-)
20:45
Finished
Barwell FC
1 - 3
Rushall Olympic
(0-3)
20:45
Postponed
AFC Rushden & Diamonds
-
Tamworth
(-)
20:45
Finished
Walton Casuals
3 - 0
Metropolitan Police FC
(0-0)
20:45
Finished
Truro City
4 - 1
Wimborne Town
(4-0)
20:45
Finished
Salisbury
2 - 1
Weston Super Mare
(1-1)
20:45
Finished
Poole Town FC
1 - 0
Gosport Borough
(0-0)
20:45
Finished
Hendon
2 - 0
Farnborough
(2-0)
20:45
Finished
Hayes & Yeading United
2 - 2
Chesham United
(1-0)
20:45
Finished
St. Ives Town FC
1 - 0
Leiston
(0-0)
20:45
Finished
Taunton Town
2 - 1
Dorchester Town
(1-1)
20:45
Finished
Stratford Town
2 - 1
Redditch United
(2-0)
20:45
Finished
Potters Bar Town
1 - 2
Worthing
(1-0)
20:45
Finished
Hornchurch
3 - 1
Haringey Borough
(1-0)
20:45
Finished
Basford United
4 - 1
Scarborough Athletic
(2-0)
20:45
Finished
Bamber Bridge
0 - 1
Gainsborough
(0-0)
20:45
Postponed
Ashton United
-
Grantham Town
(-)
20:45
Finished
Mickleover Sports
1 - 0
Hyde United
(0-0)
20:45
Abandoned
Warrington Town
0 - 1
Buxton
(-)
20:45
Finished
Stalybridge
3 - 1
Morpeth Town FC
(3-1)
20:45
Finished
Stafford Rangers
0 - 3
Atherton Colleries
(0-2)
20:45
Finished
South Shields
1 - 0
FC United of Manchester
(0-0)
20:45
Finished
Radcliffe Borough
3 - 3
Whitby
(1-2)
Kosovo: Superliga
14:00
Finished
Arberia
0 - 1
Drita
(0-1)
14:00
Finished
Feronikeli
1 - 0
Llapi
(0-0)
Scotland: Highland/Lowland
20:45
Finished
Edusport Academy
3 - 1
Dalbeattie Star
(2-0)
20:45
Finished
Kelty Hearts
4 - 0
Vale of Leithen
(2-0)
20:45
Finished
Gala Fairydean Rovers
3 - 1
Spartans
(2-1)
20:45
Finished
Berwick
3 - 1
Edinburgh University
(2-1)
Uruguay: Segunda Division
21:15
Finished
Rampla Juniors
2 - 0
Albion
(-)
23:35
Finished
Atenas
1 - 1
Villa Espanola
(-)