England: Premier League
00:00
 
Manchester City
-
Newcastle United
00:00
 
Sheffield United
-
Wolverhampton Wanderers
00:00
 
West Ham
-
Burnley
02:15
 
Brighton
-
Liverpool
Spain: La Liga
01:30
 
Real Betis
-
Osasuna
01:30
 
Getafe
-
Villarreal
03:00
 
Barcelona
-
Espanyol
Italy: Serie A
00:30
 
Fiorentina
-
Cagliari
00:30
 
Genoa
-
Napoli
02:45
 
Atalanta
-
Sampdoria
02:45
 
Bologna
-
Sassuolo
02:45
 
Roma
-
Parma
02:45
 
Torino
-
Brescia
England: Championship
21:00
 
Millwall
-
Middlesbrough
23:00
 
West Bromwich Albion
-
Derby
00:00
 
Birmingham
-
Swansea
00:00
 
Bristol City
-
Hull
00:00
 
Wigan
-
Queens Park Rangers
01:45
 
Sheffield Wednesday
-
Preston
Friendlies
17:00
 
KV Mechelen
-
RWDM Brussels FC
22:00
 
Club Bruges
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
00:00
 
Geel
-
St.Truiden
Russia: Premier League
22:00
 
Zenit St. Petersburg
-
FC Sochi
22:00
 
Gazovik Orenburg
-
CSKA Moscow
00:30
 
Spartak Moscow
-
Lokomotiv Moscow
00:30
 
FC Rostov
-
FC Ufa
USA: Major League Soccer
06:30
Postponed
New England Rev.
-
Atlanta United
(-)
07:00
Postponed
Chicago Fire
-
Philadelphia Union
(-)
07:00
Postponed
New York Red Bulls
-
Seattle Sounders FC
(-)
07:00
 
Orlando City
-
Inter Miami CF
Portugal: Liga ZON Sagres
01:00
 
Boavista
-
Maritimo
03:15
 
Aves
-
Vitoria de Setubal
Turkey: Super Lig
22:30
 
Sivasspor
-
Yeni Malatyaspor
22:30
 
Trabzonspor
-
Antalyaspor
01:00
 
Alanyaspor
-
Galatasaray
01:00
 
Goztepe
-
Ankaragucu
Andorra: 1. Division
01:30
 
FC Ordino
-
Sant Julia
01:30
 
Inter Club d'Escaldes
-
UE Santa Coloma
Austria: tipp3-Bundesliga
01:30
 
Austria Wien
-
Altach
Brazil: Serie A
02:00
Postponed
Flamengo
-
Sport
(-)
02:00
Postponed
Botafogo RJ
-
Palmeiras
(-)
02:00
Postponed
Bragantino
-
Internacional
(-)
02:00
Postponed
Sao Paulo
-
Atletico GO
(-)
02:00
Postponed
Goias
-
Fluminense
(-)
02:00
Postponed
Fortaleza
-
Atletico MG
(-)
02:00
Postponed
Atletico PR
-
Ceara
(-)
02:00
Postponed
Bahia
-
Vasco da Gama
(-)
02:00
Postponed
Gremio
-
Coritiba
(-)
02:00
Postponed
Corinthians
-
Santos FC
(-)
Brazil: State Leagues
05:00
 
Criciuma
-
Marcilio Dias
06:30
 
Chapecoense AF
-
Avai FC
Bulgaria: A Grupa
22:30
 
Ludogorets Razgrad
-
Levski Sofia
01:15
 
Beroe
-
Slavia Sofia
Czech Republic: Het league
22:00
Postponed
Zlin
-
Karvina
(-)
22:00
Postponed
Pribram
-
Teplice
(-)
22:00
Postponed
Opava
-
Sigma Olomouc
(-)
23:00
 
Jablonec
-
Banik Ostrava
23:00
 
Slavia Prague
-
Sparta Prague
23:00
 
Viktoria Plzen
-
Liberec
Czech Republic: Druha League
22:00
 
Trinec
-
Pardubice
Denmark: Superliga
23:00
 
Randers FC
-
Esbjerg fB
23:00
 
AC Horsens
-
Hobro
01:00
 
OB
-
Silkeborg
01:00
 
Lyngby
-
SønderjyskE
Estonia: Meistriliiga
23:00
 
Talinna Kalev
-
Levadia Maardu
23:00
 
Tammeka
-
TJK Legion
23:00
 
Tulevik Viljandi
-
Flora Tallinn
23:30
 
Trans Narva
-
Paide Linnameeskond
Greece: Super League
23:15
 
Aris Thessaloniki FC
-
Olympiacos
01:00
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Panathinaikos
01:30
 
AEK Athens
-
OFI Crete
Iceland: Urvalsdeild
01:00
 
Vikingur Reykjavik
-
Valur
02:15
 
IA Akranes
-
HK Kopavogs
02:15
 
Fjolnir
-
Grotta
03:15
 
Breidablik
-
FH Hafnarfjordur
Iceland: 1. Deild
01:00
 
Thor Akureyri
-
Vestri
02:15
 
Grindavik
-
Keflavik
02:30
 
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
-
Throttur Reykjavík
Indonesia: Liga 1
15:30
Postponed
PSS Sleman
-
Barito Putera
(-)
18:30
Postponed
Persija Jakarta
-
PS TNI
(-)
18:30
Postponed
Persipura Jayapura
-
PSM Makassar
(-)
Japan: J. League
16:00
 
Cerezo Osaka
-
Shimizu S-Pulse
16:00
 
Vegalta Sendai
-
Urawa Red Diamonds
16:30
 
Kashiwa Reysol
-
Yokohama FC
17:00
 
Sanfrecce Hiroshima
-
Oita Trinita
17:00
 
Kashima Antlers
-
Consadole Sapporo
17:00
 
Sagan Tosu
-
Vissel Kobe
17:00
 
Yokohama F.Marinos
-
Shonan Bellmare
17:30
 
Nagoya Grampus Eight
-
Gamba Osaka
17:30
 
FC Tokyo
-
Kawasaki Frontale
Latvia: Virsliga
22:00
 
Riga FC
-
FS Metta/LU
22:00
 
BFC Daugavpils
-
Rigas Futbola skola
00:00
 
FK Liepaja
-
Valmieras FK
Moldova: National Division
22:00
 
FC Sfintul Gheorghe
-
FC Sheriff
00:30
 
CS Petrocub
-
Dinamo-Auto
Montenegro: 2. Division
22:30
 
Decic Tuzi
-
FK Drezga
22:30
 
Mornar
-
FK Lovcen
22:30
 
FK Arsenal Tivat
-
Otrant
22:30
 
Jezero
-
Ibar
22:30
 
Jedinstvo BP
-
FK Bokelj
Poland: FA Cup
01:00
 
Lech Poznan
-
Lechia Gdansk
Romania: Cup
00:00
 
FCSB
-
Dinamo Bucuresti
Singapore: S.League
18:45
Postponed
Hougang United FC
-
Tampines Rovers FC
(-)
Slovakia: FA Cup
23:00
 
Slovan Bratislava
-
Ruzomberok
Slovenia: PrvaLiga
23:00
 
Aluminij
-
NK Bravo
01:15
 
Mura
-
ND Triglav
Spain: Liga Adelante
00:30
 
Malaga
-
RC Deportivo
00:30
 
Real Oviedo
-
Las Palmas
02:45
 
Huesca
-
Alcorcon
02:45
 
Ponferradina
-
Lugo
Sweden: Superettan
00:00
 
GIF Sundsvall
-
Vaesteraas SK
00:00
 
Halmstads BK
-
Norrby
00:00
 
Oesters IF
-
Oergryte FF
00:00
 
GAIS
-
Dalkurd FF
00:00
 
Ljungskile
-
IK Brage
Switzerland: Super League
23:15
 
Young Boys
-
Thun
01:30
 
Servette
-
Luzern
01:30
 
Sion
-
Basel
Switzerland: Challenge League
23:15
 
Kriens
-
Aarau
Ukraine: Premier League
21:00
Postponed
Karpaty
-
SC Dnipro-1
(-)
Ukraine: Cup
01:30
 
Dynamo Kyiv
-
Vorskla
Finland: Veikkausliga
22:30
 
RoPS
-
HIFK
22:30
 
HJK
-
Haka
22:30
 
FC Lahti
-
Seinaejoen JK
22:30
 
IFK Mariehamn
-
Honka
Kosovo: Superliga
22:00
 
Drenica
-
Ferizaj
22:00
 
Ballkani
-
Llapi
22:00
 
Gjilani
-
FC Prishtina
Tanzania: Premier League
20:00
 
Mbeya City
-
Polisi Morogoro
20:00
 
Namungo FC
-
Simba SC
20:00
 
Ndanda FC
-
JKT Tanzania
20:00
 
Mbao
-
Mtibwa Sugar
20:00
 
Biashara Mara United
-
Ruvu Shooting
20:00
 
Kinondoni MC
-
Singida United
20:00
 
Azam FC
-
Mwadui
USA: USL Pro League
00:00
Postponed
New England Revolution II
-
Toronto FC II
(-)