England: Premier League
20:00
 
Liverpool
-
Crystal Palace
20:00
 
West Ham
-
Fulham
22:30
 
Arsenal
-
Aston Villa
Spain: La Liga
19:00
 
Las Palmas
-
Sevilla
21:15
 
Granada
-
Alaves
23:30
 
Athletic Bilbao
-
Villarreal
02:00
 
Real Sociedad
-
Almeria
Germany: 1. Bundesliga
20:30
 
Darmstadt
-
Freiburg
22:30
 
Bayer Leverkusen
-
Werder Bremen
Italy: Serie A
17:30
 
Napoli
-
Frosinone
20:00
 
Sassuolo
-
AC Milan
23:00
 
Udinese
-
Roma
01:45
 
Inter
-
Cagliari
France: Ligue 1
18:00
 
Le Havre
-
Nantes
20:00
 
Clermont Foot
-
Montpellier
01:45
 
Lyon
-
Brest
Friendlies
09:00
 
Kawasaki Frontale
-
JEF United Chiba
Russia: Premier League
16:00
 
Gazovik Orenburg
-
Olimpiec Nizhny
18:15
 
Ural
-
Dinamo Moscow
20:45
 
Fakel
-
FC Rostov
23:00
 
Krylya Sovetov Samara
-
Rubin Kazan
USA: Major League Soccer
07:30
Finished
Dallas Burn
0 - 0
Seattle Sounders FC
(0-0)
07:30
Finished
Sporting Kansas City
2 - 3
Inter Miami CF
(1-1)
07:30
Finished
Minnesota United
1 - 2
Houston Dynamo
(0-1)
08:30
Finished
Real Salt Lake
0 - 0
Columbus Crew
(0-0)
09:30
Finished
Vancouver Whitecaps
1 - 3
LA Galaxy
(0-0)
09:30
Finished
San Jose Earthquakes
0 - 3
Colorado Rapids
(0-1)
01:30
 
Atlanta United
-
Philadelphia Union
03:45
 
St. Louis City
-
Austin FC
Netherlands: Eredivisie
17:15
 
Heracles
-
SC Heerenveen
19:30
 
Fortuna Sittard
-
Feyenoord
19:30
 
FC Utrecht
-
Go Ahead Eagles
21:45
 
Ajax
-
Twente
01:00
 
NEC Nijmegen
-
PEC Zwolle
Portugal: Liga ZON Sagres
21:30
 
Sintra Football
-
Rio Ave
00:00
 
Arouca
-
Boavista
00:00
 
Portimonense
-
Casa Pia
02:30
 
Benfica
-
Moreirense
Turkey: Super Lig
17:30
 
Pendikspor
-
Istanbul Basaksehir
20:00
 
Hatayspor
-
İstanbulspor
20:00
 
Rizespor
-
Antalyaspor
23:00
 
Fatih Karagümrük
-
Fenerbahce
Albania: Kategoria Superiore
20:00
 
Egnatia
-
Partizani
23:00
 
Dinamo Tirana
-
KF Erzeni
Albania: 2 Albanian League
20:00
 
Besa Kavajë
-
Kastrioti
Algeria: Ligue 2
21:30
 
CA Batna
-
MSP Batna
21:30
 
Annaba
-
USM El Harrach
21:30
 
AS Khroub
-
Aïn Mlila
21:30
 
Oued Magrane
-
JS Bordj Ménaïel
21:30
 
E Sour El-Ghozlane
-
MO Constantine
21:30
 
IB Khémis El Khechna
-
MC El Eulma
21:30
 
Chelghoum
-
Teleghma
21:30
 
Oued Akbou
-
RB Ouargla
21:30
 
Kouba
-
Koléa
21:30
 
ASM Oran
-
NA Hussein Dey
21:30
 
GC Mascara
-
MCB Oued Sly
21:30
 
WA Boufarik
-
WA Mostaganem
21:30
 
SKAF Khémis Mélina
-
Ghir Abadla
21:30
 
RC Arbaa
-
Temouchent
21:30
 
CR Méchria
-
Olympique Médéa
Andorra: 1. Division
16:00
 
Atletic Escaldes
-
FC Ordino
18:30
 
FC Santa Coloma
-
Carroi
21:00
 
Pas de la Casa
-
Inter Club d'Escaldes
23:30
 
Atlètic Amèrica
-
Esperança dAndorra
Andorra: 2. Division
16:00
 
FC Santa Coloma II
-
Atlètic Club II
19:00
 
UE Santa Coloma II
-
La Massana
22:00
 
Sant Julia
-
Rangers
Angola: 1. Division
21:00
 
Desportivo Huíla
-
Académica do Lobito
Antigua and Barbuda: Premier Division
07:00
 
Pigotts Bullets
-
SAP
03:00
 
Hoppers
-
Green City
05:00
 
Grenades
-
Willikies
07:00
 
Garden Stars
-
Swetes
Argentina: Torneo Inicial
02:00
 
Sarmiento
-
Club Atletico Platense
04:15
 
Gimnasia LP
-
Banfield
06:00
 
Central Cordoba de Santiago
-
San Lorenzo
Argentina: Primera B Nacional
07:10
Finished
Deportivo Moron
0 - 2
Colon
(0-2)
00:30
 
Tristan Suarez
-
Quilmes
01:00
 
Arsenal Sarandi
-
San Telmo
01:30
 
Guillermo Brown
-
Chacarita Juniors
02:00
 
Racing de Cordoba
-
Ferro Carril Oeste
02:00
 
Gimnasia y Tiro
-
Club Atletico Mitre
03:00
 
Patronato de Parana
-
CA San Miguel
04:00
 
Atletico Guemes
-
Gimnasia Jujuy
04:50
 
San Martin San Juan
-
San Martin de Tucuman
07:00
 
CA Defensores de Belgrano
-
Deportivo Madryn
Argentina: Primera B Metropolitana
01:00
 
Germinal
-
Sansinena BB
01:00
 
CASD Camioneros
-
Ciudad de Bolivar
01:30
 
Sportivo Italiano
-
Argentino de Quilmes
01:30
 
Defensores de Pronunciameniento
-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
02:00
 
Villa Mitre
-
Sol de Mayo
02:00
 
Circulo Deportivo
-
Olimpo
02:00
 
Deportivo Rincón
-
Club Cipolletti
02:00
 
Gutiérrez
-
Sportivo Estudiantes
02:00
 
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
-
Douglas Haig
02:00
 
El Linqueno
-
Sportivo Belgrano
02:00
 
Crucero del Norte
-
Sarmiento de La Banda
02:30
 
Argentino Monte Maiz
-
Sportivo Atenas
02:30
 
Sol de America Formosa
-
Central Norte
02:40
 
Colegiales
-
Canuelas
03:00
 
9 de Julio Rafaela
-
Sportivo Las Parejas
03:00
 
Union de Sunchales
-
Boca Unidos
04:00
 
San Martin Mendoza
-
Huracan Las Heras
04:30
 
San Martin Burzaco
-
Deportivo Merlo
05:30
 
Juventud Antoniana
-
San Martín de Formosa
Armenia: Premier League
19:00
 
West Armenia
-
Shirak
Armenia: 1. Division
19:00
 
Pyunik II
-
Alashkert FC II
21:00
 
Banants II
-
Ararat Armenia II
Australia: Hyundai A-League
12:00
16'
Melbourne City FC
1 - 0
Perth Glory
(2-0)
Australia: 2. Division
11:30
41'
APIA Leichhardt Tigers
0 - 3
Sydney United 58
(0-0)
11:30
41'
Broadmeadow Magic
2 - 0
Lambton Jaffas FC
(0-0)
11:30
41'
Hamilton Olympic
1 - 1
Charlestown City Blues
(0-0)
12:00
 
Blacktown City FC
-
Central Coast Mariners Youth
12:00
10'
Western Sydney Wanderers FC Youth
2 - 0
St George City
(0-0)
12:00
8'
Brisbane Roar FC Youth
0 - 0
Peninsula Power
(0-0)
12:00
11'
Tuggeranong United
0 - 0
Tigers FC
(0-0)
12:00
15'
Canberra FC
0 - 0
Gungahlin United
(0-0)
12:30
 
Sunshine Coast Wanderers
-
Gold Coast Knights
13:00
 
Rockdale City Suns
-
Sydney Olympic
13:30
 
Olympic F.C.
-
Rochedale Rovers
13:30
 
Moreton City Excelsior
-
Lions FC
Australia: Third australian league
12:00
16'
Melbourne Victory II
2 - 0
Brunswick City
(0-0)
12:00
16'
Western United FC Youth
0 - 0
Werribee City
(0-0)
14:00
 
Mt Gravatt Hawks
-
Univ. Queensland
15:00
 
Mitchelton
-
Brisbane Strikers
15:00
 
Caboolture FC
-
SWQ Thunder
15:00
 
Virginia United
-
Redcliffe PCYC
16:15
 
Logan Lightning
-
Eastern Suburbs
Austria: tipp3-Bundesliga
19:30
 
Hartberg
-
Sturm Graz
22:00
 
Rapid Wien
-
SK Austria Klagenfurt
Austria: ADEG Erste Liga
15:30
 
SV Lafnitz
-
Amstetten
15:30
 
Sturm Graz (A)
-
SV Horn
Austria: Regionalliga
21:00
 
Roefix Roethis
-
Hohenems
21:00
 
Rankweil
-
Altach (A)
Azerbaijan: Premier League
19:30
 
Sabail
-
FC Kapaz
22:00
 
Sabah FK
-
Qarabag FK
Belarus: Premier Division
18:00
 
Naftan Novopolotsk
-
FC Smorgon
20:00
 
Shakhtyor Soligorsk
-
Slavia Mozyr
22:00
 
Dinamo Brest
-
FC Minsk
Belarus: 1. Division
18:00
 
Maxline Rogachev
-
Dinamo Minsk II
19:00
 
Baranovichi
-
Gomelzheldortrans
20:00
 
FK Molodechno
-
BATE II
21:00
 
Torpedo BelAZ II
-
FC Slonim
Belgium: Jupiler League
18:30
 
Club Bruges
-
Antwerp
21:00
 
Kortrijk
-
Sporting Charleroi
23:30
 
Anderlecht
-
Union St.-Gilloise
00:15
 
Oud-Heverlee
-
Gent
Belgium: EXQI league
18:30
 
Waasland-Beveren
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
21:00
 
Standard Liege U23
-
Seraing United
00:15
 
Patro Eisden
-
Oostende
Bolivia: LFPB
02:00
 
San Antonio Bulo Bulo
-
Bolivar
04:30
 
Gualberto Villarroel SJ
-
The Strongest
06:30
 
Nacional Potosi
-
Universitario de Vinto
Bosnia-Herzegovina: Premier League
18:00
 
Igman Konjic
-
Posusje
01:00
 
Zeljeznicar
-
FK Sarajevo
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
21:30
 
Gornji Rahić
-
Tomislav
21:30
 
Sloboda Tuzla
-
23:30
 
Radnik Bijeljina
-
BSK Banja Luka
Brazil: Serie A
07:00
Finished
Fluminense
2 - 2
Bragantino
(1-0)
07:00
Finished
Sao Paulo
1 - 2
Fortaleza
(0-0)
02:00
 
Vasco da Gama
-
Gremio
02:00
 
Corinthians
-
Atletico MG
02:00
 
Atletico PR
-
Cuiaba
02:00
 
Atletico GO
-
Flamengo
03:00
 
Cruzeiro
-
Botafogo RJ
04:30
 
Vitoria
-
Palmeiras
Brazil: State Leagues
02:00
 
Dourados AC
-
Operario MS
03:00
 
Paysandu
-
Remo
03:00
 
Sampaio Correa
-
Maranhao
Bulgaria: A Grupa
21:00
 
Etar
-
Levski Krumovgrad
23:30
 
Beroe
-
Lokomotiv Plovdiv
Burkina Faso: Championnat National
22:00
Postponed
Salitas
-
KOZAF
(-)
22:00
Postponed
Vitesse
-
Rahimo
(-)
Cameroon: 1. Division
20:00
 
Bamboutos
-
Aigle Royal
20:00
 
APEJES FC
-
PWD Bamenda
22:00
 
Fauve Azur
-
Union Douala
22:00
Postponed
UMS de Loum
-
Fovu Club
(-)
Chile: Primera Division
07:00
Finished
Deportes Iquique
2 - 3
Universidad Catolica
(1-2)
23:30
 
Universidad de Chile
-
Coquimbo Unido
23:30
 
O'Higgins
-
Huachipato
02:00
 
Atletico Nublense
-
Palestino
07:00
 
Audax Italiano
-
Union La Calera
Chile: Primera B
07:00
Finished
San Marcos
0 - 1
Rangers
(0-0)
04:30
 
San Luis
-
La Serena
04:30
 
Union San Felipe
-
Deportes Temuco
China: Super League
14:30
 
Changchun Yatai
-
Chengdu Qianbao FC
18:00
 
Tianjin Teda
-
Meizhou Hakka
18:35
 
Shijiazhuang Ever Bright
-
Qingdao Youth Island FC
18:35
 
Qingdao Jonoon
-
Hangzhou Greentown
18:35
 
Shanghai SIPG FC
-
Shandong Luneng
19:00
 
Sichuan Jiuniu
-
Wuhan Three Towns
China: League
14:00
 
Heilongjiang Lava Spring FC
-
Jiangxi Liansheng
14:30
 
Qingdao Red Lion
-
Guangxi Baoyun
14:30
 
Suzhou Dongwu
-
Shanghai Jiading
18:30
 
Chongqing Tongliang Long
-
Guangzhou Evergrande
Colombia: Liga Postobon
08:30
Finished
Deportivo Pereira
0 - 0
CD Jaguares
(0-0)
02:00
 
Chico FC
-
Patriotas
04:10
 
Independiente Medellin
-
Bucaramanga
06:20
 
Deportivo Pasto
-
Millonarios
Colombia: Torneo Aguila
04:00
 
Atletico Huila
-
Real Santander
04:00
 
Cucuta
-
Leones
04:00
 
Real Cartagena
-
Real Soacha
Costa Rica: Primera Division
07:00
Finished
Santos de Guapiles
0 - 4
Club Sport Herediano
(0-1)
09:30
Finished
Municipal Perez Zeledon
0 - 1
LD Alajuelense
(0-0)
Costa Rica: Liga de Ascenso
08:00
Finished
Universidad de Costa Rica
1 - 2
Escorpiones
(0-2)
00:15
 
ADR Jicaral
-
Universidad de Costa Rica
04:00
 
CS Uruguay
-
Barrio Mexico
Croatia: 1. Division
21:30
 
Hajduk Split
-
Osijek
00:00
 
NK Istra 1961
-
Rijeka
Croatia: 2. Division
19:00
 
Bjelo Brdo
-
Sibenik
21:30
 
Solin
-
Vukovar 91
21:30
 
NK Croatia Zmijavci
-
Cibalia
Cyprus: 1. Division
21:00
 
Pafos FC
-
APOEL Nicosia
23:00
 
Aris Limassol
-
AEK Larnaca
23:30
 
Anorthosis
-
Omonia Nicosia
Cyprus: 2. Division
20:30
 
Ermis Aradippou
-
MEAP Nisou
20:30
 
Digenis Morphou
-
PO Xylotympou 2006
20:30
 
Onisilos Sotira
-
PAEEK
20:30
 
ENAD
-
Akritas Chlorakas
20:30
 
ASIL Lysi
-
Peyia 2014
Czech Republic: Het league
20:00
 
Zlin
-
Pardubice
20:00
 
Sigma Olomouc
-
Jablonec
20:00
 
Banik Ostrava
-
Karvina
23:00
 
Viktoria Plzen
-
Slavia Prague
Czech Republic: Druha League
15:15
 
Viktoria Žižkov
-
Hanácká
21:30
 
FK Varnsdorf
-
Brno
Denmark: Superliga
19:00
 
Lyngby
-
Hvidovre
19:00
 
Vejle Boldklub
-
Randers FC
21:00
 
AGF
-
Brøndby IF
23:00
 
FC Midtjylland
-
FC København
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
 
Universidad Catolica
-
Independiente del Valle
03:30
 
El Nacional
-
Imbabura S.C.
06:00
 
Libertad
-
Barcelona SC
Egypt: 1. Division
21:00
 
Ceramica Cleopatra
-
Al Masry
00:00
 
Ismaily SC
-
Coca Cola
El Salvador: Primera Division
07:00
Finished
CD Aguila
4 - 2
Firpo
(1-1)
07:30
Finished
Santa Tecla FC
1 - 1
Alianza FC
(1-1)
08:30
Finished
CD FAS
0 - 2
CD Dragon
(0-1)
04:00
 
Once Municipal
-
Jocoro FC
04:00
 
Fuerte San Francisco
-
CD Platense Municipal
07:00
 
Municipal Limeno
-
Isidro Metapan
Estonia: Meistriliiga
18:30
 
Parnu JK Vaprus
-
Flora Tallinn
21:00
 
Nomme JK Kalju
-
Paide Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
16:30
 
Viimsi MRJK
-
FC Elva
16:30
 
Tabasalu JK Charma
-
Tallinna Kalev II
North Macedonia: Prva Liga
20:00
 
Rabotnicki
-
FK Vardar Skopje
20:00
 
FK Struga
-
FK Bregalnica Stip
20:00
 
KF Shkendija
-
FK Sileks
Faroe Islands: Effodeildin
21:00
 
Vikingur
-
Skala
21:00
 
HB Torshavn
-
Klaksvik
23:00
 
EB/Streymur
-
Fuglafjørdur
01:00
 
NSI Runavik
-
B36 Torshavn
Fiji: National League
08:00
Finished
Rewa
6 - 1
Nadroga
(2-0)
08:00
 
Ba
-
Lautoka
10:00
Finished
Tailevu Naitasiri
0 - 0
Nasinu
(-)
10:00
 
Suva
-
Navua
Germany: 2. Bundesliga
18:30
 
St. Pauli
-
Elversberg
18:30
 
Magdeburg
-
Hamburger SV
18:30
 
Eintracht Braunschweig
-
Hannover 96
Germany: 3. Liga
18:30
 
Jahn Regensburg
-
1860 Muenchen
21:30
 
Arminia Bielefeld
-
RW Essen
00:30
 
Freiburg II
-
Dynamo Dresden
Germany: Regionalliga
18:00
 
Hamburger SV II
-
1. FC Phoenix Luebeck
18:00
 
Hertha Berlin II
-
FSV Luckenwalde
18:00
 
Hansa Rostock II
-
Babelsberg
18:00
 
BSG Chemie Leipzig
-
Carl Zeiss Jena
19:00
 
Mainz 05 II
-
VfB Stuttgart II
19:00
 
Eintracht Norderstedt
-
Blau-Weiss Lohne
19:00
 
Teutonia Ottensen
-
St.Pauli II
20:00
 
Bremer SV
-
Hannover 96 II
Ghana: 1. Division
22:00
 
Medeama SC
-
All Stars
22:00
 
Samartex
-
Berekum Chelsea
22:00
 
Bechem United
-
Real Tamale
22:00
 
Nations
-
Bofoakwe Tano
22:00
 
Dreams FC
-
Kotoko
22:00
 
Aduana Stars
-
Heart of Lions
22:00
 
Nsoatreman
-
Great Olympics
Gibraltar: Premier League
21:30
 
St Joseph's
-
Mons Calpe SC
00:30
 
Lynx
-
Manchester 62 FC
Greece: Super League
21:00
 
Panathinaikos
-
Lamia
00:30
 
AEK Athens
-
Aris Thessaloniki FC
Greece: Football League
19:00
 
AEK Athens B
-
Levadiakos
20:00
 
Niki Volou
-
Makedonikos Neapolis
20:00
 
Kalamata
-
Kallithea
20:00
 
Ionikos
-
Ilioupoli GS
20:00
 
PAOK Thessaloniki FC B
-
Anagennisi Karditsas
20:00
 
Kampaniakos Chalastra
-
Iraklis
20:00
 
Aiolikos
-
Kozani
Guadeloupe: 1. Division
07:00
 
Sporting Baie-Mahault
-
Dynamo Le Moule
07:00
 
Phare du Canal
-
Etoile Morne-a-l Eau
07:00
 
Jeunesse Evolution
-
Solidarite Scolaire
Guatemala: Premier League Guatemala
07:00
Finished
Antigua Guatemala
1 - 0
Club Xelaju
(0-0)
09:00
Finished
Zacapa Tellioz
2 - 0
Coatepecano IB
(1-0)
23:00
 
Deportivo Achuapa
-
Deportivo Malacateco
05:00
 
Guastatoya
-
CSD Comunicaciones
Guatemala: Guatemala 2
00:00
 
Cuilapa
-
Fraijanes
00:00
 
Aurora
-
Deportivo Barberena
00:00
 
Nueva Concepción
-
Quiché
00:00
 
Santa Lucia Cotzumalguapa
-
Marquense
00:00
 
Solola
-
Democracia
00:00
 
Iztapa
-
Juventud Copalera
01:00
 
Peten
-
Heredia
04:00
 
Juventud Pinulteca
-
Sacachispas
Guinea: Championnat National
23:00
Postponed
CO Coyah
-
ASM Sangarédi
(-)
23:00
 
Kaloum Star
-
Hafia
23:00
 
Gangan
-
Horoya
23:00
 
CO Coyah
-
CI Kamsar
Honduras: Liga Nacional
08:15
Finished
Real Espana
0 - 1
CD Victoria
(0-0)
04:00
 
Olancho FC
-
CD Olimpia
06:15
 
CD Motagua
-
Lobos UPNFM
Hong Kong: 1. Division
14:00
Postponed
Sham Shui Po
-
Tai Po
(-)
14:00
 
Kitchee
-
North District
Hungary: OTP BANK Liga
19:00
 
MTK Budapest
-
Diosgyori VTK
21:30
 
Zalaegerszeg
-
Ferencvaros
23:45
 
Mezokovesd SE
-
Puskas FC Academy
Hungary: NB II
22:00
 
Kazincbarcikai BSC
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
22:00
 
FC Ajka
-
Aqvital FC Csakvar
22:00
 
Gyirmot
-
BVSC
22:00
 
Budafok
-
Gyori ETO
22:00
 
Szeged 2011
-
Haladas
22:00
 
Mosonmagyarovari TE 1904
-
Budapest Honved
22:00
 
Pecsi MFC
-
Duna Aszfalt TVSE
22:00
 
Soroksar SC
-
BFC Siofok
Iceland: Urvalsdeild
00:00
 
HK Kopavogs
-
IA Akranes
02:15
 
Fylkir
-
Valur
Iceland: Cup
21:00
 
Augnablik
-
Kormákur / Hvöt
22:00
 
Thor Akureyri
-
Fjardabyggd / Leiknir
01:30
 
KFK Kópavogur
-
Vídir
India: ISL
21:00
 
FC Goa
-
Chennaiyin FC
Iraq: Super League
19:00
 
Newroz
-
Zakho
21:30
 
Al Shorta
-
Al Minaa
22:00
Postponed
Karbalaa
-
Al Talaba
(-)
22:00
Postponed
Al Kahrabaa
-
Erbil
(-)
00:00
 
Baghdad FC
-
Al Zawraa
Israel: Ligat-Al
23:00
 
Hapoel Katamon Jerusalem
-
Maccabi Petach Tikva
23:45
 
Hapoel Haifa
-
Maccabi Bnei Raina
00:00
 
FC Ashdod
-
Maccabi Netanya
Italy: Serie B
21:15
 
Venezia
-
Brescia
Italy: Serie C
19:00
 
Giana Erminio
-
Triestina
19:00
 
ASD Pineto
-
Juventus U23
19:00
 
Fermana
-
Lucchese
19:00
 
Olbia
-
Pescara
21:15
 
Matelica
-
Sestri Levante
21:15
 
Entella
-
SPAL
23:30
 
Mantova
-
Bassano Virtus
23:30
 
Latina
-
AP Turris
23:30
 
Casertana
-
AZ Picerno ASD
23:30
 
Gubbio
-
Pontedera
23:30
 
Carrarese
-
Rimini
01:45
 
Catania
-
Messina
01:45
 
Monopoli
-
Taranto
01:45
 
Audace Cerignola
-
Virtus Francavilla
01:45
 
Vis Pesaro
-
Perugia
Japan: J. League
13:00
 
Gamba Osaka
-
Sagan Tosu
Japan: J. League 2
12:00
12'
Blaublitz Akita
0 - 0
Fagiano Okayama FC
(0-0)
12:00
12'
Yokohama FC
1 - 0
Fujieda MYFC
(1-0)
12:00
12'
Renofa Yamaguchi
1 - 0
Thespakusatsu Gunma
(1-0)
12:00
12'
Roasso Kumamoto
1 - 2
Ventforet Kofu
(1-2)
Japan: 3
11:00
57'
Vanraure Hachinohe
0 - 1
Imabari FC
(0-0)
12:00
10'
Grulla Morioka
0 - 0
FC Osaka
(0-0)
12:00
10'
Omiya Ardija
0 - 0
Azul Claro Numazu
(0-0)
12:00
10'
Kataller Toyama
1 - 0
Gainare Tottori
(0-0)
12:00
11'
Zweigen Kanazawa
0 - 0
YSCC
(0-0)
12:00
11'
Giravanz Kitakyushu
0 - 0
Kamatamare Sanuki
(0-0)
13:00
 
FC Gifu
-
Tegevajaro Miyazaki
14:00
 
FC Ryukyu
-
Nagano Parceiro
Kenya: KPL
17:00
 
Tusker FC
-
FC Talanta
20:00
 
Posta Rangers
-
AFC Leopards
Latvia: Virsliga
20:00
 
Valmieras FK
-
FK Liepaja
Latvia: 1. Division
17:00
 
Mārupe
-
JDFS Alberts
19:00
 
Ogre United
-
Skanste
21:00
 
Progress / AFA Olaine
-
Rīgas FS II
Lebanon: 1. Division
20:00
 
Tadamon Sour
-
Shabab Al Sahel
20:00
Postponed
Bourj
-
Al Ansar
(-)
Lesotho: Vodacom Premier League
20:00
 
Lifofane
-
Manonyane
20:00
 
Machokha
-
Matlama
20:00
 
Lioli
-
CCX
20:00
 
Lijabatho
-
ACE Maseru
Lithuania: A Lyga
17:00
 
Dziugas Telsiai
-
FA Siauliai
19:00
 
FK Panevezys
-
Zalgiris Vilnius
22:25
 
FK Kauno Zalgiris
-
Dainava Alytus
Luxembourg: National Division
21:00
 
AS Jeunesse Esch
-
Una Strassen
21:00
 
Marisca Mersch
-
F91 Dudelange
21:00
 
Schifflange
-
FC Differdange 03
21:00
 
Swift Hesperange
-
US Mondorf les Bains
21:00
 
Union Titus Petange
-
UN Kaerjeng 97
21:00
 
FC Victoria Rosport
-
FC Mondercange
21:00
 
FC Progres Niedercorn
-
Racing FC Union Luxembourg
21:00
 
FC Wiltz 71
-
CS Fola Esch
Madagascar: THB Champions League
07:00
 
Inate Rouge
-
CNaPS Sport
07:00
 
ZanakAla
-
CFFA
07:00
 
Elgeco Plus
-
Dato FC
07:00
 
Mama FCA
-
3FB Toliara
07:00
 
USCA Foot
-
Ajesaia
07:00
 
Fanalamanga
-
ASA Diana
Malawi: Super League
19:30
 
Silver Strikers
-
Bangwe All Stars
19:30
 
FOMO
-
Be Forward Wanderers
19:30
 
Creck
-
Moyale Barracks
19:30
 
Chitipa United
-
Karonga United
Mali: Championnat National
23:15
 
Onze Créateurs
-
Bougouni
23:15
 
Afrique Football Élite
-
Réal Bamako
23:15
 
Djoliba
-
Koro
Malta: Premier League
19:00
 
Balzan FC
-
Sliema Wanderers
19:00
 
Birkirkara
-
Gudja United
21:15
 
Hibernians
-
Valletta
21:15
 
Naxxar Lions FC
-
Sirens FC
Mauritius: Barclays League
18:00
 
ASRR
-
Chebel Citizens
18:00
 
Savanne
-
Grande Riviere Sud Est
Mexico: Liga MX
08:05
Finished
CF America
5 - 1
Toluca
(3-1)
10:10
95'
Monterrey
2 - 3
Tigres
(1-2)
07:00
 
Atlas
-
San Luis
07:00
 
Pumas
-
Leon
Moldova: National Division
22:00
 
Zimbru
-
CS Petrocub
Montenegro: Telekom 1. CFL
19:00
 
FK Arsenal Tivat
-
Sutjeska
Montenegro: 2. Division
21:00
 
Berane
-
Grbalj Radanovici
Morocco: Botola Pro
23:00
 
Olympic Club de Safi
-
RSB Berkane
01:00
 
MAT Tetouan
-
Ittihad Tanger
03:00
 
Chabab Mohammedia
-
Raja Casablanca
Morocco: Elite 2
22:00
 
JSM Laayoune
-
Raja Beni Mellal
22:00
 
Racing de Casablanca
-
OCK Khouribga
22:00
 
Rapide Club Oued Zem
-
Club Jeunesse Ben Guerir
22:00
 
Stade Marocain
-
Wydad Fes
Netherlands: Jupiler League
21:45
 
VVV-Venlo
-
FC Groningen
Nicaragua: Campeonato Nacional
08:00
Finished
Real Estelí
1 - 1
Diriangén
(1-0)
04:00
 
H&H Export
-
Walter Ferreti
05:00
 
UNAN Managua
-
Deportivo Ocotal
Nigeria: 1. Division
22:00
 
Enugu Rangers
-
Abia Warriors
22:00
 
Enyimba
-
Heartland Owerri
Norway: Eliteserien
19:30
 
Viking
-
Brann
22:00
 
Tromsoe
-
FK Haugesund
22:00
 
Molde
-
Kristiansund BK
22:00
 
Odds Ballklubb
-
Sandefjord
22:00
 
Rosenborg
-
Hamarkameratene
00:15
 
Lillestroem
-
Bodoe/Glimt
Norway: 1. Division
22:00
 
Vaalerenga
-
Stabaek
Paraguay: Division Profesional
07:30
Finished
General Caballero JLM
1 - 2
Nacional
(0-2)
04:30
 
Luqueno
-
Libertad
07:00
 
Cerro Porteno
-
Sportivo Ameliano
Paraguay: Division Intermedia
20:00
 
12 de Junio VH
-
Resistencia
20:00
 
Pastoreo FC
-
Independiente CG
Peru: Primera División
08:00
Finished
Sport Boys
1 - 2
Universitario de Deportes
(0-0)
01:00
 
Universidad Cesar Vallejo
-
Comerciantes Unidos
05:00
 
Real Garcilaso
-
Asociacion Deportiva Tarma
Peru: Segunda Division
22:30
 
Ayacucho FC
-
Universidad San Martin
23:00
 
UCV Moquegua
-
Deportivo Municipal
03:00
Postponed
Deportivo Llacuabamba
-
Juan Aurich
(-)
Philippines: UFL
14:00
 
Manila Digger
-
Maharlika
15:00
 
Aguilas
-
Mendiola FC 1991
16:45
 
Manila Montet
-
Tuloy
19:30
 
Philippine Army
-
Ceres Philippines
Poland: Ekstraklasa
17:30
 
Lodzki KS
-
Radomiak Radom
20:00
 
Jagiellonia Bialystok
-
Cracovia
22:30
 
Gornik Zabrze
-
Slask Wroclaw
Poland: 1. Division
17:40
 
Lechia Gdansk
-
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
20:00
 
Znicz Pruszkow
-
GKS Tychy
23:00
 
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Polonia Warsaw
Poland: 2. Division
17:00
 
Wisla Pulawy
-
Kotwica Kolobrzeg
21:00
 
Zaglebie II Lubin
-
Radunia Stezyca
22:00
 
GKS Jastrzebie
-
SKRA Czestochowa
Portugal: Segunda Liga
17:00
 
Pacos de Ferreira
-
Nacional
20:00
 
Mafra
-
Feirense
21:30
 
Leixoes
-
Torreense
21:30
 
FC Porto B
-
Oliveirense
02:30
 
Maritimo
-
Santa Clara
Puerto Rico: Premier League
07:30
Finished
Bayamón
1 - 4
Academia Quintana
(0-1)
06:00
 
Guaynabo Gol
-
PR Sol
Romania: Liga I
17:30
 
Botosani
-
U Craiova 1948
22:15
 
Dinamo Bucuresti
-
CSMS Iasi
01:00
 
CFR Cluj
-
FCSB
Romania: Liga II Serie A
15:00
 
FC Unirea Slobozia
-
SCM Gloria Buzau
Russia: SUPRA-Championship
17:30
 
Sokol Saratov
-
Torpedo Moscow
21:00
 
Arsenal Tula
-
SKA-Khabarovsk
23:00
 
Urozhay
-
KamAZ
23:30
 
Rodina
-
Leningradets
San Marino: Campionato
20:00
 
FC Fiorentino
-
Faetano
20:00
 
Virtus Acquaviva
-
San Giovanni
20:00
 
La Fiorita Montegiardino
-
Domagnano
20:00
 
Juvenes/Dogana
-
Cailungo
Scotland: Premier League
18:00
 
Ross County
-
Rangers
Senegal: Championnat National
23:30
 
La Linguère
-
Generation Foot
23:30
 
Sonacos
-
Pikine
23:30
 
Jaraaf
-
Casa Sport
23:30
 
Guédiawaye
-
Ouakam
Serbia: Super Liga
21:30
 
Vojvodina
-
TSC Backa Topola
21:30
 
Napredak
-
FK Radnik Surdulica
22:00
 
FK Crvena zvezda
-
Zeleznicar Pancevo
00:15
 
Cukaricki
-
Partizan Belgrade
Serbia: Prva Liga
21:00
 
Indija
-
Radnicki Novi Beograd
21:00
 
FK Mladost Novi Sad
-
Kolubara
23:00
 
FK Metalac
-
Proleter
Sierra Leone: Premier League
23:15
 
Kholifa Stars
-
East End Lions
23:15
 
Diamond Stars
-
Wilberforce Strikers
23:15
 
Bai Bureh Warriors
-
Freetown City
23:15
Postponed
SLIFA Mount Aureol
-
Kholifa Stars
(-)
23:15
Postponed
Bo Rangers
-
Diamond Stars
(-)
23:15
Postponed
Kahunla Rangers
-
Old Edwardians
(-)
23:15
Postponed
Kallon
-
East End Lions
(-)
01:00
 
Kallon
-
Real Republicans
Slovakia: Fortuna league
22:30
 
Podbrezova
-
Spartak Trnava
Slovakia: 1. Division
15:30
 
FC STK 1914 Samorin
-
Tatran Presov
15:30
 
FC Petrzalka 1898
-
Dolny Kubin
15:30
 
Slovan Bratislava B
-
Zilina B
Slovenia: PrvaLiga
20:00
 
NK Bravo
-
Maribor
22:30
 
Mura
-
Koper
01:15
 
Domzale
-
Olimpija Ljubljana
Slovenia: 2. Division
22:00
 
Dravinja
-
ND Beltinci
22:00
 
Jadran
-
Tolmin
23:00
 
Nafta
-
Nk Brinje Grosuplje
South Africa: Nedbank Cup
20:00
 
TS Galaxy
-
Chippa United
South Korea: K League 1
12:00
15'
Suwon FC
0 - 0
Daejeon Citizen
(0-0)
14:30
 
Incheon United
-
Daegu FC
South Korea: K League 2
12:00
16'
Jeonnam Dragons
0 - 1
Ansan Greeners
(0-1)
14:30
 
Suwon Bluewings
-
Gimpo Citizen
14:30
 
Asan Mugunghwa
-
Cheonan City
Spain: Liga Adelante
19:00
 
Real Oviedo
-
Mirandes
21:15
 
Albacete
-
Tenerife
21:15
 
FC Andorra
-
Eibar
23:30
 
Burgos CF
-
Racing Santander
23:30
 
Zaragoza
-
Elche
02:00
 
Ferrol
-
Huesca
Spain: Segunda B
17:00
 
Osasuna B
-
Sabadell
17:00
 
Atletico Baleares
-
UD Ibiza
17:00
 
CA Ceuta
-
Linares Deportivo
17:00
 
Real Murcia
-
Melilla
21:00
 
SD Tarazona
-
Gimnastic
21:00
 
Ponferradina
-
SD Logrones
23:00
 
Atlético Madrid II
-
Malaga
23:00
 
Recreativo Huelva
-
Real Madrid Castilla
00:00
 
Celta Vigo B
-
Lugo
00:00
 
Unionistas de Salamanca
-
Barcelona B
01:00
 
Castellon
-
Granada II
01:00
 
Antequera
-
Atletico Sanluqueno CF
Sweden: Allsvenskan
19:00
 
IFK Norrkoeping
-
GAIS
19:00
 
Kalmar FF
-
IFK Gothenburg
21:30
 
Djurgaarden
-
Sirius
Sweden: Superettan
18:00
 
Trelleborgs FF
-
Sandvikens IF
20:00
 
Helsingborg
-
Utsiktens BK
Switzerland: Super League
19:15
 
Basel
-
Servette
21:30
 
FC Stade Lausanne-Ouchy
-
Winterthur
21:30
 
Young Boys
-
Luzern
Switzerland: Challenge League
19:15
 
Wil
-
Stade Nyonnais
Syria: 1. Division
20:00
 
Al-Futowa
-
Al-Jaish
Taiwan: Division A
14:30
 
Tainan City
-
Taichung Futuro
14:30
 
Air Source Development
-
Taipei Vikings
14:30
 
AC Taipei
-
Kaohsiung County Taipower
17:30
 
Ming Chuan University
-
Taipei City Tatung
Tunisia: 1. Division
21:00
 
Olympique de Beja
-
EGS Gafsa
23:30
 
US Monastir
-
Esperance
Tunisia: Ligue II
21:00
 
Kalaâ Sport
-
Korba
21:00
 
Sporting Ben Arous
-
Radès
21:00
 
CS Tabarka
-
Msaken
21:00
 
Ariana
-
Jeunesse Sportive Omrane
21:00
 
Hammam-Lif
-
Kairouan
21:00
 
ES Hamam Sousse
-
Oued Ellil
21:00
 
Djelma
-
EO Sidi Bouzid
21:00
 
Kerkennah
-
EM Mahdia
21:00
 
Rogba Tataouine
-
Gabès
Turkey: 1. Lig
17:30
 
Tuzlaspor
-
Goztepe
20:00
 
Şanlıurfaspor
-
Bandırmaspor
23:00
 
Kocaelispor
-
Giresunspor
Ukraine: Premier League
17:00
 
Vorskla
-
Shakhtar Donetsk
19:30
 
Zorya
-
Chernomorets Odessa
22:00
 
Polissya Zhytomyr
-
FC Kolos Kovalivka
Ukraine: 1. Division
17:30
 
Khust City
-
FC Kremin Kremenchuk
19:00
 
Metalist Kharkiv
-
Dinaz Vyshhorod
Argentina: Four argentinian league
01:30
 
Deportivo Espanol
-
Defensores de Cambaceres
01:30
 
Victoriano Arenas
-
Real Pilar
01:30
 
Leandro N. Alem
-
Deportivo Paraguayo
01:30
 
Central Ballester
-
Justo Jose de Urquiza
01:30
 
Juventud Unida G.
-
Berazategui
01:30
 
Lugano
-
Sportivo Barracas
01:30
 
Puerto Nuevo
-
Club Lujan
01:30
 
Central Cordoba de Rosario
-
El Porvenir
Australia: Four australian league
15:15
 
North Lakes United FC
-
Maroochydore FC
Uruguay: Primera Division
20:00
 
Rampla Juniors
-
Racing
01:00
 
Defensor Sporting
-
River Plate
04:00
 
Club Atletico Penarol
-
Danubio
USA: NASL
07:30
Finished
San Antonio FC
0 - 0
Orange County Blues FC
(0-0)
08:00
Finished
El Paso Locomotive
2 - 3
Oakland Roots
(2-1)
09:00
Finished
Sacramento Republic FC
1 - 1
Tulsa Roughnecks FC
(1-0)
09:00
Finished
Fresno FC
3 - 1
Las Vegas Lights FC
(2-1)
09:30
Finished
Arizona United SC
1 - 0
Colorado Springs Switchbacks FC
(0-0)
04:00
 
Carolina RailHawks
-
Birmingham Legion
Venezuela: Primera Division
02:00
 
Rayo Zuliano
-
Deportivo La Guaira
04:45
 
Tachira
-
Carabobo FC
Belgium: Belgian Third league
20:00
 
Royal Knokke FC
-
Hoogstraten
20:00
 
Tienen
-
URSL Vise
20:00
 
Sint-Eloois-Winkel
-
OH Leuven U23
20:00
 
Union Namur
-
Lokeren-Temse
Denmark: 1. Division
19:00
 
Fredericia
-
SønderjyskE
Denmark: 2. Division
19:00
 
AB
-
Esbjerg fB
19:00
 
Thisted
-
Fremad Amager
Denmark: Danmarksserien
18:00
 
Avarta
-
Ishoej BK
18:00
 
Holbæk B&I
-
VSK Aarhus
18:00
 
Holstebro
-
IF Lyseng
Germany: Oberliga
16:30
 
Stern
-
TSV Mariendorf
17:00
 
BFC Preussen
-
Berliner SC
17:30
 
Stern Britz
-
SSC Teutonia 1899
18:00
 
Vahr-Blockdiek
-
Werder Bremen II
18:00
 
SV Hemelingen
-
FC Union 60
19:00
 
Hertha Zehlendorf
-
Eintracht Mahlsdorf
19:00
 
SV Rugenbergen
-
Altonaer FC 93
19:00
 
ETSV Hamburg
-
Victoria Hamburg
19:00
 
FV Diefflen
-
FV Engers
19:00
 
Oldenburger SV
-
Luebeck II
19:00
 
Staaken
-
TuS Makkabi Berlin
19:00
 
TSG Neustrelitz
-
19:00
 
FSV Union Fuerstenwalde
-
SV Lichtenberg 47
19:00
 
CFC Hertha 06
-
SG Dynamo Schwerin
19:00
 
VfR Neumünster
-
FC Dornbreite Luebeck
19:00
 
SC Freital
-
VfB Krieschow
19:00
 
Germania Halberstadt
-
Ludwigsfelder FC
19:00
 
VfL Halle 96
-
Motor Marienberg
19:00
 
VfB Auerbach
-
Magdeburg II
19:00
 
Alsterbrüder
-
Uhlenhorster SC Paloma
19:00
 
Niendorfer TSV
-
HEBS Hamburg
19:00
 
Rotenburger SV
-
Eilvese
19:30
 
Croatia Berlin
-
Berlin Hilalspor
20:00
 
Tuerkspor Augsburg
-
SV Kirchanschoring
20:00
 
SV Gonsenheim
-
Wormatia Worms
20:00
 
Ratinger SV
-
Mülheimer
20:00
 
SpVg Schonnebeck
-
SW Essen
20:00
 
VfB Homberg
-
TSV Meerbusch
20:00
 
RW Walldorf
-
KSV Baunatal
20:00
 
Blau Weiß Bornreihe
-
Arminia Hannover
20:00
 
FC Germania Egestorf-Langreder
-
Heeslinger SC
20:00
 
VfV Hildesheim
-
Lupo-Martini Wolfsburg
20:00
 
Vorsfelde
-
Schoeningen
20:00
 
Union Tornesch
-
TSV Concordia
20:00
 
TSV Sasel
-
TSV Buchholz
20:00
 
TSG Sprockhoevel
-
TuS Boevinghausen
20:00
 
Sportfreunde Siegen
-
Preussen Muenster II
20:00
 
FC Gievenbeck
-
Türkspor Dortmund
20:00
 
SpVgg Vreden
-
Victoria Clarholz
20:00
 
ASC Dortmund
-
Westfalia Rhynern
20:00
 
Brünninghausen
-
TuS Ennepetal
20:00
 
Wattenscheid
-
SV Schermbeck 2020
20:00
 
FC Germania Teveren
-
Porz
20:00
 
Borussia Freialdenhoven
-
SpVg Frechen 20
20:00
 
TuS Komet Arsten
-
TuRa Bremen
20:00
 
Blumenthaler SV
-
TS Woltmershausen
20:00
 
Rapid Chemnitz
-
Handwerk Rabenstein
20:00
 
Fortuna Chemnitz
-
Radefelder SV
20:00
 
FC Hennef 05
-
Siegburger SV 04
20:15
 
Erkenschwick
-
Sportfreunde Lotte
20:15
 
Bonn-Endenich
-
FC Huerth
20:30
 
SG Finnentrop/Bamenohl
-
Eintracht Rheine
20:30
 
Eintracht Hohkeppel
-
VfL Vichttal
20:30
 
Inter Tuerkspor Kiel
-
Union Neumuenster
20:30
 
DJK Teutonia St. Toenis
-
VfB Hilden
20:30
 
Büderich
-
Union Frintrop
20:30
 
Koenigsdorf
-
Fortuna Koeln II
21:00
 
SCC Berlin
-
Spandauer Kickers
Iran: Azadegan League
20:15
 
FC Darya Babol
-
Shahin Bandar Ameri
21:30
 
Naft Masjed Soleyman FC
-
Mes Shahr Babak
Italy: Serie D
19:30
 
Atletico Uri
-
Nocerina
19:30
 
San Marzano
-
Budoni
19:30
 
Portici
-
Trapani
20:00
 
SCD Ligorna
-
Unione Sanremo
20:00
 
Alcione
-
Bra
20:00
 
Vado
-
Vogherese
20:00
 
Alba Calcio
-
ASD Calcio Chieri 1955
20:00
 
Albenga
-
Chisola
20:00
 
RG Ticino
-
Derthona
20:00
 
Asti
-
ASDC Gozzano
20:00
 
Borgosesia
-
Lavagnese
20:00
 
City of Varese
-
Pinerolo
20:00
 
US Fezzanese
-
P.D.H.A.E.
20:00
 
Pro Palazzolo
-
Virtus Bergamo Alzanoseriate
20:00
 
Pontisola
-
Brusaporto
20:00
 
Calvina
-
Casatese Rogoredo
20:00
 
Caldiero Terme
-
Castellanzese
20:00
 
Piacenza
-
Clivense
20:00
 
Arconatese
-
Folgore Caratese
20:00
 
Crema
-
Real Calepina
20:00
 
Caravaggio
-
Tritium
20:00
 
AC Legnano
-
ASD Varesina
20:00
 
Club Milano
-
Villa D'Alme
20:00
 
Mezzolara
-
Aglianese
20:00
 
Sammaurese
-
Carpi
20:00
 
Calcio Certaldo
-
Corticella
20:00
 
Prato
-
Cavenago Fanfulla
20:00
 
Imolese Calcio
-
Lentigione
20:00
 
Progresso
-
Ravenna
20:00
 
Pistoiese
-
NibionnoOggiono
20:00
 
Borgo San Donnino
-
Sant'Angelo
20:00
 
Forlì
-
Victor San Marino
20:00
 
Bassano Virtus
-
Breno
20:00
 
Mori Santo Stefano
-
Cjarlins Muzane
20:00
 
Campodarsego
-
Este
20:00
 
Adriese
-
Mestre
20:00
 
Montebelluna
-
Montecchio Maggiore
20:00
 
Virtus Bolzano
-
Portogruaro
20:00
 
Luparense
-
Treviso
20:00
 
Dolomiti Bellunesi
-
Clodiense
20:00
 
Fossombrone
-
Atletico Ascoli
20:00
 
Sambenedettese
-
Campobasso
20:00
 
San Nicolo
-
Chieti
20:00
 
Avezzano
-
Senigallia
20:00
 
United Riccione
-
Matese
20:00
 
Vastogirardi
-
LAquila
20:00
 
Termoli Calcio
-
Monterotondo
20:00
 
Alma Juventus Fano
-
Atletico SFF
20:00
 
Sora
-
Tivoli Calcio
20:00
 
Matera
-
Fidelis Andria
20:00
 
Gallipoli
-
Gravina
20:00
 
Gelbison Cilento
-
ACD Nardo
20:00
 
Bitonto
-
USD Palmese 1914
20:00
 
Manfredonia
-
Rotonda
20:00
 
Paganese
-
Team Altamura
20:00
 
Citta di Fasano
-
Angri
20:00
 
Sansepolcro
-
Ghivizzano Borgoamozzano
20:00
 
Figline
-
Livorno
20:00
 
Tau Calcio Altopascio
-
Ponsacco
20:00
 
Orvietana
-
Pianese
20:00
 
Seravezza
-
Poggibonsi
20:00
 
Grosseto
-
Real Forte Querceta
20:00
 
Aquila Montevarchi
-
San Donato
20:00
 
Cenaia
-
Sangiovannese
20:00
 
US Gavorrano
-
Trestina
20:00
 
Cassino
-
Ardea
20:00
 
Anzio
-
Sarrabus Ogliastra
20:00
 
Romana
-
Flaminia
20:00
 
Ischia
-
Gladiator
20:00
 
Latte Dolce
-
Ostia Mare
20:00
 
Cynthia
-
ASD Trastevere
20:00
 
La Fenice Amaranto
-
Canicatti
20:00
 
ASD Citta' Di Siracusa
-
Castrovillari
20:00
 
Nuova Gioiese
-
Sant'Agata
20:00
 
Igea Virtus
-
Locri
20:00
 
Acireale
-
Afragolese
20:00
 
Licata
-
Ragusa Calcio
20:00
 
San Luca
-
Vibonese
20:30
 
Chions
-
Atletico Castegnato
20:30
 
Santa Maria Cilento
-
Martina
21:30
 
Barletta
-
Casarano
Malta: Second Malta league
19:00
 
Marsa FC
-
Pieta
19:00
 
Tarxien Rainbows
-
Msida St. Joseph
21:30
 
Zebbug Rangers
-
Luqa
21:30
 
Fgura United
-
Zejtun Corinthians FC
Norway: 2. Division
19:00
 
Follo
-
Alta
19:00
 
Kjelsaas
-
Gjoevik-Lyn
19:00
 
Arendal Fotball
-
Flekkeroey
19:30
 
Kvik Halden
-
Sotra Sportsklubb
21:00
 
Notodden
-
Eik-Toensberg
Norway: 3. Division Avdeling 1
17:00
 
Lillestroem 2
-
Byaasen
18:00
 
Innstranden
-
Mjoelner
19:00
 
Molde 2
-
Skjetten
19:00
 
Skedsmo
-
Funnefoss/Vormsund
19:00
 
Flint
-
Ullern
19:00
 
Fredrikstad 2
-
Sprint Jeloey
20:00
 
Åskollen
-
Sarpsborg 08 2
20:30
 
Floeya
-
HamKam II
20:45
 
Spjelkavik
-
Lokomotiv Oslo FK
21:00
 
Bodoe/Glimt 2
-
Elverum
21:00
 
Hoenefoss
-
Ulfstind
21:00
 
Kongsvinger 2
-
Harstad
21:30
 
Rana FK
-
Tillerbyen
22:00
 
Gjelleraasen
-
Traeff
22:00
 
Foerde
-
Askøy
Portugal: Portuguese Third Division
21:00
 
Trofense
-
Canelas 2010
21:00
 
Vianense
-
AD Fafe
21:00
 
Sanjoanense
-
Anadia
23:00
 
Lusitania FC Lourosa
-
Sporting Covilha
Russia: Russian third league
11:00
57'
SKA-Khabarovsk II
1 - 0
Dinamo Vladivostok
(1-0)
18:00
 
FC Alania Vladikavkaz II
-
Rostov II
18:00
 
Tver FC
-
Irkutsk
18:00
 
Kvant Obninsk
-
Strogino
18:00
 
Kolomna
-
Arsenal Tula II
18:00
 
FC Kosmos Dolgoprudny
-
Zenit Penza
18:00
 
Salyut Belgorod
-
Kompozit
19:00
 
Dinamo Vologda
-
Zvezda Saint Petersburg
19:00
 
Orel
-
Khimki 2
20:00
 
Torpedo Vladimir
-
Baltika-BFU Kaliningrad
21:00
 
Nizhny Novgorod II
-
Sokol Kazan
South Korea: National League
12:00
14'
Busan Transport Corp
0 - 0
Hwaseong
(0-0)
12:00
14'
Yangpyeong
0 - 1
Gangneung City
(0-0)
13:00
 
Ulsan Citizen
-
Siheung Citizen
13:00
 
Yeoju Sejong
-
Gyeongju H & N
St. Kitts and Nevis: SKNFA League
07:00
 
Garden Hotspurs
-
Conaree United
04:00
 
St. Peters
-
Bath United
06:00
 
Newtown United
-
Old Road Jets United
Sweden: 1. Division
18:00
 
Umeaa
-
Karlstad BK
18:00
 
Oerebro Syrianska IF
-
Friska Viljor
21:00
 
Norrby
-
Ariana FC
21:00
 
Torns IF
-
Oskarshamns AIK
21:00
 
FBK Karlstad
-
IFK Stocksund
21:00
 
IK Frej Taeby
-
Assyriska FF
22:00
 
FC Trollhaettan
-
Tvaaaakers IF
Sweden: 2. Division Norra Götaland
17:00
 
Qviding FIF
-
Saevedalens IF
18:00
 
FK Karlskrona
-
Nosaby IF
18:00
 
Enskede IK
-
Aatvidaberg
18:30
 
Falu BS
-
IFK Osteråkers FK
19:00
 
BK Forward
-
Stenungsunds IF
19:00
 
Hudiksvalls FF
-
FOC Farsta
19:00
 
Öckerö
-
Bergdalens
20:00
 
Kungsaengens IF
-
Sandvikens AIK FK
20:00
 
Arameiska-Syrianska IF
-
Nykoepings BIS
20:00
 
Mjoelby AI FF
-
FC Nacka Iliria
21:00
 
Lodde
-
IFK Trelleborg FK
21:00
 
Kristianstads FF
-
IFK Karlshamn
21:00
 
Syrianska
-
Ljungsbro
Switzerland: Erste Liga Classic
19:00
 
Concordia
-
Emmenbruecke
19:00
 
Thun II
-
Solothurn
19:30
 
FC La Sarraz Eclepens
-
Lausanne II
19:30
 
Courtételle
-
FC Muri
19:30
 
FC Muensingen
-
FC Koeniz
20:00
 
Portalban
-
Naters
Tahiti: 1. Division
07:00
 
AS Jeunes Tahitiens
-
Temanava
09:15
 
AS Pueu
-
Taiarapu
11:30
 
Central Sport
-
Pirae
12:30
 
Tefana
-
Dragon
Tanzania: Premier League
20:00
 
Singida Big Stars
-
Young Africans
23:00
 
Namungo FC
-
Azam FC
Togo: Championnat National
22:30
 
OTR
-
Dynamic Togolais
22:30
 
Gbohloe-Su
-
Binah
22:30
 
Semassi
-
Unisport
22:30
 
Espoir
-
Entente II
22:30
 
Kakadl
-
Tambo
Trinidad and Tobago: Professional League
07:00
Postponed
Prison Service
-
North East Stars
(-)
03:00
 
Cunupia
-
Central FC
04:00
 
Phoenix
-
Point Fortin
07:00
 
Police
-
St. Anns Rangers
Uruguay: Segunda Division
22:30
 
Uruguay Montevideo
-
Albion
USA: USL Pro League
09:30
Finished
Central Valley Fuego
2 - 4
Chattanooga Red Wolves SC
(1-2)
03:00
 
Lexington SC
-
Spokane Velocity
Zimbabwe: 1. Division
20:00
 
TelOne
-
Yadah FC
20:00
 
Simba Bhora FC
-
Dynamos
20:00
 
Chegutu Pirates
-
Hwange
20:00
 
CAPS United
-
ZPC Kariba
20:00
 
Arenel Movers
-
FC Platinum