World cup
13:00
 
South Korea
-
Lebanon
Copa America
04:00
 
Brazil
-
Venezuela
07:00
 
Colombia
-
Ecuador
European Championship
20:00
 
England
-
Croatia
23:00
 
Austria
-
Macedonia
02:00
 
Netherlands
-
Ukraine
Friendlies
20:00
 
Tanzania
-
Malawi
00:00
 
Sudan
-
Zambia
Algeria: Ligue 1
22:00
 
Olympique de Medea
-
NC Magra
23:00
 
JSM Skikda
-
WA Tlemcen
23:00
Postponed
CS Constantine
-
CR Belouizdad
(-)
23:30
 
JS Kabylie
-
US Biskra
23:45
 
MC Alger
-
JS Saoura
Argentina: Primera B Metropolitana
03:00
Postponed
Crucero del Norte
-
CA Chaco For Ever
(-)
03:00
Postponed
Union de Sunchales
-
Racing de Cordoba
(-)
03:00
Postponed
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
(-)
03:00
Postponed
Defensores de Pronunciameniento
-
Douglas Haig
(-)
03:00
Postponed
Sportivo Belgrano
-
Sportivo Las Parejas
(-)
03:00
Postponed
Sarmiento de Resistencia
-
Boca Unidos
(-)
03:00
Postponed
Gimnasia y Tiro
-
Juventud Unida Gualeguaychu
(-)
03:00
Postponed
Deportivo Madryn
-
Ciudad de Bolivar
(-)
03:00
Postponed
Sol de Mayo
-
Olimpo
(-)
03:00
Postponed
Villa Mitre
-
Ferro Carril Oeste General Pico
(-)
03:00
Postponed
Desamparados
-
Circulo Deportivo
(-)
03:00
Postponed
Sansinena BB
-
Club Cipolletti
(-)
03:00
Postponed
Juventud Unida Universitario
-
Independiente Chivilcoy
(-)
03:00
Postponed
CASD Camioneros
-
Sportivo Estudiantes
(-)
03:00
Postponed
Huracan Las Heras
-
Club Sportivo Penarol
(-)
Australia: Hyundai A-League
12:05
 
Brisbane Roar FC
-
Adelaide United
Australia: 2. Division
12:00
 
Tuggeranong United
-
Canberra FC
12:00
 
Tigers FC
-
Gungahlin United
12:00
 
Sydney United 58
-
Marconi Stallions
12:00
 
Rockdale City Suns
-
Blacktown City FC
13:00
 
Gold Coast Knights
-
Sunshine Coast Wanderers
13:00
 
Logan Lightning
-
Moreton Bay United
14:00
Postponed
Heidelberg United
-
Altona Magic
(-)
15:00
 
Brisbane Strikers
-
Lions FC
Australia: Third australian league
12:00
 
Central Coast Mariners Youth
-
SD Raiders FC
14:00
 
St George Willawong FC
-
Bayside United
15:15
 
Rochedale Rovers
-
Sunshine Coast
Australia: Youth 2
10:30
 
Gold Coast Knights U23
-
Sunshine Coast Wanderers U23
11:00
 
Logan Lightning U23
-
Moreton Bay United U23
12:00
Postponed
Melbourne Knights FC U21
-
St Albans Saints U21
(-)
12:00
Postponed
Heidelberg United U21
-
Altona Magic U21
(-)
12:45
 
Brisbane Strikers U23
-
Lions FC U23
Belarus: Premier Division
21:00
 
Isloch
-
Dinamo Brest
23:00
 
Rukh Brest
-
Torpedo Zhodino
Belarus: 1. Division
19:00
 
Krumkachy Minsk
-
Volna
21:00
 
Lida
-
Baranovichi
23:00
 
Arsenal Dzerzhinsk
-
FC Slonim
Brazil: Serie A
02:00
 
Flamengo
-
America MG
02:00
 
Gremio
-
Atletico PR
02:00
 
Atletico MG
-
Sao Paulo
06:30
 
Chapecoense AF
-
Ceara
06:30
 
Bragantino
-
Fluminense
06:30
 
Bahia
-
Internacional
06:30
 
Fortaleza
-
Sport
Brazil: Serie B
07:00
 
Cruzeiro
-
Goias
02:00
 
Botafogo RJ
-
Remo
02:00
 
Avai FC
-
Brusque
06:30
 
Coritiba
-
Londrina EC
06:30
 
Vitoria
-
Operario Ferroviario
Brazil: Serie C
21:00
 
Tombense FC
-
Altos
21:00
 
Criciuma
-
Ypiranga RS
02:00
 
Botafogo PB
-
Volta Redonda
02:00
 
Parana Clube
-
Figueirense
Colombia: Liga Postobon
01:30
 
Millonarios
-
Atletico Junior
Denmark: 1. Division
17:30
 
FB
-
Herlufsholm
17:30
 
IF Lyseng
-
Vildbjerg
17:30
 
Aarhus 1900
-
Fortuna Hjoerring II
DR Congo: Super League
21:30
 
Dauphins Noirs
-
AC Rangers
21:30
 
Maniema Union
-
Motema Pembe
Ecuador: Serie B
03:00
 
Gualaceo SC
-
Puerto Quito
03:30
 
Guayaquil SC
-
Duros del Balon
06:00
 
Alianza Cotopaxi
-
El Nacional
England: National League
18:00
 
Stockport
-
Hartlepool
Estonia: Meistriliiga
17:00
 
Flora Tallinn
-
Parnu JK Vaprus
Faroe Islands: Effodeildin
21:00
 
Klaksvik
-
TB Tvoeroyri
21:00
 
EB/Streymur
-
NSI Runavik
21:00
 
HB Torshavn
-
Vikingur
22:00
 
B68 Toftir
-
B36 Torshavn
Finland: Ykkonen
19:00
 
PK-35 Helsinki
-
KPV
22:00
 
RoPS
-
TPS
22:30
 
JIPPO
-
FF Jaro
22:30
 
Musan Salama
-
VPS
22:30
 
IF Gnistan
-
Mikkelin Palloilijat
Georgia: Umaglesi Liga
20:30
 
FC Shukura Kobuleti
-
Saburtalo
20:30
 
Samtredia
-
Dinamo Tbilisi
Georgia: Pirveli Liga
20:00
 
Merani Martvili
-
FC Gareji 1960
20:00
 
Chikhura
-
Sioni Bolnisi
20:00
 
WIT Georgia Tbilisi
-
FS Rustavi
Ghana: 1. Division
22:00
 
Aduana Stars
-
Liberty Professionals
22:00
 
Ashanti Gold
-
Dwarfs
22:00
 
King Faisal
-
Great Olympics
22:00
 
WAFA
-
Dreams FC
22:00
 
Bechem United
-
Berekum Chelsea
22:00
 
Karela United
-
All Stars
01:00
 
Hearts of Oak
-
Medeama SC
Italy: Serie C
23:00
 
Calcio Padova
-
Alessandria
Ivory Coast: 1. Division
22:30
 
Academia F. Amadou Diallo
-
SO Armee
01:00
 
San Pedro
-
ASEC Mimosas
Japan: J. League 2
12:00
 
V-Varen Nagasaki
-
Matsumoto Yamaga
12:00
 
Kyoto Sanga FC
-
Thespakusatsu Gunma
12:00
 
Albirex Niigata
-
Fagiano Okayama FC
12:00
 
JEF United Chiba
-
Tokyo Verdy
12:00
 
Mito Hollyhock
-
SC Sagamihara
12:00
 
Montedio Yamagata
-
Renofa Yamaguchi
13:00
 
Machida Zelvia
-
Blaublitz Akita
13:00
 
Jubilo Iwata
-
Ventforet Kofu
16:00
 
Ehime FC
-
Zweigen Kanazawa
17:00
 
FC Ryukyu
-
Giravanz Kitakyushu
17:00
 
Omiya Ardija
-
Tochigi SC
Japan: 3
11:00
 
Vanraure Hachinohe
-
YSCC
11:00
 
Fujieda MYFC
-
Imabari FC
11:00
 
Azul Claro Numazu
-
Kagoshima United
11:00
 
Gainare Tottori
-
Nagano Parceiro
12:00
 
Kataller Toyama
-
Roasso Kumamoto
12:00
 
Kamatamare Sanuki
-
Fukushima United
Japan: League Cup
15:00
 
Shonan Bellmare
-
FC Tokyo
15:00
 
Yokohama F.Marinos
-
Consadole Sapporo
16:00
 
Urawa Red Diamonds
-
Vissel Kobe
Kazakhstan: Premier League Championship
20:00
 
FC Astana
-
Tobol Kostanay
20:00
 
Taraz
-
Kairat Almaty
22:00
 
Kaisar Kyzylorda
-
FC Arys
Latvia: Virsliga
18:00
 
BFC Daugavpils
-
Valmieras FK
20:00
 
Riga FC
-
Noah Jurmala
20:30
 
FK Spartaks
-
FK Liepaja
23:00
 
Rigas Futbola skola
-
FS Metta/LU
Lithuania: 1. Division
17:00
 
FK Kauno Zalgiris B
-
Suduva B
17:00
 
FK Silas
-
Traku FK B
18:00
 
Babrungas
-
FK Panevezys B
Morocco: Botola Pro
01:15
 
Hassania Agadir
-
Wydad Casablanca
03:30
 
Raja Casablanca
-
RSB Berkane
Morocco: Elite 2
23:00
 
Racing de Casablanca
-
IZK
23:00
 
Widad Temara
-
Tihad Casablanca
01:00
 
KACM
-
Stade Marocain
Nigeria: 1. Division
22:00
 
Nasarawa United
-
Plateau United
22:00
 
Enugu Rangers
-
Sunshine Stars
22:00
 
Abia Warriors
-
Lobi Stars
22:00
 
Kwara United
-
MFM FC
22:00
 
Wikki Tourist
-
Ifeanyi Ubah United
22:00
 
Heartland Owerri
-
Jigawa Golden Stars
22:00
 
Kano Pillars
-
Akwa United
22:00
 
Adamawa United
-
Rivers United FC
22:00
 
Katsina United
-
Enyimba
22:00
 
Warri Wolves FC
-
Akwa Starlets
Norway: Eliteserien
23:00
 
Sarpsborg 08
-
Brann
23:00
 
Lillestroem
-
FK Haugesund
23:00
 
Bodoe/Glimt
-
Mjoendalen
23:00
 
Stroemsgodset
-
Rosenborg
01:00
 
Viking
-
Vaalerenga
Paraguay: Division Intermedia
21:00
 
2 de Mayo
-
Deportivo Capiata
21:00
 
Sportivo Trinidense
-
Fernando de la Mora
21:00
 
Tacuary
-
Independiente CG
21:00
 
Fulgencio Yegros
-
Guarani de Trinidad
21:00
 
Sportivo Iteno
-
Rubio Nu
02:00
 
Atyra FC
-
Resistencia
Poland: 1. Division
17:40
 
Puszcza Niepolomice
-
GKS Belchatow
17:40
 
Gornik Leczna
-
Sandecja Nowy Sacz
17:40
 
Miedz Legnica
-
Zaglebie Sosnowiec
17:40
 
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
-
Stomil Olsztyn
17:40
 
GKS Tychy
-
Lodzki KS
17:40
 
Widzew Lodz
-
Odra Opole
17:40
 
GKS Jastrzebie
-
Resovia
17:40
 
Chrobry Glogow
-
Arka Gdynia
17:40
 
Radomiak Radom
-
Korona Kielce
South Korea: K League 2
11:00
 
Jeonnam Dragons
-
Bucheon FC 1995
14:00
 
Ansan Greeners
-
Busan I'Park
16:30
 
Gyeongnam FC
-
Sangju Sangmu
Spain: Liga Adelante
02:00
 
Rayo Vallecano
-
Girona
Sweden: Superettan
18:00
 
IFK Vaernamo
-
Trelleborgs FF
Australia: Four australian league
15:00
 
Pine Hills
-
Moggill
Uruguay: Primera Division
22:30
 
Deportivo Maldonado
-
Cerro Largo
01:30
 
Nacional
-
Fenix
USA: NASL
07:00
 
Rio Grande Valley FC
-
Real Monarchs SLC
07:30
 
OKC Energy FC
-
Birmingham Legion
08:30
 
El Paso Locomotive
-
Colorado Springs Switchbacks FC
08:30
 
New Mexico United
-
Austin Bold
09:00
 
Orange County Blues FC
-
Oakland Roots
09:30
 
San Diego Loyal
-
LA Galaxy II
09:30
 
Arizona United SC
-
Seattle Sounders FC II
06:00
 
Charlotte Independence
-
Hartford Athletic
Venezuela: Primera Division
02:00
 
Estudiantes Merida
-
Madeira Club Lara
06:30
 
Monagas SC
-
Universidad Central
Brazil: Serie D
01:00
 
Campinense
-
America RN
01:00
 
Central PE
-
Caucaia EC
01:00
 
Sergipe
-
Retro FC
01:00
 
Rio Branco VN
-
Boa Esporte Clube
01:00
 
Santo Andre
-
Boavista
01:00
 
Madureira RJ
-
Portuguesa
01:00
 
Marcilio Dias
-
FC Cascavel
02:00
 
ABC
-
Sousa
02:00
 
Penarol Atletico Clube
-
Castanhal EC
02:00
 
Ypiranga AP
-
Atletico Acreano
02:00
 
Juazeirense
-
ASA
02:00
 
Goianesia
-
Uniao Rondonopolis
02:00
 
Nova Mutum
-
Jaragua
02:00
 
Caldense
-
Ferroviaria
02:00
 
Cianorte
-
Inter de Limeira
02:00
 
Caxias
-
Rio Branco PR
02:00
 
Porto Velho EC
-
Brasiliense
02:00
 
Paragominas FC
-
Tocantinopolis
06:00
 
Galvez EC
-
GAS
Denmark: Danmarksserien
19:00
 
Ringkoebing
-
Saeby IF Skjold
Finland: Kakkonen
17:00
 
OLS
-
PS Kemi
21:00
 
PK Keski-Uusimaa
-
PEPO Lappeenranta
22:30
 
NJS
-
FC Reipas
22:30
 
Atlantis
-
Peka
22:30
 
KaePa
-
JaePS
22:30
 
GrIFK Grankulla
-
Ilves-Kissat
22:30
 
Honka (A)
-
FC Jazz
22:30
 
Ilves II
-
SalPa
22:30
 
OTP
-
SJK Akatemia
22:30
 
GBK
-
VIFK
Greece: Football League 2
21:00
 
Asteras Vlahioti
-
Egaleo
21:00
 
Rhodos AS
-
Ialysos
21:00
 
Niki Volou
-
Aspropyrgos Enosis
21:00
 
Kalamata
-
Kallithea
21:00
 
AS Santorini 2020
-
Episkopi Rethymno
21:00
 
Apollon Kalamaria
-
PO Triglia
21:00
 
Almopos Aridaia
-
Panserraikos FC
21:00
 
Pierikos FC
-
AEP Karagiannia
Hong Kong: Hong kong second division
12:30
 
Dreams Metro Gallery
-
Eastern District
14:30
 
Central & Western
-
Wong Tai Sin
14:30
 
Citizen
-
Tai Po
14:30
 
Hoi King
-
Sham Shui Po
14:30
 
Wing Yee
-
North District
14:30
 
Yuen Long
-
South China
15:45
 
Hong Kong FC
-
Shatin SA
Italy: Serie D
21:00
 
Caronnese
-
Castellanzese
21:00
 
A.S. Casale
-
Sanremese
21:00
 
Vado
-
AC Legnano
21:00
 
Sestri Levante
-
ACSD Saluzzo
21:00
 
P.D.H.A.E.
-
Borgosesia
21:00
 
ASD Imperia
-
ASDC Gozzano
21:00
 
Fossano
-
Arconatese
21:00
 
Folgore Caratese
-
Lavagnese
21:00
 
City of Varese
-
Bra
21:00
 
Crema
-
Sona
21:00
 
Caravaggio
-
Scanzorosciate
21:00
 
Calvina
-
NibionnoOggiono
21:00
 
Breno
-
Virtus Bergamo Alzanoseriate
21:00
 
Real Calepina
-
Casatese Rogoredo
21:00
 
Tritium
-
Cavenago Fanfulla
21:00
 
Seregno
-
Adrense
21:00
 
AS Vis Nova Giussano
-
Pontisola
21:00
 
Villa D'Alme
-
Brusaporto
21:00
 
ASD Manzanese
-
Luparense
21:00
 
Delta Calcio Rovigo
-
Este
21:00
 
Chions
-
Trento
21:00
 
Cartigliano
-
Clodiense
21:00
 
Campodarsego
-
Union Feltre
21:00
 
Caldiero Terme
-
Montebelluna
21:00
 
Ambrosiana
-
ArzignanoChiampo
21:00
 
Adriese
-
Mestre
21:00
 
Virtus Bolzano
-
Union San Giorgio-Sedico
21:00
 
Real Giulianova
-
Matese
21:00
 
ASD Pineto
-
Castelfidardo
21:00
 
Olympia Agnonese
-
Aprilia
21:00
 
Cynthia
-
Vastogirardi
21:00
 
Atletico SFF
-
Montegiorgio
21:00
 
ASD Porto Sant Elpidio
-
Castelnuovo Vomano
21:00
 
Recanatese
-
San Nicolo
21:00
 
Rieti
-
Campobasso
21:00
 
Tolentino
-
Vastese
21:00
 
Audace Cerignola
-
ACD Nardo
21:00
 
AZ Picerno ASD
-
Gravina
21:00
 
Bitonto
-
Citta di Fasano
21:00
 
Brindisi
-
Portici
21:00
 
Francavilla Calcio 1927
-
Fidelis Andria
21:00
 
Lavello
-
Taranto
21:00
 
Madrepietra Daunia
-
Team Altamura
21:00
 
Puteolana
-
Casarano
21:00
 
Sorrento
-
Aversa Normanna
21:00
 
Montespaccato
-
US Gavorrano
21:00
 
Grassina
-
Trestina
21:00
 
Cannara
-
San Donato
21:00
 
Flaminia
-
Foligno
21:00
 
Scandicci
-
Lornano Badesse
21:00
 
Ostia Mare
-
Pianese
21:00
 
Sangiovannese
-
Aquila Montevarchi
21:00
 
Tiferno Lerchi
-
ASD Trastevere
21:00
 
Robur Siena
-
Sinalunghese
21:00
 
GS Bagnolese
-
SSDRL Marignanese Calcio
21:00
 
Ghivizzano Borgoamozzano
-
Progresso
21:00
 
Lentigione
-
Fiorenzuola
21:00
 
Mezzolara
-
Aglianese
21:00
 
Prato
-
Forlì
21:00
 
Pro Livorno 1919 Sorgenti
-
Seravezza
21:00
 
Real Forte Querceta
-
Sammaurese
21:00
 
Rimini
-
Correggese
21:00
 
Sasso Marconi
-
Corticella
21:00
 
Muravera
-
Torres
21:00
 
Latina
-
Insieme Formia
21:00
 
ASD Lanusei
-
Nola
21:00
 
Cassino
-
Gladiator
21:00
 
Afragolese
-
Arzachena
21:00
 
Savoia
-
Team Nuova Florida 2005
21:00
 
Vis Artena
-
Nocerina
21:00
 
Acireale
-
Dattilo Noir
21:00
 
Cittanovese
-
San Luca
21:00
 
Calcio Biancavilla 1990
-
Santa Maria Cilento
21:00
 
Sant'Agata
-
Rende
21:00
 
Citta di Messina
-
Castrovillari
21:00
 
Gelbison Cilento
-
Roccella
21:00
 
Rotonda
-
Paterno
21:00
 
Marina di Ragusa
-
Troina
21:00
 
Licata
-
Messina
South Korea: National League
14:00
 
Gyeongju H & N
-
Chungbuk Cheongju FC
15:00
 
Gimhae
-
Pyeongtaek Citizen
15:00
 
Busan Transport Corp
-
Cheonan City
17:00
 
Daejeon Korail
-
Gangneung City
Sweden: 1. Division
18:00
 
Brommapojkarna
-
Piteaa
18:00
 
IK Frej Taeby
-
Sandvikens IF
21:00
 
IFK Luleaa
-
IF Sylvia
00:30
 
Qviding FIF
-
FC Trollhaettan
Sweden: 2. Division Norra Götaland
17:00
 
Ytterhogdals IK
-
Storfors AIK
17:00
 
Assyriska United
-
Eskilstuna City
18:00
 
FC Gute
-
Sandvikens AIK FK
18:00
 
Onsala BK
-
Vaestra Froelunda
18:00
 
Eskilsminne IF
-
Ullareds IK
19:00
 
Stenungsunds IF
-
BK Forward
19:00
 
Nykoepings BIS
-
Vaermbols FC
19:00
 
Kvarnsvedens IK
-
Skiljebo SK
19:00
 
Varbergs GIF FK
-
Husqvarna FF
19:00
 
IK Tord
-
Saevedalens IF
19:00
 
Vinbergs IF
-
Hoeganaes BK
19:00
 
BK Olympic
-
Raeppe GOIF
20:00
 
Carlstad United
-
Yxhults IK
20:00
 
IFK Skoevde FK
-
Nordvaermland FF
20:00
 
Vaenersborgs FK
-
Angered BK
20:00
 
Gottne IF
-
Bergnaesets AIK
20:00
 
IFK Oestersund
-
Sandviks IK
20:00
 
FC Jaerfaella
-
IFK Lidingoe
20:00
 
IFK Stocksund
-
FC Stockholm Internazionale
20:00
 
FK Karlskrona
-
FBK Balkan
21:00
 
Team TG FF
-
Skellefteaa
21:00
 
Karlslunds IF HFK
-
Huddinge IF
21:00
 
Arameiska-Syrianska IF
-
Motala AIF FK
21:00
 
IFK Berga
-
Esloevs
23:00
 
IFK Eskilstuna
-
Smedby AIS
Switzerland: Erste Liga Classic
19:30
 
Naters
-
Olympique de Geneve
20:00
 
Zug
-
Grasshopper II
20:00
 
FC Langenthal
-
Wohlen
20:00
 
Delemont
-
Baden
20:30
 
FC Azzurri 90
-
Vevey
USA: USL Pro League
07:00
 
Forward Madison FC
-
Richmond Kickers
07:00
 
Union Omaha
-
New England Revolution II
09:00
 
FC Tucson
-
Chattanooga Red Wolves SC
06:00
 
North Texas SC
-
Greenville Triumph SC
07:00
 
South Georgia Tormenta FC
-
Toronto FC II
Zambia: 1. Division
18:00
 
Forest Rangers
-
Indeni FC
20:00
 
Zesco United
-
NAPSA Stars FC