Europa League
02:00
 
Roma
-
Manchester United
02:00
 
Arsenal
-
Villarreal
Germany: 1. Bundesliga
23:30
 
Hertha Berlin
-
Freiburg
Copa Libertadores
07:00
Finished
Internacional
6 - 1
Olimpia
(1-0)
07:00
Finished
Rentistas
0 - 0
Sporting Cristal
(0-0)
09:00
Finished
Universidad Catolica
3 - 1
Nacional
(1-1)
05:00
 
Always Ready
-
Tachira
05:00
 
Atletico Nacional
-
Argentinos Juniors
07:00
 
Santa Fe
-
River Plate
07:00
 
Atletico Junior
-
Fluminense
Copa Sudamericana
07:30
Finished
Bragantino
0 - 1
Talleres
(0-0)
05:15
 
Arsenal Sarandi
-
Jorge Wilstermann
05:15
 
Gremio
-
Aragua FC
05:15
 
Libertad
-
Atletico GO
AFC Champions League
17:00
Postponed
Kawasaki Frontale
-
Beijing Guoan
(-)
17:00
Postponed
Johor Darul Ta'zim FC
-
Ratchaburi FC
(-)
17:00
Postponed
Pohang Steelers
-
Nagoya Grampus Eight
(-)
CONCACAF Champions League
07:00
Finished
Monterrey
3 - 0
Columbus Crew
(2-0)
09:15
Finished
CF America
3 - 1
Portland Timbers
(1-0)
Portugal: Liga ZON Sagres
21:00
 
Moreirense
-
Nacional
23:00
 
Belenenses
-
Portimonense
00:30
 
Benfica
-
FC Porto
02:30
 
Farense
-
Vitoria de Guimaraes
Armenia: Premier League
18:00
 
Alashkert FC
-
Pyunik
22:00
 
Avan Academy
-
Artsakh
Armenia: 1. Division
18:00
 
BKMA
-
Ararat II
Australia: Hyundai A-League
16:05
 
Melbourne Victory
-
Macarthur FC
Belarus: 1. Division
18:30
 
Volna
-
Gomelzheldortrans
20:30
 
Naftan Novopolotsk
-
Dnepr Mogilev
22:30
 
FK Orsha
-
Shakhtar-2 (Petrikov)
Brazil: State Leagues
07:00
Finished
Ponte Preta
3 - 1
Guarani
(1-0)
07:00
After penalty
Santa Cruz
0 - 0
Afogados da Ingazeira
pen 5-4
(0-0)
07:45
Finished
Ferroviario
3 - 0
Icasa
(1-0)
01:00
 
AS Sociedade
-
Palmeira de Goianinha
02:00
 
Comercial MS
-
Aquidauanense
03:00
 
Lagarto AC
-
AO Itabaiana
03:40
 
Atletico PR
-
Coritiba
06:00
 
Novorizontino
-
Botafogo SP
06:00
 
Sao Bento
-
Inter de Limeira
06:00
 
Treze
-
Nacional de Patos
06:00
 
Ceara
-
Crato
07:00
 
Palmeiras
-
Santos FC
07:00
 
Santo Andre
-
Mirassol
Brazil: State 2
06:00
 
Juventus SP
-
Portuguesa
06:00
 
Agua Santa
-
Oeste FC
06:00
 
Atibaia
-
Velo Clube
06:00
 
Sertaozinho
-
Red Bull Brasil
Bulgaria: A Grupa
21:30
 
Montana
-
Etar
23:45
 
Slavia Sofia
-
Botev Vratsa
Bulgaria: B PFG
19:00
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
Yantra
China: League
14:30
19'
Suzhou Dongwu
0 - 0
Shenyang Urban FC
(-)
18:35
 
Nantong Zhiyun FC
-
Beijing BG
18:35
 
Wuhan Three Towns
-
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Colombia: Torneo Aguila
03:00
 
Union Magdalena
-
Atletico FC
03:15
 
Valledupar
-
Deportes Quindio
Cyprus: 1. Division
23:00
 
Enosis Paralimni
-
Karmiotissa Pano Polemidion
DR Congo: Super League
19:30
 
FC Lubumbashi sport
-
Maniema Union
21:30
Postponed
Dauphins Noirs
-
AC Rangers
(-)
21:30
 
J.S. Bazano
-
Sanga Balende
Ecuador: Serie B
03:00
 
Gualaceo SC
-
El Nacional
03:00
 
Chacaritas
-
LDU Portoviejo
07:00
 
Alianza Cotopaxi
-
CD America de Quito
Egypt: 1. Division
02:30
 
Wadi Degla FC
-
Pyramids FC
02:30
 
El Zamalek
-
Smouha SC
02:30
 
Al-Ittihad Al-Sakandary
-
Al Ahly
02:30
 
Ghazl Al Mehalla
-
ENPPI
El Salvador: Primera Division
08:00
Finished
Santa Tecla FC
1 - 1
Once Municipal
(0-0)
Estonia: Esiliiga
21:00
 
Flora Tallinn U21
-
Paide Linnameeskond II
22:30
 
Levadia Tallinn U21
-
Maardu Linnameeskond
23:00
 
FC Elva
-
Tartu JK Welco
23:30
 
Nomme United
-
Parnu Jalgpalliklubi
23:30
 
Tammeka U21
-
Talinna Kalev
Georgia: Pirveli Liga
15:00
 
Merani
-
Merani Martvili
16:00
 
FC Gagra
-
Chikhura
18:00
 
FC Shevardeni 1906
-
WIT Georgia Tbilisi
Guatemala: Premier League Guatemala
08:00
Finished
Sacachispas Chiquimula
0 - 1
CSD Comunicaciones
(0-1)
01:00
 
Iztapa
-
CSD Municipal
04:30
 
Coban Imperial
-
Santa Lucia Cotzumalguapa
Honduras: Liga Nacional
08:00
Finished
Honduras Progreso
4 - 0
Lobos UPNFM
(1-0)
08:00
Finished
CD Olimpia
2 - 1
Real Espana
(1-1)
Hong Kong: 1. Division
19:00
 
Happy Valley
-
Pegasus FC
Iceland: 1. Deild
02:15
 
Throttur Reykjavík
-
Fjolnir
02:15
 
Fram Reykjavik
-
Vikingur Olafsvik
Jordan: 1. Division
02:30
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Faisaly
Romania: Liga I
18:30
 
FC Arges Pitesti
-
FC Voluntari
21:00
 
FC Academica Clinceni
-
CFR Cluj
23:45
 
Botosani
-
FCSB
San Marino: Campionato
01:45
 
La Fiorita Montegiardino
-
Domagnano
01:45
 
Folgore
-
S.S. Murata
Slovenia: PrvaLiga
22:00
 
Aluminij
-
Gorica
South Africa: 1. Division
22:00
 
Orlando Pirates
-
Black Leopards
Ukraine: Premier League
23:00
 
Rukh Vynnyky
-
Olimpik Donetsk
23:00
 
Inhulets Petrove
-
Veres Rivne
23:00
 
FC Minaj
-
Shakhtar Donetsk
USA: NASL
09:30
Finished
LA Galaxy II
5 - 0
Las Vegas Lights FC
(0-0)
07:00
 
Rio Grande Valley FC
-
San Diego Loyal
Uzbekistan: Uzbek League
19:00
 
Turon
-
Pakhtakor Tashkent
19:00
 
Surkhon-2011
-
OTMK Olmaliq
Venezuela: Primera Division
03:00
 
Zulia
-
Zamora FC
06:00
 
Academia Puerto Cabello
-
Deportivo Lara
Denmark: 1. Division
00:00
 
Hobro
-
Fremad Amager
00:00
 
Skive
-
Vendsyssel FF
00:00
 
Silkeborg
-
Esbjerg fB
Finland: Kakkonen
22:30
 
MYPA
-
SC KuFu-98
Kosovo: Superliga
20:00
 
Drenica
-
Llapi
20:00
 
Ballkani
-
Arberia
Russia: Russian third league
18:00
 
Zvezda Saint Petersburg
-
Lokomotiv Moscow 2
18:00
 
Znamya
-
Rodina
18:00
 
FC Orenburg II
-
KamAZ
18:00
 
NoSta
-
Zenit Izhevsk
19:00
 
Tver FC
-
Dinamo Moscow II
20:00
 
Zenit St. Petersburg 2
-
Murom
20:00
 
FC Dolgoprudny
-
Leningradets
20:00
 
Volna Nizhny Novgorod
-
Lada Togliati
21:00
 
Volga Ulyanovsk
-
Lada SOK
Scotland: 2. Division
01:00
 
Clyde
-
East Fife
Turkey: Fourth Turkey league
20:00
 
Arnavutkoy Belediyespor
-
Tire 1922 Spor
20:00
 
Ofspor
-
Malatya Yesilyurt Belediyespor
20:00
 
1954 Kelkit Belediyespor
-
Bursa Yildirim Spor
20:00
 
Yomraspor
-
Fethiyespor
20:00
 
Aksarayspor
-
Duczespor
20:00
 
Catalcaspor
-
Kasimpasa Erokspor
20:00
 
Erzin Belediyespor
-
Kutahyaspor
00:30
 
Isparta 32 Spor
-
Mersin