England: Premier League
15:30
 
Chelsea
-
Tottenham
18:00
 
Burnley
-
Bournemouth
18:00
 
Crystal Palace
-
Newcastle United
18:00
 
Sheffield United
-
Brighton
18:00
 
Southampton
-
Aston Villa
20:30
 
Leicester
-
Manchester City
Spain: La Liga
15:00
 
Celta Vigo
-
Leganes
18:00
 
Barcelona
-
Eibar
20:30
 
Real Sociedad
-
Valencia
23:00
 
Levante
-
Real Madrid
Germany: 1. Bundesliga
17:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Hoffenheim
17:30
 
Werder Bremen
-
Borussia Dortmund
17:30
 
Hertha Berlin
-
FC Köln
17:30
 
Freiburg
-
Fortuna Duesseldorf
20:30
 
Schalke 04
-
RasenBallsport Leipzig
Italy: Serie A
17:00
 
Bologna
-
Udinese
20:00
 
SPAL
-
Juventus
22:45
 
Fiorentina
-
AC Milan
France: Ligue 1
19:30
 
Marseille
-
Nantes
22:00
 
Lille
-
Toulouse
22:00
 
Dijon
-
Monaco
22:00
 
Strasbourg
-
Amiens
22:00
 
Angers
-
Montpellier
England: Championship
15:30
 
Brentford
-
Blackburn
18:00
 
Barnsley
-
Middlesbrough
18:00
 
Birmingham
-
Sheffield Wednesday
18:00
 
Bristol City
-
West Bromwich Albion
18:00
 
Charlton
-
Luton
18:00
 
Leeds
-
Reading
18:00
 
Nottingham Forest
-
Queens Park Rangers
18:00
 
Preston
-
Hull
18:00
 
Stoke
-
Cardiff
18:00
 
Swansea
-
Huddersfield
18:00
 
Wigan
-
Millwall
Friendlies
11:00
 
Zenit St. Petersburg
-
Isloch
12:00
 
Rubin Kazan
-
FC Sheriff
14:00
 
Spartak Moscow
-
Pakhtakor Tashkent
14:00
 
Krylya Sovetov Samara
-
Stroemsgodset
14:00
 
Helsingborg
-
FK Liepaja
17:00
 
Fredrikstad
-
Mjoendalen
17:00
 
Zenit St. Petersburg
-
Dinamo Minsk
18:00
 
FK Haugesund
-
Aasane
18:00
 
CSKA Moscow
-
FC Ufa
18:00
 
Krylya Sovetov Samara
-
Torpedo Moscow
19:00
 
Lokomotiv Moscow
-
Chayka
Netherlands: Eredivisie
20:30
 
FC Emmen
-
Willem II
21:45
 
Feyenoord
-
Fortuna Sittard
21:45
 
SC Heerenveen
-
ADO Den Haag
22:45
 
FC Groningen
-
VVV-Venlo
Portugal: Liga ZON Sagres
21:00
 
Tondela
-
Rio Ave
23:30
 
Belenenses
-
Maritimo
Turkey: Super Lig
14:00
 
Kayserispor
-
Konyaspor
17:00
 
Goztepe
-
Gaziantep BB
20:00
 
Besiktas
-
Trabzonspor
Albania: Kategoria Superiore
16:00
 
Vllaznia
-
Luftetari
16:00
 
Flamurtari
-
Laci
19:00
 
Partizani
-
Bylis
19:00
 
Skenderbeu
-
Teuta Durres
Algeria: Ligue 1
17:00
 
NC Magra
-
ES Setif
17:00
 
US Biskra
-
CR Belouizdad
18:00
 
Paradou AC
-
JS Saoura
18:00
 
NA Hussein Dey
-
USM Bel Abbes
18:00
 
JS Kabylie
-
ASO Chlef
19:00
 
MC Oran
-
AS Ain M'lila
19:45
 
CA Bordj Bou Arreridj
-
CS Constantine
OFC Champions League
05:00
Finished
Hienghene Sport
0 - 4
Eastern Suburbs
(0-2)
08:00
Finished
Hekari United
2 - 1
Galaxy FC
(0-0)
Argentina: Torneo Inicial
03:10
Finished
Argentinos Juniors
1 - 1
Patronato de Parana
(1-1)
23:35
 
San Lorenzo
-
Racing Club
01:40
 
Independiente
-
Gimnasia LP
Argentina: Primera B Nacional
03:30
Finished
Gimnasia Jujuy
1 - 1
Brown de Adrogue
(0-1)
23:00
 
Barracas Central
-
Belgrano
00:00
 
Independiente Rivadavia
-
Estudiantes de Rio Cuarto
01:00
 
Agropecuario
-
Club Atletico Estudiantes
01:00
 
Instituto
-
Deportivo Riestra
01:35
 
All Boys
-
Tigre
03:00
 
Deportivo Moron
-
CA Alvarado
Argentina: Primera B Metropolitana
03:15
Finished
Sportivo Belgrano
2 - 2
Boca Unidos
(0-1)
04:00
Finished
Central Norte
0 - 0
Atletico Guemes
(0-0)
23:00
 
Villa San Carlos
-
Colegiales
23:00
 
Acassuso
-
Comunicaciones
23:00
 
Argentino de Quilmes
-
CA San Miguel
23:00
 
CA Talleres Remedios de Escalada
-
Los Andes
23:00
 
CD UAI Urquiza
-
Flandria
Australia: Hyundai A-League
09:00
76'
Brisbane Roar FC
0 - 1
Perth Glory
(0-1)
11:30
 
Newcastle Jets
-
Melbourne Victory
Australia: 2. Division
07:30
Finished
Adelaide United Youth
3 - 0
Adelaide Raiders
(1-0)
07:30
Finished
Para Hills Knights
2 - 1
Croydon Kings
(1-0)
07:30
Finished
Modbury Jets
1 - 0
Adelaide Comets
(1-0)
07:30
Finished
Adelaide City
3 - 0
Cumberland United
(2-0)
10:00
 
Altona Magic
-
Avondale Heights
11:30
 
Brisbane Strikers
-
Brisbane City
11:30
 
Gold Coast Knights
-
Olympic F.C.
11:30
 
Moreton Bay United
-
Magpies Crusaders
12:00
 
North Eastern Metro Stars
-
Adelaide Olympic
12:00
 
Redlands United
-
Capalaba
12:00
 
Eastern Suburbs
-
Gold Coast United FC
Australia: Third australian league
07:30
Finished
Western Strikers
1 - 1
Vipers FC
(1-0)
07:30
Finished
South Adelaide
3 - 2
Sturt Lions
(1-0)
11:15
 
Logan Lightning
-
Holland Park Hawks
11:45
 
Playford City Patriots
-
West Adelaide
12:00
 
Souths United
-
Ipswich Knights
12:30
 
Fulham United FC
-
Seaford Rangers
Australia: Youth 2
07:00
Finished
Green Gully SC U20
3 - 2
Hume City FC U20
(-)
08:00
 
Port Melbourne Sharks SC U20
-
Bentleigh Greens U20
08:00
 
Altona Magic U20
-
Avondale Heights U20
09:15
 
Gold Coast Knights U20
-
Olympic F.C. U20
Austria: tipp3-Bundesliga
19:00
 
Mattersburg
-
Altach
19:00
 
Admira Moedling
-
Sturm Graz
19:00
 
Wattens
-
Wolfsberger AC
Azerbaijan: Premier League
14:00
 
FK Qabala
-
FK Neftchi
16:00
 
Keshla
-
Zira
Belgium: Jupiler League
20:00
 
Standard Liege
-
Antwerp
22:00
 
Oostende
-
Zulte-Waregem
22:00
 
Royal Excel Mouscron
-
Cercle Bruges
22:30
 
KV Mechelen
-
Waasland-Beveren
Belgium: EXQI league
19:00
 
Westerlo
-
Virton
22:30
 
Roeselare
-
Lokeren
Bolivia: LFPB
22:00
 
Municipal de Vinto
-
Real Santa Cruz
Bosnia-Herzegovina: Premier League
16:30
 
Radnik Bijeljina
-
Zeljeznicar
16:30
 
FK Velez Mostar
-
FK Zvijezda 09
19:30
 
FK Sarajevo
-
FK Sloga Simin Han
Brazil: Cup Nordeste
22:00
 
Confianca
-
Fortaleza
22:00
 
Imperatriz
-
River AC
00:00
 
America RN
-
Sport
Brazil: State Leagues
21:00
 
Agua Santa
-
Corinthians
21:00
 
Forca e Luz
-
ABC
22:00
 
Centro Sportivo Paraibano
-
Botafogo PB
22:00
 
Chapadao
-
Costa Rica EC
22:00
 
CE Uniao
-
Operario Ferroviario
22:00
 
Uniclinic Atletico Clube
-
Barbalha
22:30
 
Ituano FC
-
Santos FC
22:30
 
Oeste FC
-
Sao Paulo
22:30
 
Araguaia
-
Luverdense
22:30
 
Comercial MS
-
Operario MS
22:30
 
Goias
-
Anapolina
22:30
 
Ceara
-
Caucaia EC
22:30
 
Caxias
-
Gremio
23:00
 
Uniao Rondonopolis
-
Sinop
23:00
 
PSTC
-
Parana Clube
23:00
 
Atletico PR
-
Cascavel CR
23:00
 
Jacyoba AC
-
CRB
23:00
 
Murici
-
CS Alagoano
23:30
 
Jaragua
-
Goianesia
00:00
 
Maracaju
-
CE Nova Andradina
00:00
 
FC Cascavel
-
Toledo CW
00:00
 
Boavista
-
Flamengo
01:00
 
Ponte Preta
-
Ferroviaria
01:00
 
Aquidauanense
-
Corumbaense
01:00
 
Londrina EC
-
Rio Branco PR
Brazil: State 2
21:00
 
CA Penapolense
-
Portuguesa
21:00
 
Sao Bernardo
-
Portuguesa Santista
Bulgaria: A Grupa
13:00
 
Botev Vratsa
-
Arda Kardzhali
15:15
 
Cherno More Varna
-
Levski Sofia
17:30
 
PFC CSKA-Sofia
-
Botev Plovdiv
Bulgaria: B PFG
15:00
 
Strumska Slava
-
Chernomorets Balchik
15:00
 
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
-
Kariana Erden
15:00
Finished after awarded win
Pomorie
0 - 3
Neftochimic Burgas 1962
(-)
15:00
 
Spartak Varna
-
CSKA 1948
15:00
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
Botev Galabovo
16:00
 
Montana
-
Hebar
Chile: Primera Division
18:00
 
Huachipato
-
Cobresal
02:30
 
Everton CD
-
Union La Calera
Chile: Primera B
23:30
 
Magallanes
-
Puerto Montt
00:00
 
Deportes Copiapo
-
Melipilla
02:00
 
San Luis
-
Barnechea
China: Super League
10:00
Postponed
Qingdao Huanghai
-
Shijiazhuang Ever Bright
(-)
10:00
Postponed
Tianjin Teda
-
Wuhan Zall
(-)
10:00
Postponed
Guangzhou R&F F.C.
-
Shandong Luneng
(-)
10:00
Postponed
Jiangsu Suning FC
-
Dalian Yifang
(-)
10:00
Postponed
Beijing Guoan
-
Hebei CFFC
(-)
10:00
Postponed
Henan Jianye
-
Shanghai Shenhua
(-)
10:00
Postponed
Guangzhou Evergrande
-
Chongqing Lifan
(-)
10:00
Postponed
Shanghai SIPG FC
-
Tianjin Quanjian
(-)
Colombia: Liga Postobon
04:10
Finished
Santa Fe
2 - 0
America de Cali
(0-0)
23:15
 
Chico FC
-
Deportivo Pereira
01:20
 
Independiente Medellin
-
Atletico Nacional
Costa Rica: Primera Division
01:00
 
Guadalupe FC
-
C.S. Cartagines
03:00
 
LD Alajuelense
-
ADR Jicaral
Costa Rica: Liga de Ascenso
00:00
 
Sporting San Jose
-
Futbol Consultants Moravia
Croatia: 1. Division
17:00
 
Hajduk Split
-
HNK Gorica
19:30
 
Rijeka
-
Osijek
Croatia: 2. Division
15:00
 
Sibenik
-
Rudes
17:00
 
Dinamo Zagreb B
-
HNK Orijent 1919
17:00
 
Solin
-
NK Sesvete
17:00
 
NK Kustosija
-
Hajduk Split B
Cuba: Campeonato Nacional
00:00
 
Pinar del Río
-
Artemisa
00:00
 
Ciego de Avila
-
Cuba U20
00:00
 
Villa Clara
-
Santiago de Cuba
00:00
 
Matanzas
-
Las Tunas
00:00
 
La Habana
-
Granma
Cyprus: 1. Division
17:00
 
Omonia Nicosia
-
Enosis Paralimni
18:00
 
Apollon Limassol
-
Doxa Katokopia
Cyprus: 2. Division
15:30
 
Karmiotissa Pano Polemidion
-
ASIL Lysi
16:00
 
Othellos Athienou
-
Ermis Aradippou
16:00
 
Anagennisi Deryneia
-
Onisilos Sotira
16:00
 
Omonia Aradippou
-
Ypsonas
16:00
 
PO Xylotympou 2006
-
Digenis Morphou
16:00
 
AEZ Zakakiou
-
Akritas Chlorakas
16:00
 
Alki Oroklinis
-
Omonoia Psevda
Czech Republic: Het league
16:30
 
Mlada Boleslav
-
Slovacko
16:30
 
Slavia Prague
-
Opava
16:30
 
Liberec
-
Bohemians 1905
18:30
 
Viktoria Plzen
-
Pribram
Denmark: U17 League
15:00
 
Broendby U17
-
FC Koebenhavn U17
Denmark: U19 League
14:30
 
OB U19
-
Vejle U19
DR Congo: Super League
17:30
Postponed
FC Lubumbashi sport
-
Dauphins Noirs
(-)
17:30
Postponed
Sanga Balende
-
Motema Pembe
(-)
Ecuador: Ecuadorian Serie A
03:15
Finished
LDU Portoviejo
2 - 4
Deportivo Cuenca
(1-1)
21:00
 
Olmedo
-
CSD Macara
23:30
 
Delfin
-
Barcelona SC
01:45
 
LDU de Quito
-
Independiente del Valle
El Salvador: Primera Division
00:15
 
Jocoro FC
-
Once Municipal
England: League 1
18:00
 
Accrington
-
Rotherham
18:00
 
AFC Wimbledon
-
Blackpool
18:00
 
Fleetwood
-
Portsmouth
18:00
 
Ipswich
-
Oxford
18:00
 
Lincoln
-
Gillingham
18:00
 
Milton Keynes Dons
-
Bolton
18:00
 
Rochdale
-
Coventry
18:00
 
Shrewsbury
-
Doncaster
18:00
 
Southend
-
Burton
18:00
 
Sunderland
-
Bristol Rovers
18:00
 
Wycombe
-
Tranmere
England: League 2
18:00
 
Carlisle
-
Morecambe
18:00
 
Cheltenham
-
Mansfield
18:00
 
Crawley
-
Stevenage
18:00
 
Crewe
-
Macclesfield
18:00
 
Leyton Orient
-
Oldham
18:00
 
Newport
-
Bradford
18:00
 
Northampton
-
Exeter
18:00
 
Plymouth
-
Cambridge U
18:00
 
Salford City
-
Colchester
18:00
 
Scunthorpe
-
Forest Green
18:00
 
Swindon
-
Grimsby
18:00
 
Walsall
-
Port Vale
England: National League
18:00
 
Boreham Wood
-
Yeovil
18:00
 
Bromley
-
Wrexham
18:00
 
Chesterfield
-
Ebbsfleet United
18:00
 
Chorley
-
Barnet
18:00
 
Dag and Red
-
Solihull Moors
18:00
 
Dover
-
AFC Fylde
18:00
 
Harrogate
-
Eastleigh
18:00
 
Hartlepool
-
Notts Co.
18:00
 
Maidenhead United
-
Aldershot
18:00
 
Torquay
-
Halifax
18:00
 
Woking
-
Stockport
20:20
 
Sutton United
-
Barrow
North Macedonia: Prva Liga
16:00
 
FK Borec
-
FK Vardar Skopje
Finland: Cup
14:00
 
IF Gnistan
-
MYPA
15:00
 
FC Lahti
-
Haka
15:00
 
EIF
-
Musan Salama
15:00
 
FC KTP
-
Mikkelin Palloilijat
15:00
 
AC Oulu
-
SJK Akatemia
15:30
 
Ilves
-
Seinaejoen JK
16:00
 
KPV
-
AC Kajaani
France: Ligue 2
17:00
 
Lens
-
Caen
France: National
16:00
 
Red Star
-
Laval
Germany: 2. Bundesliga
15:00
 
VfB Stuttgart
-
Jahn Regensburg
15:00
 
Hamburger SV
-
St. Pauli
15:00
 
Holstein Kiel
-
FC Heidenheim
15:00
 
Dynamo Dresden
-
Bochum
Germany: 3. Liga
16:00
 
Kaiserslautern
-
FSV Zwickau
16:00
 
Wuerzburger Kickers
-
Eintracht Braunschweig
16:00
 
KFC Uerdingen
-
Preußen Muenster
16:00
 
Hansa Rostock
-
Ingolstadt
16:00
 
Carl Zeiss Jena
-
Meppen
16:00
 
Duisburg
-
Waldhof Mannheim
Germany: Regionalliga
15:30
 
Optik Rathenow
-
Lokomotive Leipzig
15:30
 
BSG Chemie Leipzig
-
Germania Halberstadt
15:30
 
Babelsberg
-
FSV Union Fuerstenwalde
16:00
 
Homburg
-
Freiburg II
16:00
 
Pirmasens
-
Ulm
16:00
 
TSV Steinbach
-
Teutonia Watzenborn-Steinberg
16:00
 
Elversberg
-
Aalen
16:00
 
Kickers Offenbach
-
Bahlinger SC
16:00
 
FSV Frankfurt
-
Saarbruecken
16:00
 
SC Verl
-
Fortuna Duesseldorf II
16:00
 
Lippstadt
-
Bergisch Gladbach
16:00
 
Bonner SC
-
Fortuna Koeln
16:00
 
Schalke 04 II
-
Borussia Moenchengladbach II
16:00
 
VfB Homberg
-
Borussia Dortmund II
16:00
 
FC Koeln II
-
TuS Haltern
16:00
 
Luebeck
-
Holstein Kiel II
16:00
Postponed
TSV Havelse
-
Altonaer FC 93
(-)
18:00
 
SSV Jeddeloh
-
FC Hansa Lueneburg
18:00
 
VfB Auerbach
-
Energie Cottbus
Gibraltar: Premier League
18:00
 
Lynx
-
St Joseph's
20:15
 
Bruno's Magpies
-
Europa FC
22:30
 
Glacis United
-
Mons Calpe SC
Greece: Super League
20:30
 
Asteras Tripolis
-
Panathinaikos
21:00
 
Lamia
-
Aris Thessaloniki FC
Greece: Football League
16:00
 
Apollon Kalamaria
-
AE Karaiskakis
Guatemala: Premier League Guatemala
00:00
 
CSD Municipal
-
Guastatoya
03:00
 
Club Xelaju
-
Iztapa
Honduras: Liga Nacional
04:15
Finished
Honduras Progreso
0 - 4
Platense FC
(0-2)
00:00
 
Real de Minas
-
CD Motagua
Hungary: OTP BANK Liga
19:00
 
Varda SE
-
Diosgyori VTK
19:00
 
Budapest Honved
-
Puskas FC Academy
19:00
 
Kaposvari
-
Ujpest
19:00
 
Videoton FC
-
Zalaegerszeg
19:00
 
Paksi SE
-
Debrecen
21:30
 
Mezokovesd SE
-
Ferencvaros
India: I League
14:30
 
Churchill Brothers
-
Mohun Bagan
India: ISL
17:00
 
Bengaluru FC
-
Atletico de Kolkata
Iraq: Super League
14:30
 
Al Kahrabaa
-
Al Shorta
14:30
 
Alsinaat Alkahrabaiya
-
Al Quwa Al Jawiya
16:30
 
Naft Al Wasat
-
Al Minaa
Ireland: 1. Division
22:00
 
Cobh Ramblers
-
Drogheda United
22:30
 
Longford Town
-
Shamrock Rovers B
Israel: Ligat-Al
16:00
 
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
-
Maccabi Netanya
18:30
 
FC Ashdod
-
Maccabi Haifa
19:30
 
Hapoel Haifa
-
Sektzia Nes Tziona
20:50
 
Hapoel Hadera Eran
-
Beitar Jerusalem
Italy: Serie B
17:00
 
Ascoli Picchio FC 1898
-
Cremonese
17:00
 
Cittadella
-
Juve Stabia
17:00
 
Trapani
-
Spezia
17:00
 
Entella
-
Benevento
20:00
 
Pisa
-
Venezia
Italy: Serie C
17:00
 
Renate
-
Pergolettese
17:00
 
Carrarese
-
ASDC Gozzano
17:00
 
Virtus Verona
-
Rimini
17:00
 
Modena
-
Sudtirol
17:00
 
Rieti
-
Teramo
19:30
 
Monza
-
Arezzo
20:30
 
Fermana
-
Vis Pesaro
22:45
 
Robur Siena
-
AlbinoLeffe
22:45
 
Alma Juventus Fano
-
Imolese Calcio
22:45
 
Virtus Francavilla
-
Catanzaro
Ivory Coast: 1. Division
18:30
 
Williamsville Athletic Club
-
AS Tanda
19:00
 
Bouake FC
-
Bassam
19:00
 
Sporting Gagnoa
-
Racing Club
19:00
 
San Pedro
-
Africa Sports
21:00
 
Academia F. Amadou Diallo
-
ASI D'Abengourou
Japan: J. League
08:00
Finished
Vegalta Sendai
1 - 1
Nagoya Grampus Eight
(1-1)
09:00
78'
Kashiwa Reysol
4 - 2
Consadole Sapporo
(2-0)
09:00
79'
Kawasaki Frontale
0 - 0
Sagan Tosu
(0-0)
09:00
80'
Cerezo Osaka
1 - 0
Oita Trinita
(1-0)
Kenya: KPL
14:00
 
Bandari
-
Mathare United
15:00
 
Western Stima
-
Kariobangi Sharks
15:00
 
Posta Rangers
-
KCB
15:00
 
AFC Leopards
-
Sofapaka
Luxembourg: National Division
20:00
 
FC Progres Niedercorn
-
US Hostert
Malta: Premier League
16:00
 
Gudja United
-
Balzan FC
16:00
 
Mosta
-
Hamrun Spartans
18:00
 
Senglea Athletic
-
Santa Lucia F.C.
18:00
 
Birkirkara
-
Hibernians
Mexico: Liga MX
04:00
Finished
Atlas
0 - 2
Pachuca
(0-0)
06:05
Finished
Puebla
2 - 0
Toluca
(1-0)
06:15
Finished
Tijuana
0 - 1
CD Guadalajara
(0-1)
02:00
 
Leon
-
Necaxa
Mexico: Ascenso MX
04:00
Finished
Correcaminos de la UAT
6 - 2
Leones Negros
(2-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
16:00
 
Petrovac
-
Zeta
16:00
 
Sutjeska
-
FK Iskra
16:00
 
Grbalj Radanovici
-
OFK Mladost Ljeskopolje
Morocco: Botola Pro
18:00
 
Difaa El Jadida
-
Ittihad Tanger
19:00
 
Youssoufia Berrechid
-
Wydad Casablanca
21:00
 
FUS Rabat
-
MCO Oujda
Netherlands: Topklasse
17:30
 
IJsselmeervogels
-
GVVV Veenendaal
New Zealand: ASB Premiership
04:00
Finished
Hamilton Wanderers
3 - 2
Waitakere United
(1-1)
Nigeria: 1. Division
18:00
 
Akwa Starlets
-
Kwara United
N. Ireland: Premiership
16:00
 
Institute
-
Coleraine
18:00
 
Carrick Rangers
-
Dungannon Swifts
18:00
 
Cliftonville
-
Ballymena United
18:00
 
Glenavon
-
Glentoran
18:00
 
Larne
-
Warrenpoint Town
N. Ireland: 1. Division
18:00
 
Knockbreda
-
Newry City AFC
18:00
 
Ards
-
Portadown
18:00
 
Ballinamallard United
-
PSNI FC
18:00
 
Ballyclare Comrades
-
Loughgall
18:00
 
Harland & Wolff Welders F.C.
-
Dergview F.C
18:00
 
Queen's University
-
Dundela
Oman: Mobile League
16:30
 
Al-Nahda
-
Al-Seeb
18:45
 
Oman FC
-
Sohar
18:45
 
Al-Suwaiq
-
Muscat
Peru: Primera División
05:00
Finished
Deportivo Municipal
1 - 1
Carlos Stein
(1-0)
19:00
 
Sporting Cristal
-
Sport Huancayo
21:15
 
Atletico Grau
-
Sport Boys
23:30
 
Real Garcilaso
-
FBC Melgar
Poland: Ekstraklasa
17:00
 
Arka Gdynia
-
Rakow Czestochowa
19:30
 
Legia Warszawa
-
Jagiellonia Bialystok
22:00
 
Piast Gliwice
-
Cracovia
Portugal: Segunda Liga
14:00
 
Leixoes
-
Sporting Covilha
18:00
 
Oliveirense
-
Casa Pia
20:00
 
FC Porto B
-
Estoril
20:15
 
Chaves
-
Feirense
Qatar: Stars League
16:45
 
Umm Salal
-
Al-Sadd
18:55
 
Lekhwiya
-
Al-Wakra
Romania: Liga I
15:30
 
FC Voluntari
-
Hermannstadt
21:00
 
FCSB
-
Chindia Targoviste
Romania: Liga II Serie A
12:00
 
Farul Constanta
-
Concordia Chiajna
12:00
 
CSM Metalul Resita
-
Gloria Buzau
12:00
 
Ripensia Timisoara
-
FC Metaloglobus Bucuresti
12:00
 
CS Mioveni
-
ACS Energeticianul
13:00
 
Petrolul Ploiesti
-
FC Dunarea Calarasi
18:00
 
Pandurii
-
CSM Resita
San Marino: Campionato
17:00
 
Tre Penne Galazzano
-
Tre Fiori
17:00
 
Folgore
-
SP Libertas
17:00
 
La Fiorita Montegiardino
-
S.S. Murata
17:00
 
Cailungo
-
Virtus Acquaviva
Saudi Arabia: 1. Division
16:00
 
Al-Taawon
-
Al-Raed
18:40
 
Al Hazm
-
Al Nassr FC
20:30
 
Al Hilal
-
Al Ittihad
Scotland: Premier League
18:00
 
Aberdeen
-
Ross County
18:00
 
Hamilton Academical
-
Motherwell
18:00
 
Hibernian
-
Livingston
Scotland: 1. Division
18:00
 
Arbroath
-
Ayr United
18:00
 
Greenock Morton
-
Alloa Athletic
18:00
 
Partick Thistle
-
Dunfermline
18:00
 
Queen of South
-
Dundee FC
Serbia: Super Liga
18:00
 
Radnicki Nis
-
Cukaricki
18:00
 
Proleter
-
Indija
18:00
 
TSC Backa Topola
-
Partizan Belgrade
18:00
 
FK Radnik Surdulica
-
Macva Sabac
18:00
 
Rad Beograd
-
Napredak
20:00
 
FK Crvena zvezda
-
Vojvodina
Vietnam: V-league
13:00
Postponed
Binh Duong
-
Da Nang
(-)
15:00
Postponed
Ha Noi TT
-
Nam Dinh
(-)
Wales: Premier Division
17:30
 
Newtown
-
Bala Town
17:30
 
Barry Town
-
Caernarfon
17:30
 
Carmarthen
-
Cefn Druids AFC
17:30
 
Cardif Met University
-
Airbus UK Broughton
Slovakia: Fortuna league
16:00
 
Zlate Moravce
-
SKF Sered
16:00
 
Ruzomberok
-
DAC 1904 Dunajska Streda
16:00
 
FK Pohronie
-
Zilina
16:00
 
Slovan Bratislava
-
Trencin
16:00
 
Zemplin Michalovce
-
Nitra
Slovenia: PrvaLiga
16:00
 
ND Triglav
-
Rudar Velenje
18:00
 
NK Celje
-
Aluminij
22:15
 
Maribor
-
Olimpija Ljubljana
South Africa: Nedbank Cup
16:00
 
Happy Wanderers
-
TS Sporting
16:00
 
Mbombela United
-
Real Kings FC
16:00
 
Highlands Park
-
Kaizer Chiefs
21:15
 
Bloemfontein Celtic
-
Maritzburg United
Spain: Liga Adelante
18:00
 
Alcorcon
-
Las Palmas
18:00
 
Almeria
-
Fuenlabrada
20:15
 
Girona
-
Ponferradina
20:15
 
Tenerife
-
Elche
22:30
 
Albacete
-
Numancia
Spain: Segunda B
18:00
 
Real Oviedo B
-
Coruxo F.C.
19:00
 
CD Badajoz
-
CF Talavera de la Reina
19:30
 
SD Leioa
-
Club Haro Deportivo
20:30
 
Athletic Bilbao B
-
Arenas Getxo
20:30
 
Villarrubia CF
-
Merida
22:00
 
Barcelona B
-
Hercules
Sweden: Cup
14:30
 
Djurgaarden
-
Dalkurd FF
14:30
 
Sandvikens IF
-
Mjaellby
16:30
 
Elfsborg
-
IK Brage
16:30
 
Oskarshamns AIK
-
Oerebro
18:30
 
IFK Gothenburg
-
Vaesteraas SK
18:30
 
Sollentuna FF
-
Sirius
Switzerland: Super League
21:00
 
Thun
-
Luzern
21:00
 
FC Zuerich
-
Xamax
Switzerland: Challenge League
19:00
 
Chiasso
-
Wil
19:00
 
Schaffhausen
-
Grasshopper
19:00
 
FC Stade Lausanne-Ouchy
-
FC Vaduz
Syria: 1. Division
15:00
 
Al-Jazira
-
Al-Karamah
Thailand: Premier League
13:45
 
Port FC
-
Pattaya United
14:00
 
Chiangrai United
-
Suphanburi FC
15:00
 
Buriram United
-
Chonburi
16:00
 
Prachuap FC
-
Bangkok Glass
Tunisia: 1. Division
16:00
 
Etoile du Sahel
-
Etoile Metlaoui
16:00
 
Ben Guerdane
-
US Tataouine
16:00
 
Club Africain
-
Chebba Sports Crescent
Tunisia: Ligue II
16:00
 
Zarzis
-
Croissant S. Msaken
16:00
 
SA Menzel Bourguiba
-
ES Rades
16:00
 
Sfax Railways
-
EO Sidi Bouzid
16:00
 
Sporting Ben Arous
-
AS Gabes
16:00
 
AS Ariana
-
Club Olimpique de Medenine
16:00
 
AS Sebikha
-
Olympique de Beja
Turkey: 1. Lig
14:00
 
Erzurum BB
-
Bursaspor
14:00
 
Umraniyespor
-
Keciorengucu
16:30
 
Akhisar Belediyespor
-
Karagumruk
19:00
 
Adana Demirspor
-
Altinordu
Uganda: Super League
16:00
 
Onduparaka FC
-
Mbarara City
16:00
 
Bright Stars FC
-
Proline
16:00
 
Wakiso Giants
-
Kyetume
16:00
 
KCCA FC
-
Express FC
16:00
 
Soana FC
-
Uganda Police
Ukraine: Premier League
15:00
 
Illichivets
-
Zorya
18:00
 
Dynamo Kyiv
-
Vorskla
Argentina: Four argentinian league
23:00
 
CA Ferrocarril Midland
-
Berazategui
Uruguay: Primera Division
23:00
 
Cerro
-
River Plate
23:00
 
Boston River
-
Rentistas
02:00
 
Nacional
-
Cerro Largo
Venezuela: Primera Division
18:00
 
Estudiantes Merida
-
Carabobo FC
23:00
 
Metropolitanos FC
-
Gran Valencia
00:00
 
Aragua FC
-
Deportivo Lara
Belgium: Belgian Third league
22:00
 
Seraing United
-
FCV Dender EH
22:00
 
Visetois
-
Sint-Eloois-Winkel
England: National League North/South
18:00
 
Altrincham
-
King's Lynn Town
18:00
 
Boston United
-
Telford
18:00
 
Bradford PA
-
Kettering Town FC
18:00
 
Chester
-
Brackley Town
18:00
 
Curzon
-
Gloucester City
18:00
 
Farsley Celtic AFC
-
Blyth Spartans
18:00
 
Guiseley
-
Gateshead
18:00
 
Hereford
-
Darlington 1883
18:00
 
Kidderminster
-
York
18:00
 
Leamington
-
Southport
18:00
 
Spennymoor Town FC
-
Alfreton
18:00
 
Bath City
-
Dulwich Hamlet
18:00
 
Chelmsford
-
Slough Town
18:00
 
Dartford
-
Eastbourne Borough
18:00
 
Havant and Waterlooville
-
St.Albans
18:00
 
Hemel Hempstead
-
Concord Rangers
18:00
 
Hungerford Town
-
Braintree Town
18:00
 
Maidstone
-
Hampton & Richmond
18:00
 
Oxford City
-
Tonbridge Angels
18:00
 
Wealdstone
-
Dorking Wanderers
18:00
 
Welling
-
Chippenham Town
18:00
 
Weymouth
-
Billericay
England: Evo-Stik League
18:00
 
Bowers & Pitsea
-
Leatherhead
18:00
 
Horsham
-
Cheshunt
18:00
 
Radcliffe Borough
-
Grantham Town
18:00
 
South Shields
-
Buxton
18:00
 
Stafford Rangers
-
Morpeth Town FC
18:00
 
Stalybridge
-
Witton Albion
18:00
 
Warrington Town
-
Scarborough Athletic
18:00
 
Mickleover Sports
-
Gainsborough
18:00
 
Matlock Town
-
Whitby
18:00
 
Lancaster City
-
Nantwich Town
18:00
 
Bamber Bridge
-
FC United of Manchester
18:00
 
Basford United
-
Atherton Colleries
18:00
 
Bishop's Stortford
-
Hornchurch
18:00
 
East Thurrock United
-
Cray Wanderers
18:00
 
Folkestone Invicta
-
Wingate & Finchley
18:00
 
Haringey Borough
-
Bognor Regis Town
18:00
 
Kingstonian
-
Worthing
18:00
 
Lewes
-
Brightlingsea Regent
18:00
 
Margate
-
Carshalton Athletic
18:00
 
Merstham
-
Enfield Town
18:00
 
Potters Bar Town
-
Corinthian Casuals
18:00
 
Beaconsfield SYCOB
-
Poole Town FC
18:00
 
Blackfield & Langley
-
Merthyr Town
18:00
 
Chesham United
-
Gosport Borough
18:00
 
Dorchester Town
-
Weston Super Mare
18:00
 
Farnborough
-
Swindon Supermarine
18:00
 
Hayes & Yeading United
-
Taunton Town
18:00
 
Metropolitan Police FC
-
Yate Town
18:00
 
Salisbury
-
Hendon
18:00
 
Tiverton
-
Wimborne Town
18:00
 
Truro City
-
Harrow Borough
18:00
 
Walton Casuals
-
Hartley Wintney
18:00
 
Bromsgrove Sporting
-
Hitchin Town
18:00
 
Coalville Town
-
AFC Rushden & Diamonds
18:00
 
Royston Town
-
Hednesford
18:00
 
Alvechurch
-
Needham Market
18:00
 
Banbury United
-
Stourbridge
18:00
 
Leiston
-
Barwell FC
18:00
 
Lowestoft Town
-
Stratford Town
18:00
 
Peterborough Sports
-
St. Ives Town FC
18:00
 
Redditch United
-
Nuneaton
18:00
 
Rushall Olympic
-
Kings Langley FC
18:00
 
Tamworth
-
Biggleswade Town
France: National 2
18:00
 
Chamalieres
-
Montpellier B
18:00
 
Schiltingheim
-
Reims B
18:00
 
Jura Sud
-
Hyeres
18:00
 
Monaco B
-
Nimes B
19:00
 
Lens B
-
Croix
20:00
 
SC Bastia
-
ASM Belfort
20:00
 
Sainte Genevieve
-
Sedan
20:00
 
St Maur Lusitanos
-
Haguenau
20:00
 
Epinal
-
Lille B
20:00
 
Bobigny
-
Mulhouse
20:00
 
Saint-Quentin
-
Drancy
20:00
 
St. Malo
-
Vitre
20:00
 
Mantes
-
Guingamp B
20:00
 
US Granvillaise
-
Fleury Merogis U.S
20:00
 
Angers B
-
Rouen
20:00
 
CMS Oissel
-
Entente SSG
20:00
 
Sete
-
Stade Bordelais
20:00
 
Bergerac Perigord
-
Saint-Etienne B
20:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
Nantes B
20:00
 
Bourges Foot
-
Blois
20:00
 
Andrezieux
-
Trelissac
20:00
 
US Colomiers
-
Angouleme
20:00
 
Romorantin
-
Les Herbiers
20:00
 
Monts Or Azergues
-
Lyon B
20:00
 
Frejus Saint Raphael
-
Louhans Cuiseaux
20:00
 
Martigues
-
St. Priest
20:00
 
US Marseille Endoume Catalans
-
Annecy FC
20:00
 
RC Grasse
-
Marignane
20:30
 
Vannes
-
FC Chartres
20:30
 
Gobelins F.C
-
Poissy
20:30
 
Moulins Yzeure
-
Marseille B
21:00
 
Lorient B
-
Stade Briochin
Germany: Oberliga
15:00
 
Brandenburger SC Sued
-
TSG Neustrelitz
15:00
 
Torgelower SV Greif
-
1. FC Lok Stendal
15:00
 
SpVg BW 90 Berlin
-
Ludwigsfelder FC
15:00
 
Plauen
-
FC Eilenburg
15:00
 
Union Sandersdorf
-
Einheit Rudolstadt
15:00
 
FC Grimma
-
FC International Leipzig
15:00
 
VfB Krieschow
-
FSV Wacker Nordhausen II
15:00
 
BTS Neustadt
-
Geestemuende
16:00
 
Meiendorfer SV
-
Victoria Hamburg
16:00
Postponed
SV Neuhof
-
SC Viktoria 06 Griesheim
(-)
16:00
 
Staaken
-
CFC Hertha 06
16:00
 
Holzwickeder
-
Sportfreunde Siegen
16:00
 
VfL Halle 96
-
FC Oberlausitz Neugersdorf
16:00
 
FSV Luckenwalde
-
Askania Bernburg
16:00
Postponed
Husumer SV
-
SC Weiche Flensburg II
(-)
16:00
Postponed
Union Neumuenster
-
TSV Bordesholm
(-)
16:00
Postponed
TSV Kropp
-
TSB Flensburg
(-)
16:00
 
Eutin 08
-
SV Preussen 09 Reinfeld
16:30
 
VFB Ginsheim
-
SV Steinbach 1920
16:30
 
SW Essen
-
Union Nettetal
16:30
 
SG Aumund-Vegesack
-
SC Borgfeld
17:00
 
FT Braunschweig
-
FC Hagen/Uthlede
18:00
 
BW Schwalbe Tuendern
-
Spelle-Venhaus
Greece: Football League 2
15:00
 
Diagoras Rodos
-
Ionikos
16:00
 
Olympiacos Volou
-
Niki Volou
16:00
 
OF Ierapetra
-
Aspropyrgos Enosis
16:00
 
PO Triglia
-
Ialysos
Italy: Serie D
16:30
 
Ambrosiana
-
Cartigliano
16:30
 
Flaminia
-
San Donato
16:30
 
Bastia Calcio
-
Trestina
16:30
 
Agropoli
-
Francavilla Calcio 1927
17:30
 
Borgosesia
-
Sanremese
Kosovo: Superliga
15:00
 
Drenica
-
FC Prishtina
15:00
 
Llapi
-
Feronikeli
Malta: Second Malta league
16:00
 
Pieta
-
Zebbug Rangers
18:15
 
Vittoriosa Stars
-
Lija
Portugal: Portuguese Third Division
14:45
 
Desportivo Fabril Barreiro
-
Sacavenense
18:00
 
Pedras Salgadas
-
AD Oliveirense
18:00
 
Braga B
-
Berco SC
18:00
 
Loures
-
Olimpico Montijo
19:00
 
Torreense
-
Marinhense
20:30
 
Vizela
-
Vitoria de Guimaraes B
22:45
 
Felgueiras 1932
-
Paredes
Scotland: 2. Division
18:00
 
Dumbarton
-
Forfar
18:00
 
East Fife
-
Stranraer
18:00
 
Falkirk
-
Montrose
18:00
 
Peterhead
-
Airdrieonians
18:00
 
Raith Rovers
-
Clyde
Scotland: 3. Division
18:00
 
Annan Athletic
-
Albion Rovers
18:00
 
Cove Rangers
-
Queen's Park
18:00
 
Edinburgh City
-
Brechin
18:00
 
Elgin
-
Cowdenbeath
18:00
 
Stirling Albion
-
Stenhousemuir
Scotland: Highland/Lowland
18:00
 
Huntly
-
Clachnacuddin
18:00
 
Keith
-
Inverurie Loco Works
18:00
 
Fort William
-
Lossiemouth
18:00
 
Nairn County
-
Buckie Thistle
18:00
 
Strathspey Thistle
-
Deveronvale
18:00
 
Wick Academy
-
Rothes
18:00
 
Fraserburgh
-
Brora Rangers
18:00
 
Forres Mechanics
-
Turriff United
18:00
 
Berwick
-
Edinburgh University
18:00
 
Vale of Leithen
-
Dalbeattie Star
18:00
 
Gretna FC 2008
-
Spartans
18:00
 
Edusport Academy
-
Bonnyrigg Rose Athletic
18:00
 
East Kilbride
-
BSC Glasgow
18:00
 
Cumbernauld Colts
-
Stirling University FC
18:00
 
Civil Service Strollers
-
East Stirlingshire
Thailand: Second Thailand league
13:45
 
Lampang FC
-
Customs United
14:00
 
JL Chiangmai United FC
-
Chainat FC
15:00
 
Ranong FC
-
Nong Bua Pitchaya FC
16:00
 
Khonkaen United FC
-
Ayutthaya United FC
Venezuela: Segunda Division
22:30
 
Deportivo Zulia
-
Real Frontera
22:30
 
Madeira Club Lara
-
Atletico El Vigia
22:30
 
Yaracuy FC
-
Universidad Central
23:00
 
Urena SC
-
Titanes
00:00
 
Petroleros de Anzoategui
-
Libertador FC
00:00
 
Fundacion AIFI
-
Minerven
00:00
 
Llaneros Guanare
-
Estudiantes de Caracas
Wales: Cymru Alliance
17:00
 
Corwen
-
Rhyl
17:00
 
Llanfair United
-
Buckley Town
17:00
 
Llanrhaeadr FC
-
Bangor City
17:00
 
Ruthin Town
-
Porthmadog
17:00
 
Caerau Ely
-
Undy Athletic
17:30
 
Guilsfield FC
-
Colwyn Bay
17:30
 
Llandudno FC
-
Llangefni Town
17:30
 
Penrhyncoch FC
-
Conwy Borough FC
17:30
 
Prestatyn Town FC
-
Flint Town United
17:30
 
Goytre United
-
Cwmamman United
17:30
 
Pontypridd Town
-
Llantwit Major
Zambia: 1. Division
14:00
 
Green Buffaloes
-
Red Arrows
16:00
 
Power Dynamos
-
Green Eagles
16:00
 
Lumwana Radiants
-
Nkwazi
16:00
 
Nakambala Leopards
-
Kysa
16:00
 
Mufulira Wanderers
-
Lusaka Dynamos
16:00
 
Kabwe Warriors
-
Forest Rangers
16:00
 
Kansanshi
-
Nkana FC
16:00
 
Zanaco
-
Buildcon