World cup
15:00
 
Belgium
-
Tunisia
18:00
 
South Korea
-
Mexico
21:00
 
Germany
-
Sweden
Friendlies
13:00
 
AC Horsens
-
SoenderjyskE
13:00
 
Randers FC
-
Silkeborg
13:00
 
Randers FC
-
Silkeborg
13:00
 
Arsenal Tula
-
Avangard Kursk
13:30
 
FC Nordsjaelland
-
Nykoebing FC
15:00
 
AaB
-
Viborg
15:00
 
Sportunion Mauer
-
Austria Wien
15:00
 
FC Bazenheid
-
St. Gallen
15:00
 
Tarup/Paarup
-
OB
16:00
 
VVSB
-
Ajax
16:00
 
AGF
-
FC Midtjylland
16:00
 
Hartberg
-
Wolfsberger AC
17:00
 
Luzern
-
Winterthur
17:00
 
Spartak Moscow
-
Chertanovo Moscow
18:00
 
LASK Linz
-
Apollon Limassol
18:00
 
Voitsberg
-
Sturm Graz
18:00
 
FC Egg
-
Altach
18:30
 
KVE Drongen
-
Gent
18:30
 
Wellen
-
St.Truiden
18:30
 
FC Zuerich
-
FC Rapperswil-Jona
18:30
 
FC Wacker Innsbruck
-
Terek Grozny
19:00
 
Thun
-
Xamax
19:00
 
Grasshopper
-
Aarau
19:00
 
Grasshopper
-
Aarau
20:00
 
Vrasene
-
Waasland-Beveren
20:00
 
Vrasene
-
Waasland-Beveren
20:00
 
KRC Bissegem
-
Kortrijk
20:00
 
Hoogstraten
-
Antwerp
20:00
 
KSK Heist
-
Anderlecht
USA: Major League Soccer
00:00
 
Philadelphia Union
-
Vancouver Whitecaps
01:00
 
New York Red Bulls
-
Dallas Burn
02:30
 
Orlando City
-
Impact De Montreal
Australia: 2. Division
07:00
 
Sunshine Coast
-
Western Pride
07:00
 
Devonport City
-
South Hobart
07:30
 
Weston Workers
-
Lambton Jaffas FC
08:00
 
Northcote City
-
Bentleigh Greens
08:00
 
Avondale Heights
-
Port Melbourne Sharks SC
08:00
 
Gungahlin United
-
Riverina Rhinos
08:30
 
Sturt Lions
-
Adelaide Comets
09:30
 
Launceston City
-
Olympia FC Warriors
09:30
 
Palmerston FC
-
Port Darwin
10:00
 
SWQ Thunder
-
Olympic F.C.
10:00
 
Bayswater City
-
Cockburn City
10:00
 
ECU Joondalup
-
Perth Glory Youth
10:00
 
Balcatta
-
Forrestfield United SC
10:00
 
Joondalup United FC
-
Floreat Athena
10:00
 
Subiaco
-
Perth
10:00
 
Stirling Lions
-
Sorrento
10:00
 
Inglewood United
-
Armadale
10:30
 
Belconnen United
-
Woden Valley
11:00
 
Green Gully Cavaliers
-
Dandenong Thunder SC
11:00
 
Lions FC
-
Magpies Crusaders
11:00
 
Gold Coast United FC
-
Brisbane Strikers
11:00
 
Hobart Zebras
-
Kingborough Lions
11:30
 
Adelaide Olympic
-
North Eastern Metro Stars
11:30
 
Campbelltown City
-
Para Hills Knights
11:30
 
Brisbane City
-
Cairns FC
12:00
 
Bonnyrigg White Eagles
-
Sydney FC Youth
12:00
 
Wollongong Wolves
-
Hakoah Sydney City East
12:00
 
North Queensland United FC
-
Moreton Bay United
12:30
 
Sydney United 58
-
Sutherland Sharks
12:45
 
Sydney Olympic
-
Marconi Stallions
Australia: Third australian league
08:00
 
Moreland City FC
-
Murray United FC
08:00
 
Melbourne City FC Youth
-
Eastern Lions SC
08:00
 
Springvale White Eagles
-
Dandenong City
08:00
 
Moreland Zebras
-
Werribee City
08:00
 
Brunswick City
-
Melbourne Victory Youth
08:00
 
North Geelong Warriors
-
Whittlesea Ranges
08:30
 
Adelaide Raiders
-
Port Adelaide Lion SC
08:30
 
Modbury Jets
-
Western Strikers
08:30
 
Salisbury United
-
Cumberland United
10:00
 
Taringa Rovers
-
Bayside United
11:00
 
Ballarat City FC
-
St Albans Saints
11:00
 
Wide Bay Buccaneers
-
Capalaba
11:00
 
Wolves FC
-
Mitchelton
11:00
 
Holland Park Hawks
-
Logan Lightning
11:15
 
Rochedale Rovers
-
Sunshine Coast Wanderers
11:30
 
Altona Magic
-
Sunshine George Cross
12:00
 
Blacktown Spartans
-
Spirit FC
12:00
 
St George FC
-
Mt Druitt Town Rangers
12:00
 
Hills Brumbies
-
Bankstown Berries
12:00
 
Rydalmere
-
Western Sydney Wanderers FC Youth
12:00
 
Goulburn Valley Suns
-
Langwarrin SC
12:30
 
The Cove
-
Adelaide Blue Eagles
12:30
 
Seaford Rangers
-
Fulham United FC
Australia: Youth 2
05:00
 
Sunshine Coast U20
-
Western Pride U20
06:00
 
Northcote City FC U20
-
Bentleigh Greens U20
06:00
 
Avondale Heights U20
-
Port Melbourne Sharks SC U20
07:30
 
SWQ Thunder U20
-
Olympic F.C. U20
08:00
 
ECU Joondalup U20
-
Perth Glory U20
08:00
 
Bayswater City U20
-
Cockburn City U20
08:00
 
Balcatta U20
-
Forrestfield United SC U20
08:00
 
Stirling Lions U20
-
Sorrento U20
08:00
 
Inglewood United U20
-
Armadale U20
08:00
 
Subiaco U20
-
Perth U20
08:15
 
Green Gully SC U20
-
Dandenong Thunder SC U20
09:00
 
Gold Coast United FC U20
-
Brisbane Strikers U20
11:00
 
Joondalup United U20
-
Floreat Athena U20
Belarus: Premier Division
16:45
 
Smolevichy
-
Neman Grodno
18:45
 
FC Minsk
-
Gomel
Brazil: Serie B
00:30
 
Coritiba
-
Figueirense
01:00
 
Boa Esporte Clube
-
Vila Nova
01:00
 
Fortaleza
-
Oeste FC
01:00
 
Sao Bento
-
Londrina EC
01:00
 
Sampaio Correa
-
Atletico GO
03:00
 
CRB
-
Paysandu
Brazil: Serie C
22:00
 
Tupi
-
Bragantino
22:30
 
Cuiaba
-
Volta Redonda
00:00
 
Botafogo SP
-
Luverdense
02:00
 
Juazeirense
-
ABC
Canada: CSL
01:30
 
Hamilton City
-
SC Waterloo
Chile: Cup
03:00
 
Curico Unido
-
Barnechea
23:30
 
Cobreloa
-
San Marcos
02:00
 
Audax Italiano
-
Union Espanola
03:00
 
Deportes Copiapo
-
Huachipato
Cuba: Campeonato Nacional
23:00
 
Santiago de Cuba
-
Pinar del Río
23:00
 
Ciego de Avila
-
Granma
23:00
 
Sancti Spiritus
-
Camaguey
Denmark: 1. Division
14:00
 
Herlufsholm
-
Naesby BK
14:00
 
Herlufsholm
-
Naesby BK
DR Congo: Super League
17:30
 
AS Vita Club
-
Dauphins Noirs
17:30
 
TP Mazembe
-
Sanga Balende
Ecuador: Ecuadorian Serie A
04:00
 
Deportivo Cuenca
-
Emelec
23:30
 
Aucas
-
LDU de Quito
02:00
 
Universidad Catolica
-
Tecnico Universitario
Faroe Islands: Effodeildin
20:30
 
TB Tvoeroyri
-
HB Torshavn
Georgia: Umaglesi Liga
17:00
 
Samtredia
-
Chikhura
19:00
 
Dinamo Tbilisi
-
Sioni Bolnisi
20:00
 
Torpedo Kutaisi
-
Saburtalo
Iraq: Super League
16:45
 
Naft Misan
-
Al Hussein
16:45
 
Al Bahri
-
Al Kahrabaa
16:45
 
Baghdad FC
-
Al Shorta
16:45
 
Al Naft
-
Al Hedood
16:45
 
Al Najaf
-
Al Zawraa
18:00
 
Al Quwa Al Jawiya
-
Al Diwaniya
Japan: J. League 2
12:00
 
Tokyo Verdy
-
Tochigi SC
12:00
 
Matsumoto Yamaga
-
JEF United Chiba
12:00
 
FC Gifu
-
Renofa Yamaguchi
12:00
 
Kyoto Sanga FC
-
Omiya Ardija
12:00
 
Kamatamare Sanuki
-
Fagiano Okayama FC
13:00
 
Montedio Yamagata
-
Tokushima Vortis
13:00
 
Zweigen Kanazawa
-
Roasso Kumamoto
13:00
 
Ehime FC
-
Mito Hollyhock
13:00
 
Oita Trinita
-
Avispa Fukuoka
Japan: 3
11:00
 
YSCC
-
Nagano Parceiro
11:00
 
SC Sagamihara
-
FC Tokyo U23
11:00
 
Gamba Osaka U23
-
Thespakusatsu Gunma
12:00
 
Kataller Toyama
-
Grulla Morioka
12:00
 
FC Ryukyu
-
Azul Claro Numazu
13:00
 
Cerezo Osaka U23
-
Fujieda MYFC
Kazakhstan: Premier League Championship
15:00
 
Zhetysu Taldykorgan
-
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
15:00
 
Shakhter Karagandy
-
Atyrau
15:00
 
Tobol Kostanay
-
Aktobe
16:00
 
Irtysh Pavlodar
-
Kaisar Kyzylorda
16:00
 
Ordabasy Shymkent
-
Akzhaiyk Uralsk
Kenya: KPL
15:00
 
Ulinzi Stars
-
Gor Mahia
Lithuania: 1. Division
13:00
 
Zalgiris Vilnius B
-
Pakruojis
13:00
Postponed
Koralas
-
NFA Kaunas
(-)
13:00
 
Stumbras Kaunas B
-
Banga Gargzdai
Norway: GET-Ligaen
19:00
 
Molde
-
Stabaek
Paraguay: Division Intermedia
22:00
 
Fernando de la Mora
-
Ovetense
Peru: Segunda Division
03:00
 
Cienciano
-
Carlos A. Mannucci
Philippines: UFL
11:00
 
Davao Aguilas
-
Kaya FC
14:00
 
Ceres-La Salle FC
-
JP Voltes FC
Singapore: S.League
12:30
 
Warriors FC
-
Balestier Khalsa FC
12:30
 
Young Lions
-
Home United FC
Vietnam: V-league
13:00
 
Song Lam Nghe An
-
Can Tho
14:00
 
CLB TP Ho Chi Minh
-
Nam Dinh
15:00
 
Ha Noi TT
-
Da Nang
Spain: Segunda B
19:30
 
Villarreal B
-
Elche
Taiwan: Division A
09:00
 
Royal Blue
-
NSTC
09:00
 
Royal Blue
-
NSTC
11:00
 
Tainan City
-
Taicheng Lions
11:00
 
Tainan City
-
Taicheng Lions
13:00
 
Hasus TSU
-
HangYuen/Fujen
13:00
 
Hasus TSU
-
HangYuen/Fujen
Thailand: Premier League
13:45
 
Chainat FC
-
Sukhothai FC
14:00
 
Bangkok United
-
Ratchaburi FC
15:00
 
Air Force Central FC
-
Ubon UMT FC
16:00
 
Chonburi
-
Suphanburi FC
Australia: Four australian league
07:50
 
New Farm United
-
Annerley
11:00
 
Caboolture FC
-
Moggill
11:00
 
Ipswich City
-
North Star FC
Uzbekistan: Uzbek League
14:00
Postponed
Metallurg Bekobod
-
Bunyodkor Tashkent
(-)
14:00
Postponed
Lokomotiv Tashkent
-
Nasaf Qarshi
(-)
14:00
Postponed
Kokand 1912
-
OTMK Olmaliq
(-)
14:00
Postponed
Buxoro
-
Neftchi Fargona
(-)
14:00
Postponed
Qizilqum Zarafshon
-
Pakhtakor Tashkent
(-)
14:00
Postponed
Navbahor Namangan
-
Sogdiyona Jizzax
(-)
Brazil: Serie D
21:00
 
EC Sao Jose
-
Atletico Tubarao
22:00
 
Altos
-
Ferroviario
00:00
 
Manaus FC
-
Rio Branco
01:30
 
Novorizontino
-
Linense
Norway: 2. Division
15:00
 
Vidar
-
Nardo
15:00
 
Brattvaag
-
Kjelsaas
17:00
 
Raufoss
-
Odds Ballklubb 2
17:00
 
Elverum
-
Hoenefoss
17:00
 
Grorud
-
Moss
17:00
 
Baerum
-
Fram Larvik
17:00
 
Arendal Fotball
-
Skeid
17:00
 
Bryne
-
KFUM
17:00
 
Raufoss
-
Odds Ballklubb 2
18:00
 
Hoedd
-
Flekkeroey
Norway: 3. Division Avdeling 1
14:00
 
Foerde
-
Vardeneset
14:00
 
Staal Joerpeland
-
FK Toensberg
15:00
 
Oppsal
-
Rilindja
15:00
 
Kraakeroey
-
Vestfossen
15:00
 
Sola
-
Oern-Horten
15:00
 
Steinkjer
-
Melhus
15:00
 
Byaasen
-
Gjoevik-Lyn
15:00
 
Skjervoey
-
Sortland IL
16:00
 
Kvik Halden
-
Gjelleraasen
17:00
 
Selbak
-
Skjetten
17:00
 
Valdres FK
-
Skedsmo
17:00
 
Oeystese
-
Brodd
17:00
 
FK Fyllingsdalen
-
Lysekloster
17:00
 
Varegg
-
Fana
17:00
 
Tertnes
-
Sotra Sportsklubb
17:00
 
Madla
-
Donn
17:00
 
Loeten
-
Brumunddal
17:00
 
Ottestad
-
Orkla
17:00
 
Frigg
-
Korsvoll
18:00
 
Start 2
-
Pors Grenland
Thailand: Second Thailand league
14:00
 
Lampang FC
-
Khonkaen FC
15:00
 
Ang Thong FC
-
Nong Bua Pitchaya FC
16:00
 
Krabi FC
-
Rayong FC
USA: USL Pro League
02:00
 
Richmond Kickers
-
Charlotte Independence
02:00
 
Charleston Battery
-
Pittsburgh Riverhounds
02:00
 
Carolina RailHawks
-
Louisville City FC