Champions League
21:45
Finished
Bayern Munich
1 - 2
Real Madrid
(1-1)
Copa Libertadores
03:30
Finished
Santos FC
2 - 0
Estudiantes
(1-0)
03:30
Finished
Atletico Nacional
4 - 1
Bolivar
(3-0)
01:15
Finished
Atletico Tucuman
3 - 0
The Strongest
(2-0)
01:15
Finished
Nacional
4 - 0
Real Garcilaso
(1-0)
France: Ligue 1
19:45
Finished
Caen
0 - 0
Toulouse
(0-0)
AFC Cup
11:00
Finished
FC Alay Osh
2 - 3
FC Istiklol
(1-2)
13:00
Finished
Ceres-La Salle FC
0 - 2
Home United FC
(0-0)
13:00
Finished
Shan United
1 - 4
Boeung Ket
(0-2)
13:30
Finished
Abahani Limited
1 - 1
Aizawl
(1-0)
14:00
Finished
Bali United Pusam
1 - 3
Global FC
(0-3)
14:00
Finished
FLC Thanh Hoa
3 - 3
Yangon United
(2-2)
14:00
Finished
New Radiant SC
2 - 0
Bengaluru FC
(1-0)
14:00
Finished
HangYuen/Fujen
0 - 1
Hwaebul SC
(0-0)
15:00
Finished
Benfica Macau
0 - 2
April 25 SC
(0-2)
15:30
Finished
Altyn Asyr
1 - 0
Ahal
(1-0)
Australia: 2. Division
08:00
Finished
Cairns FC
0 - 1
Magpies Crusaders
(0-0)
08:00
Finished
Hobart Zebras
3 - 1
Olympia FC Warriors
(0-1)
Botswana: Premier League
18:00
Finished
Gilport Lions
1 - 7
Galaxy
(-)
20:00
Finished
Township Rollers
0 - 1
Security Systems
(-)
Brazil: Serie B
03:30
Finished
Fortaleza
3 - 1
CRB
(1-0)
Brazil: Cup
01:30
Finished
Goias
0 - 2
Gremio
(0-0)
01:30
Finished
Vitoria
0 - 0
Corinthians
(0-0)
Brazil: Cup Nordeste
01:15
Finished
Sampaio Correa
3 - 0
River AC
(1-0)
02:30
Finished
Salgueiro
2 - 1
Juazeirense
(1-0)
Bulgaria: Cup
18:30
Finished
Levski Sofia
2 - 2
PFC CSKA-Sofia
(1-0)
Cameroon: 1. Division
15:30
Finished
Yaounde 2
1 - 1
Colombe
(-)
17:00
 
Eding Sport FC
-
Young Sports Academy
China: Cup
09:00
Finished
Yanbian Beiguo
0 - 6
Shandong Luneng
(0-2)
10:30
Finished
Heilongjiang Lava Spring FC
1 - 2
Guizhou Hengfeng Zhicheng
(0-1)
10:30
After penalty
Wuhan Zall
2 - 2
Tianjin Teda
pen 5-6
(1-0)
10:30
After penalty
Hainan Seamen
2 - 2
Beijing Renhe
pen 3-5
(1-1)
13:00
Finished
Shanghai Shenxin
0 - 1
Beijing Guoan
(0-0)
14:35
Finished
Sichuan Longfor
0 - 1
Jiangsu Suning FC
(0-0)
14:40
Finished
Yinchuan Helanshan
0 - 1
Guangzhou Evergrande
(0-1)
14:40
Finished
Anhui Hefei Guiguan
0 - 2
Chongqing Lifan
(0-0)
14:40
Finished
Nantong Zhiyun FC
3 - 2
Shanghai Shenhua
(0-2)
15:00
Finished
Shaanxi Changan
0 - 1
Shanghai SIPG FC
(0-1)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Atletico Huila
1 - 2
CD Jaguares
(0-0)
Colombia: Torneo Aguila
03:45
Finished
Atletico FC
3 - 3
Deportes Quindio
(0-1)
Cyprus: Cup
18:00
Finished
Pafos FC
1 - 4
Apollon Limassol
(0-3)
18:00
Finished
APOEL Nicosia
1 - 2
AEK Larnaca
(1-0)
Czech Republic: Druha League
18:00
Finished
Frydek-Mistek
2 - 1
Pribram
(1-0)
18:00
Finished
Pardubice
3 - 0
FK MAS Taborsko
(2-0)
18:00
Finished
Znojmo
0 - 2
Trinec
(0-2)
18:00
Finished
Vitkovice
2 - 0
Budejovice
(0-0)
18:00
Finished
Sokolov
2 - 0
FK Varnsdorf
(0-0)
19:00
Finished
Opava
3 - 0
Zizkov
(2-0)
19:00
Finished
Usti nad Labem
2 - 1
FC Vlasim
(0-0)
Czech Republic: Cup
19:00
Finished
Zlin
0 - 1
Jablonec
(0-1)
Denmark: DBU Pokalen
18:30
Finished
Fredericia
0 - 1
Silkeborg
(0-0)
DR Congo: Super League
15:30
 
Motema Pembe
-
AC Rangers
16:30
Finished
Mont Bleu
0 - 1
TP Mazembe
(-)
17:30
Finished
AS Vita Club
2 - 0
J.S. Bazano
(-)
17:30
Postponed
Sanga Balende
-
Don Bosco
(-)
Egypt: 1. Division
16:45
Finished
El Dakhleya
1 - 1
Wadi Degla FC
(0-1)
16:45
Finished
ENPPI
3 - 1
Tanta
(3-0)
19:00
Finished
Al Masry
2 - 1
Smouha SC
(0-0)
Macedonia: Prva Liga
16:00
Finished
FK Vardar Skopje
0 - 1
Rabotnicki
(0-0)
17:00
Finished
Shkupi Skopje
3 - 1
Pobeda
(0-0)
17:00
Finished
Renova
2 - 0
FK Skopje
(0-0)
17:00
Finished
FC Academy Pandev
2 - 2
KF Shkendija
(0-2)
17:00
Finished
Pelister
2 - 1
FK Sileks
(1-1)
Macedonia: Vtora Liga
17:00
Finished
Velazerimi 77
1 - 0
FK Struga
(1-0)
17:00
Finished
Makedonija GjP
3 - 2
FK Labunishta
(-)
Germany: Regionalliga
19:00
Finished
FC Oberlausitz Neugersdorf
3 - 1
Germania Halberstadt
(0-1)
19:00
Finished
Berliner AK 07
1 - 0
TSG Neustrelitz
(0-0)
19:30
Finished
FC Schweinfurt
7 - 3
SpVgg Bayreuth
(2-2)
19:30
Finished
VSG Altglienicke
1 - 3
Hertha Berlin II
(1-0)
19:30
Finished
FSV Union Fuerstenwalde
1 - 2
FSV Wacker Nordhausen
(0-2)
19:30
Finished
ZFC Meuselwitz
3 - 2
VfB Auerbach
(3-1)
20:00
Finished
SC Verl
1 - 1
Wuppertal
(0-1)
20:00
Finished
Borussia Moenchengladbach II
2 - 3
KFC Uerdingen
(0-2)
20:00
Finished
Borussia Dortmund II
1 - 3
Viktoria Koeln 1904
(0-0)
20:00
Finished
Babelsberg
4 - 2
Lokomotive Leipzig
(0-1)
20:00
Finished
BFC Dynamo
2 - 2
Energie Cottbus
(1-1)
20:00
Finished
Hannover 96 II
2 - 1
SV Drochtersen/Assel
(1-0)
Greece: Football League
15:00
Finished
Anagennisi Karditsas
3 - 3
Kissamikos FC
(0-3)
15:00
Finished
Panserraikos FC
1 - 2
Aiginiakos FC
(0-1)
17:00
Finished
Panachaiki
2 - 0
AE Karaiskakis
(2-0)
17:00
Finished
Aris Thessaloniki FC
3 - 0
Apollon Larissa
(1-0)
17:00
Finished
AE Sparti
1 - 0
Trikala
(1-0)
17:00
Finished
Doxa Dramas
3 - 1
Apollon Kalamaria
(1-1)
18:00
Finished after awarded win
Acharnaikos FC
0 - 3
Ergotelis
(-)
18:00
Finished after awarded win
Veria FC
0 - 3
Kallithea
(-)
Guatemala: Premier League Guatemala
21:00
Finished
Deportivo Marquense
2 - 2
Antigua Guatemala
(0-2)
Hungary: NB II
18:00
Finished
Aqvital FC Csakvar
0 - 3
Varda SE
(0-2)
18:00
Finished
Cegledi
2 - 0
Zalaegerszeg
(1-0)
18:00
Finished
Vac FC
0 - 1
Mosonmagyarovari TE 1904
(0-1)
18:00
Finished
Szolnok
1 - 2
Soproni Vasutas SE
(1-1)
18:00
Finished
Budaors
0 - 0
Szeged 2011
(0-0)
18:00
Finished
Dorogi FC
2 - 2
Soroksar SC
(1-1)
20:00
Finished
Gyirmot
0 - 0
BFC Siofok
(0-0)
20:00
Finished
Nyiregyhaza Spartacus FC
2 - 0
Kazincbarcikai BSC
(0-0)
Iraq: Super League
16:00
Finished
Karbalaa
1 - 5
Al Najaf
(-)
17:00
Finished
Al Minaa
2 - 1
Naft Misan
(-)
Ivory Coast: 1. Division
18:30
Finished
Williamsville Athletic Club
2 - 0
Sewe Sport
(-)
Japan: J. League
13:00
Finished
Consadole Sapporo
2 - 1
Yokohama F.Marinos
(0-1)
13:00
Finished
Kashima Antlers
1 - 1
Vissel Kobe
(0-1)
13:00
Finished
Kashiwa Reysol
1 - 0
Urawa Red Diamonds
(0-0)
13:00
Finished
Jubilo Iwata
1 - 2
V-Varen Nagasaki
(0-0)
13:00
Finished
Nagoya Grampus Eight
1 - 3
Shimizu S-Pulse
(0-1)
13:00
Finished
Cerezo Osaka
2 - 1
Vegalta Sendai
(0-1)
13:00
Finished
Sagan Tosu
0 - 2
Kawasaki Frontale
(0-0)
13:05
Finished
FC Tokyo
3 - 1
Sanfrecce Hiroshima
(2-0)
13:05
Finished
Shonan Bellmare
1 - 0
Gamba Osaka
(1-0)
Kazakhstan: Premier League Championship
12:00
Finished
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
0 - 2
FC Astana
(0-0)
Kenya: Premier League
14:00
Finished
AFC Leopards
1 - 1
Kariobangi Sharks
(0-0)
15:00
Finished
Chemelil Sugar
2 - 2
Gor Mahia
(0-2)
15:00
Finished
Wazito FC
0 - 1
Tusker FC
(0-1)
15:00
Finished
Bandari
2 - 2
Zoo Kericho
(1-2)
Lithuania: A Lyga
18:00
Finished
Atlantas Klaipeda
1 - 0
Lietava Jonava
(1-0)
Luxembourg: National Division
21:00
Finished
US Mondorf les Bains
1 - 1
FC Rodange 91
(0-1)
Morocco: Botola Pro
18:00
Finished
Chabab Atlas Khenifra
2 - 3
Raja Casablanca
(1-1)
21:30
Finished
Wydad Casablanca
2 - 1
RSB Berkane
(1-1)
Nigeria: 1. Division
18:00
Postponed
Enyimba
-
Niger Tornadoes
(-)
18:00
Postponed
Go Round
-
MFM FC
(-)
18:00
Finished
Enyimba
2 - 0
Go Round
(0-0)
18:00
Postponed
Plateau United
-
Wikki Tourist
(-)
Norway: GET-Ligaen
19:30
Finished
Ranheim
0 - 2
Brann
(0-1)
19:30
Finished
Stabaek
1 - 1
Start
(0-0)
Poland: 1. Division
18:00
Finished
Puszcza Niepolomice
1 - 0
GKS Katowice
(1-0)
19:00
Finished
Chojniczanka Chojnice
0 - 1
Rakow Czestochowa
(0-0)
19:00
Finished
Bytovia Bytow
1 - 0
GKS Tychy 71
(0-0)
Poland: 2. Division
18:00
Finished
Gryf Wejherowo
1 - 3
Olimpia Elblag
(0-1)
18:00
Finished
Siarka Tarnobrzeg
2 - 0
KS Legionovia Legionowo
(1-0)
Portugal: Segunda Liga
18:00
Finished
Academica
1 - 0
FC Porto B
(0-0)
Romania: Liga II Serie A
11:00
Finished
CS Balotesti
3 - 1
Ripensia Timisoara
(2-0)
11:00
Finished
CS Afumati
2 - 1
Luceafarul Oradea
(0-0)
17:00
Finished
Pandurii
1 - 1
CSM Metalul Resita
(1-0)
17:00
Finished
FC Dunarea Calarasi
3 - 1
ACS Rapid CFR Suceava
(1-0)
17:00
Finished
CS Mioveni
0 - 1
Dacia Unirea Braila
(0-1)
17:00
Finished
FC Metaloglobus Bucuresti
1 - 1
Chindia Targoviste
(1-0)
Scotland: Reserve 1
15:00
Finished
Hearts U20
2 - 0
Kilmarnock U20
(-)
Serbia: Super Liga
17:00
Finished
FK Zemun
2 - 1
Borac Cacak
(1-1)
19:00
Finished
Vozdovac
2 - 1
Vojvodina
(2-0)
19:00
Finished
FK Spartak Subotica
2 - 1
Napredak
(1-0)
19:00
Finished
FK Crvena zvezda
3 - 0
Cukaricki
(0-0)
19:00
Finished
FK Radnik Surdulica
2 - 0
Backa Backa Palanka
(1-0)
19:00
Finished
Macva Sabac
0 - 0
Rad Beograd
(0-0)
19:00
Finished
Mladost Lucani
3 - 1
Javor
(2-0)
Slovakia: 1. Division
18:00
Finished
Nove Mesto
0 - 0
Lokomotiva Zvolen
(0-0)
18:00
Finished
Zeleziarne Podbrezova B
3 - 3
FC Lokomotiva Kosice
(2-0)
18:00
Finished
Zilina B
3 - 1
Liptovsky Mikulas
(2-0)
18:00
Finished
Slavoj Trebisov
1 - 1
Inter Bratislava
(1-0)
18:00
Finished
FC STK 1914 Samorin
2 - 1
FK Pohronie
(2-0)
Slovenia: PrvaLiga
18:00
Finished
Aluminij
1 - 1
Krsko Posavje
(0-0)
Slovenia: 2. Division
18:00
Finished
NK Krka
0 - 1
Drava Ptuj
(0-1)
18:00
Finished
NK Bravo
0 - 0
Tabor
(0-0)
18:00
Finished
NK Dob
1 - 2
Mura
(-)
18:00
Finished
Jadran
2 - 0
Zarica Kranj
(-)
18:00
Finished
Brda
2 - 0
Fuzinar
(-)
18:00
Finished
Brezice
0 - 1
Radomlje
(0-1)
18:00
Finished
NK Verzej
1 - 2
ND Ilirija Ljubljana
(1-1)
20:00
Finished
Nafta
4 - 1
Rogaska
(1-1)
South Africa: 1. Division
20:30
Finished
Polokwane City
1 - 1
Cape Town City FC
(1-0)
20:30
Finished
SuperSport United
3 - 2
Free State Stars
(1-0)
20:30
Finished
Maritzburg United
2 - 2
Mamelodi Sundowns FC
(1-1)
20:30
Finished
Platinum Stars
1 - 2
Thanda Royal Zulu
(0-0)
20:30
Finished
Orlando Pirates
4 - 0
Bidvest Wits
(3-0)
South Korea: K. League Classic
13:30
Finished
Jeonnam Dragons
2 - 1
FC Seoul
(0-1)
13:30
Finished
Ulsan Hyundai
2 - 1
Incheon United
(2-0)
13:30
Finished
Suwon Bluewings
3 - 1
Gyeongnam FC
(2-0)
13:30
Finished
Pohang Steelers
0 - 1
Jeju United
(0-0)
13:30
Finished
Daegu FC
1 - 2
Sangju Sangmu
(0-0)
14:00
Finished
Gangwon FC
0 - 2
Jeonbuk FC
(0-1)
Spain: Segunda B
19:15
Finished
Toledo
0 - 1
Real Madrid Castilla
(0-1)
21:00
Finished
Melilla
3 - 0
Cordoba B
(2-0)
Taiwan: Division A
12:00
Finished
Taipei City Tatung
5 - 0
NSTC
(-)
14:00
Finished
Kaohsiung County Taipower
0 - 0
Royal Blue
(-)
Thailand: Premier League
13:45
Finished
Prachuap FC
4 - 2
Chiangrai United
(3-0)
13:45
Finished
Chainat FC
2 - 1
Port FC
(0-1)
14:00
Finished
Sukhothai FC
1 - 1
Suphanburi FC
(1-0)
14:00
Finished
Pattaya United
3 - 3
Ubon UMT FC
(1-0)
15:00
Finished
Buriram United
2 - 1
Nakhon Ratchasima FC
(2-1)
15:00
Finished
Ratchaburi FC
2 - 1
Bangkok Glass
(1-1)
15:00
Finished
Air Force Central FC
1 - 2
Chonburi
(0-2)
16:00
Finished
Muang Thong United
2 - 2
BEC Tero Sasana
(0-0)
16:00
Finished
Bangkok United
5 - 2
Siam Navy FC
(3-0)
Uzbekistan: Uzbek League
16:30
Finished
Pakhtakor Tashkent
1 - 0
Navbahor Namangan
(0-0)
18:30
Finished
Sogdiyona Jizzax
1 - 1
Kokand 1912
(0-1)
Denmark: 2. Division
19:30
Finished
Dalum
3 - 2
B 93
(1-1)
England: National League North/South
21:45
Finished
Brackley Town
1 - 2
Chorley
(1-1)
21:45
Finished
Darlington 1883
2 - 4
Southport
(1-1)
21:45
Finished
Nuneaton
1 - 1
Boston United
(1-0)
21:45
Finished
Havant and Waterlooville
6 - 1
East Thurrock United
(1-1)
England: Evo-Stik League
21:45
Finished
Leatherhead
1 - 2
Hendon
(0-1)
21:45
Finished
Mickleover Sports
0 - 0
Halesowen
(0-0)
21:45
Finished
Hitchin Town
0 - 3
Hereford
(-)
21:45
Finished
Frome Town
0 - 2
Banbury United
(-)
Finland: Veikkausliga
18:30
Finished
FC Inter
0 - 0
HJK
(0-0)
18:30
Finished
RoPS
2 - 0
FC Lahti
(1-0)
18:30
Finished
VPS
1 - 1
Ilves
(1-0)
19:00
Finished
IFK Mariehamn
1 - 4
KuPS
(1-1)
France: CFA
18:00
Finished
Le Havre B
2 - 1
Lorient B
(-)
Germany: Oberliga
19:00
Finished
TSV Dachau
0 - 0
SV Kirchanschoring
(0-0)
19:15
Finished
TSV Schwabmuenchen
2 - 1
SB Chiemgau Traunstein
(-)
19:30
Finished
SpVgg Bayern Hof
1 - 1
Ansbach
(1-0)
19:30
Finished
Jahn Forchheim
5 - 3
SV Erlenbach
(-)
19:30
Finished
FC Amberg
2 - 3
FC Schweinfurt II
(2-2)
19:30
Finished
Arminia Hannover
0 - 2
TuS Bersenbrueck
(0-0)
19:30
Finished
MTV Eintracht Celle
0 - 0
FC Wunstorf
(-)
19:30
Finished
TB Uphusen
1 - 0
MTV Gifhorn
(-)
19:30
Finished
1. FC Lok Stendal
1 - 5
Askania Bernburg
(1-2)
19:30
Finished
1. CfR Pforzheim
1 - 2
FC 08 Villingen
(-)
19:30
Finished
Noettingen
4 - 1
SV Spielberg
(0-1)
19:45
Finished
SC Weiche Flensburg II
2 - 0
SV Frisia 03 RL
(-)
19:45
Finished
Union Neumuenster
2 - 3
TSV Schilksee
(-)
19:45
Finished
SV Todesfelde
0 - 1
Inter Tuerkspor Kiel
(0-0)
19:45
Finished
TSV Laegerdorf
3 - 0
TSV Wankendorf
(-)
19:45
Finished
Holstein Kiel II
0 - 0
NTSV Strand
(0-0)
19:45
Finished
SV Eichede
3 - 1
FC Dornbreite Luebeck
(-)
20:00
Finished
Delmenhorst
0 - 0
Heeslinger SC
(-)
20:00
Finished
Hammer SpVg
1 - 3
ASC Dortmund
(0-2)
20:00
Finished
Torgelower SV Greif
3 - 3
SV Victoria Seelow
(-)
20:00
Finished
FSV Jaegersburg
2 - 1
Hertha Wiesbach
(0-1)
20:30
Finished
VfB Hilden
1 - 1
TuRU Duesseldorf
(0-1)
20:30
Finished
Ratinger SV
2 - 3
SpVg Schonnebeck
(-)
20:30
Finished
SV Altluedersdorf
1 - 0
FC Anker Wismar
(-)
20:30
Finished
FC Guetersloh
0 - 1
Sportfreunde Siegen
(-)
21:00
Finished
Borussia Fulda
9 - 0
SC Viktoria 06 Griesheim
(5-0)
21:00
Finished
Cronenberger SC
0 - 3
VfB Homberg
(0-1)
21:00
Finished
RW Ahlen
2 - 5
Lippstadt
(-)
21:00
Finished
Bergisch Gladbach
4 - 1
Borussia Freialdenhoven
(-)
Hong Kong: Hong kong second division
15:30
Finished
SR Mutual
2 - 2
South China
(1-1)
Luxembourg: Second luxembourg league
20:30
Finished
FF Norden 02
3 - 1
FC Wiltz 71
(-)
Russia: Russian third league
15:00
Finished
Angusht Nazran
0 - 2
Spartak Vladikavkaz
(0-0)
19:00
Finished
Saturn Ramenskoye
0 - 1
Metalurg Lypetsk
(0-1)
Scotland: Highland/Lowland
21:00
Finished
Selkirk
1 - 1
Vale of Leithen
(-)
21:45
Finished
Deveronvale
5 - 0
Fort William
(-)
22:00
Finished
Rothes
3 - 1
Brora Rangers
(-)
South Korea: National League
09:00
Finished
Daejeon Korail
1 - 0
Changwon City
(1-0)
09:00
Finished
Gyeongju H & N
3 - 1
Gimhae
(1-0)
13:00
Finished
Busan Transport Corp
2 - 1
Gangneung City
(1-1)
13:00
Finished
Mokpo City
0 - 1
Cheonan City
(0-1)
Switzerland: Erste Liga Promotion
20:30
Finished
La Chaux-de-Fonds
1 - 1
Sion II
(1-0)
USA: USL Pro League
02:00
Finished
Richmond Kickers
2 - 1
Toronto FC II
(1-1)
03:00
Finished
Rio Grande Valley FC
2 - 0
Orange County Blues FC
(1-0)
Wales: Cymru Alliance
20:45
Finished
Queens Park
3 - 2
Caersws
(-)
21:30
Finished
Denbigh Town
3 - 0
Gresford Athletic
(-)
21:30
Finished
Flint Town United
3 - 1
Llandudno Junction
(2-0)
21:30
Finished
Taffs Well
0 - 1
Haverfordwest
(-)
21:45
Finished
Penrhyncoch FC
1 - 0
Porthmadog
(-)