Champions League
02:00
 
Manchester City
-
Lyon
Friendlies
16:00
 
Wolfsburg
-
Eintracht Braunschweig
21:00
 
Fenerbahce
-
Istanbulspor
18:00
 
Heracles
-
Go Ahead Eagles
18:00
 
Lyngby
-
HIK
19:00
 
Dijon
-
Nimes
23:00
 
FC Cologne
-
Blau-Weiss Lohne
19:00
 
FC Emmen
-
Telstar
19:00
 
Randers FC
-
FC Helsingoer
19:00
 
Borussia Moenchengladbach
-
Duisburg
19:30
 
Mainz 05
-
Wuerzburger Kickers
19:30
 
Union Berlin
-
Dynamo Dresden
20:00
 
Lorient
-
Guingamp
20:00
 
Linfield
-
Stoke City
20:30
 
Arminia Bielefeld
-
Osnabrueck
22:00
 
Metz
-
Strasbourg
21:00
 
NAC Breda
-
ADO Den Haag
21:00
 
FC Cologne
-
SV Deutz 05
21:00
 
Rapid Wien
-
Liberec
21:00
 
Nantes
-
Le Havre
21:00
 
Swindon Town
-
Coventry City
21:30
 
De Graafschap
-
SC Heerenveen
22:00
 
Angers
-
Saint-Etienne
22:00
 
Admira Moedling
-
Slovacko
22:00
 
Sturm Graz
-
Opava
20:30
 
Nuernberg
-
Augsburg
23:00
 
Metz
-
Strasbourg
23:00
 
Reims
-
FC Midtjylland
23:00
 
AZ Alkmaar
-
Monaco
23:30
 
Schalke 04
-
SC Verl
23:45
 
PSV Eindhoven
-
Vitesse
00:00
 
Nice
-
Rennes
00:00
 
Auxerre
-
Bordeaux
00:00
 
Lens
-
Sparta Rotterdam
Russia: Premier League
19:30
 
Rubin Kazan
-
Ural
19:30
 
Dinamo Moscow
-
FC Rotor Volgograd
22:00
 
CSKA Moscow
-
FC Tambov
23:00
 
Lokomotiv Moscow
-
FC Krasnodar
00:00
 
FC Rostov
-
Zenit St. Petersburg
USA: Major League Soccer
05:00
Hoãn
Toronto FC
-
Philadelphia Union
(-)
06:30
Hoãn
Columbus Crew
-
New England Rev.
(-)
06:30
Hoãn
New York Red Bulls
-
Chicago Fire
(-)
06:30
Hoãn
Orlando City
-
DC United
(-)
07:00
Hoãn
Nashville SC
-
Vancouver Whitecaps
(-)
Armenia: Premier League
20:30
 
Van
-
Gandzasar
Armenia: 1. Division
20:00
 
Ararat Armenia II
-
West Armenia
20:30
 
Alashkert FC II
-
Ararat II
Australia: Hyundai A-League
14:00
78'
Sydney FC
1 - 1
Western United FC
(0-1)
Australia: 2. Division
11:15
Kết thúc
Riverside Olympic
0 - 2
Glenorchy Knights
(0-1)
11:30
Kết thúc
Clarence United
0 - 2
Devonport City
(0-0)
12:00
Kết thúc
Canberra Olympic
1 - 4
Tigers FC
(1-2)
12:00
Kết thúc
Belconnen United
4 - 0
Monaro Panthers
(1-0)
12:30
Kết thúc
Cumberland United
2 - 2
Adelaide Blue Eagles
(1-1)
12:30
Kết thúc
Adelaide City
1 - 0
Adelaide Olympic
(1-0)
12:30
Kết thúc
Adelaide Comets
2 - 1
Croydon Kings
(1-1)
12:30
Kết thúc
Para Hills Knights
0 - 2
Adelaide Raiders
(0-2)
12:30
Kết thúc
Adelaide United Youth
0 - 4
Campbelltown City
(0-2)
12:45
Kết thúc
Woden Valley
1 - 4
Canberra FC
(1-2)
13:30
Kết thúc
Olympia FC Warriors
2 - 1
Launceston City
(2-0)
13:30
 
Port Darwin
-
Casuarina
14:00
 
Rockingham City FC
-
ECU Joondalup
14:00
 
Armadale
-
Inglewood United
14:00
 
Floreat Athena
-
Cockburn City
14:00
 
Gwelup Croatia
-
Perth
14:00
 
Perth Glory Youth
-
Sorrento
14:00
 
Bayswater City
-
Balcatta
15:30
 
Brisbane Strikers
-
Lions FC
15:45
 
Eastern Suburbs
-
Sunshine Coast Wanderers
16:00
 
Mt Druitt Town Rangers
-
Rockdale City Suns
16:00
 
Redlands United
-
Olympic F.C.
17:30
 
Darwin Hearts FC
-
University Azzurri FC
Australia: Third australian league
11:00
Kết thúc
Newcastle Jets Youth
4 - 4
Central Coast Mariners Youth
(2-3)
12:30
Kết thúc
Hills Brumbies
2 - 5
Spirit FC
(2-2)
12:30
Kết thúc
White City Woodville
3 - 2
Seaford Rangers
(2-2)
12:30
Kết thúc
West Torrens Birkalla
3 - 1
Vipers FC
(0-0)
12:30
Kết thúc
South Adelaide
2 - 2
West Adelaide
(1-0)
12:30
Kết thúc
Adelaide Victory
2 - 0
Playford City Patriots
(2-0)
12:30
Kết thúc
Fulham United FC
1 - 2
Western Strikers
(0-1)
14:00
 
The Gap
-
Taringa Rovers
15:00
 
Bonnyrigg White Eagles
-
Hakoah Sydney City East
15:00
 
Albany Creek
-
Brisbane Knights
15:00
 
Caboolture FC
-
Bayside United
15:15
 
Logan Lightning
-
Rochedale Rovers
16:00
 
Blacktown Spartans
-
SD Raiders FC
16:30
 
Adelaide Hills
-
Sturt Lions
Australia: Youth 2
09:30
Hoãn
Oakleigh Cannons FC U20
-
Eastern Lions SC U20
(-)
10:00
Hoãn
Altona Magic U20
-
Bentleigh Greens U20
(-)
10:00
Hoãn
Heidelberg United U20
-
Port Melbourne Sharks SC U20
(-)
12:00
Hoãn
Dandenong City U20
-
South Melbourne FC U20
(-)
12:00
Hoãn
Green Gully SC U20
-
Melbourne Knights FC U20
(-)
12:00
Kết thúc
Armadale U20
5 - 4
Inglewood United U20
(-)
12:00
 
Rockingham City FC U20
-
ECU Joondalup U20
12:00
Kết thúc
Floreat Athena U20
2 - 2
Cockburn City U20
(-)
12:00
Kết thúc
Balcatta U20
0 - 3
Bayswater City U20
(-)
12:00
Kết thúc
Gwelup Croatia U20
1 - 2
Perth U20
(-)
16:45
Hoãn
Hume City FC U20
-
St Albans Saints U20
(-)
Austria: Regionalliga
21:00
 
ATSV Stadl Paura
-
Ried (A)
21:00
 
FC Wacker Innsbruck (A)
-
FC Kitzbuehel
21:30
 
Kufstein
-
Telfs
22:00
 
Pinzgau Saalfelden
-
SV Austria Salzburg
22:00
 
FC Wolfurt
-
SC Bregenz
22:00
 
Austria Lustenau (A)
-
Rankweil
23:00
 
SC Imst
-
Woergl
23:00
 
Rotenberg
-
FC Lauterach
Belarus: 1. Division
21:00
Hoãn
Granit Mikashevichi
-
Krumkachy Minsk
(-)
21:00
Hoãn
FC Smorgon
-
Sputnik Rechitsa
(-)
22:00
Hoãn
Lida
-
FK Orsha
(-)
Belgium: Jupiler League
21:30
 
Genk
-
Oud-Heverlee
00:00
 
Gent
-
Kortrijk
00:00
 
Sporting Charleroi
-
Oostende
Bosnia-Herzegovina: Premier League
22:00
 
FK Mladost Doboj Kakanj
-
FK Sloga Simin Han
00:00
 
Sloboda Tuzla
-
Zeljeznicar
00:00
 
FK Velez Mostar
-
FK Krupa
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
22:00
 
Slavija Sarajevo
-
22:00
 
Ljubic Prnjavor
-
Tekstilac Derventa
22:00
 
FK Leotar
-
22:00
 
FK Podrinje
-
Drina Zvornik
22:00
 
Kozara
-
FK Modrica
22:00
 
Rudar Prijedor
-
Sutjeska
22:00
 
Sloboda Novi Grad
-
Zeljeznicar Banja Luka
22:00
 
Sloga Doboj
-
FK Zvijezda 09
22:30
 
Gorazde
-
Buducnost
22:30
 
Igman Konjic
-
Travnik
22:30
 
Jedinstvo Bihac
-
FK Zvijezda
22:30
 
Posusje
-
Slaven Zivinice
Brazil: Serie A
05:00
 
Gremio
-
Corinthians
05:30
 
Coritiba
-
Flamengo
Brazil: Serie B
07:30
Kết thúc
Parana Clube
3 - 1
Juventude
(2-1)
21:00
 
Botafogo SP
-
Guarani
02:30
Hoãn
Confianca
-
Avai FC
(-)
02:30
 
Brasil
-
Oeste FC
05:00
 
Nautico
-
CRB
07:00
Hoãn
CS Alagoano
-
Cuiaba
(-)
Brazil: Serie C
02:00
 
Tombense FC
-
EC Sao Jose
03:00
 
Vila Nova
-
Paysandu
03:00
Hoãn
Imperatriz
-
EC Jacuipense
(-)
05:00
 
Criciuma
-
Boa Esporte Clube
Brazil: State Leagues
01:30
 
Palmeira de Goianinha
-
Santa Cruz RN
01:30
 
Brasiliense
-
Luziania
02:00
 
Treze
-
Campinense
04:00
 
Gama
-
Sobradinho EC
Bulgaria: A Grupa
21:45
 
Lokomotiv Plovdiv
-
Botev Vratsa
00:00
 
Arda Kardzhali
-
Levski Sofia
Bulgaria: B PFG
22:00
 
Kariana Erden
-
Septemvri Simitli
22:00
 
Dobrudzha Dobrich
-
Ludogorets Razgrad II
22:00
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
22:00
 
Septemvri Sofia
-
Neftochimic Burgas 1962
23:00
 
Vitosha Bistritsa
-
Hebar
23:00
 
Botev Lukovit
-
Sozopol
00:00
 
Pirin Blagoevgrad
-
Yantra
Canada: CSL
04:00
 
Vorkuta
-
Brantford Galaxy FC
06:00
 
Hamilton City
-
Serbian White Eagles
China: Super League
17:00
 
Shandong Luneng
-
Shenzhen FC
19:00
 
Dalian Yifang
-
Guangzhou R&F F.C.
Colombia: Torneo Aguila
03:00
Hoãn
Leones
-
Cortulua
(-)
03:00
Hoãn
Fortaleza FC
-
Atletico FC
(-)
03:00
Hoãn
Bogota FC
-
Barranquilla FC
(-)
03:00
Hoãn
Real Santander
-
Valledupar
(-)
03:00
Hoãn
Real Cartagena
-
Llaneros FC
(-)
03:00
Hoãn
Universitario Popayan
-
Union Magdalena
(-)
03:00
Hoãn
Orsomarso
-
Deportes Quindio
(-)
03:00
Hoãn
Atletico Huila
-
Tigres FC
(-)
Costa Rica: Primera Division
04:00
 
Guadalupe FC
-
Santos de Guapiles
05:00
 
Municipal Perez Zeledon
-
LD Alajuelense
Croatia: 1. Division
22:55
 
Rijeka
-
Sibenik
01:05
 
Osijek
-
Slaven
Croatia: 2. Division
22:30
 
NK Dugopolje
-
Cibalia
Denmark: 1. Division
17:00
 
Damsoe
-
B93/HIK/Ryparken
17:00
 
Romalt IF
-
Vildbjerg
17:00
 
JAI Aarhus
-
Aalborg Freja
18:30
 
Ballerup-Skovlunde
-
Solroed FC
19:00
 
Odense Q
-
ASA Aarhus
20:00
 
Fredensborg BI
-
Naesby BK
Denmark: U17 League
15:30
 
AGF U17
-
SoenderjyskE U17
19:00
 
FC Koebenhavn U17
-
Lyngby U17
19:45
 
AC Horsens U17
-
OB U17
20:15
 
Broendby U17
-
Esbjerg U17
00:15
 
Vejle U17
-
Randers Freja U17
Denmark: U19 League
17:00
 
FC Koebenhavn U19
-
Lyngby U19
17:45
 
SoenderjyskE U19
-
AGF U19
22:15
 
OB U19
-
AC Horsens U19
Ecuador: Ecuadorian Serie A
07:15
Kết thúc
Barcelona SC
1 - 0
Orense
(0-0)
04:00
 
El Nacional
-
Independiente del Valle
06:15
 
Delfin
-
Emelec
Egypt: 1. Division
01:00
 
El Zamalek
-
Misr El-Maqasa
Estonia: Meistriliiga
20:00
 
TJK Legion
-
Nomme JK Kalju
23:00
 
Tulevik Viljandi
-
Paide Linnameeskond
Estonia: Esiliiga
17:00
 
Nomme United
-
Levadia Tallinn U21
17:00
 
Vaendra JK Vaprus
-
Parnu JK Vaprus
17:00
 
Flora Tallinn U21
-
FC Elva
Macedonia: Prva Liga
22:00
 
Rabotnicki
-
Belasica
Finland: Ykkonen
20:00
 
FC KTP
-
VPS
21:00
 
Musan Salama
-
AC Oulu
Germany: Regionalliga
18:30
 
Berliner AK 07
-
FSV Union Fuerstenwalde
18:30
 
FSV Luckenwalde
-
Germania Halberstadt
18:30
 
Bischofswerdaer FV
-
VfB Auerbach
18:30
 
Optik Rathenow
-
ZFC Meuselwitz
18:30
 
Energie Cottbus
-
SV Lichtenberg 47
19:00
 
Hertha Berlin II
-
Lokomotive Leipzig
19:00
 
Carl Zeiss Jena
-
Babelsberg
21:00
 
BSG Chemie Leipzig
-
BFC Dynamo
21:00
 
Chemnitzer FC
-
FC Viktoria 1889 Berlin
Hungary: OTP BANK Liga
21:30
 
Paksi SE
-
Ujpest
23:35
 
Zalaegerszeg
-
Videoton FC
Iceland: Urvalsdeild
23:00
 
IA Akranes
-
Fylkir
23:00
 
Valur
-
KA Akureyri
Iceland: 1. Deild
20:45
 
Afturelding
-
Vestri
21:00
 
UMF Leiknir Faskrudsfjoerdur
-
Grindavik
23:00
 
Leiknir Reykjavik
-
Thor Akureyri
23:00
 
Magni
-
Keflavik
01:00
 
Vikingur Olafsvik
-
Throttur Reykjavík
Iran: 1. Division
23:15
 
Gol Gohar
-
Persepolis
23:15
 
Saipa
-
Naft Masjed Soleyman FC
23:15
 
Sanat Naft Abadan
-
Shahin
23:15
 
Sepahan
-
Padideh FC
23:15
 
Pars Jonoubi Jam Bushehr
-
Foolad Khuzestan
23:15
 
Esteghlal
-
Paykan
23:15
 
Nassaji Mazandaran FC
-
Zob Ahan
23:15
 
Tractor Sazi Tabriz
-
Machine Sazi FC
Ireland: Airtricity League
20:00
 
Finn Harps
-
Bohemian FC
23:00
 
Shelbourne
-
Derry City
Ireland: 1. Division
21:00
 
Shamrock Rovers B
-
Wexford Youths
Japan: J. League
12:00
Kết thúc
Consadole Sapporo
1 - 6
Kawasaki Frontale
(0-1)
16:00
 
Vegalta Sendai
-
Shimizu S-Pulse
16:00
 
Yokohama FC
-
Shonan Bellmare
16:30
 
Oita Trinita
-
Yokohama F.Marinos
17:00
 
Urawa Red Diamonds
-
Sanfrecce Hiroshima
17:00
Hoãn
Sagan Tosu
-
Gamba Osaka
(-)
17:00
 
Kashiwa Reysol
-
Cerezo Osaka
17:00
 
FC Tokyo
-
Nagoya Grampus Eight
Japan: J. League 2
16:00
 
Matsumoto Yamaga
-
Avispa Fukuoka
17:00
 
Giravanz Kitakyushu
-
Machida Zelvia
17:00
 
Fagiano Okayama FC
-
Albirex Niigata
15:00
 
SC Sagamihara
-
FC Gifu
15:00
 
Fujieda MYFC
-
Cerezo Osaka U23
16:00
 
Kamatamare Sanuki
-
Blaublitz Akita
17:00
 
Roasso Kumamoto
-
Vanraure Hachinohe
17:00
 
Kagoshima United
-
Kataller Toyama
17:00
 
Gainare Tottori
-
Fukushima United
Jordan: 1. Division
22:00
 
Al-Hussein SC
-
Al-Ahly
22:00
 
Sahab SC
-
Al-Faisaly
00:30
 
Aqaba
-
Al-Wehdat
Kazakhstan: Premier League Championship
18:00
Hoãn
FC Astana
-
Taraz
(-)
20:00
Hoãn
Kaisar Kyzylorda
-
Okzhetpes Kokshetau
(-)
20:00
Hoãn
Ordabasy Shymkent
-
Taraz
(-)
20:00
Hoãn
Kairat Almaty
-
Shakhter Karagandy
(-)
20:00
Hoãn
Tobol Kostanay
-
Zhetysu Taldykorgan
(-)
Kuwait: 1. Division
00:15
 
Kuwait SC
-
Al Nasr
Lithuania: 1. Division
17:00
 
Zalgiris Vilnius B
-
FK Minija
20:00
 
FK Atmosfera
-
Hegelmann Litauen
22:00
 
Vilnius Vytis
-
Dainava Alytus
22:00
 
FK Panevezys B
-
FK Vilnius
Mexico: Liga MX
09:30
Kết thúc
Puebla
0 - 1
Pachuca
(0-0)
05:00
 
CD Guadalajara
-
San Luis
07:00
 
Cruz Azul
-
FC Juarez
Moldova: National Division
20:00
 
Dinamo-Auto
-
Codru
20:00
 
CS Petrocub
-
Zimbru
Montenegro: Telekom 1. CFL
22:30
 
Jezero
-
Rudar Pljevlja
01:00
 
Zeta
-
FK Iskra
01:00
 
Sutjeska
-
Petrovac
01:00
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
Mladost Podgorica
Morocco: Botola Pro
00:00
Hoãn
Raja Casablanca
-
Rapide Club Oued Zem
(-)
02:00
 
Olympic Club de Safi
-
Youssoufia Berrechid
02:00
 
MAT Tetouan
-
Hassania Agadir
04:00
 
RSB Berkane
-
MCO Oujda
Norway: Eliteserien
21:00
 
Sarpsborg 08
-
Molde
Peru: Primera División
22:00
Hoãn
Carlos A. Mannucci
-
Deportivo Llacuabamba
(-)
22:00
Hoãn
Ayacucho FC
-
Sport Huancayo
(-)
22:00
Hoãn
CD UT Cajamarca
-
Universidad Cesar Vallejo
(-)
22:00
Hoãn
Atletico Grau
-
Alianza Universidad
(-)
22:00
Hoãn
Deportivo Municipal
-
Cienciano
(-)
22:00
Hoãn
Universitario de Deportes
-
Universidad San Martin
(-)
22:00
Hoãn
Binacional
-
Academia Cantolao
(-)
22:00
Hoãn
Sporting Cristal
-
Alianza Lima
(-)
22:00
Hoãn
Real Garcilaso
-
Sport Boys
(-)
22:00
Hoãn
FBC Melgar
-
Carlos Stein
(-)
Poland: FA Cup
19:00
 
Pawlowice Slaskie
-
Sokol Ostroda
21:00
 
Stal Rzeszow
-
Podbeskidzie Bielsko-Biala
21:00
 
Polonia Nysa
-
Gornik Leczna
21:00
 
Skierniewice
-
Widzew Lodz
21:00
 
Unia Janikowo
-
Zaglebie Sosnowiec
21:00
 
KKS 1925 Kalisz
-
Korona Kielce
21:00
 
Karpaty Krosno
-
Stal Mielec
21:30
 
Resovia
-
Piast Gliwice
00:00
 
GKS Tychy 71
-
Wisla Plock
00:30
 
KSZO Ostrowiec
-
Wisla Krakow
01:30
 
Odra Opole
-
Lech Poznan
Saudi Arabia: 1. Division
22:55
 
Al Adalh
-
Al Hilal
23:10
 
Al-Faisaly
-
Al Ahli
23:15
 
Al-Taawon
-
Damac FC
00:50
 
Al Nassr FC
-
Al-Wehda
Scotland: Premier League
21:00
 
Ross County
-
Dundee United
21:00
 
Kilmarnock
-
St.Johnstone
21:00
 
Hamilton Academical
-
St. Mirren
21:00
Hoãn
Celtic
-
Aberdeen
(-)
23:30
 
Hibernian
-
Motherwell
Serbia: Super Liga
22:00
 
Indija
-
Napredak
00:00
 
FK Radnik Surdulica
-
Partizan Beograd
00:00
 
Novi Pazar
-
Javor
00:00
 
Radnicki Nis
-
Macva Sabac
00:00
 
Zlatibor
-
Cukaricki
Serbia: Prva Liga
22:00
 
FK Graficar
-
Dinamo Vranje
22:00
 
Loznica
-
Kolubara
22:00
 
FK Zemun
-
Trayal Krusevac
22:00
 
FK Radnicki 1923
-
Zeleznicar Pancevo
22:00
 
Kabel Novi Sad
-
FK Dubocica
Slovakia: Corgon Liga
23:00
 
Trencin
-
Zilina
00:00
 
Ruzomberok
-
SKF Sered
00:00
 
DAC 1904 Dunajska Streda
-
Nitra
00:00
 
Zlate Moravce
-
Slovan Bratislava
00:00
 
Spartak Trnava
-
FK Pohronie
00:00
 
FK Senica
-
Zemplin Michalovce
Slovakia: 1. Division
22:00
 
Dukla Banska Bystrica
-
Slavoj Trebisov
22:00
 
Liptovsky Mikulas
-
FC STK 1914 Samorin
22:00
 
Puchov
-
Partizan Bardejov
23:00
 
Podbrezova
-
Slovan Bratislava B
00:00
 
Skalica
-
Dubnica
Slovenia: 2. Division
22:00
 
Drava Ptuj
-
Fuzinar
22:00
 
Nafta
-
Primorje
22:00
 
Rudar Velenje
-
ND Bilje
22:00
 
Radomlje
-
Smartno 1928
22:00
 
Jadran
-
Brezice
23:30
 
NK Krka
-
ND Triglav
South Africa: 1. Division
18:30
 
Thanda Royal Zulu
-
Baroka FC
18:30
 
Vasco da Gama
-
Lamontville Golden Arrows
20:30
 
Polokwane City
-
Kaizer Chiefs
23:00
 
Orlando Pirates
-
Bidvest Wits
South Africa: NFD Championship
18:00
 
Maccabi FC
-
Real Kings FC
20:00
 
Milano United FC
-
Ajax Cape Town
20:00
 
JDR STARS
-
TS Sporting
20:00
 
Richards Bay
-
Mbombela United
22:00
 
Steenberg United
-
University of Pretoria
South Korea: K. League Classic
17:00
 
FC Seoul
-
Sangju Sangmu
17:00
 
Ulsan Hyundai
-
Pohang Steelers
17:00
 
Suwon Bluewings
-
Jeonbuk FC
South Korea: K League 2
17:00
 
Ansan Greeners
-
Jeonnam Dragons
18:00
 
FC Anyang
-
Bucheon FC 1995
Sweden: Allsvenskan
20:00
 
Oerebro
-
Djurgaarden
Sweden: Superettan
22:30
 
Dalkurd FF
-
Halmstads BK
22:30
 
GIF Sundsvall
-
GAIS
22:30
 
Oesters IF
-
IK Brage
Thailand: Premier League
17:45
Hoãn
Port FC
-
Rayong FC
(-)
18:00
Hoãn
Trat FC
-
Muang Thong United
(-)
19:00
Hoãn
Nakhon Ratchasima FC
-
Buriram United
(-)
20:00
Hoãn
Pattaya United
-
Bangkok Glass
(-)
Tunisia: 1. Division
22:30
 
CS Hammam-Lif
-
Ben Guerdane
22:30
 
Etoile du Sahel
-
Esperance
Australia: Four australian league
15:00
 
Annerley
-
AC Carina
15:00
 
Samford Rangers
-
Brisbane Athletic
16:00
 
The Lakes
-
Ipswich City
Uruguay: Primera Division
22:00
 
Liverpool FC
-
Fenix
01:00
 
River Plate
-
Nacional
03:30
 
Montevideo Wanderers
-
Deportivo Maldonado
04:00
 
Colorado Springs Switchbacks FC
-
New Mexico United
06:00
 
Indy Eleven
-
Pittsburgh Riverhounds
06:00
 
Hartford Athletic
-
New York Red Bulls II
06:00
 
Carolina RailHawks
-
Birmingham Legion
06:00
 
Charlotte Independence
-
Memphis 901
07:00
 
Louisville City FC
-
Loudoun United
07:00
 
Charleston Battery
-
Atlanta United II
07:00
 
OKC Energy FC
-
Rio Grande Valley FC
07:00
 
Saint Louis FC
-
Swope Park Rangers
Denmark: Danmarksserien
17:00
 
Birkeroed
-
Alleroed FK
17:00
 
Avedoere
-
KFUM
17:00
 
Fremad Valby
-
Husum
18:00
 
Otterup
-
Roskilde
18:00
 
Karlslunde IF
-
Taarnby FF
18:00
 
Viby IF
-
Varde
18:00
 
Tarup/Paarup
-
Horsens fS
18:30
 
Saeby IF Skjold
-
Silkeborg KFUM
19:00
 
Herlev
-
Ledoeje-Smoerum Fodbold
19:00
 
BK. Union
-
Ishoej BK
20:00
 
Noerresundby
-
VRI
Finland: Veikkausliga
21:00
 
Ilves
-
Seinaejoen JK
21:00
 
HJK
-
Honka
Finland: Kakkonen
19:00
 
JaePS
-
PK-35 Helsinki
19:00
 
PK Keski-Uusimaa
-
NJS
19:00
 
Espoo
-
GrIFK Grankulla
19:00
 
Pallo-Iirot
-
KaaPo
20:00
 
EPS
-
FC Kiffen
21:00
 
JS Hercules
-
RoPS II
21:00
 
PS Kemi
-
OLS
Germany: Oberliga
19:00
 
FC An der Fahner Hoehe
-
FC Eilenburg
19:00
 
FC Grimma
-
SV Merseburg 99
19:00
 
FC International Leipzig
-
Carl Zeiss Jena II
19:00
 
Plauen
-
Ludwigsfelder FC
19:00
 
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
FSV Martinroda
19:00
 
Einheit Rudolstadt
-
RW Erfurt
19:00
 
Rostocker FC 1895
-
Brandenburger SC Sued
19:00
 
RSV Eintracht
-
1. FC Lok Stendal
20:00
 
Greifswalder SV
-
Staaken
Norway: 2. Division
18:00
 
Moss
-
Floroe
19:00
 
Alta
-
Senja
19:00
 
Nardo
-
Fram Larvik
21:00
 
Kvik Halden
-
Fredrikstad
21:00
 
Arendal Fotball
-
Bryne
21:00
 
Flekkeroey
-
Notodden
21:30
 
Vard Haugesund
-
Asker
Norway: 3. Division Avdeling 1
18:00
Hoãn
Brodd
-
Mandalskameratene
(-)
18:00
Hoãn
Express
-
Djerv 1919
(-)
19:00
Hoãn
Lokomotiv Oslo FK
-
Nordstrand
(-)
19:00
Hoãn
Junkeren
-
Mjoelner
(-)
19:00
Hoãn
Pors Grenland
-
FK Toensberg
(-)
19:00
Hoãn
Oern-Horten
-
Flint
(-)
19:00
Hoãn
Ready
-
Frigg
(-)
19:00
Hoãn
Orkla
-
Volda
(-)
20:00
Hoãn
Staal Joerpeland
-
Hinna FK
(-)
20:00
Hoãn
Vindbjart
-
Viking 2
(-)
21:00
Hoãn
Brumunddal
-
Grorud 2
(-)
21:00
Hoãn
Skaanland
-
Melbo
(-)
21:00
Hoãn
Tromsoe 2
-
Skeid 2
(-)
21:00
Hoãn
Finnsnes
-
Rana FK
(-)
21:00
Hoãn
Stabaek 2
-
Bodoe/Glimt 2
(-)
21:00
Hoãn
Loerenskog
-
Ull/Kisa 2
(-)
21:00
Hoãn
Elverum
-
Raufoss 2
(-)
21:00
Hoãn
Toten
-
NIL-Trysil
(-)
21:00
Hoãn
Gjelleraasen
-
Funnefoss/Vormsund
(-)
21:00
Hoãn
Kongsvinger 2
-
Rommen
(-)
21:00
Hoãn
Gjoevik-Lyn
-
Lillestroem 2
(-)
21:00
Hoãn
Halsen
-
Aassiden
(-)
21:00
Hoãn
Mjoendalen 2
-
Oppsal
(-)
21:00
Hoãn
Kraakeroey
-
Sarpsborg 08 2
(-)
21:00
Hoãn
Follo
-
Stroemsgodset 2
(-)
21:00
Hoãn
Vidar
-
Madla
(-)
21:00
Hoãn
Aakra
-
Sola
(-)
21:00
Hoãn
Start 2
-
Donn
(-)
21:00
Hoãn
Fana
-
Os
(-)
21:00
Hoãn
Lysekloster
-
Lyn
(-)
21:00
Hoãn
Fjoera
-
Brann 2
(-)
21:00
Hoãn
Bjarg
-
Stord
(-)
21:00
Hoãn
Sandviken
-
FK Fyllingsdalen
(-)
21:00
Hoãn
Aardal
-
Sogndal 2
(-)
21:00
Hoãn
Byaasen
-
Kolstad
(-)
21:00
Hoãn
Strindheim
-
Molde 2
(-)
21:00
Hoãn
Spjelkavik
-
NTNUI
(-)
21:00
Hoãn
Melhus
-
Traeff
(-)
21:00
Hoãn
Tillerbyen
-
Ranheim 2
(-)
Russia: Russian third league
16:00
 
Ural II
-
Volna Nizhny Novgorod
17:00
 
Znamya
-
Lokomotiv Moscow 2
17:00
 
Krylya Sovetov Samara II
-
Zenit Izhevsk
18:00
 
Kaluga
-
Zvezda Ryazan
19:00
 
Rodina
-
Dinamo Moscow II
19:00
 
Zvezda Perm
-
Lada SOK
19:00
 
FC Chelyabinsk
-
Volga Ulyanovsk
20:00
 
FK Makhachkala
-
Forte Taganrog
20:00
 
Sokol Saratov
-
Kvant Obninsk
20:00
 
Torpedo Vladimir
-
Leningradets
20:00
 
Luki-Energiya
-
Zenit St. Petersburg 2
20:00
 
Tyumen
-
Lada Togliati
20:30
 
Anzhi Makhachkala
-
SKA Rostov
21:00
 
Biolog Novokubansk
-
Kuban Kholding
21:00
 
Spartak Nalchik
-
Legion Dynamo
21:00
 
Saturn Ramenskoye
-
Sakhalin
21:00
 
Znamya Noginsk
-
Metalurg Lypetsk
21:00
 
Avangard Kursk
-
Khimik Novomoskovsk
21:00
 
Salyut Belgorod
-
Strogino
21:00
 
Kolomna
-
Murom
22:00
 
Inter Cherkessk
-
Tuapse
22:00
 
Dinamo Stavropol
-
Druzhba
22:00
 
Fakel-M Voronezh
-
Krasny
22:00
 
Smolensk
-
Zvezda Saint Petersburg
22:30
 
Chernomorets Novorossiysk
-
Krasnodar 3
22:30
 
Urozhay
-
Mashuk-KMV
South Korea: National League
15:00
 
Yangju Citizens
-
Jeonju Citizen
15:00
 
Pyeongtaek Citizen
-
Gangneung City
15:00
 
Chuncheon FC
-
Chungbuk Cheongju FC
15:00
 
Gyeongju Citizen FC
-
Changwon City
15:00
 
Hwaseong
-
Gimpo Citizen
17:00
 
Cheonan City
-
Mokpo City
17:00
 
Daejeon Korail
-
Gyeongju H & N
17:00
 
Busan Transport Corp
-
Gimhae
Sweden: 1. Division
20:00
 
FK Karlskrona
-
FC Trollhaettan
20:00
 
Torns IF
-
Oskarshamns AIK
Sweden: 2. Division Norra Götaland
18:30
 
Vinbergs IF
-
FC Rosengaard
19:00
 
Friska Viljor
-
Stoede IF
19:00
 
Bodens BK
-
Taefteaa IK
19:00
 
Tyreso
-
Newroz FC
19:00
 
IFK Eskilstuna
-
Huddinge IF
19:00
 
FC Stockholm Internazionale
-
Fanna BK
19:00
 
Hudiksvalls FF
-
Kungsaengens IF
19:00
 
Ullareds IK
-
BK Olympic
19:00
 
Raeppe GOIF
-
Ifoe Bromoella IF
19:00
 
Husqvarna FF
-
IK Tord
19:00
 
IFK Haessleholm
-
Asarums IF FK
20:00
 
Stenungsunds IF
-
Nordvaermland FF
20:00
 
IFK Oestersund
-
Gottne IF
20:00
 
Assyriska FF
-
FC Gute
20:00
 
Kvarnsvedens IK
-
Karlbergs BK
20:00
 
Skiljebo SK
-
Enskede IK
20:00
 
Dalstorps IF
-
Nosaby IF
20:00
 
Sandviks IK
-
Umeaa FC Akademi
21:00
 
Carlstad United
-
Saevedalens IF
21:00
 
Trosa-Vagnhaerad SK
-
Rynninge
21:00
 
Assyriska IF Norrkoeping
-
Arameiska-Syrianska IF
21:00
 
Enkoeping
-
Fagersta Soedra IK
21:00
 
Gamla Upsala
-
IFK Stocksund
21:00
 
IFK Osteraakers FK
-
IFK Lidingoe
21:00
 
Halmia
-
Assyriska BK
21:00
 
Vaestra Froelunda
-
Onsala BK
Switzerland: Erste Liga Promotion
21:00
 
SC YF Juventus Zuerich
-
Stade Nyonnais
21:00
 
Breitenrain
-
Basel II
21:00
 
Bavois
-
Cham
22:30
 
Yverdon
-
Sion II
22:45
 
Bellinzona
-
FC Rapperswil-Jona
23:00
 
Etoile Carouge
-
SC Bruehl
Switzerland: Erste Liga Classic
21:00
 
Wohlen
-
Buochs
21:00
 
Baden
-
FC Schoetz
21:00
 
Young Boys II
-
Team Vaud U21
21:00
 
FC Gossau
-
FC Kosova
21:00
 
Eschen/Mauren
-
Linth
21:00
 
Red Star Zuerich
-
FC Balzers
22:00
 
SC Goldau
-
Solothurn
22:00
 
Lancy FC
-
Olympique de Geneve
22:00
 
Naters
-
Terre Sainte
22:00
 
Bulle
-
FC Azzurri 90
22:00
 
Echallens
-
La Chaux-de-Fonds
22:30
 
Vevey
-
Martigny
23:00
 
Tuggen
-
FC Wettswil-Bonstetten
01:00
 
Biel/Bienne
-
Delemont
01:00
 
FC Bassecourt
-
Luzern II
Thailand: Second Thailand league
17:45
Hoãn
Udon Thani FC
-
JL Chiangmai United FC
(-)
18:00
Hoãn
Samut Sakhon FC
-
Ayutthaya United FC
(-)
19:00
Hoãn
Phrae United
-
Ranong FC
(-)
19:00
Hoãn
Khonkaen United FC
-
Khonkaen FC
(-)
20:00
Hoãn
Lampang FC
-
Chainat FC
(-)
USA: USL Pro League
07:00
Kết thúc
Forward Madison FC
4 - 0
South Georgia Tormenta FC
(2-0)
05:30
 
Richmond Kickers
-
FC Tucson
06:00
 
Greenville Triumph SC
-
Chattanooga Red Wolves SC