Africa Cup of Nations
13:00
Finished
Malawi
1 - 0
South Sudan
(0-0)
13:00
Finished
Central African Republic
2 - 0
Burundi
(1-0)
16:00
Finished
Namibia
2 - 1
Chad
(0-0)
16:00
Finished
Cameroon
0 - 0
Cape Verde
(0-0)
16:00
Finished
Guinea-Bissau
3 - 0
Swaziland
(2-0)
16:00
Finished
Nigeria
2 - 1
Benin
(1-1)
16:00
Finished
Sierra Leone
1 - 1
Lesotho
(0-0)
19:00
Finished
Sudan
4 - 0
Sao Tome and Principe
(2-0)
19:00
Finished
Senegal
2 - 0
Congo
(2-0)
19:00
Finished
Burkina Faso
0 - 0
Uganda
(0-0)
19:00
Finished
Angola
1 - 3
Gambia
(1-2)
Friendlies
10:00
Finished
Zulte-Waregem
3 - 2
Cercle Bruges
(2-0)
12:00
Finished
Almere City FC
2 - 2
FC Groningen
(0-1)
16:55
Finished
Union Berlin
3 - 0
Holstein Kiel
(1-0)
18:00
Finished
Cartagena
0 - 2
Barcelona
(0-0)
EURO U-17 qualification
12:00
Finished
Germany U17
5 - 0
Kazakhstan U17
(3-0)
13:00
Finished
Azerbaijan U17
1 - 6
Greece U17
(0-3)
15:00
Finished
Portugal U17
4 - 0
Albania U17
(2-0)
15:00
Finished
Georgia U17
0 - 2
Ukraine U17
(0-0)
EURO U-19 qualification
10:00
Finished
Montenegro U19
1 - 3
Bulgaria U19
(1-1)
10:00
Postponed
Switzerland U19
-
Ireland U19
(-)
11:00
Finished
Cyprus U19
1 - 2
Slovakia U19
(1-1)
12:00
Finished
Ukraine U19
4 - 0
Estonia U19
(2-0)
12:00
Finished
Macedonia U19
0 - 0
Bosnia-Herzegovina U19
(0-0)
12:00
Finished
England U19
4 - 0
Luxembourg U19
(3-0)
13:00
Finished
Turkey U19
4 - 1
Armenia U19
(2-0)
13:00
Finished
Wales U19
3 - 0
Poland U19
(2-0)
13:00
Finished
Russia U19
1 - 1
Kosovo U19
(1-1)
13:30
Finished
Iceland U19
0 - 3
Belgium U19
(0-2)
13:30
Finished
France U19
5 - 0
Faroe Islands U19
(2-0)
14:00
Finished
Italy U19
2 - 0
Malta U19
(1-0)
17:00
Finished
Slovenia U19
2 - 2
Sweden U19
(1-1)
18:00
Finished
Finland U19
2 - 1
Denmark U19
(0-0)
18:30
Finished
Greece U19
5 - 1
Albania U19
(1-0)
Algeria: Ligue 1
17:45
Finished
MC Alger
0 - 3
JS Kabylie
(0-0)
Brazil: Serie B
00:30
Finished
Operario Ferroviario
0 - 2
Bragantino
(0-1)
00:30
Finished
Parana Clube
2 - 1
Sao Bento
(2-1)
22:15
34'
Vila Nova
0 - 1
Guarani
(-)
Chile: Primera B
15:00
Postponed
Melipilla
-
Deportes Copiapo
(-)
15:30
Postponed
San Luis
-
Santiago Morning
(-)
Colombia: Liga Postobon
00:00
 
Tolima
-
Atletico Nacional
Colombia: Torneo Aguila
01:00
Finished
Bogota FC
0 - 3
Fortaleza FC
(0-0)
01:00
Finished
Chico FC
2 - 1
Real Cartagena
(1-1)
23:30
 
Cortulua
-
Tigres FC
23:30
 
Deportivo Pereira
-
Deportes Quindio
Denmark: 1. Division
18:00
Finished
IF Lyseng
2 - 1
Aalborg BK
(-)
DR Congo: Super League
12:30
 
Don Bosco
-
AS Vita Club
England: Johnstones Paint Trophy
19:00
Finished
Exeter
3 - 1
West Ham United Academy
(1-1)
19:30
Finished
Shrewsbury
3 - 1
Macclesfield
(1-0)
19:45
Finished
Fleetwood
5 - 2
Oldham
(4-1)
19:45
Finished
Southend
3 - 1
AFC Wimbledon
(2-1)
19:45
Finished
Bristol Rovers
1 - 0
Swindon
(0-0)
England: FA Trophy
19:45
Finished
Hayes & Yeading United
4 - 2
Soham Town Rangers
(1-1)
19:45
Finished
Maldon & Tiptree
4 - 3
Folkestone Invicta
(4-2)
19:45
Finished
Blackfield & Langley
0 - 3
Kingstonian
(0-0)
Latvia: Virsliga
16:30
Finished
FS Metta/LU
0 - 0
SK Super Nova
(0-0)
Romania: Liga II Serie A
12:00
Finished
FC Metaloglobus Bucuresti
1 - 0
Farul Constanta
(1-0)
12:00
Finished
UTA Batrana Doamna
3 - 0
Gloria Buzau
(0-0)
12:00
Finished
FC Dunarea Calarasi
1 - 2
FC Arges Pitesti
(0-0)
12:00
Finished
AFK Csikszereda
1 - 0
CSM Resita
(1-0)
12:00
Finished
Ripensia Timisoara
1 - 1
ASU Politehnica Timisoara
(1-1)
12:00
Finished
CSM Metalul Resita
2 - 3
Turris-Oltul
(2-0)
15:30
Finished
Universitatea Cluj
2 - 1
Concordia Chiajna
(0-1)
17:30
Finished
CS Mioveni
1 - 5
Rapid Bucuresti
(1-2)
Russia: SUPRA-Championship
09:30
Finished
Spartak Moscow II
1 - 3
Torpedo Armavir
(0-2)
11:00
Finished
Neftekhimik
1 - 1
Avangard Kursk
(0-0)
12:00
Finished
FC Krasnodar II
4 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
(1-0)
15:30
Finished
Fakel
0 - 2
SKA-Khabarovsk
(0-1)
15:30
Finished
Chayka
3 - 1
Mordovya
(0-0)
15:30
Finished
Shinnik Yaroslavl
3 - 1
Luch Energiya
(1-1)
15:30
Finished
Tekstilshchik
0 - 2
Tom Tomsk
(0-0)
15:30
Finished
Khimki
0 - 2
FC Rotor Volgograd
(0-0)
16:00
Finished
Chertanovo Moscow
3 - 1
Baltika
(2-1)
16:30
Finished
Torpedo Moscow
0 - 2
Olimpiec Nizhny
(0-1)
Serbia: Prva Liga
12:30
Finished
Buducnost Dobanovci
3 - 1
FK Smederevo 1924
(2-1)
12:30
Finished
Zarkovo
0 - 1
FK Zemun
(0-1)
12:30
Finished
Zlatibor
1 - 1
Radnicki Pirot
(0-1)
12:30
Finished
FK Sindjelic Beograd
1 - 1
Kabel Novi Sad
(1-0)
12:30
Finished
FK Radnicki 1923
2 - 1
Backa Backa Palanka
(1-0)
14:30
Finished
FK Metalac
3 - 2
Dinamo Vranje
(1-0)
15:00
Finished
Kolubara
3 - 1
FK Graficar
(1-1)
17:00
Finished
Trayal Krusevac
1 - 0
Novi Pazar
(0-0)
Uganda: Super League
13:00
Finished
Express FC
1 - 3
KCCA FC
(0-2)
13:30
Finished
Uganda Police
4 - 0
Soana FC
(2-0)
13:30
Finished
SC Villa
1 - 1
BUL FC
(0-0)
England: Evo-Stik League
19:45
Postponed
Kingstonian
-
Cheshunt
(-)
Germany: Oberliga
18:00
Finished
Noettingen
3 - 1
FC 08 Villingen
(2-0)
Portugal: Portuguese Third Division
12:00
Finished
Sporting Ideal
2 - 3
Anadia
(2-1)
Zimbabwe: 1. Division
13:00
Finished
Bulawayo Chiefs
0 - 0
Hwange
(0-0)
13:00
Finished
Mushowani Stars FC
0 - 1
Chicken Inn FC
(0-0)
13:00
Finished
Harare City
2 - 2
Tel One FC
(1-2)
13:00
Finished
Chapungu United
1 - 2
Dynamos
(0-1)
13:00
Finished
Manica Diamonds
0 - 2
FC Platinum
(0-1)
13:00
Finished
Triangle FC
1 - 1
Herentals FC
(0-1)
13:00
Finished
Black Rhinos
0 - 1
Yadah FC
(0-1)
13:00
Finished
Highlanders
1 - 1
Ngezi Platinum FC
(0-1)