Spain: La Liga
13:00
 
Real Madrid
-
Girona
17:15
 
Valencia
-
Espanyol
19:30
 
Villarreal
-
Sevilla
21:45
 
Real Betis
-
Alaves
Germany: 1. Bundesliga
16:30
 
Eintracht Frankfurt
-
Borussia Moenchengladbach
19:00
 
Bayer Leverkusen
-
Fortuna Duesseldorf
Italy: Serie A
13:30
 
SPAL 2013
-
Fiorentina
16:00
 
Empoli
-
Sassuolo
16:00
 
Genoa
-
Lazio
16:00
 
Udinese
-
Chievo
19:00
 
Inter
-
Sampdoria
21:30
 
SSC Napoli
-
Torino
France: Ligue 1
16:00
 
Bordeaux
-
Toulouse
16:00
 
Caen
-
Strasbourg
16:00
 
Lille
-
Montpellier
18:00
 
Reims
-
Rennes
22:00
 
Saint-Etienne
-
PSG
England: Championship
15:00
 
Blackburn
-
Middlesbrough
England: FA Cup
15:00
 
Bristol City
-
Wolverhampton Wanderers
18:00
 
Doncaster
-
Crystal Palace
18:00
 
Swansea
-
Brentford
Friendlies
13:00
 
Silkeborg
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
15:00
 
FC Yenisey Krasnoyarsk
-
Silkeborg
15:00
 
Anzhi Makhachkala
-
Spartak Nalchik
15:45
 
Ranheim
-
Byaasen
17:30
 
FC Rostov
-
Lillestroem
Netherlands: Eredivisie
13:15
 
Ajax
-
NAC Breda
15:30
 
Excelsior
-
FC Emmen
15:30
 
FC Groningen
-
Feyenoord
17:45
 
De Graafschap
-
FC Utrecht
Portugal: Liga ZON Sagres
17:00
 
Belenenses
-
Maritimo
17:00
 
Moreirense
-
Tondela
19:30
 
Chaves
-
Boavista
22:00
 
Sporting CP
-
Braga
Turkey: Super Lig
12:30
 
Erzurum BB
-
Sivasspor
15:00
 
Trabzonspor
-
Alanyaspor
15:00
 
Kayserispor
-
Goztepe
18:00
 
Kasimpasa
-
Galatasaray
Albania: Kategoria Superiore
15:00
 
KF Kamza
-
Kastrioti
15:00
 
Laci
-
Partizani
18:00
 
Flamurtari
-
Skenderbeu
18:00
 
KF Tirana
-
Luftetari
Andorra: 1. Division
13:00
 
Encamp
-
UE Santa Coloma
13:00
 
FC Ordino
-
Inter Club d'Escaldes
17:00
 
UE Engordany
-
Sant Julia
19:00
 
FC Santa Coloma
-
Lusitanos
Argentina: Torneo Inicial
02:35
Finished
San Martin San Juan
1 - 1
Independiente
(0-1)
22:10
 
Talleres
-
Huracan
22:10
 
Rosario Central
-
Tigre
00:20
 
Boca Juniors
-
Lanus
Argentina: Primera B Nacional
22:00
 
Almagro
-
Gimnasia Mendoza
22:00
 
Guillermo Brown
-
Gimnasia Jujuy
23:30
 
Independiente Rivadavia
-
Deportivo Moron
02:00
 
Olimpo
-
CA Defensores de Belgrano
Argentina: Primera B Metropolitana
22:00
 
Comunicaciones
-
Club Atletico Estudiantes
22:00
 
Tristan Suarez
-
Flandria
22:00
 
Atlanta
-
Acassuso
22:00
 
Sol de Mayo
-
Sansinena BB
22:00
 
Atletico Parana
-
Defensores de Pronunciameniento
22:05
 
Colegiales
-
Barracas Central
23:00
 
Huracan Las Heras
-
Deportivo Maipu
23:00
 
Racing de Cordoba
-
San Lorenzo de Alem
23:00
 
Deportivo Madryn
-
Club Cipolletti
00:00
 
Union de Sunchales
-
CASD Camioneros
00:00
 
Gimnasia y Tiro
-
Crucero del Norte
00:00
 
Juventud Unida Gualeguaychu
-
Sportivo Las Parejas
01:30
 
Desamparados
-
CA Chaco For Ever
02:00
 
Estudiantes de Rio Cuarto
-
Deportivo San Jorge Tucuman
02:00
 
CA Alvarado
-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
02:00
 
Sportivo Estudiantes
-
Juventud Unida Universitario
Australia: Hyundai A-League
08:05
Finished
Sydney FC
1 - 1
Central Coast Mariners
(0-1)
Australia: 2. Division
08:00
Finished
Gold Coast Knights
4 - 1
SWQ Thunder
(3-1)
08:00
Finished
Sunshine Coast
0 - 4
Brisbane Strikers
(0-2)
10:00
 
Olympic F.C.
-
Western Pride
Australia: Third australian league
06:00
 
Melbourne Victory Youth
-
Ballarat City FC
Australia: Youth 2
06:00
Finished
Gold Coast Knights U20
3 - 2
SWQ Thunder U20
(1-1)
06:00
Finished
Sunshine Coast U20
1 - 8
Brisbane Strikers U20
(1-2)
08:00
Finished
Olympic F.C. U20
4 - 0
Western Pride U20
(1-0)
Austria: ÖFB Samsung Cup
16:00
 
Wiener Neustadt
-
Salzburg
18:15
 
Rapid Wien
-
Hartberg
Azerbaijan: Premier League
13:00
 
Shabail
-
Sabah FK
15:30
 
Qarabag FK
-
FK Qabala
Belgium: Jupiler League
15:30
 
Club Bruges
-
Genk
19:00
 
Antwerp
-
Anderlecht
21:00
 
Royal Excel Mouscron
-
Cercle Bruges
Belgium: EXQI league
17:00
 
Lommel
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
Bolivia: LFPB
21:00
 
Nacional Potosi
-
Royal Pari
21:00
 
San Jose
-
Real Potosi
23:15
 
Jorge Wilstermann
-
The Strongest
01:30
 
Destroyers
-
Oriente Petrolero
Botswana: Premier League
15:45
 
Security Systems
-
BR Highlanders
Brazil: Cup Nordeste
00:00
 
Moto Club MA
-
Sampaio Correa
00:30
 
CS Alagoano
-
Salgueiro
Brazil: State Leagues
15:00
 
Ceilandia
-
Brasiliense
16:00
 
Caldense
-
Boa Esporte Clube
16:00
 
Sobradinho EC
-
Bosque Formosa EC
20:30
 
Olímpico SE
-
Guarany SE
21:00
 
Patrocinense
-
Guarani MG
21:00
 
Anapolina
-
Gremio Anapolis
21:00
 
CRAC
-
Novo Horizonte GO
21:00
 
Goianesia
-
Atletico GO
21:00
 
Itumbiara
-
Ipora
21:00
 
Jacobina
-
EC Jacuipense
21:00
 
Jequie
-
Fluminense de Feira
21:00
 
Atletico Alagoinhas
-
Bahia de Feira
21:00
 
Operario AC
-
Uniao Camapuanense
21:00
 
Chapadao
-
URSO Mundo Novo
21:00
 
Campinense
-
Sousa
21:00
 
Remo
-
Paysandu
21:30
 
Araguaia
-
Cuiaba
21:30
 
America RJ
-
Nova Iguacu
22:00
 
Brasil
-
Gremio
22:00
 
Metropolitano
-
Atletico Tubarao
22:00
 
Joinville
-
Criciuma
22:00
 
Hercilio Luz
-
Marcilio Dias
22:00
 
Avai FC
-
Brusque
22:00
 
Coruripe
-
Murici
22:00
 
Santa Cruz
-
Sport
22:00
 
America MG
-
Cruzeiro
22:00
 
Ferroviaria
-
Palmeiras
22:00
 
River AC
-
Parnahyba
22:00
 
Goias
-
Goiania
22:00
 
Vitoria da Conquista
-
Bahia
22:00
 
Novoperario FC
-
Operario MS
22:00
 
Dom Bosco
-
Luverdense
22:00
 
Esporte de Patos
-
Treze
22:00
 
Uniclinic Atletico Clube
-
Fortaleza
22:00
 
Toledo CW
-
Operario Ferroviario
22:00
 
FC Cascavel
-
Coritiba
22:00
 
Vasco da Gama
-
Fluminense
23:00
 
Juventude
-
Internacional
23:00
 
Veranopolis
-
Juventude
23:00
 
Aguia Negra
-
Costa Rica EC
23:00
 
Sao Raimundo PA
-
Sao Francisco PA
00:00
 
Internacional
-
Caxias
00:00
 
Corinthians
-
Sao Paulo
Brazil: State 2
15:00
 
Juventus SP
-
Taubate
20:00
 
Santo Andre
-
Portuguesa Santista
21:00
 
Portuguesa
-
Inter de Limeira
00:00
 
Sertaozinho
-
CA Penapolense
Bulgaria: A Grupa
12:30
 
Etar
-
Dunav Ruse
15:00
 
Septemvri Sofia
-
Beroe
17:30
 
Levski Sofia
-
Lokomotiv Plovdiv
Cameroon: 1. Division
15:00
 
Young Sports Academy
-
UMS de Loum
16:30
 
Colombe
-
Union Douala
16:30
 
New Stars
-
PWD Bamenda
16:30
 
Coton Sport
-
Dragon
16:30
 
Tonnerre Kalara
-
Avion FC
16:30
 
Unisport
-
Les Astres
16:30
 
Eding Sport FC
-
AS Fortuna
16:30
 
Fovu Club
-
Stade Renard
Chile: Primera Division
02:00
Finished
Universidad de Concepcion
0 - 0
Everton CD
(0-0)
17:00
 
Huachipato
-
O'Higgins
00:00
 
Union Espanola
-
Colo Colo
Chile: Primera B
02:00
Finished
Cobreloa
2 - 2
Deportes Temuco
(-)
17:00
 
Santiago Wanderers
-
Rangers
23:00
 
Deportes Copiapo
-
La Serena
23:00
 
Deportes Valdivia
-
Deportes Santa Cruz
Colombia: Liga Postobon
02:45
Finished
Atletico Junior
1 - 1
Rionegro Aguilas
(0-0)
21:00
 
Deportivo Pasto
-
CD Jaguares
23:00
 
Tolima
-
Envigado
00:00
 
Cucuta
-
Bucaramanga
01:00
 
Patriotas
-
Santa Fe
Colombia: Torneo Aguila
18:30
 
Universitario Popayan
-
Valledupar
22:00
 
Llaneros FC
-
Deportivo Pereira
22:30
 
Cortulua
-
Deportes Quindio
22:30
 
Real Cartagena
-
Tigres FC
22:30
 
Real Santander
-
Orsomarso
Costa Rica: Primera Division
02:00
Finished
Santos de Guapiles
2 - 1
C.S. Cartagines
(1-1)
04:00
Finished
Deportivo Saprissa
4 - 2
Grecia
(3-0)
23:00
 
Municipal Perez Zeledon
-
Club Sport Herediano
23:05
 
Limon
-
Universidad de Costa Rica
01:05
 
Guadalupe FC
-
LD Alajuelense
02:00
 
Deportiva San Carlos
-
Deportiva Carmelita
Costa Rica: Liga de Ascenso
19:00
 
AD Municipal San Ramon
-
AD Santa Rosa
21:00
 
Futbol Consultants Moravia
-
AD Municipal Liberia
22:00
 
AD Cofutpa
-
Santa Ana
22:00
 
CS Uruguay
-
Turrialba
Croatia: 1. Division
16:00
 
Osijek
-
NK Istra 1961
18:30
 
Dinamo Zagreb
-
Slaven
Cyprus: 1. Division
16:00
 
Anorthosis
-
Omonia Nicosia
17:00
 
AEL Limassol
-
Nea Salamis
18:00
 
Doxa Katokopia
-
Ermis Aradippou
Cyprus: 2. Division
15:00
 
Digenis Oroklinis
-
Anagennisi Deryneia
Czech Republic: Het league
16:00
 
Jablonec
-
Opava
18:00
 
Viktoria Plzen
-
Slavia Prague
Denmark: Superliga
13:00
 
AC Horsens
-
Vendsyssel FF
15:00
 
OB
-
Vejle Boldklub
17:00
 
Randers FC
-
FC Copenhagen
19:00
 
Esbjerg fB
-
Brondby IF
DR Congo: Super League
14:30
 
Nyuki
-
AC Rangers
16:30
 
TP Mazembe
-
Motema Pembe
16:30
 
AS Vita Club
-
Sanga Balende
Ecuador: Ecuadorian Serie A
02:30
Finished
CSD Macara
0 - 0
Barcelona SC
(0-0)
21:00
 
Mushuc Runa
-
Deportivo Cuenca
23:15
 
Emelec
-
Fuerza Amarilla SC
01:30
 
Delfin
-
River Plate
Egypt: 1. Division
18:00
 
El Zamalek
-
ENPPI
El Salvador: Primera Division
03:00
Finished
Isidro Metapan
0 - 0
CD Chalatenango
(0-0)
23:00
 
Pasaquina
-
Alianza FC
23:15
 
CD Audaz
-
CD FAS
23:15
 
Jocoro FC
-
Firpo
00:00
 
Santa Tecla FC
-
Municipal Limeno
00:00
 
CD Sonsonate
-
CD Aguila
Macedonia: Prva Liga
15:00
 
FK Sileks
-
Shkupi Skopje
15:00
 
Pobeda
-
Belasica
15:00
 
FC Academy Pandev
-
Makedonija GjP
15:00
 
KF Shkendija
-
FK Vardar Skopje
15:00
 
Rabotnicki
-
Renova
France: Ligue 2
14:00
 
Sochaux
-
Lens
Germany: 2. Bundesliga
14:30
 
Holstein Kiel
-
Greuther Fuerth
14:30
 
Arminia Bielefeld
-
Magdeburg
14:30
 
Dynamo Dresden
-
Jahn Regensburg
Germany: 3. Liga
14:00
 
Wuerzburger Kickers
-
Hansa Rostock
15:00
 
FSV Zwickau
-
Carl Zeiss Jena
Germany: Regionalliga
14:30
 
Berliner AK 07
-
BFC Dynamo
14:30
 
Budissa Bautzen
-
Babelsberg
14:30
 
Lokomotive Leipzig
-
FSV Union Fuerstenwalde
14:30
 
Germania Halberstadt
-
VfB Auerbach
15:00
 
Viktoria Koeln 1904
-
Oberhausen
16:00
 
Alemannia Aachen
-
Fortuna Duesseldorf II
Gibraltar: Premier League
17:00
 
Gibraltar Phoenix
-
St Joseph's
Greece: Super League
15:00
 
AE Larissa
-
Xanthi
17:15
 
Levadiakos
-
Panaitolikos
18:00
 
Aris Thessaloniki FC
-
Panionios
19:30
 
Olympiacos
-
AEK Athens
Greece: Football League
15:00
 
Iraklis
-
AOK Kerkyra
15:00
 
Aittitos Spaton
-
PAS Irodotos
15:00
 
Apollon Larissa
-
Aiginiakos FC
15:00
 
Platanias
-
AE Karaiskakis
15:00
 
AE Sparti
-
Panachaiki
15:00
 
Trikala
-
Apollon Kalamaria
15:00
 
NFC Volos
-
Doxa Dramas
Guatemala: Premier League Guatemala
19:30
 
Antigua Guatemala
-
Deportivo Malacateco
22:00
 
Deportivo Petapa
-
Sanarate
Honduras: Liga Nacional
03:00
Finished
Lobos UPNFM
3 - 0
Honduras Progreso
(2-0)
23:00
 
Real de Minas
-
CD Vida
00:00
 
Platense FC
-
Juticalpa
00:00
 
CD Olimpia
-
Real Espana
Hong Kong: 1. Division
08:30
 
Hong Kong Sapling
-
Yuen Long
11:30
 
Eastern Sports Club
-
Southern District RSA
Hungary: NB II
15:00
 
Soroksar SC
-
Budafok
15:00
 
BFC Siofok
-
Aqvital FC Csakvar
15:00
 
Vasas Budapest
-
Gyori ETO
15:00
 
Monori SE
-
Bekescsaba
15:00
 
Zalaegerszeg
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
15:00
 
Cegledi
-
Kaposvari
15:00
 
Budaors
-
Duna Aszfalt TVSE
15:00
 
Mosonmagyarovari TE 1904
-
Balmazujvaros
15:00
 
Kazincbarcikai BSC
-
Vac FC
19:00
 
Gyirmot
-
Dorogi FC
India: I League
13:30
 
East Bengal Club
-
Churchill Brothers
India: ISL
16:00
 
Delhi Dynamos FC
-
Bengaluru FC
Iran: 1. Division
13:30
 
Foolad Khuzestan
-
Naft Masjed Soleyman FC
14:30
Postponed
Zob Ahan
-
Saipa
(-)
Iraq: Super League
13:30
 
Alsinaat Alkahrabaiya
-
Al Semawah
Israel: Ligat-Al
19:00
 
Maccabi Petach Tikva
-
Maccabi Netanya
20:30
 
Maccabi Haifa
-
Hapoel Hadera Eran
Italy: Serie B
16:00
 
Cosenza
-
Cremonese
16:00
 
Lecce
-
Livorno
22:00
 
Spezia
-
Verona
Italy: Serie C1 A
15:30
 
Albissola
-
Arezzo
15:30
 
Alessandria
-
Arzachena
15:30
 
Olbia
-
Carrarese
15:30
 
Pisa
-
ASDC Gozzano
15:30
 
Robur Siena
-
Juventus U23
15:30
 
Cuneo
-
Pro Piacenza
15:30
 
Pontedera
-
Pro Vercelli
15:30
 
Novara
-
Pistoiese
15:30
 
Catania
-
Paganese
15:30
 
Sicula Leonzio
-
Vibonese
15:30
 
Cavese
-
Viterbese
17:30
 
Monopoli
-
Juve Stabia
17:30
 
Virtus Francavilla
-
Reggina
17:30
 
Bisceglie
-
Rende
17:30
 
Potenza
-
ASD Citta' Di Siracusa
17:30
 
Giana Erminio
-
Virtus Verona
17:30
 
Ternana Unicusano
-
Triestina
17:30
 
FeralpiSalo
-
Ravenna
17:30
 
Renate
-
Pordenone Calcio
17:30
 
Teramo
-
Monza
17:30
 
Rimini
-
Imolese Calcio
17:30
 
Sudtirol
-
Gubbio
17:30
 
Sambenedettese
-
Alma Juventus Fano
19:30
 
Piacenza
-
Pro Patria
19:30
 
Lucchese
-
Entella
21:30
Finished after awarded win
Casertana
3 - 0
Matera
(-)
Ivory Coast: 1. Division
17:30
 
ASEC Mimosas
-
Sporting Gagnoa
Jamaica: Premier League
22:00
 
Humble Lions
-
Montego Bay United FC
22:00
 
Mount Pleasant
-
Tivoli Gardens
22:00
 
Reno FC
-
Portmore United
02:00
 
Arnett Gardens
-
UWI FC
02:00
 
Harbour View
-
Dunbeholden
Kenya: KPL
13:00
 
KCB
-
SoNy Sugar
14:00
 
Western Stima
-
Nakumatt
14:00
 
Sofapaka
-
Gor Mahia
14:00
 
Zoo Kericho
-
Mathare United
14:00
 
Vihiga United
-
Posta Rangers
15:15
 
AFC Leopards
-
Ulinzi Stars
16:00
 
Zoo Kericho
-
Mathare United
Lebanon: 1. Division
13:30
 
Al Akhaa Al Ahli
-
Al-Nabi Shayth
16:00
 
Racing Beirut
-
Tadamon Sour
Malaysia: Super Liga
15:00
 
Selangor
-
Selangor Pkns FC
Malaysia: Second malay league
15:00
 
UKM FC
-
Kelantan
Malta: Premier League
15:00
 
Pieta
-
Balzan FC
17:00
 
Gzira United
-
Birkirkara
Mexico: Liga MX
03:00
Finished
Tigres
3 - 2
Necaxa
(1-0)
03:00
Finished
Leon
3 - 0
Toluca
(0-0)
05:05
Finished
CD Guadalajara
3 - 0
Atlas
(2-0)
20:00
 
Pumas
-
CF America
00:00
 
Lobos de la BUAP
-
Queretaro FC
Mexico: Ascenso MX
03:00
Finished
Venados FC
1 - 0
U.A. Estado de Mexico
(0-0)
05:00
 
Dorados
-
Atlante
05:00
Finished
Dorados
3 - 6
Atlante
(1-2)
20:00
 
Leones Negros
-
Cafetaleros de Tapachula
02:00
 
Jaibos Tampico Madero
-
Cimarrones de Sonora
02:00
 
Jaibos Tampico Madero
-
Cimarrones de Sonora
Morocco: Botola Pro
16:00
 
Raja Casablanca
-
Youssoufia Berrechid
16:00
 
FUS Rabat
-
Wydad Casablanca
18:00
 
Difaa El Jadida
-
RSB Berkane
Netherlands: Topklasse
15:30
 
De Treffers
-
AFC
New Zealand: ASB Premiership
02:30
Finished
Tasman United
1 - 2
Southern United
(1-0)
03:00
Finished
Canterbury United
2 - 1
Team Wellington
(0-0)
05:35
Finished
Auckland City FC
3 - 2
Hamilton Wanderers
(0-0)
Paraguay: Division Profesional
00:00
 
Olimpia
-
Cerro Porteno
Peru: Primera División
03:00
Finished
Sport Huancayo
0 - 2
Sporting Cristal
(0-1)
20:30
 
Union Comercio
-
Universitario de Deportes
23:00
 
FBC Melgar
-
Deportivo Municipal
Poland: Ekstraklasa
16:30
 
Zaglebie Lubin
-
Miedz Legnica
19:00
 
Legia Warszawa
-
Cracovia
Portugal: Segunda Liga
13:15
 
Sporting Covilha
-
Pacos de Ferreira
17:00
 
Braga B
-
Arouca
17:00
 
Mafra
-
Estoril
17:00
 
FC Porto B
-
Oliveirense
17:00
 
Academica
-
Farense
19:00
 
Leixoes
-
Vitoria de Guimaraes B
Romania: Liga I
15:00
 
FC Voluntari
-
FC Dunarea Calarasi
17:30
 
Gaz Metan Medias
-
Sepsi OSK
20:00
 
Dinamo Bucuresti
-
Botosani
San Marino: Campionato
16:00
 
SS Pennarossa
-
La Fiorita Montegiardino
16:00
 
Domagnano
-
Tre Fiori
16:00
 
SP Libertas
-
Folgore
16:00
 
FC Fiorentino
-
S.S. Murata
Scotland: Premier League
14:15
 
Motherwell
-
Hearts
18:00
 
Kilmarnock
-
Celtic
Serbia: Super Liga
15:00
 
Rad Beograd
-
FK Zemun
15:00
 
Dinamo Vranje
-
FK Spartak Subotica
South Africa: Nedbank Cup
15:00
 
Jomo Cosmos
-
TS Galaxy
15:00
 
The Magic FC
-
Kaizer Chiefs
Spain: Liga Adelante
13:00
 
Mallorca
-
Lugo
17:00
 
Numancia
-
Osasuna
19:00
Finished after awarded win
Reus
0 - 3
Almeria
(-)
19:00
 
Rayo Majadahonda
-
Malaga
21:30
 
Las Palmas
-
Sporting Gijon
Spain: Segunda B
12:30
 
Sevilla Atletico
-
Linense
12:30
 
Almeria B
-
Cartagena
13:00
 
Recreativo Huelva
-
Ibiza-Eivissa
13:00
 
Melilla
-
Granada B
13:00
 
Atletico Malagueno
-
Don Benito
13:00
 
Futbol Club Jumilla
-
UCAM Murcia
13:00
 
CD Badajoz
-
San Fernando CD
13:00
 
AD Union Adarve
-
Guijuelo
13:00
 
Burgos CF
-
S.S.Reyes
13:00
 
Fuenlabrada
-
Rapido de Bouzas
13:00
 
Celta Vigo B
-
Pontevedra
13:00
 
Inter de Madrid
-
Las Palmas B
13:00
 
Sporting Gijon B
-
Mirandes
13:00
 
CF Peralada
-
Ontinyent
13:00
 
Ejea
-
Espanyol B
17:15
 
Tudelano
-
SD Gernika
17:30
 
Navalcarnero
-
Real Madrid Castilla
18:00
 
Villanovense
-
Marbella
18:00
 
Real Murcia
-
CD El Ejido 2012
18:00
 
CF Salmantino
-
Deportivo La Coruna B
18:00
 
Ponferradina
-
Coruxo F.C.
18:00
 
Leonesa
-
Unionistas de Salamanca
18:00
 
RS Gimnastica
-
SD Leioa
18:00
 
Real Union
-
Logrones
18:00
 
CD Calahorra
-
Real Sociedad B
18:00
 
UP Langreo
-
Arenas Getxo
18:00
 
Barakaldo
-
Izarra
18:00
 
UE Olot
-
Barcelona B
18:00
 
Sabadell
-
Villarreal B
18:00
 
Lleida Esportiu
-
Atletico Levante UD
18:00
 
Badalona
-
Valencia B
18:00
 
Alcoyano
-
Ebro
18:15
 
Castellon
-
CD Teruel
18:30
 
Atletico Sanluqueno CF
-
CF Talavera de la Reina
Sweden: Cup
16:00
 
Assyriska IK
-
AFC United
16:00
 
Assyriska IK
-
AFC United
16:00
 
Malmoe FF
-
Degerfors
16:00
 
Falkenbergs FF
-
Oesters IF
16:00
 
Djurgaarden
-
IK Frej Taeby
16:00
 
Haessleholms IF
-
Elfsborg
16:00
 
Nykoepings BIS
-
IFK Gothenburg
16:00
 
Nykoepings BIS
-
IFK Gothenburg
18:00
 
IFK Norrkoeping
-
IFK Vaernamo
Switzerland: Super League
17:00
 
Basel
-
Sion
17:00
 
Grasshopper
-
Xamax
17:00
 
Young Boys
-
FC Zuerich
Switzerland: Challenge League
16:00
 
Aarau
-
Chiasso
Tunisia: 1. Division
15:00
 
JS Kairouanaise
-
Etoile du Sahel
Turkey: 1. Lig
15:00
 
Altinordu
-
Gaziantep BB
15:00
 
Osmanlispor FK
-
Karabukspor
18:00
 
Adanaspor
-
Istanbulspor
18:00
 
Afjet Afyonspor
-
Giresunspor
Argentina: Four argentinian league
22:00
 
Sportivo Barracas
-
Dock Sud
Uruguay: Primera Division
22:00
 
Cerro Largo
-
Danubio
22:00
 
Boston River
-
Plaza Colonia
22:00
 
Racing
-
Cerro
00:30
 
Defensor Sporting
-
Club Atletico Penarol
Venezuela: Primera Division
21:00
 
Estudiantes de Caracas
-
Lala FC
21:30
 
Atletico Venezuela
-
Deportivo La Guaira
22:00
 
Mineros De Guayana
-
Deportivo Lara
22:00
 
Trujillanos FC
-
Metropolitanos FC
22:30
 
Zulia
-
Academia Puerto Cabello
23:00
 
Estudiantes Merida
-
Tachira
Belgium: Belgian Third league
16:00
 
Rupel Boom
-
Virton
France: National 2
15:30
 
Toulon Var
-
Marseille Consolat
Germany: Oberliga
12:00
 
Geestemuende
-
Werder Bremen III
12:15
 
Wedeler TSV
-
Condor Hamburg
14:00
 
1. FC Lok Stendal
-
Staaken
15:00
 
HSV Barmbek-Uhlenhorst
-
Meiendorfer SV
15:00
 
Arminia Ludwigshafen
-
Koblenz
16:00
 
TSV Sasel
-
SV Rugenbergen
16:00
 
TSV Emmelshausen
-
SV Roechling
16:00
 
TuS Haltern
-
Eintracht Rheine
16:00
 
Schalke 04 II
-
SC Paderborn 07 II
16:00
 
SV Schermbeck
-
Holzwickeder
16:00
 
TuS Erndtebrueck
-
FC Guetersloh
16:00
 
FC Bruenninghausen
-
Westfalia Rhynern
16:00
 
Hammer SpVg
-
ASC Dortmund
16:00
 
TuS Ennepetal
-
SC Westfalia Herne
16:00
 
Sportfreunde Siegen
-
FC Gievenbeck
16:00
 
TuRU Duesseldorf
-
Velbert
16:00
 
FC Bocholt
-
FC Kleve
16:00
 
VfB Speldorf
-
FSV Duisburg
16:00
 
Union Nettetal
-
Ratinger SV
16:00
 
VfB Homberg
-
SW Essen
16:00
 
SpVg Schonnebeck
-
FC Monheim
16:00
 
BSC Hastedt
-
Vatan Sport Bremen
16:30
 
SC Duesseldorf West
-
SC Velbert
16:30
 
Habenhauser FV
-
Brinkumer SV
17:00
 
VfB Hilden
-
TSV Meerbusch
Greece: Football League 2
12:00
 
Panthiraikos AO
-
Apollon Eretria
13:30
 
Kalamata
-
Katastari
15:00
 
Aspis Xanthi
-
Pao Kosmio
15:00
 
Orfeas Xanthi
-
Kavala
15:00
 
Ethnikos Alexandroupoli
-
Ethnikos Sidirokastro FC
15:00
 
Nestos Chrisoupolis
-
Keravnos Pernis
15:00
 
AE Kalampaki
-
Aetos Orfanou
15:00
 
Panserraikos FC
-
Aris Avatou
15:00
 
Apollon Paralimniou
-
Alexandros Kilkis
15:00
 
Sellana
-
Oikonomos Tsaritsani
15:00
 
Asteras Itea
-
Apollon Makrychori
15:00
 
Meteora
-
Almyros
15:00
 
Olympiacos Volou
-
Niki Volou
15:00
 
Pierikos FC
-
Achilleas Neokaisareias
15:00
 
Anagennisi Karditsas
-
ΑΟ Stylis
15:00
 
Thiseas Agria
-
Fokikos
15:00
 
Atromitos Piraeus
-
Episkopi Rethymno
15:00
 
Palaiochora
-
Ionikos
15:00
 
Atsalenios PO
-
Ethnikos Piraeus
15:00
 
OF Ierapetra
-
AE Neapoleos
15:00
 
AEEK INKA
-
Ampelokiakos
15:00
 
Proodeftiki
-
Keratsini
15:00
 
Diagoras Rodos
-
Panamvrakakikos
15:00
 
Thyella Diastavroseos
-
Niki Traganou
15:00
 
Paniliakos
-
Diagoras Vrachnaiika
15:00
 
Panopoulou FC
-
Acharnaikos FC
15:00
 
PAO Vardas
-
Panegialios
15:00
 
Haravianos Ilioupolis
-
Agioi Anargyroi
15:00
 
Agios Ierotheos
-
PAS Korinthos
15:00
 
Ilisiakos Zografou
-
Kallithea
15:00
 
AO Chalkidas
-
Thyella Kamari
15:00
 
Egaleo
-
Aiolikos Mitilini
15:00
 
Ae Ermionidas
-
Amvrysseas
15:00
 
Eikosimias
-
Asteras Vlahioti
15:00
 
AO Ypato
-
Pamisos Messini
15:00
 
APO Panargiakos
-
Enosi Lerna
15:00
 
Aspropyrgos Enosis
-
Mandraikos FC
15:00
 
Alexandros Kallithea
-
AO Tilikratis Lefkada
15:00
 
Thriamvos Serviana
-
Lefkimmi
15:00
 
Souli Paramythia
-
Thesprotos FC
15:00
 
Nafpaktiakos Asteras
-
AO Floriadas
15:00
 
Makedonikos Siatista
-
Acheron Kanalaki
15:00
 
Makedonikos Foufas
-
Grevena Aerata
15:00
 
Pao Koufalion
-
Olympiacos Kyminion
15:00
 
Edessaikos
-
Almopos Aridaia
15:00
 
Anagennisi Giannitsa
-
Langadas
15:00
 
Makedonikos FC
-
Ermis Amyntaio
15:00
 
Melithes Melitis
-
Veria FC
15:00
 
Agrotikos
-
Aris Palaiochori
15:00
 
Niki Agathias
-
PO Triglia
Hong Kong: Hong kong second division
07:30
Finished
Rangers
1 - 1
South China
(1-0)
07:30
90'
Citizen
3 - 2
Dreams Metro Gallery
(1-2)
07:30
90'
Wing Yee
1 - 0
Wong Tai Sin
(0-0)
07:30
 
Central & Western
-
Double Flower
07:30
 
Happy Valley
-
SR Mutual
07:30
 
Eastern District
-
Tai Chung
Italy: Serie C2
15:30
 
Arconatese
-
ASD Calcio Chieri 1955
15:30
 
Bra
-
US Fezzanese
15:30
 
Borgosesia
-
Folgore Caratese
15:30
 
Sestri Levante
-
Pro Dronero
15:30
 
US Bustese
-
Borgaro Torinese
15:30
 
SCD Ligorna
-
A.S. Casale
15:30
 
Inveruno
-
Lavagnese
15:30
 
Seregno
-
Virtus Bergamo Alzanoseriate
15:30
 
Villafranca
-
Ciserano
15:30
 
Caravaggio
-
Caronnese
15:30
 
Darfo Boario
-
Sondrio Calcio
15:30
 
Legnago Salus
-
Como
15:30
 
Mantova
-
Villa D'Alme
15:30
 
Pontisola
-
Olginatese
15:30
 
Pro Sesto
-
Ambrosiana
15:30
 
Rezzato
-
Scanzorosciate
15:30
 
Belluno
-
Adriese
15:30
 
Montebelluna
-
ArzignanoChiampo
15:30
 
Campodarsego
-
Levico Terme
15:30
 
Cartigliano
-
Union Feltre
15:30
 
Cjarlins Muzane
-
Este
15:30
 
Sandona
-
St. Georgen
15:30
 
Tamai
-
Clodiense
15:30
 
Trento
-
Chions
15:30
 
Aprilia
-
SSD Albalonga
15:30
 
Flaminia
-
Atletico SFF
15:30
 
Cassino
-
ASD Lanusei
15:30
 
Vis Artena
-
Ladispoli
15:30
 
Budoni
-
Lupa Roma
15:30
 
Ostia Mare
-
Latina
15:30
 
Monterosi
-
Citta di Anagni
15:30
 
Castiadas
-
Anziolavinio
15:30
 
Castrovillari
-
Messina
15:30
 
Castrovillari
-
Messina
15:30
 
Citta di Messina
-
Sancataldese
15:30
 
Igea Virtus
-
Nocerina
15:30
 
US Palmese
-
Roccella
15:30
 
Portici
-
Troina
15:30
 
Virtus Bolzano
-
Delta Calcio Rovigo
15:30
 
Viareggio
-
Ponsacco
15:30
 
Aquila Montevarchi
-
Cannara
15:30
 
Bastia Calcio
-
Aglianese
15:30
 
Scandicci
-
Prato
15:30
 
US Gavorrano
-
Trestina
15:30
 
Ghivizzano Borgoamozzano
-
Sangimignano
15:30
 
Massese
-
Sangiovannese
15:30
 
Pianese
-
Real Forte Querceta
15:30
 
Seravezza
-
Tuttocuoio
15:30
 
Sinalunghese
-
San Donato
15:30
 
Fidelis Andria
-
Taranto
15:30
 
Nola
-
Audace Cerignola
15:30
 
Gelbison Cilento
-
Francavilla Calcio 1927
15:30
 
Fiorenzuola
-
Calvina
15:30
 
Mezzolara
-
Vigor Carpaneto
15:30
 
OltrepoVoghera
-
Lentigione
15:30
 
Reggio Audace
-
Pavia
15:30
 
Crema
-
Modena
15:30
 
Classe
-
Sasso Marconi
15:30
 
Axys Zola
-
Pergolettese
15:30
 
Ciliverghe Mazzano
-
San Marino
15:30
 
Avezzano
-
Sangiustese
15:30
 
Castelfidardo
-
Santarcangelo
15:30
 
Montegiorgio
-
Savignanese
15:30
 
ASD Pineto
-
Campobasso
15:30
 
Real Giulianova
-
Recanatese
15:30
 
San Nicolo
-
Matelica
15:30
 
Sammaurese
-
Francavilla Calcio 1927
15:30
 
Vastese
-
Isernia
15:30
 
Romagna Centro
-
Jesina
15:30
 
Cavenago Fanfulla
-
Adrense
16:00
 
Unione Sanremo
-
Stresa
16:00
 
Lecco
-
Savona
16:00
 
ASD Trastevere
-
Torres
16:00
 
Latte Dolce
-
Avellino
16:00
 
Gela
-
Rotonda
16:00
 
Locri
-
Bari
16:00
 
AP Turris
-
Marsala
16:00
 
Gravina
-
Sorrento
16:00
 
ACD Nardo
-
AZ Picerno ASD
16:00
 
Sarnese 1926
-
Ercolanese
16:00
 
Team Altamura
-
Pomigliano
16:00
 
Savoia
-
Gragnano
16:00
 
Citta di Fasano
-
Bitonto
16:00
 
Olympia Agnonese
-
Forlì
Malta: Second Malta league
14:00
 
Naxxar Lions FC
-
Santa Lucia F.C.
16:15
 
Mqabba
-
Lija
18:30
 
Zebbug Rangers
-
Vittoriosa Stars
Portugal: Portuguese Third Division
13:00
 
Casa Pia
-
Praiense
13:00
 
Redondense
-
SC Angrense
17:00
 
Maria da Fonte
-
AD Limianos
17:00
 
Felgueiras 1932
-
Vilaverdense FC
17:00
 
Merelinense
-
Mirandes
17:00
 
AD Fafe
-
ARS Martinho
17:00
 
Vizela
-
AD Oliveirense
17:00
 
SC Mirandela
-
Chaves B
17:00
 
Pedras Salgadas
-
Cacadores das Taipas
17:00
 
GDU Torcatense
-
Trofense
17:00
 
Leca
-
RD Agueda
17:00
 
Penalva do Castelo
-
Gondomar
17:00
 
Paredes
-
Uniao da Madeira
17:00
 
Espinho
-
FC Pedras Rubras
17:00
 
FC Cesarense
-
Gafanha
17:00
 
Cinfaes
-
Sanjoanense
17:00
 
Lusitania Lourosa
-
Coimbroes
17:00
 
Amarante FC
-
SC Meda
17:00
 
Fatima
-
Torreense
17:00
 
CD Alcains
-
Caldas
17:00
 
Oliveira Hospital
-
Sintrense
17:00
 
Benfica Castelo Branco
-
Alverca
17:00
 
Sertanense
-
Uniao de Leiria
17:00
 
Macao
-
AD Nogueirense
17:00
 
Loures
-
Vilafranquense
17:00
 
Santa Iria
-
Anadia
17:00
 
GD Peniche
-
ARC Oleiros
17:00
 
Armacenenses
-
Vasco Da Gama
17:00
 
Ferreiras
-
Sacavenense
17:00
 
Moura Atletico Clube
-
Louletano
17:00
 
Amora FC
-
Pinhalnovense
17:00
 
Olhanense
-
Olimpico Montijo
17:00
 
S.U. 1º de Dezembro
-
Oriental
18:00
 
Maritimo B
-
Lusitano FC
18:00
 
Sporting Ideal
-
Real SC
Thailand: Second Thailand league
13:00
 
Thai Honda
-
Ubon UMT FC
13:00
 
Samut Sakhon FC
-
Ayutthaya FC
14:00
 
Air Force Central FC
-
Udon Thani FC
14:00
 
BEC Tero Sasana
-
Customs United
14:00
 
Bangkok Glass
-
Rayong FC
Turkey: 2. Lig
12:00
 
Kahramanmaraspor
-
Darica Genclerbirligi
12:00
 
Sivas Belediye Spor
-
Karagumruk
12:00
 
Gumushanespor
-
Hacettepe Spor Kulubu
12:00
 
Amed Sportif
-
Usakspor
12:30
 
Fethiyespor
-
Tokatspor
12:30
 
Zonguldak Komurspor
-
Anadolu Selcukspor
12:30
 
Kirklarelispor
-
Urfaspor
12:30
 
Etimesgut Belediyespor
-
Pendikspor
12:30
 
Sancaktepe Belediyespor
-
Sariyer
12:30
 
Inegolspor
-
Bayrampasa
16:00
 
Sakaryaspor
-
Manisaspor
Turkey: Fourth Turkey league
12:00
 
Karakopru Belediyespor
-
Kocaeli Birlik Spor
12:00
 
Osmaniyespor
-
Adiyamanspor
12:00
 
Ofspor
-
Yeni Orduspor
12:00
 
Pazarspor
-
Catalcaspor
12:00
 
Payas Belediyespor 1975
-
Yeni Diyarbakirspor
12:00
 
24 Erzincanspor
-
Kocaelispor
12:00
 
Fatsa Belediyespor
-
Ankara Adliyespor
12:30
 
Silivrispor
-
Erzin Belediyespor
12:30
 
Erbaaspor
-
Batman Petrolspor
12:30
 
Ergene Velimese Spor
-
Yomraspor
12:30
 
Gebzespor
-
Tepecikspor
12:30
 
Nevsehirspor Genclik
-
Nazilli Belediyespor
12:30
 
Alibeykoyspor
-
Kemer Tekirovaspor
12:30
 
Kasimpasa Erokspor
-
Karsiyaka
12:30
 
Yeni Altindag Belediyespor
-
Elaziz Belediyespor
12:30
 
Kizilcabolukspor
-
Sultanbeyli Belediyespor
12:30
 
Halide Edip Adivar Spor
-
Bayburt Genclikspor
12:30
 
Turgutluspor
-
Corum Belediyespor
12:30
 
Serik Belediyespor
-
Cizrespor
12:30
 
Golcukspor
-
Bursa Niluferspor
12:30
 
Bucaspor
-
Anadolu Uskudar 1908
12:30
 
Kirsehir Belediyespor
-
Van Buyuksehir Belediyespor
Venezuela: Segunda Division
21:30
 
Atletico El Vigia
-
Madeira Club Lara
21:30
Postponed
Atletico El Vigia
-
Madeira Club Lara
(-)