England: Premier League
22:00
 
Arsenal
-
Everton
22:00
 
Brentford
-
Leeds United
22:00
 
Brighton & Hove Albion
-
West Ham United
22:00
 
Burnley
-
Newcastle United
22:00
 
Chelsea
-
Watford
22:00
 
Crystal Palace
-
Manchester United
22:00
 
Leicester City
-
Southampton
22:00
 
Liverpool
-
Wolverhampton Wanderers
22:00
 
Manchester City
-
Aston Villa
22:00
 
Norwich City
-
Tottenham Hotspur
Spain: La Liga
22:30
 
Elche
-
Getafe
01:00
 
Alaves
-
Cadiz
01:00
 
Granada
-
Espanyol
01:00
 
Osasuna
-
Mallorca
03:00
 
Barcelona
-
Villarreal
03:00
 
Real Sociedad
-
Atletico Madrid
03:00
 
Sevilla
-
Athletic Bilbao
Italy: Serie A
17:30
 
Spezia
-
SSC Napoli
23:00
 
Inter
-
Sampdoria
23:00
 
Sassuolo
-
AC Milan
02:00
 
Salernitana
-
Udinese
02:00
 
Venezia
-
Cagliari
CFU Club Champions Cup
04:00
 
Waterhouse FC
-
07:00
 
Cibao
-
Violette AC
USA: Major League Soccer
03:00
 
Impact De Montreal
-
Real Salt Lake
04:00
 
New York City FC
-
Chicago Fire
04:00
 
Charlotte
-
Vancouver Whitecaps
05:00
 
Inter Miami CF
-
New York Red Bulls
06:00
 
Dallas Burn
-
Minnesota United
06:30
 
San Jose Earthquakes
-
Sporting Kansas City
07:00
 
Austin FC
-
Orlando City
07:00
 
Colorado Rapids
-
Seattle Sounders FC
07:00
 
LA Galaxy
-
Houston Dynamo
Netherlands: Eredivisie
19:30
 
AZ Alkmaar
-
SC Heerenveen
23:00
 
Vitesse
-
FC Utrecht
EURO U-17 qualification
21:30
 
Netherlands U17
-
France U17
21:30
 
Poland U17
-
Bulgaria U17
00:00
 
Germany U17
-
Israel U17
00:00
 
Luxembourg U17
-
Italy U17
Turkey: Super Lig
20:00
 
Istanbul Basaksehir
-
Trabzonspor
20:00
 
Karagumruk
-
Alanyaspor
23:00
 
Hatayspor
-
Giresunspor
23:00
 
Adana Demirspor
-
Goztepe
Algeria: 1. Division
22:00
 
RC Arbaa
-
ES Setif
23:00
 
MC Oran
-
CR Belouizdad
Andorra: 1. Division
16:00
 
FC Santa Coloma
-
UE Engordany
22:00
 
Sant Julia
-
Inter Club d'Escaldes
22:00
 
UE Santa Coloma
-
Atletic Escaldes
Argentina: Primera B Nacional
00:00
 
San Telmo
-
CA Alvarado
00:00
 
Guillermo Brown
-
Club Atletico Mitre
02:00
 
Gimnasia Mendoza
-
Estudiantes de Rio Cuarto
02:00
 
Atletico Rafaela
-
Ferro Carril Oeste
03:00
 
Chacarita Juniors
-
Sacachispas FC
05:00
 
Atletico Guemes
-
Deportivo Moron
Argentina: Primera B Metropolitana
21:00
 
Club Cipolletti
-
Olimpo
21:00
 
Club Sportivo Penarol
-
CA Liniers Bahia Blanca
21:00
 
Boca Unidos
-
Central Norte
21:00
 
Sportivo Las Parejas
-
Union de Sunchales
23:30
 
Comunicaciones
-
CA San Miguel
00:00
 
Ciudad de Bolivar
-
Sol de Mayo
00:00
 
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
-
Douglas Haig
00:00
 
Juventud Unida Gualeguaychu
-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
01:00
 
Atletico Parana
-
Gimnasia y Tiro
01:30
 
Villa Mitre
-
Independiente Chivilcoy
01:30
 
Sansinena BB
-
Argentino Monte Maiz
02:00
 
Huracan Las Heras
-
Circulo Deportivo
05:00
 
Juventud Antoniana
-
San Martín de Formosa
Armenia: Premier League
19:45
 
Noravank
-
Alashkert FC
19:45
 
FC Banants
-
Avan Academy
Australia: Hyundai A-League
11:05
 
Melbourne City FC
-
Adelaide United
Australia: 2. Division
11:00
 
Valentine Phoenix
-
Charlestown City Blues
11:00
 
Lake Macquarie
-
Weston Workers
11:30
 
Edgeworth Eagles
-
Cooks Hill United FC
12:00
 
Heidelberg United
-
South Melbourne
13:00
 
Rockdale City Suns
-
Blacktown City FC
14:15
Hoãn
Brisbane Roar FC Youth
-
Brisbane City
(-)
16:00
 
Wollongong Wolves
-
Sydney United 58
Australia: Third australian league
12:00
 
SWQ Thunder
-
Brisbane Strikers
13:00
 
Southside Eagles
-
Mitchelton
Austria: ADEG Erste Liga
22:00
 
FC Liefering
-
SV Horn
22:00
 
FC Wacker Innsbruck
-
Dornbirn
22:00
 
Vorwaerts Steyr
-
SKN St. Poelten
22:00
 
Austria Lustenau
-
Austria Wien (A)
22:00
 
Floridsdorfer AC
-
SPG Pasching/LASK Juniors
22:00
 
Grazer AK
-
SV Lafnitz
22:00
 
Kapfenberger SV
-
BW Linz
22:00
 
Rapid Wien (A)
-
Amstetten
Austria: Regionalliga
15:30
 
Reichenau
-
SC Imst
16:00
 
FC Egg
-
SC Bregenz
16:00
 
Rotenberg
-
FC Wolfurt
19:00
 
Admira Moedling (A)
-
ASV Drassburg
21:00
 
Rankweil
-
Roefix Roethis
22:00
 
Telfs
-
Schwaz
Belarus: Premier Division
19:00
 
Dnepr Mogilev
-
Dinamo Brest
21:00
 
Slavia Mozyr
-
Neman Grodno
23:00
 
Dinamo Minsk
-
FK Vitebsk
Belarus: 1. Division
17:00
 
Maxline Rogachev
-
Naftan Novopolotsk
18:00
 
FC Slonim
-
Gomelzheldortrans
20:00
 
FK Molodechno
-
Shakhtar-2 (Petrikov)
22:00
 
FC Ostrovets
-
Lida
Belgium: Jupiler League
21:00
 
Union St.-Gilloise
-
Antwerp
23:30
 
Club Brugge
-
Anderlecht
Bolivia: LFPB
02:00
 
Universitario de Vinto
-
Always Ready
02:00
 
Blooming
-
Real Tomayapo
02:00
 
Jorge Wilstermann
-
Bolivar
Bosnia-Herzegovina: Premier League
21:30
 
Radnik Bijeljina
-
Rudar Prijedor
21:30
 
Borac Banja Luka
-
FK Velez Mostar
21:30
 
Zeljeznicar
-
Siroki Brijeg
21:30
 
FK Sarajevo
-
Sloboda Tuzla
21:30
 
FK Sloga Simin Han
-
Posusje
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
22:30
 
Tosk Tesanj
-
Igman Konjic
22:30
 
GOSK Gabela
-
FK Zvijezda
Brazil: Serie A
07:00
63'
America MG
1 - 0
Botafogo RJ
(1-0)
07:00
62'
Cuiaba
1 - 0
Internacional
(0-0)
02:00
 
Corinthians
-
Sao Paulo
02:00
 
Fortaleza
-
Fluminense
05:00
 
Atletico PR
-
Avai FC
Brazil: Serie B
21:00
 
Cruzeiro
-
Sampaio Correa
Brazil: Serie C
21:00
 
Mirassol
-
Altos
02:00
 
Manaus FC
-
EC Sao Jose
03:00
 
Vitoria
-
Confianca
04:00
 
Aparecidense
-
Floresta
05:00
 
Paysandu
-
Volta Redonda
Brazil: Cup
05:00
 
Brasiliense
-
Atletico MG
Bulgaria: A Grupa
00:30
 
Botev Plovdiv
-
Slavia Sofia
00:30
 
Cherno More Varna
-
PFC CSKA-Sofia
00:30
 
Levski Sofia
-
Ludogorets Razgrad
Chile: Primera Division
07:00
60'
Union La Calera
1 - 1
La Serena
(0-0)
23:00
 
Palestino
-
Cobresal
02:00
 
O'Higgins
-
Colo Colo
07:00
 
Atletico Nublense
-
Curico Unido
Chile: Primera B
04:30
 
Cobreloa
-
Fernandez Vial
04:30
 
Melipilla
-
Deportes Santa Cruz
Colombia: Liga Postobon
07:30
Hết hiệp 1
Atletico Junior
1 - 0
Atletico Nacional
(1-0)
05:30
 
Millonarios
-
Bucaramanga
Colombia: Torneo Aguila
03:00
 
Llaneros FC
-
Leones
Costa Rica: Liga de Ascenso
04:00
 
Deportiva Carmelita
-
Puntarenas FC
Croatia: 2. Division
22:00
 
NK Varazdin
-
NK Dugopolje
22:30
 
NK Croatia Zmijavci
-
HNK Orijent 1919
22:30
 
Dinamo Zagreb B
-
Inter Zapresic
22:30
 
Bjelo Brdo
-
NK Kustosija
Cyprus: 1. Division
23:00
 
Apollon Limassol
-
AEK Larnaca
23:00
 
Pafos FC
-
APOEL Nicosia
Denmark: Superliga
22:00
 
FC Koebenhavn
-
AaB
22:00
 
FC Midtjylland
-
Randers FC
22:00
 
Broendby IF
-
Silkeborg
DR Congo: Super League
20:30
Hoãn
FC Lubumbashi sport
-
RCK
(-)
21:30
Hoãn
Motema Pembe
-
Sanga Balende
(-)
21:30
Hoãn
AC Kuya Sport
-
Don Bosco
(-)
Ecuador: Ecuadorian Serie A
08:00
22'
River Plate
0 - 0
LDU de Quito
(-)
04:30
 
CSD Macara
-
Tecnico Universitario
07:00
 
Aucas
-
Barcelona SC
07:00
 
Independiente del Valle
-
Mushuc Runa
Egypt: 1. Division
21:00
 
Ismaily SC
-
National Bank
23:30
 
Al Masry
-
Coca Cola
23:30
 
Ceramica Cleopatra
-
Misr El-Maqasa
02:00
 
Al-Ittihad Al-Sakandary
-
Al Asyoty Sport
El Salvador: Primera Division
08:00
20'
CD Aguila
0 - 0
Isidro Metapan
(-)
04:15
 
Alianza FC
-
CD Platense Municipal
England: FA Trophy
22:15
 
Bromley
-
Wrexham
Estonia: Esiliiga
19:00
 
FC Kohtla-Jaerve
-
Levadia Tallinn U21
19:00
 
FC Elva
-
Nomme United
21:00
 
Parnu Jalgpalliklubi
-
Viimsi MRJK
Macedonia: Prva Liga Playoff
22:00
 
GFK Tikves Kavadarci
-
Voska Sport
22:00
 
FK Skopje
-
Belasica
Faroe Islands: Effodeildin
21:00
 
Vikingur
-
Klaksvik
21:00
 
HB Torshavn
-
07 Vestur
22:00
 
B68 Toftir
-
EB/Streymur
00:00
 
B36 Torshavn
-
AB Argir
Georgia: Umaglesi Liga
20:00
 
Saburtalo
-
Dila Gori
20:00
 
FC Gagra
-
Sioni Bolnisi
Georgia: Pirveli Liga
20:00
 
Samtredia
-
Spaeri
20:00
 
FC Shevardeni 1906
-
Merani Martvili
20:00
 
Merani
-
FC Gareji 1960
20:00
 
WIT Georgia Tbilisi
-
FC Zugdidi
20:00
 
FC Shukura Kobuleti
-
FS Rustavi
Germany: Regionalliga
19:00
 
St.Pauli II
-
BSV Rehden
19:00
 
Delmenhorst
-
Hamburger SV II
20:00
 
HSC Hannover
-
1. FC Phoenix Luebeck
20:00
 
SV Drochtersen/Assel
-
SSV Jeddeloh
Ghana: 1. Division
22:00
 
Dreams FC
-
WAFA
22:00
 
Bechem United
-
All Stars
22:00
 
Bibiani Gold Stars
-
Real Tamale
22:00
 
Asante Kotoko SC
-
Berekum Chelsea
22:00
 
Accra Lions
-
Aduana Stars
22:00
 
Karela United
-
King Faisal
22:00
 
Elmina Sharks
-
Ashanti Gold
Guatemala: Premier League Guatemala
07:00
65'
CSD Comunicaciones
0 - 0
Deportivo Malacateco
(0-0)
04:00
 
CSD Municipal
-
Guastatoya
Honduras: Liga Nacional
06:00
 
CD Motagua
-
Real Espana
Hungary: NB II
20:30
 
Vasas Budapest
-
Soroksar SC
23:00
 
Bekescsaba
-
III Keruleti TVE
23:00
 
Aqvital FC Csakvar
-
FC Ajka
23:00
 
BFC Siofok
-
Budaors
23:00
 
Kecskemeti TE
-
Szentlorinc
23:00
 
Szolnok
-
Haladas
23:00
 
Pecsi MFC
-
Duna Aszfalt TVSE
23:00
 
Gyori ETO
-
Dorogi FC
23:00
 
Nyiregyhaza Spartacus FC
-
Szeged 2011
23:00
 
Diosgyori VTK
-
Budafok
Iceland: Urvalsdeild
00:00
 
Keflavik
-
FH Hafnarfjordur
02:15
 
Valur
-
Vikingur Reykjavik
02:15
 
Breidablik
-
Fram Reykjavik
Italy: Serie B
02:00
 
Monza
-
Brescia
Jamaica: Premier League
01:30
Hoãn
Waterhouse FC
-
Harbour View
(-)
03:00
 
Mount Pleasant
-
Tivoli Gardens
03:00
 
Humble Lions
-
Jamalco
Japan: J. League
13:00
 
Jubilo Iwata
-
Consadole Sapporo
Japan: J. League 2
12:00
 
Renofa Yamaguchi
-
V-Varen Nagasaki
12:00
 
Machida Zelvia
-
Thespakusatsu Gunma
Japan: Cup
11:00
 
Saga Lixil
-
Kochi United SC
11:00
 
Gainare Tottori
-
Verspah Oita
11:00
 
Toin University of Yokohama
-
Rissho University
11:00
 
MIO Biwako Shiga
-
International Pacific University
11:00
 
Kataller Toyama
-
Fujieda MYFC
11:00
 
Tsukuba University
-
Urayasu SC
11:00
 
Jobu University
-
Fuji University SC
11:00
 
Fukuyama City FC
-
Tokushima Celeste
11:00
 
Kagoshima United
-
Giravanz Kitakyushu
11:00
 
Vanraure Hachinohe
-
Niigata University
11:00
 
MD Nagasaki
-
Matsue City FC
11:00
 
Nara Club
-
Honda F.C.
11:00
 
Suzuka Unlimited FC
-
Bandy Onse Kakogawa
11:00
 
Fukui United FC
-
Doshisha University
13:00
 
Takamatsu University SC
-
Tokuyama University
Kazakhstan: Premier League Championship
16:00
 
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
-
Akzhaiyk Uralsk
18:00
 
Tobol Kostanay
-
Maktaaral FC
19:00
 
Kaspyi Aktau
-
Taraz
Kenya: Premier League
19:00
 
Tusker FC
-
Nzoia United
19:00
 
Kariobangi Sharks
-
Bandari
19:00
 
Vihiga Bullets FC
-
Ulinzi Stars
Latvia: Virsliga
20:00
 
FK Spartaks
-
BFC Daugavpils
Lithuania: A Lyga
19:00
 
FA Siauliai
-
Banga Gargzdai
21:30
 
Zalgiris Vilnius
-
FK Kauno Zalgiris
Lithuania: 1. Division
17:00
 
NFA Kaunas
-
Neptunas Klaipeda
19:00
 
Dainava Alytus
-
Babrungas
Luxembourg: National Division
21:00
 
FC Differdange 03
-
FC Progres Niedercorn
21:00
 
FC Victoria Rosport
-
FC Etzella Ettelbruck
21:00
 
CS Fola Esch
-
US Mondorf les Bains
21:00
 
Una Strassen
-
Union Titus Petange
21:00
 
Swift Hesperange
-
Racing FC Union Luxembourg
21:00
 
FC Rodange 91
-
US Hostert
21:00
 
RM Hamm Benfica
-
AS Jeunesse Esch
21:00
 
FC Wiltz 71
-
F91 Dudelange
Malaysia: Second malay league
19:15
 
Selangor Pkns FC
-
Kelantan
Mexico: Liga MX
08:00
20'
Tigres
0 - 0
Atlas
(-)
Mexico: Ascenso MX
04:00
 
Monarcas Morelia
-
Atlante
Morocco: Botola Pro
00:15
 
Wydad Casablanca
-
OCK Khouribga
Morocco: Elite 2
23:00
 
USM Oujda
-
Club Jeunesse Ben Guerir
23:00
 
Tihad Casablanca
-
Racing de Casablanca
23:00
 
Stade Marocain
-
Chabab Atlas Khenifra
23:00
 
Raja Beni Mellal
-
Olympique Dcheira
23:00
 
MAT Tetouan
-
JSM Laayoune
23:00
 
KACM
-
AS Sale
23:00
 
IZK
-
Khemis Zemamra
23:00
 
Wydad Fes
-
Union Touarga Sport
Nigeria: 1. Division
22:00
 
Shooting Stars
-
MFM FC
22:00
 
Kano Pillars
-
Heartland Owerri
22:00
 
Rivers United FC
-
Remo Stars
22:00
 
Nasarawa United
-
Wikki Tourist
22:00
 
Gombe United
-
Kwara United
22:00
 
Akwa United
-
Niger Tornadoes
22:00
 
Lobi Stars
-
Sunshine Stars
22:00
 
Katsina United
-
Enyimba
Norway: Eliteserien
23:00
 
FK Haugesund
-
Bodoe/Glimt
23:00
 
Jerv
-
Odds Ballklubb
23:00
 
Stroemsgodset
-
Vaalerenga
23:00
 
Sarpsborg 08
-
Aalesund
23:00
 
Tromsoe
-
Viking
01:00
 
Hamarkameratene
-
Rosenborg
Norway: 1. Division
20:00
 
Sogndal
-
Aasane
20:00
 
Raufoss
-
Stabaek
Paraguay: Division Profesional
03:30
 
Olimpia
-
Cerro Porteno
06:15
 
Libertad
-
Nacional
Paraguay: Division Intermedia
21:00
 
Pastoreo FC
-
Rubio Nu
21:00
 
Sportivo Trinidense
-
Atyra FC
Peru: Primera División
07:00
66'
Universitario de Deportes
1 - 1
Sporting Cristal
(1-1)
23:00
 
Deportivo Municipal
-
Alianza Lima
01:00
 
Atletico Grau
-
Alianza Atletico
01:15
 
Sport Boys
-
Carlos A. Mannucci
03:00
Hoãn
Binacional
-
Carlos Stein
(-)
03:00
Hoãn
Deportivo Municipal
-
Universidad Cesar Vallejo
(-)
03:00
Hoãn
Asociacion Deportiva Tarma
-
Alianza Lima
(-)
03:00
Hoãn
Ayacucho FC
-
Academia Cantolao
(-)
03:00
Hoãn
Carlos A. Mannucci
-
Sporting Cristal
(-)
03:00
Hoãn
Sport Boys
-
Sport Huancayo
(-)
03:00
Hoãn
Alianza Atletico
-
FBC Melgar
(-)
03:00
Hoãn
Universitario de Deportes
-
CD UT Cajamarca
(-)
03:00
Hoãn
Cienciano
-
Universidad San Martin
(-)
03:30
 
Ayacucho FC
-
FBC Melgar
06:00
 
Binacional
-
Sport Huancayo
Peru: Segunda Division
01:00
 
Santos
-
Real Garcilaso
03:00
 
Deportivo Llacuabamba
-
Sport Chavelines Juniors
03:30
 
Union Huaral
-
Comerciantes Unidos
03:30
 
Santa Rosa de Andahuaylas
-
Alfonso Ugarte de Puno
03:30
 
Juan Aurich
-
Alianza Universidad
Poland: 1. Division
17:40
 
Stomil Olsztyn
-
Puszcza Niepolomice
17:40
 
SKRA Czestochowa
-
GKS Jastrzebie
17:40
 
GKS Tychy 71
-
Korona Kielce
17:40
 
GKS Katowice
-
Lodzki KS
17:40
 
Odra Opole
-
Resovia
17:40
 
Polkowice
-
Miedz Legnica
17:40
 
Widzew Lodz
-
Podbeskidzie Bielsko-Biala
17:40
 
Arka Gdynia
-
Sandecja Nowy Sacz
17:40
 
Chrobry Glogow
-
Zaglebie Sosnowiec
Poland: 2. Division
17:30
 
Olimpia Elblag
-
Slask Wroclaw ll
17:30
 
Ruch Chorzow
-
Hutnik Nowa Huta
17:30
 
Znicz Pruszkow
-
Pogon Siedlce
17:30
 
Wisla Pulawy
-
Motor Lublin
17:30
 
Stal Rzeszow
-
Lech Poznan ll
17:30
 
Sokol Ostroda
-
Garbarnia
17:30
 
Wigry Suwalki
-
Pogon Grodzisk Mazowiecki
17:30
 
KKS 1925 Kalisz
-
Chojniczanka Chojnice
Portugal: Cup
23:15
 
FC Porto
-
Tondela
Romania: Liga I
01:30
 
Steaua Bucuresti
-
CFR Cluj
San Marino: Campionato
20:00
 
SS Pennarossa
-
La Fiorita Montegiardino
23:30
 
Tre Fiori
-
Tre Penne Galazzano
Saudi Arabia: 1. Division
23:00
 
Al Fateh FC
-
Al Taee
01:00
 
Al Ahli
-
Abha
Serbia: Super Liga
23:30
 
FK Crvena zvezda
-
Vozdovac
23:30
 
Partizan Beograd
-
Radnicki Nis
23:30
 
TSC Backa Topola
-
Vojvodina
Serbia: Prva Liga
22:30
 
Zlatibor
-
Backa Backa Palanka
22:30
 
Buducnost Dobanovci
-
Rad Beograd
Singapore: S.League
16:30
 
Geylang International FC
-
Hougang United FC
Slovenia: PrvaLiga
22:30
 
NK Celje
-
Olimpija Ljubljana
22:30
 
Mura
-
Maribor
22:30
 
NK Bravo
-
Koper
South Korea: K. League Classic
14:30
 
Daegu FC
-
Gangwon FC
14:30
 
Jeju United
-
Suwon Bluewings
17:00
 
Suwon City
-
Jeonbuk FC
South Korea: K League 2
14:00
 
Gimpo Citizen
-
Busan I'Park
14:00
 
Gyeongnam FC
-
Gwangju FC
16:30
 
FC Anyang
-
Seoul E-Land FC
Sweden: Allsvenskan
20:00
 
Elfsborg
-
IFK Gothenburg
20:00
 
Hammarby
-
IFK Norrkoeping
20:00
 
Varbergs BoIS FC
-
Degerfors
22:30
 
Malmoe FF
-
Haecken
22:30
 
Kalmar FF
-
Djurgaarden
Sweden: Superettan
18:00
 
Landskrona BoIS
-
IK Brage
18:00
 
Dalkurd FF
-
Vaesteraas SK
20:00
 
Trelleborgs FF
-
Oesters IF
Switzerland: Super League
21:30
 
St. Gallen
-
Lausanne
21:30
 
Young Boys
-
Grasshopper
21:30
 
FC Zuerich
-
Luzern
21:30
 
Basel
-
Lugano
21:30
 
Sion
-
Servette
Taiwan: Division A
14:00
 
AC Taipei
-
Taipei City Tatung
15:00
Hoãn
Air Source Development
-
Kaohsiung County Taipower
(-)
15:00
 
Taichung Futuro
-
Tainan City
Tunisia: 1. Division
22:00
 
CS Sfaxien
-
Esperance
22:00
 
Etoile du Sahel
-
Ben Guerdane
U.A.E.: 1. Division
21:15
 
Ajman
-
Al-Ain
00:00
 
Al-Ahli
-
Bani Yas
00:00
 
Al Ittihad Kalba
-
Al-Khaleej
Argentina: Four argentinian league
21:00
 
Club Lujan
-
Puerto Nuevo
00:00
 
Victoriano Arenas
-
Argentino de Merlo
00:00
 
Claypole
-
Berazategui
00:00
 
Excursionistas
-
Real Pilar
00:00
 
Deportivo Espanol
-
Leandro N. Alem
Uruguay: Primera Division
23:00
 
Liverpool FC
-
River Plate
01:30
 
Danubio
-
Defensor Sporting
04:00
 
Cerrito
-
Montevideo Wanderers
07:30
Hoãn
San Antonio FC
-
Colorado Springs Switchbacks FC
(-)
07:30
45'
Rio Grande Valley FC
0 - 1
San Diego Loyal
(-)
07:30
Hoãn
Tulsa Roughnecks FC
-
Hartford Athletic
(-)
08:00
Hoãn
New Mexico United
-
Arizona United SC
(-)
09:00
 
Orange County Blues FC
-
El Paso Locomotive
09:00
 
Oakland Roots
-
LA Galaxy II
03:00
 
Loudoun United
-
Memphis 901
Uzbekistan: Uzbek League
20:00
 
Neftchi Fargona
-
Metallurg Bekobod
Venezuela: Primera Division
02:00
 
Metropolitanos FC
-
Aragua FC
04:15
 
Carabobo FC
-
Deportivo La Guaira
Belgium: Belgian Third league
20:00
 
FC Liege
-
FCV Dender EH
Brazil: Serie D
01:00
 
Nova Venecia
-
Caldense
01:00
 
Perolas Negras
-
Sao Bernardo
01:00
 
Azuriz
-
CE Aimore
01:30
 
Sao Luiz
-
Prospera
02:00
 
Atletico Alagoinhas
-
Sergipe
02:00
 
ASA
-
EC Jacuipense
02:00
 
Santa Cruz
-
Clube Sociedade Esportiva
02:00
 
Acao
-
Anapolis FC
02:00
 
Bahia de Feira
-
Inter de Limeira
02:00
 
Cianorte
-
Parana Clube
02:30
 
Costa Rica EC
-
Operario VG
03:00
 
Moto Club MA
-
Fluminense PI
Denmark: 1. Division
19:00
 
Vendsyssel FF
-
HB Koege
19:00
 
Hobro
-
Esbjerg fB
19:00
 
Jammerbugt FC
-
Fremad Amager
Denmark: 2. Division
18:00
 
AB
-
B 93
Denmark: Danmarksserien
18:00
 
Vanloese
-
Herlev
Finland: Veikkausliga
20:00
 
FC Lahti
-
AC Oulu
22:30
 
HJK
-
Haka
Finland: Kakkonen
18:00
 
OTP
-
VIFK
21:00
 
GBK
-
Kajha
22:00
 
Komeetat
-
JBK
22:00
 
OLS
-
RoPS
22:30
 
GrIFK Grankulla
-
HJS Akatemia
22:30
 
Honka (A)
-
SalPa
Germany: Oberliga
19:00
 
RW Erfurt
-
FC An der Fahner Hoehe
19:00
Hoãn
VfB Krieschow
-
Budissa Bautzen
(-)
19:00
Hoãn
Carl Zeiss Jena II
-
Plauen
(-)
19:00
Hoãn
VfL Halle 96
-
FSV Wacker Nordhausen
(-)
19:00
Hoãn
FC An der Fahner Hoehe
-
Bischofswerdaer FV
(-)
19:00
Hoãn
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
BW Zorbau
(-)
19:00
Hoãn
SV 09 Arnstadt
-
FSV Martinroda
(-)
19:00
Hoãn
FC International Leipzig
-
FC Grimma
(-)
19:00
Hoãn
Einheit Wernigerode
-
RW Erfurt
(-)
19:00
 
SV Victoria Seelow
-
CFC Hertha 06
19:00
 
Hertha Zehlendorf
-
FC Mecklenburg Schwerin
19:00
 
Neuruppin
-
Rostocker FC 1895
19:00
Hoãn
Neuruppin
-
Torgelower SV Greif
(-)
19:00
Hoãn
MSV Pampow
-
SFC Stern 1900
(-)
19:00
Hoãn
Brandenburger SC Sued
-
CFC Hertha 06
(-)
19:00
Hoãn
Greifswalder SV
-
FC Mecklenburg Schwerin
(-)
19:00
Hoãn
TSG Neustrelitz
-
Staaken
(-)
19:00
Hoãn
Rostocker FC 1895
-
SV Victoria Seelow
(-)
19:00
Hoãn
Hansa Rostock II
-
Ludwigsfelder FC
(-)
19:00
Hoãn
1. FC Lok Stendal
-
RSV Eintracht
(-)
19:00
Hoãn
SpVg BW 90 Berlin
-
Eintracht Mahlsdorf
(-)
19:00
 
FV Dudenhofen
-
Koblenz
19:00
 
SV Todesfelde
-
Eckernfoerder SV
19:00
 
SV Eichede
-
Inter Tuerkspor Kiel
20:00
 
FV Loerrach-Brombach
-
FCA Walldorf II
20:00
 
FC Huerth
-
FC Hennef 05
20:00
 
Borussia Freialdenhoven
-
Dueren
20:00
 
Bergisch Gladbach
-
VfL Alfter
20:00
 
SV Eilendorf
-
Pesch
20:00
 
Viktoria Arnoldsweiler
-
Glesch-Paffendorf
20:00
 
SV Neuhof
-
TUS Dietkirchen
20:00
 
SV Steinbach 1920
-
VFB Ginsheim
20:00
 
TVD Velbert
-
Ratinger SV
20:00
 
SW Essen
-
TSV Meerbusch
20:00
 
FC Monheim
-
FC Bocholt
20:00
 
Niederwenigern
-
SC Velbert
20:00
 
Cronenberger SC
-
DJK Teutonia St. Toenis
20:00
 
SV Frisia 03 RL
-
FC Dornbreite Luebeck
20:00
 
Westfalia Rhynern
-
TuS Erndtebrueck
20:00
 
FC Kaan-Marienborn 07
-
Eintracht Rheine
20:00
 
Wattenscheid
-
Sportfreunde Siegen
20:00
 
SC Paderborn 07 II
-
ASC Dortmund
20:00
 
FC Guetersloh
-
SV Schermbeck 2020
20:00
 
TSG Sprockhoevel
-
SpVgg Vreden
20:00
 
TuS Haltern
-
SG Finnentrop/Bamenohl
20:00
 
RSV Meinerzhagen
-
Preussen Muenster II
20:00
 
Hammer SpVg
-
Victoria Clarholz
20:15
 
SpVgg Sterkrade-Nord
-
FC Kray
20:30
 
Siegburger SV 04
-
SV Breinig
20:30
 
VfL Vichttal
-
Spvg Wesseling Urfeld
20:30
 
SpVg Frechen 20
-
Fortuna Koeln II
20:30
 
TuRU Duesseldorf
-
TV Jahn Hiesfeld
21:00
 
Pfeddersheim
-
Salmrohr
21:00
 
FC Kleve
-
VfB Hilden
21:00
 
Union Nettetal
-
FSV Duisburg
Iran: Azadegan League
21:30
 
FC Vista Turbine
-
Pars Jonoubi Jam Bushehr
21:30
 
Esteghlal Khuzestan
-
Mes Kerman
21:30
 
Malavan
-
Esteghlal Molasani
21:30
 
Rayka Babol
-
Mes Shahr Babak
21:30
 
Shahrdari Hamedan
-
Khooshe Talaee Sana Saveh
21:30
 
Arman Gahar Sirjan
-
Shams Azar Qazvin
21:30
 
Qashqai
-
Shahrdari Astara
21:30
 
Machine Sazi FC
-
Saipa
22:00
 
Shahin
-
Kheybar Khorramabad
Italy: Serie D
19:30
 
Afragolese
-
Muravera
19:30
 
ASD Lanusei
-
Ostia Mare
20:00
 
Aprilia
-
Carbonia
20:00
 
Insieme Formia
-
Torres
20:00
 
Latte Dolce
-
Team Nuova Florida 2005
21:00
 
Borgo San Donnino
-
Progresso
21:00
 
Alcione
-
Sasso Marconi
21:00
 
Athletic Carpi
-
Seravezza
21:00
 
Aglianese
-
GS Bagnolese
21:00
 
Cavenago Fanfulla
-
Prato
21:00
 
Ghivizzano Borgoamozzano
-
Ravenna
21:00
 
Mezzolara
-
Tritium
21:00
 
Real Forte Querceta
-
Sammaurese
21:00
 
Correggese
-
Forli
21:00
 
Rimini
-
Lentigione
21:00
 
Atletico SFF
-
Castelfidardo
21:00
 
Aurora Alto Casertano
-
San Nicolo
21:00
 
Montegiorgio
-
Tolentino
21:00
 
Nereto FC
-
Vastese
21:00
 
Porto D'Ascoli
-
Alma Juventus Fano
21:00
 
Recanatese
-
Chieti
21:00
 
ASD Trastevere
-
Matese
21:00
 
Vastogirardi
-
Castelnuovo Vomano
21:00
 
Atletico Uri
-
Arzachena
21:00
 
Giugliano
-
Cassino
21:00
 
Gladiator
-
Vis Artena
21:00
 
Monterotondo
-
Cynthia
21:00
 
Audace Cerignola
-
Sorrento
21:00
 
Bisceglie
-
Nola
21:00
 
Bitonto
-
Nocerina
21:00
 
Casarano
-
Team Altamura
21:00
 
Casertana
-
FC San Giorgio
21:00
 
Gravina
-
Citta di Fasano
21:00
 
Lavello
-
Rotonda
21:00
 
ACD Nardo
-
Madrepietra Daunia
21:00
 
Virtus Matino
-
Brindisi
21:00
 
Calcio Biancavilla 1990
-
Castrovillari
21:00
 
Cavese
-
Acireale
21:00
 
Lamezia Terme
-
Rende
21:00
 
Gelbison Cilento
-
Santa Maria Cilento
21:00
 
Licata
-
ASD Giarre
21:00
 
Paterno
-
Cittanovese
21:00
 
Portici
-
Sancataldese
21:00
 
San Luca
-
Troina
21:00
 
ASD Pineto
-
Sambenedettese
21:00
 
Poggibonsi
-
Pianese
21:00
 
AC Legnano
-
Folgore Caratese
21:00
 
Clodiense
-
Campodarsego
21:00
 
Casatese Rogoredo
-
Brusaporto
21:00
 
A.S. Casale
-
City of Varese
21:00
 
Sanremese
-
Bra
21:00
 
Villa D'Alme
-
Caravaggio
21:00
 
Rieti
-
Foligno
21:00
 
Fossano
-
RG Ticino
21:00
 
Ambrosiana
-
Delta Calcio Rovigo
21:00
 
NibionnoOggiono
-
ArzignanoChiampo
21:30
 
Adriese
-
Luparense
Kosovo: Superliga
20:00
 
Malisheva
-
Dukagjini
20:00
 
Ballkani
-
Gjilani
20:00
 
Llapi
-
FC Prishtina
20:00
 
Feronikeli
-
Drenica
20:00
 
Drita
-
Ulpiana
Norway: 2. Division
18:00
 
Alta
-
Levanger
19:00
 
Baerum
-
Hoedd
19:30
 
Egersund
-
Ullern
20:00
 
Staal Joerpeland
-
Vard Haugesund
20:00
 
Flekkeroey
-
Moss
20:00
 
Arendal Fotball
-
Nest Sotra
20:00
 
Brattvaag
-
Kjelsaas
21:00
 
Gjoevik-Lyn
-
Asker
22:00
 
Stroemmen
-
Notodden
23:15
 
Traeff
-
Frigg
Norway: 3. Division Avdeling 1
18:00
 
Molde 2
-
Toten
18:00
 
Volda
-
Foerde
19:00
 
Skeid 2
-
IL Froeya
19:00
 
Nordstrand
-
Os
19:00
 
Djerv 1919
-
Stord
19:00
 
Pors Grenland
-
Mandalskameratene
19:00
 
Harstad
-
Funnefoss/Vormsund
20:00
 
Lyn
-
FK Fyllingsdalen
20:00
 
Sandviken
-
Kjelsaas 2
20:00
 
Vidar
-
Bjarg
20:00
 
Bremnes
-
Fana
20:00
 
Vindbjart
-
Follo
20:00
 
Eik-Toensberg
-
Sprint Jeloey
20:00
 
Fram Larvik
-
Halsen
20:00
 
Bodoe/Glimt 2
-
Rana FK
20:00
 
Loerenskog
-
Lillestroem 2
21:00
 
Elverum
-
Kongsvinger 2
21:00
 
Lysekloster
-
Brann 2
21:00
 
Junkeren
-
Trygg/Lade
21:00
 
Skjervoey
-
Floeya
21:30
 
Steinkjer
-
Innstranden
23:00
 
Lokomotiv Oslo FK
-
Grei
Russia: Russian third league
12:00
 
SKA-Khabarovsk II
-
Dinamo Vladivostok
17:00
 
Zenit St. Petersburg 2
-
Torpedo Vladimir
17:00
 
Strogino
-
Zvezda Ryazan
17:00
 
Khimki 2
-
Dinamo Briansk
18:00
 
Zvezda Saint Petersburg
-
Murom
18:00
 
Peresvet Domodedovo
-
Avangard Kursk
19:00
 
Spartak Nalchik
-
FC Rotor Volgograd II
19:00
 
Mashuk-KMV
-
Tuapse
19:00
 
Tver FC
-
Volna Nizhny Novgorod
19:00
 
Leningradets
-
Lokomotiv Moscow 2
19:00
 
Baltika-BFU Kaliningrad
-
Olimp Dolgoprudny II
20:00
 
Biolog Novokubansk
-
Dinamo Stavropol
20:00
 
Druzhba
-
Kuban Kholding
20:00
 
Krasava
-
Shinnik Yaroslavl
20:00
 
Luki-Energiya
-
Chertanovo Moscow
20:00
 
Rodina
-
Salyut Belgorod
20:30
 
Legion Dynamo
-
SKA Rostov
21:00
 
Chayka
-
FK Makhachkala
21:00
 
Kairat Moscow
-
FC Yenisey Krasnoyarsk II
22:00
 
FK Saransk
-
Sokol Saratov
23:30
 
Dynamo Saint Petersburg
-
Dinamo Moscow II
South Korea: National League
13:00
 
Gangneung City
-
Changwon City
13:00
 
Mokpo City
-
Ulsan Citizen
15:00
 
Yangju Citizens
-
Gimhae
17:00
 
Chungbuk Cheongju FC
-
Hwaseong
Sweden: 1. Division
18:00
 
Taeby FK
-
IF Sylvia
18:00
 
Team TG FF
-
BK Forward
Sweden: 2. Division Norra Götaland
19:00
 
Forsbacka IK
-
Korsnaes IF FK
19:00
 
Nosaby IF
-
Hoegsby IK
19:00
 
Trosa-Vagnhaerad SK
-
IK Sleipner
20:00
 
FC Jaerfaella
-
Sandvikens AIK FK
21:00
 
Hudiksvalls FF
-
Raegsveds IF
21:00
 
Asarums IF FK
-
FC Rosengaard
21:00
 
Nykoepings BIS
-
Arameiska-Syrianska IF
21:00
 
Toeloe IF
-
Hoeganaes BK
21:00
 
BK Astrio
-
Eskilsminne IF
22:00
 
Syrianska
-
Assyriska United
Switzerland: Erste Liga Promotion
21:00
 
Bellinzona
-
Etoile Carouge
Tanzania: Premier League
20:00
 
Geita Gold FC
-
Simba SC
Uruguay: Segunda Division
20:00
 
Club Atletico Progreso
-
Racing
USA: USL Pro League
07:00
56'
Forward Madison FC
0 - 1
Charlotte Independence
(0-1)
Venezuela: Segunda Division
22:00
 
Universidad de Los Andes FC
-
Trujillanos FC
03:00
 
Llaneros Guanare
-
Heroes de Falcon FC
03:00
 
Atletico El Vigia
-
Urena SC
04:00
 
Deportivo Lara B
-
Titanes
04:00
 
Fundacion AIFI
-
Dinamo de Puerto La Cruz
Zimbabwe: 1. Division
20:00
Hoãn
Bulawayo Chiefs
-
CAPS United
(-)
20:00
Hoãn
Dynamos
-
Herentals FC
(-)
20:00
Hoãn
Tenax CS FC
-
Cranborne Bullets FC
(-)