Spain: La Liga
11:00
 
Leganes
-
Barcelona
11:00
 
Athletic Bilbao
-
Villarreal
13:00
 
Valencia
-
Celta Vigo
13:00
 
Sevilla
-
Real Madrid
Germany: 1. Bundesliga
09:30
 
Fortuna Duesseldorf
-
Bayer Leverkusen
11:30
 
Borussia Dortmund
-
Nuernberg
11:30
 
RasenBallsport Leipzig
-
VfB Stuttgart
11:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Eintracht Frankfurt
11:30
 
Mainz 05
-
Wolfsburg
Italy: Serie A
10:00
 
Udinese
-
Lazio
12:00
 
Atalanta
-
Torino
12:00
 
Cagliari
-
Sampdoria
12:00
 
Genoa
-
Chievo
12:00
 
Juventus
-
Bologna
12:00
 
SSC Napoli
-
SSD Parma
12:00
 
Roma
-
Frosinone
France: Ligue 1
10:00
 
Amiens
-
Rennes
10:00
 
Bordeaux
-
Lille
10:00
 
Caen
-
Montpellier
10:00
 
Dijon
-
Lyon
10:00
 
Marseille
-
Strasbourg
10:00
 
Nimes
-
Guingamp
12:00
 
PSG
-
Reims
England: FA Cup
11:45
 
Lewes
-
Kings Langley FC
11:45
 
Truro City
-
Hereford
England: Capital One
11:45
 
Arsenal
-
Brentford
11:45
 
West Ham
-
Macclesfield
11:45
 
Liverpool
-
Chelsea
11:45
 
Nottingham Forest
-
Stoke
12:00
 
Tottenham
-
Watford
Copa Sudamericana
17:15
Finished
Nacional
2 - 0
San Lorenzo
(1-0)
USA: Major League Soccer
16:00
 
New York City FC
-
Chicago Fire
Argentina: Primera B Metropolitana
16:30
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
CASD Camioneros
Australia: Cup 1
02:30
Finished
Bentleigh Greens
1 - 0
Heidelberg United
(0-0)
02:30
Finished
APIA Leichhardt Tigers
0 - 2
Adelaide United
(0-0)
Austria: ÖFB Samsung Cup
07:00
Half Time
FC Stadlau
0 - 2
Kapfenberger SV
(0-2)
09:30
 
Mattersburg
-
Rapid Wien
10:00
 
Pinzgau Saalfelden
-
SKN St. Poelten
10:00
 
ATSV Stadl Paura
-
LASK Linz
10:00
 
SC Neusiedl am See 1919
-
FC Wacker Innsbruck
11:30
 
Schwaz
-
Salzburg
11:45
 
Austria Wien
-
Sturm Graz
Azerbaijan: Premier League
09:00
 
Qarabag FK
-
Zira
Belarus: Premier Division
06:30
63'
FC Torpedo Minsk
0 - 2
BATE Borisov
(0-1)
Belgium: Cofidis Cup
11:00
 
Genk
-
Lommel
11:00
 
Olympic Charleroi
-
Lokeren
11:00
 
Virton
-
Gent
11:00
 
Cercle Bruges
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
11:30
 
KSK Heist
-
Zulte-Waregem
11:30
 
St.Truiden
-
KFC Duffel
11:30
 
Dessel
-
Royal Excel Mouscron
11:30
 
Hoogstraten
-
Oostende
11:30
 
Eendracht Aalst
-
Sporting Charleroi
11:30
 
Standard Liege
-
Royal Knokke FC
11:30
 
Deinze
-
Club Bruges
11:45
 
KV Mechelen
-
Antwerp
Bolivia: 2
12:30
 
Empresa Minera Huanuni
-
Fatic
12:30
 
Deportivo Bata de Quillacollo
-
Always Ready
12:30
 
CD Enrique Happ
-
Sur Car
12:30
 
Independiente Petrolero
-
Club Petrolero
12:30
 
Aviles Industrial
-
Aleman
12:30
 
Atletico Bermejo
-
Ferrocarril Palmeiras
12:30
 
Juventud Unida
-
Rosario Central
12:30
 
Mariscal Sucre
-
Gatty Ribeiro
12:30
 
Libertad
-
Kivon
12:30
 
Universidad Crucena
-
Torre Fuerte
Bosnia-Herzegovina: Premier League
07:00
Half Time
FK Sloga Simin Han
1 - 0
FK Krupa
(1-0)
07:00
Half Time
GOSK Gabela
0 - 0
Celik Zenica
(0-0)
07:00
Half Time
FK Zvijezda 09
0 - 0
Radnik Bijeljina
(0-0)
08:00
 
Zrinjski Mostar
-
FK Mladost Doboj Kakanj
08:30
 
FK Sarajevo
-
Siroki Brijeg
11:30
 
Zeljeznicar
-
Sloboda Tuzla
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
07:00
 
FK Modrica
-
Borac Banja Luka
Botswana: Premier League
08:00
 
Sankoyo Bush Bucks
-
Gaborone United
10:00
 
BR Highlanders
-
Orapa United FC
10:00
 
Black Forest
-
Botswana Defence Force XI
10:00
 
Sharps Shooting Stars
-
Miscellaneous
10:00
 
Security Systems
-
Extension Gunners
Brazil: Serie B
17:30
Finished
Ponte Preta
0 - 1
Brasil de Pelotas
(0-1)
Bulgaria: Cup
06:00
Finished
Arda Kardzhali
0 - 1
Cherno More Varna
(0-0)
06:00
Finished
Nesebar
1 - 3
Ludogorets Razgrad
(1-1)
07:00
Half Time
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
0 - 1
Dunav Ruse
(0-1)
08:00
 
Chernomorets Balchik
-
Botev Vratsa
09:00
 
CSKA 1948
-
Botev Plovdiv
Canada: CSL
17:30
Finished
Hamilton City
3 - 2
Serbian White Eagles
(-)
China: League
04:30
Finished
Liaoning Hongyun
1 - 2
Meixian Juncheng Hakka
(1-1)
China: Cup
04:35
Finished
Guangzhou R&F F.C.
0 - 3
Beijing Guoan
(0-1)
Colombia: Cup 1
16:30
 
Once Caldas
-
Santa Fe
Costa Rica: Liga de Ascenso
13:00
 
AD Cofutpa
-
AD Municipal San Ramon
13:00
 
AS Puma Generalena
-
Puerto Golfito
13:30
 
Turrialba
-
Cariari
14:00
 
AD Santa Rosa
-
AD Municipal Liberia
14:00
 
ADR Jicaral
-
Guanacasteca
14:00
 
Santa Ana
-
Futbol Consultants Moravia
14:00
 
Juventud Escazucena
-
Aserri
Czech Republic: Cup
07:00
Half Time
Loko Vltavin
1 - 1
Teplice
(1-1)
07:00
Half Time
Olympia HK
0 - 1
Slovacko
(0-1)
07:00
Half Time
Pribram
3 - 0
FC Vlasim
(-)
08:00
 
Sigma Olomouc
-
Trinec
09:00
 
Brno
-
Liberec
09:30
 
Slavia Prague
-
Usti nad Labem
Denmark: 1. Division
08:30
 
Varde
-
Aalborg BK
10:00
 
ASA Aarhus
-
Aarhus 1900
Denmark: DBU Pokalen
07:15
36'
Hundested IK
0 - 0
Vendsyssel FF
(-)
07:30
23'
Jammerbugt FC
0 - 0
Esbjerg fB
(-)
07:30
21'
Dalum
0 - 0
FC Midtjylland
(-)
07:30
22'
B 1908
1 - 0
Marienlyst
(-)
09:00
 
Naestved
-
Silkeborg
09:30
 
Aarhus Fremad
-
AGF
09:30
 
FC Roskilde
-
AaB
10:00
 
Fredericia
-
SoenderjyskE
10:00
 
HB Koege
-
FC Nordsjaelland
DR Congo: Super League
07:30
Postponed
TP Mazembe
-
AS Vita Club
(-)
El Salvador: Primera Division
14:00
 
CD FAS
-
Jocoro FC
Macedonia: Prva Liga
06:30
63'
FC Academy Pandev
0 - 1
Renova
(0-1)
06:30
67'
FK Vardar Skopje
0 - 0
FK Sileks
(0-0)
06:30
64'
Makedonija GjP
3 - 0
Rabotnicki
(2-0)
06:30
64'
Belasica
1 - 0
Shkupi Skopje
(1-0)
06:30
64'
KF Shkendija
0 - 1
Pobeda
(0-0)
Faroe Islands: Effodeildin
09:15
 
B36 Torshavn
-
07 Vestur
Germany: 2. Bundesliga
09:30
 
Jahn Regensburg
-
FC Heidenheim
09:30
 
St. Pauli
-
Paderborn
09:30
 
Erzgebirge Aue
-
Sandhausen
09:30
 
Magdeburg
-
Duisburg
Germany: 3. Liga
10:00
 
Aalen
-
Karlsruher SC
10:00
 
KFC Uerdingen
-
FSV Zwickau
10:00
 
Osnabrueck
-
Fortuna Koeln
10:00
 
Unterhaching
-
1860 Muenchen
Germany: Regionalliga
10:00
 
Borussia Moenchengladbach II
-
RW Essen
10:30
 
Alemannia Aachen
-
TV Herkenrath
10:30
 
Wattenscheid
-
Wuppertal
Guatemala: Premier League Guatemala
11:30
 
CSD Municipal
-
Club Xelaju
13:00
 
Iztapa
-
CSD Comunicaciones
15:00
 
Guastatoya
-
Sanarate
Hungary: OTP BANK Liga
11:00
 
Videoton FC
-
Mezokovesd SE
Hungary: NB II
07:00
Half Time
Vac FC
0 - 0
Zalaegerszeg
(0-0)
07:00
 
Duna Aszfalt TVSE
-
Vasas Budapest
07:00
Half Time
Soroksar SC
1 - 1
Budaors
(1-1)
07:00
Half Time
Dorogi FC
0 - 0
Cegledi
(0-0)
10:00
 
Balmazujvaros
-
Monori SE
10:00
 
Kaposvari
-
BFC Siofok
10:00
 
Nyiregyhaza Spartacus FC
-
Aqvital FC Csakvar
10:00
 
Gyirmot
-
Mosonmagyarovari TE 1904
10:00
 
Budafok
-
Kazincbarcikai BSC
Israel: Toto Cup
10:45
 
Maccabi Haifa
-
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie B
10:00
 
Cremonese
-
Cosenza
12:00
 
Foggia
-
Calcio Padova
Italy: Serie C1 A
07:30
 
Monopoli
-
Rende
07:30
Postponed
Matera
-
Catania
(-)
07:30
Postponed
Ternana Unicusano
-
FeralpiSalo
(-)
09:30
 
Pro Piacenza
-
Pistoiese
09:30
 
Sudtirol
-
Alma Juventus Fano
09:30
 
Fermana
-
Giana Erminio
09:30
 
Gubbio
-
AlbinoLeffe
09:30
 
Imolese Calcio
-
Teramo
09:30
 
Bassano Virtus
-
Rimini
09:30
 
Monza
-
Renate
09:30
 
Pordenone Calcio
-
Virtus Verona
10:30
 
Triestina
-
Ravenna
11:30
Postponed
Pro Patria
-
Robur Siena
(-)
11:30
 
Pontedera
-
Albissola
11:30
 
ASDC Gozzano
-
Piacenza
11:30
Postponed
Arzachena
-
Novara
(-)
11:30
Postponed
Pro Vercelli
-
Alessandria
(-)
11:30
Postponed
Entella
-
Olbia
(-)
11:30
 
Sambenedettese
-
Vis Pesaro
Japan: J. League
03:35
Finished
Shonan Bellmare
0 - 0
Kawasaki Frontale
(0-0)
Japan: J. League 2
03:00
Finished
Kyoto Sanga FC
1 - 0
Avispa Fukuoka
(1-0)
Japan: Cup
03:00
Finished
Jubilo Iwata
4 - 2
Consadole Sapporo
(1-1)
03:00
Finished after overttime
Kashima Antlers
2 - 0
Sanfrecce Hiroshima
(0-0)
Kazakhstan: Premier League Championship
02:00
Finished
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
2 - 1
Shakhter Karagandy
(0-0)
03:00
Finished
Zhetysu Taldykorgan
1 - 1
Ordabasy Shymkent
(0-1)
03:00
Finished
Kaisar Kyzylorda
1 - 2
Kairat Almaty
(0-2)
05:00
Finished
Akzhaiyk Uralsk
0 - 1
Tobol Kostanay
(0-0)
05:30
Finished
Atyrau
0 - 1
FC Astana
(0-0)
07:00
Half Time
Aktobe
1 - 0
Irtysh Pavlodar
(1-0)
Kenya: KPL
03:00
Finished
Kakamega Homeboyz
1 - 0
SoNy Sugar
(1-0)
04:00
Finished
AFC Leopards
0 - 4
Tusker FC
(0-2)
05:00
Finished
Mathare United
1 - 0
Posta Rangers
(0-0)
05:00
Finished
Zoo Kericho
1 - 0
Ulinzi Stars
(1-0)
05:00
Postponed
Bandari
-
Sofapaka
(-)
05:15
Finished
Vihiga United
2 - 0
Gor Mahia
(-)
06:00
94'
Nakumatt
1 - 1
Nzoia United
(1-0)
06:15
77'
Kariobangi Sharks
1 - 1
Wazito FC
(1-0)
Lithuania: A Lyga
07:00
Half Time
Lietava Jonava
0 - 3
Zalgiris Vilnius
(0-3)
10:00
 
Suduva
-
Traku FK
Luxembourg: National Division
10:30
 
CS Fola Esch
-
F91 Dudelange
Mexico: Copa MX
17:00
Finished
Necaxa
0 - 2
Leon
(0-1)
17:00
Finished
Pachuca
3 - 0
Cafetaleros de Tapachula
(3-0)
19:15
After penalty
CF America
2 - 2
FC Juarez
pen 8-9
(0-1)
19:15
Finished
Tijuana
1 - 2
Cruz Azul
(0-1)
13:00
 
CD Guadalajara
-
Pumas
13:00
 
Necaxa
-
Leon
17:00
 
Tigres
-
Puebla
17:00
 
Queretaro FC
-
Dorados
Netherlands: KNVB Cup
08:00
 
OJC Rosmalen
-
ADO Den Haag
09:30
 
Excelsior Maassluis
-
PSV Eindhoven
10:45
 
RKAV Volendam
-
Vitesse
10:45
 
Eemdijk
-
ASWH
10:45
 
DOVO
-
SV Urk
10:45
 
Katwijk
-
SC Heerenveen
10:45
 
Groene Ster
-
TEC
10:45
 
Staphorst
-
PEC Zwolle
11:45
 
HVV Te Werve
-
Ajax
Norway: Cup
09:00
 
Start
-
Bodoe/Glimt
11:00
 
Rosenborg
-
Vaalerenga
Oman: Mobile League
07:45
 
Muscat
-
Al-Shabab
Peru: Primera División
11:00
 
Universidad San Martin
-
Ayacucho FC
13:30
 
CD UT Cajamarca
-
Binacional
15:45
 
FBC Melgar
-
Sport Rosario
Poland: FA Cup
06:00
91'
Olimpia Elblag
0 - 3
Slask Wroclaw
(0-2)
06:00
91'
Resovia
2 - 0
Warta Poznan
(2-0)
06:30
 
Starogard Gdanski
-
Gornik Leczna
06:30
 
Elana Torun
-
Bytovia Bytow
07:00
Half Time
Energetyk ROW Rybnik
1 - 0
Cracovia
(1-0)
07:00
Half Time
KS Legionovia Legionowo
1 - 1
GKS Tychy
(1-1)
07:00
 
Lechia Dzierzoniow
-
Jagiellonia Bialystok
07:00
 
GKS Drwinia
-
Wisla Pulawy
07:00
 
Polonia Sroda
-
Radomiak Radom
07:00
 
Tur Bielsk Podlaski
-
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
07:00
 
UKP Zielona Gora
-
Wigry Suwalki
07:00
 
Huragan Morag
-
Zaglebie Lubin
07:00
 
Baltyk Koszalin
-
Rozwoj Katowice
07:00
 
Paradyz
-
Puszcza Niepolomice
08:30
 
GKS Jastrzebie
-
Piast Gliwice
09:00
 
MKS Kluczbork
-
Podbeskidzie Bielsko-Biala
09:00
 
Sandecja Nowy Sacz
-
Miedz Legnica
09:30
 
GKS Belchatow
-
Garbarnia
11:30
 
GKS Katowice
-
Pogon Szczecin
Russia: Cup
01:00
Finished
Sakhalin
1 - 2
Arsenal Tula
(0-2)
02:00
After penalty
SKA-Khabarovsk
3 - 3
Terek Grozny
pen 2-4
(0-1)
07:00
Half Time
Syzran-2003
0 - 2
FC Rostov
(0-2)
07:35
22'
Luki-Energiya
1 - 0
FC Yenisey Krasnoyarsk
(-)
08:00
 
FC Volgar
-
Zenit St. Petersburg
08:30
 
Chernomorets Novorossiysk
-
Spartak Moscow
09:00
 
Khimki
-
Rubin Kazan
09:00
 
Chayka
-
Anzhi Makhachkala
09:00
 
Olimpiec Nizhny
-
FC Ufa
10:15
 
Torpedo Moscow
-
Dinamo Moscow
11:00
 
Baltika
-
Lokomotiv Moscow
Saudi Arabia: 1. Division
10:35
 
Al Ittihad
-
Al-Wehda
Scotland: Scottish Communities League Cup
11:45
 
Hearts
-
Motherwell
11:45
 
Rangers
-
Ayr United
11:45
 
St.Johnstone
-
Celtic
Serbia: Super Liga
09:30
 
Napredak
-
FK Crvena zvezda
Singapore: Cup
04:45
Finished
Albirex Niigata FC
3 - 2
Home United FC
(1-2)
04:45
Finished
Brunei DPMM
2 - 0
Balestier Khalsa FC
(0-0)
Slovenia: PrvaLiga
11:00
 
Krsko Posavje
-
Domzale
Slovenia: 2. Division
07:00
Half Time
NK Bravo
1 - 0
NK Dob
(1-0)
South Africa: 1. Division
10:30
 
Baroka FC
-
Free State Stars
South Africa: NFD Championship
06:00
90'
Uthongathi FC
3 - 0
Real Kings FC
(2-0)
South Korea: K. League Classic
22:00
Finished
Gangwon FC
1 - 0
Suwon Bluewings
(0-0)
22:00
Finished
Sangju Sangmu
1 - 2
Pohang Steelers
(0-2)
22:00
Finished
Daegu FC
2 - 2
Gyeongnam FC
(0-1)
23:00
Finished
Ulsan Hyundai
3 - 2
Jeju United
(3-1)
00:00
Finished
FC Seoul
1 - 1
Incheon United
(0-1)
00:00
Finished
Jeonbuk FC
1 - 0
Jeonnam Dragons
(0-0)
Sweden: Allsvenskan
10:00
 
Hammarby
-
Elfsborg
10:00
 
GIF Sundsvall
-
Djurgaarden
10:00
 
IFK Norrkoeping
-
Malmoe FF
10:00
 
Oestersunds FK
-
Brommapojkarna
10:00
 
Trelleborgs FF
-
Dalkurd FF
Switzerland: Super League
11:00
 
Young Boys
-
St. Gallen
11:00
 
Basel
-
Luzern
11:00
 
Xamax
-
Lugano
Switzerland: Challenge League
11:00
 
Wil
-
FC Vaduz
11:00
 
Winterthur
-
Lausanne
Taiwan: Division A
02:00
Finished
HangYuen/Fujen
0 - 0
Taipei City Tatung
(-)
04:00
 
Tainan City
-
Royal Blue
Tunisia: 1. Division
04:00
Postponed
CS Hammam-Lif
-
Etoile du Sahel
(-)
07:30
22'
Esperance
1 - 0
Stade Tunisien
(-)
Turkey: Cup
03:00
Finished
Yeni Amasyaspor
2 - 5
Konyaspor
(0-5)
04:00
Finished after overttime
Van Buyuksehir Belediyespor
4 - 2
Hacettepe Spor Kulubu
(1-0)
04:00
Finished after overttime
Gaziantepspor
0 - 1
Dersimspor
(0-0)
04:00
Finished
Gumushanespor
1 - 0
Silivrispor
(1-0)
04:00
Finished
Hatayspor
2 - 1
Kasimpasa Erokspor
(1-1)
04:00
Finished
Erbaaspor
1 - 0
Eskisehirspor
(1-0)
04:05
Finished
Kilis Belediyespor
1 - 4
Osmanlispor FK
(0-4)
04:30
Finished
Karaman Belediyespor
1 - 3
Etimesgut Belediyespor
(0-2)
04:30
Finished
Bartinspor
1 - 2
Sariyer
(0-1)
04:30
Finished
Zonguldak Komurspor
4 - 1
Bayrampasa
(1-0)
04:30
Finished
Karabukspor
3 - 0
Kocaeli Birlik Spor
(0-0)
04:30
Finished
Kirsehir Belediyespor
2 - 3
Altay
(2-2)
04:30
Finished
Anadolu Selcukspor
0 - 2
Karagumruk
(0-1)
05:00
Finished
Istanbulspor
3 - 1
Anadolu Uskudar 1908
(2-0)
05:00
Finished after overttime
Sile Yildizspor
3 - 2
Adanaspor
(0-0)
05:00
After penalty
Bucak Belediye Oguzhanspor
2 - 2
Bugsasspor
pen 4-5
(0-1)
05:00
Finished
Bandirmaspor
3 - 0
Gaziosmanpasa
(1-0)
05:00
Finished
Elazigspor
0 - 4
Batman Petrolspor
(0-0)
05:00
Finished
Darica Genclerbirligi
2 - 1
Inegolspor
(0-1)
05:00
Finished
Gengelkoy Futbol Yatirimlari
2 - 1
Sakaryaspor
(1-1)
07:00
Half Time
Afjet Afyonspor
2 - 1
Siirt IL Ozel Idaresispor
(2-1)
08:00
 
Fethiyespor
-
Sancaktepe Belediyespor
09:00
 
Ankaragucu
-
Serik Belediyespor
09:00
 
Urfaspor
-
Yomraspor
09:00
 
Kahramanmaraspor
-
Kemer Tekirovaspor
09:00
 
Boluspor
-
Payas Belediyespor 1975
10:30
 
Rizespor
-
Tarsus
Ukraine: Premier League
07:00
Half Time
Illichivets
0 - 2
Dynamo Kyiv
(0-2)
USA: US Open
17:00
 
Houston Dynamo
-
Philadelphia Union
Venezuela: Primera Division
13:00
 
Metropolitanos FC
-
Zamora FC
13:00
 
Trujillanos FC
-
Tachira
14:00
 
Aragua FC
-
Monagas SC
14:00
 
Deportivo Anzoategui
-
Atletico Venezuela
14:45
 
Portuguesa FC
-
Zulia
15:00
 
Estudiantes Merida
-
Deportivo La Guaira
16:00
 
Academia Puerto Cabello
-
Carabobo FC
16:00
 
Mineros De Guayana
-
Estudiantes de Caracas
England: Evo-Stik League
11:45
Postponed
Lewes
-
Corinthian Casuals
(-)
Finland: Veikkausliga
08:30
 
FC Inter
-
FC Lahti
08:30
 
Ilves
-
HJK
Germany: Oberliga
09:30
 
Noettingen
-
1. CfR Pforzheim
Italy: Serie C2
06:00
 
Citta di Anagni
-
Cassino
06:00
 
Ladispoli
-
ASD Lanusei
06:00
 
SSD Albalonga
-
Atletico SFF
06:00
86'
Lupa Roma
1 - 0
Monterosi
(1-0)
06:00
 
Ostia Mare
-
Vis Artena
06:00
93'
ASD Trastevere
2 - 0
Aprilia
(1-0)
06:00
Finished
Aquila Montevarchi
2 - 1
Viareggio
(0-0)
06:00
90'
Cannara
0 - 0
Massese
(0-0)
06:00
94'
Ponsacco
0 - 1
Pianese
(0-1)
06:00
 
Prato
-
Real Forte Querceta
06:00
 
San Donato
-
Sangiovannese
06:00
 
Sangimignano
-
Bastia Calcio
06:00
90'
Seravezza
3 - 1
Ghivizzano Borgoamozzano
(1-0)
06:00
 
Trestina
-
Aglianese
06:00
 
Sinalunghese
-
US Gavorrano
06:00
93'
Tuttocuoio
1 - 0
Scandicci
(1-0)
06:00
 
Avezzano
-
Castelfidardo
06:00
 
Avezzano
-
Castelfidardo
06:00
91'
Forlì
0 - 0
ASD Pineto
(0-0)
06:00
 
Francavilla Calcio 1927
-
Montegiorgio
06:00
 
Jesina
-
Savignanese
06:00
 
Matelica
-
Romagna Centro
06:00
 
Olympia Agnonese
-
San Nicolo
06:00
 
Recanatese
-
Isernia
06:00
 
Sammaurese
-
Real Giulianova
06:00
 
Sangiustese
-
Vastese
06:00
 
Santarcangelo
-
Campobasso
07:00
 
Anziolavinio
-
Avellino
07:00
 
Budoni
-
Castiadas
11:30
 
Latina
-
Flaminia
11:30
 
Torres
-
Latte Dolce
Malta: Second Malta league
09:00
 
Mqabba
-
Marsa FC
09:00
 
Gudja United
-
Vittoriosa Stars
11:15
 
San Gwann FC
-
Lija
11:15
 
Pembroke Athleta F.C.
-
Swieqi United F.C.
Russia: Russian third league
01:00
Finished
FC Chita
0 - 3
Irtysh
(0-1)
Switzerland: Erste Liga Promotion
09:30
 
Stade Nyonnais
-
Bellinzona
Switzerland: Erste Liga Classic
11:00
 
FC Thalwil
-
Eschen/Mauren
USA: USL Pro League
15:00
 
Toronto FC II
-
Ottawa Fury
15:30
 
Harrisburg City Islanders
-
Pittsburgh Riverhounds
16:00
 
Indy Eleven
-
Tampa Bay Rowdies
16:00
 
Atlanta United II
-
Nashville SC
16:00
 
Charleston Battery
-
Carolina RailHawks
16:00
 
Richmond Kickers
-
FC Cincinnati
Venezuela: Segunda Division
10:00
 
Deportivo Petare
-
Libertador FC
12:30
 
Gran Valencia
-
Universidad Central
13:00
 
Angostura FC
-
Yaracuy FC