England: Premier League
17:00
 
Everton
-
Crystal Palace
Spain: La Liga
12:00
Finished
Rayo Vallecano
1 - 2
Getafe
(0-0)
16:15
 
Eibar
-
Athletic Bilbao
18:30
 
Huesca
-
Espanyol
20:45
 
Real Betis
-
Valladolid
Germany: 1. Bundesliga
15:30
 
Hertha Berlin
-
Freiburg
18:00
 
Borussia Moenchengladbach
-
FSV Mainz
Italy: Serie A
12:30
Finished
Frosinone
3 - 3
Empoli
(1-1)
15:00
 
Bologna
-
Torino
15:00
 
Chievo
-
Atalanta
15:00
1'
SSD Parma
0 - 0
Lazio
(-)
18:00
 
Fiorentina
-
Cagliari
20:30
 
Inter
-
AC Milan
France: Ligue 1
15:00
1'
Montpellier
0 - 0
Bordeaux
(-)
17:00
 
Saint-Etienne
-
Rennes
21:00
 
Nice
-
Marseille
France: FA Cup
20:30
 
Agouado ASC
-
00:30
 
US Matoury
-
Russia: Premier League
13:00
Finished
Dinamo Moscow
1 - 0
Zenit St. Petersburg
(0-0)
15:30
 
Spartak Moscow
-
Arsenal Tula
18:00
 
FC Krasnodar
-
Terek Grozny
USA: Major League Soccer
21:00
 
Atlanta United
-
Chicago Fire
21:00
 
Impact De Montreal
-
Toronto FC
21:00
 
Orlando City
-
Columbus Crew
21:00
 
Philadelphia Union
-
New York Red Bulls
21:00
 
DC United
-
New York City FC
23:00
 
Los Angeles FC
-
Vancouver Whitecaps
23:00
 
Minnesota United
-
LA Galaxy
23:00
 
San Jose Earthquakes
-
Colorado Rapids
23:00
 
Portland Timbers
-
Real Salt Lake
23:00
 
Dallas Burn
-
Sporting Kansas City
23:00
 
Houston Dynamo
-
Seattle Sounders FC
Netherlands: Eredivisie
12:15
Finished
NAC Breda
2 - 2
Willem II
(1-2)
14:30
29'
Heracles
1 - 1
FC Groningen
(-)
14:30
31'
Feyenoord
1 - 0
PEC Zwolle
(-)
14:30
29'
VVV-Venlo
1 - 0
ADO Den Haag
(-)
16:45
 
Fortuna Sittard
-
De Graafschap
Turkey: Super Lig
12:30
Finished
Rizespor
1 - 1
Konyaspor
(1-0)
15:00
 
Ankaragucu
-
Yeni Malatyaspor
15:00
1'
Alanyaspor
0 - 0
Antalyaspor
(-)
18:00
 
Goztepe
-
Besiktas
Albania: Kategoria Superiore
14:00
Half Time
Skenderbeu
1 - 0
KF Kamza
(-)
17:00
 
Partizani
-
Luftetari
Andorra: 1. Division
12:00
Finished
Inter Club d'Escaldes
2 - 1
Lusitanos
(-)
14:00
 
FC Ordino
-
Encamp
16:00
 
FC Santa Coloma
-
UE Engordany
18:00
 
Sant Julia
-
UE Santa Coloma
Argentina: Torneo Inicial
18:15
 
Estudiantes
-
Atletico Tucuman
20:30
 
Argentinos Juniors
-
Union
22:45
 
Independiente
-
Huracan
01:00
 
San Martin de Tucuman
-
Racing Club
Argentina: Primera B Nacional
19:35
 
CA Defensores de Belgrano
-
Chacarita Juniors
22:00
 
Gimnasia Mendoza
-
Sarmiento
22:00
 
Gimnasia Jujuy
-
Club Atletico Mitre
Argentina: Primera B Metropolitana
20:30
 
Colegiales
-
Justo Jose de Urquiza
21:00
 
Sol de Mayo
-
CA Alvarado
21:00
 
Sansinena BB
-
Deportivo Roca
21:00
 
Juventud Unida Gualeguaychu
-
Sportivo Las Parejas
21:30
 
Deportivo Madryn
-
Ferro Carril Oeste General Pico
22:00
 
Independiente de Neuquen
-
Villa Mitre
22:00
 
Atletico Parana
-
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
22:00
 
Huracan Las Heras
-
Sportivo Estudiantes
22:30
 
Union de Sunchales
-
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
01:00
 
Desamparados
-
Estudiantes de Rio Cuarto
01:00
 
Racing de Cordoba
-
San Lorenzo de Alem
01:00
 
Juventud Unida Universitario
-
Deportivo Maipu
Armenia: Premier League
13:00
Finished
Alashkert FC
1 - 0
Gandzasar
(1-0)
16:00
 
Avan Academy
-
Pyunik
Armenia: 1. Division
13:00
 
Yerevan
-
Lokomotiv
Australia: Hyundai A-League
06:05
Finished
Wellington Phoenix
2 - 1
Newcastle Jets
(1-0)
08:20
Finished
Brisbane Roar FC
1 - 1
Central Coast Mariners
(0-1)
10:20
Finished
Perth Glory
1 - 1
Western Sydney Wanderers FC
(1-0)
Austria: tipp3-Bundesliga
14:30
31'
Admira Moedling
0 - 0
Wolfsberger AC
(-)
14:30
31'
Mattersburg
0 - 0
SKN St. Poelten
(-)
17:00
 
Austria Wien
-
Sturm Graz
Austria: ADEG Erste Liga
10:30
Finished
Floridsdorfer AC
1 - 2
Vorwaerts Steyr
(1-1)
Austria: Regionalliga
16:00
 
Rapid Wien (A)
-
Karabakh Wien
Azerbaijan: Premier League
15:00
'
Sumqayit
0 - 0
Sabah FK
(-)
17:00
 
Inter Baku
-
Zira
Belarus: Premier Division
13:00
Finished
FK Slutsk
0 - 3
Torpedo Zhodino
(0-1)
15:00
 
Smolevichy
-
Isloch
17:30
 
Dinamo Brest
-
FC Torpedo Minsk
Belgium: Jupiler League
14:30
31'
Anderlecht
1 - 0
Cercle Bruges
(-)
18:00
 
Oostende
-
Gent
20:00
 
Sporting Charleroi
-
Zulte-Waregem
Belgium: EXQI league
16:00
 
KV Mechelen
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
Bolivia: LFPB
21:00
 
Nacional Potosi
-
Real Potosi
21:00
 
Aurora
-
Bolivar
23:15
 
San Jose
-
Jorge Wilstermann
01:30
 
Sport Boys Warnes
-
Oriente Petrolero
Bolivia: 2
21:30
 
Mariscal Sucre
-
Torre Fuerte
21:30
 
Kivon
-
Universidad Crucena
21:30
 
CD Enrique Happ
-
Fatic
21:30
 
Empresa Minera Huanuni
-
Universitario de Vinto
21:30
 
Independiente Petrolero
-
Ferrocarril Palmeiras
21:30
 
Aviles Industrial
-
Club Petrolero
21:30
 
Juventud Unida
-
Atletico Bermejo
Bosnia-Herzegovina: Premier League
15:00
4'
FK Krupa
0 - 0
Radnik Bijeljina
(-)
17:00
 
Celik Zenica
-
Siroki Brijeg
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
14:30
 
Olimpik Sarajevo
-
Jedinstvo Bihac
Botswana: Premier League
15:45
 
Botswana Defence Force XI
-
Galaxy
Brazil: Serie A
21:00
 
Vitoria
-
Corinthians
21:00
 
Fluminense
-
Atletico MG
21:00
 
Palmeiras
-
Ceara
00:00
 
Cruzeiro
-
Chapecoense AF
00:00
 
Parana Clube
-
Flamengo
Brazil: Serie B
02:00
Finished
Sampaio Correa
1 - 2
Londrina EC
(1-1)
Bulgaria: A Grupa
16:30
 
Dunav Ruse
-
Lokomotiv Plovdiv
19:00
 
PFC CSKA-Sofia
-
Etar
Bulgaria: B PFG
14:00
Half Time
Dobrudzha Dobrich
0 - 1
Arda Kardzhali
(-)
15:00
 
Ludogorets Razgrad II
-
Botev Galabovo
Chile: Primera Division
17:00
 
Deportes Iquique
-
San Luis
20:00
 
Antofagasta
-
Audax Italiano
01:00
 
Universidad de Chile
-
Everton CD
Chile: Primera B
17:00
 
Santiago Wanderers
-
Deportes Copiapo
17:00
 
Barnechea
-
Union San Felipe
20:30
 
Cobresal
-
Cobreloa
21:00
 
Deportes Valdivia
-
Puerto Montt
22:00
 
Santiago Morning
-
La Serena
22:30
 
Coquimbo Unido
-
San Marcos
23:00
 
Atletico Nublense
-
Rangers
China: Super League
09:30
Finished
Beijing Guoan
1 - 1
Changchun Yatai
(0-1)
13:35
68'
Henan Jianye
2 - 0
Guangzhou R&F F.C.
(1-0)
13:35
67'
Jiangsu Suning FC
0 - 0
Shanghai SIPG FC
(0-0)
China: League
09:30
Finished
Shenzhen FC
3 - 1
Dalian Transcendence
(3-0)
Colombia: Liga Postobon
02:45
Finished
Patriotas
1 - 0
Once Caldas
(0-0)
21:00
 
Tolima
-
Leones
23:00
 
America de Cali
-
Rionegro Aguilas
00:15
 
Atletico Nacional
-
Atletico Junior
01:00
 
Alianza Petrolera
-
Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila
22:00
 
Llaneros FC
-
Cucuta
22:00
 
Union Magdalena
-
Deportivo Pereira
Costa Rica: Primera Division
02:00
Finished
Santos de Guapiles
1 - 1
Limon
(0-0)
03:55
Finished
Club Sport Herediano
0 - 1
Municipal Perez Zeledon
(0-1)
19:05
 
Grecia
-
Deportiva Carmelita
00:00
 
Deportivo Saprissa
-
LD Alajuelense
01:00
 
Universidad de Costa Rica
-
C.S. Cartagines
Costa Rica: Liga de Ascenso
04:00
Finished
Curridabat FC
1 - 1
CS Uruguay
(-)
19:00
 
AD Municipal Liberia
-
AD Municipal San Ramon
19:15
 
ADR Jicaral
-
AD Cofutpa
20:00
 
AD Santa Rosa
-
Puntarenas FC
22:00
 
Guanacasteca
-
Futbol Consultants Moravia
22:00
 
Turrialba
-
Juventud Escazucena
22:30
 
Cariari
-
Puerto Golfito
Croatia: 1. Division
15:00
 
Slaven
-
HNK Gorica
17:30
 
NK Lokomotiva
-
Hajduk Split
Croatia: 2. Division
15:00
 
Bjelo Brdo
-
Solin
15:00
 
Hajduk Split B
-
NK Hrvatski Dragovoljac
15:00
 
Dinamo Zagreb B
-
Osijek B
Cyprus: 1. Division
16:00
 
Nea Salamis
-
Omonia Nicosia
18:00
 
APOEL Nicosia
-
AEL Limassol
Cyprus: 2. Division
14:30
 
Aris Limassol
-
Omonia Aradippou
14:30
 
ASIL Lysi
-
AEZ Zakakiou
Czech Republic: Het league
15:00
 
Dukla Praha
-
Opava
17:00
 
Liberec
-
Slavia Prague
Czech Republic: Druha League
10:15
Finished
Zizkov
0 - 1
Jihlava
(0-0)
15:30
 
FC Vlasim
-
FK Varnsdorf
18:00
 
Brno
-
Sokolov
Denmark: Superliga
12:00
Finished
Vendsyssel FF
0 - 1
AC Horsens
(0-1)
14:00
Half Time
Randers FC
1 - 0
SoenderjyskE
(1-0)
16:00
 
Vejle Boldklub
-
FC Copenhagen
18:00
 
AGF
-
AaB
DR Congo: Super League
16:30
 
Motema Pembe
-
TP Mazembe
Ecuador: Ecuadorian Serie A
03:15
Finished
Delfin
1 - 0
Aucas
(0-0)
23:30
 
Emelec
-
CSD Macara
El Salvador: Primera Division
03:00
Finished
Isidro Metapan
2 - 0
Firpo
(1-0)
23:00
 
CD FAS
-
CD Sonsonate
23:00
 
Municipal Limeno
-
CD Chalatenango
23:00
 
CD Audaz
-
Alianza FC
23:15
 
Jocoro FC
-
CD Aguila
00:00
 
Santa Tecla FC
-
Pasaquina
Estonia: Meistriliiga
12:00
Finished
Levadia Maardu
2 - 1
Tulevik Viljandi
(0-0)
14:00
Half Time
Nomme JK Kalju
1 - 0
Tammeka
(1-0)
Estonia: Esiliiga
12:00
Finished
Talinna Kalev U21
0 - 1
Flora Tallinn U21
(-)
Macedonia: Prva Liga
14:30
28'
Renova
0 - 1
Rabotnicki
(-)
14:30
31'
Shkupi Skopje
0 - 0
FK Sileks
(-)
14:30
30'
Belasica
1 - 0
Pobeda
(-)
14:30
25'
Makedonija GjP
0 - 0
FC Academy Pandev
(-)
14:30
31'
FK Vardar Skopje
0 - 0
KF Shkendija
(-)
Macedonia: Vtora Liga
14:30
 
FK Struga
-
Goblen Junior
Faroe Islands: Effodeildin
16:00
 
Klaksvik
-
TB Tvoeroyri
16:00
 
B36 Torshavn
-
HB Torshavn
16:00
 
AB Argir
-
Skala
16:00
 
07 Vestur
-
EB/Streymur
16:00
 
Vikingur
-
NSI Runavik
Georgia: Umaglesi Liga
14:00
Half Time
Dinamo Tbilisi
0 - 0
Lokomotivi Tbilisi
(0-0)
16:00
 
Torpedo Kutaisi
-
FS Rustavi
18:00
 
Saburtalo
-
Kolkheti-1913 Poti
Germany: 2. Bundesliga
13:30
73'
Hamburger SV
0 - 0
Bochum
(0-0)
13:30
73'
Jahn Regensburg
1 - 1
Darmstadt
(0-1)
13:30
72'
Paderborn
0 - 0
Union Berlin
(0-0)
Germany: 3. Liga
13:00
Finished
FSV Zwickau
2 - 2
Hansa Rostock
(2-0)
14:00
Half Time
Preußen Muenster
0 - 0
Wuerzburger Kickers
(0-0)
14:00
Half Time
Karlsruher SC
1 - 4
Wehen
(1-4)
Germany: Regionalliga
13:30
77'
VSG Altglienicke
3 - 2
Lokomotive Leipzig
(0-2)
13:30
76'
FSV Union Fuerstenwalde
1 - 0
Babelsberg
(0-0)
13:30
75'
ZFC Meuselwitz
2 - 2
VfB Auerbach
(0-1)
13:30
74'
FSV Wacker Nordhausen
1 - 3
Berliner AK 07
(0-1)
14:00
Half Time
Wattenscheid
0 - 0
RW Essen
(0-0)
14:00
48'
TSV Havelse
1 - 1
SSV Jeddeloh
(1-1)
14:00
Half Time
Eintracht Norderstedt
1 - 1
St.Pauli II
(1-1)
14:00
Half Time
Freiburg II
1 - 0
Ulm
(1-0)
15:00
 
FC Hansa Lueneburg
-
Oldenburg
15:00
 
Holstein Kiel II
-
FC Germania Egestorf-Langreder
15:00
 
VfL Oldenburg
-
BSV Rehden
15:00
 
SV Drochtersen/Assel
-
ETSV Weiche Flensburg
Gibraltar: Premier League
16:00
 
Mons Calpe SC
-
Lions Gibraltar
Greece: Super League
17:15
 
Levadiakos
-
Xanthi
18:00
 
Aris Thessaloniki FC
-
PAOK Thessaloniki FC
19:30
 
OFI Crete
-
Olympiacos
Guatemala: Premier League Guatemala
03:00
Finished
Coban Imperial
0 - 1
Guastatoya
(0-1)
19:00
 
Sanarate
-
Deportivo Chiantla
19:00
 
CSD Municipal
-
Deportivo Petapa
20:00
 
Deportivo Malacateco
-
CSD Comunicaciones
20:00
 
Antigua Guatemala
-
Club Xelaju
Honduras: Liga Nacional
02:30
Finished
Lobos UPNFM
1 - 3
CD Motagua
(1-1)
03:00
Finished
Real Espana
1 - 0
Platense FC
(0-0)
00:00
 
CD Olimpia
-
Juticalpa
00:00
 
Real de Minas
-
CD Marathon
Hong Kong: 1. Division
08:30
Finished
Hoi King
2 - 6
Pegasus FC
(2-3)
11:30
Finished
Kitchee
2 - 2
Tai Po
(2-0)
Hungary: NB II
14:30
32'
Duna Aszfalt TVSE
0 - 0
Bekescsaba
(-)
14:30
29'
Mosonmagyarovari TE 1904
0 - 0
Cegledi
(-)
14:30
29'
Kazincbarcikai BSC
0 - 0
Zalaegerszeg
(-)
14:30
30'
Soroksar SC
0 - 1
Vasas Budapest
(-)
14:30
31'
Dorogi FC
0 - 0
BFC Siofok
(-)
14:30
29'
Budafok
0 - 0
Budaors
(-)
15:30
 
Kaposvari
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
17:00
 
Aqvital FC Csakvar
-
Vac FC
17:00
 
Balmazujvaros
-
Gyori ETO
17:00
 
Gyirmot
-
Monori SE
India: ISL
16:00
 
Jamshedpur
-
Atletico de Kolkata
Iraq: Super League
14:00
 
Al Kahrabaa
-
Erbil
16:15
 
Naft Al Junoob
-
Al Shorta
Israel: Ligat-Al
19:00
 
Maccabi Petach Tikva
-
Bnei Sakhnin
20:00
 
FC Ashdod
-
Beitar Jerusalem
Italy: Serie B
15:00
 
Salernitana
-
Perugia
15:00
 
Venezia
-
Verona
21:00
 
Lecce
-
Palermo
Italy: Serie C1 A
14:30
31'
ASD Citta' Di Siracusa
0 - 1
Potenza
(-)
14:30
30'
Alma Juventus Fano
1 - 0
Sambenedettese
(-)
14:30
30'
AlbinoLeffe
0 - 1
Vis Pesaro
(-)
14:30
32'
Fermana
1 - 0
Bassano Virtus
(-)
14:30
31'
Gubbio
0 - 0
Sudtirol
(-)
14:30
30'
Monza
0 - 1
Teramo
(-)
15:00
Postponed
Viterbese
-
Cavese
(-)
15:30
 
Arzachena
-
Alessandria
16:30
 
Pistoiese
-
Novara
16:30
 
Pro Patria
-
Piacenza
16:30
 
Arezzo
-
Albissola
16:30
 
Pro Vercelli
-
Pontedera
16:30
 
Juventus U23
-
Robur Siena
16:30
Postponed
Entella
-
Lucchese
(-)
16:30
 
Rende
-
Bisceglie
16:30
 
Pordenone Calcio
-
Renate
16:30
 
Ravenna
-
FeralpiSalo
18:30
 
Imolese Calcio
-
Rimini
18:30
 
Virtus Verona
-
Giana Erminio
20:30
 
Pro Piacenza
-
Cuneo
Ivory Coast: 1. Division
17:30
 
Moossou FC
-
Bassam
17:30
 
San Pedro
-
AS Tanda
17:30
 
Bouake FC
-
Academia F. Amadou Diallo
20:00
 
Africa Sports
-
SO Armee
Jamaica: Premier League
22:00
 
Reno FC
-
Waterhouse FC
22:00
 
Humble Lions
-
Dunbeholden
22:00
 
UWI FC
-
Tivoli Gardens
00:00
 
Cavalier SC
-
Montego Bay United FC
02:00
 
Arnett Gardens
-
Portmore United
Japan: J. League
09:00
Finished
V-Varen Nagasaki
0 - 0
Jubilo Iwata
(0-0)
Japan: J. League 2
06:00
Finished
Montedio Yamagata
2 - 2
Avispa Fukuoka
(2-1)
07:00
Finished
Mito Hollyhock
3 - 2
Roasso Kumamoto
(1-0)
07:00
Finished
Tochigi SC
2 - 2
Ventforet Kofu
(1-1)
07:00
Finished
Tokyo Verdy
2 - 1
Tokushima Vortis
(1-0)
07:00
Finished
Yokohama FC
1 - 1
Omiya Ardija
(0-0)
07:00
Finished
Matsumoto Yamaga
0 - 0
FC Gifu
(0-0)
07:00
Finished
Kamatamare Sanuki
0 - 0
Renofa Yamaguchi
(0-0)
08:00
Finished
JEF United Chiba
2 - 4
Oita Trinita
(1-3)
09:05
Finished
Fagiano Okayama FC
1 - 0
Machida Zelvia
(1-0)
Japan: 3
06:00
Finished
SC Sagamihara
2 - 1
Cerezo Osaka U23
(1-0)
06:00
Finished
Azul Claro Numazu
1 - 2
Gamba Osaka U23
(0-0)
07:00
Finished
Thespakusatsu Gunma
1 - 0
Fukushima United
(-)
07:00
Finished
Kataller Toyama
1 - 1
Nagano Parceiro
(-)
07:00
Finished
Giravanz Kitakyushu
0 - 0
FC Tokyo U23
(0-0)
Jordan: 1. Division
16:00
 
Al-Faisaly
-
Al-Sareeh
18:30
 
Al-Jazeera
-
Ramtha SC
Kazakhstan: Premier League Championship
11:00
Finished
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
1 - 1
Zhetysu Taldykorgan
(0-1)
11:00
Finished
Kairat Almaty
0 - 0
Tobol Kostanay
(0-0)
11:00
Finished
Shakhter Karagandy
0 - 1
Aktobe
(0-1)
12:00
Finished
Atyrau
2 - 1
Akzhaiyk Uralsk
(1-1)
12:00
Finished
Irtysh Pavlodar
0 - 1
Kaisar Kyzylorda
(0-1)
Kuwait: 1. Division
16:45
 
Al Fahaheel
-
Al-Qadsia
19:05
 
Al-Arabi
-
Al-Jahra
Lebanon: 1. Division
14:30
28'
Al Akhaa Al Ahli
1 - 1
Tadamon Sour
(-)
14:30
 
Al-Nabi Shayth
-
Shabab Al Sahel
15:00
 
Al-Nejmeh
-
Salam Zgharta
Lithuania: A Lyga
12:00
Finished
Zalgiris Vilnius
2 - 2
Traku FK
(0-1)
12:00
Finished
Lietava Jonava
1 - 2
Suduva
(0-1)
Luxembourg: National Division
16:00
 
Una Strassen
-
Racing FC Union Luxembourg
16:00
 
Union Titus Petange
-
AS Jeunesse Esch
16:00
 
US Mondorf les Bains
-
US Rumelange
16:00
 
CS Fola Esch
-
FC Etzella Ettelbruck
16:00
 
FC Differdange 03
-
FC Victoria Rosport
16:00
 
RM Hamm Benfica
-
US Hostert
Malta: Premier League
15:00
1'
Mosta
0 - 0
Sliema Wanderers
(-)
17:15
 
Hibernians
-
Hamrun Spartans
Mexico: Liga MX
02:00
Finished
Pachuca
1 - 1
Santos
(1-0)
02:00
Finished
CF America
3 - 0
Tijuana
(2-0)
04:00
Finished
Necaxa
0 - 2
Leon
(0-1)
04:06
Finished
Monterrey
2 - 1
Toluca
(0-0)
19:00
 
Lobos de la BUAP
-
CD Guadalajara
23:30
 
Pumas
-
Tigres
01:00
 
Monarcas Morelia
-
Puebla
Mexico: Ascenso MX
02:00
Finished
Celaya
1 - 0
Atlante
(1-0)
04:00
Finished
FC Juarez
3 - 0
Cimarrones de Sonora
(2-0)
Moldova: National Division
15:00
 
CS Petrocub
-
FC Sfintul Gheorghe
16:00
 
FC Sheriff
-
FC Milsami Orhei
Montenegro: 2. Division
13:30
76'
Decic Tuzi
2 - 1
Jezero
(1-1)
13:30
71'
Jedinstvo BP
1 - 1
Igalo
(1-1)
13:30
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
FK Bokelj
13:30
 
Otrant
-
Kom
13:30
 
FK Arsenal Tivat
-
Berane
Morocco: Botola Pro
17:00
 
Youssoufia Berrechid
-
FAR Rabat
19:00
 
RSB Berkane
-
Hassania Agadir
21:00
 
Wydad Casablanca
-
MCO Oujda
Morocco: Elite 2
17:00
 
Raja Beni Mellal
-
IZK
17:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Widad Temara
New Zealand: ASB Premiership
02:00
Finished
Canterbury United
1 - 0
Southern United
(1-0)
03:00
Finished
Hamilton Wanderers
3 - 1
Waitakere United
(3-0)
03:00
Finished
Auckland City FC
3 - 1
Tasman United
(1-0)
03:10
Finished
Wellington Phoenix B
1 - 4
Team Wellington
(1-2)
Norway: GET-Ligaen
18:00
 
FK Haugesund
-
Odds Ballklubb
18:00
 
Lillestroem
-
Rosenborg
18:00
 
Ranheim
-
Bodoe/Glimt
18:00
 
Tromsoe
-
Start
18:00
 
Vaalerenga
-
Kristiansund BK
20:00
 
Stabaek
-
Brann
Norway: 1. Division
13:00
Finished
Tromsdalen
0 - 2
Hamarkameratene
(0-0)
15:00
1'
Aasane
0 - 0
Sogndal
(-)
15:00
 
Ull/Kisa
-
Kongsvinger
18:00
 
Levanger
-
Floroe
18:00
 
Mjoendalen
-
Jerv
18:00
 
Notodden
-
Stroemmen
18:00
 
Sandnes
-
Nest Sotra
Paraguay: Division Profesional
22:00
 
Sol de America
-
Cerro Porteno
00:10
 
Olimpia
-
Luqueno
Peru: Primera División
03:00
Finished
Sport Boys
3 - 1
Academia Cantolao
(1-1)
18:00
 
Sporting Cristal
-
CD UT Cajamarca
20:30
 
Deportivo Municipal
-
Comerciantes Unidos
23:00
 
Alianza Lima
-
FBC Melgar
Peru: Segunda Division
22:30
 
Alianza Atletico
-
Juan Aurich
22:30
 
Sport Loreto
-
Union Huaral
22:30
 
Alfredo Salinas
-
Deportivo Hualgayoc
22:30
 
Willy Serrato
-
Universidad Cesar Vallejo
22:30
 
Deportivo Los Caimanes
-
Cienciano
22:30
 
Carlos A. Mannucci
-
Club Sport Victoria
22:30
 
Deportivo Coopsol
-
Atletico Grau
Poland: Ekstraklasa
15:30
 
Zaglebie Lubin
-
Wisla Plock
18:00
 
Legia Warszawa
-
Wisla Krakow
Poland: 1. Division
14:00
Half Time
Warta Poznan
1 - 1
Chrobry Glogow
(1-1)
Portugal: Segunda Liga
12:15
Finished
Varzim
2 - 1
FC Porto B
(2-1)
Portugal: Cup
14:00
 
Vale Formoso
-
Coimbroes
16:00
 
Moura Atletico Clube
-
Maritimo
16:00
 
Torreense
-
Rio Ave
16:00
 
ARS Martinho
-
Moreirense
16:00
 
Lusitano FC
-
Nacional
16:00
 
SC Mirandela
-
Feirense
16:00
 
Maria da Fonte
-
Santa Clara
16:00
 
Estoril
-
Tondela
16:00
 
Pedras Salgadas
-
Chaves
16:00
 
Casa Pia
-
SC Angrense
16:00
 
Silves FC
-
Chaves B
16:00
 
AD Limianos
-
Sporting Covilha
16:00
 
Farense
-
Arouca
16:00
 
CDC Montalegre
-
Oriental
16:00
 
AD Fafe
-
Penafiel
16:00
 
Pacos de Ferreira
-
Gafanha
16:00
 
Uniao da Madeira
-
Uniao FC
16:00
 
Santa Iria
-
Praiense
16:00
 
RD Agueda
-
Louletano
16:00
 
Vilafranquense
-
Anadia
16:00
 
Leixoes
-
Amarante FC
16:00
 
Fatima
-
Boavista
16:00
 
Armacenenses
-
Vitoria de Setubal
17:00
 
Sacavenense
-
Aves
21:00
 
Felgueiras 1932
-
Braga
Qatar: Stars League
16:25
 
Al-Sailiya
-
Al-Shahaniya
18:35
 
Al-Khuraitiat
-
Al-Khor
Romania: Liga I
17:00
 
Gaz Metan Medias
-
Botosani
20:00
 
CS Universitatea Craiova
-
Steaua Bucuresti
Romania: Liga II Serie A
11:00
Finished
Farul Constanta
3 - 1
FC Arges Pitesti
(1-1)
13:00
Finished
Juventus Bucuresti
1 - 2
Petrolul Ploiesti
(1-1)
San Marino: Campionato
15:00
 
SP Libertas
-
Faetano
15:00
 
SS Pennarossa
-
Tre Penne Galazzano
15:00
 
Virtus Acquaviva
-
San Giovanni
Scotland: Premier League
14:30
31'
Hamilton Academical
0 - 0
Rangers
(-)
Serbia: Super Liga
13:00
Finished
FK Spartak Subotica
0 - 0
Partizan Belgrade
(0-0)
16:00
 
Dinamo Vranje
-
Backa Backa Palanka
Serbia: Prva Liga
14:30
 
Bezanija
-
FK Metalac
14:30
 
Indija
-
Teleoptik
14:30
 
Novi Pazar
-
Zarkovo
Slovakia: 1. Division
10:30
Finished
Zilina B
1 - 1
Slavoj Trebisov
(1-0)
Slovenia: PrvaLiga
14:45
14'
NK Celje
1 - 1
Krsko Posavje
(-)
17:00
 
Olimpija Ljubljana
-
ND Triglav
Slovenia: 2. Division
13:00
85'
Tabor
3 - 3
Drava Ptuj
(2-1)
South Africa: NFD Championship
15:30
 
Cape Umoya United
-
Witbank Spurs
15:30
 
Maccabi FC
-
Real Kings FC
15:30
 
Jomo Cosmos
-
University of Pretoria
15:30
 
Richards Bay
-
Uthongathi FC
South Korea: K. League Challenge
08:00
Finished
Gwangju FC
0 - 2
Suwon City
(0-0)
08:00
Finished
Ansan Greeners
3 - 1
Bucheon FC 1995
(1-0)
08:00
Finished
Seoul E-Land FC
0 - 1
FC Anyang
(0-1)
08:00
Finished
Daejeon Citizen
0 - 1
Busan I'Park
(0-0)
10:00
Finished
Ansan Police FC
1 - 0
Seongnam FC
(0-0)
Spain: Liga Adelante
12:00
Finished
Mallorca
1 - 1
Extremadura
(0-0)
16:00
 
Lugo
-
Gimnastic
18:00
 
Albacete
-
Almeria
18:00
 
Reus
-
Rayo Majadahonda
20:00
 
Zaragoza
-
Tenerife
20:30
 
Cadiz
-
Sporting Gijon
Spain: Segunda B
11:00
Finished
Ponferradina
0 - 0
Las Palmas B
(0-0)
11:30
Finished
Sevilla Atletico
0 - 1
Cartagena
(0-0)
12:00
Finished
Sporting Gijon B
3 - 1
Racing Santander
(1-1)
12:00
Finished
Melilla
2 - 2
UCAM Murcia
(1-2)
12:00
Finished
Atletico Malagueno
0 - 0
Futbol Club Jumilla
(0-0)
12:00
Finished
Atletico Baleares
2 - 1
Ontinyent
(1-0)
12:00
Finished
Conquense
1 - 1
Espanyol B
(1-0)
12:00
Finished
CF Peralada
1 - 2
Ebro
(0-1)
12:00
Finished
Fuenlabrada
2 - 0
Atletico Madrid B
(0-0)
12:00
Finished
Celta Vigo B
1 - 1
Real Madrid Castilla
(1-0)
12:00
Finished
Inter de Madrid
0 - 0
Unionistas de Salamanca
(0-0)
12:00
Finished
AD Union Adarve
3 - 2
Navalcarnero
(1-0)
12:00
Finished
Ibiza-Eivissa
4 - 0
Marbella
(2-0)
16:30
 
Tudelano
-
Real Sociedad B
17:00
 
Real Union
-
Arenas Getxo
17:00
 
CD Calahorra
-
Izarra
17:00
 
RS Gimnastica
-
Logrones
17:00
 
UP Langreo
-
Cultural De Durango
17:00
 
CD El Ejido 2012
-
San Fernando CD
17:00
 
Sabadell
-
CD Teruel
17:00
 
Ejea
-
UD Cornella
17:00
 
Alcoyano
-
Atletico Levante UD
17:00
 
Castellon
-
Valencia B
17:00
 
CF Salmantino
-
Rapido de Bouzas
17:00
 
Burgos CF
-
Pontevedra
17:00
 
Deportivo La Coruna B
-
S.S.Reyes
17:30
 
UE Olot
-
Lleida Esportiu
18:00
 
Real Murcia
-
CF Talavera de la Reina
18:00
 
CD Badajoz
-
Linense
18:00
 
Villanovense
-
Granada B
18:00
 
Guijuelo
-
Coruxo F.C.
18:30
 
Atletico Sanluqueno CF
-
Don Benito
18:30
 
Recreativo Huelva
-
Almeria B
19:00
 
Hercules
-
Badalona
Sweden: Allsvenskan
15:00
 
Haecken
-
Oestersunds FK
15:00
 
Djurgaarden
-
AIK
17:30
 
Elfsborg
-
GIF Sundsvall
17:30
 
Kalmar FF
-
IFK Norrkoeping
17:30
 
Trelleborgs FF
-
Sirius
Sweden: Superettan
15:00
1'
AFC United
0 - 0
Falkenbergs FF
(-)
17:30
 
IK Brage
-
Joenkoepings Soedra
Switzerland: Super League
16:00
 
Basel
-
Xamax
16:00
 
Lugano
-
St. Gallen
16:00
 
Sion
-
Grasshopper
Switzerland: Challenge League
14:30
32'
Wil
1 - 0
Chiasso
(-)
Tunisia: 1. Division
15:30
 
CS Sfaxien
-
Club Africain
15:30
 
Stade Tunisien
-
JS Kairouanaise
15:30
 
Etoile Metlaoui
-
Ben Guerdane
Tunisia: Ligue II
15:30
 
Sportive de Djerba
-
AS Ariana
15:30
 
AS Oued Ellil
-
Sfax Railways
15:30
 
Club Olimpique de Medenine
-
Avenir de La Marsa
15:30
 
ES Rades
-
Stade Sportif Sfaxien
Turkey: 1. Lig
13:00
Finished
Hatayspor
0 - 0
Osmanlispor FK
(0-0)
15:30
 
Karabukspor
-
Altay
18:30
 
Istanbulspor
-
Giresunspor
Ukraine: Premier League
13:00
Finished
Veres Rivne
1 - 0
Arsenal Kyiv
(1-0)
16:00
 
Olimpik Donetsk
-
Chernomorets Odessa
18:30
 
FC Olexandria
-
Karpaty
Ukraine: 1. Division
15:00
 
FC Prykarpattia 1981
-
Obolon-Brovar
Argentina: Four argentinian league
17:00
 
El Porvenir
-
Excursionistas
20:30
 
Sportivo Barracas
-
Sportivo Italiano
Uruguay: Primera Division
15:15
 
Fenix
-
Atenas
21:00
 
Club Atletico Torque
-
Cerro
21:00
 
Rampla Juniors
-
Danubio
21:00
 
Club Atletico Progreso
-
Boston River
21:00
 
Racing
-
Liverpool FC
21:00
 
River Plate
-
Montevideo Wanderers
21:00
Finished after awarded win
Defensor Sporting
3 - 0
El Tanque Sisley
(-)
Venezuela: Primera Division
22:00
 
Trujillanos FC
-
Estudiantes de Caracas
22:00
 
Portuguesa FC
-
Carabobo FC
22:00
 
Caracas
-
Zamora FC
22:00
 
Aragua FC
-
Zulia
22:00
 
Academia Puerto Cabello
-
Tachira
22:00
 
Mineros De Guayana
-
Deportivo La Guaira
22:00
 
Estudiantes Merida
-
Atletico Venezuela
22:00
 
Deportivo Anzoategui
-
Deportivo Lara
22:00
 
Metropolitanos FC
-
Monagas SC
Belgium: Belgian Third league
15:00
 
Rupel Boom
-
KSV Oudenaarde
15:00
 
Royal Knokke FC
-
Eendracht Aalst
15:00
 
FC Liege
-
KSK Heist
Denmark: 1. Division
13:45
61'
Fremad Amager
1 - 0
FC Helsingoer
(1-0)
13:45
58'
Nykoebing FC
0 - 1
Fredericia
(0-1)
13:45
61'
Naestved
0 - 0
Lyngby
(0-0)
13:45
59'
Thisted
0 - 2
FC Roskilde
(0-2)
13:45
60'
Viborg
1 - 1
Silkeborg
(0-1)
Denmark: 2. Division
13:00
Finished
Tarup/Paarup
2 - 0
Dalum
(1-0)
15:00
1'
Slagelse
0 - 0
Frem
(-)
England: Premier Reserve League
14:00
 
Liverpool U21
-
Derby U23
14:00
 
West Ham U21
-
Swansea U23
Finland: Veikkausliga
13:30
71'
HJK
1 - 0
Seinaejoen JK
(1-0)
13:30
72'
Ilves
0 - 0
FC Lahti
(0-0)
13:30
74'
KuPS
1 - 1
TPS
(0-1)
13:30
71'
VPS
0 - 1
RoPS
(0-0)
13:35
68'
FC Inter
0 - 1
Honka
(0-1)
13:35
70'
PS Kemi
1 - 0
IFK Mariehamn
(1-0)
Germany: Oberliga
10:45
Finished
HEBS Hamburg
4 - 3
Teutonia Ottensen
(3-2)
13:00
 
SC Duesseldorf West
-
Velbert
13:30
74'
TSG Neustrelitz
0 - 0
CFC Hertha 06
(0-0)
13:30
70'
SV Lichtenberg 47
1 - 0
SpVg BW 90 Berlin
(1-0)
13:30
 
SC Paderborn 07 II
-
Sportfreunde Siegen
14:00
 
Altonaer FC 93
-
TSV Buchholz
14:00
 
Niendorfer TSV
-
Condor Hamburg
14:00
 
SV Altluedersdorf
-
Staaken
14:00
Half Time
Hertha Zehlendorf
4 - 0
1. FC Lok Stendal
(-)
14:00
 
FC Eilenburg
-
Carl Zeiss Jena II
14:00
 
SV Eichede
-
Luebeck II
14:00
 
TSV Laegerdorf
-
TSV Bordesholm
14:00
 
Neumuenster
-
TSV Schilksee
15:00
 
HSC Hannover
-
Eintracht Northeim
15:00
 
Arminia Hannover
-
TuS Bersenbrueck
15:00
 
MTV Gifhorn
-
VfV Hildesheim
15:00
 
Spelle-Venhaus
-
FC Wunstorf
15:00
 
FC Hagen/Uthlede
-
MTV Wolfenbuettel
15:00
 
VfL Pinneberg
-
Wedeler TSV
15:00
 
TSV Schwabmuenchen
-
FC Ismaning
15:00
 
DJK Don Bosco Bamberg
-
DJK Ammerthal
15:00
 
ASV Vach
-
ATSV Erlangen
15:00
 
ASC Dortmund
-
RW Ahlen
15:00
 
TuS Ennepetal
-
TSG Sprockhoevel
15:00
 
TuS Haltern
-
TuS Erndtebrueck
15:00
 
Schalke 04 II
-
SV Schermbeck
15:00
 
FC Gievenbeck
-
Westfalia Rhynern
15:00
 
Eintracht Rheine
-
Holzwickeder
15:00
 
VFB Ginsheim
-
FC 1931 Eddersheim
15:00
 
Union Nettetal
-
TuRU Duesseldorf
15:00
 
VfB Speldorf
-
TV Jahn Hiesfeld
15:00
 
Ratinger SV
-
TSV Meerbusch
15:00
 
SW Essen
-
FC Monheim
15:00
 
Sportfreunde Baumberg
-
SpVg Schonnebeck
15:00
 
SC Borgfeld
-
Blumenthaler SV
15:00
 
Bergisch Gladbach
-
DJK BW Friesdorf
15:00
 
SV Frisia 03 RL
-
NTSV Strand
15:15
 
SC Westfalia Herne
-
FC Guetersloh
15:30
 
FSV Duisburg
-
FC Kleve
15:30
 
SFL Bremerhaven
-
Werder Bremen III
17:00
 
SV Tuerkguecue Ataspor
-
FC Unterfoehring
Greece: Football League 2
10:00
Finished
Panarkadikos FC
3 - 0
Eikosimias
(-)
11:00
Finished
Thyella Kamari
1 - 0
Agioi Anargyroi
(-)
12:00
Finished
Egaleo
2 - 1
Panthiraikos AO
(0-1)
12:30
 
Katastari
-
AO Ypato
13:30
 
Diagoras Vrachnaiika
-
Diagoras Rodos
15:00
 
Orfeas Xanthi
-
Ethnikos Alexandroupoli
15:00
 
Aspis Xanthi
-
Nestos Chrisoupolis
15:00
 
Pao Kosmio
-
AE Kalampaki
15:00
 
Kavala
-
Panserraikos FC
15:00
 
Ethnikos Sidirokastro FC
-
Alexandros Kilkis
15:00
 
Keravnos Pernis
-
Aris Avatou
15:00
 
Aetos Orfanou
-
Apollon Paralimniou
15:00
 
Alexandros Kallithea
-
Thriamvos Serviana
15:00
 
Kronos Argyrades
-
Souli Paramythia
15:00
 
AO Tilikratis Lefkada
-
Makedonikos Siatista
15:00
 
Lefkimmi
-
Grevena Aerata
15:00
 
Thesprotos FC
-
Acheron Kanalaki
15:00
 
AO Floriadas
-
Makedonikos Foufas
15:00
 
Anagennisi Karditsas
-
Pierikos FC
15:00
 
Almyros
-
Sellana
15:00
 
Niki Volou
-
Apollon Makrychori
15:00
 
Achilleas Neokaisareias
-
Oikonomos Tsaritsani
15:00
 
ΑΟ Stylis
-
Asteras Itea
15:00
 
Fokikos
-
Meteora
15:00
 
Thiseas Agria
-
Olympiacos Volou
15:00
 
Ethnikos Piraeus
-
Atromitos Piraeus
15:00
 
AE Neapoleos
-
Ionikos
15:00
 
Ampelokiakos
-
Episkopi Rethymno
15:00
 
Keratsini
-
Palaiochora
15:00
 
Giouchtas FC
-
OF Ierapetra
15:00
 
Proodeftiki
-
AEEK INKA
15:00
 
Ialysos
-
Niki Traganou
15:00
 
Acharnaikos FC
-
Panamvrakakikos
15:00
 
Panegialios
-
Thyella Diastavroseos
15:00
 
PAO Vardas
-
Panopoulou FC
15:00
 
Apollon Eretria
-
Haravianos Ilioupolis
15:00
 
Kallithea
-
PAS Korinthos
15:00
 
Aiolikos Mitilini
-
Agios Ierotheos
15:00
 
Ilisiakos Zografou
-
AO Chalkidas
15:00
 
Kalamata
-
APO Panargiakos
15:00
 
AE Pellanas Kastoreiou
-
Aspropyrgos Enosis
15:00
 
Mandraikos FC
-
Amvrysseas
15:00
 
Enosi Lerna
-
Asteras Vlahioti
15:00
 
Pamisos Messini
-
Ae Ermionidas
15:00
 
Niki Agathias
-
Anagennisi Giannitsa
15:00
 
Makedonikos FC
-
Edessaikos
15:00
 
Ermis Amyntaio
-
Agrotikos
15:00
 
PO Triglia
-
Melithes Melitis
15:00
 
Langadas
-
Olympiacos Kyminion
15:00
 
Almopos Aridaia
-
Elpis Skoutareos
15:00
 
Aris Palaiochori
-
Pao Koufalion
Hong Kong: Hong kong second division
07:30
Finished
Eastern District
5 - 0
Dreams Metro Gallery
(2-0)
07:30
Finished
South China
0 - 3
Happy Valley
(-)
07:30
Finished
Wong Tai Sin
0 - 7
Hong Kong FC
(0-5)
09:30
Finished
Double Flower
0 - 6
Rangers
(0-4)
09:30
Finished
Tai Chung
0 - 2
Wing Yee
(-)
09:30
Finished
SR Mutual
1 - 1
Citizen
(0-1)
09:30
Finished
Shatin SA
3 - 0
Central & Western
(-)
Iran: Azadegan League
13:45
68'
Mes Rafsanjan
1 - 1
Oxin Alborz
(1-1)
13:45
Live
Khoneh Be Khoneh
0 - 0
Shahin
(-)
13:45
 
Qashqai
-
Gol Gohar
Italy: Serie C2
14:30
 
Avellino
-
ASD Lanusei
14:30
 
Ladispoli
-
Castiadas
14:30
 
Marsala
-
Bari
15:00
 
Inveruno
-
Borgosesia
15:00
 
Lecco
-
Folgore Caratese
15:00
 
Bra
-
A.S. Casale
15:00
 
Arconatese
-
Lavagnese
15:00
 
Unione Sanremo
-
ASD Calcio Chieri 1955
15:00
 
Sestri Levante
-
US Fezzanese
15:00
 
US Bustese
-
Savona
15:00
 
SCD Ligorna
-
Borgaro Torinese
15:00
 
Caravaggio
-
Virtus Bergamo Alzanoseriate
15:00
 
Darfo Boario
-
Caronnese
15:00
 
Legnago Salus
-
Ciserano
15:00
 
Mantova
-
Como
15:00
 
Pontisola
-
Villa D'Alme
15:00
 
Pro Sesto
-
Olginatese
15:00
 
Rezzato
-
Ambrosiana
15:00
 
Villafranca
-
Sondrio Calcio
15:00
 
Seregno
-
Scanzorosciate
15:00
 
Montebelluna
-
Clodiense
15:00
2'
Campodarsego
0 - 0
Adriese
(-)
15:00
 
Cartigliano
-
Chions
15:00
 
Cjarlins Muzane
-
Delta Calcio Rovigo
15:00
 
Sandona
-
Virtus Bolzano
15:00
 
St. Georgen
-
ArzignanoChiampo
15:00
 
Tamai
-
Levico Terme
15:00
 
Trento
-
Este
15:00
 
SSD Albalonga
-
Monterosi
15:00
 
Citta di Anagni
-
Flaminia
15:00
 
Latina
-
Aprilia
15:00
 
Budoni
-
ASD Trastevere
15:00
 
Atletico SFF
-
Cassino
15:00
 
Torres
-
Vis Artena
15:00
 
Castrovillari
-
Roccella
15:00
 
Acireale
-
Sancataldese
15:00
 
Gela
-
Nocerina
15:00
 
Citta di Messina
-
Troina
15:00
 
Igea Virtus
-
Cittanovese
15:00
 
Locri
-
Rotonda
15:00
 
Marsala
-
Bari
15:00
 
US Palmese
-
Portici
15:00
 
US Palmese
-
Portici
15:00
 
AP Turris
-
Messina
15:00
 
AP Turris
-
Messina
15:00
 
Tuttocuoio
-
Viareggio
15:00
 
Cannara
-
Ghivizzano Borgoamozzano
15:00
 
Prato
-
Pianese
15:00
 
Real Forte Querceta
-
Aglianese
15:00
 
Sangimignano
-
Scandicci
15:00
 
Gravina
-
Ercolanese
15:00
 
ACD Nardo
-
Gelbison Cilento
15:00
 
Sarnese 1926
-
Audace Cerignola
15:00
 
Savoia
-
Taranto
15:00
 
Nola
-
Pomigliano
15:00
 
Citta di Fasano
-
Sorrento
15:00
 
Gragnano
-
Bitonto
15:00
 
Team Altamura
-
Francavilla Calcio 1927
15:00
 
Axys Zola
-
Modena
15:00
 
Ciliverghe Mazzano
-
Sasso Marconi
15:00
 
Classe
-
Fiorenzuola
15:00
 
Crema
-
Pavia
15:00
 
Mezzolara
-
San Marino
15:00
 
OltrepoVoghera
-
Adrense
15:00
 
Reggio Audace
-
Lentigione
15:00
 
Vigor Carpaneto
-
Pergolettese
15:00
 
Sammaurese
-
San Nicolo
15:00
 
Jesina
-
Vastese
15:00
 
Isernia
-
Campobasso
15:00
 
Savignanese
-
ASD Pineto
15:00
 
Cavenago Fanfulla
-
Calvina
16:00
 
Fidelis Andria
-
AZ Picerno ASD
Kosovo: Superliga
14:45
12'
Gjilani
0 - 0
Feronikeli
(-)
14:45
13'
Trepca 89
0 - 0
Llapi
(-)
Malta: Second Malta league
15:00
 
Qrendi
-
Pembroke Athleta F.C.
17:15
 
Naxxar Lions FC
-
Sirens FC
Portugal: Portuguese Third Division
16:00
 
Sertanense
-
Sintrense
Russia: Russian third league
12:00
Finished
Zenit Izhevsk
1 - 1
Volga Ulyanovsk
(1-1)
12:00
Finished
FC Ufa II
1 - 1
FC Chelyabinsk
(0-0)
13:00
Finished
Dinamo Stavropol
3 - 1
Spartak Nalchik
(1-1)
13:00
Finished
Khimik Novomoskovsk
1 - 0
Khimki 2
(1-0)
13:00
Finished
Legion Dynamo
2 - 0
Krasnodar 3
(0-0)
14:00
46'
Zvezda Perm
0 - 0
Ural II
(0-0)
14:00
Half Time
Neftekhimik
2 - 0
Lada Togliati
(2-0)
14:00
Half Time
SKA Rostov
0 - 0
Biolog Novokubansk
(0-0)
14:00
Half Time
Mashuk-KMV
2 - 2
FC Volgar
(2-2)
15:00
3'
KamAZ
0 - 0
Syzran-2003
(-)
15:00
 
Spartak Vladikavkaz
-
Kuban Krasnodar
15:00
 
Druzhba
-
Chernomorets Novorossiysk
17:00
 
Chayka
-
Angusht Nazran
18:00
 
Chertanovo Moscow 2
-
FC Dolgoprudny
Sweden: 1. Division
14:00
 
Skellefteaa
-
Karlslunds IF HFK
15:00
 
Syrianska
-
Akropolis IF
Sweden: 2. Division Norra Götaland
14:00
 
Nosaby IF
-
Oesterlen FF
14:00
 
Haessleholms IF
-
Raeppe GOIF
14:00
 
IFK Berga
-
Dalstorps IF
14:00
 
Assyriska IK
-
Naessjoe FF
14:00
 
Raaslaetts SK
-
Lindsdals IF
14:00
 
Soelvesborgs GOIF
-
Ifoe Bromoella IF
14:00
 
Asarums IF FK
-
IFK Haessleholm
14:00
 
Soedertaelje FK
-
Vaermdoe IF
14:00
 
Newroz FC
-
IFK Aspudden-Tellus
14:00
 
Huddinge IF
-
Nora-Pershyttan BK
14:00
 
IFK Haninge BRB
-
Vaermbols FC
14:00
 
AFK Linkoeping
-
Enskede IK
14:00
 
IK Sleipner
-
Eskilstuna City
14:00
 
Motala AIF FK
-
IF Sylvia
14:00
 
Varbergs GIF FK
-
Kvarnby IK
14:00
 
Ullareds IK
-
Saevedalens IF
14:00
 
FC Rosengaard
-
KSF Prespa Birlik
14:00
 
Hoegaborgs BK
-
Vinbergs IF
14:00
 
Halmia
-
BK Olympic
14:00
 
Lindome GIF
-
Assyriska BK
14:00
 
Hittarps IK
-
IFK Malmoe FK
Switzerland: Erste Liga Promotion
14:00
 
FC Muensingen
-
FC Koeniz
Switzerland: Erste Liga Classic
14:30
 
Luzern II
-
Buochs
15:00
 
Thun II
-
Echallens
15:30
 
FC Kosova
-
FC Wettswil-Bonstetten
Turkey: 2. Lig
12:30
Finished
Tokatspor
1 - 0
Kirklarelispor
(0-0)
13:00
Finished
Amed Sportif
1 - 4
Gumushanespor
(0-2)
13:30
 
Anadolu Selcukspor
-
Manisa Buyukşehir Belediyespor
13:30
 
Keciorengucu
-
Bodrumspor
13:30
 
Hacettepe Spor Kulubu
-
Inegolspor
13:30
 
Nigde Belediyespor
-
Bayrampasa
14:00
 
Darica Genclerbirligi
-
Bugsasspor
14:00
 
Karagumruk
-
Etimesgut Belediyespor
14:00
 
Tuzlaspor
-
Sivas Belediye Spor
14:00
Half Time
Usakspor
1 - 0
Ankara Demirspor
(-)
14:00
 
Sariyer
-
Gaziantepspor
18:00
 
Fethiyespor
-
Kahramanmaraspor
18:00
 
Urfaspor
-
Pendikspor
18:00
 
Menemen Belediyespor
-
Zonguldak Komurspor
18:00
 
Tarsus
-
Bandirmaspor
18:00
 
Manisaspor
-
Eyupspor
18:00
 
Sakaryaspor
-
Sancaktepe Belediyespor
18:00
 
Samsunspor
-
Kastamonuspor
Turkey: Fourth Turkey league
12:00
Finished
Duzcespor
1 - 0
Yeni Orduspor
(1-0)
13:00
Finished
Artvin Horaspor
5 - 1
Gebzespor
(1-0)
13:00
Finished
Yomraspor
2 - 1
Batman Petrolspor
(0-0)
13:00
Finished
Erzin Belediyespor
0 - 0
Sile Yildizspor
(0-0)
13:00
Finished
Van Buyuksehir Belediyespor
0 - 0
Ofspor
(0-0)
13:00
Finished
Elaziz Belediyespor
2 - 0
Pazarspor
(1-0)
13:00
Finished
Adiyamanspor
1 - 2
Catalcaspor
(1-1)
13:00
Finished
Cizrespor
1 - 0
Yeni Diyarbakirspor
(0-0)
13:00
Finished
Bayburt Genclikspor
1 - 0
Serik Belediyespor
(1-0)
13:00
Finished
Fatsa Belediyespor
2 - 0
Golcukspor
(0-0)
13:00
Finished
1461 Trabzon
2 - 1
Turgutluspor
(0-1)
13:30
71'
Kozan Belediyespor
0 - 0
Silivrispor
(0-0)
13:30
 
Corum Belediyespor
-
Bucaspor
14:00
 
Nazilli Belediyespor
-
Ergene Velimese Spor
14:00
 
Kocaeli Birlik Spor
-
Erbaaspor
14:00
 
Tepecikspor
-
Duzyurtspor
14:00
 
Sultanbeyli Belediyespor
-
Bergama Belediyespor
14:00
 
Kemer Tekirovaspor
-
Kizilcabolukspor
14:00
 
Alibeykoyspor
-
Yeni Altindag Belediyespor
14:00
 
Muglaspor
-
Halide Edip Adivar Spor
14:00
 
Bursa Niluferspor
-
Payas Belediyespor 1975
14:00
 
Kasimpasa Erokspor
-
Kirsehir Belediyespor
16:00
 
Tire 1922 Spor
-
Karakopru Belediyespor
18:00
 
Kocaelispor
-
Anadolu Uskudar 1908
USA: USL Pro League
04:00
Finished
Orange County Blues FC
4 - 0
Saint Louis FC
(2-0)
04:30
Finished
Sacramento Republic FC
1 - 2
Swope Park Rangers
(1-2)
Venezuela: Segunda Division
16:00
 
Libertador FC
-
Margarita
21:00
 
Yaracuy FC
-
Atletico Furrial
21:00
 
Deportivo Petare
-
Gran Valencia