Spain: La Liga
02:00
 
Real Betis
-
Mallorca
Germany: 1. Bundesliga
01:30
 
Bayern Munich
-
Paderborn
Italy: Serie A
01:45
 
Brescia
-
Napoli
France: Ligue 1
00:00
 
Nice
-
Brest
01:45
 
Metz
-
Lyon
England: Championship
01:45
 
Derby
-
Fulham
Copa Sudamericana
06:30
Finished
El Nacional
2 - 2
Fenix
(0-1)
06:30
Finished
Atletico MG
2 - 0
Union
(2-0)
Friendlies
14:00
Finished
Dinamo Moscow
4 - 0
Dinamo Minsk
(2-0)
16:45
 
FC Tambov
-
Krylya Sovetov Samara
17:00
11'
Brann
1 - 0
Aalesund
(-)
17:00
8'
CSKA Moscow
0 - 0
FC Rapperswil-Jona
(-)
20:00
 
Lillestroem
-
Bodoe/Glimt
21:00
 
Rosenborg
-
Ranheim
21:00
 
Sarpsborg 08
-
Gazovik Orenburg
22:00
 
Start
-
Jerv
CONCACAF Champions League
07:00
Finished
Deportiva San Carlos
3 - 5
New York City FC
(1-2)
09:00
Finished
CD Olimpia
2 - 2
Seattle Sounders FC
(0-1)
Netherlands: Eredivisie
01:00
 
RKC Waalwijk
-
Sparta Rotterdam
Portugal: Liga ZON Sagres
02:30
 
Aves
-
Vitoria de Guimaraes
Turkey: Super Lig
23:00
 
Sivasspor
-
Alanyaspor
Albania: Kategoria Superiore
23:00
 
Kukesi
-
KF Tirana
OFC Champions League
06:00
Finished
Henderson Eels
3 - 2
Lautoka
(0-1)
10:00
Finished
Malampa Revivors FC
3 - 0
Lae City Dwellers
(2-0)
Argentina: Torneo Inicial
04:00
 
Banfield
-
Aldosivi
Argentina: Primera B Nacional
05:05
 
Atletico Rafaela
-
CA Defensores de Belgrano
Australia: Hyundai A-League
12:15
Finished
Wellington Phoenix
2 - 0
Western United FC
(1-0)
14:30
Finished
Western Sydney Wanderers FC
5 - 2
Adelaide United
(4-2)
Australia: 2. Division
14:30
Finished
Melbourne Knights
3 - 3
Dandenong Thunder SC
(2-0)
14:45
Finished
Port Melbourne Sharks SC
1 - 1
Bentleigh Greens
(1-0)
15:00
Finished
Green Gully Cavaliers
0 - 2
Hume City FC
(0-1)
15:00
Finished
Campbelltown City
3 - 2
Adelaide Blue Eagles
(0-1)
15:30
 
Oakleigh Cannons
-
Heidelberg United
15:30
 
Dandenong City
-
St Albans Saints
Australia: Third australian league
15:00
 
White City Woodville
-
Adelaide Hills
15:00
 
Wolves FC
-
Southside Eagles
15:45
 
West Torrens Birkalla
-
Adelaide Victory
Australia: Youth 2
13:15
Finished
Oakleigh Cannons FC U20
1 - 1
Heidelberg United U20
(-)
13:30
Finished
Dandenong City U20
1 - 1
St Albans Saints U20
(-)
15:00
 
Redlands United U20
-
Capalaba Bulldogs U20
Austria: ADEG Erste Liga
00:10
 
Austria Lustenau
-
Dornbirn
00:10
 
Kapfenberger SV
-
BW Linz
00:10
 
SPG Pasching/LASK Juniors
-
SV Lafnitz
00:10
 
SK Austria Klagenfurt
-
Ried
00:10
 
Amstetten
-
FC Liefering
00:10
 
SV Horn
-
Austria Wien (A)
Belgium: Jupiler League
01:30
 
Kortrijk
-
Genk
Belgium: EXQI league
01:30
 
Oud-Heverlee
-
Union St.-Gilloise
Bolivia: LFPB
04:00
 
Bolivar
-
The Strongest
05:00
 
San Jose
-
Guabira
Brazil: Cup
06:30
Finished
Brusque
5 - 1
Remo
(1-0)
Brazil: State Leagues
06:30
Finished
Palmeiras
1 - 0
Guarani
(1-0)
00:30
 
Capital FC
-
Ceilandia
01:00
 
Botafogo SP
-
Inter de Limeira
04:15
 
Novorizontino
-
Mirassol
04:15
 
Nautico
-
Central PE
05:00
 
Coritiba
-
Cianorte
05:30
 
Gremio Anapolis
-
Vila Nova
Brazil: State 2
00:00
 
Monte Azul
-
Atibaia
04:00
 
Sertaozinho
-
Audax Sao Paulo
05:00
 
Taubate
-
Juventus SP
Bulgaria: B PFG
21:30
 
Pirin Blagoevgrad
-
Septemvri Sofia
Chile: Primera Division
21:00
 
Antofagasta
-
Universidad de Concepcion
03:30
 
Universidad Catolica
-
Deportes Iquique
Colombia: Liga Postobon
05:05
 
Deportivo Pasto
-
Envigado
Colombia: Cup 1
07:05
Finished
Atletico FC
1 - 2
Real Cartagena
(1-1)
Croatia: 1. Division
23:00
 
NK Varazdin
-
NK Lokomotiva
Croatia: 2. Division
20:00
 
Dubrava Zagreb
-
Cibalia
23:00
 
Medimurje
-
NK Hrvatski Dragovoljac
Cyprus: 2. Division
22:00
 
Aris Limassol
-
Ayia Napa
Denmark: Superliga
00:00
 
Hobro
-
FC Midtjylland
DR Congo: Super League
20:30
Postponed
Simba
-
Renaissance
(-)
Finland: Cup
00:00
 
VPS
-
FF Jaro
France: Ligue 2
01:00
 
Chambly
-
Nancy
01:00
 
Rodez
-
Lorient
01:00
 
Guingamp
-
Sochaux
01:00
 
Grenoble
-
Chateauroux
01:00
 
AC Ajaccio
-
Le Mans
01:00
 
Clermont Foot
-
Paris FC
01:00
 
Le Havre
-
Orleans
01:00
 
Niort
-
Valenciennes
France: National
01:00
 
AS Beziers
-
Creteil
01:00
 
Boulogne
-
Le Puy
01:00
 
Bourg en Bresse Peronnas
-
Pau
01:00
 
GFC Ajaccio
-
Dunkerque
01:00
 
Lyon la Duchere
-
Avranches
01:00
 
Quevilly
-
Concarneau
01:00
 
Toulon Var
-
Villefranche Beaujolais
01:00
 
Cholet
-
CA Bastia
Germany: 2. Bundesliga
23:30
 
Osnabrueck
-
Erzgebirge Aue
23:30
 
Wehen
-
Greuther Fuerth
Germany: 3. Liga
00:00
 
Viktoria Koeln 1904
-
Sonnenhof Gro├časpach
Germany: Regionalliga
23:30
 
Hoffenheim II
-
FCA Walldorf
00:00
 
TSG Balingen
-
Mainz 05 II
00:00
 
BFC Dynamo
-
VSG Altglienicke
00:00
 
FSV Wacker Nordhausen
-
SV Lichtenberg 47
00:30
 
Oberhausen
-
Sportfreunde Lotte
00:30
 
SV Drochtersen/Assel
-
Heider SV
00:30
 
Werder Bremen II
-
HSC Hannover
Gibraltar: Premier League
01:30
 
Lincoln Red Imps FC
-
Lions Gibraltar
Greece: Football League
19:00
 
Levadiakos
-
Doxa Dramas
India: I League
14:30
Finished
Neroca FC
3 - 2
Gokulam FC
(1-2)
India: ISL
20:00
 
Mumbai City FC
-
Chennaiyin FC
Iraq: Super League
17:30
 
Al Naft
-
Baghdad FC
19:30
 
Al Talaba
-
Al Najaf
Ireland: Airtricity League
01:45
 
Derry City
-
Finn Harps
01:45
 
Waterford United
-
Bohemian FC
01:45
 
Sligo Rovers
-
St. Patrick's Athletic
01:45
 
Shelbourne
-
Dundalk
02:00
 
Shamrock Rovers
-
Cork City
Ireland: 1. Division
01:45
 
Cabinteely
-
Bray Wanderers
01:45
 
Galway United FC
-
Athlone Town
01:45
 
Wexford Youths
-
UCD
Israel: Leumit League
19:00
 
Hapoel Ashkelon
-
SC Kfar Kasem
19:00
 
Hapoel Nir Ramat HaSharon
-
Hapoel Ironi Acre
19:00
 
Hapoel Afula
-
Hapoel Nazareth Illit
19:00
 
Hapoel Petah Tikva
-
Bnei Sakhnin
19:00
 
Beitar Tel Aviv Ramla
-
Hapoel Ramat Gan
Italy: Serie B
02:00
 
Cosenza
-
Frosinone
Japan: J. League
16:00
51'
Shonan Bellmare
1 - 2
Urawa Red Diamonds
(1-2)
Malta: Premier League
23:00
 
Sirens FC
-
Sliema Wanderers
00:00
 
Tarxien Rainbows
-
Floriana
01:00
 
Gzira United
-
Valletta
Mexico: Ascenso MX
08:30
Finished
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Club Zacatepec
(0-0)
Morocco: Botola Pro
22:00
 
Raja Beni Mellal
-
Raja Casablanca
Netherlands: Jupiler League
01:00
 
Cambuur
-
Roda
01:00
 
NAC Breda
-
Almere City FC
01:00
 
Go Ahead Eagles
-
NEC Nijmegen
01:00
 
Excelsior
-
FC Den Bosch
01:00
 
FC Dordrecht
-
De Graafschap
01:00
 
Telstar
-
MVV Maastricht
01:00
 
Helmond Sport
-
Jong Ajax
01:00
 
Jong PSV
-
FC Oss
N. Ireland: Premiership
01:45
 
Linfield
-
Crusaders
Oman: Mobile League
18:25
 
Al-Oruba
-
Fanja
19:15
 
Al Rustaq
-
Dhofar
19:30
 
Bahla
-
Saham
21:45
 
Mirbat
-
Al-Nasr Salalah
Paraguay: Division Profesional
03:00
 
12 de Octubre
-
Nacional
05:15
 
Libertad
-
Sol de America
Peru: Primera Divisi├│n
05:00
 
Binacional
-
CD UT Cajamarca
Poland: Ekstraklasa
23:00
 
Lodzki KS
-
Pogon Szczecin
01:30
 
Slask Wroclaw
-
Gornik Zabrze
Portugal: Segunda Liga
02:00
 
Vilafranquense
-
Farense
Qatar: Stars League
19:45
 
Al-Khor
-
Al-Rayyan
21:55
 
Qatar SC
-
Al-Sailiya
Romania: Liga II Serie A
00:00
 
Universitatea Cluj
-
FC Arges Pitesti
Saudi Arabia: 1. Division
19:10
 
Abha
-
Al Adalh
21:30
 
Al-Faisaly
-
Al-Ettifaq
23:30
 
Al Ahli
-
Al Fateh FC
Scotland: Premier League
01:45
 
St. Mirren
-
Hearts
Scotland: 1. Division
01:05
 
Dundee United
-
Inverness
Serbia: Super Liga
22:30
 
Vozdovac
-
FK Spartak Subotica
23:00
 
Javor
-
Mladost Lucani
Vietnam: V-league
16:00
Postponed
Hoang Anh Gia Lai
-
Than Quang Ninh
(-)
16:00
Postponed
QNK Quang Nam
-
CLB TP Ho Chi Minh
(-)
Wales: Premier Division
01:45
 
Aberystwyth
-
Penybont
02:00
 
Connah's Quay
-
TNS
South Africa: Nedbank Cup
00:00
 
Black Leopards
-
Amavaravara FC
Spain: Liga Adelante
02:00
 
Sporting Gijon
-
Cadiz
Switzerland: Challenge League
01:00
 
Winterthur
-
Lausanne
Syria: 1. Division
18:00
 
Tishreen
-
Al-Nawaeir
18:00
 
Al-Shorta
-
Jableh SC
18:00
 
Al-Taleiah
-
Hutteen
18:00
 
Al-Sahel
-
Al-Futowa
18:00
 
Al-Jazira
-
Al-Karamah
Thailand: Premier League
19:00
 
Rayong FC
-
Nakhon Ratchasima FC
Turkey: 1. Lig
22:00
 
Osmanlispor FK
-
Menemen Belediyespor
22:00
 
Eskisehirspor
-
Hatayspor
Uganda: Super League
19:00
 
URA FC
-
Vipers SC
19:30
 
Maroons FC
-
Kirinya Jinja SS
Argentina: Four argentinian league
02:00
 
Dock Sud
-
Central Cordoba de Rosario
Venezuela: Primera Division
05:00
 
Tachira
-
Zamora FC
England: Evo-Stik League
01:45
 
Ashton United
-
Hyde United
Germany: Oberliga
23:30
 
FSV Martinroda
-
Carl Zeiss Jena II
00:30
 
FC Strausberg
-
Tennis Borussia
00:30
 
SC Wiedenbrueck
-
FC Guetersloh
00:30
 
Oberneuland
-
Blumenthaler SV
01:00
 
Hamburger SV III
-
TuS Dassendorf
Kosovo: Superliga
18:00
 
KF Vushtrria
-
Drita
Malta: Second Malta league
23:00
 
Fgura United
-
Pembroke Athleta F.C.
01:15
 
Zejtun Corinthians FC
-
Qrendi
Thailand: Second Thailand league
18:00
 
Siam Navy FC
-
Udon Thani FC
Wales: Cymru Alliance
01:30
 
Llanelli
-
Swansea University
01:30
 
Briton Ferry
-
STM Sports
01:30
 
Haverfordwest
-
Ammanford
01:30
 
Afan Lido
-
Taffs Well
01:30
 
Cambrian & Clydach
-
Cwmbran Celtic