Europa League
15:30
 
KF Llapi
-
Wisla Krakow
16:00
 
Tobol Kostanay
-
Ruzomberok
17:00
 
Pafos FC
-
Elfsborg
17:00
 
Zira
-
FC Sheriff
19:00
 
Corvinul Hunedoara
-
Paksi SE
19:15
 
Maribor
-
Botev Plovdiv
Copa Sudamericana
01:30
 
Barcelona SC
-
Bragantino
01:30
 
Independiente del Valle
-
Boca Juniors
23:00
 
Palestino
-
Cuiaba
Friendlies
10:30
 
Boavista
-
Leixoes
13:00
 
Felgueiras 1932
-
Uniao de Leiria
13:00
 
FC Utrecht
-
Al-Rayyan
13:00
 
Al Ahli
-
Ujpest
13:00
 
Torreense
-
1º Dezembro
16:00
 
Union Berlin
-
Dynamo Kyiv
16:30
 
Panaitolikos
-
Lamia
17:00
 
Debrecen
-
Zilina
17:00
 
Reims
-
Sochaux
17:00
 
FSV Mainz
-
Eintracht Trier
17:00
 
Lazio
-
Trapani
17:00
 
Varbergs BoIS FC
-
Tvaaaakers IF
17:00
 
Rapid Wien (A)
-
Stadlau
17:30
 
SC Verl
-
Schalke 04
17:30
 
Ajax
-
Al-Wasl
18:00
 
Omonia Nicosia
-
AEK Athens
18:30
 
Galatasaray
-
Trencin
19:00
 
Crewe United
-
Ballymena United
19:00
 
Exmouth Town FC
-
Exeter
19:00
 
Panathinaikos
-
Maccabi Netanya
19:00
 
North Shields
-
Gateshead
19:15
 
Braga
-
Rayo Vallecano
23:00
 
Maritimo
-
Al Nassr FC
01:00
 
Podbrezova
-
Tatran Presov
01:00
 
SC Heerenveen
-
PEC Zwolle
01:00
 
Telstar
-
FC Dordrecht
01:00
 
Amstetten
-
Rapid Wien (A)
01:00
 
Albacete
-
Yeclano
01:00
 
Ujpest
-
Trencin
01:00
 
Chernomorets Odessa
-
FSK Mariupol
01:00
 
Obolon-Brovar
-
Chayka
01:00
 
Zorya
-
NK Lokomotiva
USA: Major League Soccer
01:30
 
Dallas Burn
-
Austin FC
01:30
 
Minnesota United
-
DC United
01:30
 
Nashville SC
-
Orlando City
03:30
 
LA Galaxy
-
Colorado Rapids
03:30
 
San Jose Earthquakes
-
Houston Dynamo
03:30
 
Seattle Sounders FC
-
St. Louis City
03:30
 
Vancouver Whitecaps
-
Sporting Kansas City
03:45
 
Los Angeles FC
-
Real Salt Lake
Argentina: Torneo Inicial
22:45
 
Argentinos Juniors
-
Tigre
23:00
 
Independiente Rivadavia
-
Gimnasia LP
01:00
 
Instituto
-
Independiente
Brazil: Serie A
01:30
 
Botafogo RJ
-
Palmeiras
01:30
 
Fortaleza
-
Vitoria
Brazil: Serie B
01:00
 
Operario Ferroviario
-
Goias
00:00
 
Vila Nova
-
Santos FC
01:00
 
Novorizontino
-
Chapecoense AF
Colombia: Liga Postobon
02:10
 
Alianza Petrolera
-
Atletico Nacional
00:00
 
Bucaramanga
-
Atletico Junior
Ecuador: Serie B
21:00
 
Leones del Norte
-
Nueve de Octubre
Germany: Regionalliga
18:00
 
Burghausen
-
Bayern Munich II
Iceland: 1. Deild
19:00
 
Fjolnir
-
Grindavik
20:15
 
ÍR
-
Keflavik
20:15
 
Grotta
-
Afturelding
20:15
 
Njardvik
-
Leiknir Reykjavik
Kazakhstan: 1. Division
13:00
 
Sport Academy Kairat
-
Ulytau
15:00
 
Kaisar II
-
Yassy Turkistan
Libya: 1. Division
17:00
 
Al-Nasr
-
Al-Madina
17:00
 
Asswehly
-
Al Ahli Benghazi
17:00
 
Al Ahli Tripoli
-
Al Hilal
Malawi: Super League
13:30
 
Be Forward Wanderers
-
Chitipa United
13:30
 
Dedza Dynamos
-
Kamuzu Barracks
13:30
 
Silver Strikers
-
Ekwendeni Hammers
13:30
 
Baka City
-
Moyale Barracks
Mauritius: Barclays League
15:30
 
Chebel Citizens
-
Petite Rivière Noire
15:30
 
Savanne
-
Pamplemousses
Mexico: Liga MX
02:00
 
Necaxa
-
Monterrey
02:06
 
FC Juarez
-
Pumas
04:00
 
Toluca
-
Mazatlan FC
04:00
 
Tigres
-
CF America
Singapore: S.League
12:45
 
Albirex Niigata FC
-
Balestier Khalsa FC
12:45
 
Home United FC
-
Tampines Rovers FC
Argentina: Four argentinian league
19:00
 
Centro Español
-
Lugano
USA: NASL
01:00
 
Birmingham Legion
-
Rhode Island
Venezuela: Primera Division
01:30
 
Metropolitanos FC
-
Monagas SC
22:00
 
Universidad Central
-
Angostura FC
00:45
 
Carabobo FC
-
Academia Puerto Cabello