Champions League
15:30
After penalty
KF Ballkani
1 - 2
UE Santa Coloma
pen 5-6
(0-0)
17:00
After penalty
Lincoln Red Imps FC
0 - 1
Hamrun Spartans
pen 5-4
(0-0)
17:00
Finished
HJK
1 - 1
FK Panevezys
(1-1)
17:00
Finished
Pyunik
0 - 1
Dinamo Minsk
(0-0)
18:00
Finished
NK Celje
2 - 1
Flora Tallinn
(0-1)
18:30
Finished
FCSB
4 - 0
Virtus Acquaviva
(3-0)
20:00
Finished
Decic Tuzi
1 - 1
TNS
(0-1)
20:00
Finished
Shamrock Rovers
2 - 1
Vikingur Reykjavik
(2-0)
Copa Sudamericana
23:00
Finished
Huachipato
2 - 3
Racing
(1-2)
Friendlies
09:00
Finished
Obolon-Brovar
0 - 1
Nyva Buzova
(0-0)
11:00
Finished
Viseu
0 - 0
Derby
(-)
12:00
Finished
Qarabag FK
1 - 0
Slaven
(0-0)
12:00
 
Telstar
-
Jong AZ Alkmaar
13:00
Finished
FC København
3 - 2
SønderjyskE
(1-1)
14:00
Finished
Luton
1 - 0
Rukh Vynnyky
(1-0)
14:00
Finished
Carl Zeiss Jena
2 - 1
ZFC Meuselwitz
(1-1)
15:00
Finished
LASK Linz
0 - 0
Puskas FC Academy
(0-0)
15:30
 
SC Dnipro-1
-
FC Olexandria
16:00
Finished
ND Ilirija Ljubljana
0 - 1
NK Varazdin
(-)
16:30
Finished
Sandhausen
2 - 1
Mamelodi Sundowns FC
(1-0)
16:30
 
Salernitana
-
Pescara
16:30
 
Salernitana
-
Folgore Pescara
17:00
Finished
Napoli
4 - 0
Anaune
(-)
17:30
Finished
Energie Cottbus
2 - 2
Hertha Berlin
(0-2)
17:30
Finished
Peckeloh
1 - 4
SC Wiedenbrueck
(-)
17:30
Finished
OFI Crete
0 - 3
Waasland-Beveren
(0-3)
18:00
Finished
SV Todesfelde
2 - 0
TuS Dassendorf
(0-0)
18:00
Finished
Al Arabi
0 - 4
FC Porto
(-)
18:00
Finished
Dresden Laubegast
3 - 3
Bischofswerdaer FV
(-)
18:30
 
Bahlinger SC
-
Freiburg
18:30
Finished
Barbate
0 - 5
Cadiz
(0-2)
19:00
Finished
Yeovil
0 - 3
Bristol Rovers
(0-2)
19:00
Finished
Longridge Town
0 - 5
AFC Fylde
(0-3)
19:00
Finished
Gosport Borough
1 - 3
Portsmouth
(0-1)
19:00
Finished
Stamford AFC
0 - 4
Doncaster
(0-1)
19:00
Finished
Comber Rec
0 - 4
Ballymena United
(-)
19:15
Finished
Crumlin United
0 - 8
Cliftonville
(-)
19:30
Finished
Warrington Rylands
2 - 1
Oldham
(1-1)
19:30
Finished
Canvey
1 - 2
Southend
(1-2)
19:30
Finished
Cheadle Heath
0 - 0
Altrincham
(-)
19:30
Finished
Wealdstone
1 - 2
Notts Co.
(0-2)
19:30
Finished
Stafford Rangers
1 - 4
Crewe
(0-2)
19:30
Finished
Greenisland
0 - 3
Carrick Rangers
(-)
19:30
Finished
Southport
2 - 1
Preston
(1-1)
19:30
Finished
Newry City AFC
1 - 1
Loughgall
(0-0)
19:30
Finished
Boston United
0 - 2
Grimsby
(0-0)
19:30
Finished
Cardiff
7 - 1
Penybont
(3-0)
19:30
Postponed
Telford
-
Shrewsbury
(-)
19:30
Finished
Ards
0 - 1
Portadown
(-)
19:45
Finished
Cray Valley Paper Mills
1 - 5
Ebbsfleet United
(0-1)
19:45
Finished
Leiston
1 - 3
Braintree Town
(0-1)
19:45
Finished
Hanwell Town
0 - 1
Maidenhead United
(0-0)
19:45
Finished
Hornchurch
0 - 3
Sutton United
(0-1)
19:45
Finished
Chesham United
0 - 2
Barnet
(0-2)
19:45
Finished
Hanworth Villa
0 - 5
Aldershot
(0-3)
19:45
Finished
Tamworth
2 - 0
Harborough Town
(1-0)
19:45
Finished
Spalding United
0 - 7
Peterborough
(0-2)
19:45
 
AFC Rushden & Diamonds
-
Milton Keynes Dons
19:45
Finished
Alfreton
1 - 2
Chesterfield
(1-0)
19:45
Finished
Lewes
0 - 2
Crawley
(0-1)
19:45
Finished
Welling
1 - 1
Leyton Orient
(0-1)
19:45
Finished
St.Albans
1 - 5
Leyton Orient
(1-3)
19:45
Finished
Scarborough Athletic
3 - 1
Hartlepool
(0-0)
19:45
Finished
Burscough
1 - 2
Morecambe
(0-0)
19:45
Finished
Tonbridge Angels
2 - 3
Bromley
(1-0)
22:30
Finished
Melksham Town
1 - 3
Swindon
(1-2)
23:00
 
Rukh Vynnyky
-
Sabah FA
01:00
 
Lugano
-
Lugano II
01:00
 
Vitoria de Guimaraes
-
Leixoes
01:00
 
Braga B
-
Santa Clara
Argentina: Primera B Metropolitana
01:10
Finished
Colegiales
1 - 0
CD UAI Urquiza
(0-0)
19:00
Finished
CA Fenix
1 - 0
Villa Dalmine
(1-0)
Australia: 2. Division
10:30
Postponed
Gold Coast United FC
-
Wolves FC
(1-1)
Australia: Third australian league
11:00
Finished
Bonnyrigg White Eagles
0 - 0
Inter Lions FC
(-)
Brazil: Serie A
23:00
Postponed
Internacional
-
Flamengo
(-)
23:00
Postponed
Fluminense
-
Atletico PR
(-)
23:00
Finished
Juventude
1 - 1
Atletico MG
(1-1)
01:00
Finished
Corinthians
2 - 1
Criciuma
(0-1)
Chile: Primera B
20:00
Finished
Barnechea
4 - 2
Deportes Santa Cruz
(3-1)
20:00
Finished
Rangers
2 - 3
Magallanes
(1-2)
22:30
Finished
Santiago Wanderers
1 - 1
Deportes Recoleta
(1-1)
China: Cup
12:35
Finished
Chengdu Qianbao FC
2 - 0
Nantong Zhiyun FC
(1-0)
Colombia: Liga Postobon
02:15
Finished
Chico FC
0 - 1
Once Caldas
(0-0)
22:00
Finished
Envigado
2 - 1
La Equidad
(1-1)
00:10
Finished
Rionegro Aguilas
1 - 2
America de Cali
(1-2)
Ecuador: Serie B
21:00
Finished
Alianza Cotopaxi
2 - 0
Chacaritas
(2-0)
Egypt: 1. Division
19:00
Finished
Coca Cola
1 - 2
Al Ahly
(1-1)
Malawi: Super League
13:30
Finished
Bangwe All Stars
0 - 0
Azam Tigers
(0-0)
Scotland: Scottish Communities League Cup
19:45
Finished
Airdrieonians
8 - 0
East Kilbride
(6-0)
19:45
Finished
Queen of South
2 - 0
Dumbarton
(1-0)
19:45
Finished
Ayr United
1 - 0
Falkirk
(1-0)
19:45
Finished
Dundee United
3 - 0
Stenhousemuir
(2-0)
19:45
After penalty
Elgin
1 - 1
Kelty Hearts
pen 5-4
(0-1)
19:45
Finished
Hibernian
5 - 1
Queen's Park
(3-0)
19:45
After penalty
Annan Athletic
2 - 2
Bonnyrigg Rose Athletic
pen 6-7
(2-1)
19:45
Finished
Arbroath
0 - 2
Dundee FC
(0-0)
19:45
Finished
Cove Rangers
0 - 5
Spartans
(0-2)
19:45
Finished
Dunfermline
0 - 2
Forfar
(0-1)
19:45
After penalty
Alloa Athletic
0 - 0
East Fife
pen 5-3
(0-0)
19:45
Finished
Greenock Morton
1 - 0
Brechin
(0-0)
19:45
After penalty
Montrose
1 - 1
Motherwell
pen 4-5
(0-1)
19:45
After penalty
Hamilton Academical
0 - 0
Stirling Albion
pen 2-4
(0-0)
19:45
Finished
Raith Rovers
2 - 1
Stranraer
(1-0)
Venezuela: Primera Division
21:00
Finished
Zamora FC
1 - 0
Madeira Club Lara
(1-0)
23:45
Finished
Estudiantes Merida
1 - 1
Tachira
(0-0)
USA: USL Pro League
00:30
Finished
Chattanooga Red Wolves SC
0 - 2
Charlotte Independence
(0-1)
USA: PDL
00:00
Finished
Vermont Green
0 - 0
Reading United
(-)
00:30
Finished
Western Mass Pioneers
0 - 0
FC Motown II
(-)
01:00
Finished
Houston FC
0 - 0
Brazos Valley
(-)
01:00
Finished
Virginia Beach United
0 - 0
SC United Bantams
(-)