England: Premier League
21:45
 
Wolverhampton Wanderers
-
Bournemouth
22:00
 
Crystal Palace
-
Newcastle United
22:00
 
Everton
-
Liverpool
22:00
 
Manchester United
-
Sheffield United
Copa Libertadores
03:00
Finished
Liverpool FC
1 - 0
San Lorenzo
(0-0)
03:00
Finished
Atletico MG
3 - 2
Club Atletico Penarol
(2-0)
03:30
Finished
Colo Colo
0 - 0
Alianza Lima
(0-0)
05:00
Finished
Atletico Junior
1 - 1
LDU de Quito
(1-1)
01:00
 
Huachipato
-
The Strongest
01:00
 
Botafogo RJ
-
Universitario de Deportes
01:00
 
Nacional
-
Tachira
France: Ligue 1
20:00
 
Lorient
-
PSG
22:00
 
Marseille
-
Nice
22:00
 
Monaco
-
Lille
England: Championship
21:45
 
Coventry
-
Hull
AFC Cup
12:00
 
Central Coast Mariners
-
Abdish-Ata
Copa Sudamericana
03:00
Finished
Sportivo Trinidense
2 - 0
Nacional Potosi
(1-0)
03:00
Finished
Deportivo Garcilaso
1 - 1
Cuiaba
(0-0)
03:30
Finished
Argentinos Juniors
1 - 0
Corinthians
(1-0)
05:00
Finished
Alianza Petrolera
1 - 3
Universidad Catolica
(1-0)
01:00
 
Danubio
-
Atletico PR
01:00
 
Coquimbo Unido
-
Racing Club
03:00
 
Bragantino
-
Luqueno
AFC Champions League
13:00
 
Yokohama F.Marinos
-
Ulsan Hyundai
Italy: Coppa Italia
22:00
 
Atalanta
-
Fiorentina
CONCACAF Champions League
05:15
Finished
CF America
1 - 1
Pachuca
(1-1)
Russia: Premier League
16:00
 
Gazovik Orenburg
-
Dinamo Moscow
18:15
 
Olimpiec Nizhny
-
Lokomotiv Moscow
20:30
 
Zenit St. Petersburg
-
Rubin Kazan
20:30
 
FC Krasnodar
-
Baltika
Netherlands: Eredivisie
19:45
 
Twente
-
Almere City FC
22:00
 
Ajax
-
Excelsior
Albania: 2 Albanian League
16:00
 
Korabi Peshkopi
-
Luzi 2008
Angola: 1. Division
18:00
Postponed
Petro de Luanda
-
São Salvador
(-)
Argentina: Primera B Metropolitana
21:00
 
Acassuso
-
Sacachispas FC
Australia: 2. Division
13:30
 
Sunshine Coast Wanderers
-
Lions FC
13:30
 
Peninsula Power
-
Olympic F.C.
Austria: tipp3-Bundesliga
19:30
 
SK Austria Klagenfurt
-
Salzburg
19:30
 
Hartberg
-
LASK Linz
21:30
 
Rapid Wien
-
Sturm Graz
Belgium: Jupiler League
21:30
 
Anderlecht
-
Cercle Bruges
21:30
 
Club Bruges
-
Genk
Bosnia-Herzegovina: Premier League
17:00
 
FK Zvijezda 09
-
FK Sloga Simin Han
19:00
 
Borac Banja Luka
-
Posusje
21:30
 
Zrinjski Mostar
-
FK Sarajevo
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
17:30
 
Kozara
-
Sloboda Mrkonjic Grad
17:30
 
Slavija Sarajevo
-
Drina Zvornik
17:30
 
Rudar Prijedor
-
FK Leotar
17:30
 
FK Romanija Pale
-
FK Laktasi
17:30
 
Velež Nevesinje
-
BSK Banja Luka
17:30
 
Ljubic Prnjavor
-
Famos
17:30
 
Zeljeznicar Banja Luka
-
Sutjeska
19:30
 
Radnik Bijeljina
-
Omarska
21:00
 
FK Modrica
-
FK Borac Kozarska Dubica
Brazil: Serie B
03:00
Finished
Brusque
3 - 1
Mirassol
(1-0)
Brazil: Serie C
02:00
 
Aparecidense
-
Sampaio Correa
Bulgaria: Cup
18:45
 
Ludogorets Razgrad
-
Hebar
Cameroon: 1. Division
16:00
 
Fauve Azur
-
Aigle Royal
18:00
 
Bamboutos
-
APEJES FC
Colombia: Cup 1
03:40
Finished
Tigres FC
1 - 0
Cucuta
(0-0)
23:30
 
Real Cartagena
-
Atletico Huila
00:00
 
CD Jaguares
-
Llaneros FC
03:00
 
Leones
-
Deportivo Pereira
Costa Rica: Primera Division
00:00
 
Grecia
-
Guanacasteca
Cyprus: 1. Division
18:00
 
Karmiotissa Pano Polemidion
-
Othellos Athienou
19:00
 
AEL Limassol
-
Nea Salamis
Denmark: U19 League
16:00
 
FC Koebenhavn U19
-
FC Nordsjaelland U19
Ecuador: Serie B
03:00
Finished
Vargas Torres
2 - 1
River Plate
(1-1)
23:00
 
Nueve de Octubre
-
Chacaritas
03:00
 
Leones del Norte
-
San Antonio
Egypt: 1. Division
17:00
 
El Geish
-
ENPPI
20:00
Postponed
Al Mokawloon Al Arab
-
El Zamalek
(-)
20:00
 
Pyramids FC
-
National Bank
El Salvador: Primera Division
00:00
 
Fuerte San Francisco
-
CD FAS
00:30
 
Once Municipal
-
CD Platense Municipal
Finland: Ykkonen
18:30
 
FF Jaro
-
KaePa
18:30
 
FC KTP
-
SJK Akatemia
18:30
 
PK-35 Helsinki
-
TPS
18:30
 
JaePS
-
SalPa
18:30
 
Mikkelin Palloilijat
-
JIPPO
Finland: Cup
19:30
 
Kirkkonummi
-
PK Keski-Uusimaa
20:00
 
Toejoen Veikot
-
Haka Juniorit
20:10
 
LPS
-
EPS II
Germany: 3. Liga
20:00
 
Saarbruecken
-
RW Essen
Germany: Regionalliga
20:00
 
Bayern Munich II
-
TSV Buchbach
20:00
 
SSV Jeddeloh
-
1. FC Phoenix Luebeck
20:00
 
Hamburger SV II
-
Oldenburg
Ghana: 1. Division
18:00
 
Dreams FC
-
Bechem United
Gibraltar: Premier League
22:00
 
Europa Point
-
St Joseph's
Greece: Super League
17:00
 
Lamia
-
PAOK Thessaloniki FC
19:30
 
Aris Thessaloniki FC
-
Olympiacos
20:30
 
AEK Athens
-
Panathinaikos
Guadeloupe: 1. Division
03:30
Finished
Cambrefort
1 - 0
Sporting Baie-Mahault
(0-0)
Guatemala: Premier League Guatemala
00:00
 
Deportivo Achuapa
-
Mixco
International: Haiti Premiére Division
23:00
 
Racing Club Haitien
-
América des Cayes
Honduras: Liga Nacional
04:00
Finished
Real Espana
2 - 1
Génesis
(2-0)
02:15
 
Olancho FC
-
CD Vida
Hungary: FA Cup
21:00
 
Nyiregyhaza Spartacus FC
-
Ferencvaros
Iceland: Cup
22:15
 
KÁ Hafnarfjördur
-
KR Reykjavik
22:15
 
Valur
-
FH Hafnarfjordur
22:15
 
Throttur Reykjavík
-
HK Kopavogs
23:00
 
Augnablik
-
Stjarnan
India: ISL
17:00
 
FC Goa
-
Mumbai City FC
Indonesia: Liga 1
11:00
 
Persebaya Surabaya
-
Bali United Pusam
15:00
 
Persik
-
PSS Sleman
Iraq: Super League
18:00
Postponed
Erbil
-
Al Talaba
(-)
Israel: Cup
20:30
 
Hapoel Beer Sheva
-
Maccabi Netanya
Japan: League Cup
13:00
 
Nara Club
-
Sanfrecce Hiroshima
13:00
 
Kataller Toyama
-
Shimizu S-Pulse
13:00
 
Fagiano Okayama FC
-
Yokohama FC
13:00
 
FC Ryukyu
-
Gamba Osaka
13:00
 
Blaublitz Akita
-
Shonan Bellmare
13:00
 
Roasso Kumamoto
-
Sagan Tosu
13:00
 
Nagano Parceiro
-
Kyoto Sanga FC
13:00
 
Thespakusatsu Gunma
-
Kashiwa Reysol
13:30
 
Gainare Tottori
-
Urawa Red Diamonds
Lithuania: A Lyga
18:00
 
FK Panevezys
-
Dziugas Telsiai
18:00
 
FK TransINVEST
-
Hegelmann Litauen
19:00
 
FK Kauno Zalgiris
-
Banga Gargzdai
20:00
 
Zalgiris Vilnius
-
Dainava Alytus
Mexico: Ascenso MX
23:00
 
Mineros de Zacatecas
-
Leones Negros
23:00
 
Cancun FC
-
Atlante
23:00
 
Celaya
-
Tapatio
Montenegro: 2. Division
18:00
 
Internacional Podgorica
-
Igalo
18:00
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
Grbalj Radanovici
18:00
 
Otrant
-
Lovćen
18:00
 
Berane
-
FK Iskra
18:00
 
FK Bokelj
-
Kom
Nicaragua: Campeonato Nacional
00:00
 
Matagalpa
-
Managua
02:00
 
Jalapa
-
UNAN Managua
Norway: Cup
19:00
 
Skjervoey
-
Alta
19:00
 
Floeya
-
Tromsoe
19:00
 
Junkeren
-
Bodoe/Glimt
19:00
 
Melhus
-
Ranheim
19:00
 
Stjoerdals Blink
-
Levanger
19:00
 
Traeff
-
Kristiansund BK
19:00
 
Strindheim
-
Molde
19:00
 
Hoedd
-
Aalesund
19:00
 
Stord
-
Lysekloster
19:00
 
Bjarg
-
Aasane
19:00
 
IL Froeya
-
Sogndal
19:00
 
Askøy
-
Brann
19:00
 
Torvastad
-
Viking
19:00
 
Vard Haugesund
-
Sandnes
19:00
 
Mandalskameratene
-
Bryne
19:00
 
Flekkeroey
-
Egersund
19:00
 
Pors Grenland
-
Odds Ballklubb
19:00
 
Fram Larvik
-
Arendal Fotball
19:00
 
Elverum
-
Hamarkameratene
19:00
 
Eidsvold TF
-
Mjoendalen
19:00
 
Ull/Kisa
-
Rosenborg
19:00
 
Frigg
-
KFUM
19:00
 
Baerum
-
Stabaek
19:00
 
Kjelsaas
-
Kongsvinger
19:00
 
Råde
-
Moss
20:00
 
Tromsdalen
-
Lyn
20:00
 
Jerv
-
Stroemsgodset
20:05
 
Stroemmen
-
Lillestroem
Peru: Segunda Division
23:30
 
Carlos Stein
-
Molinos El Pirata
03:00
 
Binacional
-
Ayacucho FC
Poland: 1. Division
19:00
 
Znicz Pruszkow
-
Arka Gdynia
19:00
 
Wisla Plock
-
Miedz Legnica
21:30
 
Lechia Gdansk
-
Polonia Warsaw
Portugal: Segunda Liga
22:15
 
AVS
-
FC Porto B
Qatar: Stars League
18:30
 
Umm Salal
-
Lekhwiya
18:30
 
Al-Shamal
-
Al Sadd
18:30
 
Al Arabi
-
Al Markhiya
18:30
 
Al-Wakra
-
Al-Garrafa
18:30
 
Al-Rayyan
-
Al-Ahli
18:30
 
Al Muaidar
-
Qatar SC
Romania: Liga I
16:45
 
Universitatea Cluj
-
CSMS Iasi
19:00
 
FC Viitorul Constanta
-
Rapid Bucuresti
21:45
 
Sepsi OSK
-
FCSB
Romania: Liga II Serie A
17:00
 
Comunal Selimbar
-
AFK Csikszereda
19:00
 
CS Mioveni
-
FC Unirea Slobozia
Russia: SUPRA-Championship
12:00
 
SKA-Khabarovsk
-
Rodina
16:00
 
Tyumen
-
Chernomorets Novorossiysk
17:00
 
FC Alania Vladikavkaz
-
Urozhay
17:00
 
FC Volgar
-
Torpedo Moscow
17:30
 
Akron Tolyatti
-
Leningradets
18:00
 
Neftekhimik
-
Shinnik Yaroslavl
18:00
 
Sokol Saratov
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
19:00
 
Khimki
-
KamAZ
19:30
 
FK Makhachkala
-
Arsenal Tula
San Marino: Campionato
21:45
 
Juvenes/Dogana
-
Domagnano
21:45
 
Folgore
-
FC Fiorentino
Sierra Leone: Premier League
20:00
 
East End Lions
-
Wilberforce Strikers
20:00
 
Bo Rangers
-
Real Republicans
Slovakia: 1. Division
16:00
 
Slovan Bratislava B
-
OFK Malzenice
17:30
 
Liptovsky Mikulas
-
Slavoj Trebisov
17:30
 
Puchov
-
Tatran Presov
17:30
 
Povazska Bystrica
-
Komarno
17:30
 
FC Petrzalka 1898
-
Spišská Nová Ves
17:30
 
Dolny Kubin
-
Humenne
17:30
 
FC STK 1914 Samorin
-
Zilina B
20:00
 
Spartak Myjava
-
FK Pohronie
Slovenia: Cup
21:00
 
Gorica
-
ND Beltinci
Sweden: Allsvenskan
20:00
 
AIK
-
IFK Vaernamo
20:00
 
IFK Gothenburg
-
Haecken
20:00
 
Brommapojkarna
-
Sirius
Switzerland: Challenge League
20:30
 
Stade Nyonnais
-
FC Vaduz
Turkey: Cup
20:30
 
Trabzonspor
-
Fatih Karagümrük
Uganda: Super League
16:00
 
Express FC
-
Kitara FC
16:00
 
Arua Hill SC
-
URA FC
19:00
 
NEC
-
BUL FC
Uruguay: Primera Division
21:00
 
Rampla Juniors
-
Defensor Sporting
Denmark: Danmarksserien
20:00
 
AB Taarnby
-
LSF
England: National League North/South
21:45
 
Maidstone
-
Aveley
England: Evo-Stik League
21:45
 
Plymouth Parkway
-
Hayes & Yeading United
Finland: Veikkausliga
19:00
 
Seinaejoen JK
-
HJK
Finland: Kakkonen
18:30
 
SexyPöxyt
-
Tampere
19:00
 
Pallo-Iirot
-
HJS Akatemia
19:00
 
TPV
-
Ilves-Kissat
19:00
 
Honka
-
EBK
Germany: Oberliga
19:30
 
SpVgg Bayern Hof
-
DJK Ammerthal
19:30
 
SV Hemelingen
-
Brinkumer SV
19:45
 
Rotenburger SV
-
Kickers Emden
19:45
 
SV Todesfelde
-
Preußen Reinfeld
19:45
 
FC Union Schafhausen
-
SpVg Frechen 20
20:30
 
Hohenwestedt
-
TSB Flensburg
20:30
 
Reinickendorfer Fuchse
-
Altglienicke II
Italy: Serie D
16:00
Postponed
Virtus Bolzano
-
Portogruaro
(0-0)
Russia: Russian third league
16:00
 
Kuban Kholding
-
Spartak Nalchik
16:00
 
Pobeda
-
Sevastopol
Scotland: Highland/Lowland
22:00
 
Brora Rangers
-
Wick Academy
Wales: Cymru Alliance
22:00
 
Holywell Town
-
Llanidloes Town FC
Zambia: 1. Division
16:00
 
FC MUZA
-
Nkwazi
Zimbabwe: 1. Division
16:00
 
TelOne
-
Bulawayo Chiefs
16:00
 
Ngezi Platinum FC
-
Yadah FC
16:00
 
Chicken Inn FC
-
Hwange
16:00
 
Herentals FC
-
Highlanders
16:00
 
FC Platinum
-
ZPC Kariba
16:00
 
Bikita Minerals
-
Simba Bhora FC