Champions League
17:55
 
Club Bruges
-
Galatasaray
17:55
 
Olympiacos
-
Tottenham
20:00
 
PSG
-
Real Madrid
20:00
 
Bayern Munich
-
FK Crvena zvezda
20:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Manchester City
20:00
 
Dinamo Zagreb
-
Atalanta
20:00
 
Atletico Madrid
-
Juventus
20:00
 
Bayer Leverkusen
-
Lokomotiv Moscow
Friendlies
19:30
 
DR Congo
-
Rwanda
AFC Champions League
11:00
90'
Kashima Antlers
1 - 1
Guangzhou Evergrande
(0-1)
USA: Major League Soccer
00:30
 
FC Cincinnati
-
Atlanta United
Argentina: Primera B Nacional
01:10
Finished
Chacarita Juniors
2 - 2
San Martin de Tucuman
(1-1)
Argentina: Copa Argentina
22:10
 
Talleres
-
Banfield
Armenia: Premier League
13:15
 
Artsakh
-
Shirak
14:30
 
Avan Academy
-
Ararat
Australia: Cup 1
10:30
Finished
Melbourne City FC
3 - 0
Western Sydney Wanderers FC
(2-0)
10:30
Finished
Brisbane Strikers
3 - 2
Moreland Zebras
(2-0)
Austria: Regionalliga
18:00
 
Schwaz
-
Reichenau
Botswana: Premier League
18:00
 
TAFIC
-
Prisons XI
18:00
 
Gaborone United
-
Botswana Defence Force XI
18:00
 
Orapa United FC
-
Gilport Lions
18:00
 
Morupule Wanderers
-
Notwane FC
18:00
 
Galaxy
-
Police XI
18:00
 
Extension Gunners
-
Miscellaneous
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Sao Bento
2 - 0
Vitoria
(1-0)
Colombia: Liga Postobon
01:30
Finished
Deportivo Cali
0 - 1
Alianza Petrolera
(0-0)
Colombia: Torneo Aguila
20:30
 
Fortaleza FC
-
Valledupar
21:00
 
Barranquilla FC
-
Tigres FC
Costa Rica: Primera Division
03:00
Finished
LD Alajuelense
2 - 1
Limon
(1-0)
20:00
 
Grecia
-
Club Sport Herediano
22:00
 
Universidad de Costa Rica
-
Deportiva San Carlos
01:00
 
Guadalupe FC
-
Santos de Guapiles
Croatia: 2. Division
15:00
 
Dubrava Zagreb
-
Rudes
15:30
 
NK Dugopolje
-
Hajduk Split B
15:30
 
NK Croatia Zmijavci
-
Osijek B
15:30
 
NK Kustosija
-
HNK Orijent 1919
15:30
 
Bjelo Brdo
-
NK Sesvete
17:00
 
Medimurje
-
Cibalia
17:00
 
Sibenik
-
NK Hrvatski Dragovoljac
Czech Republic: Het league
17:00
 
Teplice
-
Mlada Boleslav
Denmark: U17 League
17:15
 
Silkeborg U17
-
FC Midtjylland U17
DR Congo: Super League
15:30
 
Maniema Union
-
RCK
15:30
 
Nyuki
-
FC Lubumbashi sport
15:30
 
AC Rangers
-
Sanga Balende
15:30
Postponed
J.S. Bazano
-
Sanga Balende
(-)
El Salvador: Primera Division
22:30
 
Jocoro FC
-
Once Municipal
22:30
 
CD Aguila
-
Independiente FC
22:30
 
El Vencedor
-
Municipal Limeno
Estonia: Meistriliiga
17:00
 
Maardu Linnameeskond
-
Paide Linnameeskond
17:00
 
Trans Narva
-
Tammeka
17:30
 
Flora Tallinn
-
Levadia Maardu
North Macedonia: Prva Liga
14:30
 
Rabotnicki
-
Makedonija GjP
14:30
 
FK Sileks
-
FK Borec
14:30
 
Renova
-
KF Shkendija
14:30
 
FK Struga
-
FC Academy Pandev
14:30
 
Shkupi Skopje
-
FK Vardar Skopje
Faroe Islands: Effodeildin
19:00
 
NSI Runavik
-
Klaksvik
Georgia: Pirveli Liga
13:00
 
FC Shevardeni 1906
-
FC Zugdidi
13:00
 
Kakheti Telavi
-
FC Shukura Kobuleti
13:00
 
Tskhinvali
-
FC Guria Lanchkhuti
Germany: Regionalliga
14:00
 
Freiburg II
-
FSV Frankfurt
18:00
 
SV Heimstetten
-
VfB Eichstatt
Greece: Cup
13:00
 
AE Pellanas Kastoreiou
-
Ialysos
14:00
 
Veria FC
-
Diagoras Rodos
Guatemala: Premier League Guatemala
18:00
 
Siquinala
-
Club Xelaju
19:00
 
Santa Lucia Cotzumalguapa
-
CSD Municipal
21:30
 
Guastatoya
-
Antigua Guatemala
22:30
 
Sanarate
-
Iztapa
01:00
 
Coban Imperial
-
Deportivo Malacateco
Honduras: Liga Nacional
22:00
 
CD Marathon
-
CD Real Sociedad
22:30
 
Real de Minas
-
CD Vida
Hungary: NB II
15:00
 
Duna Aszfalt TVSE
-
Budafok
15:00
 
Kazincbarcikai BSC
-
Vac FC
15:00
 
Bekescsaba
-
Haladas
15:00
 
Soroksar SC
-
Gyirmot
15:00
 
Dorogi FC
-
BFC Siofok
15:00
 
Budaors
-
Szeged 2011
17:00
 
Vasas Budapest
-
MTK Budapest
18:00
 
Gyori ETO
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
18:00
 
Aqvital FC Csakvar
-
Szolnok
Iceland: Urvalsdeild
17:45
 
FH Hafnarfjordur
-
IBV Vestmannaeyjar
20:15
 
Fylkir
-
Vikingur Reykjavik
Indonesia: Liga 1
09:30
Finished
Barito Putera
1 - 4
Bhayangkara Surabaya United
(0-2)
09:30
Finished
Pusamania Borneo
2 - 1
Madura United
(0-1)
12:30
21'
Persib Bandung
1 - 0
Semen Padang
(-)
Iraq: Super League
12:00
Postponed
Naft Misan
-
Al Kahrabaa
(-)
13:45
 
Al Karkh
-
Alsinaat Alkahrabaiya
13:45
 
Baghdad FC
-
Al Quwa Al Jawiya
13:45
 
Al-Qasim
-
Al Naft
13:45
 
Naft Al Wasat
-
Al Diwaniya
13:45
 
Al Najaf
-
Al Kahrabaa
16:00
 
Al Shorta
-
Al Hedood
Italy: Serie C
19:30
 
Arezzo
-
Juventus U23
Japan: Cup
11:00
89'
Vissel Kobe
3 - 2
Kawasaki Frontale
(2-0)
11:00
90'
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Oita Trinita
(0-1)
11:00
90'
Sagan Tosu
4 - 2
Cerezo Osaka
(1-0)
11:00
90'
Jubilo Iwata
1 - 0
Shimizu S-Pulse
(0-0)
11:00
90'
V-Varen Nagasaki
2 - 1
Vegalta Sendai
(0-0)
11:05
89'
Ventforet Kofu
1 - 1
Hosei University FC
(1-0)
Kenya: KPL
13:00
 
Bandari
-
Zoo Kericho
Latvia: Virsliga
16:00
 
Riga FC
-
Ventspils
Lithuania: Cup
16:30
 
Banga Gargzdai
-
FK Palanga
Montenegro: Telekom 1. CFL
14:30
 
Grbalj Radanovici
-
Mladost Podgorica
14:30
 
Petrovac
-
FK Iskra
14:30
 
Kom
-
Rudar Pljevlja
14:30
 
Zeta
-
OFK Mladost Ljeskopolje
17:00
 
Buducnost Podgorica
-
Sutjeska
Montenegro: 2. Division
14:30
 
Decic Tuzi
-
Jezero
14:30
 
Mornar
-
FK Arsenal Tivat
14:30
 
FK Drezga
-
Jedinstvo BP
14:30
 
FK Lovcen
-
Ibar
14:30
 
FK Bokelj
-
Otrant
Norway: 1. Division
14:00
 
Tromsdalen
-
Sandnes
17:00
 
Notodden
-
Kongsvinger
17:00
 
Aalesund
-
KFUM
17:00
 
Sandefjord
-
Stroemmen
17:00
 
Skeid
-
Sogndal
17:00
 
Ull/Kisa
-
Jerv
17:00
 
Start
-
Nest Sotra
18:00
 
Raufoss
-
Hamarkameratene
Philippines: UFL
08:30
Finished
Kaya FC
0 - 2
Ceres-La Salle FC
(0-2)
09:00
Finished
Mendiola FC 1991
0 - 0
Stallion FC
(0-0)
Poland: Ekstraklasa
17:00
 
Wisla Plock
-
Legia Warszawa
Poland: 1. Division
18:00
 
Stal Mielec
-
GKS Tychy
18:00
 
Olimpia Grudziadz
-
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
18:30
 
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Miedz Legnica
19:00
 
Warta Poznan
-
Odra Opole
Poland: 2. Division
16:00
 
Lech Poznan ll
-
Polkowice
Scotland: Ramsdens Cup
19:45
 
Ballymena United
-
Rangers FC U21
Singapore: S.League
12:45
6'
Albirex Niigata FC
0 - 0
Balestier Khalsa FC
(-)
12:45
4'
Geylang International FC
0 - 0
Warriors FC
(-)
12:45
6'
Home United FC
0 - 0
Young Lions
(-)
13:15
 
Brunei DPMM
-
Tampines Rovers FC
Slovakia: Fortuna league
17:00
 
Spartak Trnava
-
FK Senica
Slovenia: Cup
14:30
 
ND Triglav
-
Mura
14:30
 
Brda
-
Domzale
15:30
 
Koper
-
Maribor
16:00
 
Aluminij
-
Tabor
South Africa: MTN 8 Cup
18:30
 
Mamelodi Sundowns FC
-
SuperSport United
South Korea: K League 2
11:30
63'
Gwangju FC
1 - 0
Bucheon FC 1995
(0-0)
11:30
64'
FC Anyang
0 - 2
Suwon City
(0-0)
12:00
Half Time
Ansan Police FC
0 - 0
Ansan Greeners
(0-0)
South Korea: Cup
11:00
90'
Daejeon Korail
0 - 1
Sangju Sangmu
(0-0)
11:00
89'
Hwaseong
1 - 0
Suwon Bluewings
(1-0)
Spain: Liga Adelante
18:00
Postponed
Fuenlabrada
-
Zaragoza
(-)
18:00
 
Huesca
-
Albacete
18:00
 
Lugo
-
Ponferradina
20:00
 
Deportivo La Coruna
-
Numancia
Spain: Segunda B
15:00
 
Celta Vigo B
-
Melilla
Uganda: Super League
14:30
 
KCCA FC
-
URA FC
14:30
 
Kyetume
-
Proline
Uruguay: Primera Division
20:00
 
Juventud de las Piedras
-
Club Atletico Progreso
20:00
 
Racing
-
River Plate
23:00
 
Cerro Largo
-
Defensor Sporting
00:00
 
Rampla Juniors
-
Club Atletico Penarol
USA: NASL
01:00
Finished
Nashville SC
1 - 0
Birmingham Legion
(0-0)
03:00
Finished
Seattle Sounders FC II
1 - 4
Real Monarchs SLC
(0-1)
00:00
 
Ottawa Fury
-
Tampa Bay Rowdies
00:30
 
Atlanta United II
-
Charleston Battery
00:30
 
Bethlehem Steel FC
-
Loudoun United
01:00
 
Saint Louis FC
-
New York Red Bulls II
England: Evo-Stik League
19:45
 
Tiverton
-
Merthyr Town
Italy: Serie D
14:00
 
Arzachena
-
Aprilia
14:00
 
Audace Cerignola
-
Casarano
Kosovo: Superliga
15:00
 
Trepca 89
-
FC Prishtina
15:00
 
Llapi
-
Drita
15:00
 
Gjilani
-
Ballkani
Norway: 3. Division Avdeling 1
11:00
 
Sunndal
-
Kraakeroey
Switzerland: Erste Liga Promotion
19:00
 
Basel II
-
Bavois
Switzerland: Erste Liga Classic
19:00
 
La Chaux-de-Fonds
-
Olympique de Geneve
19:00
 
Lancy FC
-
Terre Sainte
19:00
 
Baden
-
FC Bassecourt
19:00
 
Wohlen
-
Muttenz
Tanzania: Premier League
14:00
 
Polisi Morogoro
-
Azam FC
14:00
Postponed
Mbeya City
-
Young Africans
(-)
Zambia: 1. Division
14:00
 
Nakambala Leopards
-
Zesco United
Zimbabwe: 1. Division
14:00
 
Harare City
-
CAPS United
14:00
 
Yadah FC
-
Bulawayo Chiefs