England: Premier League
18:00
 
Sheffield United
-
Leeds
20:00
 
Tottenham
-
Newcastle United
22:30
 
Manchester City
-
Leicester
01:00
 
West Ham
-
Wolverhampton Wanderers
Spain: La Liga
17:00
 
Osasuna
-
Levante
19:00
 
Eibar
-
Athletic Bilbao
21:00
 
Atletico Madrid
-
Granada
23:30
 
Cadiz
-
Sevilla
23:30
 
Valladolid
-
Celta Vigo
02:00
 
Barcelona
-
Villarreal
Germany: 1. Bundesliga
20:30
 
Hoffenheim
-
Bayern Munich
23:00
 
Freiburg
-
Wolfsburg
Italy: Serie A
17:30
 
Spezia
-
Sassuolo
20:00
 
Napoli
-
Genoa
20:00
 
Verona
-
Udinese
23:00
 
Crotone
-
AC Milan
01:45
 
Roma
-
Juventus
France: Ligue 1
18:00
 
Bordeaux
-
Nice
20:00
 
Angers
-
Brest
20:00
 
Dijon
-
Montpellier
20:00
 
Monaco
-
Strasbourg
20:00
 
Nimes
-
Lens
22:00
 
Lorient
-
Lyon
02:00
 
Reims
-
PSG
England: Championship
19:00
 
Bristol City
-
Sheffield Wednesday
22:00
 
Bournemouth
-
Norwich
AFC Champions League
20:40
 
Persepolis
-
Al-Sadd
00:45
 
Al Nassr FC
-
Al-Taawon
Russia: Premier League
18:00
 
Arsenal Tula
-
FC Rostov
20:30
 
Terek Grozny
-
Ural
23:00
 
CSKA Moscow
-
Lokomotiv Moscow
23:00
 
FC Rotor Volgograd
-
Rubin Kazan
USA: Major League Soccer
06:00
 
DC United
-
New England Rev.
06:00
 
New York Red Bulls
-
Impact De Montreal
06:30
 
Chicago Fire
-
Atlanta United
06:30
 
Philadelphia Union
-
Inter Miami CF
06:30
 
Toronto FC
-
Columbus Crew
07:00
 
Minnesota United
-
Real Salt Lake
Netherlands: Eredivisie
17:15
 
Feyenoord
-
ADO Den Haag
19:30
 
FC Utrecht
-
RKC Waalwijk
21:45
 
Heracles
-
PSV Eindhoven
21:45
 
FC Emmen
-
Willem II
EURO U-17 qualification
19:00
Postponed
Israel U17
-
Kazakhstan U17
(-)
19:00
Postponed
Sweden U17
-
Finland U17
(-)
19:00
Postponed
Denmark U17
-
Armenia U17
(-)
19:00
Postponed
Serbia U17
-
Latvia U17
(-)
Portugal: Liga ZON Sagres
21:30
 
Farense
-
Nacional
22:00
 
Gil Vicente
-
Portimonense
00:30
 
Pacos de Ferreira
-
Sporting CP
03:00
 
Rio Ave
-
Vitoria de Guimaraes
Turkey: Super Lig
17:30
 
Rizespor
-
Alanyaspor
20:00
 
Konyaspor
-
Besiktas
20:00
 
Sivasspor
-
Ankaragucu
23:00
 
Galatasaray
-
Fenerbahce
Armenia: 1. Division
19:00
 
Ararat II
-
Pyunik II
Australia: 2. Division
08:15
Finished
Woden Valley
1 - 2
Monaro Panthers
(0-1)
11:30
Finished
Charlestown City Blues
1 - 0
Weston Workers
(0-0)
11:30
Finished
Wollongong Wolves
1 - 0
Western Sydney Wanderers FC Youth
(1-0)
12:00
 
Rockdale City Suns
-
APIA Leichhardt Tigers
13:00
 
Sunshine Coast Wanderers
-
Peninsula Power
13:00
 
Lions FC
-
Brisbane Roar FC Youth
13:30
 
Gold Coast United FC
-
Eastern Suburbs
15:00
 
Olympic F.C.
-
Gold Coast Knights
Australia: Third australian league
12:00
 
Central Coast Mariners Youth
-
Bonnyrigg White Eagles
12:00
 
Ipswich Knights
-
Sunshine Coast
12:00
 
St George City
-
Newcastle Jets Youth
13:00
 
Grange Thistle
-
Caboolture FC
15:00
 
Toowong
-
Brisbane Knights
15:00
 
Acacia Ridge FC
-
Albany Creek
Australia: Youth 2
10:45
 
Lions FC U20
-
Brisbane Roar U20
11:00
 
Sunshine Coast Wanderers U20
-
Peninsula Power U20
11:30
 
Gold Coast United FC U20
-
Eastern Suburbs U20
12:30
 
Olympic F.C. U20
-
Gold Coast Knights U20
Austria: tipp3-Bundesliga
19:30
 
Austria Wien
-
Admira Moedling
19:30
 
Hartberg
-
Sturm Graz
22:00
 
LASK Linz
-
Wolfsberger AC
Austria: ADEG Erste Liga
15:30
 
Rapid Wien (A)
-
Floridsdorfer AC
Austria: Regionalliga
15:30
 
WSG Swarovski Tirol II
-
Telfs
15:30
 
Reichenau
-
Hall
15:30
 
SC Imst
-
FC Wacker Innsbruck (A)
20:00
 
Wolfsberger AC (A)
-
Deutschlandsberger SC
21:00
 
Rankweil
-
Roefix Roethis
21:00
 
FC Wolfurt
-
Austria Lustenau (A)
21:30
 
Admira Moedling (A)
-
SV Leobendorf
Azerbaijan: Premier League
22:00
 
FK Neftchi
-
FK Qabala
Belarus: Premier Division
19:00
 
Belshina Bobruisk
-
Shakhtyor Soligorsk
21:00
 
Dinamo Minsk
-
FK Vitebsk
23:00
 
Rukh Brest
-
FK Slutsk
Belgium: Jupiler League
18:30
 
Standard Liege
-
Zulte-Waregem
21:00
 
Anderlecht
-
Eupen
23:15
 
Club Bruges
-
Cercle Bruges
01:45
 
Royal Excel Mouscron
-
Sporting Charleroi
Belgium: EXQI league
21:00
 
Lommel
-
Deinze
01:00
 
Oosterzonen
-
Seraing United
Bosnia-Herzegovina: Premier League
23:00
 
FK Sloga Simin Han
-
Sloboda Tuzla
01:00
 
Siroki Brijeg
-
FK Mladost Doboj Kakanj
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
20:30
 
GOSK Gabela
-
Posusje
20:30
 
Igman Konjic
-
Brazil: Serie A
07:00
Finished
Atletico MG
3 - 1
Gremio
(1-0)
21:00
 
Vasco da Gama
-
Bragantino
02:00
 
Palmeiras
-
Flamengo
04:15
 
Atletico GO
-
Botafogo RJ
04:15
 
Ceara
-
Goias
06:30
 
Santos FC
-
Fortaleza
Brazil: Serie B
07:00
Postponed
Sampaio Correa
-
Nautico
(-)
06:30
 
Ponte Preta
-
Confianca
Brazil: Serie C
01:00
 
Volta Redonda
-
Brusque
01:30
 
Ypiranga RS
-
Ituano FC
02:00
 
Tombense FC
-
Londrina EC
04:00
 
Remo
-
Manaus FC
Bulgaria: A Grupa
22:45
 
Cherno More Varna
-
Arda Kardzhali
01:00
 
Lokomotiv Plovdiv
-
PFC CSKA-Sofia
Bulgaria: B PFG
20:30
 
Botev Lukovit
-
Minyor Pernik
Chile: Primera Division
02:00
 
Union Espanola
-
Universidad de Chile
Chile: Primera B
21:00
 
Puerto Montt
-
Cobreloa
22:00
 
Deportes Valdivia
-
Magallanes
23:30
 
Melipilla
-
Atletico Nublense
23:30
 
San Luis
-
Union San Felipe
23:30
 
Rangers
-
San Marcos
China: Super League
14:30
 
Shandong Luneng
-
Guangzhou R&F F.C.
14:30
 
Shanghai Shenhua
-
Henan Jianye
14:30
 
Shenzhen FC
-
Jiangsu Suning FC
19:00
 
Guangzhou Evergrande
-
Dalian Yifang
China: League
14:00
 
Zhenjiang Huasa
-
Xinjiang Tianshan
14:30
 
Shaanxi Changan
-
Meizhou Hakka
15:00
 
Nei Mongol Zhongyou FC
-
Chengdu Qianbao FC
18:00
 
Heilongjiang Lava Spring FC
-
Nantong Zhiyun FC
18:35
 
Suzhou Dongwu
-
Beijing BG
18:35
 
Hangzhou Greentown
-
Shenyang Urban FC
Colombia: Liga Postobon
08:10
Finished
Tolima
1 - 0
America de Cali
(1-0)
02:00
 
Chico FC
-
Cucuta
04:00
 
Deportivo Cali
-
Alianza Petrolera
06:05
 
Independiente Medellin
-
Deportivo Pereira
Colombia: Torneo Aguila
02:00
 
Tigres FC
-
Atletico FC
03:30
 
Valledupar
-
Atletico Huila
Costa Rica: Primera Division
09:00
Finished
LD Alajuelense
2 - 0
Club Sport Herediano
(1-0)
00:00
 
C.S. Cartagines
-
Deportivo Saprissa
03:00
 
ADR Jicaral
-
Sporting San Jose
04:00
Postponed
Limon
-
Deportiva San Carlos
(-)
Costa Rica: Liga de Ascenso
07:00
Finished
Santa Ana
2 - 0
Deportiva Carmelita
(-)
00:00
 
Municipal San Ramon
-
Juventud Escazucena
03:00
 
AD Aserri
-
Turrialba
04:00
 
Universidad de Costa Rica
-
AD Municipal Liberia
Croatia: 1. Division
00:05
 
Hajduk Split
-
NK Varazdin
Croatia: 2. Division
21:00
 
Dinamo Zagreb B
-
Dubrava Zagreb
21:00
 
Bjelo Brdo
-
Cibalia
22:00
 
Opatija
-
HNK Orijent 1919
Cyprus: 1. Division
00:30
Postponed
APOEL Nicosia
-
Doxa Katokopia
(-)
00:30
Postponed
Ethnikos Achnas
-
Anorthosis
(-)
Cyprus: 2. Division
20:30
 
ASIL Lysi
-
Omonia Aradippou
Czech Republic: Het league
20:30
 
Viktoria Plzen
-
Brno
20:30
 
Pardubice
-
Liberec
20:30
 
Jablonec
-
Opava
23:00
 
Pribram
-
Sparta Prague
Czech Republic: Druha League
15:15
 
Blansko
-
Zizkov
21:30
 
FK Varnsdorf
-
Dukla Praha
Denmark: Superliga
19:00
 
AGF
-
OB
19:00
 
SønderjyskE
-
AaB
21:00
 
Brøndby IF
-
AC Horsens
23:00
 
Vejle Boldklub
-
FC København
Denmark: 1. Division
19:00
 
FB
-
Damsoe
Ecuador: Ecuadorian Serie A
07:30
Finished
Independiente del Valle
1 - 1
Barcelona SC
(1-1)
07:30
Finished
Tecnico Universitario
0 - 5
LDU de Quito
(0-1)
02:00
Postponed
Aucas
-
Independiente del Valle
(-)
02:00
Postponed
El Nacional
-
Universidad Catolica
(-)
02:00
Postponed
Delfin
-
River Plate
(-)
02:00
Postponed
LDU de Quito
-
Emelec
(-)
02:00
Postponed
Tecnico Universitario
-
CSD Macara
(-)
02:00
Postponed
Barcelona SC
-
Deportivo Cuenca
(-)
02:00
Postponed
LDU Portoviejo
-
Orense
(-)
02:00
Postponed
Mushuc Runa
-
Olmedo
(-)
03:30
 
Delfin
-
Universidad Catolica
06:00
 
Emelec
-
Deportivo Cuenca
Ecuador: Serie B
03:00
Postponed
Manta
-
Gualaceo SC
(-)
03:00
Postponed
Santa Rita
-
Duros del Balon
(-)
03:00
Postponed
Puerto Quito
-
Chacaritas
(-)
03:00
Postponed
Alianza Cotopaxi
-
CD America de Quito
(-)
03:00
Postponed
Nueve de Octubre
-
Fuerza Amarilla SC
(-)
Egypt: 1. Division
01:00
 
El Zamalek
-
El Gounah
England: League 1
21:00
 
Lincoln
-
Charlton
England: FA Trophy
21:00
Postponed
Concord Rangers
-
Harrogate
(-)
Estonia: Meistriliiga
17:00
 
TJK Legion
-
Tammeka
19:00
 
Nomme JK Kalju
-
Trans Narva
North Macedonia: Prva Liga
20:00
 
Renova
-
Makedonija GjP
20:00
 
FK Vardar Skopje
-
Belasica
20:00
 
Pelister
-
KF Shkendija
20:00
 
FK Struga
-
Shkupi Skopje
20:00
 
FC Academy Pandev
-
FK Sileks
Faroe Islands: Effodeildin
21:00
 
NSI Runavik
-
Skala
21:00
 
Klaksvik
-
AB Argir
21:00
 
TB Tvoeroyri
-
Vikingur
22:00
 
Fuglafjørdur
-
EB/Streymur
Germany: 2. Bundesliga
18:30
 
St. Pauli
-
FC Heidenheim
18:30
 
Karlsruher SC
-
Bochum
18:30
 
Nuernberg
-
Sandhausen
Germany: 3. Liga
18:00
 
Dynamo Dresden
-
Waldhof Mannheim
19:00
 
SV Tuerkguecue Ataspor
-
Kaiserslautern
Germany: Regionalliga
18:00
 
Hamburger SV II
-
Heider SV
18:30
 
BFC Dynamo
-
Optik Rathenow
18:30
 
Hertha Berlin II
-
Chemnitzer FC
18:30
 
Berliner AK 07
-
Bischofswerdaer FV
18:30
 
FSV Union Fuerstenwalde
-
VSG Altglienicke
18:30
 
Lokomotive Leipzig
-
Energie Cottbus
19:00
Postponed
Freiburg II
-
Bahlinger SC
(-)
19:00
 
Borussia Dortmund II
-
Bonner SC
19:00
 
St.Pauli II
-
SV Drochtersen/Assel
19:00
 
TSV Havelse
-
SSV Jeddeloh
20:00
 
Holstein Kiel II
-
Teutonia Ottensen
20:00
 
FC Hansa Lueneburg
-
Altonaer FC 93
Greece: Super League
20:00
 
Aris Thessaloniki FC
-
PAS Giannina
22:00
 
OFI Crete
-
Atromitos
23:00
Postponed
Asteras Tripolis
-
Apollon Smirnis
(-)
00:30
 
AEK Athens
-
Lamia
Guatemala: Premier League Guatemala
00:00
 
Antigua Guatemala
-
Club Xelaju
00:00
 
CSD Municipal
-
Sacachispas Chiquimula
02:00
 
Sanarate
-
Deportivo Achuapa
04:00
 
Guastatoya
-
Coban Imperial
Honduras: Liga Nacional
08:00
Finished
Lobos UPNFM
2 - 3
CD Motagua
(1-2)
Hungary: OTP BANK Liga
23:00
 
Budapest Honved
-
Ujpest
Hungary: NB II
19:15
 
Gyirmot
-
Vasas Budapest
21:00
 
Szentlorinc
-
Nyiregyhaza Spartacus FC
21:00
 
Budaors
-
Soroksar SC
22:00
 
Haladas
-
Dorogi FC
22:00
 
BFC Siofok
-
Kaposvari
22:00
 
Szolnok
-
FC Ajka
22:00
 
Szeged 2011
-
Debreceni EAC
22:00
 
Aqvital FC Csakvar
-
Gyori ETO
22:00
 
Bekescsaba
-
Kazincbarcikai BSC
Iceland: Urvalsdeild
21:00
 
KR Reykjavik
-
Fylkir
21:00
 
IA Akranes
-
Vikingur Reykjavik
21:00
 
FH Hafnarfjordur
-
Fjolnir
23:15
 
Grotta
-
KA Akureyri
02:15
 
HK Kopavogs
-
Stjarnan
02:15
 
Valur
-
Breidablik
Ireland: Airtricity League
23:00
 
Finn Harps
-
Cork City
01:30
 
Dundalk
-
Shamrock Rovers
Italy: Serie B
20:00
 
Cremonese
-
Cittadella
02:00
 
Reggio Audace
-
Pisa
Italy: Serie C
20:00
 
AlbinoLeffe
-
Livorno
20:00
 
Pistoiese
-
Alessandria
20:00
 
Piacenza
-
Grosseto
20:00
 
Olbia
-
Pontedera
20:00
 
Carrarese
-
Pro Patria
20:00
 
Carpi
-
Sambenedettese
20:00
 
Triestina
-
Matelica
20:00
 
Calcio Padova
-
Imolese Calcio
20:00
 
Gubbio
-
Modena
20:00
 
FeralpiSalo
-
Arezzo
20:00
 
Trapani
-
Casertana
20:00
 
Catania
-
Paganese
20:00
 
Teramo
-
Palermo
22:30
 
Renate
-
Como
22:30
 
Pro Vercelli
-
Novara
22:30
 
Lucchese
-
Pergolettese
22:30
 
Virtus Verona
-
Romagna Centro
22:30
 
Ravenna
-
Sudtirol
22:30
 
Perugia
-
Alma Juventus Fano
22:30
 
Fermana
-
Mantova
22:30
 
Avellino
-
AP Turris
22:30
 
Virtus Francavilla
-
Bari
22:30
 
Ternana Unicusano
-
Viterbese
22:30
 
Potenza
-
Catanzaro
22:30
 
Juve Stabia
-
Monopoli
Japan: J. League
11:00
Finished
Vegalta Sendai
2 - 3
Cerezo Osaka
(0-1)
14:00
 
Sagan Tosu
-
FC Tokyo
15:00
 
Kashima Antlers
-
Oita Trinita
16:00
 
Sanfrecce Hiroshima
-
Gamba Osaka
17:00
 
Kashiwa Reysol
-
Yokohama F.Marinos
17:00
 
Shonan Bellmare
-
Kawasaki Frontale
Japan: J. League 2
12:00
80'
Montedio Yamagata
1 - 0
Jubilo Iwata
(1-0)
12:00
78'
V-Varen Nagasaki
0 - 3
Avispa Fukuoka
(0-1)
14:00
 
Mito Hollyhock
-
Thespakusatsu Gunma
14:00
 
Tokyo Verdy
-
Giravanz Kitakyushu
16:00
 
Tochigi SC
-
Machida Zelvia
16:30
 
FC Ryukyu
-
JEF United Chiba
17:00
 
Renofa Yamaguchi
-
Fagiano Okayama FC
Japan: 3
11:00
Finished
Kamatamare Sanuki
4 - 2
Vanraure Hachinohe
(3-0)
11:00
Finished
YSCC
1 - 6
Cerezo Osaka U23
(0-1)
11:00
Finished
SC Sagamihara
3 - 2
Kataller Toyama
(1-2)
12:00
 
Gamba Osaka U23
-
Roasso Kumamoto
12:00
 
FC Gifu
-
Azul Claro Numazu
13:00
 
Fujieda MYFC
-
Grulla Morioka
13:00
 
Imabari FC
-
Gainare Tottori
16:00
 
Kagoshima United
-
Nagano Parceiro
Kazakhstan: Premier League Championship
17:00
 
Okzhetpes Kokshetau
-
Kairat Almaty
19:15
 
FC Astana
-
Zhetysu Taldykorgan
20:00
Postponed
Kairat Almaty
-
Ordabasy Shymkent
(-)
20:00
Postponed
Tobol Kostanay
-
Kaisar Kyzylorda
(-)
Latvia: Virsliga
18:00
 
FK Jelgava
-
BFC Daugavpils
19:00
 
Ventspils
-
FK Tukums 2000
20:00
 
FK Spartaks
-
Riga FC
21:00
 
Valmieras FK
-
Rigas Futbola skola
Lithuania: A Lyga
19:00
 
Banga Gargzdai
-
FK Kauno Zalgiris
21:00
 
Zalgiris Vilnius
-
FK Panevezys
23:00
 
Suduva
-
Traku FK
Luxembourg: National Division
21:00
 
FC Differdange 03
-
FC Rodange 91
21:00
 
AS Jeunesse Esch
-
US Hostert
21:00
 
Racing FC Union Luxembourg
-
FC Etzella Ettelbruck
21:00
 
Una Strassen
-
US Mondorf les Bains
21:00
 
F91 Dudelange
-
FC Victoria Rosport
21:00
 
RM Hamm Benfica
-
Swift Hesperange
21:00
 
FC Wiltz 71
-
FC Progres Niedercorn
Malaysia: Super Liga
19:15
 
Sabah FA
-
Malacca United
Malaysia: Second malay league
20:00
 
Kelantan United
-
PBDKT T-Team FC
Malta: Premier League
22:00
 
Santa Lucia F.C.
-
Hamrun Spartans
02:15
 
Hibernians
-
Floriana
Mexico: Liga MX
07:00
Finished
Pumas
1 - 1
Necaxa
(0-1)
09:06
Finished
Monterrey
0 - 2
Tigres
(0-1)
05:00
 
San Luis
-
Leon
Mexico: Ascenso MX
00:00
 
Leones Negros
-
Pumas Tabasco
Moldova: National Division
20:00
 
FC Sfintul Gheorghe
-
Zimbru
Montenegro: Telekom 1. CFL
22:00
 
Rudar Pljevlja
-
Buducnost Podgorica
23:00
 
Decic Tuzi
-
Sutjeska
23:00
 
FK Iskra
-
Petrovac
00:00
 
Zeta
-
OFK Mladost Ljeskopolje
Montenegro: 2. Division
21:00
 
Berane
-
Ibar
21:00
 
FK Bokelj
-
FK Drezga
21:00
 
Mornar
-
Jedinstvo BP
21:00
 
Grbalj Radanovici
-
Igalo
23:00
 
Kom
-
FK Arsenal Tivat
Morocco: Botola Pro
23:00
 
Khemis Zemamra
-
MCO Oujda
01:15
 
Raja Casablanca
-
Rapide Club Oued Zem
01:15
 
Raja Beni Mellal
-
RSB Berkane
03:30
 
MAT Tetouan
-
Wydad Casablanca
Netherlands: Jupiler League
17:15
 
De Graafschap
-
NEC Nijmegen
01:00
 
FC Volendam
-
Go Ahead Eagles
Norway: Eliteserien
23:00
 
Mjoendalen
-
Viking
23:00
 
FK Haugesund
-
Odds Ballklubb
23:00
 
Aalesund
-
Rosenborg
23:00
 
Kristiansund BK
-
Brann
23:00
 
Stabaek
-
Start
01:30
 
Bodoe/Glimt
-
Vaalerenga
Paraguay: Division Profesional
04:00
 
Luqueno
-
Nacional
06:30
 
General Diaz
-
Guarani
Peru: Primera División
03:00
Postponed
Universidad San Martin
-
FBC Melgar
(-)
03:00
Postponed
Academia Cantolao
-
CD UT Cajamarca
(-)
03:00
Postponed
Alianza Lima
-
Sport Huancayo
(-)
03:00
Postponed
Sport Boys
-
Universidad Cesar Vallejo
(-)
03:00
Postponed
Atletico Grau
-
Carlos Stein
(-)
03:00
Postponed
Carlos A. Mannucci
-
Deportivo Municipal
(-)
03:00
Postponed
Ayacucho FC
-
Universitario de Deportes
(-)
03:00
Postponed
Deportivo Llacuabamba
-
Binacional
(-)
03:00
Postponed
Cienciano
-
Real Garcilaso
(-)
03:00
Postponed
Alianza Universidad
-
Sporting Cristal
(-)
Poland: Ekstraklasa
20:00
Postponed
Lech Poznan
-
Pogon Szczecin
(-)
22:30
Postponed
Legia Warszawa
-
Slask Wroclaw
(-)
Poland: 1. Division
17:40
 
Lodzki KS
-
Sandecja Nowy Sacz
21:00
 
Puszcza Niepolomice
-
Chrobry Glogow
Portugal: Segunda Liga
17:15
 
Mafra
-
Benfica B
21:30
 
Casa Pia
-
Vizela
21:30
 
Arouca
-
Viseu
23:00
 
FC Porto B
-
Penafiel
00:00
 
Vilafranquense
-
Oliveirense
00:00
 
Chaves
-
Cova da Piedade
Romania: Liga I
23:00
 
CFR Cluj
-
Chindia Targoviste
01:45
 
CSMS Iasi
-
FCSB
Romania: Liga II Serie A
16:00
 
FC Metaloglobus Bucuresti
-
Universitatea Cluj
Russia: SUPRA-Championship
17:00
 
FC Yenisey Krasnoyarsk
-
FC Krasnodar II
17:00
Postponed
Tom Tomsk
-
Shinnik Yaroslavl
(-)
18:00
 
Spartak Moscow II
-
SKA-Khabarovsk
18:00
 
Irtysh
-
Fakel
19:00
 
Chertanovo Moscow
-
Torpedo Moscow
20:00
 
Olimpiec Nizhny
-
Akron Tolyatti
20:00
 
Gazovik Orenburg
-
Baltika
21:00
 
FC Alania Vladikavkaz
-
Tekstilshchik
21:00
 
Dinamo Briansk
-
FC Volgar
22:00
 
Chayka
-
Veles Moscow
22:00
 
Neftekhimik
-
Krylya Sovetov Samara
San Marino: Campionato
20:00
 
Tre Fiori
-
Domagnano
20:00
 
SP Libertas
-
Folgore
20:00
 
San Giovanni
-
S.S. Murata
Scotland: Premier League
18:00
 
Motherwell
-
Rangers
21:00
 
Celtic
-
Hibernian
21:00
 
Ross County
-
Aberdeen
Serbia: Super Liga
21:00
 
Proleter
-
Novi Pazar
21:00
 
Napredak
-
FK Metalac
Serbia: Prva Liga
21:00
 
Dinamo Vranje
-
Jagodina
21:00
 
Zeleznicar Pancevo
-
Buducnost Dobanovci
21:00
 
Sloga Kraljevo
-
Kolubara
21:00
 
Radnicki Sremska Mitrovica
-
Loznica
21:00
 
FK Graficar
-
FK Zemun
21:00
 
Kabel Novi Sad
-
FK Radnicki 1923
21:00
 
Radnicki Pirot
-
Zarkovo
21:00
 
FK IMT Beograd
-
Borac Cacak
Wales: Premier Division
20:30
 
Haverfordwest
-
Connah's Quay
20:30
 
Caernarfon
-
TNS
Slovakia: Fortuna league
23:00
 
DAC 1904 Dunajska Streda
-
Trencin
Slovakia: 1. Division
15:30
 
FC Petrzalka 1898
-
FC STK 1914 Samorin
15:30
 
Slovan Bratislava B
-
Partizan Bardejov
Slovenia: PrvaLiga
20:45
 
NK Celje
-
NK Bravo
23:00
 
Koper
-
Mura
01:15
 
Olimpija Ljubljana
-
Domzale
Slovenia: 2. Division
21:00
 
Smartno 1928
-
Fuzinar
South Korea: K League 1
12:00
85'
Busan I'Park
0 - 1
Gangwon FC
(0-0)
12:00
81'
Seongnam FC
0 - 4
Incheon United
(0-2)
14:30
 
Sangju Sangmu
-
Jeonbuk FC
14:30
 
Daegu FC
-
Ulsan Hyundai
17:00
 
Pohang Steelers
-
Gwangju FC
South Korea: K League 2
11:30
Finished
Ansan Greeners
1 - 2
Daejeon Citizen
(0-0)
14:00
 
Gyeongnam FC
-
Asan Mugunghwa
Spain: Liga Adelante
17:00
 
Lugo
-
Almeria
21:00
 
Mallorca
-
Sabadell
23:15
 
Ponferradina
-
Rayo Vallecano
23:15
 
Real Oviedo
-
Espanyol
23:15
 
Tenerife
-
Mirandes
01:30
 
Leganes
-
Cartagena
Sweden: Allsvenskan
19:30
 
Malmoe FF
-
Haecken
19:30
 
Falkenbergs FF
-
Hammarby
19:30
 
Helsingborg
-
Oestersunds FK
22:30
 
Djurgaarden
-
IFK Norrkoeping
22:30
 
Elfsborg
-
IFK Gothenburg
Sweden: Superettan
19:30
 
GIF Sundsvall
-
Trelleborgs FF
22:30
 
Umeaa
-
AFC United
Switzerland: Super League
21:00
 
Luzern
-
Lausanne
21:00
 
Servette
-
Basel
21:00
 
FC Vaduz
-
St. Gallen
Switzerland: Challenge League
21:00
 
Chiasso
-
Grasshopper
Taiwan: Division A
15:00
 
Air Source Development
-
Taichung Futuro
15:00
 
Tainan City
-
Kaohsiung County Taipower
15:00
 
Taipei City Tatung
-
Taicheng Lions
15:00
 
Ming Chuan University
-
Hasus TSU
Thailand: Premier League
18:00
 
Nakhon Ratchasima FC
-
Sukhothai FC
18:00
 
Bangkok United
-
Bangkok Glass
19:00
 
Prachuap FC
-
Pattaya United
19:00
 
Rayong FC
-
Chiangrai United
Turkey: 1. Lig
18:00
 
Bandirmaspor
-
Samsunspor
20:30
 
Osmanlispor FK
-
Adana Demirspor
23:00
 
Altay
-
Eskisehirspor
Ukraine: Premier League
18:00
 
Veres Rivne
-
Zorya
21:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Olimpik Donetsk
23:30
 
FC Kolos Kovalivka
-
Inhulets Petrove
23:30
 
Desna
-
Rukh Vynnyky
Australia: Four australian league
14:00
 
North Pine
-
New Farm United
14:00
 
Mount Gravatt
-
Ipswich City
14:00
 
Brisbane Athletic
-
AC Carina
USA: NASL
07:00
Finished
Tulsa Roughnecks FC
1 - 0
San Antonio FC
(0-0)
07:00
Finished
Saint Louis FC
0 - 1
Louisville City FC
(0-1)
07:00
Finished
Colorado Springs Switchbacks FC
1 - 1
Real Monarchs SLC
(1-1)
08:30
Finished
El Paso Locomotive
0 - 0
New Mexico United
(0-0)
08:30
Finished
Reno 1868 FC
1 - 1
Sacramento Republic FC
(1-0)
09:30
Finished
Arizona United SC
1 - 0
Orange County Blues FC
(1-0)
09:30
Finished
Las Vegas Lights FC
2 - 2
LA Galaxy II
(1-0)
03:30
 
Seattle Sounders FC II
-
Portland Timbers II
05:00
 
OKC Energy FC
-
Austin Bold
Uzbekistan: Uzbek League
18:00
 
Kokand 1912
-
Bunyodkor Tashkent
19:00
 
Mashal Muborak
-
Surkhon-2011
Belgium: Belgian Third league
20:00
 
Francs Borains
-
Tienen
20:00
 
Olympic Charleroi
-
Royal Knokke FC
20:00
 
Rupel Boom
-
FC Liege
Brazil: Serie D
01:00
 
Caxias
-
Atletico Tubarao
01:15
 
Central PE
-
AO Itabaiana
02:00
 
Independente PA
-
Galvez EC
02:00
 
ABC
-
Jacyoba AC
02:00
 
Frei Paulistano
-
Vitoria da Conquista
02:00
 
Toledo CW
-
Nacional PR
03:00
 
Sao Raimundo RR
-
SE Juventude
Denmark: 1. Division
18:30
 
HB Koege
-
Viborg
19:00
 
Fredericia
-
Silkeborg
Denmark: 2. Division
18:00
 
Thisted
-
Aarhus Fremad
18:00
 
Holstebro
-
Oure FA
18:00
 
AB
-
HIK
Denmark: Danmarksserien
19:00
 
KFUM
-
Husum
England: Premier Reserve League
18:00
 
Wolverhampton U21
-
Stoke U21
Finland: Veikkausliga
22:30
 
IFK Mariehamn
-
KuPS
22:30
 
Honka
-
Haka
22:30
 
Ilves
-
TPS
Finland: Kakkonen
19:00
 
RoPS II
-
VIFK
19:00
 
OLS
-
GBK
21:00
 
Klubi 04
-
HJS Akatemia
21:00
 
JBK
-
JS Hercules
Germany: Oberliga
15:45
 
HEBS Hamburg
-
FC Suederelbe
18:00
 
TuS Schwachhausen
-
SV Hemelingen
19:00
 
SV Merseburg 99
-
Plauen
19:00
 
SV Victoria Seelow
-
Tasmania Berlin
19:00
 
Hertha Zehlendorf
-
Rostocker FC 1895
19:00
 
Hansa Rostock II
-
FC Strausberg
19:00
 
CFC Hertha 06
-
1. FC Lok Stendal
19:00
Postponed
SFC Stern 1900
-
TSG Neustrelitz
(-)
19:00
 
TVD Velbert
-
Union Nettetal
19:00
 
SV Todesfelde
-
SV Eichede
19:00
 
VfL Lohbruegge
-
TuS Dassendorf
19:00
 
SV Rugenbergen
-
Hamburger SV III
19:00
 
Niendorfer TSV
-
Victoria Hamburg
19:00
Postponed
HSV Barmbek-Uhlenhorst
-
TSV Concordia
(-)
20:00
 
Borussia Freialdenhoven
-
Pesch
20:00
 
Viktoria Arnoldsweiler
-
SpVg Frechen 20
20:00
 
Glesch-Paffendorf
-
SV Deutz 05
20:00
 
SV Breinig
-
VfL Alfter
20:00
 
SV Eilendorf
-
FC Huerth
20:00
 
FV Loerrach-Brombach
-
Goeppinger SV
20:00
 
FC Rielasingen-Arlen
-
TSG Backnang
20:00
 
FC Speyer 09
-
SV Roechling
20:00
 
SV Gonsenheim
-
Salmrohr
20:00
 
Elversberg II
-
Pfeddersheim
20:00
 
FC Kaan-Marienborn 07
-
SC Paderborn 07 II
20:00
 
Westfalia Rhynern
-
SV Schermbeck 2020
20:00
 
SpVgg Vreden
-
Hammer SpVg
20:00
 
TuS Ennepetal
-
Sportfreunde Siegen
20:00
 
TSG Sprockhoevel
-
TuS Haltern
20:00
 
Holzwickeder
-
Victoria Clarholz
20:00
 
Preussen Muenster II
-
Wattenscheid
20:00
 
FC Guetersloh
-
ASC Dortmund
20:00
 
RW Walldorf
-
KSV Baunatal
20:00
 
Turk Gucu Friedberg
-
FV Bad Vilbel
20:00
 
FSV Fernwald
-
SV Neuhof
20:00
 
SV Zeilsheim
-
FC Hanau 93
20:00
 
SV Steinbach 1920
-
SC Waldgirmes
20:00
 
TSV Meerbusch
-
Ratinger SV
20:00
 
FC Kray
-
DJK Teutonia St. Toenis
20:00
 
SW Essen
-
Sportfreunde Baumberg
20:00
 
1. FC Moenchengladbach
-
SC Velbert
20:00
 
FC Monheim
-
Niederwenigern
20:00
 
TV Jahn Hiesfeld
-
SpVg Schonnebeck
20:00
 
SVG Goettingen
-
Lupo-Martini Wolfsburg
20:00
 
MTV Gifhorn
-
FT Braunschweig
20:00
 
MTV Eintracht Celle
-
Spelle-Venhaus
20:00
 
TuS Bersenbrueck
-
Kickers Emden
20:00
Postponed
VfL Oldenburg
-
TB Uphusen
(-)
20:00
Postponed
Heeslinger SC
-
Blau-Weiss Lohne
(-)
20:00
 
FC Union 60
-
Geestemuende
20:00
 
Vatan Sport Bremen
-
BSC Hastedt
20:00
Postponed
Inter Tuerkspor Kiel
-
SV Frisia 03 RL
(-)
20:00
 
Eckernfoerder SV
-
TSV Bordesholm
20:00
 
Union Tornesch
-
TSV Buchholz
20:15
 
Siegburger SV 04
-
FC Hennef 05
20:15
 
SC Westfalia Herne
-
TuS Erndtebrueck
20:15
Postponed
SpVgg Sterkrade-Nord
-
VfB Hilden
(-)
20:30
 
Fortuna Koeln II
-
Dueren
20:30
 
SG Finnentrop/Bamenohl
-
Eintracht Rheine
20:30
 
SC Duesseldorf West
-
Cronenberger SC
20:30
 
FC Bocholt
-
FC Kleve
20:30
 
SFL Bremerhaven
-
TuS Komet Arsten
21:00
 
Velbert
-
FSV Duisburg
22:00
 
VfL Vichttal
-
DJK BW Friesdorf
Italy: Serie D
20:00
 
Aquila Montevarchi
-
Cannara
20:00
 
ASD Pineto
-
San Nicolo
20:00
 
Olympia Agnonese
-
Matese
20:00
 
Montegiorgio
-
Castelfidardo
20:00
 
Atletico SFF
-
Castelnuovo Vomano
20:00
 
ASD Porto Sant Elpidio
-
Tolentino
20:00
 
Aprilia
-
Campobasso
20:00
 
ASD Trastevere
-
Grassina
20:00
 
Trestina
-
Montespaccato
20:00
 
Sinalunghese
-
Flaminia
20:00
 
Robur Siena
-
Ostia Mare
20:00
 
San Donato
-
Lornano Badesse
20:00
 
Pianese
-
Tiferno Lerchi
20:00
 
US Gavorrano
-
Scandicci
20:00
 
Foligno
-
Sangiovannese
20:00
 
Real Giulianova
-
Vastogirardi
20:00
 
Recanatese
-
Cynthia
20:00
 
Rieti
-
Vastese
20:00
 
Brindisi
-
Gravina
20:00
 
Bitonto
-
Fidelis Andria
20:00
 
AZ Picerno ASD
-
Taranto
20:00
 
Audace Cerignola
-
Team Altamura
20:00
 
Vis Artena
-
Nola
20:00
 
Nocerina
-
Giugliano
20:00
 
Muravera
-
ASD Lanusei
20:00
 
Monterosi
-
Savoia
20:00
 
Latina
-
Gladiator
20:00
 
Arzachena
-
Latte Dolce
20:00
 
Casarano
-
Aversa Normanna
20:00
 
Carbonia
-
Torres
20:00
 
Francavilla Calcio 1927
-
Portici
20:00
 
Sorrento
-
ACD Nardo
20:00
 
Insieme Formia
-
Cassino
20:00
 
Puteolana
-
Citta di Fasano
20:00
 
Delta Calcio Rovigo
-
Union Feltre
20:00
 
Castrovillari
-
Dattilo Noir
20:00
 
Cittanovese
-
Messina
20:00
 
Calcio Biancavilla 1990
-
Sant'Agata
20:00
 
Este
-
Belluno
20:00
 
Citta di Messina
-
San Luca
20:00
 
Cjarlins Muzane
-
Clodiense
20:00
 
Chions
-
Union San Giorgio-Sedico
20:00
 
Cartigliano
-
Montebelluna
20:00
 
Campodarsego
-
Mestre
20:00
 
Caldiero Terme
-
ArzignanoChiampo
20:00
 
Ambrosiana
-
Trento
20:00
 
Adriese
-
ASD Manzanese
20:00
 
Acireale
-
Rende
20:00
 
Gelbison Cilento
-
Santa Maria Cilento
20:00
 
Caronnese
-
Derthona
20:00
 
Crema
-
NibionnoOggiono
20:00
 
Caravaggio
-
Pontisola
20:00
 
Calvina
-
Casatese Rogoredo
20:00
 
Breno
-
Sona
20:00
 
Vado
-
Castellanzese
20:00
 
Sestri Levante
-
City of Varese
20:00
 
Sanremese
-
Lavagnese
20:00
 
P.D.H.A.E.
-
ASD Calcio Chieri 1955
20:00
 
AC Legnano
-
Arconatese
20:00
 
ASD Imperia
-
Bra
20:00
 
Fossano
-
ACSD Saluzzo
20:00
 
Folgore Caratese
-
Borgosesia
20:00
 
A.S. Casale
-
ASDC Gozzano
20:00
 
Real Calepina
-
Cavenago Fanfulla
20:00
 
Tritium
-
AS Vis Nova Giussano
20:00
 
Marina di Ragusa
-
Licata
20:00
 
Roccella
-
Paterno
20:00
 
Rotonda
-
Troina
20:00
 
Sasso Marconi
-
Correggese
20:00
 
Pro Livorno 1919 Sorgenti
-
Sammaurese
20:00
 
Prato
-
Fiorenzuola
20:00
 
Mezzolara
-
Progresso
20:00
 
SSDRL Marignanese Calcio
-
Aglianese
20:00
 
Lentigione
-
Ghivizzano Borgoamozzano
Kosovo: Superliga
18:30
 
Gjilani
-
Ballkani
18:30
Postponed
FC Prishtina
-
Drita
(-)
Malta: Second Malta league
22:00
 
Pembroke Athleta F.C.
-
Pieta
22:00
 
Qormi FC
-
Naxxar Lions FC
02:15
 
Marsa FC
-
Vittoriosa Stars
02:15
 
San Gwann FC
-
Qrendi
Norway: 2. Division
19:00
 
Kvik Halden
-
Brattvaag
21:00
 
Skeid
-
Senja
21:30
 
Fredrikstad
-
Tromsdalen
Norway: 3. Division Avdeling 1
17:00
Postponed
Skjervoey
-
Bodoe/Glimt 2
(-)
Russia: Russian third league
13:00
40'
Sakhalin
0 - 0
Znamya Noginsk
(-)
13:00
43'
FC Chita
0 - 0
Leningradets
(-)
15:00
 
Zenit Irkutsk
-
Dinamo Moscow II
16:00
 
Ural II
-
Tyumen
17:00
 
Luki-Energiya
-
Kolomna
17:00
 
FC Chelyabinsk
-
Zvezda Perm
18:00
 
Kaluga
-
Sokol Saratov
18:00
 
NoSta
-
Volna Nizhny Novgorod
18:30
 
Tver FC
-
Zvezda Saint Petersburg
19:00
 
Metalurg Lypetsk
-
Khimik Novomoskovsk
19:00
 
Salyut Belgorod
-
Khimki 2
19:00
Postponed
Tuapse
-
Legion Dynamo
(-)
19:00
 
Lada SOK
-
Krylya Sovetov Samara II
19:30
 
Strogino
-
Kvant Obninsk
20:00
 
Mashuk-KMV
-
SKA Rostov
20:00
 
FC Dolgoprudny
-
Zenit St. Petersburg 2
20:00
 
Torpedo Vladimir
-
Lokomotiv Moscow 2
20:00
 
Smolensk
-
Znamya
21:00
 
Saturn Ramenskoye
-
Avangard Kursk
21:00
 
Fakel-M Voronezh
-
Metalurg Vidnoe
21:00
 
Dinamo Stavropol
-
Biolog Novokubansk
21:00
 
Forte Taganrog
-
Druzhba
21:00
 
Inter Cherkessk
-
Krasnodar 3
22:00
 
Urozhay
-
Kuban Kholding
Sweden: 1. Division
18:00
 
Brommapojkarna
-
Sollentuna FF
18:00
 
Utsiktens BK
-
Lindome GIF
19:00
 
Lunds BK
-
Landskrona BoIS
19:00
 
Oskarshamns AIK
-
Eskilsminne IF
19:00
 
IFK Berga
-
Gefle
20:00
 
IF Sylvia
-
Team TG FF
20:00
 
IFK Haninge BRB
-
IFK Luleaa
20:00
 
Assyriska IK
-
Tvaaaakers IF
20:00
 
Skoevde AIK
-
FC Linkoeping City
20:00
 
Nykoepings BIS
-
IK Frej Taeby
21:00
 
Taeby FK
-
Karlstad BK
21:00
 
Karlslunds IF HFK
-
Sandvikens IF
22:00
 
IFK Vaernamo
-
FC Trollhaettan
Sweden: 2. Division Norra Götaland
20:00
 
Carlstad United
-
Vaenersborgs FK
21:00
 
Assyriska FF
-
IFK Eskilstuna
21:00
 
Kristianstads FF
-
Asarums IF FK
Switzerland: Erste Liga Promotion
19:00
 
FC Muensingen
-
Yverdon
Switzerland: Erste Liga Classic
20:00
 
Biel/Bienne
-
FC Bassecourt
20:00
 
FC Langenthal
-
Luzern II
20:00
 
FC Kosova
-
Winterthur II
21:00
 
Delemont
-
FC Schoetz
Tanzania: Premier League
18:00
 
Ruvu Shooting
-
Biashara Mara United
20:00
 
Mwadui
-
Ihefu FC
20:00
 
Mtibwa Sugar
-
Young Africans
Thailand: Second Thailand league
18:00
 
Phrae United
-
Nakhon Pathom
18:00
 
Udon Thani FC
-
Ranong FC
19:00
 
Chiangmai FC
-
Chainat FC
19:00
 
Sisaket FC
-
Ayutthaya United FC
USA: USL Pro League
07:00
Finished
Union Omaha
0 - 1
Richmond Kickers
(0-0)
09:30
Finished
FC Tucson
1 - 2
League One Miami
(0-0)
04:00
 
Oakland Roots
-
Michigan Stars
07:00
 
Detroit City FC
-
New Amsterdam