All matches
Live
Yesterday
Tomorrow
England: Premier League
Standings
18:30
62
'
Arsenal
1
-
0
Bournemouth
(1-0)
21:00
Brentford
-
Fulham
21:00
Burnley
-
Newcastle United
21:00
Sheffield United
-
Nottingham Forest
23:30
Manchester City
-
Wolverhampton Wanderers
Spain: La Liga
Standings
19:00
Half Time
Real Sociedad
2
-
0
Las Palmas
(2-0)
21:15
Real Madrid
-
Cadiz
23:30
Girona
-
Barcelona
02:00
Mallorca
-
Atletico Madrid
Germany: 1. Bundesliga
Standings
20:30
Borussia Dortmund
-
Augsburg
20:30
Wolfsburg
-
Darmstadt
20:30
Werder Bremen
-
Borussia Moenchengladbach
20:30
VfB Stuttgart
-
Bayern Munich
23:30
FC Köln
-
Freiburg
Italy: Serie A
Standings
23:00
Monza
-
Lazio
01:45
Sassuolo
-
Inter
France: Ligue 1
Standings
20:00
Le Havre
-
Strasbourg
22:00
Monaco
-
Clermont Foot
00:00
Metz
-
Rennes
02:00
Brest
-
Nantes
England: Championship
Standings
18:30
59
'
Birmingham
1
-
0
Norwich
(0-0)
18:30
64
'
Coventry
0
-
2
Queens Park Rangers
(0-2)
18:30
62
'
Ipswich
2
-
0
Huddersfield
(1-0)
18:30
61
'
Leeds
1
-
2
Southampton
(1-2)
18:30
64
'
Leicester
0
-
0
Blackburn
(0-0)
18:30
65
'
Middlesbrough
1
-
0
Watford
(1-0)
18:30
61
'
Plymouth
1
-
0
Hull
(1-0)
18:30
60
'
Rotherham
3
-
2
Cardiff
(2-1)
18:30
62
'
Stoke
4
-
0
Bristol City
(3-0)
18:30
59
'
Sunderland
0
-
2
Sheffield Wednesday
(0-2)
18:30
64
'
Swansea
0
-
0
Millwall
(0-0)
18:30
60
'
West Bromwich Albion
1
-
0
Preston
(1-0)
Russia: Premier League
Standings
21:00
Gazovik Orenburg
-
Krylya Sovetov Samara
23:30
FC Krasnodar
-
Terek Grozny
USA: Major League Soccer
Standings
06:30
Atlanta United
-
Minnesota United
06:30
Charlotte
-
Portland Timbers
06:30
DC United
-
Philadelphia Union
06:30
Inter Miami CF
-
New York Red Bulls
06:30
Orlando City
-
FC Cincinnati
06:30
San Jose Earthquakes
-
Los Angeles FC
06:30
Toronto FC
-
Dallas Burn
Portugal: Liga ZON Sagres
Standings
21:30
Boavista
-
Gil Vicente
21:30
Rio Ave
-
Vitoria de Guimaraes
00:00
Sporting CP
-
Portimonense
02:30
Chaves
-
FC Porto
Turkey: Super Lig
Standings
20:00
İstanbulspor
-
Adana Demirspor
23:00
Kayserispor
-
Fatih Karagümrük
23:00
Samsunspor
-
Trabzonspor
Albania: Kategoria Superiore
Standings
21:00
Teuta Durres
-
Egnatia
21:00
Vllaznia
-
Dinamo Tirana
21:00
Laci
-
KF Tirana
21:00
Partizani
-
Skenderbeu
21:00
KF Erzeni
-
Kukesi
Albania: 2 Albanian League
Standings
18:00
Albanët
-
Naftëtari Kuçovë
20:00
Sopoti Librazhd
-
Iliria Fushë-Krujë
20:00
Valbona
-
Murlani
20:00
Adriatiku
-
Tërbuni Pukë
20:00
Vora
-
Bylis
21:00
Flamurtari
-
Luzi 2008
21:00
Apolonia Fier
-
Besa Kavajë
21:00
Lushnja
-
Kastrioti
21:00
Korabi Peshkopi
-
Burreli
00:00
AF Elbasani
-
Tomori Berat
Algeria: Ligue 1
Standings
22:00
USM Khenchela
-
CR Belouizdad
Algeria: Ligue 2
Standings
21:00
USM El Harrach
-
CA Batna
21:00
MSP Batna
-
Annaba
21:00
RB Ouargla
-
Oued Magrane
21:00
MC El Eulma
-
JS Bordj Ménaïel
21:00
Teleghma
-
MO Constantine
21:00
AS Khroub
-
E Sour El-Ghozlane
21:00
IB Khémis El Khechna
-
Chelghoum
21:00
Aïn Mlila
-
Oued Akbou
21:00
NA Hussein Dey
-
Kouba
21:00
Koléa
-
ASM Oran
21:00
Ghir Abadla
-
MCB Oued Sly
21:00
Temouchent
-
WA Mostaganem
21:00
Mostaganem
-
WA Boufarik
21:00
SKAF Khémis Mélina
-
RC Arbaa
21:00
JSM Tiaret
-
CR Méchria
Andorra: 1. Division
Standings
01:30
Pas de la Casa
-
FC Santa Coloma
Angola: 1. Division
Standings
21:00
Onze Bravos
-
Académica do Lobito
21:00
Sporting de Cabinda
-
Sagrada Esperança
21:00
Recreativo do Libolo
-
CD Lunda-Sul
21:30
Interclube
-
Petro de Luanda
22:00
Kabuscorp
-
São Salvador
Antigua and Barbuda: Premier Division
Standings
03:00
Willikies
-
Empire
05:00
John Hughes
-
Parham
07:00
Old Road
-
Green City
Argentina: Primera B Nacional
Standings
07:00
Finished
Estudiantes de Rio Cuarto
2
-
1
Brown de Adrogue
(0-1)
23:30
CA Defensores Unidos
-
San Telmo
00:00
Atlanta
-
CA Chaco For Ever
01:30
CA San Miguel
-
Atletico Guemes
01:30
Club Atletico Estudiantes
-
Patronato de Parana
01:30
Arsenal Sarandi
-
Agropecuario
01:30
Almirante Brown
-
CA Defensores de Belgrano
01:30
Deportivo Madryn
-
Atletico Rafaela
01:30
Gimnasia Mendoza
-
Deportivo Maipu
02:00
San Martin San Juan
-
Guillermo Brown
02:00
Club Atletico Mitre
-
Deportivo Moron
03:35
Aldosivi
-
Temperley
05:40
San Martin de Tucuman
-
All Boys
Argentina: Primera B Metropolitana
Standings
08:00
Finished
Central Norte
1
-
0
Sarmiento de Resistencia
(1-0)
01:00
Ferro Carril Oeste General Pico
-
Argentino Monte Maiz
01:30
Comunicaciones
-
Villa San Carlos
01:30
Argentino de Quilmes
-
Dock Sud
01:30
Canuelas
-
Acassuso
02:00
Deportivo Rincón
-
Santamarina Tandil
03:00
CA Ferrocarril Midland
-
CD UAI Urquiza
03:00
Union de Sunchales
-
Crucero del Norte
06:30
Boca Unidos
-
Juventud Antoniana
Argentina: Copa Argentina
Draw
07:30
Finished
Juventud Unida Universitario
0
-
2
Independiente
(0-0)
Armenia: Premier League
Standings
20:00
Artsakh
-
Alashkert FC
Armenia: 1. Division
Standings
19:00
Half Time
Ararat II
0
-
1
Gandzasar
(0-1)
19:00
Ararat Armenia II
-
Onor
19:00
Andranik
-
Lernayin A.
19:00
Shirak II
-
Nikarm
Australia: Hyundai A-League
Draw
16:45
Finished
Sydney FC
4
-
0
Macarthur FC
(1-0)
Australia: 2. Division
Standings
10:00
Finished
Green Gully Cavaliers
4
-
0
St Albans Saints
(2-0)
10:15
Yoogali
-
Gungahlin United
11:00
Finished
South Hobart
5
-
1
Riverside Olympic
(0-1)
11:30
Postponed
Maitland
-
Charlestown City Blues
(-)
11:30
Postponed
New Lambton FC
-
Lambton Jaffas FC
(-)
11:30
Finished
Clarence United
1
-
2
Glenorchy Knights
(0-2)
12:00
Finished
Canberra Olympic
1
-
2
Tuggeranong United
(1-0)
12:30
Finished
Para Hills Knights
0
-
0
Adelaide United
(0-0)
12:30
Finished
Modbury Jets
2
-
1
White City Woodville
(0-0)
13:00
Finished
South Melbourne
1
-
3
Avondale Heights
(0-1)
13:30
Finished
Sutherland Sharks
0
-
3
Rockdale City Suns
(0-1)
13:30
Finished
Cooks Hill United FC
0
-
2
Edgeworth Eagles
(0-2)
13:30
Postponed
Hamilton Olympic
-
Adamstown Rosebud FC
(-)
13:30
Finished
Kingborough Lions
0
-
0
Devonport City
(0-0)
13:30
Finished
Launceston United
0
-
6
Launceston City
(0-3)
14:00
Finished
Port Melbourne Sharks SC
3
-
1
Dandenong City
(1-0)
14:00
Finished
Heidelberg United
5
-
0
Manningham United Blues
(3-0)
14:00
Finished
Stirling Lions
0
-
1
ECU Joondalup
(0-0)
14:00
Finished
Floreat Athena
2
-
1
Balcatta
(1-0)
14:00
Finished
Fremantle City
2
-
1
Perth Glory Youth
(1-1)
14:00
Finished
Inglewood United
1
-
4
Armadale
(1-3)
14:00
Finished
Western Knights
1
-
1
Bayswater City
(0-0)
14:00
Finished
Olympic Kingsway
5
-
0
Perth
(1-0)
14:30
Finished
Adelaide United Youth
1
-
1
Adelaide Comets
(1-0)
14:30
Finished
Valentine Phoenix
2
-
4
Broadmeadow Magic
(1-2)
14:30
Finished
North Eastern Metro Stars
2
-
0
South Adelaide
(1-0)
14:45
Finished
Monaro Panthers
3
-
1
Tigers FC
(1-1)
15:30
Finished
St George FC
2
-
1
Sydney Olympic
(0-1)
15:30
Finished
Darwin Hearts FC
1
-
5
Darwin Olympic
(0-3)
16:00
Finished
Marconi Stallions
4
-
0
Hills Brumbies
(1-0)
16:00
Finished
Blacktown City FC
3
-
1
Spirit FC
(2-1)
16:15
Finished
St George City
3
-
1
Manly United
(1-1)
17:00
Finished
Croydon Kings
1
-
0
Adelaide City
(1-0)
17:30
Finished
Port Darwin
1
-
3
Hellenic
(1-2)
Australia: Third australian league
Standings
12:00
Finished
Langwarrin SC
2
-
2
Northcote City
(0-0)
12:15
Finished
Sunshine Georgies
2
-
1
North Geelong Warriors
(0-2)
12:30
Finished
Sturt Lions
2
-
1
Salisbury United
(1-0)
12:30
Finished
Adelaide Victory
0
-
1
Vipers FC
(0-0)
12:30
Finished
Adelaide Blue Eagles
3
-
1
Western Strikers
(1-0)
12:30
Finished
Cumberland United
1
-
1
Adelaide Blue Eagles
(1-1)
12:30
Finished
Fulham United FC
1
-
0
South Adelaide
(0-0)
12:30
Finished
Playford City Patriots
2
-
1
West Torrens Birkalla
(1-1)
13:00
Finished
Werribee City
2
-
2
Bentleigh Greens
(0-2)
14:00
Finished
Western Spirit
0
-
4
Univ. Queensland
(0-0)
15:00
Finished
Redcliffe PCYC
4
-
2
North Pine
(2-0)
15:00
Finished
North Brisbane
2
-
2
Newmarket
(1-1)
15:30
Northern Tigers
-
Dunbar Rovers FC
16:00
Mt Druitt Town Rangers
-
Hakoah Sydney City East
16:00
Finished
Blacktown Spartans
4
-
1
Macarthur Rams
(4-0)
16:00
Bankstown City Lions
-
Bonnyrigg White Eagles
16:00
Rydalmere
-
Dulwich Hill FC
16:00
Inter Lions FC
-
SD Raiders FC
16:00
Finished
UNSW
3
-
1
North Shore Mariners
(0-0)
Austria: tipp3-Bundesliga
Standings
22:00
BW Linz
-
Wattens
22:00
Altach
-
Wolfsberger AC
Austria: ADEG Erste Liga
Standings
19:30
20
'
SV Horn
0
-
0
SC Bregenz
(0-0)
Austria: Regionalliga
Standings
19:30
22
'
Reichenau
0
-
1
SV Wals Grunau
(0-1)
20:30
SV Austria Salzburg
-
Hohenems
20:30
SR Donaufeld
-
Austria Wien (A)
21:00
Karabakh Wien
-
SV Leobendorf
22:00
Dornbirner SV
-
SK Bischofshofen
22:00
SC Imst
-
Roefix Roethis
22:00
St. Johann
-
Rankweil
00:00
SV St. Anna
-
SC Gleisdorf
Azerbaijan: Premier League
Standings
19:30
23
'
FC Kapaz
0
-
0
Sumqayit
(0-0)
22:30
Qarabag FK
-
FK Neftchi
Bahrain: 1. Division
Standings
23:00
Busaiteen
-
Al-Najma
23:00
Manama
-
Muharraq
23:00
Al Ahli
-
Al-Hidd
Belarus: Premier Division
Standings
18:30
61
'
Naftan Novopolotsk
0
-
2
Gomel
(0-2)
20:30
FK Slutsk
-
Slavia Mozyr
22:30
Arsenal Dzerzhinsk
-
Dinamo Brest
Belarus: 1. Division
Standings
17:00
Finished
FC Slonim
1
-
4
Maxline Rogachev
(0-2)
18:30
Zvezda-BGU
-
BATE II
19:00
Half Time
Belshina Bobruisk
1
-
0
Torpedo BelAZ II
(1-0)
20:30
Bumprom Gomel
-
Volna
21:00
ABFF U17
-
Niva
Belgium: Jupiler League
Standings
21:00
RWDM Brussels FC
-
Sporting Charleroi
23:15
KV Mechelen
-
Gent
01:45
Cercle Bruges
-
Genk
Benin: Championnat National
Standings
22:00
Espoir Savalou
-
ASPAC
22:00
Dadjè
-
Requins
22:00
Dynamique Djougou
-
Tonnerre
22:00
Adjidja
-
Avrankou Omnisport
22:00
ASVO
-
Aïnonvi
22:00
UPI-ONM
-
Djeffa
22:00
JAK
-
Etoile Filante
22:00
JSO
-
Police Benin
Bosnia-Herzegovina: Premier League
Standings
18:30
61
'
FK Zvijezda 09
2
-
1
Igman Konjic
(2-1)
21:00
Sloga Doboj
-
FK Sarajevo
01:45
Borac Banja Luka
-
GOSK Gabela
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
Standings
21:30
FK Borac Kozarska Dubica
-
Sloboda Mrkonjic Grad
21:30
Kozara
-
Drina Zvornik
21:30
Slavija Sarajevo
-
FK Laktasi
21:30
Rudar Prijedor
-
BSK Banja Luka
21:30
Velež Nevesinje
-
Omarska
21:30
Ljubic Prnjavor
-
Sutjeska
21:30
FK Romanija Pale
-
Famos
22:00
Rudar Kakanj
-
FK Zvijezda
22:00
Gradina Srebrenik
-
Stupcanica
22:00
Buducnost
-
Radnik Hadzici
22:00
Jedinstvo Bihac
-
FK Mladost Doboj Kakanj
22:00
Sloboda Tuzla
-
Gorazde
22:00
NK Vis Simm-Bau
-
Gornji Rahić
22:00
NK Bratstvo
-
Tomislav
01:00
Radnik Bijeljina
-
Zeljeznicar Banja Luka
Brazil: Serie A
Standings
02:00
Fluminense
-
Atletico MG
04:30
Bragantino
-
Flamengo
07:00
Postponed
Cruzeiro
-
Internacional
(-)
07:00
Corinthians
-
Fortaleza
Brazil: Serie B
Standings
07:30
Finished
Coritiba
0
-
1
Sport
(0-1)
03:00
Chapecoense AF
-
America MG
04:00
Vila Nova
-
Operario Ferroviario
07:00
Ituano FC
-
Novorizontino
Brazil: Serie C
Standings
03:00
Confianca
-
Tombense FC
03:00
Postponed
Nautico
-
Ypiranga RS
(-)
05:30
Floresta
-
Ferroviaria
05:30
Postponed
EC Sao Jose
-
Volta Redonda
(-)
Burkina Faso: Championnat National
Standings
23:00
SONABEL
-
RC Bobo-Dioulasso
23:00
Douanes
-
ASFA-Yennenga
23:00
Rahimo
-
Etoile Filante
05:00
Postponed
RCK
-
Majestic
(-)
05:00
Postponed
RC Bobo-Dioulasso
-
ASEC Koudougou
(-)
05:00
Postponed
ASFA-Yennenga
-
Rahimo
(-)
05:00
Postponed
Royal
-
USFA
(-)
05:00
Postponed
Sporting Cascades
-
Douanes
(-)
05:00
Postponed
Salitas
-
SONABEL
(-)
05:00
Postponed
Etoile Filante
-
ASFB
(-)
Cape Verde: Campeonato Nacional
Standings
00:00
Académica do Fogo
-
Juventude do Norte
00:00
Palmeira
-
Barreirense
00:00
Ultramarina
-
Os Sanjoanenses
00:00
Boavista
-
Derby
Chile: Primera Division
Standings
02:00
Cobresal
-
Colo Colo
07:00
Union Espanola
-
Universidad Catolica
Chile: Primera B
Standings
23:30
Deportes Temuco
-
Deportes Santa Cruz
23:30
Magallanes
-
Barnechea
02:00
Santiago Morning
-
Santiago Wanderers
04:30
Universidad de Concepcion
-
Union San Felipe
07:00
San Luis
-
Deportes Recoleta
Chile: Cup
Draw
07:00
Finished
Municipal Salamanca
2
-
0
Unión CompañÃas
(1-0)
02:00
Vicente Rosales
-
Unión Wanderers
03:00
Colina
-
Municipal Mejillones
03:00
Deportes Valdivia
-
Imperial Unido
04:00
Juvenil Seminario
-
El Lucero
05:30
Municipal Puente Alto
-
Colchagua
China: Super League
Standings
18:35
58
'
Qingdao Youth Island FC
0
-
0
Shandong Luneng
(0-0)
19:00
52
'
Henan Jianye
1
-
0
Tianjin Teda
(2-0)
China: League
Standings
14:00
Finished
Yanbian Longding
3
-
2
Heilongjiang Lava Spring FC
(1-1)
14:30
Finished
Dalian Zhixing
0
-
1
Guangzhou Evergrande
(0-0)
14:30
Finished
Dongguan United
2
-
0
Wuxi Wugou FC
(1-0)
18:30
64
'
Chongqing Tongliang Long
1
-
0
Suzhou Dongwu
(1-0)
18:30
64
'
Qingdao Red Lion
2
-
3
Yunnan Yukun
(1-2)
Colombia: Liga Postobon
Standings
05:00
Deportivo Pereira
-
Bucaramanga
Croatia: 1. Division
Standings
22:00
Slaven
-
HNK Gorica
00:30
Osijek
-
NK Lokomotiva
Croatia: 2. Division
Standings
19:50
'
Sibenik
0
-
0
Jarun
(0-0)
22:00
Cibalia
-
Solin
22:00
Dubrava Zagreb
-
HNK Orijent 1919
Czech Republic: Het league
Standings
20:00
Budejovice
-
Bohemians 1905
20:00
Jablonec
-
Karvina
20:00
Pardubice
-
Zlin
23:00
Slavia Prague
-
Banik Ostrava
Czech Republic: Druha League
Standings
19:00
Half Time
Dukla Praha
5
-
1
FC Vlasim
(5-1)
22:00
Hanácká
-
Sparta Prague B
22:00
SK Lisen
-
SK Prostejov
Denmark: U17 League
Standings
20:00
Broendby U17
-
Vejle U17
20:15
FC Midtjylland U17
-
AGF U17
20:15
Lyngby U17
-
Esbjerg U17
20:15
Randers Freja U17
-
SoenderjyskE U17
20:15
AaB U17
-
AC Horsens U17
20:30
Silkeborg U17
-
OB U17
20:30
FC Nordsjaelland U17
-
FC Koebenhavn U17
Denmark: U19 League
Standings
17:30
Finished
Broendby U19
3
-
1
Vejle U19
(0-1)
18:00
Finished
AaB U19
1
-
2
AC Horsens U19
(1-2)
18:00
Silkeborg U19
-
OB U19
18:00
FC Nordsjaelland U19
-
FC Koebenhavn U19
18:00
Lyngby U19
-
Esbjerg U19
Ecuador: Ecuadorian Serie A
Standings
07:00
Finished
Orense
0
-
1
El Nacional
(0-0)
01:00
Cumbaya
-
CSD Macara
03:30
Mushuc Runa
-
LDU de Quito
06:00
Delfin
-
Barcelona SC
Egypt: 1. Division
Standings
20:00
Pharco FC
-
Ismaily SC
23:00
Al Ahly
-
El Gounah
23:00
El Dakhleya
-
Ceramica Cleopatra
El Salvador: Primera Division
Standings
04:15
Santa Tecla FC
-
Jocoro FC
04:15
CD Platense Municipal
-
Firpo
04:15
CD Dragon
-
Isidro Metapan
04:15
CD FAS
-
CD Aguila
04:15
Fuerte San Francisco
-
Once Municipal
04:15
Municipal Limeno
-
Alianza FC
England: League 1
Draw
01:45
Oxford
-
Peterborough
Estonia: Meistriliiga
Standings
18:30
64
'
Nomme United
1
-
1
FC Kuressaare
(1-1)
21:00
Trans Narva
-
Parnu JK Vaprus
23:00
Paide Linnameeskond
-
Talinna Kalev
Estonia: Esiliiga
Standings
16:30
Finished
Viimsi MRJK
1
-
0
Tabasalu JK Charma
(0-0)
16:30
Finished
FC Elva
2
-
3
FC Tallinn
(0-1)
23:00
Flora Tallinn U21
-
Tartu Welco
North Macedonia: Prva Liga
Standings
22:00
FC Academy Pandev
-
FK Bregalnica Stip
22:00
FK Vardar Skopje
-
Makedonija GjP
22:00
Voska Sport
-
FK Sileks
22:00
Rabotnicki
-
GFK Tikves Kavadarci
22:00
FK Struga
-
KF Gostivari
22:00
Shkupi Skopje
-
KF Shkendija
North Macedonia: Vtora Liga
Standings
18:00
Ohrid
-
FK Detonit Junior
18:00
Novaci
-
Karaorman
18:00
96
'
Osogovo
2
-
1
FK Skopje
(0-1)
18:00
FK Bashkimi Kumanovo
-
Pelister
18:00
89
'
Teteks
0
-
7
FK Besa
(0-3)
22:00
FK Sasa
-
Kozhuf Gevgjelija
22:00
Belasica
-
FK Vardar Negotino
22:00
Pobeda
-
Arsimi
Faroe Islands: Effodeildin
Standings
21:00
B68 Toftir
-
NSI Runavik
00:00
EB/Streymur
-
Vikingur
00:30
Klaksvik
-
07 Vestur
Finland: Ykkonen
Standings
20:00
FF Jaro
-
SalPa
20:00
JIPPO
-
SJK Akatemia
20:00
TPS
-
KaePa
France: Ligue 2
Standings
20:00
Auxerre
-
Paris FC
00:00
Guingamp
-
Saint-Etienne
France: National
Standings
23:00
Rouen
-
Niort
Gambia: GFA Premier League
Standings
23:30
Real de Banjul
-
Bombada
Germany: 2. Bundesliga
Standings
18:00
92
'
Greuther Fuerth
3
-
3
Eintracht Braunschweig
(1-2)
18:00
90
'
Hansa Rostock
1
-
2
Karlsruher SC
(1-0)
01:30
Kaiserslautern
-
Magdeburg
Germany: 3. Liga
Standings
19:00
Half Time
Freiburg II
1
-
0
Jahn Regensburg
(1-0)
19:00
Half Time
Ulm
0
-
0
Viktoria Koeln 1904
(0-0)
19:00
Half Time
Dynamo Dresden
0
-
1
SC Verl
(0-1)
19:00
Half Time
Erzgebirge Aue
0
-
0
Arminia Bielefeld
(0-0)
19:00
Half Time
1860 Muenchen
1
-
1
Borussia Dortmund II
(1-1)
21:30
Sandhausen
-
RW Essen
Germany: Regionalliga
Standings
18:00
92
'
Hannover 96 II
4
-
0
SSV Jeddeloh
(1-0)
18:00
Finished
1. FC Phoenix Luebeck
0
-
2
SV Drochtersen/Assel
(0-0)
18:00
Finished
Carl Zeiss Jena
2
-
2
VSG Altglienicke
(1-0)
18:30
61
'
ETSV Weiche Flensburg
1
-
0
Spelle-Venhaus
(1-0)
19:00
41
'
SC Wiedenbrueck
0
-
2
Alemannia Aachen
(0-2)
19:00
Half Time
Dueren
1
-
0
FC Bocholt
(1-0)
19:00
Half Time
Wuppertal
0
-
0
RW Ahlen
(0-0)
19:00
Half Time
Borussia Moenchengladbach II
1
-
0
Fortuna Koeln
(1-0)
19:00
48
'
Schalke 04 II
2
-
1
Fortuna Duesseldorf II
(2-1)
19:00
46
'
FC Koeln II
0
-
2
Oberhausen
(0-2)
19:00
48
'
FC Wegberg-Beeck
0
-
0
Lippstadt
(0-0)
19:00
Half Time
Nuernberg II
0
-
0
FC Schweinfurt
(1-0)
19:00
Half Time
Ansbach
2
-
0
TSV Aubstadt
(2-0)
19:00
Half Time
Greuther Fuerth II
0
-
1
Augsburg II
(0-1)
19:00
Eintracht Bamberg
-
FC Memmingen
19:00
Half Time
Burghausen
1
-
1
DJK Vilzing
(1-2)
19:00
Half Time
Koblenz
0
-
3
TSG Balingen
(0-3)
19:00
Half Time
TSV Schott Mainz
2
-
0
TSV Lehnerz
(2-0)
19:00
Half Time
Bahlinger SC
1
-
0
Hoffenheim II
(1-0)
19:00
Half Time
Freiberg
1
-
0
TSV Steinbach
(1-0)
19:00
Half Time
Kickers Offenbach
1
-
2
Hessen Kassel
(1-2)
19:00
Half Time
TSV Havelse
0
-
2
Eintracht Norderstedt
(0-2)
19:00
Half Time
Eimsbutteler TV
0
-
0
Oldenburg
(0-0)
20:00
FC Kilia Kiel
-
Teutonia Ottensen
21:00
BFC Dynamo
-
Energie Cottbus
Ghana: 1. Division
Standings
22:00
Karela United
-
Nations
Gibraltar: Premier League
Standings
00:30
Mons Calpe SC
-
Europa Point
Grenada: Premier Division
Standings
03:00
Postponed
Hurricanes
-
SAB Spartans
(-)
03:00
Postponed
Mt. Rich
-
St. Johns
(-)
03:00
Postponed
Queens Park Rangers
-
Shamrock
(-)
03:00
Postponed
Camerhogne
-
Hard Rock
(-)
03:00
Postponed
Fontenoy United
-
Hard Rock
(-)
Guadeloupe: 1. Division
Standings
07:30
Finished
US Baie-Mahaut
0
-
1
Phare du Canal
(0-1)
07:30
Finished
Cerfa
2
-
2
Jeunesse Evolution
(-)
07:30
Finished
AS Gosier
1
-
4
Dynamo Le Moule
(-)
03:00
Amical Club
-
La Gauloise
07:00
Etoile Morne-a-l Eau
-
CS Moulien
07:00
Solidarite Scolaire
-
Sporting Baie-Mahault
Guatemala: Guatemala 2
Draw
00:00
Universidad San Carlos
-
Juventud Pinulteca
Guinea: Championnat National
Standings
23:00
Renaissance
-
Gangan
23:00
Wakirya
-
Horoya
23:00
Hafia
-
Milo
23:00
CO Coyah
-
Flamme Olympique
Honduras: Liga Nacional
Draw
04:00
Lobos UPNFM
-
CD Vida
Hong Kong: 1. Division
Standings
14:00
Finished
Southern District RSA
0
-
0
Tai Po
(0-0)
18:25
Interuppted
Eastern Sports Club
-
Hong Kong FC
(0-0)
Hungary: OTP BANK Liga
Standings
18:00
Finished
Mezokovesd SE
1
-
2
Zalaegerszeg
(1-0)
20:30
Puskas FC Academy
-
Varda SE
00:15
Ujpest
-
Diosgyori VTK
Iceland: Urvalsdeild
Standings
21:00
FH Hafnarfjordur
-
Vestri
Iceland: 1. Deild
Standings
21:00
DalvÃk / Reynir
-
IBV Vestmannaeyjar
India: ISL
Draw
21:00
Atletico de Kolkata
-
Mumbai City FC
Indonesia: Liga 1
Draw
05:00
Madura United
-
Pusamania Borneo
05:00
Bali United Pusam
-
Persib Bandung
Iraq: Super League
Standings
19:30
21
'
Al Shorta
1
-
0
Newroz
(1-0)
19:45
4
'
Al-Qasim
0
-
0
Al Zawraa
(0-0)
22:00
Zakho
-
Naft Al Junoob
00:15
Naft Al Wasat
-
Karbalaa
02:15
Al Kahrabaa
-
Al Najaf
Israel: Ligat-Al
Standings
21:00
Maccabi Netanya
-
Hapoel Tel Aviv
22:00
Hapoel Haifa
-
Hapoel Beer Sheva
00:00
Maccabi Bnei Raina
-
Maccabi Haifa
00:00
Hapoel Petah Tikva
-
Hapoel Katamon Jerusalem
Ivory Coast: 1. Division
Standings
22:30
Denguélé
-
SOA
23:00
Korhogo
-
Zoman
23:00
Bouake
-
Stella
00:45
Mouna
-
SOL
Jordan: 1. Division
Standings
00:45
FC Ma'an
-
Ramtha SC
Kazakhstan: Premier League Championship
Standings
16:00
Finished
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
0
-
1
Arys
(0-0)
16:00
Finished
Zhenys
1
-
2
Yelimay Semey
(0-0)
18:30
62
'
Kairat Almaty
1
-
0
Atyrau
(0-0)
18:30
63
'
Tobol Kostanay
1
-
0
Zhetysu Taldykorgan
(1-0)
21:00
Aktobe
-
FC Astana
Kenya: KPL
Standings
17:00
Finished
Muhoroni Youth
1
-
3
Bidco United
(0-1)
19:00
Half Time
KCB
0
-
3
Kariobangi Sharks
(0-3)
19:00
39
'
Muranga SEAL
0
-
1
Gor Mahia
(0-0)
19:00
Half Time
Sofapaka
0
-
0
Shabana
(0-0)
Latvia: 1. Division
Standings
17:00
Finished
Riga FC II
2
-
2
JDFS Alberts
(1-2)
19:00
Half Time
Valmiera II
1
-
2
Progress / AFA Olaine
(1-2)
22:00
Rīgas FS II
-
Ogre United
23:00
Skanste
-
Rēzekne / BJSS
Lebanon: 1. Division
Standings
20:00
Shabab Al Sahel
-
Al Hikma
Lesotho: Vodacom Premier League
Standings
20:00
LMPS
-
Machokha
20:00
Matlama
-
Likila United
20:00
Manonyane
-
CCX
20:00
ACE Maseru
-
Liphakoe Football Club
Libya: 1. Division
Standings
21:00
Postponed
Al-Tahaddi
-
Al-Nasr
(-)
21:00
Postponed
Al-Akhdar
-
Al Ahli Benghazi
(-)
21:00
Postponed
Al Morooj
-
Al-Anwar
(-)
21:00
Postponed
Al-Suqoor
-
Al Taawon
(-)
21:00
Postponed
Al Sadaqa
-
Al Hilal
(-)
Lithuania: 1. Division
Standings
16:00
Finished
Ekranas
2
-
1
NFA Kaunas
(0-0)
18:00
Finished
FK Vilnius
0
-
2
Traku FK
(0-1)
20:00
FK Kauno Zalgiris B
-
Banga Gargzdai B
Malawi: Super League
Standings
18:30
Big Bullets
-
Be Forward Wanderers
19:30
19
'
Baka City
0
-
0
Silver Strikers
(0-0)
19:30
15
'
Ekwendeni Hammers
0
-
0
Moyale Barracks
(0-0)
Mali: Championnat National
Standings
23:30
Onze Créateurs
-
USC Kita
23:30
Bougouni
-
ASKO
01:30
Police
-
US Bougouba
Malta: Premier League
Standings
19:00
47
'
Hamrun Spartans
1
-
1
Hibernians
(0-0)
Martinique: Division d´Honneur
Standings
07:00
Club Péléen
-
Golden Star
07:00
AS Club Colonial
-
New Club
07:00
Golden Lion
-
Club Franciscain
03:00
Aiglon
-
Diamantinoise
03:00
Vauclinois
-
RC Saint Joseph
03:00
Riveraine
-
Stade Spiritain
03:00
Case-Pilote
-
Samaritaine
Mauritius: Barclays League
Standings
18:30
ASPL 2000
-
Entente Boulet Rouge
Moldova: National Division
Standings
20:00
CS Petrocub
-
Dacia-Buiucani
22:00
FC Sheriff
-
FC Milsami Orhei
00:00
FC Zaria
-
Zimbru
Montenegro: Telekom 1. CFL
Standings
22:00
Jedinstvo BP
-
Mornar
22:00
FK Arsenal Tivat
-
Buducnost Podgorica
22:00
Jezero
-
OFK Mladost Donja Gorica
22:00
Rudar Pljevlja
-
Decic Tuzi
23:00
Sutjeska
-
Petrovac
Morocco: Elite 2
Standings
23:00
JSM Laayoune
-
Rapide Club Oued Zem
23:00
OCK Khouribga
-
Chabab Atlas Khenifra
23:00
Olympique Dcheira
-
Racing de Casablanca
23:00
Wydad Fes
-
Ittifaq Marrakech
Mozambique: Mocambola
Standings
20:00
Costa do Sol
-
Songo
Netherlands: Topklasse
Standings
18:30
62
'
Excelsior Maassluis
0
-
1
AFC
(0-1)
19:30
16
'
ACV
0
-
0
Koninklijke HFC
(0-0)
19:30
19
'
Noordwijk
0
-
1
ADO 20
(0-1)
19:30
19
'
Lisse
0
-
0
SVV Scheveningen
(0-0)
19:30
20
'
HHC
0
-
0
Rijnsburgse Boys
(0-0)
19:30
18
'
Spakenburg
0
-
0
Quick Boys
(0-0)
19:30
23
'
Katwijk
1
-
1
Jong Sparta Rotterdam
(1-1)
20:00
Kozakken Boys
-
GVVV
20:30
Almere City II
-
De Treffers
Nicaragua: Campeonato Nacional
Draw
04:00
Jalapa
-
Diriangén
Norway: Eliteserien
Standings
23:00
Brann
-
Rosenborg
Norway: 1. Division
Standings
21:00
Mjoendalen
-
Aalesund
21:00
Egersund
-
Lyn
21:00
Levanger
-
Sogndal
21:00
Sandnes
-
Moss
21:00
Start
-
Ranheim
21:00
Vaalerenga
-
Bryne
21:00
Raufoss
-
Aasane
21:00
Stabaek
-
Kongsvinger
Paraguay: Division Profesional
Standings
07:00
Finished
Libertad
1
-
3
Cerro Porteno
(0-1)
07:00
Finished
Nacional
0
-
1
Luqueno
(0-0)
06:30
Tacuary
-
Sportivo Trinidense
Paraguay: Division Intermedia
Standings
21:00
Fernando de la Mora
-
Club Martin Ledesma
21:00
Rubio Nu
-
Deportivo Santani
Peru: Primera División
Standings
08:30
Finished
Alianza Lima
1
-
0
CD UT Cajamarca
(0-0)
01:00
Santa Rosa de Andahuaylas
-
Real Garcilaso
03:30
Comerciantes Unidos
-
Union Comercio
03:30
Carlos A. Mannucci
-
Deportivo Garcilaso
Peru: Segunda Division
Standings
03:00
Juan Aurich
-
Molinos El Pirata
Philippines: UFL
Standings
14:00
Finished
Manila Digger
3
-
1
Loyola
(2-0)
16:30
Finished
Philippine Army
0
-
5
Aguilas
(0-3)
19:00
Delayed
Manila Montet
-
Mendiola FC 1991
(-)
Poland: Ekstraklasa
Standings
20:00
Lodzki KS
-
Slask Wroclaw
22:30
Zaglebie Lubin
-
Rakow Czestochowa
01:00
Stal Mielec
-
Jagiellonia Bialystok
Poland: 1. Division
Standings
20:00
Resovia
-
Miedz Legnica
22:30
Lechia Gdansk
-
GKS Tychy
01:00
GKS Katowice
-
Stal Rzeszow
Poland: 2. Division
Standings
17:00
Finished
Radunia Stezyca
1
-
3
Wisla Pulawy
(0-2)
18:30
62
'
Lech Poznan ll
0
-
1
KKS 1925 Kalisz
(0-1)
19:00
Czarni Czarna Białost.
-
Michałowo
22:00
Olimpia Elblag
-
Hutnik Nowa Huta
22:30
Olimpia Grudziadz
-
Stal Stalowa Wola
Portugal: Segunda Liga
Standings
17:00
Finished
Feirense
1
-
0
Uniao de Leiria
(1-0)
20:00
Viseu
-
Leixoes
21:30
Oliveirense
-
Tondela
Puerto Rico: Premier League
Standings
02:30
Academia Quintana
-
PR Sol
04:30
Metropolitan
-
Guaynabo Gol
Romania: Liga I
Standings
18:30
63
'
Botosani
0
-
0
FC Voluntari
(0-0)
00:00
Universitatea Cluj
-
Dinamo Bucuresti
Romania: Liga II Serie A
Standings
16:00
Finished
FC Unirea Slobozia
1
-
0
Corvinul Hunedoara
(1-0)
Russia: SUPRA-Championship
Standings
11:00
Finished
SKA-Khabarovsk
0
-
0
KamAZ
(0-0)
18:30
62
'
Khimki
2
-
1
Sokol Saratov
(2-1)
19:00
Half Time
Chernomorets Novorossiysk
0
-
2
Torpedo Moscow
(0-2)
21:00
FC Alania Vladikavkaz
-
Shinnik Yaroslavl
21:30
Neftekhimik
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
23:00
FK Makhachkala
-
FC Volgar
23:30
Rodina
-
Arsenal Tula
Rwanda: Championnat National
Standings
20:00
Police Rwanda
-
Etoile de lEst
20:00
Bugesera
-
Rwamagana City
20:00
Amagaju
-
Sunrise
San Marino: Campionato
Draw
20:00
La Fiorita Montegiardino
-
S.S. Murata
22:30
Cosmos
-
Tre Penne Galazzano
Saudi Arabia: 1. Division
Standings
22:00
Al Shabab
-
Al-Raed
22:00
Al Taee
-
Al Khaleej
01:00
Al Nassr FC
-
Al-Wehda
Scotland: Premier League
Standings
21:00
Celtic
-
Hearts
21:00
Dundee FC
-
St. Mirren
21:00
Aberdeen
-
St.Johnstone
21:00
Motherwell
-
Livingston
21:00
Ross County
-
Hibernian
Senegal: Championnat National
Standings
00:00
Diambars
-
Ouakam
00:00
Dakar SC
-
La Linguère
Serbia: Prva Liga
Standings
23:00
Kolubara
-
Radnicki Novi Beograd
Sierra Leone: Premier League
Standings
23:15
Postponed
Real Republicans
-
Wilberforce Strikers
(-)
23:15
Postponed
Bai Bureh Warriors
-
Luawa
(-)
23:15
Postponed
Bo Rangers
-
Wusum Stars
(-)
23:15
Postponed
Kholifa Stars
-
Ports Authority
(-)
23:15
Postponed
Lamboi
-
Freetown City
(-)
23:15
Postponed
Mighty Blackpool
-
Old Edwardians
(-)
Vietnam: V-league
Standings
17:00
Finished
Song Lam Nghe An
1
-
1
Ha Noi TT
(1-1)
18:00
93
'
Binh Duong
3
-
1
Khanh Hoa Nha Trang
(2-1)
18:00
93
'
FLC Thanh Hoa
0
-
0
Binh Dinh
(0-0)
19:15
39
'
Cong An Nhan Dan
1
-
2
Nam Dinh
(1-2)
19:15
38
'
Hai Phong
0
-
0
CLB TP Ho Chi Minh
(0-0)
Slovakia: Fortuna league
Standings
20:30
Spartak Trnava
-
Ruzomberok
23:00
Trencin
-
Zemplin Michalovce
23:00
Zlate Moravce
-
Skalica
23:00
Slovan Bratislava
-
Zilina
Slovakia: 1. Division
Standings
20:00
Humenne
-
Spišská Nová Ves
22:00
Slavoj Trebisov
-
Komarno
22:00
Povazska Bystrica
-
FK Pohronie
22:00
FC Petrzalka 1898
-
Tatran Presov
Slovenia: PrvaLiga
Standings
20:00
Aluminij
-
NK Bravo
22:30
Koper
-
Domzale
01:15
Maribor
-
NK Celje
Slovenia: 2. Division
Standings
22:00
ND Bilje
-
Dravinja
22:00
Nk Brinje Grosuplje
-
NK Krka
22:00
Tabor
-
Gorica
23:00
Rudar Velenje
-
Jadran
South Africa: Nedbank Cup
Draw
20:00
Chippa United
-
Orlando Pirates
South Korea: K League 1
Standings
12:30
Finished
FC Seoul
0
-
1
Ulsan Hyundai
(0-0)
14:30
Finished
Pohang Steelers
1
-
0
Jeonbuk FC
(0-0)
South Korea: K League 2
Standings
12:00
Finished
Gimpo Citizen
0
-
1
Bucheon FC 1995
(0-0)
14:30
Finished
Asan Mugunghwa
1
-
1
FC Anyang
(0-0)
Spain: Liga Adelante
Standings
19:00
Half Time
Mirandes
0
-
1
Valladolid
(0-1)
21:15
Huesca
-
Real Oviedo
23:30
Racing Santander
-
Elche
02:00
Cartagena
-
Alcorcon
Spain: Segunda B
Standings
21:00
Real Murcia
-
Castellon
21:00
Atletico Sanluqueno CF
-
Alcoyano
22:00
Real Sociedad B
-
Celta Vigo B
23:00
Barcelona B
-
SD Tarazona
23:00
Sestao
-
RC Deportivo
23:00
CD Teruel
-
Unionistas de Salamanca
00:00
Real Union
-
Leonesa
01:00
SD Logrones
-
Fuenlabrada
Sweden: Allsvenskan
Standings
20:00
Kalmar FF
-
Halmstads BK
20:00
Mjaellby
-
Brommapojkarna
22:30
Sirius
-
Haecken
Sweden: Superettan
Standings
18:00
93
'
Sandvikens IF
0
-
0
IK Brage
(0-0)
18:00
95
'
IK Oddevold
1
-
0
GIF Sundsvall
(1-0)
20:00
Utsiktens BK
-
Skoevde AIK
20:00
Oesters IF
-
Gefle
20:00
Degerfors
-
Landskrona BoIS
Switzerland: Super League
Standings
23:00
Servette
-
Winterthur
23:00
Grasshopper
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
01:30
Lugano
-
St. Gallen
Thailand: Premier League
Standings
18:00
91
'
Nakhon Pathom
0
-
2
Buriram United
(0-0)
18:30
65
'
BEC Tero Sasana
0
-
0
Chiangrai United
(0-0)
19:00
Half Time
Ratchaburi FC
0
-
1
Bangkok Glass
(0-1)
20:00
Muang Thong United
-
Sukhothai FC
Tunisia: Ligue II
Standings
21:00
Radès
-
Jeunesse Sportive Omrane
21:00
AS Rejiche
-
Djelma
21:00
Moknine
-
Zarzis
21:00
Kerkennah
-
Gabès
21:00
EO Sidi Bouzid
-
EM Mahdia
Turkey: 1. Lig
Standings
23:00
Eyüpspor
-
Goztepe
Ukraine: Premier League
Standings
17:00
Finished
FC Olexandria
2
-
2
Rukh Vynnyky
(1-1)
19:30
5
'
Obolon-Brovar
0
-
0
Cherkasi
(0-0)
22:00
Metalist 1925
-
Vorskla
Ukraine: 1. Division
Standings
16:00
Chernigov
-
Bukovyna Chernivtsi
16:30
Finished
Dinaz Vyshhorod
2
-
0
Nyva Ternopil
(1-0)
17:00
Finished
Epitsentr Dunaivtsi
3
-
2
SC Poltava
(3-2)
17:30
FC Hirnyk-Sport
-
Khust City
18:00
96
'
Nyva Buzova
0
-
3
Inhulets Petrove
(0-1)
18:30
62
'
FC Prykarpattia 1981
1
-
0
FSK Mariupol
(0-0)
Argentina: Four argentinian league
Standings
23:30
Real Pilar
-
Atlas
01:30
Ituzaingo
-
Lugano
01:30
El Porvenir
-
Juventud Unida G.
01:30
Yupanqui
-
Victoriano Arenas
01:30
Argentino Rosario
-
Defensores de Cambaceres
Australia: Four australian league
Standings
12:00
Postponed
Magic United TFA
-
North Star FC
(-)
Uruguay: Primera Division
Standings
20:00
Boston River
-
Miramar Misiones
01:00
Montevideo Wanderers
-
Club Atletico Progreso
USA: NASL
Standings
03:00
Memphis 901
-
Tampa Bay Rowdies
05:30
Charleston Battery
-
Hartford Athletic
06:00
Carolina RailHawks
-
Rhode Island
06:00
Loudoun United
-
Detroit City FC
06:00
Pittsburgh Riverhounds
-
Miami FC
06:30
Birmingham Legion
-
Tulsa Roughnecks FC
Uzbekistan: Uzbek League
Standings
20:30
Andijon
-
Sogdiyona Jizzax
Venezuela: Primera Division
Standings
04:00
Deportivo La Guaira
-
Metropolitanos FC
06:30
Madeira Club Lara
-
Universidad Central
Belgium: Belgian Third league
Standings
00:30
Dessel
-
Olympic Charleroi
01:00
RAAL La Louviere
-
Royal Knokke FC
01:00
OH Leuven U23
-
Royal Antwerp U23
01:00
Sint-Eloois-Winkel
-
Tienen
01:00
Hoogstraten
-
KSK Heist
01:00
Cappellen
-
Virton
01:00
Union Namur
-
Gent U23
01:00
Lokeren-Temse
-
URSL Vise
Brazil: Serie D
Standings
01:00
EC Jacuipense
-
Sergipe
01:00
Real FC
-
Ipora
01:00
Santo Andre
-
Patrocinense
01:30
Real Noroeste
-
Portuguesa RJ
02:00
Maranhao
-
River AC
02:00
Altos
-
Moto Club MA
02:00
Nova Iguacu
-
Serra
02:00
Postponed
Novo Hamburgo
-
Concordia Atletico
(-)
03:00
Tocantinopolis
-
Cametá
03:00
ASA
-
Petrolina
03:00
Ipatinga
-
Itabuna
03:00
Pouso Alegre
-
São José EC
03:30
Postponed
Hercilio Luz
-
Avenida
(-)
03:30
Sao Raimundo RR
-
Manauara
04:00
Ãgua Santa
-
Maringa FC
05:00
Rio Branco
-
Princesa do Solimoes
05:00
Uniao Rondonopolis
-
Capital
Denmark: 2. Division
Standings
19:00
Half Time
Skive
1
-
0
Fremad Amager
(1-0)
Denmark: Danmarksserien
Standings
17:00
Ringsted
-
Herlev
17:00
LSF
-
KFUM Roskilde
18:00
Finished
IF Lyseng
5
-
0
Oure FA
(3-0)
18:00
96
'
Vanloese
2
-
0
Silkeborg KFUM
(0-0)
18:00
OKS
-
Viby
18:00
Finished
Slagelse B&I
2
-
4
Greve
(1-0)
18:00
Hobro II
-
Tarup-Paarup
18:30
68
'
Marienlyst
0
-
1
Odder
(0-1)
18:30
64
'
Allerod
1
-
1
Karlslunde
(1-0)
18:30
63
'
VSK Aarhus
0
-
1
Frem
(0-1)
19:00
Half Time
Naesby
1
-
0
Ishoej BK
(1-0)
20:00
Sundby
-
Skjold
20:30
Varde
-
Dalum
England: National League North/South
Draw
21:30
Brackley Town
-
Boston United
England: Premier Reserve League
Draw
18:00
94
'
Reading U21
2
-
0
Middlesbrough U21
(0-0)
Finland: Veikkausliga
Standings
19:00
Half Time
Ilves
1
-
1
AC Oulu
(1-1)
21:00
HJK
-
EIF
23:00
Seinaejoen JK
-
KuPS
Finland: Kakkonen
Standings
17:00
Finished
SJK-juniorit
2
-
1
OPS
(0-1)
20:00
Pallo-Iirot
-
Tampere
20:00
HJS Akatemia
-
Ilves-Kissat
20:00
SexyPöxyt
-
EBK
21:00
FC Futura
-
GrIFK Grankulla
21:00
NJS
-
MYPA
22:00
OTP
-
JPS
22:00
FC Reipas
-
JäPS II
France: National 2
Standings
23:00
St-Pryve St Hilaire
-
Avoine OCC
Germany: Oberliga
Standings
16:30
Finished
SV Kirchanschoring
1
-
2
FC Deisenhofen
(1-1)
18:00
53
'
Empor Berlin
1
-
1
Stern
(1-1)
18:00
Finished
SV Gonsenheim
4
-
0
FC Karbach
(2-0)
18:00
Finished
Anker Wismar
1
-
1
Tennis Borussia
(1-0)
19:00
Half Time
SC Freital
1
-
1
Magdeburg II
(1-1)
19:00
50
'
Nordmark Satrup
2
-
0
Inter Tuerkspor Kiel
(0-0)
19:00
Half Time
VfR Neumünster
0
-
0
Heider SV
(0-0)
19:00
Half Time
TSV Rain/Lech
0
-
1
TSV Schwaben Augsburg
(0-1)
19:00
44
'
TSB Flensburg
2
-
2
Hohenwestedt
(0-0)
19:00
49
'
Union Neumuenster
0
-
1
Oldenburger SV
(0-1)
19:00
Half Time
TSG Backnang
0
-
0
Reutlingen
(0-0)
19:00
Half Time
Sonnenhof Großaspach
0
-
0
FSV 08 Bissingen
(0-0)
19:00
Half Time
Normannia Gmund
0
-
0
VfR Mannheim
(0-0)
19:00
Half Time
FC Holzhausen
2
-
1
1. CfR Pforzheim
(2-1)
19:00
Half Time
FV Ravensburg
1
-
0
SV Oberachern
(1-0)
19:00
Half Time
Marburg
0
-
1
FC 1931 Eddersheim
(0-1)
19:00
Half Time
KSV Baunatal
0
-
0
FC 1906 Erlensee
(0-0)
19:00
Half Time
Eintracht Stadtallendorf
1
-
2
Bayern Alzenau
(1-2)
19:00
49
'
Schoeningen
2
-
0
MTV Eintracht Celle
(0-0)
19:00
BSV Rehden
-
SV Ramlingen-Ehlershausen
19:00
Half Time
TS Woltmershausen
1
-
1
Brinkumer SV
(1-1)
19:00
45
'
SpVg BW 90 Berlin
0
-
0
SCC Berlin
(0-0)
19:00
Half Time
Teutonia Watzenborn-Steinberg
1
-
1
TUS Dietkirchen
(1-1)
19:00
Half Time
TuRa Bremen
1
-
3
Blumenthaler SV
(1-3)
19:00
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
Fortuna Chemnitz
19:00
Half Time
Pirmasens
0
-
3
Wormatia Worms
(0-3)
19:00
Half Time
Vahr-Blockdiek
2
-
0
Geestemuende
(2-0)
19:00
Half Time
SV Heimstetten
2
-
0
TSV Landsberg
(2-0)
19:00
51
'
SG Dynamo Schwerin
0
-
0
Staaken
(0-0)
19:00
51
'
Optik Rathenow
2
-
2
Eintracht Mahlsdorf
(0-0)
19:00
Half Time
Ludwigsfelder FC
0
-
0
Plauen
(0-0)
19:00
Half Time
VfB Krieschow
0
-
1
Einheit Wernigerode
(0-1)
19:00
51
'
Motor Marienberg
0
-
0
Bischofswerdaer FV
(0-0)
19:30
19
'
FC Ismaning
0
-
0
Tuerkspor Augsburg
(0-0)
19:30
19
'
Preußen Reinfeld
0
-
2
SV Todesfelde
(0-2)
19:30
16
'
Offenburger FV
0
-
0
FSV Hollenbach
(0-0)
19:30
21
'
Sonthofen
0
-
0
Kirchheimer SC
(0-0)
20:00
SpVgg Bayern Hof
-
SpVgg Hankofen-Hailing
20:00
Gundelfingen
-
TSV Kottern
20:00
ASV Neumarkt
-
Ingolstadt II
20:00
Donaustauf
-
TSV Kornburg
20:00
FC Dornbreite Luebeck
-
SC Weiche Flensburg II
20:00
Hunfelder SV
-
FSV Fernwald
20:00
FC Hanau 93
-
RW Walldorf
20:00
Delmenhorst
-
Rotenburger SV
20:00
Coburg
-
DJK Gebenbach
20:00
Arminia Ludwigshafen
-
Cosmos Koblenz
20:00
Borea Dresden
-
SG Taucha 99
20:00
SV Steinbach 1920
-
SC Waldgirmes
20:00
Eilvese
-
TuS Bersenbrueck
20:00
Lößnitz
-
Rapid Chemnitz
20:30
FC 08 Villingen
-
Goeppinger SV
20:30
Pfeddersheim
-
Alemannia Waldalgesheim
20:30
FV Diefflen
-
Quierschied
20:30
SV Auersmacher
-
Kaiserslautern II
20:30
Baumholder
-
FV Engers
20:30
TSV Essingen
-
ATSV Mutschelbach
21:00
TSV Abtswind
-
VfB Eichstatt
21:00
ASV Cham
-
ATSV Erlangen
21:00
Fortuna Regensburg
-
Wurzburger
21:00
Turk Gucu Friedberg
-
1960 Hanau
23:00
SW Essen
-
SF Hamborn 07
23:00
FC Pipinsried
-
TSV Dachau
23:00
FC Bitburg
-
TuS RW Koblenz
23:00
KFC Uerdingen
-
Mülheimer
23:00
Kickers Emden
-
VfV Hildesheim
00:00
Türkspor Dortmund
-
ASC Dortmund
Italy: Serie D
Standings
20:00
Flaminia
-
Latte Dolce
Norway: 2. Division
Standings
19:00
Half Time
Grorud
1
-
0
Eidsvold TF
(1-0)
19:00
Half Time
Kjelsaas
1
-
0
Follo
(1-0)
19:00
Half Time
Vard Haugesund
0
-
1
Notodden
(0-1)
20:00
Skeid
-
Ull/Kisa
20:00
Lysekloster
-
Kvik Halden
20:00
Oern-Horten
-
Hoedd
01:30
Stjoerdals Blink
-
Tromsdalen
Norway: 3. Division Avdeling 1
Standings
17:30
Finished
FK Fyllingsdalen
2
-
2
Floeya
(2-1)
18:00
95
'
Nardo
5
-
4
Lillestroem 2
(3-2)
19:00
Half Time
Vindbjart
1
-
2
Pors Grenland
(1-2)
19:00
Half Time
Oppsal
0
-
1
Nordstrand
(0-1)
19:00
51
'
Os
0
-
3
Fana
(0-0)
19:00
Half Time
Bjarg
0
-
0
Askøy
(0-0)
19:00
Half Time
IL Froeya
1
-
0
Stord
(0-0)
19:00
Half Time
Sandviken
3
-
0
Foerde
(0-0)
20:00
Funnefoss/Vormsund
-
Gjelleraasen
20:00
Skjetten
-
Loerenskog
20:00
Mandalskameratene
-
Vidar
20:00
Vigør
-
Sola
20:00
Byaasen
-
Trygg/Lade
20:00
Melhus
-
Orkla
20:00
Tillerbyen
-
Surnadal
20:00
Asker
-
Gamle Oslo
20:00
Loddefjord
-
Floroe
21:00
Odds Ballklubb 2
-
Brodd
00:00
Lokomotiv Oslo FK
-
Bjørkelangen
Portugal: Portuguese Third Division
Standings
20:00
Lusitania FC Lourosa
-
Braga B
22:00
Canelas 2010
-
AD Fafe
22:00
Trofense
-
Sanjoanense
22:00
Vianense
-
Anadia
22:00
Oliveira Hospital
-
Pero Pinheiro
22:00
Sporting CP B
-
Amora FC
22:00
1º Dezembro
-
Caldas
22:00
Academica
-
Atlético CP
00:00
Varzim
-
Felgueiras 1932
Russia: Russian third league
Standings
15:00
Ural II
-
Lada Togliati
17:00
Finished
Krylya Sovetov Samara II
2
-
1
NoSta
(0-0)
18:00
91
'
Dinamo Kirov
2
-
2
Volna Nizhny Novgorod
(1-1)
19:00
Half Time
Dinamo Stavropol
0
-
0
FC Alania Vladikavkaz II
(0-0)
19:00
Half Time
Zvezda Saint Petersburg
0
-
2
Torpedo Vladimir
(0-1)
19:00
46
'
Uralets NT
1
-
1
Nizhny Novgorod II
(0-0)
20:00
Kuban Kholding
-
Rubin Yalta
20:00
Astrakhan
-
Stroitel Kamensk-Shakht.
20:00
Pobeda
-
Angusht
20:00
Spartak Nalchik
-
Legion Dynamo
20:30
Akron II
-
FC Orenburg II
21:00
Rostov II
-
Forte Taganrog
21:00
Sevastopol
-
Druzhba
21:00
Spartak Tambov
-
SKA-Khabarovsk II
05:00
Irkutsk
-
Dinamo Vologda
Scotland: 2. Division
Standings
21:00
Cove Rangers
-
Edinburgh City
21:00
Falkirk
-
Alloa Athletic
21:00
Hamilton Academical
-
Kelty Hearts
21:00
Montrose
-
Queen of South
21:00
Stirling Albion
-
Annan Athletic
Scotland: 3. Division
Standings
21:00
Bonnyrigg Rose Athletic
-
Forfar
21:00
East Fife
-
Spartans
21:00
Elgin
-
Clyde
21:00
Peterhead
-
Dumbarton
21:00
Stranraer
-
Stenhousemuir
Solomon Islands: National Club Championship
Standings
07:00
Finished
Juniper
1
-
5
Honiara City
(-)
09:00
Finished
Southern United
1
-
1
SOSA
(-)
11:00
Finished
Solomon Warriors
4
-
1
Laugu United
(-)
07:00
Marist Fire
-
Henderson Eels
South Korea: National League
Standings
12:00
Finished
Busan Transport Corp
1
-
3
Paju Citizens
(0-1)
13:00
Finished
Gimhae
2
-
0
Yangpyeong
(1-0)
13:00
Finished
Gangneung City
0
-
0
Ulsan Citizen
(0-0)
13:00
Finished
Chuncheon FC
1
-
1
Daegu II
(1-0)
St. Kitts and Nevis: SKNFA League
Standings
07:00
St. Pauls United
-
Garden Hotspurs
06:00
Bath United
-
Village Superstars
06:00
Postponed
St. Peters
-
Cayon
(-)
Sweden: 1. Division
Standings
16:30
Finished
Piteaa
1
-
5
Assyriska United
(0-2)
18:00
94
'
FC Rosengaard
0
-
1
Tvaaaakers IF
(0-1)
18:00
95
'
Joenkoepings Soedra
0
-
1
Torslanda IK
(0-0)
18:00
Finished
Karlstad BK
0
-
1
Friska Viljor
(0-1)
18:00
Finished
Umeaa
2
-
1
FBK Karlstad
(1-1)
21:00
Falkenbergs FF
-
Eskilsminne IF
21:00
FC Trollhaettan
-
BK Olympic
21:00
Norrby
-
Torns IF
21:00
Onsala BK
-
Oskarshamns AIK
21:00
Aengelholms FF
-
Ljungskile
21:00
Karlbergs BK
-
Sollentuna FF
23:00
Vasalunds IF
-
Oerebro Syrianska IF
Sweden: 2. Division Norra Götaland
Standings
17:30
Finished
FC Gute
1
-
5
Falu BS
(1-3)
18:00
91
'
Stenungsunds IF
0
-
2
IFK Skoevde FK
(0-1)
18:00
93
'
IK Tord
2
-
0
Vaestra Froelunda
(0-0)
18:00
Finished
Froesoe IF
1
-
2
IFK Luleaa
(1-0)
18:00
Kiruna FF
-
Team TG FF
18:00
91
'
IF Sylvia
2
-
2
FC Nacka Iliria
(1-1)
18:00
Enskede IK
-
Arameiska-Syrianska IF
18:30
63
'
Saevedalens IF
0
-
2
Laholms FK
(0-2)
19:00
Half Time
Motala AIF FK
2
-
1
Grebbestads IF
(2-1)
19:00
Half Time
IFK Kumla
0
-
4
BK Forward
(0-4)
19:00
Half Time
IFK Simrishamn
1
-
1
FK Karlskrona
(0-0)
19:00
Half Time
Skiljebo SK
0
-
1
Kungsaengens IF
(0-1)
19:00
Half Time
IFK Osteråkers FK
0
-
1
FC Jaerfaella
(0-1)
19:00
Half Time
Husqvarna FF
2
-
0
Öckerö
(2-0)
19:00
Bergnaesets AIK
-
Gottne IF
19:00
Skellefteaa
-
Bodens BK
19:00
IF Aelgarna
-
Umeaa FC Akademi
19:00
Ytterhogdals IK
-
Taefteaa IK
19:00
46
'
Aatvidaberg
0
-
1
IFK Haninge BRB
(0-0)
19:00
46
'
IFK Eskilstuna
0
-
0
Ljungsbro
(0-0)
19:00
46
'
Nykoepings BIS
2
-
2
Syrianska
(0-0)
21:00
IFK Karlshamn
-
Oesterlen FF
21:00
Kristianstads FF
-
Högaborg
21:00
FC Arlanda
-
Dalkurd FF
21:00
FOC Farsta
-
Sandvikens AIK FK
21:00
IFK Oestersund
-
Lucksta
22:00
Enkoeping
-
Hudiksvalls FF
Switzerland: Erste Liga Promotion
Standings
20:00
Biel/Bienne
-
Lugano II
21:00
Luzern II
-
Delemont
21:00
Paradiso
-
Kriens
21:00
Breitenrain
-
Servette U21
21:00
FC Zuerich II
-
Etoile Carouge
21:00
FC Rapperswil-Jona
-
Bavois
22:00
Basel II
-
SC Bruehl
22:30
Young Boys II
-
Cham
Switzerland: Erste Liga Classic
Standings
19:30
20
'
Vevey
1
-
0
FC La Sarraz Eclepens
(1-0)
21:00
Linth
-
AC Taverne 1
21:00
FC Koeniz
-
Concordia
21:00
Wohlen
-
Muttenz
21:00
Solothurn
-
Emmenbruecke
21:00
FC Schoetz
-
FC Muensingen
21:00
Hongg
-
Eschen/Mauren
21:00
FC Uzwil
-
FC Wettswil-Bonstetten
21:00
Balzers
-
FC Gossau
22:00
FC Monthey
-
FC Grand-Saconnex
22:00
Naters
-
Terre Sainte
22:00
Winterthur II
-
FC Kreuzlingen
22:00
FC Freienbach
-
Tuggen
22:00
Echallens
-
FC Coffrane
22:00
Meyrin
-
La Chaux-de-Fonds
22:00
Rotkreuz
-
Courtételle
23:00
Thun II
-
Dietikon
23:00
Grasshopper II
-
SC YF Juventus Zuerich
23:00
FC Kosova
-
Mendrisio
01:00
Lausanne II
-
Chenois
Tanzania: Premier League
Standings
18:00
91
'
JKT Tanzania
2
-
0
Geita Gold FC
(1-0)
20:00
Singida Big Stars
-
Dodoma Jiji FC
23:00
Kinondoni MC
-
Kagera Sugar
Thailand: Second Thailand league
Draw
18:00
90
'
Nakhon Si United
1
-
0
Chiangmai FC
(0-0)
Togo: Championnat National
Standings
22:30
Kakadl
-
Gbohloe-Su
22:30
Binah
-
Gomido
22:30
Togo Port
-
Dynamic Togolais
05:00
Postponed
Entente II
-
Kara
(-)
05:00
Postponed
Doumbé de Mango
-
Semassi
(-)
05:00
Postponed
Espoir
-
ASKO de Kara
(-)
05:00
Postponed
OTR
-
Gbohloe-Su
(-)
05:00
Postponed
Gomido
-
Gbikinti Bassar
(-)
05:00
Postponed
Unisport
-
Kakadl
(-)
05:00
Dynamic Togolais
-
Tambo
05:00
Postponed
Binah
-
Togo Port
(-)
Uruguay: Segunda Division
Draw
04:00
Club Atletico Torque
-
Juventud de las Piedras
USA: USL Pro League
Standings
09:30
Finished
Central Valley Fuego
1
-
3
Charlotte Independence
(1-1)
06:00
Forward Madison FC
-
Greenville Triumph SC
07:00
Union Omaha
-
South Georgia Tormenta FC
Venezuela: Segunda Division
Standings
02:00
Deportivo Nueva Esparta
-
Atletico La Cruz
03:00
Yaracuyanos FC
-
Aragua FC
04:00
Maritimo
-
Deportivo Petare
Vietnam: Second vietnam league
Standings
16:00
Finished
Dong Thap
0
-
0
Long An
(0-0)
Zambia: 1. Division
Standings
20:00
Trident
-
Nkwazi
Zimbabwe: 1. Division
Standings
20:00
Bikita Minerals
-
TelOne
20:00
Ngezi Platinum FC
-
Bulawayo Chiefs
20:00
Chicken Inn FC
-
Dynamos
20:00
Herentals FC
-
Yadah FC
20:00
FC Platinum
-
GreenFuel FC
20:00
ZPC Kariba
-
Manica Diamonds
nScores.com - livescore