Europa League
14:00
Finished
Riga FC
1 - 0
Tre Fiori
(0-0)
Germany: 1. Bundesliga
01:30
 
Bayern Munich
-
Schalke 04
Copa Libertadores
07:00
Finished
Independiente del Valle
5 - 0
Flamengo
(1-0)
07:00
Finished
Libertad
0 - 2
Boca Juniors
(0-1)
09:00
Finished
Barcelona SC
1 - 2
Atletico Junior
(1-1)
09:00
Finished
Guarani
4 - 1
Tigre
(1-1)
France: Ligue 1
02:00
 
Lyon
-
Nimes
England: Championship
01:45
 
Coventry
-
Queens Park Rangers
AFC Champions League
22:00
 
Al-Sharjah
-
Lekhwiya
22:00
 
Al-Sadd
-
Al-Ain
01:00
 
Al-Taawon
-
Persepolis
01:00
 
Al Nassr FC
-
Sepahan
Friendlies
22:30
 
Sevilla
-
Athletic Bilbao
00:30
 
Sevilla
-
Athletic Bilbao
Russia: Premier League
00:00
 
FC Krasnodar
-
Khimki
Netherlands: Eredivisie
01:00
 
VVV-Venlo
-
FC Utrecht
Portugal: Liga ZON Sagres
01:00
 
Famalicao
-
Benfica
03:15
 
Vitoria de Guimaraes
-
Belenenses
Turkey: Super Lig
00:00
 
Yeni Malatyaspor
-
Goztepe
Australia: 2. Division
16:00
Finished
APIA Leichhardt Tigers
1 - 0
Mt Druitt Town Rangers
(0-0)
16:30
Finished
Manly United
1 - 2
Blacktown City FC
(1-2)
17:45
Finished
Adelaide Raiders
1 - 1
North Eastern Metro Stars
(0-1)
18:00
Finished
University Azzurri FC
9 - 2
Darwin Hearts FC
(8-1)
Australia: Third australian league
17:30
Finished
Centenary Stormers
6 - 3
Brisbane Knights
(2-2)
Austria: ADEG Erste Liga
23:30
 
Austria Wien (A)
-
Grazer AK
23:30
 
FC Wacker Innsbruck
-
Floridsdorfer AC
23:30
 
Vorwaerts Steyr
-
Kapfenberger SV
23:30
 
Dornbirn
-
SK Austria Klagenfurt
23:30
 
Rapid Wien (A)
-
SPG Pasching/LASK Juniors
01:25
 
SV Lafnitz
-
Amstetten
Austria: Regionalliga
00:00
 
Voecklamarkt
-
Wolfsberger AC (A)
00:00
 
Allerheiligen
-
Kalsdorf
00:00
 
Deutschlandsberger SC
-
WSC Hertha
00:00
 
FC Wels
-
SC Weiz
00:00
 
SC Gleisdorf
-
Spittal
00:00
 
Hall
-
FC Kitzbuehel
00:30
 
ASV Drassburg
-
SC Team Wiener Linien
00:30
 
Wiener SK
-
Wiener Neustadt
00:30
 
FCM Arkadia Traiskirchen
-
SC Wiener Viktoria
Belarus: Premier Division
20:30
Half Time
Smolevichy
0 - 2
Rukh Brest
(0-2)
22:30
 
Neman Grodno
-
FC Minsk
Belgium: Jupiler League
01:45
 
Sporting Charleroi
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
Belgium: EXQI league
01:00
 
RWDM Brussels FC
-
Lommel
Brazil: Serie B
05:15
 
Confianca
-
Guarani
Bulgaria: A Grupa
22:45
 
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
-
Botev Vratsa
01:00
 
Montana
-
Botev Plovdiv
China: Cup
14:30
Finished
Jiangsu Suning FC
2 - 0
Shenzhen FC
(1-0)
17:00
After penalty
Shanghai Shenhua
1 - 1
Guangzhou R&F F.C.
pen 3-5
(0-0)
18:35
Finished
Guangzhou Evergrande
2 - 0
Henan Jianye
(1-0)
19:00
Finished
Shandong Luneng
4 - 0
Dalian Yifang
(1-0)
Colombia: Liga Postobon
06:00
 
La Equidad
-
Chico FC
Colombia: Torneo Aguila
07:30
Postponed
Bogota FC
-
Union Magdalena
(-)
Costa Rica: Liga de Ascenso
07:00
 
AS Puma Generalena
-
AD Santa Rosa
Croatia: 1. Division
23:00
 
Sibenik
-
NK Lokomotiva
Cyprus: 1. Division
23:00
 
Ermis Aradippou
-
Olympiakos Nicosia
Cyprus: 2. Division
23:00
 
Aris Limassol
-
Anagennisi Deryneia
Czech Republic: Het league
01:00
 
Slavia Prague
-
Teplice
Czech Republic: Druha League
23:00
 
Jihlava
-
SK Lisen
Ecuador: Ecuadorian Serie A
07:00
 
LDU Portoviejo
-
Olmedo
Ecuador: Serie B
04:30
 
CD America de Quito
-
Alianza Cotopaxi
Egypt: 1. Division
23:00
 
El Hodood
-
ENPPI
01:00
 
Aswan FC
-
El Zamalek
France: National
01:00
Postponed
Sete
-
Red Star
(-)
01:00
 
Creteil
-
Cholet
01:00
 
Orleans
-
Lyon la Duchere
01:00
 
CA Bastia
-
Le Mans
01:00
 
Bourg en Bresse Peronnas
-
Boulogne
01:00
 
Avranches
-
Stade Briochin
01:00
 
Villefranche Beaujolais
-
SC Bastia
01:00
 
Concarneau
-
Quevilly
Germany: 2. Bundesliga
23:30
 
Hamburger SV
-
Fortuna Duesseldorf
23:30
 
Jahn Regensburg
-
Nuernberg
Germany: 3. Liga
22:45
 
Kaiserslautern
-
Dynamo Dresden
Germany: Regionalliga
23:30
 
BSV Rehden
-
Werder Bremen II
00:00
 
ZFC Meuselwitz
-
BSG Chemie Leipzig
00:00
 
Wolfsburg II
-
HSC Hannover
Greece: Super League
23:00
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Atromitos
00:30
 
Olympiacos
-
Asteras Tripolis
Ireland: Airtricity League
23:45
 
Derry City
-
St. Patrick's Athletic
01:45
 
Sligo Rovers
-
Bohemian FC
Ireland: 1. Division
01:45
 
Shamrock Rovers B
-
Cabinteely
01:45
 
UCD
-
Drogheda United
01:45
 
Galway United FC
-
Wexford Youths
01:45
 
Bray Wanderers
-
Longford Town
01:45
 
Athlone Town
-
Cobh Ramblers
Japan: 3
17:00
Finished
Cerezo Osaka U23
2 - 1
Kataller Toyama
(1-1)
Jordan: 1. Division
21:00
28'
Al-Salt
1 - 0
Al-Jazeera
(-)
21:00
Postponed
Al-Salt
-
Al-Sareeh
(-)
22:00
Postponed
Ramtha SC
-
Sahab SC
(-)
23:30
 
Al-Ahly
-
Al-Sareeh
23:30
Postponed
Al-Ahly
-
Al-Faisaly
(-)
00:30
Postponed
Al-Ahly
-
Aqaba
(-)
Kazakhstan: Premier League Championship
22:00
 
Okzhetpes Kokshetau
-
Kaspyi Aktau
Lithuania: 1. Division
17:00
Finished
Zalgiris Vilnius B
2 - 0
Traku FK B
(2-0)
23:00
 
FA Siauliai
-
Nevezis
Luxembourg: National Division
01:00
 
AS Jeunesse Esch
-
US Mondorf les Bains
Malaysia: Second malay league
19:15
Finished
Selangor United
2 - 1
Kelantan United
(2-0)
Mexico: Ascenso MX
09:00
Finished
Jaibos Tampico Madero
1 - 2
Monarcas Morelia
(0-1)
Moldova: National Division
20:00
71'
FC Floresti
0 - 2
Dinamo-Auto
(0-1)
23:00
 
Speranta
-
FC Sheriff
Morocco: Elite 2
23:00
 
MAS Fes
-
Tihad Casablanca
23:00
 
Olympique Dcheira
-
Union Sidi Kacem
23:00
 
Chabab Atlas Khenifra
-
Chabab Mohammedia
23:00
 
AS Sale
-
KACM
Netherlands: Jupiler League
23:45
 
Jong PSV
-
FC Eindhoven
23:45
 
Helmond Sport
-
FC Volendam
02:00
 
Roda
-
FC Dordrecht
02:00
 
Go Ahead Eagles
-
Jong Ajax
Paraguay: Division Profesional
06:00
 
12 de Octubre
-
Sol de America
Peru: Primera División
23:00
 
Carlos Stein
-
Atletico Grau
01:00
 
Binacional
-
Deportivo Llacuabamba
03:30
 
FBC Melgar
-
Universidad San Martin
06:00
 
Universitario de Deportes
-
Ayacucho FC
Poland: Ekstraklasa
23:00
 
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Rakow Czestochowa
01:30
 
Wisla Krakow
-
Wisla Plock
Poland: 1. Division
22:40
 
Arka Gdynia
-
Miedz Legnica
Portugal: Segunda Liga
22:00
 
Oliveirense
-
Penafiel
23:00
 
Chaves
-
Varzim
00:00
 
Vilafranquense
-
Feirense
Romania: Liga I
22:00
 
Chindia Targoviste
-
Hermannstadt
01:00
 
Astra Giurgiu
-
CFR Cluj
Serbia: Super Liga
23:00
 
Vojvodina
-
FK Radnik Surdulica
Serbia: Prva Liga
21:00
 
Radnicki Sremska Mitrovica
-
Borac Cacak
21:00
 
FK Graficar
-
Zarkovo
Wales: Premier Division
01:45
 
Aberystwyth
-
Flint Town United
South Africa: 1. Division
20:00
68'
Ajax Cape Town
0 - 1
Black Leopards
(0-1)
Switzerland: Challenge League
00:00
 
Thun
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
01:00
 
Grasshopper
-
Winterthur
Turkey: 1. Lig
23:00
 
Eskisehirspor
-
Adanaspor
U.A.E.: 1. Division
21:45
Postponed
Hatta
-
Al-Wasl
(-)
21:45
Postponed
Al Fujairah
-
Bani Yas
(-)
00:30
Postponed
Al-Jazira
-
Al-Dhafra
(-)
Ukraine: Premier League
23:00
 
SC Dnipro-1
-
Illichivets
Australia: Four australian league
17:30
Finished
Ipswich City
4 - 2
Western Spirit
(2-0)
USA: NASL
08:30
Finished
Reno 1868 FC
3 - 2
Seattle Sounders FC II
(1-0)
Denmark: 1. Division
00:00
 
FC Helsingoer
-
Vendsyssel FF
Denmark: 2. Division
23:30
 
Naestved
-
HIK
Denmark: Danmarksserien
23:30
 
Roskilde
-
Herlev
00:00
 
Silkeborg KFUM
-
FC Djursland
England: Premier Reserve League
18:00
Finished
Tottenham U21
3 - 0
West Ham U21
(0-0)
19:00
 
Reading U23
-
Fulham U21
20:00
 
Leeds U23
-
Wolverhampton U21
01:00
 
Southampton U21
-
Chelsea U21
01:00
 
Derby U23
-
Liverpool U21
01:00
 
Brighton & Hove Albion U21
-
Arsenal U21
01:00
 
Blackburn U23
-
Manchester City U21
01:00
 
Aston Villa U23
-
Norwich U21
Finland: Kakkonen
22:30
 
TPV Tampere
-
HJS Akatemia
22:30
 
FC Jazz
-
Ilves II
Germany: Oberliga
00:00
 
Bramfelder SV
-
VfL Lohbruegge
00:15
 
TSV Concordia
-
Meiendorfer SV
00:30
 
FC International Leipzig
-
FC Grimma
00:30
 
TuS Osdorf
-
Niendorfer TSV
00:30
 
Victoria Hamburg
-
SV Curslack-Neuengamme
00:30
 
Hamm United
-
SV Rugenbergen
01:00
 
Velbert
-
Union Nettetal
01:00
 
Spelle-Venhaus
-
TuS Bersenbrueck
01:00
 
Hamburger SV III
-
TSV Sasel
Kosovo: Superliga
21:00
 
Trepca 89
-
Arberia
Sweden: 1. Division
00:00
 
Gefle
-
Sandvikens IF
00:00
 
Taeby FK
-
IFK Haninge BRB
Sweden: 2. Division Norra Götaland
00:00
 
Vaenersborgs FK
-
Grebbestads IF
00:00
 
Moroen BK
-
Skellefteaa
00:00
 
Assyriska BK
-
Varbergs GIF FK
Switzerland: Erste Liga Classic
01:00
 
FC Schoetz
-
FC Langenthal
01:15
 
Vevey
-
Bulle
Tanzania: Premier League
18:00
Finished
Polisi Morogoro
1 - 1
JKT Tanzania
(-)
20:00
 
Ihefu FC
-
Mtibwa Sugar
Uruguay: Segunda Division
20:00
 
Albion
-
Cerrito
22:15
 
Villa Espanola
-
Juventud de las Piedras
00:30
 
Atenas
-
Villa Teresa
02:45
 
Rocha FC
-
Racing
05:00
 
Tacuarembo FC
-
Sud America