England: Premier League
12:30
 
Chelsea
-
Manchester City
12:30
 
Manchester United
-
Aston Villa
15:00
 
Everton
-
Norwich
15:00
 
Leeds
-
West Ham
15:00
 
Leicester
-
Burnley
15:00
 
Watford
-
Newcastle United
17:30
 
Brentford
-
Liverpool
Spain: La Liga
13:00
 
Alaves
-
Atletico Madrid
15:15
 
Valencia
-
Athletic Bilbao
17:30
 
Sevilla
-
Espanyol
20:00
 
Real Madrid
-
Villarreal
Germany: 1. Bundesliga
14:30
 
Hoffenheim
-
Wolfsburg
14:30
 
Union Berlin
-
Arminia Bielefeld
14:30
 
Bayer Leverkusen
-
FSV Mainz
14:30
 
Eintracht Frankfurt
-
FC Köln
14:30
 
RasenBallsport Leipzig
-
Hertha Berlin
17:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Borussia Dortmund
Italy: Serie A
14:00
 
Spezia
-
AC Milan
17:00
 
Inter
-
Atalanta
19:45
 
Genoa
-
Verona
France: Ligue 1
16:00
 
Saint-Etienne
-
Nice
18:00
 
Strasbourg
-
Lille
20:00
 
Lyon
-
Lorient
20:00
 
PSG
-
Montpellier
England: Championship
12:30
 
Reading
-
Middlesbrough
15:00
 
Birmingham
-
Preston
15:00
 
Blackpool
-
Barnsley
15:00
 
Bournemouth
-
Luton
15:00
 
Bristol City
-
Fulham
15:00
 
Nottingham Forest
-
Millwall
15:00
 
Sheffield United
-
Derby
15:00
 
Stoke
-
Hull
15:00
 
Blackburn
-
Cardiff
15:00
 
Swansea
-
Huddersfield
Friendlies
01:00
Finished
El Salvador
0 - 2
Guatemala
(0-0)
Russia: Premier League
12:00
 
Khimki
-
Lokomotiv Moscow
14:30
 
Zenit St. Petersburg
-
Krylya Sovetov Samara
17:00
 
Spartak Moscow
-
FC Ufa
USA: Major League Soccer
20:30
 
Philadelphia Union
-
Atlanta United
00:00
 
New England Rev.
-
Orlando City
00:30
 
DC United
-
FC Cincinnati
00:30
 
Columbus Crew
-
Impact De Montreal
01:00
 
New York City FC
-
New York Red Bulls
01:00
 
Minnesota United
-
Houston Dynamo
01:00
 
Colorado Rapids
-
Toronto FC
Netherlands: Eredivisie
15:30
 
Willem II
-
PSV Eindhoven
17:45
 
Ajax
-
FC Groningen
17:45
 
Vitesse
-
Fortuna Sittard
20:00
 
Feyenoord
-
NEC Nijmegen
20:00
 
FC Utrecht
-
PEC Zwolle
Portugal: Liga ZON Sagres
15:30
 
Moreirense
-
Arouca
18:00
 
Vitoria de Guimaraes
-
Benfica
20:30
 
Tondela
-
Famalicao
Turkey: Super Lig
11:30
 
Sivasspor
-
Karagumruk
14:00
 
Antalyaspor
-
Yeni Malatyaspor
17:00
 
Adana Demirspor
-
Gaziantep BB
Albania: Kategoria Superiore
12:45
 
Kastrioti
-
KF Tirana
12:45
 
Teuta Durres
-
Dinamo Tirana
Argentina: Torneo Inicial
01:15
Finished
Estudiantes
1 - 1
Club Atletico Platense
(1-0)
17:30
 
Aldosivi
-
Gimnasia LP
19:45
 
Talleres
-
Rosario Central
19:45
 
Arsenal Sarandi
-
Lanus
22:00
 
Banfield
-
Atletico Tucuman
00:15
 
Central Cordoba de Santiago
-
River Plate
Argentina: Primera B Nacional
01:10
Finished
Temperley
0 - 0
Chacarita Juniors
(0-0)
17:30
 
Deportivo Riestra
-
San Martin de Tucuman
18:10
 
Quilmes
-
Club Atletico Estudiantes
19:00
 
Tristan Suarez
-
Atletico Rafaela
19:00
 
Atletico Guemes
-
San Martin San Juan
19:00
 
Santamarina Tandil
-
San Telmo
19:30
 
Ferro Carril Oeste
-
Guillermo Brown
19:30
 
Almagro
-
Villa Dalmine
20:30
 
Agropecuario
-
Club Atletico Mitre
22:10
 
Tigre
-
CA Alvarado
Argentina: Primera B Metropolitana
15:35
 
Colegiales
-
CA Talleres Remedios de Escalada
19:00
 
Ferro Carril Oeste General Pico
-
Ciudad de Bolivar
19:00
 
Los Andes
-
CA San Miguel
19:00
 
Sacachispas FC
-
Canuelas
19:00
 
CA Fenix
-
CD UAI Urquiza
19:00
 
CA Defensores Unidos
-
Comunicaciones
19:00
 
Villa San Carlos
-
Deportivo Armenio
19:30
 
Gimnasia y Tiro
-
Boca Unidos
19:30
 
Sarmiento de Resistencia
-
Sportivo Las Parejas
19:30
 
Defensores de Pronunciameniento
-
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
19:30
 
Crucero del Norte
-
Central Norte
19:30
 
CASD Camioneros
-
Club Sportivo Penarol
20:00
 
Sportivo Belgrano
-
Douglas Haig
20:00
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Racing de Cordoba
20:00
 
Villa Mitre
-
Circulo Deportivo
20:00
 
Sansinena BB
-
Independiente Chivilcoy
20:00
 
Huracan Las Heras
-
Olimpo
20:30
 
Union de Sunchales
-
CA Chaco For Ever
20:30
 
Juventud Unida Universitario
-
Sportivo Estudiantes
Armenia: 1. Division
12:30
 
Gandzasar
-
Pyunik II
12:30
 
Lernayin A.
-
Ararat Armenia II
13:00
 
BKMA II
-
Alashkert FC II
Australia: 2. Division
08:00
 
Peninsula Power
-
Brisbane Roar FC Youth
08:00
 
Perth
-
Perth Glory Youth
09:00
 
Eastern Suburbs
-
Capalaba
09:00
 
Olympic F.C.
-
Redlands United
09:00
 
Sunshine Coast Wanderers
-
Gold Coast Knights
09:00
 
Lions FC
-
Brisbane Strikers
10:00
 
Gold Coast United FC
-
Magpies Crusaders
10:30
 
Moreton Bay United
-
Logan Lightning
12:00
 
Mindil Padres
-
University Azzurri FC
Australia: Third australian league
09:00
 
Bayside United
-
The Gap
09:00
 
Acacia Ridge FC
-
Centenary Stormers
09:30
 
Holland Park Hawks
-
Rochedale Rovers
09:30
 
Brisbane City
-
Western Pride
10:00
 
Toowong
-
UQ FC
10:15
 
Souths United
-
Southside Eagles
Australia: Youth 2
05:45
 
Peninsula Power U23
-
Brisbane Roar U23
06:30
 
Olympic FC U23
-
Redlands United U23
06:30
 
Moreton Bay United U23
-
Logan Lightning U23
06:45
 
Sunshine Coast Wanderers U23
-
Gold Coast Knights U23
06:45
 
Lions FC U23
-
Brisbane Strikers U23
Austria: tipp3-Bundesliga
16:00
 
Wolfsberger AC
-
Salzburg
16:00
 
Wattens
-
Ried
16:00
 
Altach
-
SK Austria Klagenfurt
Austria: ADEG Erste Liga
13:30
 
Floridsdorfer AC
-
Rapid Wien (A)
Austria: Regionalliga
12:30
 
Wolfsberger AC (A)
-
Bad Gleichenberg
15:00
 
Hall
-
WSG Swarovski Tirol II
15:00
 
SV Fuegen
-
FC Wacker Innsbruck (A)
15:00
 
Schwaz
-
Woergl
15:00
 
USK Anif
-
SV Kuchl
15:00
 
SAK 1914
-
SV Groedig
15:30
 
Karabakh Wien
-
ASK-BSC Bruck/Leitha
16:00
 
Admira Dornbirn
-
FC Egg
16:00
 
Kufstein
-
SC Imst
16:00
 
Pinzgau Saalfelden
-
SV Wals Grunau
16:00
 
Seekirchen
-
SV Austria Salzburg
16:00
 
SK Bischofshofen
-
St. Johann
18:00
 
SV St. Anna
-
Treibach
Azerbaijan: Premier League
14:00
 
Keshla
-
Qarabag FK
16:15
 
Sabail
-
Zira
Belarus: Premier Division
12:00
 
Isloch
-
Torpedo Zhodino
14:00
 
FC Minsk
-
FK Slutsk
14:00
Finished after awarded win
Slavia Mozyr
3 - 0
Sputnik Rechitsa
(-)
18:00
 
Rukh Brest
-
BATE Borisov
Belarus: 1. Division
11:00
 
FK Orsha
-
Krumkachy Minsk
13:00
 
Lida
-
FC Slonim
15:00
 
Belshina Bobruisk
-
Naftan Novopolotsk
Belgium: Jupiler League
15:15
 
KFCO Beerschot-Wilrijk
-
Eupen
17:30
 
Zulte-Waregem
-
Kortrijk
19:45
 
Standard Liege
-
St.Truiden
Belgium: EXQI league
19:45
 
RWDM Brussels FC
-
Lommel
Bolivia: LFPB
22:00
 
San Jose
-
Blooming
Bolivia: 2
18:00
 
Municipal Achocalla
-
ABB
20:00
 
Fatic
-
Union Maestranza
20:00
 
Mojocoya
-
Fancesa
20:30
 
Garcia Agreda
-
Atletico Bermejo
20:30
 
Nueva Cliza
-
San Antonio Bulo Bulo
20:30
 
Universitario de Vinto
-
Cochabamba
21:00
 
Wilstermann Cooperativa
-
Ferrocarril Palmeiras
22:00
 
Mariscal Sucre
-
Vaca Diez
22:30
 
Nacional Senac
-
Quebracho
Bosnia-Herzegovina: Premier League
14:00
 
Rudar Prijedor
-
Radnik Bijeljina
16:00
 
FK Sloga Simin Han
-
FK Velez Mostar
18:00
 
Borac Banja Luka
-
FK Sarajevo
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
14:30
 
Igman Konjic
-
FK Zvijezda
14:30
 
Orasje
-
Rudar Kakanj
14:30
 
Jedinstvo Bihac
-
14:30
 
Buducnost
-
14:30
 
Radnik Hadzici
-
NK Bratstvo
14:30
 
Gradina Srebrenik
-
Travnik
15:00
 
FK Modrica
-
Sloga Doboj
15:00
 
FK Krupa
-
Tekstilac Derventa
15:00
 
Kozara
-
Sloboda Novi Grad
15:00
 
-
15:00
 
Sutjeska
-
15:00
 
FK Podrinje
-
Drina Zvornik
Brazil: Serie A
21:00
 
Ceara
-
Chapecoense AF
23:00
 
Corinthians
-
Palmeiras
01:00
 
Sao Paulo
-
Atletico MG
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Brusque
0 - 1
Vasco da Gama
(0-0)
20:00
 
Londrina EC
-
Vitoria
21:30
 
Confianca
-
Operario Ferroviario
22:30
 
CRB
-
Avai FC
01:00
 
Coritiba
-
Guarani
Brazil: Serie C
19:00
 
Parana Clube
-
Oeste FC
21:00
 
Volta Redonda
-
Tombense FC
21:00
 
Santa Cruz
-
Botafogo PB
21:00
 
EC Jacuipense
-
Altos
21:00
 
Ferroviario
-
Floresta
21:00
 
Paysandu
-
Manaus FC
21:00
 
Mirassol
-
Novorizontino
21:00
 
Figueirense
-
Criciuma
21:00
 
Ituano FC
-
Botafogo SP
21:00
 
EC Sao Jose
-
Ypiranga RS
Bulgaria: A Grupa
14:15
 
Lokomotiv Plovdiv
-
Botev Plovdiv
17:00
 
CSKA 1948
-
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Canada: CSL
20:00
 
Brantford Galaxy B
-
Serbian White Eagles
22:00
 
Vorkuta
-
Scarborough SC
00:00
 
Toronto Tigers
-
Euru FA
Chile: Primera Division
01:00
Finished
Union La Calera
2 - 0
O'Higgins
(1-0)
16:00
 
Cobresal
-
Antofagasta
19:00
 
Union Espanola
-
La Serena
21:30
 
Melipilla
-
Audax Italiano
00:00
 
Everton CD
-
Curico Unido
China: League
08:30
 
Zhenjiang Huasa
-
Beijing Technology
12:35
 
Shenyang Urban FC
-
Meizhou Hakka
12:35
 
Chengdu Qianbao FC
-
Sichuan Jiuniu
12:35
 
Nantong Zhiyun FC
-
Zibo Sunday
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Once Caldas
1 - 1
Alianza Petrolera
(0-1)
20:00
 
Santa Fe
-
Envigado
22:00
 
Rionegro Aguilas
-
Atletico Junior
00:05
 
Atletico Nacional
-
Deportivo Pasto
Colombia: Torneo Aguila
21:00
 
Fortaleza FC
-
Orsomarso
Costa Rica: Primera Division
21:00
 
Guanacasteca
-
C.S. Cartagines
00:00
 
Deportiva San Carlos
-
Guadalupe FC
Costa Rica: Liga de Ascenso
01:00
Finished
Universidad de Costa Rica
2 - 1
Escorpiones
(-)
02:00
Finished
Juventud Escazucena
1 - 1
AD Municipal Liberia
(-)
18:00
 
Puerto Golfito
-
Santa Ana
22:00
 
Turrialba
-
Barrio Mexico
Croatia: 1. Division
16:00
 
Slaven
-
Dinamo Zagreb
18:05
 
Sibenik
-
Osijek
Croatia: 2. Division
14:00
 
NK Kustosija
-
NK Sesvete
15:00
 
Cibalia
-
Dubrava Zagreb
15:00
 
Inter Zapresic
-
NK Dugopolje
15:00
 
Dinamo Zagreb B
-
Rudes
Cyprus: 1. Division
17:00
 
Aris Limassol
-
Anorthosis
Cyprus: 2. Division
17:00
 
Onisilos Sotira
-
Nea Salamis
17:00
 
ASIL Lysi
-
Ermis Aradippou
17:00
 
Enosis Paralimni
-
Ayia Napa
17:00
 
Alki Oroklinis
-
PO Xylotympou 2006
Czech Republic: Het league
15:00
 
Banik Ostrava
-
Bohemians 1905
15:00
 
Pardubice
-
Viktoria Plzen
15:00
 
Budejovice
-
Karvina
18:00
 
Zlin
-
Sparta Prague
Czech Republic: Druha League
15:30
 
Pribram
-
Vyskov
15:30
 
SK Lisen
-
Jihlava
Denmark: 1. Division
12:30
 
Vildbjerg
-
Varde
13:00
 
B93/HIK/Ryparken
-
Odense Q
Denmark: U17 League
13:00
 
AC Horsens U17
-
Lyngby U17
13:45
 
SoenderjyskE U17
-
Broendby U17
14:15
 
FC Koebenhavn U17
-
OB U17
14:15
 
Randers Freja U17
-
Vejle U17
14:45
 
AGF U17
-
AaB U17
15:00
 
Esbjerg U17
-
FC Nordsjaelland U17
Denmark: U19 League
11:00
 
AC Horsens U19
-
Lyngby U19
11:30
 
SoenderjyskE U19
-
Broendby U19
12:00
 
FC Koebenhavn U19
-
OB U19
12:00
 
Silkeborg U19
-
FC Midtjylland U19
12:30
 
AGF U19
-
AaB U19
12:45
 
Esbjerg U19
-
FC Nordsjaelland U19
DR Congo: Super League
15:30
 
Blessing FC
-
Motema Pembe
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
Finished
Independiente del Valle
1 - 1
Tecnico Universitario
(0-0)
21:00
 
Mushuc Runa
-
Orense
23:30
 
River Plate
-
Nueve de Octubre
El Salvador: Primera Division
22:00
 
Jocoro FC
-
Alianza FC
England: League 1
15:00
 
Burton
-
Lincoln
15:00
 
Cambridge U
-
Fleetwood
15:00
 
Charlton
-
Portsmouth
15:00
 
Ipswich
-
Sheffield Wednesday
15:00
 
Milton Keynes Dons
-
Wycombe
15:00
 
Morecambe
-
Accrington
15:00
 
Oxford
-
Gillingham
15:00
 
Plymouth
-
Doncaster
15:00
 
Rotherham
-
Crewe
15:00
 
Shrewsbury
-
AFC Wimbledon
15:00
 
Sunderland
-
Bolton
15:00
 
Wigan
-
Cheltenham
England: League 2
15:00
 
Crawley
-
Bradford
15:00
 
Forest Green
-
Tranmere
15:00
 
Harrogate
-
Stevenage
15:00
 
Hartlepool
-
Exeter
15:00
 
Leyton Orient
-
Mansfield
15:00
 
Rochdale
-
Oldham
15:00
 
Salford City
-
Northampton
15:00
 
Scunthorpe
-
Port Vale
15:00
 
Sutton United
-
Carlisle
15:00
 
Swindon
-
Colchester
15:00
 
Walsall
-
Bristol Rovers
England: National League
15:00
 
Aldershot
-
Halifax
15:00
 
Altrincham
-
Notts Co.
15:00
 
Barnet
-
Weymouth
15:00
 
Boreham Wood
-
Yeovil
15:00
 
Dag and Red
-
Solihull Moors
15:00
 
Dover
-
Bromley
15:00
 
Eastleigh
-
Woking
15:00
 
King's Lynn Town
-
Wealdstone
15:00
 
Maidenhead United
-
Grimsby
15:00
 
Stockport
-
Wrexham
17:20
 
Chesterfield
-
Torquay
England: FA Trophy
15:00
 
Welwyn Garden City
-
Hythe Town
15:00
 
AFC Kempston Rovers
-
Newcastle Town
15:00
 
Hastings
-
AFC Dunstable
15:00
 
Stamford AFC
-
Daventry Town
15:00
 
Ramsgate
-
Sutton Common Rovers
15:00
 
Sporting Khalsa
-
Dereham Town
15:00
 
Canvey
-
Coggeshall Town
15:00
 
Widnes
-
Brighouse Town
15:00
 
Stowmarket Town
-
Great Wakering Rovers
15:00
 
Corinthian
-
Grays Athletic
15:00
 
Bedford
-
St Neots Town
15:00
 
Dunston UTS
-
Worksop
15:00
 
Ashford United
-
Chalfont St Peter
15:00
 
Chichester City FC
-
Whitstable Town
15:00
 
Thame United
-
Winchester City
15:00
 
Pontefract Collieries
-
Yorkshire Amateur
15:00
 
Wantage Town
-
Willand Rovers
15:00
 
City of Liverpool
-
Stockton Town
Estonia: Meistriliiga
14:00
 
TJK Legion
-
Levadia Maardu
17:00
 
Parnu JK Vaprus
-
Tammeka
Estonia: Esiliiga
11:00
 
Flora Tallinn U21
-
Tartu JK Welco
North Macedonia: Vtora Liga
14:00
 
Pobeda
-
Osogovo
14:00
 
FK Detonit Junior
-
FK Sloga 1934 Vinica
14:00
 
Belasica
-
FK Sasa
14:00
 
FK Pehchevo
-
Kozhuf Gevgjelija
14:00
 
Lokomotiva Gradsko
-
Bratstvo 07
14:00
 
KF Gostivari
-
Ohrid
14:00
 
Korab
-
Kadino
14:00
 
FK Vardar Skopje
-
FK Besa
14:00
 
Voska Sport
-
Velesta
14:00
 
Teteks
-
FK Sileks
Faroe Islands: Effodeildin
15:30
 
TB Tvoeroyri
-
HB Torshavn
Finland: Ykkonen
13:00
 
TPS
-
FF Jaro
13:00
 
KPV
-
JIPPO
13:00
 
PK-35 Helsinki
-
Klubi 04
15:00
 
VPS
-
EIF
France: Ligue 2
14:00
 
SC Bastia
-
AC Ajaccio
Georgia: Umaglesi Liga
16:00
 
Saburtalo
-
FC Shukura Kobuleti
Germany: 2. Bundesliga
12:30
 
Karlsruher SC
-
St. Pauli
12:30
 
Paderborn
-
Holstein Kiel
12:30
 
Ingolstadt
-
Fortuna Duesseldorf
19:30
 
Hansa Rostock
-
Schalke 04
Germany: 3. Liga
13:00
 
Wuerzburger Kickers
-
Wehen
13:00
 
Eintracht Braunschweig
-
Waldhof Mannheim
13:00
 
Kaiserslautern
-
Osnabrueck
13:00
 
Meppen
-
Saarbruecken
13:00
 
SC Verl
-
1860 Muenchen
13:00
 
Viktoria Koeln 1904
-
Duisburg
Germany: Regionalliga
12:00
 
Optik Rathenow
-
FSV Luckenwalde
12:00
 
Energie Cottbus
-
FC Eilenburg
12:00
 
Tennis Borussia
-
SV Lichtenberg 47
12:00
 
1. FC Phoenix Luebeck
-
ETSV Weiche Flensburg
13:00
 
Bayern Munich II
-
TSV Rain/Lech
13:00
 
SV Heimstetten
-
Nuernberg II
13:00
 
SV Schalding-Heining
-
Viktoria Aschaffenburg
13:00
 
FC Pipinsried
-
TSV Buchbach
13:00
 
VfB Eichstatt
-
TSV Aubstadt
13:00
 
TSV Schott Mainz
-
Elversberg
13:00
 
Mainz 05 II
-
Kickers Offenbach
13:00
 
Hessen Kassel
-
TuS RW Koblenz
13:00
 
Teutonia Watzenborn-Steinberg
-
TSV Steinbach
13:00
 
Aalen
-
Sonnenhof Großaspach
13:00
 
Bahlinger SC
-
FSV Frankfurt
13:00
 
Bonner SC
-
Fortuna Duesseldorf II
13:00
 
Lippstadt
-
RW Essen
13:00
 
Schalke 04 II
-
SV Straelen
13:00
 
VfB Homberg
-
Fortuna Koeln
13:00
 
FC Koeln II
-
Sportfreunde Lotte
13:00
 
SC Wiedenbrueck
-
FC Wegberg-Beeck
13:00
 
KFC Uerdingen
-
SV Roedinghausen
13:00
 
Oberhausen
-
RW Ahlen
13:00
 
Heider SV
-
Luebeck
13:00
 
Werder Bremen II
-
VfV Hildesheim
13:05
 
Carl Zeiss Jena
-
BSG Chemie Leipzig
14:00
 
Oberneuland
-
Hannover 96 II
14:00
 
SSV Jeddeloh
-
HSC Hannover
15:00
 
Alemannia Aachen
-
Borussia Moenchengladbach II
Greece: Cup
14:00
 
Ethnikos Piraeus
-
Proodeftiki
14:00
 
Aris Soudas
-
Diagoras Rodos
Guatemala: Premier League Guatemala
17:00
 
Deportivo Achuapa
-
Solola
17:00
 
Coban Imperial
-
Iztapa
Honduras: Liga Nacional
22:06
 
CD Marathon
-
CD Vida
Hungary: OTP BANK Liga
13:45
 
MTK Budapest
-
Mezokovesd SE
16:00
 
Gyirmot
-
Budapest Honved
18:30
 
Videoton FC
-
Puskas FC Academy
Iceland: Urvalsdeild
15:00
 
Stjarnan
-
KR Reykjavik
15:00
 
Keflavik
-
IA Akranes
15:00
 
Fylkir
-
Valur
15:00
 
Breidablik
-
HK Kopavogs
15:00
 
KA Akureyri
-
FH Hafnarfjordur
15:00
 
Vikingur Reykjavik
-
Leiknir Reykjavik
Indonesia: Liga 1
09:15
 
Madura United
-
PSS Sleman
15:00
 
Arema
-
PSIS
Iraq: Super League
13:30
 
Samarra
-
Al Quwa Al Jawiya
13:30
 
Al-Qasim
-
Al Sinaah
16:30
 
Naft Misan
-
Naft Al Wasat
Ireland: 1. Division
19:00
 
Cobh Ramblers
-
Bray Wanderers
Israel: Ligat-Al
15:45
 
Hapoel Katamon Jerusalem
-
Bnei Sakhnin
17:00
 
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
-
Hapoel Nazareth Illit
18:00
 
Hapoel Tel Aviv
-
Hapoel Haifa
18:30
 
Hapoel Beer Sheva
-
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie B
13:00
 
Ascoli Picchio FC 1898
-
Brescia
13:00
 
Cittadella
-
Lecce
13:00
 
Como
-
Benevento
13:00
 
Monza
-
Pordenone Calcio
15:15
 
Reggina
-
Frosinone
17:30
 
Cosenza
-
Crotone
Italy: Serie C
13:30
 
Matelica
-
Lucchese
13:30
 
Carrarese
-
Fermana
15:00
 
Olbia
-
Romagna Centro
16:30
 
Grosseto
-
Gubbio
16:30
 
Modena
-
Entella
16:30
 
Pescara
-
Viterbese
16:30
 
Pontedera
-
Aquila Montevarchi
16:30
 
Robur Siena
-
Reggio Audace
16:30
 
Teramo
-
Imolese Calcio
16:30
 
Vis Pesaro
-
Pistoiese
Jamaica: Premier League
18:00
 
Tivoli Gardens
-
Cavalier SC
20:30
 
Mount Pleasant
-
Waterhouse FC
Japan: J. League
06:00
21'
Vegalta Sendai
0 - 0
Tokushima Vortis
(-)
07:00
 
FC Tokyo
-
Urawa Red Diamonds
10:00
 
Yokohama FC
-
Yokohama F.Marinos
11:00
 
Avispa Fukuoka
-
Sagan Tosu
Japan: J. League 2
06:00
21'
Albirex Niigata
0 - 0
Ventforet Kofu
(-)
06:00
21'
Omiya Ardija
0 - 0
SC Sagamihara
(-)
06:00
21'
Thespakusatsu Gunma
0 - 0
JEF United Chiba
(-)
10:30
 
Kyoto Sanga FC
-
Tochigi SC
11:00
 
Ehime FC
-
Montedio Yamagata
11:00
 
Renofa Yamaguchi
-
V-Varen Nagasaki
11:00
 
Jubilo Iwata
-
FC Ryukyu
Japan: 3
10:00
 
Kagoshima United
-
FC Gifu
11:00
Postponed
Vanraure Hachinohe
-
Nagano Parceiro
(-)
Jordan: 1. Division
16:00
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Wehdat
18:30
 
Sahab SC
-
Al-Jalil
Kenya: KPL
11:00
 
Gor Mahia
-
KCB
11:00
 
FC Talanta
-
Wazito FC
13:00
 
Vihiga Bullets FC
-
Bidco United
13:00
 
Bandari
-
Mathare United
13:15
 
Posta Rangers
-
Kariobangi Sharks
Latvia: Virsliga
14:00
 
Riga FC
-
FK Liepaja
Lebanon: 1. Division
13:30
 
Tadamon Sour
-
Al-Hikma
13:30
 
Shabab Al Sahel
-
Tripoli SC
13:30
 
Bourj FC
-
Al-Ahed
14:00
 
Al-Ansar
-
Sporting Beirut
Lithuania: A Lyga
11:00
 
FK Kauno Zalgiris
-
Nevezis
17:00
 
Zalgiris Vilnius
-
Traku FK
Lithuania: 1. Division
16:00
 
Neptunas Klaipeda
-
FK Atmosfera
17:00
 
Banga Gargzdai B
-
FK Vilnius
Malta: Premier League
16:00
 
Gudja United
-
Valletta
18:00
 
Floriana
-
Hamrun Spartans
20:00
 
Hibernians
-
Santa Lucia F.C.
Mexico: Liga MX
02:00
Finished
Puebla
1 - 1
Cruz Azul
(1-1)
03:06
Finished
Tijuana
0 - 0
Mazatlan FC
(0-0)
23:00
 
Atlas
-
Leon
01:00
 
Tigres
-
Pumas
Moldova: National Division
14:00
 
Dinamo-Auto
-
FC Sheriff
17:00
 
Zimbru
-
FC Sfintul Gheorghe
Montenegro: Telekom 1. CFL
17:00
 
Jezero
-
Rudar Pljevlja
18:00
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
Decic Tuzi
Morocco: Botola Pro
17:00
 
Chabab Mohammedia
-
Difaa El Jadida
19:15
 
Olympic Club de Safi
-
MCO Oujda
21:30
 
Youssoufia Berrechid
-
Rapide Club Oued Zem
Morocco: Elite 2
16:30
 
Khemis Zemamra
-
Club Jeunesse Ben Guerir
16:30
 
Olympique Dcheira
-
MAT Tetouan
16:30
 
Stade Marocain
-
Tihad Casablanca
Netherlands: Topklasse
13:30
 
GVVV Veenendaal
-
Jong Sparta Rotterdam
13:30
 
SVV Scheveningen
-
Excelsior Maassluis
14:00
 
IJsselmeervogels
-
AFC
14:00
 
Jong FC Volendam
-
Katwijk
14:00
 
Kozakken Boys
-
HHC
14:00
 
Quick Boys
-
Noordwijk
14:00
 
Rijnsburgse Boys
-
Spakenburg
17:00
 
De Treffers
-
ASWH
Norway: Eliteserien
17:00
 
Lillestroem
-
Tromsoe
17:00
 
Stroemsgodset
-
Sarpsborg 08
Norway: 1. Division
14:00
 
Aalesund
-
Stroemmen
14:00
 
KFUM
-
Grorud
14:00
 
Ranheim
-
Aasane
14:00
 
Sandnes
-
Stjoerdals Blink
14:00
 
Sogndal
-
Bryne
14:00
 
Ull/Kisa
-
Raufoss
Paraguay: Division Profesional
23:00
 
Nacional
-
12 de Octubre
Paraguay: Division Intermedia
15:00
 
Sportivo Ameliano
-
Sportivo San Lorenzo
15:00
 
Atyra FC
-
Independiente CG
Peru: Primera División
17:00
 
CD UT Cajamarca
-
Ayacucho FC
19:15
 
Carlos A. Mannucci
-
Cienciano
21:30
 
Alianza Atletico
-
Alianza Lima
Poland: Ekstraklasa
14:00
 
Stal Mielec
-
Radomiak Radom
16:30
 
Warta Poznan
-
Zaglebie Lubin
19:00
 
Legia Warszawa
-
Rakow Czestochowa
Poland: 1. Division
11:40
 
Odra Opole
-
GKS Katowice
17:00
 
Arka Gdynia
-
Puszcza Niepolomice
19:30
 
Chrobry Glogow
-
GKS Jastrzebie
Poland: 2. Division
12:00
 
Pogon Grodzisk Mazowiecki
-
Motor Lublin
15:00
 
Sokol Ostroda
-
Ruch Chorzow
17:00
 
KKS 1925 Kalisz
-
Hutnik Nowa Huta
Portugal: Cup
11:00
 
Uniao 1919
-
Graciosa
11:00
 
Vianense
-
Vitoria de Setubal
14:00
 
SC Joao Ver
-
Leixoes
15:00
 
Ferreira de Aves
-
Viseu
15:00
 
Canelas 2010
-
Casa Pia
15:00
 
Vila Mea
-
Feirense
15:00
 
Vinhais
-
Nacional
15:00
 
Uniao Idanhense
-
Sporting Covilha
15:00
 
Sertanense
-
Mafra
15:00
 
Imortal
-
Vilafranquense
15:00
 
Alpendorada
-
Academica
15:00
 
Pevidem SC
-
Trofense
15:00
 
Espinho
-
Merelinense
15:00
 
Condeixa
-
Esperanca de Lagos
15:00
 
CF Os Belenenses
-
Pero Pinheiro
15:00
 
Loures
-
Oriental Dragon
15:00
 
Olhanense
-
GD S. Cruz Alvarenga
15:00
 
Camacha
-
Ribeirao
15:00
 
Sintrense
-
Macedo de Cavaleiros
15:00
 
Aguias Moradal
-
SF Damaiense
15:00
 
UF Comercio e Industria
-
Uniao de Leiria
15:00
 
Serpa
-
CD Olivais e Moscavide
15:00
 
Oliveira Hospital
-
Uniao da Madeira
15:00
 
Fontinhas
-
Torreense
15:00
 
Caldas
-
Amora FC
15:00
 
Rebordelo
-
Cinfaes
15:00
 
Pombal
-
Leca
15:00
 
Oliveirense
-
S. Arronches e Benfica
15:00
 
ARS Martinho
-
Benfica Castelo Branco
15:00
 
Sacavenense
-
AD Fafe
15:00
 
AD Limianos
-
Berco SC
15:00
 
Estrela de Vendas Novas
-
Paredes
15:00
 
Montemor
-
Vilaverdense FC
15:00
 
UFC Moitense
-
Anca FC
16:00
 
Sao Roque
-
Farense
16:00
 
Anadia
-
GD Coruchense
17:00
 
Ferreiras
-
Sintra Football
17:00
 
Louletano
-
Salgueiros
17:00
 
Rabo de Peixe
-
AD Castro Daire
20:00
 
Felgueiras 1932
-
Chaves
Romania: Liga I
15:00
 
FC Arges Pitesti
-
Chindia Targoviste
19:00
 
FCSB
-
FC Academica Clinceni
Romania: Liga II Serie A
09:00
 
FC Metaloglobus Bucuresti
-
Unirea Constanta
09:00
 
AFK Csikszereda
-
SCM Gloria Buzau
09:00
 
Dacia Unirea Braila
-
Universitatea Cluj
09:00
 
Comunal Selimbar
-
Astra Giurgiu
11:00
 
FC Unirea Dej
-
Petrolul Ploiesti
Russia: SUPRA-Championship
08:00
 
SKA-Khabarovsk
-
Veles Moscow
10:00
 
Tom Tomsk
-
Urozhay
14:00
 
FC Volgar
-
FC Dolgoprudny
14:00
 
Gazovik Orenburg
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
14:00
 
FC Rotor Volgograd
-
KamAZ
14:30
 
Metalurg Lypetsk
-
Tekstilshchik
15:00
 
Akron Tolyatti
-
Torpedo Moscow
16:00
 
Fakel
-
Spartak Moscow II
16:00
 
Neftekhimik
-
FC Krasnodar II
17:00
 
Baltika
-
FC Alania Vladikavkaz
San Marino: Campionato
14:00
 
Juvenes/Dogana
-
Tre Penne Galazzano
14:00
 
SS Pennarossa
-
San Giovanni
14:00
 
Domagnano
-
Cailungo
14:00
 
FC Fiorentino
-
Folgore
Saudi Arabia: 1. Division
16:15
 
Al Fateh FC
-
Al Hazm
18:25
 
Al-Raed
-
Al-Faisaly
Scotland: Premier League
15:00
 
Dundee FC
-
Rangers
15:00
 
Hearts
-
Livingston
15:00
 
Motherwell
-
Ross County
Scotland: 1. Division
15:00
 
Ayr United
-
Greenock Morton
15:00
 
Dunfermline
-
Hamilton Academical
15:00
 
Inverness
-
Queen of South
Scotland: William Hill Scottish Cup
15:00
 
Bo'ness United
-
Wick Academy
15:00
 
Bo'ness United
-
Wick Academy
15:00
 
Buckie Thistle
-
Cumbernauld Colts
15:00
 
Buckie Thistle
-
Cumbernauld Colts
15:00
 
Cumnock Juniors
-
Formartine Utd
15:00
 
Cumnock Juniors
-
Formartine Utd
15:00
 
Dalbeattie Star
-
Newtongrange Star
15:00
 
Dalbeattie Star
-
Newtongrange Star
15:00
 
Haddington Athletic
-
Deveronvale
15:00
 
Haddington Athletic
-
Deveronvale
15:00
 
Edinburgh University
-
Lothian Thistle Hutchison Vale
19:45
 
Edinburgh University
-
Lothian Thistle Hutchison Vale
Serbia: Super Liga
15:00
 
TSC Backa Topola
-
Vojvodina
18:00
 
Kolubara
-
Radnicki Nis
Slovakia: Fortuna league
17:00
 
Zilina
-
Ruzomberok
17:00
 
Zlate Moravce
-
Liptovsky Mikulas
17:00
 
FK Senica
-
Slovan Bratislava
17:00
 
SKF Sered
-
Zemplin Michalovce
Slovakia: 1. Division
13:00
 
Zilina B
-
FC Rohoznik
14:30
 
Dubnica
-
Dukla Banska Bystrica
14:30
 
Komarno
-
FC Kosice
14:30
 
Puchov
-
FC STK 1914 Samorin
Slovenia: PrvaLiga
19:15
 
Olimpija Ljubljana
-
Radomlje
Slovenia: 2. Division
15:00
 
Rudar Velenje
-
Krsko Posavje
15:00
 
Fuzinar
-
Nafta
18:00
 
Brezice
-
NK Dob
18:00
 
Gorica
-
ND Beltinci
South Africa: 1. Division
14:00
 
Thanda Royal Zulu
-
Baroka FC
14:00
 
Orlando Pirates
-
Mamelodi Sundowns FC
14:00
 
African All Stars
-
Lamontville Golden Arrows
16:00
 
Vasco da Gama
-
Chippa United
16:00
 
SuperSport United
-
Maritzburg United
South Africa: NFD Championship
14:00
 
Richards Bay
-
Venda
14:00
 
Jomo Cosmos
-
Real Kings FC
14:00
 
Free State Stars
-
Ajax Cape Town
14:00
 
Platinum City Rovers
-
Pretoria Callies
South Korea: K League 1
06:00
24'
Pohang Steelers
0 - 1
Jeju United
(-)
08:30
 
Ulsan Hyundai
-
Gwangju FC
11:00
 
Jeonbuk FC
-
Incheon United
11:00
 
Daegu FC
-
Suwon FC
South Korea: K League 2
05:30
Half Time
Bucheon FC 1995
1 - 2
Gyeongnam FC
(1-2)
08:00
 
Ansan Greeners
-
FC Anyang
Spain: Liga Adelante
15:00
 
UD Ibiza
-
Burgos CF
17:15
 
SD Amorebieta
-
Eibar
17:15
 
Las Palmas
-
Ponferradina
Spain: Segunda B
16:00
 
Leonesa
-
Valladolid B
16:00
 
CD Calahorra
-
Celta Vigo B
16:00
 
UD Cornella
-
Castellon
16:00
 
Algeciras
-
Sabadell
18:00
 
Real Union
-
CD Badajoz
18:00
 
UCAM Murcia
-
FC Andorra
Sweden: Allsvenskan
16:30
 
Malmoe FF
-
Oerebro
Sweden: Superettan
12:00
 
GAIS
-
Falkenbergs FF
14:00
 
Vaesteraas SK
-
GIF Sundsvall
14:00
 
Vasalunds IF
-
Akropolis IF
14:00
 
Landskrona BoIS
-
Norrby
16:00
 
Joenkoepings Soedra
-
IK Brage
Switzerland: Super League
17:00
 
Young Boys
-
St. Gallen
19:30
 
Servette
-
Lausanne
Switzerland: Challenge League
17:00
 
Yverdon
-
FC Vaduz
19:30
 
FC Stade Lausanne-Ouchy
-
Kriens
19:30
 
Thun
-
Xamax
Thailand: Premier League
11:30
 
Bangkok United
-
Buriram United
12:00
 
Chiangrai United
-
Prachuap FC
12:00
 
Khonkaen United FC
-
Chonburi
Turkey: 1. Lig
11:30
 
Umraniyespor
-
Manisa Buyukşehir Belediyespor
14:00
 
Erzurum BB
-
Adanaspor
17:00
 
Genclerbirligi
-
Boluspor
Ukraine: Premier League
12:00
 
FC Olexandria
-
Illichivets
15:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Veres Rivne
17:30
 
Rukh Vynnyky
-
Dynamo Kyiv
Ukraine: 1. Division
11:15
 
VPK-Ahro Shevchenkivka
-
Olimpik Donetsk
13:30
 
Ahrobiznes Volochysk
-
FC Podillya Khmelnytskyi
Australia: Four australian league
08:00
 
Ripley Valley
-
Slacks Creek
09:00
 
North Pine
-
Newmarket
09:00
 
Pine Hills
-
AC Carina
10:00
 
Moggill
-
Logan Metro
Uruguay: Primera Division
17:15
 
River Plate
-
Deportivo Maldonado
19:30
 
Cerro Largo
-
Liverpool FC
22:30
 
Sud America
-
Nacional
USA: NASL
01:00
Finished
Swope Park Rangers
1 - 1
Tulsa Roughnecks FC
(0-1)
00:00
 
Hartford Athletic
-
Tampa Bay Rowdies
00:00
 
Pittsburgh Riverhounds
-
Charleston Battery
00:30
 
Miami FC
-
Loudoun United
01:00
 
Colorado Springs Switchbacks FC
-
Austin Bold
01:00
 
Memphis 901
-
Louisville City FC
Uzbekistan: Uzbek League
12:00
 
Kokand 1912
-
Andijon
14:30
 
Pakhtakor Tashkent
-
Turon
Venezuela: Primera Division
21:00
 
Zulia
-
Estudiantes Merida
23:15
 
Caracas
-
Metropolitanos FC
Belgium: Belgian Third league
18:30
 
Thes Sport
-
FC Liege
19:00
 
KSK Heist
-
Olympic Charleroi
19:00
 
FCV Dender EH
-
UR La Louvière Centre
Brazil: Serie D
19:00
 
Uniclinic Atletico Clube
-
Paragominas FC
20:00
 
Esportivo
-
Ferroviaria
20:00
 
Caxias
-
Uniao Rondonopolis
20:00
 
Campinense
-
Guarany de Sobral
Denmark: 1. Division
13:00
 
Lyngby
-
Hvidovre
14:00
 
Fremad Amager
-
Vendsyssel FF
Denmark: 2. Division
12:45
 
FA 2000
-
Aarhus Fremad
13:00
 
Middelfart G og BK
-
Hilleroed
13:00
 
Brabrand
-
HIK
14:00
 
Kolding IF
-
Skive
14:00
 
Thisted
-
Naestved
Denmark: Danmarksserien
11:00
 
BK. Union
-
Alleroed FK
12:00
 
Vanloese
-
Dalum
12:00
 
Karlslunde IF
-
IF Lyseng
12:00
 
Ishoej BK
-
Greve
12:30
 
VSK Aarhus
-
FC Roskilde
12:30
 
KFUM Roskilde
-
Silkeborg KFUM
12:30
 
Herstedoester IC
-
Frederikssund IK
13:00
 
Herlev
-
Naesby
13:00
 
Solroed FC
-
Avarta
13:00
 
B 1903
-
Broenshoej
England: National League North/South
15:00
 
AFC Fylde
-
Kidderminster
15:00
 
Telford
-
Brackley Town
15:00
 
Boston United
-
Guiseley
15:00
 
Chester
-
Blyth Spartans
15:00
 
Curzon
-
Bradford PA
15:00
 
Darlington 1883
-
York
15:00
 
Farsley Celtic AFC
-
Alfreton
15:00
 
Gateshead
-
Gloucester City
15:00
 
Hereford
-
Leamington
15:00
 
Kettering Town FC
-
Spennymoor Town FC
15:00
 
Southport
-
Chorley
15:00
 
Bath City
-
Maidstone
15:00
 
Billericay
-
Hemel Hempstead
15:00
 
Chelmsford
-
Dulwich Hamlet
15:00
 
Concord Rangers
-
Chippenham Town
15:00
 
Eastbourne Borough
-
Braintree Town
15:00
 
Hungerford Town
-
Slough Town
15:00
 
Oxford City
-
Hampton & Richmond
15:00
 
St.Albans
-
Havant and Waterlooville
15:00
 
Tonbridge Angels
-
Dorking Wanderers
15:00
 
Welling
-
Dartford
England: Evo-Stik League
15:00
 
AFC Rushden & Diamonds
-
Hitchin Town
15:00
 
Alvechurch
-
Biggleswade Town
15:00
 
Banbury United
-
St. Ives Town FC
15:00
 
Rushall Olympic
-
Barwell FC
15:00
 
Bromsgrove Sporting
-
Royston Town
15:00
 
Leiston
-
Hednesford
15:00
 
Lowestoft Town
-
Stratford Town
15:00
 
Nuneaton
-
Coalville Town
15:00
 
Redditch United
-
Peterborough Sports
15:00
 
Stourbridge
-
Needham Market
15:00
 
Bamber Bridge
-
Matlock Town
15:00
 
Buxton
-
Morpeth Town FC
15:00
 
Gainsborough
-
Radcliffe Borough
15:00
 
Grantham Town
-
Scarborough Athletic
15:00
 
Lancaster City
-
Ashton United
15:00
 
Nantwich Town
-
Basford United
15:00
 
South Shields
-
Warrington Town
15:00
 
Stafford Rangers
-
Atherton Colleries
15:00
 
Stalybridge
-
FC United of Manchester
15:00
 
Whitby
-
Hyde United
15:00
 
Witton Albion
-
Mickleover Sports
15:00
 
Bishop's Stortford
-
Leatherhead
15:00
 
Bognor Regis Town
-
Wingate & Finchley
15:00
 
Bowers & Pitsea
-
Horsham
15:00
 
Cheshunt
-
Carshalton Athletic
15:00
 
Cray Wanderers
-
Brightlingsea Regent
15:00
 
Folkestone Invicta
-
Potters Bar Town
15:00
 
Haringey Borough
-
East Thurrock United
15:00
 
Kingstonian
-
Merstham
15:00
 
Lewes
-
Hornchurch
15:00
 
Margate
-
Enfield Town
15:00
 
Worthing
-
Corinthian Casuals
15:00
 
Yate Town
-
Beaconsfield SYCOB
15:00
 
Gosport Borough
-
Tiverton
15:00
 
Harrow Borough
-
Dorchester Town
15:00
 
Hendon
-
Wimborne Town
15:00
 
Kings Langley FC
-
Poole Town FC
15:00
 
Metropolitan Police FC
-
Hayes & Yeading United
15:00
 
Salisbury
-
Swindon Supermarine
15:00
 
Taunton Town
-
Walton Casuals
15:00
 
Truro City
-
Chesham United
15:00
 
Weston Super Mare
-
Hartley Wintney
15:00
 
Merthyr Town
-
Farnborough
England: Premier Reserve League
15:00
 
Manchester City U21
-
Arsenal U21
Finland: Kakkonen
12:00
 
FCV
-
SJK Akatemia
13:00
 
Peka
-
FC Reipas
13:00
 
Atlantis
-
MYPA
13:00
 
FC Kiffen
-
Mikkelin Kissat
13:00
 
EPS
-
Ilves-Kissat
13:00
 
GrIFK Grankulla
-
SalPa
13:00
 
VJS
-
KaaPo
13:00
 
Ilves II
-
FC Jazz
13:00
 
Honka (A)
-
HJS Akatemia
15:00
 
RoPS II
-
Jyvaskyla JK
16:00
 
JS Hercules
-
PS Kemi
17:00
 
SC KuFu-98
-
PK Keski-Uusimaa
France: National 2
14:00
 
Lorient B
-
Guingamp B
15:00
 
Versailles
-
US Granvillaise
15:00
 
Caen B
-
Rouen
15:00
 
Jura Sud
-
Lyon B
16:00
 
Haguenau
-
Gobelins F.C
16:00
 
Epinal
-
St Maur Lusitanos
16:00
 
Auxerre B
-
Bobigny
16:00
 
Reims B
-
Saint-Quentin
16:00
 
Monts Or Azergues
-
Louhans Cuiseaux
17:00
 
St. Malo
-
Vannes
17:00
 
Blois
-
Poissy
17:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
FC Chartres
17:00
 
Plabennec
-
Voltigeurs de Chateaubriant
17:00
 
Vitre
-
Romorantin
17:00
 
Beauvais
-
Schiltingheim
17:00
 
ASM Belfort
-
Fleury Merogis U.S
17:00
 
Entente SSG
-
Metz B
17:00
 
Sainte Genevieve
-
Lens B
17:00
 
St. Priest
-
Lyon la Duchere
17:00
 
Aubagne
-
RC Grasse
17:00
 
Frejus Saint Raphael
-
Hyeres
17:00
 
Rumilly Albanai
-
Monaco B
17:00
 
Toulon Var
-
Martigues
17:00
 
Marseille B
-
Marignane
17:00
 
Andrezieux
-
Canet Roussillon
17:00
 
Bergerac Perigord
-
Bourges 18
17:00
 
Le Puy
-
Mont-de-Marsan
17:00
 
US Colomiers
-
Nantes B
17:00
 
Les Herbiers
-
Moulins Yzeure
17:00
 
Angers B
-
AS Beziers
17:00
 
Chamalieres
-
Angouleme
17:00
 
Montpellier B
-
Trelissac
Germany: Oberliga
12:00
 
SC Weiche Flensburg II
-
TSV Kronshagen
12:00
 
BTS Neustadt
-
SG Aumund-Vegesack
12:00
 
Blumenthaler SV
-
SV Hemelingen
12:00
 
Bremer SV
-
TuS Schwachhausen
12:30
 
TSB Flensburg
-
Eckernfoerder SV
13:00
 
TSV Landsberg
-
SV Pullach
13:00
 
Ansbach
-
TSV Grossbardorf
13:00
 
DJK Ammerthal
-
FC Sand
13:00
 
Neckarsulmer Sport Union
-
FCA Walldorf II
13:00
 
FV Ravensburg
-
Dorfmerkingen
13:00
 
TSV Ilshofen
-
Noettingen
13:00
 
1. CfR Pforzheim
-
Stuttgarter Kickers
13:00
 
VfL Halle 96
-
RW Erfurt
13:00
 
Einheit Rudolstadt
-
Union Sandersdorf
13:00
 
Bischofswerdaer FV
-
FSV Martinroda
13:00
 
BW Zorbau
-
Budissa Bautzen
13:00
 
SV 09 Arnstadt
-
Einheit Wernigerode
13:00
 
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
Carl Zeiss Jena II
13:00
 
FC An der Fahner Hoehe
-
VfB Krieschow
13:00
 
Brandenburger SC Sued
-
Eintracht Mahlsdorf
13:00
 
FC Mecklenburg Schwerin
-
Ludwigsfelder FC
13:00
 
Rostocker FC 1895
-
SpVg BW 90 Berlin
13:00
 
Eintracht Trier
-
Alemannia Waldalgesheim
13:00
 
Meiendorfer SV
-
TuS Dassendorf
13:00
 
VfL Lohbruegge
-
SV Curslack-Neuengamme
13:00
 
Eutin 08
-
Union Neumuenster
13:00
 
Eintracht Stadtallendorf
-
Bayern Alzenau
13:30
 
Freiburger FC
-
SV Oberachern
13:30
 
KSV Baunatal
-
Buchonia Flieden
14:00
 
SV Kirchanschoring
-
TSV Kottern
14:00
 
FC Deisenhofen
-
Tuerkspor Augsburg
14:00
 
TSV Schwaben Augsburg
-
TSV Dachau
14:00
 
DJK Vilzing
-
Eintracht Bamberg
14:00
 
SV Vatan Spor
-
DJK Don Bosco Bamberg
14:00
 
FC Dornbreite Luebeck
-
Oldenburger SV
14:00
 
OSC Bremerhaven
-
Geestemuende
14:00
 
FSV Fernwald
-
FC Hanau 93
14:00
 
SC Waldgirmes
-
VFB Ginsheim
14:30
 
FC 08 Villingen
-
TSG Backnang
14:30
 
FSV 08 Bissingen
-
Goeppinger SV
14:30
 
FC Bruchsal
-
FV Loerrach-Brombach
14:30
 
FV Dudenhofen
-
Wormatia Worms
14:30
 
FSV Jaegersburg
-
Hertha Wiesbach
14:30
 
TuS Mechtersheim
-
Elversberg II
14:30
 
FC Karbach
-
Koblenz
14:30
 
Hassia Bingen
-
TSV Emmelshausen
14:30
 
TB Uphusen
-
FC Hagen/Uthlede
15:00
 
Jahn Regensburg II
-
SpVgg Hankofen-Hailing
15:00
 
ASV Cham
-
TSV Abtswind
15:00
 
TSV Karlburg
-
ASV Neumarkt
15:00
 
FV Eppelborn
-
SV Roechling
15:00
 
Eisbachtaler Sportfreunde
-
SG Muelheim-Kaerlich
15:00
 
SV Ramlingen-Ehlershausen
-
MTV Gifhorn
15:00
 
FT Braunschweig
-
MTV Wolfenbuettel
15:00
 
TUS Dietkirchen
-
SC Viktoria 06 Griesheim
16:00
 
SV Neuhof
-
TSV Lehnerz
17:00
 
Ingolstadt II
-
TSV 1880 Wasserburg
19:00
 
SV Deutz 05
-
Dueren
Kosovo: Superliga
14:00
 
Ulpiana
-
Dukagjini
14:00
 
Llapi
-
Drenica
Malta: Second Malta league
16:00
 
Naxxar Lions FC
-
Lija
16:00
 
Zejtun Corinthians FC
-
San Gwann FC
20:00
 
Zebbug Rangers
-
Tarxien Rainbows
20:00
 
Senglea Athletic
-
Swieqi United F.C.
Norway: 2. Division
13:00
 
Alta
-
Senja
14:00
 
Kongsvinger
-
Eidsvold TF
14:00
 
Baerum
-
Moss
15:00
 
Arendal Fotball
-
Skeid
17:00
 
Hoedd
-
Asker
Norway: 3. Division Avdeling 1
12:00
 
Vindbjart
-
Aakra
12:00
 
Frigg
-
Stord
13:00
 
Flint
-
Aassiden
13:00
 
Oern-Horten
-
Pors Grenland
13:00
 
Djerv 1919
-
Staal Joerpeland
13:00
 
Lyn
-
Os
13:00
 
Lysekloster
-
Ready
13:00
 
Kolstad
-
Tillerbyen
14:00
 
Fredrikstad 2
-
Follo
15:00
 
Oppsal
-
Kraakeroey
15:00
 
Madla
-
Brodd
15:00
 
Donn
-
Express
15:00
 
FK Fyllingsdalen
-
Fjoera
15:00
 
Aardal
-
Sandviken
15:00
 
Funnefoss/Vormsund
-
NIL-Trysil
15:00
 
Elverum
-
Gjoevik-Lyn
15:00
 
Traeff
-
Tynset
15:00
 
Volda
-
NTNUI
15:00
 
Orkla
-
Strindheim
15:00
 
Melhus
-
Byaasen
15:00
 
Finnsnes
-
Lokomotiv Oslo FK
16:00
 
Nordstrand
-
Skaanland
Russia: Russian third league
12:00
 
FC Yenisey Krasnoyarsk II
-
Olimp Dolgoprudny II
Scotland: 2. Division
15:00
 
Cove Rangers
-
Airdrieonians
15:00
 
Dumbarton
-
Alloa Athletic
15:00
 
East Fife
-
Clyde
15:00
 
Montrose
-
Falkirk
15:00
 
Queen's Park
-
Peterhead
Scotland: 3. Division
15:00
 
Annan Athletic
-
Edinburgh City
15:00
 
Forfar
-
Albion Rovers
15:00
 
Kelty Hearts
-
Stranraer
15:00
 
Stenhousemuir
-
Elgin
15:00
 
Stirling Albion
-
Cowdenbeath
Scotland: Highland/Lowland
15:00
 
Brechin
-
Forres Mechanics
15:00
Postponed
Deveronvale
-
Lossiemouth
(-)
15:00
 
Fraserburgh
-
Strathspey Thistle
15:00
 
Huntly
-
Fort William
15:00
 
Inverurie Loco Works
-
Brora Rangers
15:00
 
Keith
-
Turriff United
15:00
 
Rothes
-
Clachnacuddin
15:00
Postponed
Wick Academy
-
Formartine Utd
(-)
15:00
Postponed
Bo'ness United
-
Edusport Academy
(-)
15:00
 
Bonnyrigg Rose Athletic
-
East Kilbride
15:00
 
Civil Service Strollers
-
Gretna FC 2008
15:00
Postponed
Dalbeattie Star
-
Stirling University FC
(-)
15:00
 
East Stirlingshire
-
BSC Glasgow
15:00
Postponed
Edinburgh University
-
Vale of Leithen
(-)
15:00
 
Gala Fairydean Rovers
-
Rangers B
15:00
 
Spartans
-
Berwick
South Korea: National League
11:00
 
Changwon City
-
Mokpo City
11:00
 
Gangneung City
-
Pyeongtaek Citizen
11:00
 
Cheonan City
-
Hwaseong
11:00
 
Chungbuk Cheongju FC
-
Yangju Citizens
11:00
 
Gimpo Citizen
-
Paju Citizens
Sweden: 1. Division
12:00
 
Hudiksvalls FF
-
Karlstad BK
12:00
 
Gefle
-
Oerebro Syrianska IF
12:00
 
Utsiktens BK
-
Lindome GIF
13:00
 
Torns IF
-
Vaenersborgs IF
14:00
 
FC Linkoeping City
-
Qviding FIF
15:00
 
Piteaa
-
Sandvikens IF
15:00
 
IFK Malmoe FK
-
FC Trollhaettan
15:00
 
Skoevde AIK
-
Tvaaaakers IF
15:00
 
Oesterlen FF
-
Oskarshamns AIK
15:00
 
Aatvidaberg
-
Lunds BK
Sweden: 2. Division Norra Götaland
11:00
 
Skellefteaa
-
Ytterhogdals IK
12:00
 
Stenungsunds IF
-
Grebbestads IF
12:00
 
Ahlafors IF
-
Vaenersborgs FK
12:00
 
Aengelholms FF
-
Assyriska BK
12:00
 
FBK Balkan
-
FC Rosengaard
12:30
 
Kvarnsvedens IK
-
Karlbergs BK
12:30
 
Ullareds IK
-
Vinbergs IF
12:30
 
Saevedalens IF
-
Dalstorps IF
13:00
 
BK Forward
-
Lidkoepings FK
13:00
 
IK Oddevold
-
IFK Skoevde FK
13:00
 
Bodens BK
-
Sandviks IK
13:00
 
Eskilstuna City
-
Karlslunds IF HFK
13:00
 
Rynninge
-
Arameiska-Syrianska IF
13:00
 
Trosa-Vagnhaerad SK
-
Smedby AIS
13:00
 
Huddinge IF
-
Nykoepings BIS
13:00
 
IFK Osteråkers FK
-
FC Arlanda
13:00
 
FC Stockholm Internazionale
-
IFK Lidingoe
13:00
 
Kungsaengens IF
-
FC Jaerfaella
13:00
 
Skiljebo SK
-
Enskede IK
13:00
 
Eskilsminne IF
-
Onsala BK
13:00
 
BK Astrio
-
Varbergs GIF FK
13:00
 
Kristianstads FF
-
KSF Prespa Birlik
14:00
 
Yxhults IK
-
IK Gauthiod
14:00
 
Froesoe IF
-
Friska Viljor
14:00
 
Stoede IF
-
Team TG FF
14:00
 
Mjoelby AI FF
-
IFK Eskilstuna
14:00
 
Enkoeping
-
FC Gute
14:00
 
Husqvarna FF
-
Hoeganaes BK
14:00
 
Haessleholms IF
-
IFK Berga
14:00
 
IFK Karlshamn
-
Soelvesborgs GOIF
14:00
 
Raeppe GOIF
-
IFK Haessleholm
15:00
 
IFK Tidaholm
-
Carlstad United
15:00
 
Vaermbols FC
-
Assyriska United
15:00
 
Vaestra Froelunda
-
IK Tord
17:00
 
Syrianska
-
Tyreso
Switzerland: Erste Liga Promotion
15:00
 
SC YF Juventus Zuerich
-
Bavois
15:00
 
Sion II
-
Biel/Bienne
15:00
 
SC Bruehl
-
Stade Nyonnais
15:00
 
FC Zuerich II
-
Young Boys II
15:00
 
Cham
-
Black Stars
15:00
 
Breitenrain
-
Bellinzona
16:00
 
FC Rapperswil-Jona
-
Basel II
19:00
 
Etoile Carouge
-
Chiasso
Switzerland: Erste Liga Classic
15:00
 
Bulle
-
Martigny
15:00
 
Team Vaud U21
-
Echallens
15:00
 
Solothurn
-
FC Muensingen
15:00
 
Zug
-
Delemont
15:00
 
FC Schoetz
-
Luzern II
15:00
 
FC Bassecourt
-
Grasshopper II
15:00
 
FC Koeniz
-
Wohlen
15:00
 
Tuggen
-
Baden
15:00
 
Winterthur II
-
FC Freienbach
15:00
 
FC Balzers
-
FC Wettswil-Bonstetten
15:00
 
Eschen/Mauren
-
FC Thalwil
16:00
 
Meyrin
-
Vevey
16:00
 
Buochs
-
FC Kosova
16:00
 
Linth
-
FC Gossau
16:00
 
FC Uzwil
-
Paradiso
16:30
 
Chenois
-
La Chaux-de-Fonds
17:00
 
FC Monthey
-
Terre Sainte
17:00
 
Lugano II
-
St. Gallen II
18:00
 
Lancy FC
-
Thun II
Thailand: Second Thailand league
11:00
 
Ranong FC
-
Lamphun Warrior
11:30
 
Phrae United
-
Khonkaen FC
12:00
 
Chainat FC
-
Sukhothai FC
12:00
 
Siam Navy FC
-
Raj-Pracha BTU
13:00
 
Lampang FC
-
Rayong FC
Turkey: 2. Lig
14:00
 
Turgutluspor
-
Corum Belediyespor
Turkey: Fourth Turkey league
12:00
 
Fatsa Belediyespor
-
Arnavutkoy Belediyespor
12:30
 
Bugsasspor
-
Batman Petrolspor
13:00
 
Artvin Horaspor
-
Hendekspor
13:00
 
1954 Kelkit Belediyespor
-
Kahta 02
13:00
 
Yeni Altindag Belediyespor
-
Hacettepe Spor Kulubu
13:00
 
Malatya Yesilyurt Belediyespor
-
Halide Edip Adivar Spor
13:00
 
Yeni Orduspor
-
Kizilcabolukspor
13:00
 
Yomraspor
-
Aksarayspor
13:00
 
Elaziz Belediyespor
-
Siirt IL Ozel Idaresispor
13:00
 
Agri 1970 Spor
-
Karabukspor
13:00
 
Karakopru Belediyespor
-
Ceyhanspor
13:30
 
Osmaniyespor
-
Elazigspor
13:30
 
Karaman Belediyespor
-
Nevsehirspor Genclik
13:30
 
Carsambaspor
-
Kusadasispor
13:30
 
Duczespor
-
Darica Genclerbirligi
13:30
 
Erzin Belediyespor
-
Kestelspor
13:30
 
Turk Metal Kirikkalespor
-
Kasimpasa Erokspor
13:30
 
Ankara Adliyespor
-
Gumushanespor
14:00
 
Catalcaspor
-
Sancaktepe Belediyespor
14:00
 
Bursa Yildirim Spor
-
Erbaaspor
14:00
 
Bayrampasa
-
76 Igdir Belediyespor
14:00
 
Tepecikspor
-
Edirnespor Genclik
14:00
 
Belediye Derince
-
Mersin
14:00
 
Modafen FK
-
Orduspor 1967
17:00
 
Karsiyaka
-
Ofspor
17:00
 
Fethiyespor
-
Mardin Buyuksehir Basakspor
USA: USL Pro League
23:30
 
Richmond Kickers
-
Toronto FC II
00:00
 
Chattanooga Red Wolves SC
-
New England Revolution II
01:00
 
Forward Madison FC
-
Greenville Triumph SC
01:00
 
Union Omaha
-
FC Tucson
Venezuela: Segunda Division
20:00
 
Yaracuy FC
-
Universidad de Los Andes FC
20:30
 
Titanes
-
Atletico El Vigia
20:30
 
Libertador FC
-
Dinamo de Puerto La Cruz
22:00
 
Angostura FC
-
Bolívar Sport Club
Zambia: 1. Division
12:00
 
Nkwazi
-
Green Eagles
14:00
 
Indeni FC
-
Zesco United
14:00
 
Power Dynamos
-
Forest Rangers
14:00
 
Chambishi FC
-
Kansanshi
14:00
 
Lusaka Dynamos
-
Prison Leopards
14:00
 
Zanaco
-
Konkola Blades