England: Premier League
19:00
 
Manchester City
-
Aston Villa
19:00
Postponed
Leeds
-
Southampton
(-)
21:15
 
Fulham
-
Manchester United
Spain: La Liga
19:00
 
Getafe
-
Huesca
21:00
 
Real Betis
-
Celta Vigo
21:30
 
Villarreal
-
Granada
Germany: 1. Bundesliga
18:30
 
Schalke 04
-
FC Köln
20:30
 
RasenBallsport Leipzig
-
Union Berlin
20:30
 
Freiburg
-
Eintracht Frankfurt
20:30
 
Augsburg
-
Bayern Munich
20:30
 
Arminia Bielefeld
-
VfB Stuttgart
Italy: Super Cup
21:00
 
Juventus
-
Napoli
Italy: Serie A
15:00
 
Udinese
-
Atalanta
France: Ligue 1
21:00
 
Marseille
-
Lens
England: Championship
19:00
 
Norwich
-
Bristol City
20:00
 
Nottingham Forest
-
Middlesbrough
20:00
 
Huddersfield
-
Millwall
20:00
 
Brentford
-
Luton
20:00
 
Cardiff
-
Queens Park Rangers
20:45
 
Birmingham
-
Preston
African Nations Championship
17:00
 
Cameroon
-
Mali
20:00
 
Burkina Faso
-
Zimbabwe
Spain: Copa del Rey
19:00
 
Cordoba
-
Real Sociedad
21:00
 
Alcoyano
-
Real Madrid
France: FA Cup
13:45
 
Clermont Foot
-
Grenoble
18:00
 
Toulouse
-
Niort
18:30
 
Nancy
-
Sochaux
21:00
 
Guingamp
-
Caen
Friendlies
09:00
 
Khimki
-
Septemvri Sofia
12:00
 
Silkeborg
-
SønderjyskE
12:00
 
FC Rostov
-
Algeciras
13:00
 
Randers FC
-
AaB
13:00
 
FC København
-
FC Helsingoer
15:00
 
Khimki
-
FK Radnik Surdulica
Turkey: Super Lig
14:00
 
Hatayspor
-
Yeni Malatyaspor
14:00
 
Rizespor
-
Gaziantep BB
17:00
 
Galatasaray
-
Denizlispor
Albania: Kategoria Superiore
13:45
 
Laci
-
Skenderbeu
13:45
 
Bylis
-
Vllaznia
13:45
 
Kastrioti
-
Teuta Durres
13:45
 
Apolonia
-
Kukesi
Argentina: Primera B Nacional
21:10
 
Deportivo Moron
-
Deportivo Riestra
Argentina: Copa Argentina
23:20
 
Rosario Central
-
Boca Unidos
Australia: Hyundai A-League
09:05
 
Newcastle Jets
-
Brisbane Roar FC
11:20
Postponed
Perth Glory
-
Brisbane Roar FC
(-)
11:20
 
Perth Glory
-
Adelaide United
Belgium: Jupiler League
16:30
 
Kortrijk
-
St.Truiden
18:45
 
KV Mechelen
-
Standard Liege
18:45
 
Eupen
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
21:00
 
Club Bruges
-
Oostende
21:00
 
Antwerp
-
Cercle Bruges
Brazil: Serie A
21:00
 
Botafogo RJ
-
Atletico GO
22:00
 
Bahia
-
Atletico PR
23:15
 
Gremio
-
Atletico MG
00:30
 
Coritiba
-
Fluminense
Brazil: Serie B
01:30
 
Parana Clube
-
Cuiaba
20:00
 
Guarani
-
Vitoria
23:15
 
Nautico
-
Oeste FC
Brazil: State Leagues
19:00
 
Friburguense
-
Americano RJ
19:00
 
AD Cabofriense
-
America RJ
19:00
 
Sampaio Correa RJ
-
Nova Iguacu
Chile: Primera Division
01:30
 
O'Higgins
-
Universidad de Concepcion
Colombia: Liga Postobon
01:40
 
Bucaramanga
-
Chico FC
Costa Rica: Primera Division
00:00
 
Deportiva San Carlos
-
Guadalupe FC
Cyprus: 1. Division
14:00
 
Olympiakos Nicosia
-
Enosis Paralimni
Cyprus: 2. Division
13:30
Postponed
Akritas Chlorakas
-
Omonoia Psevda
(-)
13:30
Postponed
PO Xylotympou 2006
-
ASIL Lysi
(-)
13:30
Postponed
Ypsonas
-
Ayia Napa
(-)
Cyprus: Cup
17:00
 
APOEL Nicosia
-
Apollon Limassol
Czech Republic: Het league
16:00
 
Banik Ostrava
-
Slovacko
16:00
 
Budejovice
-
Pribram
18:00
 
Opava
-
Sparta Prague
DR Congo: Super League
15:30
 
RCK
-
Sanga Balende
Egypt: 1. Division
13:30
 
Wadi Degla FC
-
Al Masry
England: FA Trophy
20:45
 
Boston United
-
Chesterfield
Germany: 3. Liga
19:00
 
Duisburg
-
Magdeburg
19:00
 
Hallescher FC
-
Waldhof Mannheim
Germany: Regionalliga
14:00
 
Bahlinger SC
-
FSV Frankfurt
17:30
 
TSG Balingen
-
Hessen Kassel
18:00
 
Sonnenhof Großaspach
-
TuS RW Koblenz
18:00
 
Eintracht Stadtallendorf
-
TSV Steinbach
19:00
 
Kickers Offenbach
-
Elversberg
19:00
 
Ulm
-
Teutonia Watzenborn-Steinberg
Ghana: 1. Division
16:00
 
Dwarfs
-
Kotoko
Gibraltar: Premier League
20:30
Postponed
Lions Gibraltar
-
College 1975
(-)
Greece: Football League
14:00
 
Xanthi
-
Ionikos
14:00
 
Trikala
-
Apollon Larissa
14:00
 
Diagoras Rodos
-
Panachaiki
14:00
 
OF Ierapetra
-
AE Karaiskakis
14:30
 
Levadiakos
-
Kissamikos FC
Greece: Cup
14:00
 
NFC Volos
-
OFI Crete
14:00
 
Aris Thessaloniki FC
-
Asteras Tripolis
16:15
 
PAOK Thessaloniki FC
-
AE Larissa
18:30
 
Panaitolikos
-
Olympiacos
20:30
 
AEK Athens
-
Apollon Smirnis
Hungary: OTP BANK Liga
20:00
 
Ferencvaros
-
Diosgyori VTK
India: I League
09:30
 
Aizawl
-
Gokulam FC
14:30
 
Indian Arrows
-
Neroca FC
India: ISL
15:00
 
Kerala Blasters FC
-
Bengaluru FC
Indonesia: Liga 1
09:30
Postponed
Barito Putera
-
Bhayangkara Surabaya United
(-)
12:15
Postponed
Bali United Pusam
-
Pusamania Borneo
(-)
12:30
Postponed
Persik
-
Persita
(-)
14:30
Postponed
Madura United
-
Persebaya Surabaya
(-)
Iran: 1. Division
12:30
 
Paykan
-
Mes Rafsanjan
12:30
 
Padideh FC
-
Nassaji Mazandaran FC
12:30
 
Zob Ahan
-
Naft Masjed Soleyman FC
Italy: Serie C
15:00
 
Alessandria
-
Como
15:00
 
Matelica
-
Carpi
15:00
 
Bisceglie
-
Casertana
Mexico: Ascenso MX
02:00
 
Cancun FC
-
Cimarrones de Sonora
04:05
 
Alebrijes Oaxaca
-
CD Tepatitlan de Morelos
04:05
Postponed
Dorados
-
Venados FC
(-)
00:00
 
Tlaxcala F.C.
-
Monarcas Morelia
Morocco: Elite 2
15:00
 
Racing de Casablanca
-
Tihad Casablanca
Netherlands: KNVB Cup
16:30
 
FC Emmen
-
SC Heerenveen
18:45
 
Feyenoord
-
Heracles
21:00
 
AZ Alkmaar
-
Ajax
Nigeria: 1. Division
16:00
 
Kwara United
-
Enyimba
Portugal: League Cup
20:45
 
Braga
-
Benfica
Qatar: Stars League
14:30
 
Al-Khuraitiat
-
Al-Garrafa
17:00
 
Al-Sailiya
-
Al-Ahli
17:00
 
Al-Sadd
-
Al-Khor
Saudi Arabia: 1. Division
13:55
 
Damac FC
-
Al Batin
16:10
 
Al Hilal
-
Al-Taawon
18:10
 
Al Nassr FC
-
Al-Wehda
Scotland: Premier League
21:15
 
Livingston
-
Celtic
South Africa: 1. Division
16:00
 
Maritzburg United
-
TS Galaxy
16:00
 
Vasco da Gama
-
Baroka FC
16:00
 
Orlando Pirates
-
Lamontville Golden Arrows
16:00
 
SuperSport United
-
Thanda Royal Zulu
16:00
 
Maccabi FC
-
Chippa United
16:00
 
Black Leopards
-
Cape Town City FC
Spain: Segunda B
11:00
 
Villarreal B
-
Pena Dep. Santa Eulalia
16:30
 
CF Salmantino
-
Compostela
19:00
 
Navalcarnero
-
S.S.Reyes
Switzerland: Super League
18:00
 
Lugano
-
Young Boys
18:00
 
St. Gallen
-
FC Vaduz
Tunisia: 1. Division
14:00
Postponed
US Tataouine
-
Slimene Sports
(-)
14:00
Postponed
JS Kairouanaise
-
Etoile du Sahel
(-)
14:00
Postponed
Olympique de Beja
-
Esperance
(-)
16:00
Postponed
Club Africain
-
US Monastir
(-)
Uruguay: Primera Division
14:00
 
Club Atletico Torque
-
Fenix
21:00
 
River Plate
-
Cerro
23:30
 
Cerro Largo
-
Nacional
Italy: Serie D
14:30
 
San Donato
-
Scandicci
14:30
 
Rieti
-
ASD Porto Sant Elpidio
14:30
 
Gravina
-
Citta di Fasano
14:30
 
Sangiovannese
-
Robur Siena
14:30
 
Giugliano
-
Carbonia
14:30
 
Troina
-
Castrovillari
14:30
 
Breno
-
NibionnoOggiono
14:30
 
Arzachena
-
Team Nuova Florida 2005
14:30
 
Castelfidardo
-
Vastese
14:30
 
Brindisi
-
Madrepietra Daunia
14:30
 
AS Vis Nova Giussano
-
Villa D'Alme
14:30
 
ACSD Saluzzo
-
P.D.H.A.E.
14:30
 
AC Legnano
-
Fossano
14:30
 
Lavagnese
-
ASD Imperia
14:30
 
ASDC Gozzano
-
Caronnese
14:30
 
Castellanzese
-
Sestri Levante
14:30
 
A.S. Casale
-
ASD Calcio Chieri 1955
14:30
 
Borgosesia
-
City of Varese
14:30
 
Bra
-
Derthona
14:30
 
Arconatese
-
Folgore Caratese
14:30
 
Sanremese
-
Vado
14:30
 
Este
-
Cartigliano
14:30
 
Delta Calcio Rovigo
-
Chions
14:30
 
Belluno
-
Virtus Bolzano
14:30
 
ArzignanoChiampo
-
Cjarlins Muzane
14:30
 
Ambrosiana
-
Campodarsego
14:30
 
Trento
-
Adriese
14:30
 
Mestre
-
Montebelluna
14:30
 
Clodiense
-
ASD Manzanese
14:30
 
Union San Giorgio-Sedico
-
Luparense
14:30
 
Union Feltre
-
Caldiero Terme
14:30
 
GS Bagnolese
-
Correggese
14:30
 
Aglianese
-
Corticella
14:30
 
Fiorenzuola
-
Forlì
14:30
 
Seravezza
-
Progresso
Malta: Second Malta league
20:30
 
Naxxar Lions FC
-
Pembroke Athleta F.C.
Portugal: Portuguese Third Division
16:00
 
Vila Real
-
Paredes
16:00
 
Sanjoanense
-
Anadia
16:00
 
Olimpico Montijo
-
Fontinhas
16:00
 
Desportivo Fabril Barreiro
-
Rabo de Peixe
16:00
 
Olhanense
-
Pinhalnovense
Zambia: 1. Division
14:00
Postponed
Lusaka Dynamos
-
Green Eagles
(-)
14:00
 
NAPSA Stars FC
-
Forest Rangers
14:00
 
Forest Rangers
-
Lumwana Radiants
14:00
 
Green Eagles
-
Power Dynamos