Champions League
22:00
Finished
Barcelona
2 - 8
Bayern Munich
(1-4)
Friendlies
13:00
Finished
SønderjyskE
1 - 3
Silkeborg
(0-2)
17:00
Finished
Hertha Berlin
2 - 0
Viktoria Koeln 1904
(1-0)
19:00
Finished
Salzburg
2 - 0
Budejovice
(1-0)
19:45
Finished
Willem II
2 - 1
VVV-Venlo
(0-1)
19:50
Finished
Almere City FC
4 - 2
RKC Waalwijk
(1-1)
20:00
Finished
FC Groningen
0 - 2
PEC Zwolle
(0-0)
20:00
Finished
Rodez
1 - 3
Montpellier
(1-1)
Russia: Premier League
18:00
Finished
Arsenal Tula
2 - 3
FC Ufa
(1-1)
19:00
Finished
FC Sochi
1 - 1
Khimki
(0-1)
20:00
Finished
Spartak Moscow
2 - 0
Terek Grozny
(0-0)
Armenia: Premier League
16:30
Finished
Alashkert FC
0 - 0
Avan Academy
(0-0)
Armenia: 1. Division
16:00
Finished
Shirak II
2 - 4
Lernayin A.
(-)
16:30
Finished
Junior Sevan
3 - 0
Banants II
(-)
Australia: 2. Division
12:00
Finished
APIA Leichhardt Tigers
2 - 1
Western Sydney Wanderers FC Youth
(1-0)
12:30
Finished
Blacktown City FC
1 - 2
Sydney Olympic
(0-1)
13:45
Finished
North Eastern Metro Stars
4 - 0
Modbury Jets
(2-0)
14:00
Finished
Hellenic
5 - 1
Mindil Padres
(3-0)
Australia: Third australian league
13:30
Finished
Acacia Ridge FC
0 - 3
Centenary Stormers
(0-2)
Australia: Youth 2
12:00
Finished
Redlands United U20
0 - 5
Olympic F.C. U20
(-)
Austria: Regionalliga
19:00
Finished
USK Anif
1 - 1
SV Kuchl
(1-1)
20:00
Finished
Bad Gleichenberg
2 - 2
Wolfsberger AC (A)
(1-1)
20:00
Finished
Spittal
0 - 2
Voecklamarkt
(0-0)
20:00
Finished
SC Gleisdorf
3 - 5
SV St. Anna
(1-0)
20:00
Finished
Union Gurten
2 - 1
WSC Hertha
(0-1)
20:00
Finished
Sturm Graz (A)
2 - 1
Deutschlandsberger SC
(0-0)
20:00
Finished
FC Wels
0 - 2
Allerheiligen
(0-0)
20:00
Finished
Seekirchen
4 - 3
SV Groedig
(3-2)
20:00
Finished
SAK 1914
5 - 0
St. Johann
(3-0)
20:00
Finished
SK Bischofshofen
2 - 0
SV Wals Grunau
(0-0)
20:30
Finished
Schwaz
1 - 3
Reichenau
(1-2)
Bahrain: 1. Division
19:00
Finished
Muharraq
1 - 0
Al Ahli
(1-0)
19:00
Finished
Al-Riffa
5 - 1
Busaiteen
(1-1)
19:00
Finished
Al-Najma
1 - 0
Al-Hidd
(0-0)
Belarus: Premier Division
19:00
Postponed
Dinamo Minsk
-
Smolevichy
(-)
Belgium: Jupiler League
20:00
Finished
Royal Excel Mouscron
0 - 1
KV Mechelen
(0-1)
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
18:30
Finished
Orasje
2 - 2
NK Bratstvo
(-)
Brazil: Serie B
01:15
63'
America MG
1 - 0
Operario Ferroviario
(1-0)
02:30
 
Ponte Preta
-
Vitoria
Brazil: State Leagues
23:45
Finished
Sergipe
0 - 0
Confianca
(0-0)
02:30
 
ACD Potiguar
-
America RN
Bulgaria: A Grupa
20:00
Finished
Ludogorets Razgrad
3 - 0
Slavia Sofia
(1-0)
Bulgaria: B PFG
17:45
Finished
Minyor Pernik
3 - 0
Sportist Svoge
(3-0)
China: Super League
13:00
Finished
Henan Jianye
1 - 3
Guangzhou Evergrande
(0-1)
15:00
Finished
Jiangsu Suning FC
0 - 1
Shanghai Shenhua
(0-1)
Croatia: 1. Division
21:00
Finished
NK Varazdin
1 - 5
HNK Gorica
(0-1)
Croatia: 2. Division
18:30
Finished
NK Hrvatski Dragovoljac
1 - 0
NK Croatia Zmijavci
(1-0)
18:30
Finished
NK Kustosija
1 - 4
NK Sesvete
(1-0)
19:00
Finished
Opatija
2 - 1
Hajduk Split B
(0-1)
21:00
Finished
Inter Zapresic
4 - 1
Solin
(2-0)
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
77'
Deportivo Cuenca
1 - 0
River Plate
(0-0)
Egypt: 1. Division
17:00
Finished
El Gounah
1 - 1
Al-Ittihad Al-Sakandary
(0-0)
19:30
Finished
Wadi Degla FC
1 - 0
El Hodood
(1-0)
19:30
Postponed
Al Masry
-
Ismaily SC
(-)
22:00
Finished
El Entag El Harby
1 - 1
Al Ahly
(1-0)
Estonia: Meistriliiga
19:00
Finished
FC Kuressaare
2 - 2
Levadia Maardu
(1-0)
19:30
Finished
Tammeka
1 - 3
Flora Tallinn
(1-1)
Estonia: Esiliiga
19:00
Finished
Maardu Linnameeskond
5 - 1
Parnu Jalgpalliklubi
(2-1)
North Macedonia: Prva Liga
18:00
Finished
FK Sileks
2 - 2
Pelister
(1-1)
Hungary: OTP BANK Liga
19:15
Finished
MTK Budapest
1 - 1
Ferencvaros
(1-0)
Iceland: Urvalsdeild
21:00
Finished
KR Reykjavik
1 - 2
FH Hafnarfjordur
(1-1)
22:15
Finished
Stjarnan
1 - 1
Grotta
(1-0)
Iceland: 1. Deild
21:00
Finished
Fram Reykjavik
4 - 4
IBV Vestmannaeyjar
(2-2)
Indonesia: Liga 1
11:30
Postponed
Arema
-
Persebaya Surabaya
(-)
11:30
Postponed
Persela Lamongan
-
Bhayangkara Surabaya United
(-)
14:00
Postponed
Bali United Pusam
-
PSM Makassar
(-)
16:30
Postponed
Madura United
-
PS TNI
(-)
Ireland: Airtricity League
19:45
Finished
Dundalk
2 - 2
Waterford United
(0-1)
21:45
Finished
Cork City
3 - 0
Sligo Rovers
(1-0)
Ireland: 1. Division
21:45
Finished
Galway United FC
0 - 1
Longford Town
(0-0)
21:45
Finished
Cabinteely
1 - 0
Cobh Ramblers
(0-0)
21:45
Finished
Bray Wanderers
2 - 0
UCD
(1-0)
21:45
Finished
Athlone Town
3 - 3
Drogheda United
(1-1)
Italy: Serie B
22:00
After penalty
Perugia
2 - 1
Pescara
pen 2-4
(2-1)
Jordan: 1. Division
18:00
Finished
Ramtha SC
1 - 1
FC Ma'an
(0-0)
20:30
Finished
Shabab Al-Ordon
0 - 0
Al-Salt
(0-0)
Kazakhstan: Premier League Championship
16:00
Postponed
FC Astana
-
Kaspyi Aktau
(-)
Lithuania: A Lyga
19:00
Finished
Traku FK
0 - 1
FK Kauno Zalgiris
(0-1)
Lithuania: 1. Division
18:00
Finished
Dziugas Telsiai
1 - 2
Nevezis
(1-1)
Mexico: Liga MX
03:00
Finished
Atlas
1 - 2
Toluca
(1-1)
05:00
Finished
CF America
3 - 1
Santos
(3-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
21:00
Finished
Decic Tuzi
2 - 0
Buducnost Podgorica
(1-0)
Morocco: Botola Pro
20:00
Postponed
Raja Beni Mellal
-
Difaa El Jadida
(-)
22:00
Finished
Khemis Zemamra
1 - 1
FUS Rabat
(0-0)
22:00
Postponed
FAR Rabat
-
Wydad Casablanca
(-)
00:00
Postponed
OCK Khouribga
-
Ittihad Tanger
(-)
Norway: 1. Division
19:00
Finished
Aasane
2 - 2
Hamarkameratene
(0-1)
19:00
Finished
Stjoerdals Blink
2 - 2
Sogndal
(1-2)
19:00
Finished
Grorud
2 - 0
Tromsoe
(0-0)
19:00
Finished
Sandnes
3 - 1
KFUM
(2-1)
19:00
Finished
Kongsvinger
2 - 1
Stroemmen
(0-1)
19:00
Finished
Ranheim
6 - 1
Nest Sotra
(2-0)
19:00
Finished
Raufoss
1 - 1
Jerv
(0-0)
21:30
Finished
Lillestroem
2 - 2
Ull/Kisa
(1-0)
Paraguay: Division Profesional
01:00
79'
Luqueno
1 - 2
Sol de America
(1-1)
Poland: FA Cup
17:00
Finished
Ruch Wysokie Mazowieckie
0 - 2
Znicz Pruszkow
(0-1)
18:00
Finished
KP Jaguar Gdansk
1 - 4
Puszcza Niepolomice
(0-3)
18:30
Postponed
Sandecja Nowy Sacz
-
Rakow Czestochowa
(-)
21:30
Finished
GKS Belchatow
1 - 6
Legia Warszawa
(1-3)
Qatar: Stars League
16:00
Finished
Umm Salal
0 - 1
Al-Garrafa
(0-0)
19:30
Finished
Al-Shahaniya
0 - 1
Al-Rayyan
(0-0)
19:30
Finished
Lekhwiya
1 - 0
Al-Khor
(1-0)
Saudi Arabia: 1. Division
18:55
Finished
Al Fateh FC
2 - 1
Abha
(2-1)
19:10
Finished
Al Feiha
1 - 1
Al Shabab
(1-0)
19:15
Finished
Al-Raed
3 - 1
Al Hazm
(1-0)
20:50
Finished
Al Ittihad
1 - 0
Al-Ettifaq
(0-0)
Serbia: Super Liga
20:00
Finished
FK Crvena zvezda
3 - 2
FK Spartak Subotica
(1-1)
Serbia: Prva Liga
18:00
Finished
Zarkovo
0 - 0
Jagodina
(0-0)
Slovakia: 1. Division
20:00
Finished
FK Poprad
2 - 3
Komarno
(1-1)
South Africa: 1. Division
16:30
Finished
Chippa United
0 - 1
Cape Town City FC
(0-1)
19:00
Finished
Highlands Park
1 - 1
Mamelodi Sundowns FC
(1-1)
South Korea: K League 1
13:30
Finished
Seongnam FC
1 - 1
Busan I'Park
(0-0)
Uruguay: Primera Division
21:00
Finished
Plaza Colonia
2 - 0
Defensor Sporting
(1-0)
23:30
Finished
Club Atletico Torque
1 - 2
Danubio
(0-1)
Uzbekistan: Uzbek League
17:00
Finished
Buxoro
1 - 1
Bunyodkor Tashkent
(0-1)
Denmark: Danmarksserien
19:30
Finished
Taastrup FC
0 - 2
GVI
(-)
19:30
Finished
IF Lyseng
2 - 1
Aarhus Fremad II
(-)
19:45
Finished
B 1913
1 - 0
Marienlyst
(-)
20:00
 
Vordingborg
-
B 1908
20:00
Finished
Frederikssund IK
1 - 1
Koege Nord FC
(-)
20:00
 
Kjellerup
-
Vejgaard
20:00
Finished
Tjoerring IF
1 - 1
Herning Fremad
(-)
Finland: Veikkausliga
18:30
Finished
Haka
2 - 4
KuPS
(1-1)
18:30
Finished
FC Inter
3 - 2
HIFK
(1-1)
18:30
Finished
FC Lahti
3 - 0
RoPS
(1-0)
Finland: Kakkonen
18:30
Finished
PEPO Lappeenranta
0 - 1
Mikkelin Kissat
(0-0)
18:30
Finished
Pargas IF
2 - 3
SalPa
(1-1)
18:30
Finished
HJS Akatemia
1 - 0
TPV Tampere
(1-0)
19:00
Finished
Atlantis
0 - 4
Klubi 04
(0-1)
Germany: Oberliga
20:00
Finished
Union Sandersdorf
4 - 1
FSV Wacker Nordhausen
(1-1)
21:00
Finished
FC Strausberg
2 - 2
SV Victoria Seelow
(1-1)
Russia: Russian third league
19:00
Finished
Metalurg Vidnoe
3 - 0
Khimki 2
(2-0)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
20:00
 
IFK Tidaholm
-
Ahlafors IF
20:00
Finished
Grebbestads IF
1 - 4
Vaenersborgs IF
(0-1)
20:00
Finished
Vaenersborgs FK
5 - 0
IFK Aamaal
(1-0)
20:00
Finished
Esloevs
2 - 1
IFK Malmoe FK
(0-1)
20:00
Finished
IFK Karlshamn
1 - 1
Kristianstads FF
(1-0)
20:00
Finished
Oesterlen FF
1 - 0
Haessleholms IF
(-)
Switzerland: Erste Liga Classic
21:00
Finished
Chenois
2 - 0
Meyrin
(1-0)
USA: USL Pro League
02:00
29'
Orlando City II
0 - 0
League One Miami
(-)
03:00
 
Forward Madison FC
-
South Georgia Tormenta FC