Germany: 1. Bundesliga
19:30
 
Bayern Munich
-
Bayer Leverkusen
Spain: La Liga
20:00
 
Athletic Bilbao
-
Almeria
France: Ligue 1
20:00
 
Angers
-
Marseille
England: Championship
20:00
 
Hull
-
Luton
England: FA Cup
20:00
 
Needham Market
-
Brightlingsea Regent
USA: Major League Soccer
00:30
 
Toronto FC
-
Inter Miami CF
Portugal: Liga ZON Sagres
19:00
 
Sporting CP
-
Gil Vicente
21:15
 
FC Porto
-
Braga
Albania: Kategoria Superiore
14:00
Finished
Bylis
4 - 1
KF Erzeni
(2-0)
16:45
 
Teuta Durres
-
Vllaznia
Algeria: Ligue 1
16:00
17'
RC Arbaa
1 - 0
MC El Bayadh
(-)
19:00
 
US Biskra
-
NC Magra
Argentina: Torneo Inicial
23:00
 
Estudiantes
-
Colon
23:00
 
Tigre
-
Aldosivi
Armenia: Premier League
13:00
Finished
Avan Academy
1 - 0
BKMA
(1-0)
16:30
 
Ararat
-
FC Banants
Belarus: Premier Division
15:45
35'
Dnepr Mogilev
0 - 0
FK Slutsk
(-)
18:00
 
Gomel
-
FK Vitebsk
Belgium: Jupiler League
19:45
 
Standard Liege
-
Seraing United
Bosnia-Herzegovina: Premier League
14:00
Finished
FK Sloga Simin Han
1 - 0
FK Sarajevo
(0-0)
14:00
Finished
FK Velez Mostar
1 - 1
Posusje
(1-1)
19:00
 
Zrinjski Mostar
-
Sloboda Tuzla
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Vasco da Gama
1 - 1
Londrina EC
(1-1)
23:00
 
Operario Ferroviario
-
Vila Nova
23:00
 
CS Alagoano
-
Guarani
23:00
 
Sampaio Correa
-
Gremio
Bulgaria: A Grupa
12:45
Finished
Septemvri Sofia
1 - 1
Spartak Varna
(1-1)
15:00
65'
Cherno More Varna
1 - 1
Botev Vratsa
(0-1)
17:30
 
Botev Plovdiv
-
Slavia Sofia
Chile: Primera Division
00:00
 
Union La Calera
-
Coquimbo Unido
China: Super League
10:30
Finished
Changchun Yatai
1 - 0
Shenzhen FC
(1-0)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Santa Fe
1 - 1
Atletico Nacional
(1-1)
Costa Rica: Primera Division
02:15
Finished
Sporting San Jose
2 - 1
Deportiva San Carlos
(1-1)
Croatia: 1. Division
17:00
 
NK Varazdin
-
NK Istra 1961
Argentina: Primera B Metropolitana
01:00
 
CA Talleres Remedios de Escalada
-
Acassuso
Denmark: Superliga
18:00
 
AaB
-
OB
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
 
Gualaceo SC
-
Universidad Catolica
England: League 2
19:45
 
Mansfield
-
Hartlepool
Armenia: 1. Division
12:00
Finished
Pyunik II
1 - 2
Alashkert FC II
(-)
Germany: 2. Bundesliga
17:30
 
Paderborn
-
Darmstadt
17:30
 
Hannover 96
-
Hamburger SV
Gibraltar: Premier League
19:45
 
Europa FC
-
Bruno's Magpies
Hungary: OTP BANK Liga
19:00
 
Mezokovesd SE
-
Paksi SE
Indonesia: Liga 1
14:30
90'
Bali United Pusam
1 - 2
PS TNI
(1-0)
Austria: ADEG Erste Liga
17:10
 
Vienna FC
-
Kapfenberger SV
17:10
 
Vorwaerts Steyr
-
SV Horn
17:10
 
Dornbirn
-
Austria Wien (A)
19:30
 
SKN St. Poelten
-
Amstetten
Ireland: Airtricity League
19:45
 
Bohemian FC
-
UCD
19:45
 
Dundalk
-
Drogheda United
19:45
 
St. Patrick's Athletic
-
Derry City
20:00
 
Finn Harps
-
Shelbourne
Austria: Regionalliga
18:00
 
Hall
-
SPG Silz/Moetz
18:00
 
ASV Drassburg
-
Kremser SC
18:00
Postponed
SAK Klagenfurt
-
Union Gurten
(-)
18:00
 
Deutschlandsberger SC
-
Bad Gleichenberg
18:00
 
Kalsdorf
-
Treibach
18:00
 
SC Weiz
-
SC Gleisdorf
18:00
 
Ried (A)
-
Allerheiligen
18:00
 
SAK 1914
-
Seekirchen
18:30
 
FCM Arkadia Traiskirchen
-
SC Team Wiener Linien
18:30
 
Wiener SK
-
Karabakh Wien
18:30
 
Voecklamarkt
-
WSC Hertha
19:00
 
SC Neusiedl am See 1919
-
SC Wiener Viktoria
19:00
 
Wiener Neustadt
-
SC Mannsdorf
Israel: Leumit League
14:00
Finished
Hapoel Umm al-Fahm
2 - 0
Agudat Sport Ashdod
(0-0)
14:00
Finished
Hapoel Nir Ramat HaSharon
1 - 2
Hapoel Ironi Acre
(0-1)
14:00
Finished
Hapoel Afula
2 - 1
Maccabi Petach Tikva
(2-0)
14:00
Finished
Hapoel Rishon LeZion
2 - 0
Maccabi Ahi Nazareth
(1-0)
14:00
Finished
SC Kfar Kasem
0 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv
(0-0)
Italy: Serie B
19:30
 
Cosenza
-
Como
Azerbaijan: Premier League
16:00
20'
Sabail
0 - 0
FK Qabala
(-)
Latvia: Virsliga
15:00
65'
SK Super Nova
1 - 3
Riga FC
(1-2)
Malaysia: Second malay league
14:00
 
Kelantan United
-
Kelantan
14:00
Finished
Selangor Pkns FC
0 - 1
Johor Darul Ta'zim II
(0-0)
Mexico: Liga MX
01:00
 
Puebla
-
CF America
Morocco: Botola Pro
16:00
19'
FAR Rabat
2 - 0
Difaa El Jadida
(-)
20:30
 
Chabab Mohammedia
-
Raja Casablanca
Netherlands: Jupiler League
19:00
 
De Graafschap
-
Jong AZ Alkmaar
19:00
 
Helmond Sport
-
FC Oss
19:00
 
MVV Maastricht
-
Willem II
19:00
 
NAC Breda
-
VVV-Venlo
19:00
 
PEC Zwolle
-
Jong Ajax
19:00
 
Telstar
-
Jong FC Utrecht
19:00
 
FC Eindhoven
-
FC Dordrecht
19:00
 
FC Den Bosch
-
Heracles
19:00
 
Almere City FC
-
Roda
19:00
 
ADO Den Haag
-
Jong PSV
New Zealand: ASB Premiership
01:00
 
Cashmere Technical
-
Miramar Rangers
Belgium: EXQI league
19:00
 
Virton
-
Club Brugge U23
19:00
 
Genk U23
-
FCV Dender EH
Paraguay: Division Profesional
23:30
 
Sol de America
-
Cerro Porteno
Paraguay: Division Intermedia
19:30
 
Rubio Nu
-
Deportivo Santani
19:30
 
Guarani de Trinidad
-
Club Martin Ledesma
Peru: Primera DivisiĆ³n
19:15
 
Alianza Atletico
-
Universitario de Deportes
21:30
 
CD UT Cajamarca
-
Universidad Cesar Vallejo
01:00
 
Carlos A. Mannucci
-
Ayacucho FC
Bolivia: LFPB
20:00
 
Real Santa Cruz
-
Real Tomayapo
01:00
 
Guabira
-
Jorge Wilstermann
Poland: Ekstraklasa
17:00
 
Radomiak Radom
-
Cracovia
19:30
 
Wisla Plock
-
Piast Gliwice
Poland: 1. Division
17:00
 
Lodzki KS
-
Zaglebie Sosnowiec
19:30
 
Chojniczanka Chojnice
-
Wisla Krakow
Romania: Liga I
19:00
 
CS Universitatea Craiova
-
FC Voluntari
Bulgaria: B PFG
14:00
Finished
Botev Lukovit
1 - 0
Sportist Svoge
(0-0)
14:00
Finished
Spartak Pleven
1 - 1
Belasitsa Petrich
(0-1)
14:00
Finished
Yantra
0 - 1
Levski Krumovgrad
(0-0)
14:00
Finished
Dunav Ruse
4 - 1
Vitosha Bistritsa
(1-1)
San Marino: Campionato
20:15
 
Juvenes/Dogana
-
S.S. Murata
Serbia: Super Liga
16:00
20'
Novi Pazar
0 - 0
Mladost Lucani
(-)
Vietnam: V-league
12:00
Finished
Hai Phong
1 - 1
Hoang Anh Gia Lai
(0-1)
13:15
Finished
CLB TP Ho Chi Minh
0 - 2
Saigon FC
(0-0)
Wales: Premier Division
19:45
 
Airbus UK Broughton
-
Bala Town
19:45
 
TNS
-
Newtown
Slovakia: Fortuna league
16:30
 
Ruzomberok
-
Skalica
Spain: Liga Adelante
20:00
 
Tenerife
-
Sporting Gijon
Colombia: Torneo Aguila
21:00
 
Orsomarso
-
Fortaleza FC
00:00
 
Tigres FC
-
Bogota FC
Tunisia: 1. Division
15:00
Postponed
AS Rejiche
-
Slimene Sports
(-)
15:00
Postponed
Olympique de Beja
-
US Monastir
(-)
15:00
Postponed
Ben Guerdane
-
EO Sidi Bouzid
(-)
Croatia: 2. Division
14:30
 
HNK Orijent 1919
-
NK Kustosija
Ukraine: Premier League
11:00
Finished
Veres Rivne
2 - 2
Rukh Vynnyky
(2-1)
15:00
59'
Metalist 1925
2 - 0
FC Kolos Kovalivka
(2-0)
Uruguay: Primera Division
22:00
 
Cerro Largo
-
Danubio
00:30
 
Plaza Colonia
-
Liverpool FC
Cyprus: 2. Division
17:00
 
Ethnikos Achnas
-
Othellos Athienou
17:00
 
Omonia 29 Maiou
-
Omonia Aradippou
Czech Republic: Druha League
15:30
Half Time
Dukla Praha
2 - 0
Jihlava
(2-0)
16:30
 
Pribram
-
Sigma Olomouc B
17:00
 
Opava
-
FK MAS Taborsko
Ecuador: Serie B
01:00
Finished
CD America de Quito
0 - 0
Imbabura S.C.
(0-0)
Finland: Ykkonen
16:30
 
TPS
-
KPV
France: National
18:30
 
Dunkerque
-
Stade Briochin
18:30
 
Bourg en Bresse Peronnas
-
Sedan
18:30
 
Martigues
-
Gobelins F.C
18:30
 
Le Mans
-
Avranches
18:30
 
Le Puy
-
Red Star
18:30
 
Nancy
-
Cholet
18:30
 
CA Bastia
-
Versailles
18:30
 
Orleans
-
Villefranche Beaujolais
Georgia: Pirveli Liga
12:30
Finished
Merani Martvili
1 - 2
Samtredia
(0-0)
Germany: 3. Liga
18:00
 
Erzgebirge Aue
-
Meppen
Germany: Regionalliga
16:00
4'
Bayern Munich II
0 - 0
Greuther Fuerth II
(-)
16:00
17'
DJK Vilzing
0 - 0
TSV Rain/Lech
(-)
17:00
 
Lippstadt
-
RW Ahlen
18:00
 
Viktoria Aschaffenburg
-
SV Tuerkguecue Ataspor
18:00
 
Unterhaching
-
Ansbach
18:00
 
FC Schweinfurt
-
VfB Eichstatt
18:00
 
TSV Buchbach
-
FC Pipinsried
18:00
 
FV Illertissen
-
Nuernberg II
18:00
 
Augsburg II
-
SpVgg Hankofen-Hailing
18:00
 
SV Heimstetten
-
Wuerzburger Kickers
18:00
 
Burghausen
-
TSV Aubstadt
18:00
 
TSV Steinbach
-
Aalen
18:00
 
Eintracht Trier
-
TuS RW Koblenz
18:00
 
Kickers Offenbach
-
TSV Lehnerz
18:00
 
Ulm
-
TSG Balingen
18:00
 
FC Viktoria 1889 Berlin
-
BFC Dynamo
18:00
 
Lokomotive Leipzig
-
RW Erfurt
18:00
 
Hertha Berlin II
-
Germania Halberstadt
18:00
 
BSV Rehden
-
SV Drochtersen/Assel
18:30
 
Oberhausen
-
Dueren
18:30
 
Hannover 96 II
-
VfV Hildesheim
19:00
 
Luebeck
-
Delmenhorst
Ireland: 1. Division
19:45
 
Wexford Youths
-
Bray Wanderers
19:45
 
Waterford United
-
Cobh Ramblers
19:45
 
Treaty United
-
Galway United FC
19:45
 
Athlone Town
-
Longford Town
Jordan: 1. Division
16:00
 
Ramtha SC
-
Al Sarhan
18:30
 
Aqaba
-
Al-Sareeh
Lithuania: 1. Division
14:30
 
Nevezis
-
Banga Gargzdai B
15:00
 
FK Silas
-
Zalgiris Vilnius B
17:00
 
Dainava Alytus
-
FK Atmosfera
18:00
 
FK Vilnius
-
FK Minija
Mexico: Ascenso MX
01:05
Finished
Tapatio
1 - 0
Venados FC
(0-0)
03:05
Finished
Atletico La Paz
2 - 1
Alebrijes Oaxaca
(0-1)
Morocco: Elite 2
17:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Youssoufia Berrechid
17:00
 
USM Oujda
-
Racing de Casablanca
Poland: 2. Division
14:00
Finished
Garbarnia
0 - 1
Zaglebie II Lubin
(0-0)
South Africa: NFD Championship
14:00
Finished
JDR STARS
0 - 2
University of Pretoria
(0-0)
Switzerland: Challenge League
18:30
 
Yverdon
-
Aarau
19:15
 
Thun
-
Xamax
19:15
 
Lausanne
-
Wil
Syria: 1. Division
14:00
Finished
Al-Karamah
0 - 2
Al-Futowa
(0-2)
14:00
Finished
Hutteen
0 - 2
Al-Wathbah
(0-1)
14:00
Finished
Al-Wahda
1 - 2
Al-Ittihad
(1-1)
14:00
Finished
Jableh SC
2 - 0
Al-Jazira
(1-0)
14:00
Finished
Al-Taleiah
1 - 1
Al-Majd
(1-0)
Uganda: Super League
14:00
Finished
Vipers SC
0 - 0
Bright Stars FC
(0-0)
Ukraine: 1. Division
10:00
Finished
FC Kremin Kremenchuk
0 - 3
Obolon-Brovar
(0-3)
12:00
Postponed
Metalurg Zaporizhia
-
FC Hirnyk-Sport
(-)
Uzbekistan: Uzbek League
14:30
 
Sogdiyona Jizzax
-
OTMK Olmaliq
Venezuela: Primera Division
22:00
 
Caracas
-
Deportivo La Guaira
00:15
 
Estudiantes Merida
-
Madeira Club Lara
Argentina: Four argentinian league
19:30
 
Deportivo Espanol
-
Sportivo Italiano