Champions League
21:00
 
Schalke 04
-
Manchester City
21:00
 
Atletico Madrid
-
Juventus
Europa League
18:00
Half Time
Sevilla
1 - 0
Lazio
(1-0)
Copa Libertadores
01:30
Finished
FBC Melgar
2 - 0
Caracas
(1-0)
23:15
 
Talleres
-
Palestino
France: Ligue 1
19:00
 
Bordeaux
-
Guingamp
21:00
 
PSG
-
Montpellier
England: Championship
20:45
 
Derby
-
Millwall
Copa Sudamericana
01:30
Finished
Chapecoense AF
1 - 1
Union La Calera
(0-1)
Friendlies
13:05
Finished
Jerv
0 - 1
Start
(0-1)
15:00
Finished
Gazovik Orenburg
6 - 2
FK Spartaks
(2-1)
15:30
Finished
FC Yenisey Krasnoyarsk
0 - 0
Dinamo Batumi
(0-0)
16:00
Finished
Odds Ballklubb
1 - 0
Mjoendalen
(1-0)
18:00
 
Marbella
-
Tromsoe
CONCACAF Champions League
02:05
Finished
Deportivo Saprissa
1 - 0
Tigres
(0-0)
02:05
Finished
Independiente de La Chorrera
4 - 0
Toronto FC
(1-0)
04:05
Finished
Guastatoya
0 - 1
Houston Dynamo
(0-0)
Argentina: Torneo Inicial
01:00
 
Boca Juniors
-
Atletico Tucuman
Argentina: Primera B Nacional
01:05
Finished
Quilmes
2 - 1
Chacarita Juniors
(1-0)
Bahrain: 1. Division
16:30
Finished
Al-Shabab
3 - 1
Malkia
(0-1)
16:30
Finished
Al-Hala
1 - 1
Al-Najma
(0-1)
Bolivia: LFPB
20:00
 
Guabira
-
Always Ready
23:30
 
Real Potosi
-
Nacional Potosi
Botswana: Premier League
18:00
 
BR Highlanders
-
Prisons XI
Brazil: Cup
22:15
 
Luverdense
-
Figueirense
00:30
 
Corinthians
-
Avenida
00:30
 
Santa Cruz
-
Nautico
00:30
 
Serra
-
Vasco da Gama
Brazil: State Leagues
19:30
 
Lagarto AC
-
Sergipe
20:00
 
7 de Setembro
-
Operario MS
00:00
 
Atletico Tubarao
-
Joinville
00:00
 
Brusque
-
Metropolitano
00:00
 
4 de Julho
-
Altos
00:00
 
Paysandu
-
Aguia de Maraba
00:00
 
Ceara
-
Guarany de Sobral
00:15
 
Frei Paulistano
-
Confianca
00:30
 
Juazeirense
-
Fluminense de Feira
00:30
 
Novoperario FC
-
Operario AC
00:30
 
Perilima
-
Botafogo PB
00:30
 
America RN
-
ABC
Bulgaria: A Grupa
11:15
Finished
Dunav Ruse
1 - 0
Vereya
(0-0)
13:30
Finished
Lokomotiv Plovdiv
0 - 2
Septemvri Sofia
(0-1)
16:00
Finished
Vitosha Bistritsa
0 - 2
Levski Sofia
(0-2)
Colombia: Liga Postobon
01:30
Finished
Deportivo Cali
2 - 1
Union Magdalena
(2-0)
Colombia: Torneo Aguila
20:00
 
Tigres FC
-
Universitario Popayan
00:00
 
Deportivo Pereira
-
Orsomarso
Costa Rica: Liga de Ascenso
21:00
 
Cariari
-
Puerto Golfito
21:30
 
Turrialba
-
Juventud Escazucena
22:00
 
Guanacasteca
-
Futbol Consultants Moravia
22:00
 
AD Santa Rosa
-
Puntarenas FC
22:00
 
ADR Jicaral
-
AD Cofutpa
22:00
 
Sporting San Jose
-
Aserri
22:00
 
Curridabat FC
-
CS Uruguay
Cuba: Campeonato Nacional
21:00
 
Mayabeque
-
Pinar del Río
21:00
 
Matanzas
-
Artemisa
21:00
 
Cienfuegos
-
La Habana
21:00
 
Villa Clara
-
Isla de la Juventud
21:00
 
Guantanamo
-
Sancti Spiritus
21:00
 
Santiago de Cuba
-
Ciego de Avila
21:00
 
Granma
-
Camaguey
21:00
 
Holguín
-
Las Tunas
Cyprus: Cup
14:00
Finished
Ethnikos Achnas
1 - 3
Karmiotissa Pano Polemidion
(0-0)
15:00
Finished
AEL Limassol
4 - 0
Ermis Aradippou
(3-0)
16:00
Finished
Pafos FC
2 - 2
Enosis Paralimni
(1-1)
17:00
Finished
Doxa Katokopia
0 - 3
APOEL Nicosia
(0-2)
DR Congo: Super League
13:30
Finished
Dauphins Noirs
1 - 0
Saint-Eloi Lupopo
(-)
15:30
Finished after awarded win
Muungano
0 - 0
Saint-Eloi Lupopo
(0-0)
15:30
Postponed
TP Mazembe
-
Saint-Eloi Lupopo
(-)
15:30
 
Sanga Balende
-
Mont Bleu
15:30
 
AS Vita Club
-
Dragons
Egypt: 1. Division
14:00
Finished
Smouha SC
1 - 2
Al Mokawloon Al Arab
(1-2)
16:30
Finished
El Geish
2 - 2
El Zamalek
(1-2)
19:00
 
Al Ahly
-
El Dakhleya
Hungary: FA Cup
14:00
Finished
Soroksar SC
3 - 2
Andrashida SC
(1-2)
14:00
Finished
Budaors
2 - 1
Kaposvari
(1-0)
14:00
Finished
Duna Aszfalt TVSE
0 - 1
Budapest Honved
(0-1)
14:00
Finished
Taksony SE
0 - 1
Videoton FC
(0-0)
15:00
Finished
Puskas FC Academy
1 - 2
Paksi SE
(0-1)
17:00
Finished
Mezokovesd SE
0 - 0
Haladas
(0-0)
18:00
Half Time
Ferencvaros
0 - 0
Varda SE
(0-0)
India: ISL
15:00
Finished
Northeast United FC
1 - 1
FC Pune City
(0-0)
Iran: 1. Division
16:00
Finished
Esteghlal
2 - 0
Pars Jonoubi Jam Bushehr
(2-0)
Iraq: Super League
12:30
Finished
Al Hedood
0 - 0
Al Bahri
(0-0)
14:45
Finished
Al Zawraa
3 - 3
Al Diwaniya
(1-3)
Italy: Serie C1 A
14:30
Finished
Olbia
0 - 0
Robur Siena
(0-0)
14:30
Finished
Cuneo
0 - 1
Lucchese
(0-0)
14:30
Finished
Entella
3 - 1
Pistoiese
(0-1)
14:30
Finished
ASD Citta' Di Siracusa
1 - 0
Viterbese
(1-0)
Ivory Coast: 1. Division
16:30
 
Williamsville Athletic Club
-
ASEC Mimosas
16:30
 
Williamsville Athletic Club
-
ASEC Mimosas
Kenya: KPL
14:00
Finished
Gor Mahia
1 - 1
Western Stima
(1-0)
Lebanon: 1. Division
15:00
Finished
Salam Zgharta
1 - 0
Al-Nejmeh
(-)
Mexico: Copa MX
02:00
Finished
Correcaminos de la UAT
0 - 1
Monarcas Morelia
(0-0)
02:00
Finished
Necaxa
2 - 3
San Luis
(0-2)
04:00
Finished
Cruz Azul
0 - 1
Alebrijes Oaxaca
(0-0)
04:00
Finished
Veracruz
2 - 0
Mineros de Zacatecas
(1-0)
04:06
Finished
Tijuana
2 - 1
Pachuca
(1-1)
Morocco: Botola Pro
15:00
Finished
Youssoufia Berrechid
1 - 2
Wydad Casablanca
(0-0)
15:00
Finished
MCO Oujda
1 - 0
RSB Berkane
(0-0)
17:00
90'
Olympic Club de Safi
0 - 1
Raja Casablanca
(0-0)
Nigeria: 1. Division
16:00
Finished
Enugu Rangers
2 - 1
Wikki Tourist
(0-0)
16:00
Finished
Bendel Insurance
1 - 1
Rivers United FC
(1-0)
16:00
Finished
Lobi Stars
2 - 1
Remo Stars
(1-1)
16:00
Finished
Kwara United
2 - 0
Niger Tornadoes
(0-0)
16:00
Finished
MFM FC
2 - 0
Sunshine Stars
(1-0)
16:00
Finished
Enyimba
2 - 0
Katsina United
(1-0)
16:00
Finished
Nasarawa United
1 - 0
Yobe Desert Stars
(1-0)
16:00
Finished
Gombe United
0 - 1
Go Round
(0-1)
16:00
Finished
Plateau United
0 - 1
Kada City
(0-0)
16:00
Finished
Kano Pillars
2 - 0
Abia Warriors
(0-0)
16:00
Finished
Akwa United
1 - 0
Ifeanyi Ubah United
(1-0)
16:00
Finished
El Kanemi Warriors
2 - 0
Heartland Owerri
(0-0)
Oman: Mobile League
14:20
Finished
Al Rustaq
0 - 0
Al-Oruba
(0-0)
14:30
Finished
Saham
2 - 2
Sohar
(0-2)
15:30
 
Sur
-
Al-Nasr Salalah
16:45
Finished
Mirbat
0 - 0
Dhofar
(0-0)
Saudi Arabia: 1. Division
16:20
Finished
Al Fateh FC
2 - 1
Al Ahli
(1-0)
Scotland: William Hill Scottish Cup
20:45
 
Rangers
-
Kilmarnock
South Africa: 1. Division
18:30
21'
SuperSport United
0 - 0
Orlando Pirates
(-)
Switzerland: Challenge League
19:30
 
Winterthur
-
FC Rapperswil-Jona
Argentina: Four argentinian league
21:30
 
Lamadrid
-
Villa San Carlos
22:00
 
Leandro N. Alem
-
Excursionistas
22:00
 
Deportivo Armenio
-
Deportivo Merlo
22:00
 
Laferrere
-
El Porvenir
22:00
 
San Martin Burzaco
-
Ituzaingo
22:00
 
CA Ferrocarril Midland
-
Central Cordoba de Rosario
22:00
 
Canuelas
-
Berazategui
Venezuela: Primera Division
21:00
 
Carabobo FC
-
Atletico Venezuela
England: National League North/South
20:45
 
Darlington 1883
-
Brackley Town
England: Evo-Stik League
20:45
 
Farnborough
-
Metropolitan Police FC
France: National 2
20:00
 
Arras
-
Lille B
Greece: Football League 2
14:00
Finished
Acheron Kanalaki
3 - 1
Alexandros Kallithea
(-)
14:00
 
Melithes Melitis
-
Olympiacos Kyminion
14:00
Finished
Anagennisi Giannitsa
0 - 0
Veria FC
(-)
Italy: Serie C2
14:30
Finished
Sestri Levante
2 - 5
Savona
(1-0)
14:30
Finished
Levico Terme
1 - 0
Tamai
(1-0)
14:30
Finished
Ghivizzano Borgoamozzano
1 - 0
Sinalunghese
(0-0)