England: Premier League
21:00
Finished
Chelsea
0 - 2
Manchester United
(0-1)
Italy: Serie A
20:45
Finished
AC Milan
1 - 0
Torino
(1-0)
AFC Champions League
12:00
Finished
Pakhtakor Tashkent
3 - 0
Padideh FC
(0-0)
14:30
Finished
Al-Ahli
1 - 2
Al Hilal
(1-1)
15:00
Finished
Al Shorta
0 - 1
Al-Wahda
(0-0)
16:30
Finished
Al Ahli
2 - 1
Esteghlal
(2-1)
Friendlies
09:00
Finished
Zenit St. Petersburg
4 - 2
FC Alania Vladikavkaz
(2-1)
15:00
Finished
Kairat Almaty
1 - 3
Zenit St. Petersburg
(1-1)
15:00
Finished
Dinamo Moscow
1 - 3
FC Sochi
(1-0)
15:00
Finished
Terek Grozny
0 - 1
Ventspils
(0-1)
Turkey: Super Lig
18:00
Finished
Gaziantep BB
2 - 0
Rizespor
(0-0)
18:00
Finished
Antalyaspor
3 - 1
Kasimpasa
(0-0)
Algeria: Ligue 1
15:00
Finished
AS Ain M'lila
1 - 1
USM Alger
(0-0)
16:00
Finished
ES Setif
3 - 0
CA Bordj Bou Arreridj
(2-0)
17:00
Finished
ASO Chlef
2 - 1
US Biskra
(1-1)
17:00
Finished
JS Kabylie
0 - 0
Paradou AC
(0-0)
17:00
Finished
CS Constantine
1 - 1
MC Oran
(0-1)
17:00
Finished
USM Bel Abbes
3 - 1
NC Magra
(2-0)
18:45
Finished
CR Belouizdad
1 - 0
NA Hussein Dey
(0-0)
OFC Champions League
01:00
 
Lautoka
-
Lae City Dwellers
Argentina: Torneo Inicial
01:50
Finished
Central Cordoba de Santiago
0 - 4
Boca Juniors
(0-2)
23:00
Half Time
Estudiantes
0 - 1
Defensa y Justicia
(0-1)
Argentina: Primera B Metropolitana
21:00
Finished
Defensores de Pronunciameniento
1 - 0
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
(0-0)
Australia: 2. Division
11:00
Finished
Moreton Bay United
4 - 2
Sunshine Coast Wanderers
(3-1)
Bolivia: LFPB
23:00
Half Time
Aurora
0 - 1
Royal Pari
(0-1)
Brazil: Cup Nordeste
00:00
 
Imperatriz
-
Fortaleza
Brazil: State Leagues
00:00
 
Ituano FC
-
Ponte Preta
00:00
 
Timon EC
-
Piaui
00:30
 
Coimbra
-
America MG
00:30
 
Vila Nova
-
CRAC
Bulgaria: A Grupa
16:00
Finished
Arda Kardzhali
0 - 1
Slavia Sofia
(0-1)
Bulgaria: B PFG
17:00
Finished
CSKA 1948
7 - 1
Spartak Pleven
(2-0)
Chile: Primera Division
01:00
Finished
Universidad de Concepcion
1 - 2
Curico Unido
(0-0)
23:30
17'
Union Espanola
0 - 1
Audax Italiano
(-)
Colombia: Liga Postobon
02:15
Finished
Cucuta
0 - 0
Deportivo Pasto
(0-0)
Colombia: Torneo Aguila
01:00
 
Atletico Huila
-
Fortaleza FC
Czech Republic: Het league
18:00
Finished
Jablonec
4 - 0
Pribram
(1-0)
Denmark: Superliga
19:00
Finished
FC Midtjylland
2 - 0
Lyngby
(1-0)
Denmark: Reserve League
13:00
Postponed
AC Horsens Reserves
-
SoenderjyskE Reserves
(-)
13:00
Finished
AGF Reserves
3 - 2
AaB Reserves
(-)
13:30
Finished
FC Nordsjælland Reserves
1 - 1
Brøndby Reserves
(-)
14:00
Finished
Esbjerg Reserves
2 - 1
OB Reserves
(-)
DR Congo: Super League
15:30
Postponed
Nyuki
-
RCK
(-)
15:30
Postponed
AC Rangers
-
FC Lubumbashi sport
(-)
15:30
Finished
Renaissance
4 - 1
Bukavu Dawa
(-)
France: Ligue 2
20:45
Finished
Chateauroux
3 - 2
Lens
(1-0)
Germany: 2. Bundesliga
20:30
Finished
Bochum
0 - 1
VfB Stuttgart
(0-0)
Germany: 3. Liga
19:00
Finished
Bayern Munich II
6 - 1
Hallescher FC
(2-1)
Germany: Regionalliga
20:15
Finished
Hannover 96 II
2 - 1
Hamburger SV II
(0-1)
Greece: Super League
18:30
Finished
OFI Crete
1 - 0
Atromitos
(0-0)
Greece: Football League
14:00
Finished
AOK Kerkyra
1 - 0
Apollon Kalamaria
(0-0)
14:00
Finished
Levadiakos
2 - 1
Panachaiki
(0-1)
Guatemala: Premier League Guatemala
01:00
Finished
Deportivo Malacateco
0 - 3
Sanarate
(0-1)
India: I League
14:30
Finished
Indian Arrows
1 - 3
East Bengal Club
(0-1)
Iraq: Super League
12:30
Finished
Al Kahrabaa
0 - 2
Al Naft
(0-1)
13:00
Postponed
Alsinaat Alkahrabaiya
-
Baghdad FC
(-)
13:00
Postponed
Al Zawraa
-
Naft Al Junoob
(-)
13:00
Postponed
Al Minaa
-
Al Najaf
(-)
13:00
Postponed
Al Quwa Al Jawiya
-
Al Hedood
(-)
14:30
Finished
Al Quwa Al Jawiya
2 - 1
Naft Misan
(1-1)
14:30
Finished
Al Minaa
1 - 0
Naft Al Junoob
(0-0)
Israel: Ligat-Al
19:15
Finished
Beitar Jerusalem
0 - 1
Hapoel Tel Aviv
(0-1)
Italy: Serie B
21:00
Finished
Chievo
2 - 0
Salernitana
(1-0)
Italy: Serie C
20:45
Finished
Carrarese
2 - 1
Renate
(1-0)
20:45
Finished
Reggio Audace
3 - 1
ArzignanoChiampo
(1-0)
Jamaica: Premier League
01:00
Finished
Mount Pleasant
3 - 0
UWI FC
(1-0)
01:00
Finished
Waterhouse FC
1 - 0
Humble Lions
(0-0)
02:00
Finished
Arnett Gardens
2 - 2
Molynes United
(2-1)
Malta: Premier League
19:00
Finished
Hamrun Spartans
1 - 0
Senglea Athletic
(0-0)
Mexico: Liga MX
01:45
Finished
Santos
2 - 1
Tigres
(1-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
17:00
Finished
FK Iskra
3 - 0
Mladost Podgorica
(2-0)
Netherlands: Jupiler League
20:00
Finished
Jong Ajax
2 - 4
NAC Breda
(2-1)
Nigeria: 1. Division
10:00
Finished
Abia Warriors
1 - 4
Enyimba
(0-2)
Paraguay: Division Profesional
22:30
59'
Club River Plate
2 - 1
Sportivo San Lorenzo
(2-1)
Peru: Primera División
21:00
Finished
CD UT Cajamarca
2 - 1
Real Garcilaso
(2-1)
Portugal: Segunda Liga
20:45
Finished
Penafiel
0 - 0
Chaves
(0-0)
Romania: Liga I
19:00
Finished
Hermannstadt
2 - 2
Astra Giurgiu
(0-0)
South Africa: NFD Championship
14:30
Finished
Ajax Cape Town
2 - 1
Real Kings FC
(1-1)
Turkey: 1. Lig
17:00
Finished
Adanaspor
0 - 0
Erzurum BB
(0-0)
Argentina: Four argentinian league
21:00
Abandoned
Club Lujan
0 - 0
Argentino de Merlo
(-)
22:00
 
Excursionistas
-
Deportivo Espanol
Venezuela: Primera Division
00:00
 
Deportivo Lara
-
Academia Puerto Cabello
England: National League North/South
20:45
Postponed
Gloucester City
-
Gateshead
(-)
20:45
Finished
Chelmsford
3 - 1
Tonbridge Angels
(1-1)
England: Evo-Stik League
20:45
Postponed
Haringey Borough
-
Leatherhead
(-)
20:45
Postponed
Hitchin Town
-
Leiston
(-)
England: Premier Reserve League
20:00
Finished
Arsenal U21
1 - 2
Chelsea U21
(1-2)
20:00
Finished
Everton U23
2 - 1
Derby U23
(0-0)
20:00
Finished
Wolverhampton U21
1 - 2
Liverpool U21
(0-0)
20:00
Finished
Reading U23
0 - 1
Middlesbrough U21
(0-0)
20:00
Postponed
West Bromwich Albion U21
-
Norwich U21
(-)
20:00
Finished
West Ham U21
2 - 2
Stoke U21
(1-0)
Malta: Second Malta league
19:00
Finished
Zebbug Rangers
2 - 0
Naxxar Lions FC
(1-0)
Portugal: Portuguese Third Division
20:00
 
Beira-Mar
-
Condeixa