England: Premier League
19:30
 
Burnley
-
Arsenal
22:00
 
Sheffield United
-
Southampton
00:30
 
Aston Villa
-
Wolverhampton Wanderers
03:00
 
Brighton
-
Leicester
Spain: La Liga
20:00
 
Valladolid
-
Getafe
22:15
 
Elche
-
Sevilla
00:30
 
Cadiz
-
Eibar
03:00
 
Osasuna
-
Barcelona
Germany: 1. Bundesliga
21:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Bayer Leverkusen
21:30
 
Hoffenheim
-
Wolfsburg
21:30
 
Freiburg
-
RasenBallsport Leipzig
21:30
 
Eintracht Frankfurt
-
VfB Stuttgart
21:30
 
Hertha Berlin
-
Augsburg
00:30
 
Bayern Munich
-
Borussia Dortmund
Italy: Serie A
21:00
 
Spezia
-
Benevento
00:00
 
Udinese
-
Sassuolo
02:45
 
Juventus
-
Lazio
England: Championship
19:30
 
Watford
-
Nottingham Forest
22:00
 
Barnsley
-
Birmingham
22:00
 
Stoke
-
Wycombe
22:00
 
Reading
-
Sheffield Wednesday
22:00
 
Preston
-
Bournemouth
22:00
 
Norwich
-
Luton
22:00
 
Millwall
-
Blackburn
22:00
 
Coventry
-
Derby
22:00
 
Bristol City
-
Queens Park Rangers
22:00
 
Swansea
-
Middlesbrough
CAF Champions League
20:00
 
Al-Merreikh
-
Simba SC
20:00
 
TP Mazembe
-
Mamelodi Sundowns FC
23:00
 
Kaizer Chiefs
-
Petro Atletico
23:00
 
Esperance
-
El Zamalek
23:00
 
Teungueth FC
-
MC Alger
02:00
 
Al Ahly
-
AS Vita Club
02:00
 
Wydad Casablanca
-
Horoya AC
France: FA Cup
20:15
 
Red Star
-
Lens
20:15
 
Saint Louis Neuweg
-
Sedan
20:15
 
Rumilly Albanai
-
Annecy FC
20:15
 
Olympique Ales
-
Montpellier
22:30
 
Valenciennes
-
Metz
22:30
 
Olympique Saumur
-
US Montagnarde
22:30
 
Le Puy
-
Lorient
00:45
 
Lyon
-
Sochaux
03:10
 
Brest
-
PSG
Russia: Premier League
18:00
Half Time
CSKA Moscow
1 - 0
Terek Grozny
(1-0)
20:30
 
FC Rotor Volgograd
-
Khimki
23:00
 
FC Rostov
-
FC Sochi
Netherlands: Eredivisie
22:30
 
Feyenoord
-
VVV-Venlo
00:45
 
Twente
-
Willem II
02:00
 
SC Heerenveen
-
ADO Den Haag
03:00
 
RKC Waalwijk
-
FC Utrecht
Portugal: Liga ZON Sagres
22:30
 
Portimonense
-
Tondela
01:00
 
Gil Vicente
-
FC Porto
03:30
 
Boavista
-
Famalicao
Turkey: Super Lig
20:00
 
Denizlispor
-
Yeni Malatyaspor
23:00
 
Besiktas
-
Gaziantep BB
Algeria: Ligue 1
21:00
 
ASO Chlef
-
AS Ain M'lila
21:00
 
Paradou AC
-
USM Alger
21:00
 
JSM Skikda
-
MC Oran
Argentina: Primera B Metropolitana
03:10
 
CA Fenix
-
Sacachispas FC
03:10
 
CA Defensores Unidos
-
Acassuso
03:10
 
Villa San Carlos
-
Canuelas
03:10
 
Deportivo Armenio
-
Flandria
03:10
 
CD UAI Urquiza
-
CA San Miguel
04:00
Postponed
Comunicaciones
-
Deportivo Merlo
(-)
05:20
 
Los Andes
-
Argentino de Quilmes
Armenia: Premier League
17:00
Finished
Van
3 - 1
FC Banants
(2-0)
Armenia: 1. Division
17:00
 
Ararat II
-
Junior Sevan
Australia: Hyundai A-League
13:05
Finished
Brisbane Roar FC
1 - 1
Sydney FC
(1-0)
15:10
Finished
Melbourne Victory
0 - 6
Melbourne City FC
(0-1)
Australia: 2. Division
11:00
Finished
Altona Magic
2 - 2
Avondale Heights
(0-2)
11:30
Finished
Sutherland Sharks
1 - 1
Marconi Stallions
(1-0)
15:00
Finished
Mt Druitt Town Rangers
3 - 1
APIA Leichhardt Tigers
(2-0)
16:00
Finished
Lions FC
3 - 2
Gold Coast Knights
(1-1)
16:00
Finished
Brisbane Strikers
0 - 1
Magpies Crusaders
(0-0)
Australia: Third australian league
14:00
Finished
Bonnyrigg White Eagles
2 - 1
St George City
(1-1)
14:00
Finished
Central Coast Mariners Youth
3 - 0
Western Sydney Wanderers FC Youth
(2-0)
15:00
Finished
Blacktown Spartans
0 - 3
Mounties Wanderers
(0-3)
15:00
Finished
Spirit FC
4 - 0
St George FC
(2-0)
15:00
Finished
Hills Brumbies
0 - 3
SD Raiders FC
(0-3)
15:00
Finished
Northern Tigers
2 - 1
Hakoah Sydney City East
(0-1)
15:00
Finished
Western Spirit
4 - 2
UQ FC
(4-0)
15:10
Finished
Albany Creek
7 - 0
Brisbane Knights
(2-0)
Austria: tipp3-Bundesliga
23:00
 
Hartberg
-
Admira Moedling
23:00
 
Altach
-
LASK Linz
23:00
 
Wattens
-
Sturm Graz
Austria: ADEG Erste Liga
20:30
 
SK Austria Klagenfurt
-
Dornbirn
Austria: Regionalliga
19:00
Postponed
Spittal
-
Wolfsberger AC (A)
(-)
19:30
Postponed
WSG Swarovski Tirol II
-
Woergl
(-)
20:00
Postponed
Admira Moedling (A)
-
ASK-BSC Bruck/Leitha
(-)
20:00
Postponed
FC Wels
-
Ried (A)
(-)
20:00
Postponed
Sturm Graz (A)
-
Kalsdorf
(-)
20:00
Postponed
ATSV Stadl Paura
-
Voecklamarkt
(-)
20:00
Postponed
Bad Gleichenberg
-
Union Gurten
(-)
20:00
Postponed
SC Gleisdorf
-
Deutschlandsberger SC
(-)
20:00
Postponed
Allerheiligen
-
SV St. Anna
(-)
20:00
Postponed
SC Weiz
-
WSC Hertha
(-)
20:00
Postponed
FC Wacker Innsbruck (A)
-
Schwaz
(-)
21:00
Postponed
SV Groedig
-
SAK 1914
(-)
21:00
Postponed
SV Kuchl
-
SV Wals Grunau
(-)
21:00
Postponed
SK Bischofshofen
-
Pinzgau Saalfelden
(-)
21:30
Postponed
SV Leobendorf
-
Wiener Neustadt
(-)
00:00
Postponed
SC Team Wiener Linien
-
FCM Arkadia Traiskirchen
(-)
01:00
Postponed
SC Imst
-
Kufstein
(-)
Belgium: Jupiler League
22:15
 
Eupen
-
Oud-Heverlee
00:30
 
Waasland-Beveren
-
KFCO Beerschot-Wilrijk
02:45
 
Antwerp
-
Kortrijk
Belgium: EXQI league
02:45
 
RWDM Brussels FC
-
Deinze
Bosnia-Herzegovina: Premier League
20:00
 
FK Krupa
-
Siroki Brijeg
20:00
 
FK Sloga Simin Han
-
Zeljeznicar
01:00
 
FK Sarajevo
-
Zrinjski Mostar
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
20:00
 
Slavija Sarajevo
-
Sloboda Novi Grad
20:00
 
Rudar Prijedor
-
Zeljeznicar Banja Luka
20:00
 
Sloga Doboj
-
Sutjeska
20:00
 
Kozara
-
FK Zvijezda 09
20:00
 
FK Podrinje
-
FK Modrica
20:00
 
Ljubic Prnjavor
-
Drina Zvornik
20:00
 
Tekstilac Derventa
-
20:00
 
FK Leotar
-
21:00
 
Gorazde
-
NK Bratstvo
21:00
 
Orasje
-
FK Zvijezda
21:00
 
Capljina
-
Rudar Kakanj
21:00
 
Igman Konjic
-
Slaven Zivinice
Brazil: Cup Nordeste
02:00
 
CRB
-
Sport
02:00
 
Ceara
-
Vitoria
04:15
 
Treze
-
Altos
04:15
 
Bahia
-
Botafogo PB
06:30
 
Sampaio Correa
-
Fortaleza
Brazil: State Leagues
19:30
 
Tuna Luso
-
Independente PA
20:00
 
Sinop
-
Cuiaba
01:30
 
Paracatu FC
-
Ceilandia
01:30
 
Sobradinho EC
-
Luziania
01:30
Postponed
Santa Maria
-
Gama
(-)
01:30
Postponed
Bacabal
-
Moto Club MA
(-)
01:45
 
Fluminense PI
-
River AC
01:50
 
Dorense
-
Sergipe
02:00
 
Lagarto AC
-
Frei Paulistano
02:00
 
Gaviao Kyikateje FC
-
Carajas
02:00
 
Novoperario FC
-
Dourados AC
02:30
 
Inter de Limeira
-
Novorizontino
03:00
 
Clube Sociedade Esportiva
-
Coruripe
03:15
Postponed
Coritiba
-
Toledo CW
(-)
03:50
 
Flamengo PI
-
Picos
04:00
 
Macae
-
Flamengo
04:00
 
Aguia Negra
-
Aquidauanense
05:00
 
Sao Paulo
-
Santos FC
05:00
 
Pouso Alegre
-
America MG
05:00
 
Caldense
-
Patrocinense
06:00
 
Esportivo
-
Brasil
07:00
 
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
-
Cruzeiro
Brazil: State 2
01:00
 
Taubate
-
Portuguesa Santista
01:00
 
Agua Santa
-
EC Sao Bernardo
01:00
 
Sao Bernardo
-
Red Bull Brasil
02:00
 
Oeste FC
-
Audax Sao Paulo
03:00
 
XV de Piracicaba
-
Velo Clube
05:00
 
Portuguesa
-
Atibaia
Bulgaria: A Grupa
20:00
 
Arda Kardzhali
-
Cherno More Varna
22:30
 
PFC CSKA-Sofia
-
Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria: B PFG
17:30
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
Septemvri Sofia
20:30
 
Neftochimic Burgas 1962
-
Minyor Pernik
20:30
 
Yantra
-
Strumska Slava
23:00
Finished after awarded win
Ludogorets Razgrad II
3 - 0
Kariana Erden
(-)
Cameroon: 1. Division
21:00
 
Colombe
-
New Stars
Colombia: Liga Postobon
08:00
Finished
Atletico Junior
1 - 1
Bucaramanga
(0-1)
05:30
 
Once Caldas
-
Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila
03:00
 
Llaneros FC
-
Atletico Huila
03:15
 
Tigres FC
-
Real Cartagena
Costa Rica: Primera Division
04:00
 
Limon
-
Guadalupe FC
06:30
 
Municipal Perez Zeledon
-
LD Alajuelense
Costa Rica: Liga de Ascenso
03:00
 
Guanacasteca
-
Puntarenas FC
03:00
 
AS Puma Generalena
-
AD Municipal Liberia
04:00
 
Barrio Mexico
-
Turrialba
Croatia: 1. Division
21:00
 
Slaven
-
NK Lokomotiva
23:05
 
Hajduk Split
-
NK Varazdin
Croatia: 2. Division
21:30
 
Opatija
-
Rudes
21:30
 
NK Kustosija
-
Cibalia
21:30
 
Junak
-
Osijek B
Cyprus: 1. Division
21:00
 
Pafos FC
-
APOEL Nicosia
23:30
 
Omonia Nicosia
-
Anorthosis
Cyprus: 2. Division
20:30
 
E.N.TH.O.I. Lakatamias
-
Onisilos Sotira
20:30
 
AEZ Zakakiou
-
ASIL Lysi
20:30
 
Alki Oroklinis
-
Akritas Chlorakas
20:30
 
Kouris Erimis
-
PAEEK
20:30
 
Achyronas Liopetriou
-
Anagennisi Deryneia
20:30
 
Othellos Athienou
-
Ypsonas
20:30
 
PO Xylotympou 2006
-
Aris Limassol
Czech Republic: Het league
20:00
 
Pribram
-
Liberec
22:00
 
Zlin
-
Bohemians 1905
22:00
 
Teplice
-
Opava
00:30
 
Viktoria Plzen
-
Sigma Olomouc
Czech Republic: Druha League
20:30
 
SK Lisen
-
Hradec Kralove
20:30
 
Blansko
-
Trinec
Denmark: 1. Division
17:00
 
Ballerup-Skovlunde
-
Damsoe
18:00
 
Herlufsholm
-
Naesby BK
18:30
 
Oesterbro IF
-
Solroed FC
19:00
 
Odense Q
-
ASA Aarhus
19:30
 
JAI Aarhus
-
Vildbjerg
20:00
 
B93/HIK/Ryparken
-
Sundby
Ecuador: Ecuadorian Serie A
07:00
Finished
Independiente del Valle
2 - 0
Mushuc Runa
(0-0)
03:00
 
Orense
-
Aucas
05:30
 
LDU de Quito
-
Universidad Catolica
Egypt: 1. Division
00:00
 
Aswan FC
-
Pyramids FC
El Salvador: Primera Division
04:15
 
Firpo
-
Jocoro FC
04:30
 
Municipal Limeno
-
CD Aguila
England: League 1
20:00
 
Gillingham
-
Ipswich
22:00
 
Sunderland
-
Rochdale
22:00
 
Shrewsbury
-
Fleetwood
22:00
 
Oxford
-
Charlton
22:00
 
Northampton
-
Portsmouth
22:00
 
Lincoln
-
Crewe
22:00
 
Hull
-
Bristol Rovers
22:00
 
Doncaster
-
Plymouth
22:00
 
Burton
-
Peterborough
22:00
 
Blackpool
-
AFC Wimbledon
22:00
 
Accrington
-
Swindon
22:00
 
Wigan
-
Milton Keynes Dons
England: League 2
20:00
 
Exeter
-
Leyton Orient
22:00
 
Tranmere
-
Crawley
22:00
 
Stevenage
-
Harrogate
22:00
 
Salford City
-
Scunthorpe
22:00
 
Oldham
-
Southend
22:00
 
Morecambe
-
Carlisle
22:00
 
Grimsby
-
Forest Green
22:00
 
Cheltenham
-
Port Vale
22:00
 
Cambridge U
-
Walsall
22:00
 
Bradford
-
Bolton
22:00
 
Barrow
-
Mansfield
22:00
 
Colchester
-
Newport
England: National League
22:00
 
Woking
-
King's Lynn Town
22:00
 
Weymouth
-
Stockport
22:00
 
Wealdstone
-
Halifax
22:00
 
Torquay
-
Hartlepool
22:00
 
Solihull Moors
-
Maidenhead United
22:00
Postponed
Notts Co.
-
Aldershot
(-)
22:00
 
Eastleigh
-
Bromley
22:00
 
Dag and Red
-
Boreham Wood
22:00
 
Chesterfield
-
Yeovil
22:00
Postponed
Altrincham
-
Dover
(-)
00:20
 
Sutton United
-
Wrexham
Estonia: Meistriliiga
19:00
Postponed
Nomme JK Kalju
-
Tulevik Viljandi
(-)
21:00
Postponed
Tammeka
-
Trans Narva
(-)
Estonia: Esiliiga
00:00
 
Paide Linnameeskond II
-
Levadia Tallinn U21
00:00
 
Tartu JK Welco
-
Flora Tallinn U21
North Macedonia: Prva Liga
20:00
 
Makedonija GjP
-
FK Sileks
North Macedonia: Vtora Liga
20:00
 
Pobeda
-
FK Sloga 1934 Vinica
20:00
 
FK Pehchevo
-
Kozhuf Gevgjelija
20:00
 
FK Rosoman 83
-
FK Bregalnica Stip
20:00
 
FK Sasa
-
GFK Tikves Kavadarci
20:00
 
Plachkovica
-
Osogovo
20:00
 
Drita
-
Vlazrimi
20:00
 
KF Gostivari
-
Kadino
20:00
 
Korab
-
FK Skopje
20:00
 
Teteks
-
Ohrid
20:00
 
Velesta
-
Vardari Forino
Faroe Islands: Effodeildin
22:00
 
EB/Streymur
-
Fuglafjørdur
Finland: Cup
19:30
 
SJK Akatemia
-
Seinaejoen JK
Georgia: Umaglesi Liga
18:00
Half Time
FC Samgurali Tskhaltubo
0 - 0
Saburtalo
(0-0)
19:00
3'
Lokomotivi Tbilisi
0 - 0
Telavi
(-)
Germany: 2. Bundesliga
19:00
4'
Karlsruher SC
0 - 0
St. Pauli
(-)
19:00
6'
Greuther Fuerth
0 - 0
Bochum
(-)
19:00
6'
Erzgebirge Aue
0 - 0
Hannover 96
(-)
Germany: 3. Liga
20:00
 
Hansa Rostock
-
Kaiserslautern
20:00
 
Magdeburg
-
Waldhof Mannheim
20:00
 
Duisburg
-
1860 Muenchen
20:00
 
Luebeck
-
Viktoria Koeln 1904
20:00
 
Saarbruecken
-
KFC Uerdingen
20:00
 
Meppen
-
Dynamo Dresden
Germany: Regionalliga
20:00
 
Mainz 05 II
-
Bayern Alzenau
20:00
 
Aalen
-
Ulm
20:00
 
Teutonia Watzenborn-Steinberg
-
FCA Walldorf
20:00
 
FSV Frankfurt
-
VfB Stuttgart II
20:00
 
Hoffenheim II
-
Pirmasens
20:00
 
Bahlinger SC
-
Freiburg II
20:00
 
Sonnenhof Großaspach
-
TSV Steinbach
20:00
 
Kickers Offenbach
-
TSG Balingen
20:00
 
Homburg
-
Hessen Kassel
20:00
 
TuS RW Koblenz
-
TSV Schott Mainz
20:00
 
Sportfreunde Lotte
-
Preußen Muenster
20:00
 
SC Wiedenbrueck
-
Fortuna Duesseldorf II
20:00
 
Wuppertal
-
Schalke 04 II
20:00
 
VfB Homberg
-
SV Roedinghausen
20:00
 
SV Straelen
-
Bergisch Gladbach
20:00
 
FC Wegberg-Beeck
-
Borussia Dortmund II
20:00
 
Bonner SC
-
Lippstadt
20:00
 
Oberhausen
-
Alemannia Aachen
21:00
 
FC Koeln II
-
Borussia Moenchengladbach II
Ghana: 1. Division
22:00
 
Karela United
-
Aduana Stars
22:00
 
King Faisal
-
Liberty Professionals
Gibraltar: Premier League
22:00
 
Bruno's Magpies
-
Europa Point
Greece: Super League
20:00
 
OFI Crete
-
AE Larissa
22:15
 
Atromitos
-
Asteras Tripolis
00:30
 
PAS Giannina
-
Panathinaikos
Greece: Football League
19:45
 
Ionikos
-
Xanthi
Guatemala: Premier League Guatemala
00:00
 
Coban Imperial
-
Sanarate
02:00
 
Iztapa
-
Antigua Guatemala
06:00
 
CSD Comunicaciones
-
Santa Lucia Cotzumalguapa
Honduras: Liga Nacional
04:00
 
Real de Minas
-
CD Real Sociedad
Hong Kong: 1. Division
14:00
Finished
Tai Chung
1 - 2
Rangers
(0-1)
Hungary: OTP BANK Liga
23:00
 
Paksi SE
-
Mezokovesd SE
01:30
 
Puskas FC Academy
-
Ujpest
Hungary: NB II
20:00
 
Debrecen
-
Kaposvari
India: I League
15:30
Finished
Chennai City FC
1 - 2
Sudeva
(1-2)
20:30
 
Indian Arrows
-
Neroca FC
India: ISL
21:00
 
Northeast United FC
-
Atletico de Kolkata
Iran: 1. Division
18:30
35'
Gol Gohar
0 - 0
Mes Rafsanjan
(-)
18:30
37'
Sanat Naft Abadan
0 - 0
Persepolis
(-)
18:30
32'
Padideh FC
1 - 0
Paykan
(-)
18:30
38'
Saipa
0 - 0
Naft Masjed Soleyman FC
(-)
19:00
5'
Tractor Sazi Tabriz
0 - 0
Nassaji Mazandaran FC
(-)
19:00
6'
Aluminium Arak
0 - 0
Sepahan
(-)
21:00
 
Zob Ahan
-
Machine Sazi FC
21:00
 
Esteghlal
-
Foolad Khuzestan
Israel: Ligat-Al
20:00
 
Maccabi Netanya
-
Bnei Yehuda Tel Aviv
00:50
 
Maccabi Haifa
-
Maccabi Petach Tikva
Italy: Serie B
20:00
 
Cosenza
-
Frosinone
20:00
 
Entella
-
Ascoli Picchio FC 1898
20:00
 
Pescara
-
SPAL
20:00
 
Cremonese
-
Salernitana
20:00
 
Pisa
-
Reggina
22:00
 
Venezia
-
Brescia
00:00
 
Monza
-
Pordenone Calcio
Japan: J. League
12:00
Finished
Vegalta Sendai
1 - 5
Kawasaki Frontale
(0-4)
12:00
Finished
FC Tokyo
3 - 2
Cerezo Osaka
(0-1)
12:00
Finished
Shimizu S-Pulse
2 - 2
Avispa Fukuoka
(1-0)
12:00
Finished
Tokushima Vortis
1 - 1
Vissel Kobe
(0-0)
13:00
Finished
Yokohama FC
1 - 2
Oita Trinita
(1-2)
13:00
Finished
Sagan Tosu
2 - 0
Urawa Red Diamonds
(0-0)
14:00
Postponed
Gamba Osaka
-
Kashima Antlers
(-)
14:00
Finished
Nagoya Grampus Eight
1 - 0
Consadole Sapporo
(0-0)
14:05
Finished
Kashiwa Reysol
2 - 1
Shonan Bellmare
(1-1)
Japan: J. League 2
11:30
Finished
Albirex Niigata
1 - 0
V-Varen Nagasaki
(0-0)
12:00
Finished
Omiya Ardija
0 - 2
Ventforet Kofu
(0-1)
12:00
Finished
Jubilo Iwata
1 - 3
Machida Zelvia
(1-2)
12:00
Finished
Giravanz Kitakyushu
1 - 2
Mito Hollyhock
(0-0)
14:00
Finished
FC Ryukyu
2 - 1
Renofa Yamaguchi
(2-0)
Kazakhstan: Cup 1
16:00
After penalty
Tobol Kostanay
1 - 1
FC Astana
pen 5-4
(1-0)
Kenya: KPL
17:00
Finished
Zoo Kericho
1 - 0
Vihiga United
(1-0)
19:00
 
Western Stima
-
Wazito FC
19:00
 
Sofapaka
-
Bidco United
19:00
 
Bandari
-
Nzoia United
19:00
 
AFC Leopards
-
Nairobi City Stars
Lithuania: A Lyga
18:00
49'
Dziugas Telsiai
2 - 0
Hegelmann Litauen
(1-0)
20:00
 
Dainava Alytus
-
Nevezis
Luxembourg: National Division
22:00
 
F91 Dudelange
-
FC Wiltz 71
00:00
 
AS Jeunesse Esch
-
FC Progres Niedercorn
01:30
 
FC Rodange 91
-
Swift Hesperange
Malaysia: Super Liga
20:00
 
Pulau Pinang
-
Kuala Lumpur FA
20:00
 
Malacca United
-
Sabah FA
20:00
 
Selangor
-
Pahang
20:00
 
UiTM
-
Terengganu
Malaysia: Second malay league
15:45
Finished
Kelantan
0 - 1
PKNP FC
(0-0)
20:00
 
PBDKT T-Team FC
-
FAM-MSN
20:00
 
PDRM
-
Selangor Pkns FC
20:00
 
Negeri Sembilan
-
Johor Darul Ta'zim II
Malta: Premier League
20:00
 
Floriana
-
Balzan FC
20:00
 
Hamrun Spartans
-
Hibernians
20:00
 
Tarxien Rainbows
-
Birkirkara
00:00
 
Mosta
-
Senglea Athletic
00:00
 
Lija
-
Santa Lucia F.C.
00:00
 
Sliema Wanderers
-
Gzira United
Mexico: Liga MX
08:30
Finished
San Luis
0 - 0
Toluca
(0-0)
10:30
Finished
Puebla
1 - 1
Tigres
(1-1)
06:00
 
Atlas
-
FC Juarez
Moldova: National Division
17:30
80'
FC Dacia 2 Buiucani
4 - 1
Codru
(2-0)
19:30
 
FC Sheriff
-
Dinamo-Auto
Montenegro: Telekom 1. CFL
19:00
2'
Sutjeska
0 - 0
Zeta
(-)
20:00
 
Decic Tuzi
-
Rudar Pljevlja
21:00
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
Jezero
22:00
 
Mladost Podgorica
-
FK Iskra
23:00
 
Petrovac
-
Buducnost Podgorica
Morocco: Botola Pro
23:15
 
RSB Berkane
-
FAR Rabat
Morocco: Elite 2
21:00
 
Tihad Casablanca
-
Union Touarga Sport
21:00
 
Wydad Fes
-
KAC Kenitra
21:00
 
Olympique Dcheira
-
Club Jeunesse Ben Guerir
Netherlands: Jupiler League
20:00
 
Almere City FC
-
Excelsior
22:30
 
FC Volendam
-
Roda
Paraguay: Division Profesional
04:15
 
Nacional
-
Cerro Porteno
06:30
 
Sol de America
-
Olimpia
Poland: Ekstraklasa
21:00
 
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Lechia Gdansk
23:30
 
Zaglebie Lubin
-
Jagiellonia Bialystok
02:00
 
Rakow Czestochowa
-
Cracovia
Poland: 1. Division
18:40
24'
Lodzki KS
0 - 0
Widzew Lodz
(-)
20:00
 
Resovia
-
Gornik Leczna
20:30
 
GKS Jastrzebie
-
Korona Kielce
23:00
 
Radomiak Radom
-
Chrobry Glogow
Poland: 2. Division
18:00
46'
Znicz Pruszkow
0 - 0
Motor Lublin
(0-0)
19:00
5'
Lech Poznan ll
0 - 0
Sokol Ostroda
(-)
19:00
5'
Polkowice
0 - 0
Stal Rzeszow
(-)
19:00
5'
Blekitni Stargard
0 - 0
KKS 1925 Kalisz
(-)
20:00
 
Olimpia Grudziadz
-
Bytovia Bytow
20:00
 
Olimpia Elblag
-
Wigry Suwalki
23:00
 
GKS Katowice
-
Hutnik Nowa Huta
Portugal: Segunda Liga
18:00
47'
Vizela
0 - 0
Mafra
(0-0)
Qatar: Stars League
19:45
 
Al-Khuraitiat
-
Lekhwiya
Romania: Liga I
19:30
 
CS Universitatea Craiova
-
Botosani
02:30
 
UTA Batrana Doamna
-
CFR Cluj
Romania: Liga II Serie A
16:00
Finished
CSM Slatina
1 - 1
Farul Constanta
(0-0)
16:00
Finished
CS Aerostar Bacau
1 - 1
Pandurii
(0-1)
16:00
Finished
Gloria Buzau
2 - 0
FC Unirea Slobozia
(1-0)
17:00
Finished
Rapid Bucuresti
1 - 3
AFK Csikszereda
(0-0)
Russia: SUPRA-Championship
16:00
Finished
Akron Tolyatti
1 - 1
SKA-Khabarovsk
(0-0)
17:00
Finished
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 3
Fakel
(1-0)
18:00
Half Time
Shinnik Yaroslavl
0 - 2
Gazovik Orenburg
(0-2)
18:00
49'
FC Volgar
0 - 0
Olimpiec Nizhny
(0-0)
18:00
48'
Krylya Sovetov Samara
4 - 0
Chertanovo Moscow
(4-0)
18:00
Half Time
FC Alania Vladikavkaz
1 - 0
Irtysh
(1-0)
18:00
51'
FC Krasnodar II
1 - 1
Veles Moscow
(1-1)
19:00
 
Tekstilshchik
-
Tom Tomsk
20:00
 
Torpedo Moscow
-
Chayka
20:00
 
Neftekhimik
-
Dinamo Briansk
22:00
 
Baltika
-
Spartak Moscow II
San Marino: Campionato
21:00
 
FC Fiorentino
-
Cosmos
21:00
 
La Fiorita Montegiardino
-
Domagnano
21:00
 
Juvenes/Dogana
-
San Giovanni
21:00
 
SP Libertas
-
Tre Penne Galazzano
Saudi Arabia: 1. Division
00:35
 
Al Ahli
-
Damac FC
Scotland: Premier League
22:00
 
Ross County
-
Kilmarnock
22:00
 
Rangers
-
St. Mirren
22:00
 
Motherwell
-
Livingston
22:00
 
Aberdeen
-
Hamilton Academical
22:00
 
St.Johnstone
-
Hibernian
Scotland: 1. Division
22:00
 
Greenock Morton
-
Ayr United
22:00
 
Hearts
-
Dundee FC
22:00
 
Arbroath
-
Queen of South
22:00
 
Alloa Athletic
-
Inverness
Serbia: Prva Liga
20:00
 
Trayal Krusevac
-
Kolubara
20:00
 
Buducnost Dobanovci
-
Loznica
20:00
 
Jagodina
-
FK Zemun
20:00
 
Zeleznicar Pancevo
-
Borac Cacak
20:00
 
FK Dubocica
-
Zarkovo
Wales: Premier Division
21:30
 
Cefn Druids AFC
-
Barry Town
21:30
 
Connah's Quay
-
Newtown
21:30
 
Caernarfon
-
Aberystwyth
21:30
 
Haverfordwest
-
Cardif Met University
21:30
 
Flint Town United
-
Penybont
00:00
 
TNS
-
Bala Town
Slovakia: Fortuna league
20:30
 
Zemplin Michalovce
-
Nitra
20:30
 
Zilina
-
Ruzomberok
20:30
 
FK Senica
-
FK Pohronie
20:30
 
Zlate Moravce
-
SKF Sered
20:30
 
Slovan Bratislava
-
DAC 1904 Dunajska Streda
20:30
 
Trencin
-
Spartak Trnava
Slovakia: 1. Division
16:00
Finished
Liptovsky Mikulas
1 - 1
Komarno
(1-0)
20:00
 
Skalica
-
Dukla Banska Bystrica
20:00
 
Podbrezova
-
Dubnica
20:00
 
FK Poprad
-
FC Petrzalka 1898
20:00
 
Puchov
-
FC STK 1914 Samorin
20:00
 
FC Kosice
-
Slavoj Trebisov
Slovenia: PrvaLiga
21:00
 
Mura
-
Aluminij
23:15
 
Gorica
-
Maribor
01:30
 
Koper
-
Domzale
South Africa: 1. Division
20:00
 
Cape Town City FC
-
Vasco da Gama
22:00
 
Chippa United
-
Orlando Pirates
22:00
 
Bloemfontein Celtic
-
Maritzburg United
South Africa: NFD Championship
20:30
 
Bizana Pondo Chiefs
-
Richards Bay
20:30
 
JDR STARS
-
Cape Town All Stars
20:30
 
Jomo Cosmos
-
TS Sporting
20:30
 
Polokwane City
-
University of Pretoria
South Korea: K League 1
12:00
Finished
Jeju United
1 - 1
Jeonbuk FC
(0-0)
14:30
Finished
Gwangju FC
0 - 1
Ulsan Hyundai
(0-1)
14:30
Finished
Incheon United
2 - 1
Daegu FC
(2-1)
17:00
Finished
Gangwon FC
1 - 3
Pohang Steelers
(1-0)
South Korea: K League 2
11:30
Finished
Asan Mugunghwa
0 - 1
Bucheon FC 1995
(0-0)
14:00
Finished
Seoul E-Land FC
4 - 0
Sangju Sangmu
(1-0)
14:00
Finished
FC Anyang
1 - 2
Ansan Greeners
(1-0)
South Korea: Cup
12:00
Finished after overttime
Phoenix FC
1 - 2
Pyeongtaek Citizen
(1-1)
12:00
Finished
Siheung Citizen
2 - 0
Ulsan Citizen
(1-0)
12:00
Finished
Seoul United
0 - 1
Paju Citizens
(0-0)
12:00
 
Pocheon Citizens FC
-
Changwon City
14:00
 
Chungju Citizen FC
-
Yangpyeong
14:00
 
SMC Engineering FC
-
Chungbuk Cheongju FC
14:00
 
Daejeon Korail
-
Hwajeong FC
14:00
 
Chuncheon FC
-
Doksuri FC
07:00
 
Cheonan City
-
FC Namdong
Spain: Liga Adelante
22:00
 
Zaragoza
-
Tenerife
00:15
 
Leganes
-
Castellon
00:15
 
Las Palmas
-
Rayo Vallecano
02:30
 
Albacete
-
Logrones
Spain: Segunda B
18:00
49'
Ebro
0 - 1
SD Tarazona
(0-1)
18:00
49'
Cadiz B
1 - 0
Algeciras
(1-0)
22:00
 
CD Lealtad
-
Valladolid B
22:30
 
Athletic Bilbao B
-
CD Laredo
23:00
 
Compostela
-
Celta Vigo B
23:00
 
Portugalete
-
Barakaldo
23:00
 
Villarreal B
-
Hercules
23:00
 
UCAM Murcia
-
Yeclano
23:30
 
Leonesa
-
UP Langreo
01:00
 
CD Marino
-
Recreativo Huelva
Sweden: Cup
19:00
6'
Malmoe FF
0 - 0
Halmstads BK
(-)
19:00
5'
Vaesteraas SK
0 - 0
GAIS
(-)
19:00
2'
Trelleborgs FF
0 - 0
IF Loedde
(-)
19:00
6'
Oerebro
0 - 0
Sirius
(-)
21:00
 
Degerfors
-
Utsiktens BK
21:00
 
Elfsborg
-
Falkenbergs FF
23:00
 
IK Brage
-
Umeaa
23:00
 
Djurgaarden
-
Kalmar FF
Switzerland: Super League
00:15
 
Young Boys
-
FC Vaduz
02:30
 
Servette
-
Basel
Switzerland: Challenge League
00:15
 
Thun
-
Kriens
Syria: 1. Division
19:00
 
Al-Futowa
-
Al-Taleiah
Thailand: Premier League
17:00
90'
Muang Thong United
2 - 2
Buriram United
(0-0)
18:00
Half Time
Prachuap FC
0 - 0
Nakhon Ratchasima FC
(0-0)
18:30
29'
BEC Tero Sasana
1 - 0
Suphanburi FC
(-)
19:00
 
Trat FC
-
Rayong FC
Tunisia: 1. Division
20:00
 
Ben Guerdane
-
US Monastir
Tunisia: Ligue II
20:00
 
Sporting Ben Arous
-
AS Gabes
20:00
 
ES Hamam Sousse
-
AS Mehamedia
20:00
 
Zarzis
-
ES Rades
20:00
 
AS Kasserine
-
EO Sidi Bouzid
20:00
 
Kalaa Sport
-
Menzel Bouzelfa
20:00
 
Sfax Railways
-
ES Jerba Midoun
Turkey: 1. Lig
17:30
71'
Bandirmaspor
1 - 2
Altinordu
(0-1)
20:00
 
Osmanlispor FK
-
Menemen Belediyespor
23:00
 
Samsunspor
-
Adana Demirspor
U.A.E.: 1. Division
20:30
 
Al Ittihad Kalba
-
Bani Yas
20:30
 
Al-Ain
-
Al-Wasl
23:15
 
Al-Jazira
-
Al-Ahli
23:15
 
Hatta
-
Al Fujairah
Uganda: Super League
17:00
Finished
Mbarara City
1 - 0
Vipers SC
(0-0)
20:00
 
SC Villa
-
Uganda Police
20:00
 
Bright Stars FC
-
Onduparaka FC
20:00
 
BUL FC
-
Wakiso Giants
Ukraine: Premier League
19:00
3'
Illichivets
0 - 0
Vorskla
(-)
22:00
 
Olimpik Donetsk
-
Shakhtar Donetsk
Argentina: Four argentinian league
03:10
 
Leandro N. Alem
-
Real Pilar
03:10
 
Excursionistas
-
Victoriano Arenas
03:10
Postponed
Central Cordoba de Rosario
-
Atlas
(-)
Australia: Four australian league
14:00
Finished
New Farm United
1 - 4
Ripley Valley
(1-0)
15:00
Finished
Annerley
1 - 2
Moggill
(0-0)
15:00
Finished
Logan Metro
1 - 2
North Pine
(1-0)
16:00
 
Slacks Creek
-
Pine Hills
Uruguay: Primera Division
03:15
 
Boston River
-
Cerro
06:15
 
Club Atletico Penarol
-
River Plate
Denmark: 1. Division
20:00
 
Esbjerg fB
-
Fremad Amager
21:00
 
Hvidovre
-
Kolding IF
Denmark: 2. Division
19:00
 
FC Sydvest
-
Thisted
19:00
1'
Jammerbugt FC
0 - 0
Frem
(-)
21:00
 
B 93
-
Holbaek
France: National 2
22:00
Postponed
Bobigny
-
Metz B
(-)
00:00
Postponed
Blois
-
Rouen
(-)
00:00
Postponed
St-Pryve St Hilaire
-
Vannes
(-)
00:00
Postponed
St Maur Lusitanos
-
Lens B
(-)
00:00
Postponed
Frejus Saint Raphael
-
RC Grasse
(-)
00:00
Postponed
Jura Sud
-
Martigues
(-)
Germany: Oberliga
19:00
Postponed
TuS Dassendorf
-
HSV Barmbek-Uhlenhorst
(-)
20:00
Postponed
TSV Landsberg
-
Jahn Regensburg II
(-)
20:00
Postponed
Stuttgarter Kickers
-
FV Ravensburg
(-)
20:00
Postponed
Freiberg
-
TSG Backnang
(-)
20:00
Postponed
TSV Ilshofen
-
1. CfR Pforzheim
(-)
20:00
Postponed
Freiburger FC
-
Dorfmerkingen
(-)
20:00
Postponed
SV Sandhausen ll
-
FC 08 Villingen
(-)
20:00
Postponed
TSV Altenholz
-
Eckernfoerder SV
(-)
20:00
Postponed
TSV Kronshagen
-
TSV Bordesholm
(-)
20:00
Postponed
Eutin 08
-
SV Eichede
(-)
20:00
Postponed
VfL Lohbruegge
-
HEBS Hamburg
(-)
21:00
Postponed
SV Linx
-
Goeppinger SV
(-)
21:00
Postponed
FC Bruchsal
-
Neckarsulmer Sport Union
(-)
21:00
Postponed
Hassia Bingen
-
Salmrohr
(-)
21:00
Postponed
Eintracht Trier
-
Alemannia Waldalgesheim
(-)
21:00
Postponed
TSV Emmelshausen
-
SG Muelheim-Kaerlich
(-)
21:00
Postponed
Kaiserslautern II
-
FC Karbach
(-)
21:00
Postponed
FV Engers
-
Koblenz
(-)
21:00
Postponed
Eisbachtaler Sportfreunde
-
SV Gonsenheim
(-)
21:00
Postponed
TSV Lehnerz
-
FC 1931 Eddersheim
(-)
21:00
Postponed
SC Viktoria 06 Griesheim
-
SC Waldgirmes
(-)
21:00
Postponed
SV Rot-Weiss Hadamar
-
VFB Ginsheim
(-)
21:00
Postponed
FSV Fernwald
-
FC 1906 Erlensee
(-)
21:00
Postponed
SV Steinbach 1920
-
KSV Baunatal
(-)
21:30
Postponed
Reutlingen
-
FSV 08 Bissingen
(-)
21:30
Postponed
SV Roechling
-
Arminia Ludwigshafen
(-)
21:30
Postponed
Wormatia Worms
-
Hertha Wiesbach
(-)
21:30
Postponed
TuS Mechtersheim
-
FV Eppelborn
(-)
21:30
Postponed
FC Speyer 09
-
FV Dudenhofen
(-)
21:30
Postponed
FSV Jaegersburg
-
Elversberg II
(-)
21:30
Postponed
FV Diefflen
-
Pfeddersheim
(-)
22:30
Postponed
Oldenburger SV
-
SV Todesfelde
(-)
00:00
Postponed
FC Suederelbe
-
Niendorfer TSV
(-)
Italy: Serie D
20:30
 
Luparense
-
Campodarsego
20:30
 
AZ Picerno ASD
-
Fidelis Andria
20:30
 
Sorrento
-
Taranto
20:30
 
Aversa Normanna
-
Portici
20:30
 
Prato
-
Sammaurese
Kosovo: Superliga
19:00
 
Gjilani
-
Arberia
19:00
 
FC Prishtina
-
Llapi
Portugal: Portuguese Third Division
17:45
 
Condeixa
-
Carapinheirense
18:00
 
Torreense
-
S.U. 1º de Dezembro
19:45
 
Maritimo B
-
Leca
22:00
 
CD Cerveira
-
Vianense
22:00
 
CDC Montalegre
-
Maria da Fonte
22:00
 
Anadia
-
Sanjoanense
22:00
 
Mortagua FC
-
CD Alcains
22:00
 
Sertanense
-
Uniao de Leiria
22:00
 
Alverca
-
Sacavenense
Russia: Russian third league
17:00
Finished
Biolog Novokubansk
1 - 1
Legion Dynamo
(0-1)
18:30
34'
Chernomorets Novorossiysk
1 - 0
SKA Rostov
(-)
Scotland: 2. Division
22:00
Postponed
Airdrieonians
-
East Fife
(-)
22:00
Postponed
Peterhead
-
Falkirk
(-)
22:00
Postponed
Montrose
-
Cove Rangers
(-)
22:00
Postponed
Forfar
-
Clyde
(-)
22:00
Postponed
Dumbarton
-
Partick Thistle
(-)
Scotland: 3. Division
22:00
Postponed
Albion Rovers
-
Stranraer
(-)
22:00
Postponed
Annan Athletic
-
Stenhousemuir
(-)
22:00
Postponed
Brechin
-
Cowdenbeath
(-)
22:00
Postponed
Stirling Albion
-
Edinburgh City
(-)
22:00
Postponed
Queen's Park
-
Elgin
(-)
Scotland: Highland/Lowland
22:00
Postponed
Deveronvale
-
Inverurie Loco Works
(-)
22:00
Postponed
Formartine Utd
-
Keith
(-)
22:00
Postponed
Fort William
-
Turriff United
(-)
22:00
Postponed
Wick Academy
-
Nairn County
(-)
22:00
Postponed
Strathspey Thistle
-
Brora Rangers
(-)
22:00
Postponed
Rothes
-
Lossiemouth
(-)
22:00
Postponed
Huntly
-
Buckie Thistle
(-)
22:00
Postponed
Fraserburgh
-
Clachnacuddin
(-)
Switzerland: Erste Liga Promotion
21:00
Postponed
Black Stars
-
Bavois
(-)
22:00
Postponed
SC YF Juventus Zuerich
-
FC Muensingen
(-)
22:00
Postponed
Stade Nyonnais
-
SC Bruehl
(-)
22:00
Postponed
FC Rapperswil-Jona
-
Basel II
(-)
22:00
Postponed
Cham
-
Breitenrain
(-)
22:00
Postponed
FC Koeniz
-
Yverdon
(-)
Switzerland: Erste Liga Classic
22:00
Postponed
Wohlen
-
FC Schoetz
(-)
22:00
Postponed
Zug
-
Delemont
(-)
22:00
Postponed
Baden
-
Luzern II
(-)
22:00
Postponed
FC Gossau
-
Hongg
(-)
22:00
Postponed
FC Dietikon
-
FC Balzers
(-)
23:00
Postponed
Chenois
-
Terre Sainte
(-)
23:00
Postponed
Meyrin
-
Olympique de Geneve
(-)
23:00
Postponed
Echallens
-
Martigny
(-)
00:00
Postponed
FC Bassecourt
-
SC Goldau
(-)
Tanzania: Premier League
18:00
 
Kagera Sugar
-
Namungo FC
20:00
 
Mwadui
-
Azam FC
20:00
 
Ruvu Shooting
-
JKT Tanzania
Thailand: Second Thailand league
17:00
Finished
Chainat FC
1 - 1
Nong Bua Pitchaya FC
(1-1)
18:00
 
Ayutthaya United FC
-
Udon Thani FC
18:00
 
Samut Sakhon FC
-
JL Chiangmai United FC
19:00
 
Uthai Thani Forest
-
Customs United
Zambia: 1. Division
18:00
Postponed
NAPSA Stars FC
-
Buildcon
(-)
20:00
 
Kitwe United
-
Green Eagles
20:00
 
Zanaco
-
Nkana FC
20:00
 
Green Buffaloes
-
Nkwazi