England: Premier League
13:00
Finished
West Bromwich Albion
0 - 0
Newcastle United
(0-0)
15:00
Finished
Liverpool
0 - 1
Fulham
(0-1)
17:30
Finished
Manchester City
0 - 2
Manchester United
(0-1)
20:15
Finished
Tottenham
4 - 1
Crystal Palace
(1-1)
Spain: La Liga
14:00
Finished
Huesca
3 - 4
Celta Vigo
(2-2)
16:15
Finished
Atletico Madrid
1 - 1
Real Madrid
(1-0)
18:30
Finished
Real Sociedad
1 - 0
Levante
(1-0)
21:00
Finished
Athletic Bilbao
2 - 1
Granada
(1-0)
Germany: 1. Bundesliga
15:30
Finished
FC Köln
1 - 1
Werder Bremen
(0-0)
18:00
Finished
Arminia Bielefeld
0 - 0
Union Berlin
(0-0)
Italy: Serie A
12:30
Finished
Roma
1 - 0
Genoa
(1-0)
15:00
Finished
Verona
0 - 2
AC Milan
(0-1)
15:00
Finished
Fiorentina
3 - 3
Parma
(2-1)
15:00
Finished
Crotone
4 - 2
Torino
(1-1)
18:00
Finished
Sampdoria
2 - 2
Cagliari
(0-1)
20:50
Finished
Napoli
3 - 1
Bologna
(1-0)
France: FA Cup
18:30
Finished
GFC Ajaccio
1 - 3
Lille
(0-1)
18:30
Finished
Angers
5 - 0
Club Franciscain
(2-0)
18:30
Finished
Romorantin
1 - 3
Voltigeurs de Chateaubriant
(0-2)
21:00
Finished
Canet Roussillon
2 - 1
Marseille
(1-1)
Russia: Premier League
12:00
Finished
Ural
0 - 0
FC Ufa
(0-0)
14:30
Finished
Dinamo Moscow
2 - 0
FC Tambov
(1-0)
17:00
Finished
Spartak Moscow
6 - 1
FC Krasnodar
(2-0)
Netherlands: Eredivisie
12:15
Finished
Ajax
3 - 1
FC Groningen
(1-0)
14:30
Finished
Fortuna Sittard
1 - 3
PSV Eindhoven
(0-2)
14:30
Finished
Heracles
2 - 1
PEC Zwolle
(0-0)
16:45
Finished
Vitesse
2 - 1
AZ Alkmaar
(1-0)
Portugal: Liga ZON Sagres
18:30
Finished
Maritimo
0 - 2
Moreirense
(0-1)
21:00
90'
Rio Ave
2 - 0
Farense
(1-0)
Turkey: Super Lig
11:30
Finished
Karagumruk
0 - 1
Ankaragucu
(0-0)
14:00
Finished
Genclerbirligi
0 - 1
Istanbul Basaksehir
(0-0)
14:00
Finished
Hatayspor
1 - 3
Kayserispor
(0-2)
17:00
Finished
Galatasaray
2 - 2
Sivasspor
(1-2)
Albania: Kategoria Superiore
13:00
Finished
Kastrioti
1 - 2
KF Tirana
(0-1)
13:00
Finished
Bylis
1 - 1
Teuta Durres
(1-1)
16:00
Finished
Partizani
0 - 1
Skenderbeu
(0-0)
Andorra: 1. Division
11:30
Finished
Penya Encarnada d'Andorra
0 - 3
Sant Julia
(0-0)
11:30
Finished
UE Santa Coloma
3 - 1
UE Engordany
(0-0)
16:30
Finished
CE Carroi
0 - 3
FC Santa Coloma
(0-1)
16:30
Finished
Inter Club d'Escaldes
0 - 0
Atletic Escaldes
(0-0)
Armenia: Premier League
11:00
Finished
Shirak
2 - 2
Avan Academy
(0-0)
Armenia: 1. Division
11:00
Finished
BKMA
2 - 3
Pyunik II
(-)
11:00
Finished
West Armenia
3 - 1
Banants II
(-)
Australia: 2. Division
03:00
Finished
Wollongong Wolves
1 - 1
Manly United
(0-1)
05:00
Finished
Blacktown City FC
2 - 0
North Shore Mariners
(1-0)
05:00
Finished
Rockdale City Suns
1 - 0
Sydney Olympic
(0-0)
06:00
Finished
Sydney United 58
5 - 2
Sydney FC Youth
(3-1)
07:00
Finished
Moreton Bay United
2 - 1
Redlands United
(0-0)
07:15
Finished
Sunshine Coast Wanderers
6 - 3
Capalaba
(1-0)
09:00
Finished
Eastern Suburbs
1 - 3
Brisbane Roar FC Youth
(1-2)
09:00
Finished
Olympic F.C.
1 - 0
Gold Coast United FC
(0-0)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Rionegro Aguilas
1 - 1
Atletico Nacional
(0-1)
21:30
59'
America de Cali
1 - 0
Deportivo Pereira
(0-0)
23:40
 
CD Jaguares
-
Patriotas
Croatia: 1. Division
15:00
Finished
Osijek
1 - 1
HNK Gorica
(0-0)
17:30
Finished
Dinamo Zagreb
2 - 0
Rijeka
(1-0)
Croatia: 2. Division
14:00
Finished
Dinamo Zagreb B
1 - 0
Solin
(0-0)
15:30
Finished
Bjelo Brdo
2 - 1
NK Sesvete
(1-0)
15:30
Finished
Hajduk Split B
2 - 1
NK Croatia Zmijavci
(0-1)
Cyprus: 1. Division
15:00
Finished
Ermis Aradippou
1 - 2
Nea Salamis
(0-0)
17:30
Finished
AEK Larnaca
2 - 1
Olympiakos Nicosia
(2-0)
Cyprus: 2. Division
14:30
Finished
Omonoia Psevda
1 - 1
Digenis Morphou
(1-1)
Denmark: Superliga
12:00
Finished
Randers FC
1 - 2
Lyngby
(1-0)
14:00
Finished
Brøndby IF
2 - 1
FC København
(0-0)
16:00
Finished
FC Midtjylland
0 - 1
AGF
(0-1)
18:00
Finished
FC Nordsjælland
2 - 2
AC Horsens
(1-1)
20:00
Finished
Vejle Boldklub
2 - 0
OB
(-)
Ecuador: Ecuadorian Serie A
02:00
Finished
Emelec
1 - 0
Delfin
(0-0)
19:00
Finished
Olmedo
0 - 2
CSD Macara
(0-0)
21:30
64'
Manta
1 - 0
Deportivo Cuenca
(1-0)
00:00
 
River Plate
-
Barcelona SC
Germany: 2. Bundesliga
13:30
Finished
Fortuna Duesseldorf
3 - 1
Nuernberg
(0-0)
13:30
Finished
Eintracht Braunschweig
1 - 0
Sandhausen
(0-0)
Ghana: 1. Division
16:00
Finished
Berekum Chelsea
1 - 1
Medeama SC
(1-0)
16:00
Finished
Dreams FC
0 - 1
Great Olympics
(0-0)
16:00
Finished
Eleven Wonders
1 - 0
All Stars
(0-0)
16:00
Finished
Bechem United
1 - 1
Dwarfs
(0-1)
16:00
Finished
Hearts of Oak
4 - 0
WAFA
(1-0)
Italy: Serie B
15:00
Finished
Empoli
1 - 1
Cittadella
(1-0)
21:00
Finished
Reggio Audace
0 - 4
Lecce
(0-3)
Italy: Serie C
12:30
Finished
Sambenedettese
1 - 0
Arezzo
(0-0)
12:30
Finished
Imolese Calcio
0 - 0
Triestina
(0-0)
12:30
Finished
Viterbese
2 - 2
Monopoli
(1-1)
15:00
Finished
Grosseto
0 - 1
Juventus U23
(0-0)
15:00
Finished
Giana Erminio
1 - 0
Livorno
(1-0)
15:00
Finished
Pergolettese
0 - 3
Olbia
(0-0)
15:00
Finished
Como
1 - 0
Pro Sesto
(0-0)
15:00
Finished
Pro Patria
3 - 0
Piacenza
(2-0)
15:00
Finished
Matelica
5 - 1
Legnago Salus
(2-0)
15:00
Finished
Alma Juventus Fano
1 - 1
Fermana
(0-0)
15:00
Finished
Virtus Francavilla
1 - 1
Ternana Unicusano
(0-0)
15:00
Finished
Teramo
0 - 0
Catanzaro
(0-0)
15:00
Finished
Vibonese
1 - 1
Casertana
(0-0)
15:00
Finished
Palermo
2 - 4
Juve Stabia
(1-1)
15:00
Finished
Bisceglie
0 - 3
Catania
(0-0)
16:00
Finished
Romagna Centro
0 - 2
Vis Pesaro
(0-0)
17:30
Finished
Novara
3 - 0
Lecco
(2-0)
17:30
Finished
Pistoiese
0 - 1
Pro Vercelli
(0-1)
17:30
Finished
Lucchese
2 - 1
Pontedera
(1-0)
17:30
Finished
Calcio Padova
1 - 0
Perugia
(0-0)
17:30
Finished
Gubbio
3 - 1
Ravenna
(3-1)
17:30
Finished
FeralpiSalo
4 - 0
Virtus Verona
(3-0)
17:30
Finished
Bari
0 - 2
Potenza
(0-2)
17:30
Finished
Avellino
2 - 0
Paganese
(0-0)
20:30
Finished
Alessandria
2 - 1
AlbinoLeffe
(1-0)
20:30
Finished
Carpi
3 - 0
Modena
(1-0)
20:30
Finished
AP Turris
1 - 3
Foggia
(1-1)
21:00
Finished
Renate
0 - 0
Carrarese
(0-0)
Nigeria: 1. Division
16:00
Finished
Kano Pillars
1 - 1
Enugu Rangers
(1-1)
16:00
Finished
Adamawa United
2 - 0
Akwa Starlets
(1-0)
16:00
Finished
Katsina United
0 - 0
Sunshine Stars
(0-0)
16:00
Finished
Nasarawa United
1 - 0
Lobi Stars
(0-0)
16:00
Finished
Plateau United
3 - 1
MFM FC
(0-0)
16:00
Postponed
Enyimba
-
Ifeanyi Ubah United
(-)
16:00
Finished
Rivers United FC
2 - 0
Jigawa Golden Stars
(1-0)
16:00
Finished
Heartland Owerri
2 - 2
Abia Warriors
(1-2)
16:00
Finished
Wikki Tourist
1 - 1
Kwara United
(1-0)
Scotland: Premier League
13:00
Finished
Dundee United
0 - 0
Celtic
(0-0)