England: Premier League
15:00
 
Manchester United
-
Watford
15:00
 
Wolverhampton Wanderers
-
Norwich
17:30
 
Arsenal
-
Everton
Spain: La Liga
12:00
57'
Osasuna
0 - 3
Granada
(0-3)
14:00
 
Alaves
-
Athletic Bilbao
16:00
 
Valladolid
-
Espanyol
18:30
 
Getafe
-
Sevilla
21:00
 
Atletico Madrid
-
Villarreal
Germany: 1. Bundesliga
15:30
 
Bayer Leverkusen
-
Augsburg
18:00
 
Wolfsburg
-
FSV Mainz
Italy: Serie A
12:30
38'
Genoa
0 - 1
Lazio
(-)
15:00
Postponed
Atalanta
-
Sassuolo
(-)
15:00
Postponed
Torino
-
Parma
(-)
15:00
Postponed
Verona
-
Cagliari
(-)
18:00
 
Roma
-
Lecce
20:45
Postponed
Inter
-
Sampdoria
(-)
France: Ligue 1
15:00
 
Saint-Etienne
-
Reims
17:00
 
Rennes
-
Nimes
21:00
 
PSG
-
Bordeaux
Friendlies
15:00
 
Arsenal Tula
-
FC Astana
15:00
 
Vaalerenga
-
FC Krasnodar II
16:00
 
FC Krasnodar
-
FC Rostov
16:00
 
FC Ufa
-
Dalian Yifang
18:00
 
Viking
-
Stabaek
Netherlands: Eredivisie
12:15
Half Time
FC Utrecht
0 - 0
Twente
(0-0)
14:30
 
AZ Alkmaar
-
PEC Zwolle
14:30
 
Vitesse
-
PSV Eindhoven
16:45
 
Heracles
-
Ajax
Portugal: Liga ZON Sagres
16:00
 
Pacos de Ferreira
-
Famalicao
16:00
 
Moreirense
-
Santa Clara
18:30
 
Sporting CP
-
Boavista
21:00
 
Braga
-
Vitoria de Setubal
21:30
 
FC Porto
-
Portimonense
Turkey: Super Lig
11:30
78'
Yeni Malatyaspor
1 - 1
Antalyaspor
(1-1)
14:00
 
Genclerbirligi
-
Ankaragucu
17:00
 
Fenerbahce
-
Galatasaray
Friendlies
14:00
 
Belarus
-
Uzbekistan
Belgium: Jupiler League
14:30
 
Club Bruges
-
Sporting Charleroi
18:00
 
Anderlecht
-
Eupen
20:00
 
Gent
-
St.Truiden
Bulgaria: A Grupa
11:00
Finished
Vitosha Bistritsa
1 - 2
Beroe
(1-1)
13:15
 
Lokomotiv Plovdiv
-
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
15:30
 
Etar
-
Ludogorets Razgrad
Croatia: 1. Division
15:00
 
Dinamo Zagreb
-
Inter Zapresic
17:30
 
NK Istra 1961
-
Slaven
Denmark: Superliga
12:00
56'
FC Nordsjælland
0 - 1
SønderjyskE
(0-1)
14:00
 
Randers FC
-
OB
14:00
 
Lyngby
-
Esbjerg fB
16:00
 
Silkeborg
-
FC København
18:00
 
AaB
-
Brøndby IF
Germany: 2. Bundesliga
13:30
 
Nuernberg
-
Darmstadt
13:30
 
Arminia Bielefeld
-
Hannover 96
13:30
 
Sandhausen
-
Karlsruher SC
Greece: Super League
14:00
 
Panaitolikos
-
Panionios
16:15
 
Atromitos
-
Xanthi
16:15
 
NFC Volos
-
AE Larissa
18:30
 
AEK Athens
-
OFI Crete
18:30
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Olympiacos
Italy: Serie B
15:00
 
Pordenone Calcio
-
Chievo
15:00
 
Salernitana
-
Livorno
21:00
 
Crotone
-
Pescara
Italy: Serie C
15:00
 
Juventus U23
-
Pianese
15:00
 
Olbia
-
Pistoiese
15:00
 
Pontedera
-
Alessandria
15:00
Postponed
FeralpiSalo
-
Carpi
(-)
15:00
 
Romagna Centro
-
Bassano Virtus
15:00
Postponed
ArzignanoChiampo
-
Calcio Padova
(-)
15:00
 
Gubbio
-
Reggio Audace
15:00
Postponed
Piacenza
-
Sambenedettese
(-)
15:00
 
Ravenna
-
Triestina
15:00
 
Monopoli
-
Sicula Leonzio
15:00
 
Catania
-
Ternana Unicusano
15:00
 
Viterbese
-
Potenza
15:00
 
Reggina
-
Paganese
15:00
 
Cavese
-
Bari
17:30
Postponed
Lecco
-
Pro Patria
(-)
17:30
Postponed
Giana Erminio
-
Como
(-)
17:30
 
Casertana
-
Vibonese
17:30
 
Rende
-
Avellino
17:30
 
AZ Picerno ASD
-
Bisceglie
Japan: J. League
05:00
Finished
Shimizu S-Pulse
1 - 3
FC Tokyo
(0-0)
06:00
Finished
Sanfrecce Hiroshima
3 - 0
Kashima Antlers
(2-0)
06:00
Finished
Yokohama F.Marinos
1 - 2
Gamba Osaka
(0-2)
08:00
Finished
Vissel Kobe
1 - 1
Yokohama FC
(0-1)
Mexico: Liga MX
02:05
Finished
Cruz Azul
2 - 1
Tigres
(1-0)
04:00
Finished
Monterrey
0 - 1
CF America
(0-1)
19:00
 
Pumas
-
Monarcas Morelia
00:00
 
Queretaro FC
-
San Luis
Poland: Ekstraklasa
12:30
42'
Wisla Plock
0 - 0
Zaglebie Lubin
(-)
15:00
 
Wisla Krakow
-
Korona Kielce
17:30
 
Lech Poznan
-
Lechia Gdansk
Scotland: Premier League
14:30
 
St.Johnstone
-
Rangers
16:00
 
Celtic
-
Kilmarnock
Spain: Liga Adelante
12:00
55'
Lugo
1 - 0
Real Oviedo
(1-0)
16:00
 
Zaragoza
-
RC Deportivo
18:15
 
Extremadura
-
Mirandes
18:15
 
Malaga
-
Racing Santander
21:00
 
Rayo Vallecano
-
Huesca
Switzerland: Super League
16:00
 
Basel
-
Servette
16:00
 
Lugano
-
Sion
16:00
 
St. Gallen
-
Young Boys
Ukraine: Premier League
13:00
10'
FC Olexandria
0 - 0
FC Kolos Kovalivka
(-)
13:00
9'
Karpaty
0 - 0
SC Dnipro-1
(-)
16:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Desna
18:30
 
Olimpik Donetsk
-
Veres Rivne