Germany: 1. Bundesliga
01:30
29'
Bayern Munich
0 - 0
Wolfsburg
(-)
France: Ligue 1
00:00
Finished
Nice
2 - 2
Angers
(1-2)
01:45
14'
Lille
0 - 0
Monaco
(-)
Copa Libertadores
07:45
After penalty
Lanus
2 - 0
San Lorenzo
pen 4-3
(2-0)
Portugal: Liga ZON Sagres
02:30
 
FC Porto
-
Portimonense
CAF Confederations Cup
01:00
 
CS Sfaxien
-
FUS Rabat
Belgium: Jupiler League
01:30
28'
Antwerp
1 - 0
Kortrijk
(-)
Egypt: 1. Division
20:00
Finished
Tanta
3 - 1
Wadi Degla FC
(1-0)
22:30
Finished
Al Mokawloon Al Arab
3 - 2
Al-Ittihad Al-Sakandary
(1-1)
01:15
39'
Al Masry
1 - 0
El Zamalek
(-)
England: League 1
01:45
12'
AFC Wimbledon
0 - 1
Milton Keynes Dons
(-)
England: League 2
01:45
13'
Forest Green
0 - 0
Swindon
(-)
Estonia: Meistriliiga
23:30
Finished
Infonet Tallinn
1 - 3
Trans Narva
(1-0)
Finland: Ykkonen
22:30
Finished
AC Oulu
2 - 1
KPV
(1-0)
22:30
Finished
GrIFK Grankulla
1 - 2
Honka
(1-1)
22:30
Finished
TPS
3 - 0
FF Jaro
(3-0)
France: Ligue 2
01:00
Half Time
Bourg en Bresse Peronnas
1 - 0
Le Havre
(1-0)
01:00
Half Time
Nimes
1 - 2
Niort
(1-2)
01:00
Half Time
Orleans
1 - 1
Tours
(1-1)
01:00
Half Time
Sochaux
1 - 5
AC Ajaccio
(1-5)
01:00
Half Time
Valenciennes
0 - 0
Auxerre
(0-0)
01:00
Half Time
Quevilly
0 - 0
Reims
(0-0)
01:00
Half Time
GFC Ajaccio
1 - 0
Chateauroux
(1-0)
01:00
Half Time
Brest
0 - 1
Paris FC
(0-1)
France: National
01:00
Half Time
Les Herbiers
0 - 1
Dunkerque
(0-1)
01:00
Half Time
Lyon la Duchere
1 - 0
Avranches
(1-0)
01:00
Half Time
Concarneau
1 - 0
Boulogne
(1-0)
01:00
Half Time
Entente SSG
1 - 1
Rodez
(1-1)
01:00
Half Time
Chambly
0 - 0
Creteil
(0-0)
01:00
Half Time
AS Beziers
1 - 0
Red Star
(1-0)
01:00
Half Time
Laval
1 - 0
Pau
(1-0)
Georgia: Umaglesi Liga
19:30
Finished
Kolkheti-1913 Poti
0 - 2
Dinamo Batumi
(0-2)
23:00
Finished
Saburtalo
3 - 2
FC Shukura Kobuleti
(3-0)
Georgia: Pirveli Liga
19:30
Finished
FC Guria Lanchkhuti
0 - 1
WIT Georgia Tbilisi
(0-1)
19:30
Finished
FS Rustavi
5 - 0
FC Mesakhte Tkibuli
(3-0)
Germany: 2. Bundesliga
23:30
Finished
Erzgebirge Aue
1 - 0
Sandhausen
(1-0)
23:30
Finished
Duisburg
1 - 3
Holstein Kiel
(0-1)
Germany: 3. Liga
00:00
Finished
Paderborn
2 - 1
Hansa Rostock
(1-0)
Germany: Regionalliga
00:00
Finished
FC Schweinfurt
3 - 1
SV Schalding-Heining
(2-0)
00:00
Finished
TSV Schott Mainz
0 - 1
Mainz 05 II
(0-1)
00:00
Finished
Hertha Berlin II
3 - 1
TSG Neustrelitz
(2-1)
00:00
Finished
BFC Dynamo
5 - 0
Budissa Bautzen
(2-0)
00:00
Finished
Babelsberg
1 - 1
VSG Altglienicke
(1-1)
00:00
Finished
Lokomotive Leipzig
3 - 0
FC Oberlausitz Neugersdorf
(1-0)
00:30
73'
FSV Luckenwalde
0 - 0
FSV Wacker Nordhausen
(0-0)
00:30
70'
Luebeck
0 - 3
ETSV Weiche Flensburg
(0-1)
01:00
Half Time
SV Drochtersen/Assel
0 - 0
FC Hansa Lueneburg
(0-0)
Indonesia: Liga 1
15:00
Finished
Persela Lamongan
1 - 0
PS TNI
(1-0)
18:30
Finished
PSM Makassar
5 - 1
Gresik United
(3-0)
18:30
Finished
Madura United
3 - 0
Sriwijaya FC
(1-0)
Iran: 1. Division
21:15
Finished
Tractor Sazi Tabriz
1 - 2
Padideh FC
(0-0)
22:00
Finished
Paykan
3 - 1
Naft Tehran
(2-1)
22:00
Finished
Saipa
1 - 1
Pars Jonoubi Jam Bushehr
(0-0)
22:30
Finished
Sanat Naft Abadan
0 - 1
Foolad Khuzestan
(0-1)
Ireland: Airtricity League
01:45
11'
Bohemian FC
1 - 1
St. Patrick's Athletic
(-)
01:45
12'
Dundalk
0 - 0
Drogheda United
(-)
01:45
11'
Galway United FC
0 - 0
Sligo Rovers
(-)
01:45
11'
Limerick
2 - 0
Cork City
(-)
01:45
13'
Derry City
0 - 0
Bray Wanderers
(-)
02:00
 
Shamrock Rovers
-
Finn Harps
Ireland: 1. Division
01:45
11'
Cabinteely
1 - 0
Athlone Town
(-)
01:45
10'
UCD
0 - 0
Cobh Ramblers
(-)
01:45
11'
Waterford United
0 - 0
Longford Town
(-)
02:00
 
Wexford Youths
-
Shelbourne
Italy: Serie C1 A
01:45
11'
Ravenna
0 - 0
Modena
(-)
Jordan: 1. Division
23:30
Finished
Al-Faisaly
0 - 2
Al-Wehdat
(0-1)
23:30
Finished
Al-Hussein SC
1 - 4
Al-Jazeera
(0-2)
Kenya: FKL Nationwide One
20:00
 
Nakuru AllStars
-
Palos FC
Kuwait: 1. Division
22:15
Finished
Al-Jahra
2 - 1
Al-Arabi
(1-0)
00:45
59'
Kuwait SC
3 - 1
Al Nasr
(2-1)
Lebanon: 1. Division
19:30
Finished
Tripoli SC
1 - 1
Al Islah
(-)
01:45
 
Racing Beirut
-
Al-Ansar
Lithuania: 1. Division
23:00
Finished
Vilnius Vytis
1 - 2
FK Palanga
(1-1)
23:30
Finished
Banga Gargzdai
2 - 0
Koralas
(2-0)
23:30
Finished
Stumbras Kaunas B
3 - 0
Pakruojis
(1-0)
Malta: Premier League
00:00
90'
Hibernians
3 - 0
Mosta
(1-0)
Moldova: Division A
20:00
Finished
Real Succes Lilcora
0 - 5
FC Victoria Bardar
(0-2)
20:00
Finished
Codru
2 - 2
FC Granicerul
(-)
20:00
Finished
FC Sheriff II
7 - 1
CF Sparta Selemet
(4-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
18:00
Finished
Petrovac
1 - 0
Mladost Podgorica
(0-0)
20:00
Finished
Grbalj Radanovici
2 - 1
Zeta
(1-1)
20:00
Finished
Rudar Pljevlja
0 - 1
FK Iskra
(0-0)
20:00
Finished
Decic Tuzi
0 - 0
Sutjeska
(0-0)
20:00
Finished
Buducnost Podgorica
1 - 0
Kom
(0-0)
Netherlands: Jupiler League
01:00
Half Time
FC Volendam
0 - 0
De Graafschap
(0-0)
01:00
Half Time
RKC Waalwijk
2 - 1
Jong FC Utrecht
(2-1)
01:00
Half Time
MVV Maastricht
1 - 0
Cambuur
(1-0)
01:00
Half Time
FC Eindhoven
0 - 1
FC Den Bosch
(0-1)
01:00
Half Time
Fortuna Sittard
4 - 1
Jong AZ Alkmaar
(4-1)
01:00
Half Time
Almere City FC
0 - 2
FC Oss
(0-2)
01:00
Half Time
Helmond Sport
1 - 0
FC Dordrecht
(1-0)
01:00
Half Time
FC Emmen
0 - 0
Go Ahead Eagles
(0-0)
N. Ireland: Premiership
01:45
12'
Warrenpoint Town
0 - 0
Linfield
(-)
Paraguay: Division Profesional
05:00
 
General Diaz
-
Luqueno
Paraguay: Division Intermedia
02:00
 
Olimpia Ita
-
Fernando de la Mora
Peru: Primera DivisiĆ³n
01:15
40'
Universidad San Martin
0 - 1
CD UT Cajamarca
(-)
03:30
 
Comerciantes Unidos
-
Academia Cantolao
Poland: Ekstraklasa
23:00
Finished
Piast Gliwice
0 - 1
Arka Gdynia
(0-0)
01:30
28'
Slask Wroclaw
1 - 0
Lech Poznan
(-)
Poland: 1. Division
01:45
14'
GKS Katowice
0 - 0
Chrobry Glogow
(-)
Poland: 2. Division
00:00
Finished
Znicz Pruszkow
0 - 3
Warta Poznan
(0-1)
Qatar: Stars League
21:50
Finished
Al-Khuraitiat
1 - 3
Al-Rayyan
(0-2)
00:00
 
Qatar SC
-
Al Markhiya
00:00
Finished
Al-Sailiya
2 - 3
Al-Sadd
(1-2)
Romania: Liga I
00:30
69'
CS Universitatea Craiova
0 - 1
FC Voluntari
(0-0)
Saudi Arabia: 1. Division
22:35
Finished
Al Batin
1 - 2
Al Ahli
(1-1)
23:00
Finished
Ohod
0 - 2
Al Fateh FC
(0-1)
00:20
80'
Al Nassr FC
2 - 2
Al Feiha
(0-1)
Scotland: William Hill Scottish Cup
01:45
 
Spartans
-
Vale of Leithen
Vietnam: V-league
17:00
Finished
QNK Quang Nam
2 - 1
Hai Phong
(0-0)
17:00
Finished
Binh Duong
0 - 0
Song Lam Nghe An
(0-0)
18:00
Finished
Than Quang Ninh
0 - 0
Da Nang
(0-0)
Wales: Premier Division
01:45
6'
TNS
1 - 0
Llandudno FC
(-)
Slovakia: 1. Division
21:00
Finished
FC Lokomotiva Kosice
2 - 0
Zilina B
(-)
22:00
Finished
FK Pohronie
5 - 0
Nove Mesto
(-)
Slovenia: PrvaLiga
01:20
37'
Aluminij
1 - 0
Maribor
(-)
South Africa: 1. Division
01:00
Half Time
Cape Town City FC
0 - 0
Polokwane City
(0-0)
South Africa: NFD Championship
20:00
Finished
Vasco da Gama
1 - 0
Cape Town All Stars
(0-0)
Spain: Liga Adelante
02:00
 
Almeria
-
Sevilla Atletico
Tunisia: Ligue II
19:00
Finished
Sfax Railways
1 - 0
SS Zarzouna
(-)
19:00
Finished
ES Hamam Sousse
4 - 3
AS Kasserine
(-)
19:00
Finished
Gafsa
2 - 0
Kerkennah Club
(-)
19:00
Finished
Avenir de La Marsa
3 - 1
AS Ariana
(-)
19:00
Finished
Sportif de Korba
1 - 0
US Tataouine
(-)
19:00
Finished
EO Sidi Bouzid
1 - 0
Jendouba Sport
(-)
19:00
Finished
Sportive de Djerba
2 - 1
Sporting Ben Arous
(-)
19:00
Finished
Stade Sportif Sfaxien
2 - 1
Slimene Sports
(-)
19:00
Finished
Olympique de Beja
0 - 3
Chebba Sports Crescent
(-)
19:00
Finished
CS Hammam-Lif
0 - 0
SA Menzel Bourguiba
(0-0)
U.A.E.: 1. Division
20:25
Finished
Dibba Al Fujairah
1 - 0
Al-Jazira
(0-0)
23:30
Finished
Al-Nasr SC
1 - 2
Al-Wahda
(0-1)
Uzbekistan: Uzbek League
18:00
Finished
Metallurg Bekobod
3 - 0
Kokand 1912
(2-0)
18:00
Finished
Obod
0 - 6
Nasaf Qarshi
(0-2)
19:00
Finished
Neftchi Fargona
1 - 1
Sogdiyona Jizzax
(-)
19:30
Finished
Mashal Muborak
1 - 1
Buxoro
(0-0)
20:30
Finished
Qizilqum Zarafshon
2 - 2
OTMK Olmaliq
(0-1)