England: Premier League
18:00
Finished
Fulham
1 - 1
Watford
(0-1)
20:30
62'
Burnley
2 - 0
Bournemouth
(2-0)
20:30
63'
Cardiff
0 - 3
Manchester City
(-)
20:30
61'
Crystal Palace
0 - 0
Newcastle United
(0-0)
20:30
62'
Leicester
1 - 1
Huddersfield
(1-1)
20:30
62'
Liverpool
3 - 0
Southampton
(-)
20:30
63'
Manchester United
1 - 1
Wolverhampton Wanderers
(1-0)
23:00
 
Brighton
-
Tottenham
Spain: La Liga
17:30
Finished
Rayo Vallecano
1 - 5
Alaves
(1-2)
20:45
50'
Eibar
0 - 0
Leganes
(0-0)
20:45
48'
Celta Vigo
2 - 1
Valladolid
(2-1)
23:00
 
Getafe
-
Atletico Madrid
01:15
 
Real Madrid
-
Espanyol
Germany: 1. Bundesliga
20:00
90'
Hoffenheim
1 - 1
Borussia Dortmund
(1-0)
20:00
90'
Hertha Berlin
4 - 2
Borussia Moenchengladbach
(2-1)
20:00
90'
Augsburg
2 - 3
Werder Bremen
(1-2)
20:00
90'
Wolfsburg
1 - 3
Freiburg
(0-2)
20:00
90'
Nuernberg
2 - 0
Hannover 96
(0-0)
23:00
 
Schalke 04
-
Bayern Munich
Italy: Serie A
19:30
Finished
SSD Parma
2 - 0
Cagliari
(1-0)
22:30
 
Fiorentina
-
SPAL 2013
01:00
 
Sampdoria
-
Inter
France: Ligue 1
21:30
19'
Lille
1 - 0
Nantes
(-)
00:30
 
Angers
-
Toulouse
00:30
 
Montpellier
-
Nice
00:30
 
Reims
-
Dijon
00:30
 
Saint-Etienne
-
Caen
00:30
 
Strasbourg
-
Amiens
England: Championship
20:30
60'
Aston Villa
1 - 1
Sheffield Wednesday
(0-0)
20:30
61'
Derby
3 - 1
Brentford
(3-1)
20:30
58'
Ipswich
0 - 0
Bolton
(0-0)
20:30
62'
Leeds
0 - 2
Birmingham
(0-2)
20:30
65'
Middlesbrough
0 - 0
Swansea
(0-0)
20:30
60'
Nottingham Forest
0 - 0
Rotherham
(0-0)
20:30
64'
Reading
1 - 0
Hull
(1-0)
20:30
64'
Sheffield United
2 - 0
Preston
(1-0)
20:30
62'
Stoke
0 - 3
Blackburn
(0-2)
20:30
63'
West Bromwich Albion
0 - 0
Millwall
(0-0)
23:00
 
Queens Park Rangers
-
Norwich
England: FA Cup
18:00
Finished
Lymington Town
0 - 7
Torquay
(-)
20:30
 
Chester
-
City of Liverpool
20:30
 
Ashton United
-
Trafford
20:30
 
Radcliffe Borough
-
Curzon
20:30
 
Farsley Celtic AFC
-
Southport
20:30
 
Mossley AFC
-
Kidsgrove Athletic
20:30
 
Staveley MW
-
Guiseley
20:30
 
South Shields
-
Stockport
20:30
 
Cleethorpes Town
-
Bamber Bridge
20:30
 
Dunston UTS
-
Irlam
20:30
 
FC United of Manchester
-
Colne
20:30
 
Nantwich Town
-
Blyth Spartans
20:30
61'
Darlington 1883
0 - 1
Bradford PA
(0-1)
20:30
 
Witton Albion
-
Spennymoor Town FC
20:30
 
Altrincham
-
Whitley Bay FC
20:30
 
Consett AFC
-
Warrington Town
20:30
 
Boston United
-
Peterborough Sports
20:30
 
Kidderminster
-
Atherstone Town
20:30
 
Stourbridge
-
Leamington
20:30
 
Rugby Town
-
Hednesford
20:30
 
St Neots Town
-
Romulus
20:30
 
Nuneaton
-
Brackley Town
20:30
 
Alvechurch
-
Corby Town
20:30
 
Kettering Town FC
-
AFC Mansfield
20:30
 
Anstey Nomads
-
Mickleover Sports
20:30
 
Telford
-
Bedford
20:30
 
Buxton
-
Coalville Town
20:30
60'
Hampton & Richmond
1 - 0
Burgess Hill Town
(1-0)
20:30
 
Wealdstone
-
Great Wakering Rovers
20:30
 
Welling
-
Chesham United
20:30
 
Woking
-
Tooting & Mitcham
20:30
 
Hanwell Town
-
Lowestoft Town
20:30
 
Egham Town FC
-
Brightlingsea Regent
20:30
 
Chelmsford
-
Worthing
20:30
 
Concord Rangers
-
Margate
20:30
 
Haringey Borough
-
Erith Town
20:30
 
Bowers & Pitsea
-
Hemel Hempstead
20:30
 
Billericay
-
Burnham
20:30
 
Hitchin Town
-
Didcot Town
20:30
 
Bognor Regis Town
-
AFC Sudbury
20:30
 
East Thurrock United
-
Whitehawk
20:30
 
Brantham Athletic
-
Eastbourne Borough
20:30
 
Hornchurch
-
East Grinstead Town
20:30
 
Hayes & Yeading United
-
Moneyfields FC
20:30
 
Uckfield Town
-
Dartford
20:30
 
FC Romania
-
Beaconsfield SYCOB
20:30
 
Dulwich Hamlet
-
Tonbridge Angels
20:30
62'
Metropolitan Police FC
1 - 2
Needham Market
(1-1)
20:30
 
Chippenham Town
-
Swindon Supermarine
20:30
61'
Hereford
0 - 0
Truro City
(0-0)
20:30
 
Poole Town FC
-
Cinderford Town
20:30
 
Taunton Town
-
Bitton AFC
20:30
 
Hungerford Town
-
Wantage Town
20:30
 
Binfield
-
Cirencester Town
20:30
 
Sutton Coldfield Town
-
Alfreton
20:30
 
Sutton Coldfield Town
-
Alfreton
20:30
 
Knaresborough Town
-
Workington
20:30
 
York
-
Ashton Athletic
20:30
 
Marine
-
Frickley Athletic
20:30
 
St. Ives Town FC
-
Grantham Town
20:30
59'
Halesowen
0 - 2
Gainsborough
(0-1)
20:30
 
King's Lynn Town
-
Stafford Rangers
20:30
 
Hendon
-
Phoenix Sports
20:30
 
Leiston
-
Hastings
20:30
 
Coggeshall Town
-
Walton Casuals
20:30
Postponed
St.Albans
-
Whyteleafe
(-)
20:30
 
AFC Kempston Rovers
-
Marlow
20:30
 
Gosport Borough
-
Ramsgate
20:30
 
Merthyr Town
-
Winchester City
20:30
 
Bristol Manor Farm
-
Basingstoke
20:30
 
Weston Super Mare
-
Salisbury City
20:30
 
Tiverton
-
Dorchester Town
20:30
 
Banbury United
-
Bath City
20:30
 
Slough Town
-
Sholing
20:30
 
Horsham
-
Heybridge Swifts
20:30
 
Haverhill Rovers
-
Leatherhead
20:30
 
Kings Langley FC
-
Lewes
20:30
 
Oxford City
-
Cray Valley Paper Mills
20:30
 
Leverstock Green
-
Dorking Wanderers
20:30
61'
Chorley
3 - 0
Leek Town
(3-0)
CAF Champions League
01:30
 
Al Ahly
-
Horoya AC
Russia: Premier League
15:00
Finished
FC Yenisey Krasnoyarsk
1 - 2
Ural
(0-1)
17:30
Finished
Dinamo Moscow
0 - 1
Anzhi Makhachkala
(0-0)
20:00
90'
Arsenal Tula
2 - 1
Rubin Kazan
(1-0)
22:30
 
FC Rostov
-
FC Ufa
22:30
 
Terek Grozny
-
Gazovik Orenburg
USA: Major League Soccer
02:00
 
Los Angeles FC
-
San Jose Earthquakes
03:30
 
New York Red Bulls
-
Toronto FC
05:30
 
Atlanta United
-
Real Salt Lake
06:00
 
Impact De Montreal
-
New York City FC
06:00
 
New England Rev.
-
Chicago Fire
06:00
 
Orlando City
-
Houston Dynamo
06:00
 
Columbus Crew
-
Colorado Rapids
06:30
 
Minnesota United
-
Portland Timbers
Netherlands: Eredivisie
23:00
 
Fortuna Sittard
-
Willem II
00:15
 
Excelsior
-
SC Heerenveen
00:15
 
VVV-Venlo
-
NAC Breda
01:15
 
Vitesse
-
ADO Den Haag
Portugal: Liga ZON Sagres
22:00
 
Santa Clara
-
Rio Ave
00:30
 
Maritimo
-
Belenenses
02:30
 
Vitoria de Setubal
-
FC Porto
Turkey: Super Lig
17:00
Finished
Yeni Malatyaspor
1 - 0
Rizespor
(1-0)
19:30
Finished
Kayserispor
0 - 2
Konyaspor
(0-2)
22:30
 
Trabzonspor
-
Goztepe
Albania: Kategoria Superiore
20:15
 
Luftetari
-
Teuta Durres
23:15
 
Skenderbeu
-
KF Tirana
Algeria: Ligue 1
21:30
21'
NA Hussein Dey
0 - 0
USM Bel Abbes
(-)
21:30
19'
DRB Tadjenanet
0 - 0
JS Saoura
(-)
00:30
 
MC Oran
-
MC Alger
Argentina: Torneo Inicial
06:30
Finished
Colon
3 - 1
Godoy Cruz
(2-0)
22:45
 
Newells Old Boys
-
Lanus
01:00
 
Talleres
-
Velez Sarsfield
03:15
 
Defensa y Justicia
-
Estudiantes
05:30
 
Banfield
-
Independiente
Argentina: Primera B Nacional
06:35
Finished
Instituto
4 - 3
CA Defensores de Belgrano
(3-1)
02:35
 
Chacarita Juniors
-
Villa Dalmine
04:35
 
Sarmiento
-
Central Cordoba de Santiago
06:00
 
Santamarina Tandil
-
Gimnasia Jujuy
Argentina: Primera B Metropolitana
22:35
 
Acassuso
-
Deportivo Riestra
01:00
 
All Boys
-
Colegiales
01:00
 
Flandria
-
Deportivo Espanol
01:00
 
Sacachispas FC
-
CA Defensores Unidos
Armenia: Premier League
18:30
Finished
Alashkert FC
2 - 1
Lori
(0-1)
21:30
20'
Gandzasar
0 - 0
Ararat
(-)
Australia: 2. Division
12:00
Finished
Campbelltown City
2 - 1
Sydney Olympic
(1-1)
17:00
Finished
Hellenic
4 - 0
Casuarina
(1-0)
Australia: Third australian league
13:30
Finished
Albany Creek
1 - 5
Grange Thistle
(-)
13:30
Finished
Altona Magic
1 - 3
Dandenong City
(0-1)
Austria: tipp3-Bundesliga
21:30
21'
Sturm Graz
1 - 1
Mattersburg
(-)
21:30
21'
Altach
0 - 0
Wolfsberger AC
(-)
21:30
21'
SKN St. Poelten
0 - 0
Hartberg
(-)
Austria: ADEG Erste Liga
21:00
Half Time
Austria Lustenau
1 - 0
SV Lafnitz
(1-0)
Austria: Regionalliga
18:30
Finished
SV Wals Grunau
1 - 3
USK Anif
(1-1)
19:00
Finished
Reichenau
1 - 1
Dornbirn
(1-0)
20:00
 
SC Weiz
-
Grazer AK
20:30
62'
Rapid Wien (A)
3 - 0
SC Neusiedl am See 1919
(2-0)
21:00
 
Langenegg
-
Kufstein
22:30
 
Union Gurten
-
WSC Hertha
22:30
 
SC Team Wiener Linien
-
ASK-BSC Bruck/Leitha
Azerbaijan: Premier League
21:00
Half Time
Shabail
0 - 0
Sabah FK
(0-0)
23:00
 
Zira
-
FK Neftchi
Belarus: Premier Division
17:30
Finished
Isloch
1 - 0
Shakhtyor Soligorsk
(1-0)
19:30
Finished
FK Slutsk
0 - 1
FC Minsk
(0-0)
21:30
16'
FK Vitebsk
0 - 0
Dinamo Brest
(-)
23:15
 
Torpedo Zhodino
-
Gomel
Belgium: Jupiler League
22:30
 
Waasland-Beveren
-
Sporting Charleroi
00:30
 
Eupen
-
Oostende
00:30
 
Lokeren
-
Royal Excel Mouscron
01:00
 
St.Truiden
-
Antwerp
Belgium: EXQI league
21:30
21'
KFCO Beerschot-Wilrijk
0 - 1
Lommel
(-)
01:00
 
Oud-Heverlee
-
Roeselare
Bolivia: LFPB
01:30
 
Destroyers
-
Aurora
03:45
 
The Strongest
-
Nacional Potosi
Bolivia: 2
20:30
 
Ferrocarril Palmeiras
-
Independiente Petrolero
02:00
 
Sur Car
-
Deportivo Bata de Quillacollo
02:00
 
Fatic
-
CD Enrique Happ
02:00
 
Aleman
-
Rosario Central
Bosnia-Herzegovina: Premier League
21:00
Half Time
FK Krupa
0 - 2
FK Sarajevo
(-)
21:00
Half Time
Radnik Bijeljina
0 - 1
Zrinjski Mostar
(0-1)
23:30
 
Sloboda Tuzla
-
GOSK Gabela
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
20:00
 
Slaven Zivinice
-
FK Velez Mostar
20:00
 
Rudar Kakanj
-
Tosk Tesanj
20:00
 
FK Zvijezda
-
Metalleghe BSI
20:00
 
Gorazde
-
NK Bratstvo
20:00
 
Igman Konjic
-
Bosna Visoko
20:00
 
Vitez
-
Capljina
20:00
 
Orasje
-
Jedinstvo Bihac
20:30
 
Drina Zvornik
-
Sutjeska
20:30
 
Sloga Doboj
-
Kozara
20:30
 
FK Modrica
-
FK Podrinje
20:30
 
Slavija Sarajevo
-
Tekstilac Derventa
20:30
 
Rudar Prijedor
-
Zeljeznicar Banja Luka
Botswana: Premier League
20:15
 
Gaborone United
-
BR Highlanders
20:30
 
Orapa United FC
-
Centre Chiefs
20:30
 
Galaxy
-
Black Forest
20:30
 
Notwane FC
-
Sharps Shooting Stars
20:30
 
Extension Gunners
-
Prisons XI
20:30
 
Miscellaneous
-
Botswana Defence Force XI
23:30
 
Township Rollers
-
Sankoyo Bush Bucks
Brazil: Serie A
01:30
 
Sao Paulo
-
America MG
Brazil: Serie B
07:00
Finished
Fortaleza
2 - 0
Vila Nova
(0-0)
02:00
 
Brasil de Pelotas
-
Oeste FC
02:00
 
Paysandu
-
Criciuma
04:30
 
Guarani
-
CS Alagoano
06:30
 
Avai FC
-
Sampaio Correa
Brazil: Serie C
04:30
 
Cuiaba
-
Operario Ferroviario
Bulgaria: A Grupa
21:00
Half Time
Septemvri Sofia
1 - 1
Lokomotiv Plovdiv
(1-1)
23:30
 
Botev Vratsa
-
PFC CSKA-Sofia
Bulgaria: B PFG
18:30
Finished
Pomorie
1 - 3
Montana
(0-1)
20:30
 
Kariana Erden
-
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Canada: CSL
07:00
Finished
Real Mississauga
1 - 2
CSC Mississauga
(-)
Chile: Primera Division
21:30
16'
Palestino
0 - 0
Union Espanola
(-)
00:30
 
Audax Italiano
-
Deportes Iquique
03:00
 
Union La Calera
-
Everton CD
05:30
 
Universidad Catolica
-
San Luis
Chile: Primera B
01:30
 
Santiago Morning
-
San Marcos
03:30
 
Puerto Montt
-
Deportes Copiapo
China: Super League
14:00
Finished
Dalian Yifang
2 - 1
Shanghai Shenhua
(1-0)
18:05
Finished
Guizhou Hengfeng Zhicheng
3 - 2
Beijing Guoan
(1-0)
18:05
Finished
Hebei CFFC
2 - 0
Tianjin Quanjian
(0-0)
18:05
Finished
Henan Jianye
1 - 4
Shandong Luneng
(0-2)
18:05
Finished
Jiangsu Suning FC
2 - 3
Guangzhou Evergrande
(2-0)
18:05
Finished
Shanghai SIPG FC
3 - 1
Changchun Yatai
(2-1)
China: League
18:05
Finished
Hangzhou Greentown
1 - 4
Qingdao Huanghai
(0-2)
Colombia: Liga Postobon
07:30
Finished
Chico FC
1 - 1
Patriotas
(0-0)
02:45
 
Atletico Junior
-
La Equidad
05:00
 
Rionegro Aguilas
-
Leones
05:30
 
Independiente Medellin
-
Santa Fe
Costa Rica: Primera Division
06:30
 
Deportiva San Carlos
-
Limon
Costa Rica: Liga de Ascenso
23:30
 
Aserri
-
CS Uruguay
23:30
 
Puerto Golfito
-
Juventud Escazucena
01:45
 
Futbol Consultants Moravia
-
AD Cofutpa
03:30
 
Sporting San Jose
-
Turrialba
Croatia: 1. Division
21:00
45'
Osijek
0 - 0
HNK Gorica
(-)
23:30
 
NK Lokomotiva
-
Rijeka
Cyprus: 1. Division
21:30
20'
Enosis Paralimni
0 - 0
Ermis Aradippou
(-)
23:30
 
Pafos FC
-
AEL Limassol
Cyprus: 2. Division
19:30
 
Akritas Chlorakas
-
Karmiotissa Pano Polemidion
19:30
 
PAEEK
-
Olympiakos Nicosia
19:30
 
Onisilos Sotira
-
Othellos Athienou
19:30
 
MEAP Nisou
-
Aris Limassol
19:30
 
AEZ Zakakiou
-
Anagennisi Deryneia
19:30
 
Digenis Oroklinis
-
E.N.TH.O.I. Lakatamias
Czech Republic: Het league
19:30
Finished
Sigma Olomouc
1 - 0
Dukla Praha
(1-0)
21:30
20'
Karvina
0 - 0
Pribram
(-)
21:30
18'
Mlada Boleslav
0 - 0
Slovacko
(-)
21:30
20'
Opava
0 - 0
Teplice
(-)
23:30
 
Sparta Prague
-
Liberec
Czech Republic: Druha League
14:45
Finished
Pardubice
1 - 1
Brno
(1-0)
14:45
Finished
Sokolov
3 - 0
SK Prostejov
(2-0)
Denmark: Superliga
20:30
56'
Randers FC
0 - 0
Vendsyssel FF
(0-0)
Denmark: 1. Division
16:30
Finished
Naesby BK
1 - 0
Oesterbro IF
(-)
16:30
Finished
ASA Aarhus
0 - 0
IF Lyseng
(-)
17:30
Finished
Sundby
0 - 0
Herlufsholm
(-)
17:30
Finished
Vildbjerg
5 - 1
Vejle Boldklub
(-)
20:30
 
Damsoe
-
Ballerup-Skovlunde II
Denmark: U17 League
18:45
Finished
Vejle U17
1 - 1
SoenderjyskE U17
(-)
19:30
 
AGF U17
-
FC Midtjylland U17
19:45
 
AaB U17
-
Broendby U17
19:45
 
Lyngby U17
-
Esbjerg U17
19:45
 
FC Nordsjaelland U17
-
OB U17
Denmark: U19 League
16:30
Finished
Vejle U19
5 - 3
SoenderjyskE U19
(-)
17:00
Finished
AGF U19
1 - 4
FC Midtjylland U19
(-)
17:30
Finished
AaB U19
2 - 1
Broendby U19
(-)
17:30
Finished
FC Nordsjaelland U19
2 - 2
OB U19
(-)
17:30
Finished
Lyngby U19
2 - 3
Esbjerg U19
(-)
DR Congo: Super League
21:00
 
Motema Pembe
-
Muungano
Ecuador: Ecuadorian Serie A
06:45
Finished
El Nacional
1 - 2
CSD Macara
(0-0)
04:00
 
River Plate
-
Aucas
06:30
 
Delfin
-
Emelec
Egypt: 1. Division
20:00
86'
Petrojet
0 - 2
El Gounah
(0-2)
22:30
 
Ismaily SC
-
Smouha SC
El Salvador: Primera Division
03:30
 
Pasaquina
-
Firpo
England: League 1
20:30
61'
Accrington
2 - 0
AFC Wimbledon
(1-0)
20:30
Postponed
Barnsley
-
Burton
(-)
20:30
62'
Blackpool
0 - 0
Luton
(0-0)
20:30
61'
Bristol Rovers
3 - 1
Coventry
(-)
20:30
60'
Charlton
1 - 1
Plymouth
(1-1)
20:30
63'
Doncaster
2 - 0
Bradford
(1-0)
20:30
57'
Gillingham
2 - 1
Peterborough
(0-1)
20:30
62'
Oxford
0 - 2
Walsall
(0-1)
20:30
60'
Portsmouth
1 - 1
Wycombe
(0-1)
20:30
60'
Scunthorpe
1 - 0
Shrewsbury
(0-0)
20:30
65'
Southend
1 - 0
Fleetwood
(0-0)
20:30
58'
Sunderland
3 - 0
Rochdale
(-)
England: League 2
20:30
63'
Lincoln
0 - 0
Milton Keynes Dons
(0-0)
20:30
56'
Morecambe
0 - 0
Macclesfield
(0-0)
20:30
62'
Northampton
0 - 0
Notts Co.
(0-0)
20:30
63'
Oldham
1 - 2
Colchester
(0-1)
20:30
64'
Stevenage
0 - 0
Grimsby
(0-0)
20:30
62'
Tranmere
0 - 1
Newport
(0-1)
20:30
61'
Yeovil
0 - 1
Swindon
(0-0)
20:30
63'
Bury
0 - 1
Carlisle
(0-0)
20:30
63'
Cambridge U
0 - 1
Mansfield
(0-1)
20:30
60'
Crewe
0 - 0
Port Vale
(0-0)
20:30
62'
Exeter
1 - 1
Cheltenham
(0-1)
20:35
55'
Forest Green
0 - 0
Crawley
(0-0)
England: National League
18:05
Finished
Eastleigh
1 - 0
Dag and Red
(0-0)
20:30
61'
Aldershot
1 - 0
Dover
(1-0)
20:30
62'
Barnet
1 - 1
AFC Fylde
(1-1)
20:30
60'
Barrow
1 - 0
Maidenhead United
(1-0)
20:30
64'
Braintree Town
0 - 0
Maidstone
(0-0)
20:30
61'
Chesterfield
0 - 2
Gateshead
(0-2)
20:30
61'
Ebbsfleet United
1 - 1
Havant and Waterlooville
(1-1)
20:30
63'
Halifax
0 - 1
Hartlepool
(0-0)
20:30
62'
Harrogate
0 - 2
Leyton Orient
(0-2)
20:30
60'
Salford City
3 - 1
Boreham Wood
(2-0)
20:30
62'
Solihull Moors
4 - 0
Bromley
(-)
20:30
60'
Sutton United
3 - 0
Wrexham
(2-0)
Estonia: Meistriliiga
16:30
Finished
FC Kuressaare
0 - 5
Levadia Maardu
(0-3)
16:30
Finished
Tulevik Viljandi
3 - 2
Tammeka
(1-1)
19:30
Finished
Paide Linnameeskond
2 - 5
Trans Narva
(1-2)
22:30
 
Flora Tallinn
-
Parnu JK Vaprus
Macedonia: Prva Liga
23:30
 
Rabotnicki
-
FK Vardar Skopje
Macedonia: Vtora Liga
20:00
 
GFK Tikves Kavadarci
-
FK Bregalnica Stip
20:00
 
FK Borec
-
Kozhuf Gevgjelija
20:00
 
Partizan Obrshani
-
Plachkovica
20:00
 
FK Sasa
-
FK Vardar Negotino
20:00
 
FK Detonit Junior
-
FK Pehchevo
20:00
 
FC Genc Kalemler
-
Korab
20:00
 
Goblen Junior
-
FK Labunishta
20:00
 
FK Struga
-
KF Gostivari
20:00
 
Teteks
-
Pelister
20:00
 
FK Skopje
-
Velazerimi 77
Finland: Ykkonen
20:30
66'
Klubi 04
0 - 3
AC Oulu
(0-0)
20:30
61'
AC Kajaani
0 - 0
FF Jaro
(0-0)
France: Ligue 2
19:30
Finished
Paris FC
2 - 1
Metz
(2-0)
France: National
19:30
Finished
Bourg en Bresse Peronnas
0 - 1
Chambly
(0-1)
Germany: 2. Bundesliga
17:30
Finished
Holstein Kiel
2 - 2
Bochum
(0-1)
17:30
Finished
Arminia Bielefeld
1 - 1
Union Berlin
(0-1)
17:30
Finished
Dynamo Dresden
4 - 1
Darmstadt
(1-1)
Germany: 3. Liga
18:30
Finished
Sonnenhof Großaspach
0 - 0
Hansa Rostock
(0-0)
18:30
Finished
1860 Muenchen
1 - 2
Wehen
(1-0)
18:30
Finished
Meppen
3 - 3
Unterhaching
(1-1)
18:30
Finished
Wuerzburger Kickers
1 - 1
Eintracht Braunschweig
(1-1)
18:30
Finished
Carl Zeiss Jena
3 - 3
Kaiserslautern
(1-1)
18:30
Finished
Fortuna Koeln
1 - 1
Sportfreunde Lotte
(1-0)
18:30
Finished
Karlsruher SC
2 - 0
KFC Uerdingen
(1-0)
Germany: Regionalliga
16:30
Finished
Wolfsburg II
0 - 0
Oldenburg
(0-0)
18:00
Finished
FC Viktoria 1889 Berlin
0 - 1
Bischofswerdaer FV
(0-0)
18:00
Finished
FC Oberlausitz Neugersdorf
1 - 1
Babelsberg
(0-0)
18:00
Finished
VSG Altglienicke
0 - 2
Berliner AK 07
(0-2)
18:30
Finished
FC Schweinfurt
1 - 1
Greuther Fuerth II
(0-1)
18:30
Finished
SpVgg Bayreuth
3 - 0
Nuernberg II
(1-0)
18:30
Finished
VfR Garching
2 - 2
SV Schalding-Heining
(1-1)
18:30
Finished
Viktoria Aschaffenburg
3 - 1
FV Illertissen
(0-1)
18:30
Finished
FC Kaan-Marienborn 07
0 - 2
Borussia Dortmund II
(0-1)
18:30
Finished
Wuppertal
1 - 1
Viktoria Koeln 1904
(1-0)
18:30
Finished
SV Roedinghausen
1 - 1
Wattenscheid
(0-0)
18:30
Finished
Lippstadt
1 - 1
SC Verl
(1-0)
18:30
Finished
Luebeck
5 - 2
FC Germania Egestorf-Langreder
(4-1)
18:30
Finished
FSV Frankfurt
1 - 1
Elversberg
(1-0)
18:30
Finished
Waldhof Mannheim
2 - 1
TSG Balingen
(2-0)
18:30
Finished
TSV Steinbach
1 - 0
Pirmasens
(1-0)
18:30
Finished
Eintracht Stadtallendorf
1 - 3
Kickers Offenbach
(1-1)
18:30
Finished
Saarbruecken
4 - 1
Wormatia Worms
(2-1)
18:30
Finished
Freiburg II
1 - 2
Homburg
(0-2)
18:35
Finished
Lokomotive Leipzig
0 - 1
Germania Halberstadt
(0-0)
21:30
17'
TSV Buchbach
0 - 0
Ingolstadt II
(-)
21:30
18'
BSV Rehden
0 - 0
Hannover 96 II
(-)
Greece: Super League
21:45
5'
Asteras Tripolis
1 - 0
Apollon Smirnis
(-)
22:30
 
Atromitos
-
AE Larissa
00:00
 
PAS Giannina
-
Aris Thessaloniki FC
Guatemala: Premier League Guatemala
00:30
 
Siquinala
-
CSD Municipal
06:30
 
CSD Comunicaciones
-
Deportivo Petapa
Iceland: 1. Deild
20:30
66'
Thor Akureyri
3 - 1
Leiknir Reykjavik
(2-1)
20:30
64'
Njardvik
1 - 1
Selfoss
(1-1)
20:30
65'
Fram Reykjavik
1 - 1
Vikingur Olafsvik
(1-1)
20:30
63'
IR Reykjavik
2 - 2
Magni
(2-2)
22:30
 
IA Akranes
-
Throttur Reykjavík
22:30
 
Haukar
-
HK Kopavogs
Indonesia: Liga 1
13:00
Finished
Persipura Jayapura
1 - 0
Arema
(0-0)
15:00
Finished
Madura United
1 - 2
Pusamania Borneo
(1-1)
18:00
Finished
Bhayangkara Surabaya United
2 - 2
Barito Putera
(2-1)
18:00
Finished
Persebaya Surabaya
4 - 1
Mitra Kukar
(2-0)
Iran: 1. Division
21:45
2'
Esteghlal Khuzestan
0 - 0
Zob Ahan
(-)
21:45
5'
Saipa
0 - 0
Naft Masjed Soleyman FC
(-)
22:30
 
Nassaji Mazandaran FC
-
Esteghlal
Ireland: Airtricity League
22:30
 
Derry City
-
Shamrock Rovers
23:00
 
St. Patrick's Athletic
-
Bohemian FC
Ireland: 1. Division
01:15
 
Cobh Ramblers
-
Drogheda United
01:15
 
Finn Harps
-
Cabinteely
01:15
 
Longford Town
-
UCD
01:15
 
Shelbourne
-
Galway United FC
Israel: Ligat-Al
21:30
20'
Hapoel Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
(-)
22:15
 
Hapoel Raanana
-
FC Ashdod
23:15
 
Maccabi Haifa
-
Maccabi Petach Tikva
00:00
 
Maccabi Netanya
-
Maccabi Tel Aviv
Italy: Serie B
19:30
Finished
Carpi
1 - 1
Brescia
(1-1)
19:30
Finished
Crotone
1 - 2
Verona
(0-1)
19:30
Finished
Lecce
2 - 1
Venezia
(0-0)
19:30
Finished
Palermo
4 - 1
Perugia
(2-0)
19:30
Finished
Pescara
1 - 0
Foggia
(0-0)
19:30
Finished
Spezia
1 - 0
Cittadella
(0-0)
22:30
 
Cosenza
-
Livorno
Italy: Serie C1 A
21:00
Half Time
Cavese
0 - 0
Virtus Francavilla
(0-0)
23:00
 
Reggina
-
Bisceglie
23:00
 
Sicula Leonzio
-
Matera
23:00
 
Vibonese
-
Trapani
01:00
 
Piacenza
-
Pontedera
01:00
Postponed
Juve Stabia
-
Viterbese
(-)
01:00
 
Potenza
-
Monopoli
01:00
 
Rieti
-
Casertana
01:15
 
Rimini
-
Triestina
Ivory Coast: 1. Division
22:00
 
Moossou FC
-
Racing Club
22:00
 
ASI D'Abengourou
-
Africa Sports
22:00
 
SO Armee
-
AS Tanda
22:00
 
San Pedro
-
Bassam
22:00
 
Bouake FC
-
Lys Sassandra
00:30
 
Academia F. Amadou Diallo
-
Sporting Gagnoa
Japan: J. League
12:30
Finished
Kashiwa Reysol
1 - 1
Sagan Tosu
(1-0)
13:30
Finished
Jubilo Iwata
1 - 2
Yokohama F.Marinos
(0-1)
15:30
Finished
V-Varen Nagasaki
1 - 0
Vegalta Sendai
(0-0)
16:30
Finished
Kawasaki Frontale
3 - 1
Nagoya Grampus Eight
(2-0)
16:30
Finished
Shonan Bellmare
1 - 1
Cerezo Osaka
(0-0)
16:30
Finished
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
FC Tokyo
(1-0)
Japan: J. League 2
13:30
Finished
Machida Zelvia
1 - 1
Tokushima Vortis
(1-0)
14:30
Finished
Kyoto Sanga FC
0 - 2
Tochigi SC
(0-2)
16:00
Finished
Ventforet Kofu
2 - 0
Fagiano Okayama FC
(2-0)
16:30
Finished
Renofa Yamaguchi
1 - 3
Oita Trinita
(1-0)
16:30
Finished
Ehime FC
2 - 3
Avispa Fukuoka
(1-0)
Japan: 3
10:30
Finished
Azul Claro Numazu
2 - 1
Fujieda MYFC
(0-0)
15:30
Finished
Gainare Tottori
4 - 2
FC Tokyo U23
(2-0)
15:30
Finished
Giravanz Kitakyushu
1 - 2
Cerezo Osaka U23
(0-1)
16:30
Finished
FC Ryukyu
4 - 0
Kagoshima United
(-)
Jordan: 1. Division
20:30
63'
Al-Jazeera
2 - 0
Aqaba
(2-0)
23:00
 
Al-Faisaly
-
Al-Salt
Kazakhstan: Premier League Championship
16:30
Finished
Zhetysu Taldykorgan
1 - 0
Kairat Almaty
(0-0)
16:30
Finished
Kaisar Kyzylorda
2 - 1
Shakhter Karagandy
(0-1)
19:00
Finished
Atyrau
3 - 2
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
(1-1)
19:30
Finished
Ordabasy Shymkent
0 - 2
Irtysh Pavlodar
(0-1)
20:30
57'
Aktobe
0 - 1
Tobol Kostanay
(0-0)
Kenya: KPL
18:30
Finished
Bandari
3 - 1
Nakumatt
(-)
18:30
Finished
SoNy Sugar
1 - 1
Chemelil Sugar
(0-1)
19:30
Finished
Posta Rangers
0 - 1
Vihiga United
(-)
Kenya: FKL Nationwide One
15:30
Finished
St Joseph FC
1 - 1
Modern Coast Rangers
(-)
16:30
Finished
Kibera Black Stars
1 - 1
Ushuru FC
(-)
16:30
Finished
Police FC
4 - 2
Kisumu All Stars
(-)
17:30
Finished
Kangemi All Stars
2 - 0
Isibania
(-)
18:30
 
Nairobi City Stars
-
KCB
18:30
 
Green Commandos
-
Western Stima
18:30
 
Coast Stima
-
Administration Police
18:30
 
Bidco United
-
FC Talanta
18:45
 
Nairobi Stima
-
Nakuru AllStars
Kuwait: 1. Division
21:45
 
Al-Qadsia
-
Al-Tadhamon
00:05
 
Al Fahaheel
-
Kazma
00:05
 
Kuwait SC
-
Al-Arabi
Lebanon: 1. Division
19:00
Finished
Shabab Al-Ghazieh
0 - 1
Tadamon Sour
(-)
19:00
Finished
Al Akhaa Al Ahli
1 - 1
Salam Zgharta
(-)
19:00
Finished
Tripoli SC
0 - 3
Shabab Al Sahel
(-)
19:30
 
Racing Beirut
-
Al-Nabi Shayth
Lithuania: A Lyga
20:30
61'
Stumbras Kaunas
0 - 0
FK Kauno Zalgiris
(0-0)
Lithuania: 1. Division
18:30
Finished
Banga Gargzdai
3 - 1
Pakruojis
(2-0)
18:30
 
FC Kupiskis
-
Koralas
18:30
Finished
Traku FK B
2 - 3
FK Utenis Utena
(1-0)
20:30
 
Zalgiris Vilnius B
-
NFA Kaunas
Malta: Premier League
22:30
 
Saint Andrews
-
Sliema Wanderers
00:45
 
Tarxien Rainbows
-
Hamrun Spartans
Mexico: Liga MX
06:30
Finished
Monarcas Morelia
0 - 0
Pumas
(0-0)
08:35
Finished
Puebla
2 - 3
CF America
(1-2)
04:30
 
Toluca
-
Necaxa
06:30
 
Leon
-
Lobos de la BUAP
Mexico: Ascenso MX
06:30
Finished
U.A. Estado de Mexico
1 - 1
Celaya
(0-0)
07:30
Finished
Atlante
2 - 1
Jaibos Tampico Madero
(0-1)
07:38
Finished
Correcaminos de la UAT
0 - 1
Venados FC
(0-1)
10:00
Finished
Cimarrones de Sonora
1 - 1
San Luis
(0-1)
04:30
 
Club Zacatepec
-
Leones Negros
06:30
 
Cafetaleros de Tapachula
-
Mineros de Zacatecas
06:30
 
Alebrijes Oaxaca
-
Dorados
Moldova: National Division
19:30
Finished
Dinamo-Auto
1 - 0
FC Milsami Orhei
(1-0)
19:30
Finished
Speranta
4 - 1
FC Sfintul Gheorghe
(2-1)
21:30
20'
FC Sheriff
0 - 0
FC Zaria
(-)
23:30
 
Zimbru
-
CS Petrocub
Montenegro: Telekom 1. CFL
19:30
Finished
Rudar Pljevlja
0 - 0
FK Iskra
(0-0)
20:00
Finished
FK Lovcen
0 - 2
Zeta
(0-2)
23:30
 
Petrovac
-
Mladost Podgorica
Morocco: Botola Pro
20:30
Postponed
Youssoufia Berrechid
-
Raja Casablanca
(-)
20:30
Postponed
RSB Berkane
-
Difaa El Jadida
(-)
20:30
Postponed
Wydad Casablanca
-
FUS Rabat
(-)
21:30
14'
KACM
0 - 0
MCO Oujda
(-)
23:30
 
Ittihad Tanger
-
MAT Tetouan
02:00
 
Olympic Club de Safi
-
Rapide Club Oued Zem
Morocco: Elite 2
21:30
 
IZK
-
Union Sidi Kacem
21:30
 
Olympique Dcheira
-
Club Jeunesse Ben Guerir
21:30
 
MAS Fes
-
CRS
21:30
 
JSK Chabab Kasba Tadla
-
Raja Beni Mellal
21:30
 
Khemis Zemamra
-
Wydad Fes
21:30
 
KAC Kenitra
-
Racing de Casablanca
21:30
 
Widad Temara
-
Chabab Atlas Khenifra
21:30
 
AS Sale
-
JSM Laayoune
Netherlands: Topklasse
19:00
Finished
SVV Scheveningen
1 - 2
Katwijk
(1-1)
19:00
Finished
GVVV Veenendaal
1 - 1
Jong Vitesse
(1-1)
19:00
Finished
Koninklijke HFC
3 - 2
Kozakken Boys
(0-1)
19:30
Finished
IJsselmeervogels
1 - 0
Lienden
(0-0)
20:00
 
Excelsior Maassluis
-
Barendrecht
20:00
 
HHC
-
Rijnsburgse Boys
20:00
 
Jong Sparta Rotterdam
-
Spakenburg
20:00
 
Jong Almere City FC
-
De Treffers
22:30
 
VVSB
-
AFC
N. Ireland: Premiership
20:30
65'
Coleraine
0 - 0
Linfield
(0-0)
20:30
64'
Dungannon Swifts
0 - 0
Ards
(0-0)
20:30
60'
Glenavon
1 - 1
Crusaders
(1-1)
20:30
64'
Glentoran
2 - 1
Institute
(1-1)
20:30
58'
Cliftonville
2 - 1
Ballymena United
(2-1)
N. Ireland: 1. Division
20:30
 
Limavady
-
Dundela
20:30
 
Larne
-
Portadown
20:30
 
Knockbreda
-
Loughgall
20:30
 
Harland & Wolff Welders F.C.
-
Ballinamallard United
20:30
 
Dergview F.C
-
PSNI FC
20:30
 
Carrick Rangers
-
Ballyclare Comrades
Norway: GET-Ligaen
22:30
 
Odds Ballklubb
-
Vaalerenga
Paraguay: Division Profesional
04:15
 
Olimpia
-
3 de Febrero
06:30
 
Deportivo Santani
-
Libertad
Peru: Primera División
07:30
Finished
Sport Huancayo
1 - 1
CD UT Cajamarca
(1-0)
00:30
 
Binacional
-
FBC Melgar
03:00
 
Ayacucho FC
-
Academia Cantolao
05:15
 
Sport Rosario
-
Comerciantes Unidos
Poland: Ekstraklasa
20:00
90'
Cracovia
3 - 1
Wisla Plock
(2-0)
22:30
 
Lechia Gdansk
-
Zaglebie Lubin
01:00
 
Miedz Legnica
-
Legia Warszawa
Poland: 1. Division
17:15
Finished
Warta Poznan
0 - 2
Rakow Czestochowa
(0-1)
17:30
Finished
Garbarnia
1 - 2
Chojniczanka Chojnice
(0-2)
20:30
64'
Bytovia Bytow
1 - 1
Wigry Suwalki
(0-1)
20:30
60'
Lodzki KS
0 - 0
GKS Tychy
(0-0)
21:30
21'
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
0 - 0
Chrobry Glogow
(-)
23:30
 
Stomil Olsztyn
-
Odra Opole
23:30
 
Stal Mielec
-
GKS Jastrzebie
Poland: 2. Division
19:30
Finished
Radomiak Radom
5 - 0
Resovia
(2-0)
20:30
76'
Siarka Tarnobrzeg
1 - 2
Elana Torun
(1-1)
21:00
Half Time
SKRA Czestochowa
0 - 0
Energetyk ROW Rybnik
(0-0)
21:30
20'
GKS Belchatow
0 - 0
Stal Stalowa Wola
(-)
22:30
 
Pogon Siedlce
-
Widzew Lodz
00:15
 
Olimpia Elblag
-
Rozwoj Katowice
Portugal: Segunda Liga
16:30
Finished
Oliveirense
1 - 1
FC Porto B
(0-1)
21:30
20'
Arouca
0 - 1
Braga B
(-)
22:30
 
Penafiel
-
Cova da Piedade
23:30
 
Benfica B
-
Varzim
Qatar: Stars League
21:25
25'
Al-Sadd
1 - 0
Al-Rayyan
(-)
23:35
 
Lekhwiya
-
Al-Garrafa
Romania: Liga I
18:30
Finished
Hermannstadt
0 - 1
CFR Cluj
(0-0)
21:30
19'
Botosani
0 - 0
Concordia Chiajna
(-)
00:30
 
CS Universitatea Craiova
-
FC Viitorul Constanta
Romania: Liga II Serie A
14:30
Finished
ACS Energeticianul
2 - 1
Juventus Bucuresti
(1-0)
14:30
Finished
CS Aerostar Bacau
1 - 0
FC Arges Pitesti
(0-0)
14:30
Finished
FC Metaloglobus Bucuresti
2 - 2
Dacia Unirea Braila
(1-1)
14:30
Finished
CS Balotesti
2 - 0
ACS Poli Timisoara
(1-0)
14:30
Finished
Pandurii
5 - 2
Ripensia Timisoara
(2-1)
16:00
Finished
Luceafarul Oradea
1 - 0
FC Academica Clinceni
(0-0)
18:30
Finished
ASU Politehnica Timisoara
1 - 0
CS Mioveni
(1-0)
San Marino: Campionato
19:30
 
Faetano
-
La Fiorita Montegiardino
19:30
 
Cailungo
-
FC Fiorentino
19:30
 
Virtus Acquaviva
-
Tre Penne Galazzano
19:30
 
Faetano
-
La Fiorita Montegiardino
19:30
 
Cailungo
-
FC Fiorentino
19:30
 
Virtus Acquaviva
-
Tre Penne Galazzano
19:30
 
Faetano
-
La Fiorita Montegiardino
19:30
 
Cailungo
-
FC Fiorentino
19:30
 
Virtus Acquaviva
-
Tre Penne Galazzano
Saudi Arabia: 1. Division
22:30
 
Al-Wehda
-
Al-Raed
Scotland: Premier League
20:30
63'
Aberdeen
1 - 0
Motherwell
(1-0)
20:30
64'
Dundee FC
0 - 2
Hibernian
(0-0)
20:30
64'
Hearts
0 - 0
Livingston
(0-0)
20:40
54'
Hamilton Academical
2 - 0
St. Mirren
(2-0)
Scotland: 1. Division
20:30
65'
Alloa Athletic
0 - 1
Ayr United
(0-1)
20:30
66'
Falkirk
0 - 1
Dundee United
(0-0)
20:30
65'
Greenock Morton
0 - 0
Dunfermline
(0-0)
20:30
63'
Partick Thistle
3 - 2
Queen of South
(3-2)
20:30
66'
Ross County
0 - 0
Inverness
(0-0)
Scotland: William Hill Scottish Cup
20:30
 
Brora Rangers
-
Turriff United
20:30
 
Burntisland Shipyard
-
Cumbernauld Colts
20:30
 
Dalbeattie Star
-
Kelty Hearts
20:30
 
Deveronvale
-
Bonnyrigg Rose Athletic
20:30
 
Edusport Academy
-
Buckie Thistle
20:30
 
Forres Mechanics
-
Civil Service Strollers
20:30
 
Gala Fairydean Rovers
-
Lossiemouth
20:30
 
Gretna FC 2008
-
Vale of Leithen
20:30
 
Huntly
-
East Stirlingshire
20:30
 
Linlithgow Rose
-
Fort William
20:30
 
Nairn County
-
Beith Juniors
20:30
 
Rothes
-
Clachnacuddin
20:30
 
Strathspey Thistle
-
Coldstream
20:30
 
Whitehill
-
Edinburgh University
20:30
 
Wick Academy
-
Auchinleck Talbot
Serbia: Super Liga
20:30
58'
Napredak
2 - 0
Dinamo Vranje
(2-0)
20:30
60'
FK Zemun
1 - 0
Backa Backa Palanka
(1-0)
23:30
 
Vojvodina
-
Vozdovac
23:30
 
FK Radnik Surdulica
-
Radnicki Nis
23:30
 
Mladost Lucani
-
Proleter
23:30
 
Rad Beograd
-
Macva Sabac
Serbia: Prva Liga
18:30
Finished
Teleoptik
2 - 1
Zarkovo
(0-0)
20:30
 
Bezanija
-
Buducnost Dobanovci
20:30
 
Novi Pazar
-
FK Sindjelic Beograd
20:30
 
FK Sloboda Uzice
-
FK Metalac
23:00
 
Borac Cacak
-
Javor
Singapore: S.League
16:00
Finished
Geylang International FC
2 - 2
Young Lions
(0-0)
18:45
Finished
Brunei DPMM
2 - 1
Tampines Rovers FC
(0-0)
Wales: Premier Division
20:00
87'
Newtown
2 - 1
Cardif Met University
(2-1)
20:00
Finished
Carmarthen
2 - 2
Aberystwyth
(2-0)
20:00
90'
Caernarfon
3 - 0
Llanelli
(0-0)
20:00
88'
Barry Town
1 - 1
Cefn Druids AFC
(0-1)
01:00
 
Llandudno FC
-
Connah's Quay
Slovakia: Fortuna league
22:30
 
Nitra
-
Zemplin Michalovce
23:30
 
Slovan Bratislava
-
SKF Sered
23:30
 
Zilina
-
FK Senica
23:30
 
Trencin
-
Zlate Moravce
23:30
 
Ruzomberok
-
Podbrezova
Slovakia: 1. Division
20:00
 
Lipany
-
FC Petrzalka 1898
20:00
 
Dubnica
-
Partizan Bardejov
22:30
 
FK Poprad
-
Inter Bratislava
23:30
 
Skalica
-
FK Pohronie
Slovenia: PrvaLiga
22:30
 
Gorica
-
Krsko Posavje
00:45
 
Maribor
-
Domzale
Slovenia: 2. Division
18:30
Finished
NK Bravo
2 - 2
NK Krka
(1-1)
20:30
 
Ankaran Hrvatini
-
ND Ilirija Ljubljana
20:30
 
ND Bilje
-
Rogaska
20:30
 
Brezice
-
NK Dob
South Africa: 1. Division
19:30
Finished
Lamontville Golden Arrows
0 - 0
Chippa United
(0-0)
19:30
Finished
Baroka FC
1 - 2
Orlando Pirates
(0-2)
22:30
 
Kaizer Chiefs
-
Thanda Royal Zulu
00:45
 
Free State Stars
-
Highlands Park
South Africa: NFD Championship
19:30
Finished
Ajax Cape Town
2 - 1
Maccabi FC
(1-1)
19:30
Finished
Mbombela United
0 - 0
TS Sporting
(0-0)
19:30
Finished
University of Pretoria
0 - 1
Royal Eagles
(0-0)
19:30
Finished
Real Kings FC
1 - 1
TS Galaxy
(1-0)
South Korea: K. League Classic
11:30
Finished
Gyeongnam FC
2 - 1
FC Seoul
(0-1)
11:30
Finished
Pohang Steelers
1 - 0
Incheon United
(1-0)
13:30
Finished
Sangju Sangmu
2 - 5
Daegu FC
(0-3)
South Korea: K. League Challenge
11:30
Finished
Seongnam FC
1 - 1
Ansan Greeners
(0-0)
12:30
Finished
Seoul E-Land FC
0 - 1
Bucheon FC 1995
(0-1)
16:30
Finished
Busan I'Park
1 - 2
Ansan Police FC
(1-1)
Spain: Liga Adelante
20:30
65'
Osasuna
0 - 0
Sporting Gijon
(0-0)
22:30
 
Rayo Majadahonda
-
Extremadura
22:30
 
Zaragoza
-
Lugo
01:00
 
Cordoba
-
Tenerife
Spain: Segunda B
20:30
66'
Real Union
2 - 2
Real Oviedo B
(2-1)
20:30
61'
Conquense
0 - 2
Barcelona B
(0-0)
23:30
 
Athletic Bilbao B
-
SD Gernika
23:30
 
Ejea
-
Villarreal B
23:30
 
Cultural De Durango
-
Izarra
23:30
 
Sevilla Atletico
-
CF Talavera de la Reina
Sweden: Allsvenskan
20:30
65'
Sirius
0 - 0
Oestersunds FK
(0-0)
20:30
62'
Elfsborg
1 - 0
Oerebro
(1-0)
20:30
66'
Trelleborgs FF
0 - 2
Djurgaarden
(-)
22:30
 
Dalkurd FF
-
IFK Norrkoeping
Sweden: Superettan
20:30
65'
Degerfors
0 - 0
GAIS
(0-0)
Switzerland: Super League
23:30
 
Grasshopper
-
Xamax
23:30
 
Thun
-
Sion
Switzerland: Challenge League
22:00
 
Kriens
-
Chiasso
22:00
 
Wil
-
FC Rapperswil-Jona
22:00
 
Schaffhausen
-
Servette
Thailand: Premier League
17:15
Finished
Pattaya United
2 - 2
Ratchaburi FC
(1-0)
17:30
Finished
Port FC
0 - 2
Suphanburi FC
(0-0)
18:30
Finished
Chainat FC
2 - 1
Muang Thong United
(0-1)
18:30
Finished
Nakhon Ratchasima FC
3 - 3
Prachuap FC
(1-0)
19:30
Finished
Buriram United
2 - 0
BEC Tero Sasana
(1-0)
Tunisia: Ligue II
19:30
 
AS Kasserine
-
ES Hamam Sousse
19:30
 
Jendouba Sport
-
SA Menzel Bourguiba
19:30
 
Chebba Sports Crescent
-
EO Sidi Bouzid
19:30
 
CS Djebiniana
-
Gafsa
19:30
 
Sporting Ben Arous
-
Stade Sportif Sfaxien
19:30
 
Sfax Railways
-
Olympique de Beja
19:30
 
AS Ariana
-
Avenir de La Marsa
19:30
 
AS Oued Ellil
-
Sportif de Korba
19:30
 
US Seliana
-
Slimene Sports
19:30
 
ES Djerba
-
Club Olimpique de Medenine
Turkey: 1. Lig
17:30
Finished
Hatayspor
1 - 0
Istanbulspor
(1-0)
17:30
Finished
Umraniyespor
0 - 2
Genclerbirligi
(0-0)
23:00
 
Elazigspor
-
Karabukspor
23:00
 
Adanaspor
-
Boluspor
Ukraine: Premier League
17:30
Finished
Illichivets
1 - 0
FC Olexandria
(1-0)
20:30
63'
Veres Rivne
0 - 0
Karpaty
(0-0)
23:00
 
Arsenal Kyiv
-
Olimpik Donetsk
Ukraine: 1. Division
19:30
Finished
FC Kolos Kovalivka
0 - 0
Metalist 1925
(0-0)
Argentina: Four argentinian league
20:30
61'
Deportivo Merlo
0 - 0
San Martin Burzaco
(0-0)
20:30
64'
El Porvenir
1 - 2
CA Ferrocarril Midland
(1-0)
01:00
 
Lamadrid
-
Argentino de Quilmes
Australia: Four australian league
11:00
After penalty
Caboolture FC
0 - 0
Toowong
pen 2-4
(-)
11:00
 
Caboolture FC
-
Toowong
Uruguay: Primera Division
01:30
 
Atenas
-
Danubio
01:30
 
Liverpool FC
-
Nacional
Uzbekistan: Promotion/Relegation
19:30
Finished
Neftchi Fargona
3 - 1
Nasaf Qarshi
(2-1)
19:30
Finished
Pakhtakor Tashkent
2 - 1
Buxoro
(0-0)
21:30
 
Qizilqum Zarafshon
-
Kokand 1912
Venezuela: Primera Division
02:30
 
Carabobo FC
-
Aragua FC
Belgium: Belgian Third league
00:30
 
Chatelet SC
-
RWDM Brussels FC
00:30
 
Geel
-
KSV Oudenaarde
00:30
 
Seraing United
-
Deinze
00:30
 
KSK Heist
-
Eendracht Aalst
00:30
 
Virton
-
Oosterzonen
00:30
 
Royal Knokke FC
-
Thes Sport
Denmark: 2. Division
17:30
Finished
Tarup/Paarup
0 - 1
Brabrand
(0-0)
17:30
Finished
Vanloese
1 - 3
Broenshoej
(1-2)
17:30
Finished
Skovshoved
0 - 1
Avarta
(0-1)
18:00
Finished
Kjellerup
2 - 3
Kolding IF
(1-1)
18:30
Finished
Dalum
4 - 1
Odder IGF
(1-1)
18:30
Finished
Frem
2 - 1
HIK
(2-1)
18:30
Finished
Hilleroed
0 - 3
B 93
(0-2)
19:30
Finished
FC Sydvest
0 - 3
Jammerbugt FC
(0-1)
Denmark: Danmarksserien
16:30
Finished
Ballerup-Skovlunde
2 - 0
AB Taarnby
(-)
16:30
Finished
Noerresundby
3 - 0
VSK Aarhus
(0-0)
17:30
Finished
Karlslunde IF
4 - 2
Herlev
(-)
17:30
Finished
Avedoere
2 - 0
Holbaek
(-)
17:30
Finished
Taastrup FC
2 - 3
GVI
(-)
17:30
Finished
Kastrup B.
2 - 5
FC Odsherred
(-)
17:30
Finished
Alleroed FK
4 - 2
Fremad Valby
(-)
17:30
Finished
B 1908
0 - 2
BK. Union
(-)
17:30
Finished
B 1913
2 - 3
Oure FA
(-)
17:30
Finished
Viby IF
4 - 1
Lystrup IF
(3-1)
18:00
Finished
KFUM Roskilde
0 - 2
FA 2000
(-)
18:00
 
Aarhus Fremad II
-
IF Lyseng
18:30
Finished
Greve
3 - 3
Birkeroed
(-)
18:30
Finished
Ishoej BK
1 - 4
Ledoeje-Smoerum Fodbold
(-)
19:30
 
Varde
-
Otterup
19:30
 
FC Djursland
-
Holstebro
20:00
 
Kolding B
-
Hedensted
20:00
 
Silkeborg KFUM
-
B 1909
England: Evo-Stik League
20:30
 
Bishop's Stortford
-
Carshalton Athletic
20:30
 
Whitby
-
Hyde United
20:30
 
North Ferriby United
-
Scarborough Athletic
20:30
 
Stalybridge
-
Matlock Town
20:30
 
Basford United
-
Lancaster City
20:30
 
Stratford Town
-
Redditch United
20:30
 
Staines Town
-
Hartley Wintney
England: Premier Reserve League
18:30
Finished
West Ham U21
1 - 2
Chelsea U21
(1-1)
18:30
Finished
Manchester City U21
3 - 2
Derby U23
(2-0)
18:30
Finished
Swansea U23
1 - 1
Blackburn U23
(1-0)
Finland: Veikkausliga
19:30
Finished
PS Kemi
0 - 2
VPS
(0-0)
20:30
58'
Ilves
0 - 0
FC Inter
(0-0)
20:30
61'
KuPS
1 - 1
Honka
(0-1)
Finland: Kakkonen
18:30
Finished
JIPPO
1 - 0
FC Viikingit
(1-0)
18:30
Finished
FCV
2 - 1
IF Gnistan
(1-0)
18:30
Finished
JaePS
3 - 3
Mikkelin Kissat
(0-3)
18:30
Finished
PK Keski-Uusimaa
0 - 1
NJS
(0-1)
18:30
Finished
Espoo
1 - 4
FC Kiffen
(0-1)
18:30
Finished
BK-46
1 - 5
Musan Salama
(0-3)
18:30
 
FC Jazz
-
KaaPo
18:30
Finished
HIFK II
3 - 1
SalPa
(2-1)
18:30
Finished
VIFK
2 - 2
TP-47
(1-0)
18:30
Finished
SJK Akatemia
6 - 0
JBK
(3-0)
19:30
Finished
KaePa
0 - 2
HJS Akatemia
(0-1)
France: CFA
20:30
 
Paris Saint Germain B
-
CMS Oissel
21:30
 
Andrezieux
-
Moulins Yzeure
22:00
 
CA Bastia
-
Mantes
22:30
 
Frejus Saint Raphael
-
RC Grasse
22:30
 
CA Pontarlier
-
Nice B
22:30
 
Jura Sud
-
Marseille B
22:30
 
Monts Or Azergues
-
Annecy FC
22:30
 
Toulon Var
-
St. Priest
22:30
 
Monaco B
-
Hyeres
22:30
 
Marseille Consolat
-
Lyon B
22:30
 
US Marseille Endoume Catalans
-
Martigues
22:30
 
Stade Bordelais
-
Blois
22:30
 
US Colomiers
-
Saint-Etienne B
22:30
 
Romorantin
-
Bordeaux B
22:30
 
Trelissac
-
Le Puy
22:30
 
Sete
-
Bergerac Perigord
22:30
 
Nimes B
-
Mont-de-Marsan
22:30
 
Les Herbiers
-
St-Pryve St Hilaire
22:30
 
Le Havre B
-
FC Chartres
22:30
 
St. Malo
-
Nantes B
22:30
 
US Granvillaise
-
AC Boulogne-Billancourt
22:30
 
Stade Briochin
-
Furiani Agliani
22:30
 
Poissy
-
Vannes
22:30
 
ASM Belfort
-
Fleury Merogis U.S
22:30
 
Sedan
-
Haguenau
22:30
 
Sainte Genevieve
-
Reims B
22:30
 
Creteil
-
Croix
22:30
 
Schiltingheim
-
Arras
22:30
 
Epinal
-
Bobigny
22:30
 
Lens B
-
Lille B
22:30
 
Aulnoye
-
St Maur Lusitanos
23:30
 
Lorient B
-
Vitre
Germany: Oberliga
16:30
Finished
Pfeddersheim
1 - 0
SV Roechling
(0-0)
17:30
Finished
TuS Dassendorf
7 - 1
Condor Hamburg
(1-1)
17:30
Finished
Bremer SV
6 - 0
Vatan Sport Bremen
(3-0)
17:30
Finished
Werder Bremen III
4 - 1
Blumenthaler SV
(1-1)
18:00
Finished
SC Weiche Flensburg II
0 - 1
NTSV Strand
(0-1)
18:30
Finished
Meiendorfer SV
0 - 2
TSV Buchholz
(-)
18:30
Finished
SV Kirchanschoring
1 - 1
FC Ismaning
(1-1)
18:30
Finished
TuS Holzkirchen
0 - 2
TSV Dachau
(0-0)
18:30
Finished
Hohenstein-Ernstthal
1 - 4
FSV Wacker Nordhausen II
(1-1)
18:30
Finished
VfB Krieschow
3 - 0
Carl Zeiss Jena II
(2-0)
18:30
Finished
FSV Luckenwalde
4 - 3
Einheit Rudolstadt
(3-2)
18:30
Finished
FC International Leipzig
5 - 0
BW Zorbau
(3-0)
18:30
Finished
FC Eilenburg
2 - 1
BSG Wismut Gera
(1-0)
18:30
Finished
BSG Chemie Leipzig
1 - 0
Plauen
(0-0)
18:30
Finished
Torgelower SV Greif
1 - 1
1. FC Lok Stendal
(0-1)
18:30
Finished
Brandenburger SC Sued
1 - 0
Malchower SV
(1-0)
18:30
Finished
FC Gievenbeck
5 - 1
FC Guetersloh
(-)
18:30
Finished
SG Aumund-Vegesack
0 - 2
Oberneuland
(0-1)
18:30
Finished
Noettingen
1 - 2
FC 08 Villingen
(0-2)
18:30
Finished
Reutlingen
2 - 0
Germania Friedrichstal
(1-0)
18:30
Finished
Goeppinger SV
1 - 1
Freiberg
(0-1)
18:30
Finished
FC Normannia Gmuend
2 - 1
SV Linx
(1-1)
18:30
Finished
TSV Kropp
3 - 4
TSV Schilksee
(2-0)
18:30
Finished
TSB Flensburg
1 - 1
Inter Tuerkspor Kiel
(0-1)
18:30
Finished
Union Neumuenster
0 - 2
TSV Bordesholm
(0-1)
18:30
Finished
Eutin 08
2 - 5
SV Eichede
(2-2)
19:30
Finished
FC Sand
1 - 3
DJK Gebenbach
(1-2)
19:30
 
ASV Vach
-
SC Eltersdorf
19:30
Finished
TSV Schwaben Augsburg
2 - 3
Jahn Regensburg II
(1-1)
19:30
 
Jahn Forchheim
-
TSV Aubstadt
19:30
Finished
Ansbach
1 - 3
ATSV Erlangen
(0-2)
19:30
 
VfL Halle 96
-
Ludwigsfelder FC
19:30
 
TuS RW Koblenz
-
Hassia Bingen
19:30
 
Hessen Kassel
-
VFB Ginsheim
19:30
Finished
SC Waldgirmes
1 - 0
FV Bad Vilbel
(-)
19:30
Finished
TSV Lehnerz
4 - 1
SC Viktoria 06 Griesheim
(-)
19:30
 
SV Rot-Weiss Hadamar
-
Turk Gucu Friedberg
19:30
 
FC Ederbergland
-
FSC Lohfelden
19:30
 
Buchonia Flieden
-
Bayern Alzenau
19:30
 
SpVgg Neu Isenburg
-
KSV Baunatal
19:30
 
OSC Bremerhaven
-
SFL Bremerhaven
20:00
 
FSV Jaegersburg
-
Hertha Wiesbach
20:00
 
FC Karbach
-
VfB Dillingen
20:00
 
TSV Schott Mainz
-
TSV Emmelshausen
20:00
 
FV Diefflen
-
Kaiserslautern II
20:00
 
Arminia Ludwigshafen
-
FV Engers
20:00
 
TuS Mechtersheim
-
SC Idar-Oberstein
20:00
 
SV Oberachern
-
FV Ravensburg
20:00
 
Bahlinger SC
-
TSG Backnang
20:00
 
Neckarsulmer Sport Union
-
TSV Ilshofen
20:30
 
SpVgg Hankofen-Hailing
-
FC Unterfoehring
20:30
 
FSV Erlangen-Bruck
-
DJK Ammerthal
20:30
 
TSV Grossbardorf
-
SpVgg Bayern Hof
22:00
 
TB Uphusen
-
Delmenhorst
22:00
 
Union Nettetal
-
TSV Meerbusch
Hong Kong: Hong kong second division
19:00
Finished
Hong Kong FC
1 - 1
Tai Chung
(-)
Iran: Azadegan League
18:45
Finished
Mes Rafsanjan
0 - 3
Shahrdari Tabriz
(0-2)
19:00
Finished
Qashqai
2 - 1
Shahrdari Mahshahr
(1-0)
19:15
 
Malavan
-
FC Mashhad
20:25
 
Shahin
-
Mes Kerman
Italy: Serie C2
19:00
 
Monterosi
-
Budoni
19:30
 
Villa D'Alme
-
Ambrosiana
19:30
 
ASD Lanusei
-
Latina
19:30
 
Sangiovannese
-
Trestina
19:30
 
US Gavorrano
-
Aquila Montevarchi
20:00
 
Latte Dolce
-
Lupa Roma
01:00
 
OltrepoVoghera
-
Pavia
01:00
 
Cavenago Fanfulla
-
Crema
Kosovo: Superliga
20:15
 
KEK FC
-
Drenica
20:15
 
Liria
-
Llapi
20:15
 
KF Flamurtari
-
Feronikeli
Malta: Second Malta league
22:30
 
Lija
-
Sirens FC
00:45
 
Qrendi
-
Naxxar Lions FC
Norway: 2. Division
18:30
Finished
KFUM
2 - 0
Nardo
(1-0)
19:30
Finished
Vidar
0 - 4
Skeid
(0-2)
20:30
 
Elverum
-
Moss
20:30
 
Baerum
-
Grorud
20:30
 
NIL-Trysil
-
Asker
20:30
 
Egersund
-
Flekkeroey
Norway: 3. Division Avdeling 1
17:30
Finished
Staal Joerpeland
3 - 3
Aassiden
(-)
17:30
Finished
Foerde
2 - 2
Viking 2
(-)
18:30
Finished
Sola
3 - 1
FK Toensberg
(0-0)
18:30
Finished
Verdal
0 - 0
Gjoevik-Lyn
(0-0)
19:30
 
Spjelkavik
-
Rilindja
19:30
 
Madla
-
Vindbjart
19:30
 
Steinkjer
-
Brumunddal
19:30
 
Skjervoey
-
Floeya
20:15
 
Herd
-
Droebak/Frogn
20:30
 
Kraakeroey
-
Skedsmo
20:30
 
Selbak
-
Gjelleraasen
20:30
 
Eidsvold TF
-
Oestsiden
20:30
 
Halsen
-
Pors Grenland
20:30
 
FK Fyllingsdalen
-
Fana
20:30
 
Oeystese
-
Vardeneset
20:30
 
Brodd
-
Lysekloster
20:30
 
Tertnes
-
Varegg
20:30
 
Levanger 2
-
Loeten
20:30
 
Orkla
-
Melhus
20:30
 
Ottestad
-
Byaasen
20:30
 
Senja
-
Sortland IL
20:30
 
Frigg
-
Grei
22:30
 
Traeff
-
Lokomotiv Oslo FK
23:00
 
Hoedd 2
-
Ready
Russia: Russian third league
16:30
Finished
Khimki 2
0 - 2
Zorky Krasnogorsk
(0-2)
17:30
Finished
Kolomna
2 - 0
Chertanovo Moscow 2
(2-0)
17:30
Finished
Zvezda Ryazan
1 - 2
Kaluga
(1-0)
18:30
Finished
Leningradets
1 - 2
FC Dolgoprudny
(1-1)
18:30
Finished
Lada Togliati
1 - 3
Syzran-2003
(1-2)
18:30
Finished
Torpedo Moscow
1 - 0
Dinamo Briansk
(0-0)
18:30
Finished
Saturn Ramenskoye
0 - 3
FC Rotor Volgograd II
(0-0)
19:30
Finished
Pskov 747
2 - 0
Murom
(0-0)
19:30
Finished
Sokol Saratov
2 - 1
Kvant Obninsk
(0-1)
20:30
64'
Lokomotiv Moscow 2
2 - 0
Veles Moscow
(2-0)
20:30
59'
Spartak Nalchik
1 - 1
Chernomorets Novorossiysk
(1-1)
Scotland: 2. Division
20:30
66'
Forfar
0 - 1
Brechin
(0-1)
20:30
63'
Raith Rovers
1 - 1
Montrose
(0-1)
20:30
63'
Stenhousemuir
1 - 1
Arbroath
(1-0)
20:30
65'
Stranraer
0 - 1
East Fife
(0-0)
20:35
61'
Airdrieonians
0 - 1
Dumbarton
(0-1)
Scotland: 3. Division
20:30
63'
Clyde
3 - 1
Elgin
(3-1)
20:30
67'
Cowdenbeath
0 - 1
Albion Rovers
(0-1)
20:30
65'
Peterhead
0 - 0
Berwick
(0-0)
20:30
63'
Queen's Park
0 - 2
Edinburgh City
(0-1)
20:30
64'
Stirling Albion
0 - 1
Annan Athletic
(0-1)
Scotland: Highland/Lowland
20:30
 
Spartans
-
East Kilbride
Sweden: 1. Division
17:30
Finished
Sandvikens IF
3 - 2
Skellefteaa
(3-1)
18:30
Finished
Rynninge
0 - 2
Akropolis IF
(0-1)
18:30
Finished
Eskilsminne IF
0 - 1
Utsiktens BK
(0-0)
19:30
Finished
Sollentuna FF
0 - 0
Karlslunds IF HFK
(0-0)
19:30
Finished
Kristianstads FF
1 - 2
IK Oddevold
(0-0)
20:30
 
Nykoepings BIS
-
BK Forward
20:30
64'
Oskarshamns AIK
0 - 0
Torns IF
(0-0)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
17:30
Finished
Naessjoe FF
2 - 2
IFK Berga
(1-0)
17:30
Finished
IFK Timraa
10 - 5
Gaellivare Malmbergets FF
(6-3)
17:30
Finished
Bodens BK
5 - 0
Haernoesands FF
(5-0)
17:30
Finished
Bollnaes GIF FF
1 - 3
FC Gute
(0-1)
17:30
Finished
Lindome GIF
2 - 1
Hittarps IK
(0-1)
18:00
Finished
Saevedalens IF
6 - 1
Varbergs GIF FK
(4-0)
18:00
Finished
Vinbergs IF
1 - 2
FC Rosengaard
(0-0)
18:30
Finished
Asarums IF FK
5 - 2
Nosaby IF
(3-1)
18:30
Finished
Ifoe Bromoella IF
0 - 2
Raaslaetts SK
(-)
18:30
Finished
Kramfors-Alliansen
0 - 2
IFK Oestersund
(0-2)
18:30
Finished
Friska Viljor
2 - 1
Piteaa
(2-1)
18:30
Finished
IFK Luleaa
3 - 0
Taefteaa IK
(2-0)
18:30
Finished
Vaermdoe IF
0 - 1
IF Sylvia
(0-1)
18:30
Finished
Vaermbols FC
1 - 0
Huddinge IF
(0-0)
18:30
Finished
Stroemsbergs IF
0 - 3
Karlbergs BK
(0-0)
18:30
Finished
Taeby FK
1 - 5
Skiljebo SK
(0-4)
18:30
Finished
KSF Prespa Birlik
2 - 1
Ullareds IK
(0-1)
18:30
Finished
Kvarnby IK
1 - 3
IFK Malmoe FK
(0-0)
18:30
Finished
BK Olympic
0 - 1
Hoegaborgs BK
(0-1)
19:30
 
Dalstorps IF
-
Haessleholms IF
19:30
 
Raeppe GOIF
-
Oesterlen FF
19:30
 
Lindsdals IF
-
Assyriska IK
19:30
Finished
Vaenersborgs FK
0 - 3
FC Trollhaettan
(0-2)
19:30
 
Nora-Pershyttan BK
-
Newroz FC
19:30
 
BKV Norrtaelje
-
Sundbybergs IK
19:30
 
Gamla Upsala
-
Vasalunds IF
19:30
 
Gottne IF
-
Ytterhogdals IK
20:30
 
Oerebro Syrianska IF
-
IFK Uddevalla
20:30
 
Karlstad BK
-
Stenungsunds IF
20:30
 
Nordvaermland FF
-
Torslanda IK
20:30
 
Vaargaarda IK
-
IK Gauthiod
20:30
 
Hisingsbacka FC
-
FBK Karlstad
20:30
 
Hudiksvalls FF
-
IFK Umeaa
20:30
64'
IFK Aspudden-Tellus
1 - 1
Soedertaelje FK
(0-1)
20:30
 
IFK Stocksund
-
Valbo FF
20:30
 
IFK Lidingoe
-
IFK Mora FK
20:30
 
Assyriska BK
-
Halmia
21:30
 
Enskede IK
-
IFK Haninge BRB
Switzerland: Erste Liga Promotion
19:30
Finished
Sion II
1 - 2
Wohlen
(1-1)
19:30
Finished
Basel II
7 - 0
La Chaux-de-Fonds
(1-0)
20:30
 
FC Zuerich II
-
SC Bruehl
20:30
 
FC Koeniz
-
Cham
20:30
 
Breitenrain
-
Bavois
22:00
 
Bellinzona
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
22:00
 
Yverdon
-
Stade Nyonnais
Switzerland: Erste Liga Classic
20:30
 
Tuggen
-
Red Star Zuerich
20:30
 
Linth
-
FC United Zuerich
20:30
 
Hongg
-
Baden
20:30
 
FC Wettswil-Bonstetten
-
FC Thalwil
20:30
 
Eschen/Mauren
-
Mendrisio FC
20:30
 
Zug
-
SC Goldau
20:30
 
Old Boys
-
FC Schoetz
21:30
 
FC Gossau
-
St. Gallen II
21:30
 
Buochs
-
Solothurn
21:30
 
FC Azzurri 90
-
Chenois
21:30
 
Echallens
-
Naters
21:30
 
Young Boys II
-
Team Vaud U21
21:30
 
Etoile Carouge
-
Bulle
22:30
 
Winterthur II
-
FC Kosova
22:30
 
Meyrin
-
Vevey
22:30
 
Fribourg
-
Lancy FC
Thailand: Second Thailand league
17:30
Finished
Samut Sakhon FC
2 - 1
Udon Thani FC
(1-1)
17:30
Finished
Rayong FC
1 - 2
Trat FC
(0-1)
17:30
Finished
Chiangmai FC
1 - 1
PTT Rayong FC
(1-1)
Turkey: 2. Lig
18:30
Finished
Sivas Belediye Spor
2 - 0
Anadolu Selcukspor
(1-0)
18:30
Finished
Gaziantepspor
0 - 1
Bodrumspor
(0-0)
18:30
Finished
Amed Sportif
1 - 0
Hacettepe Spor Kulubu
(0-0)
18:30
Finished
Gumushanespor
3 - 3
Sariyer
(2-0)
19:00
Finished
Etimesgut Belediyespor
1 - 0
Manisa Buyukşehir Belediyespor
(0-0)
19:00
Finished
Zonguldak Komurspor
0 - 1
Urfaspor
(0-0)
19:00
Finished
Bugsasspor
0 - 1
Pendikspor
(0-1)
19:00
Finished
Ankara Demirspor
1 - 2
Bayrampasa
(0-1)
19:30
Finished
Tuzlaspor
2 - 0
Tokatspor
(1-0)
19:30
Finished
Menemen Belediyespor
2 - 2
Tarsus
(0-2)
19:30
Finished
Kirklarelispor
3 - 1
Bandirmaspor
(0-0)
19:30
Finished
Sancaktepe Belediyespor
2 - 0
Keciorengucu
(0-0)
19:30
Finished
Eyupspor
0 - 2
Samsunspor
(0-1)
19:30
Finished
Inegolspor
0 - 2
Kastamonuspor
(0-2)
22:30
 
Fethiyespor
-
Darica Genclerbirligi
22:30
 
Kahramanmaraspor
-
Karagumruk
22:30
 
Sakaryaspor
-
Usakspor
22:30
 
Manisaspor
-
Nigde Belediyespor
Turkey: Fourth Turkey league
16:30
Finished
Ofspor
1 - 2
Catalcaspor
(1-0)
16:30
Finished
1461 Trabzon
2 - 2
Ankara Adliyespor
(0-1)
18:30
Finished
Karakopru Belediyespor
5 - 1
Erzin Belediyespor
(2-0)
18:30
Finished
Pazarspor
1 - 1
Bergama Belediyespor
(0-0)
18:30
Finished
Fatsa Belediyespor
1 - 4
Bursa Niluferspor
(1-2)
18:30
Finished
24 Erzincanspor
2 - 1
Yeni Diyarbakirspor
(1-0)
18:30
Finished
Payas Belediyespor 1975
1 - 0
Anadolu Uskudar 1908
(0-0)
19:00
Finished
Nevsehirspor Genclik
4 - 0
Kocaeli Birlik Spor
(2-0)
19:00
Finished
Erbaaspor
1 - 1
Duzyurtspor
(0-0)
19:00
Finished
Kozan Belediyespor
3 - 1
Artvin Horaspor
(1-0)
19:00
Finished
Osmaniyespor
0 - 0
Yeni Orduspor
(0-0)
19:00
Finished
Yeni Altindag Belediyespor
0 - 0
Sultanbeyli Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Ergene Velimese Spor
0 - 0
Batman Petrolspor
(0-0)
19:30
Finished
Silivrispor
1 - 0
Tepecikspor
(0-0)
19:30
Finished
Gebzespor
3 - 0
Yomraspor
(1-0)
19:30
Finished
Kemer Tekirovaspor
2 - 0
Duzcespor
(0-0)
19:30
Finished
Alibeykoyspor
2 - 1
Karsiyaka
(0-1)
19:30
Finished
Kizilcabolukspor
5 - 0
Adiyamanspor
(2-0)
19:30
Finished
Kasimpasa Erokspor
2 - 0
Van Buyuksehir Belediyespor
(2-0)
19:30
Finished
Turgutluspor
1 - 1
Bayburt Genclikspor
(0-0)
19:30
Finished
Muglaspor
0 - 0
Cizrespor
(0-0)
19:30
Finished
Golcukspor
1 - 0
Corum Belediyespor
(0-0)
19:30
Finished
Halide Edip Adivar Spor
3 - 0
Kocaelispor
(1-0)
22:30
 
Tire 1922 Spor
-
Nazilli Belediyespor
22:30
 
Bucaspor
-
Serik Belediyespor
Uruguay: Segunda Division
19:35
Finished
Juventud de las Piedras
1 - 0
Villa Teresa
(0-0)
01:00
 
Albion
-
Miramar Misiones
01:00
 
Sud America
-
Rentistas
01:00
 
Cerrito
-
Tacuarembo FC
01:00
 
Central Espanol
-
Cerro Largo
01:00
 
Deportivo Maldonado
-
Plaza Colonia
USA: USL Pro League
01:30
 
Bethlehem Steel FC
-
Toronto FC II
05:30
 
Charlotte Independence
-
New York Red Bulls II
05:30
 
Pittsburgh Riverhounds
-
Indy Eleven
05:30
 
Harrisburg City Islanders
-
FC Cincinnati
06:00
 
Tampa Bay Rowdies
-
Richmond Kickers
06:00
 
Louisville City FC
-
Ottawa Fury
06:30
 
Colorado Springs Switchbacks FC
-
Arizona United SC
06:30
 
Tulsa Roughnecks FC
-
Swope Park Rangers
Venezuela: Segunda Division
01:30
 
Lala FC
-
Deportivo Petare
01:30
 
Madeira Club Lara
-
Atletico El Vigia
01:30
 
Margarita
-
Gran Valencia
01:30
 
Yaracuy FC
-
Petroleros de Anzoategui
02:00
 
Universidad Central
-
Diamantes de Guayana
02:30
 
Titanes
-
Real Frontera
02:30
 
Union Atletico Falcon
-
Deportivo Zulia
03:30
 
Urena SC
-
Llaneros Guanare
Wales: Cymru Alliance
20:00
 
Afan Lido
-
Penybont
20:00
 
Cambrian & Clydach
-
Haverfordwest
20:00
 
Goytre AFC
-
Ammanford
20:00
 
Llantwit Major
-
Cwmbran Celtic
20:00
 
Port Talbot
-
Pontypridd Town