England: Premier League
14:30
 
Burnley
-
Tottenham
17:00
 
Bournemouth
-
Wolverhampton Wanderers
17:00
 
Newcastle United
-
Huddersfield
19:30
 
Leicester
-
Crystal Palace
Spain: La Liga
14:00
 
Getafe
-
Rayo Vallecano
17:15
 
Sevilla
-
Barcelona
19:30
 
Alaves
-
Celta Vigo
21:45
 
Athletic Bilbao
-
Eibar
Germany: 1. Bundesliga
16:30
 
Bayern Munich
-
Hertha Berlin
16:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Wolfsburg
16:30
 
Freiburg
-
Augsburg
16:30
 
FSV Mainz
-
Schalke 04
19:30
 
Fortuna Duesseldorf
-
Nuernberg
Italy: Serie A
16:00
 
Torino
-
Atalanta
21:30
 
Frosinone
-
Roma
France: Ligue 1
18:00
 
PSG
-
Nimes
21:00
 
Amiens
-
Nice
21:00
 
Guingamp
-
Angers
England: Championship
17:00
 
Birmingham
-
Blackburn
17:00
 
Brentford
-
Hull
17:00
 
Leeds
-
Bolton
17:00
 
Middlesbrough
-
Queens Park Rangers
17:00
 
Millwall
-
Preston
17:00
 
Norwich
-
Bristol City
17:00
 
Reading
-
Rotherham
17:00
 
Sheffield Wednesday
-
Swansea
17:00
 
Stoke
-
Aston Villa
17:00
 
Wigan
-
Ipswich
19:30
 
West Bromwich Albion
-
Sheffield United
CAF Champions League
18:00
 
Ismaily SC
-
CS Constantine
Friendlies
12:00
 
Rubin Kazan
-
Dinamo Moscow
14:00
 
Stabaek
-
Tromsoe
15:00
 
FK Haugesund
-
Start
16:00
 
FK Spartaks
-
Dinamo Moscow
16:00
 
Spartak Moscow
-
FC Sheriff
16:00
 
Udinese
-
Radomlje
17:00
 
CSKA Moscow
-
FC Ufa
18:00
 
Kristiansund BK
-
Brann
Netherlands: Eredivisie
19:30
 
FC Utrecht
-
Excelsior
20:45
 
PEC Zwolle
-
De Graafschap
20:45
 
Fortuna Sittard
-
SC Heerenveen
21:45
 
NAC Breda
-
FC Groningen
Portugal: Liga ZON Sagres
17:30
 
Feirense
-
Moreirense
20:00
 
Portimonense
-
Aves
22:30
 
Vitoria de Setubal
-
Vitoria de Guimaraes
Turkey: Super Lig
12:30
 
Sivasspor
-
Antalyaspor
15:00
 
Alanyaspor
-
Kasimpasa
18:00
 
Istanbul Basaksehir
-
Bursaspor
Albania: Kategoria Superiore
15:00
 
Luftetari
-
Teuta Durres
18:00
 
Partizani
-
Flamurtari
OFC Champions League
05:00
Finished
Team Wellington
2 - 0
Ba
(2-0)
08:00
Finished
Kiwi
0 - 2
Erakor Golden Star
(0-0)
Argentina: Torneo Inicial
02:10
Finished
Colon
0 - 1
Banfield
(0-1)
02:10
Finished
Lanus
2 - 0
Rosario Central
(1-0)
22:10
 
Huracan
-
Union
22:10
 
Godoy Cruz
-
Velez Sarsfield
00:20
 
Belgrano
-
San Lorenzo
Argentina: Primera B Nacional
22:00
 
CA Defensores de Belgrano
-
Atletico Rafaela
22:05
 
Chacarita Juniors
-
Sarmiento
00:00
 
Villa Dalmine
-
Almagro
00:00
 
Agropecuario
-
Central Cordoba de Santiago
00:05
 
Instituto
-
Nueva Chicago
01:30
 
Santamarina Tandil
-
Guillermo Brown
02:00
 
Club Atletico Mitre
-
Brown de Adrogue
Argentina: Primera B Metropolitana
02:00
Finished
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
2 - 1
Sol de Mayo
(1-1)
22:00
 
Sacachispas FC
-
Almirante Brown
22:00
 
Acassuso
-
Deportivo Espanol
Australia: Hyundai A-League
08:35
Finished
Wellington Phoenix
0 - 1
Sydney FC
(0-0)
10:55
13'
Melbourne Victory
0 - 0
Melbourne City FC
(-)
Australia: 2. Division
06:00
 
Green Gully Cavaliers
-
Heidelberg United
06:00
Finished
Green Gully Cavaliers
4 - 2
Heidelberg United
(2-2)
06:15
 
Avondale Heights
-
Port Melbourne Sharks SC
06:15
Finished
Avondale Heights
1 - 0
Port Melbourne Sharks SC
(0-0)
06:30
Finished
Para Hills Knights
1 - 2
North Eastern Metro Stars
(0-1)
06:30
 
Adelaide Raiders
-
Adelaide United Youth
06:30
Finished
Adelaide Raiders
0 - 2
Adelaide United Youth
(0-1)
08:30
Finished
Adelaide Comets
2 - 1
West Adelaide
(1-0)
09:00
Finished
Gold Coast United FC
2 - 1
Brisbane City
(0-1)
10:00
51'
Brisbane Strikers
0 - 0
Peninsula Power
(0-0)
10:30
 
Adelaide Olympic
-
South Adelaide
10:30
 
Adelaide Olympic
-
South Adelaide
10:30
 
Adelaide City
-
Croydon Kings
10:30
 
Adelaide City
-
Croydon Kings
11:00
 
Western Pride
-
Magpies Crusaders
11:00
 
Moreton Bay United
-
Eastern Suburbs
Australia: Third australian league
06:00
Finished
Eastern Lions SC
3 - 3
Bulleen Lions
(1-0)
06:00
Finished
Melbourne City FC Youth
6 - 2
Murray United FC
(2-1)
06:00
Finished
Langwarrin SC
3 - 1
Northcote City
(3-1)
06:00
Finished
Moreland Zebras
2 - 2
North Geelong Warriors
(0-1)
06:00
 
Geelong SC
-
Melbourne Victory Youth
06:15
Finished
Brunswick City
3 - 5
Werribee City
(2-1)
06:30
Finished
Playford City Patriots
1 - 2
Fulham United FC
(1-2)
06:30
Finished
Adelaide Victory
2 - 4
Seaford Rangers
(1-2)
06:30
Finished
Modbury Jets
5 - 1
Noarlunga United
(3-1)
06:30
Finished
Sturt Lions
0 - 2
Western Strikers
(0-1)
07:00
Finished
Manningham United Blues
1 - 2
Springvale White Eagles
(1-0)
07:00
Finished
Ballarat City FC
3 - 1
Whittlesea Ranges
(1-1)
09:00
Finished
Albany Creek
2 - 1
Caboolture FC
(2-0)
09:00
 
UQ FC
-
Grange Thistle
10:00
 
Goulburn Valley Suns
-
Box Hill United
10:00
 
Acacia Ridge FC
-
The Gap
Australia: Youth 2
02:00
Finished
Pascoe Vale SC U20
1 - 1
Bentleigh Greens U20
(0-0)
03:30
 
Avondale Heights U20
-
Port Melbourne Sharks SC U20
04:00
Finished
Green Gully SC U20
3 - 0
Heidelberg United U20
(2-0)
04:45
Finished
Moreton Bay United U20
4 - 1
Eastern Suburbs U20
(2-1)
07:00
 
Gold Coast United FC U20
-
Brisbane City U20
11:00
 
Redlands United U20
-
Gold Coast Knights U20
Austria: tipp3-Bundesliga
18:00
 
Admira Moedling
-
FC Wacker Innsbruck
18:00
 
Wolfsberger AC
-
Altach
Austria: ADEG Erste Liga
15:30
 
FC Wacker Innsbruck (A)
-
SPG Pasching/LASK Juniors
17:30
 
Austria Lustenau
-
SK Austria Klagenfurt
Azerbaijan: Premier League
12:00
 
FK Qabala
-
Inter Baku
14:30
 
Sabah FK
-
Qarabag FK
Belgium: Jupiler League
19:00
 
Eupen
-
Zulte-Waregem
21:00
 
Cercle Bruges
-
Oostende
21:00
 
Waasland-Beveren
-
Kortrijk
21:30
 
Royal Excel Mouscron
-
Lokeren
Belgium: EXQI league
18:00
 
KFCO Beerschot-Wilrijk
-
Roeselare
21:30
 
KV Mechelen
-
Union St.-Gilloise
Bolivia: LFPB
21:00
 
Always Ready
-
Aurora
01:30
 
Blooming
-
Real Potosi
Bosnia-Herzegovina: Premier League
15:30
 
FK Mladost Doboj Kakanj
-
GOSK Gabela
15:30
 
FK Krupa
-
FK Zvijezda 09
15:30
 
FK Sloga Simin Han
-
FK Sarajevo
18:30
 
Celik Zenica
-
Sloboda Tuzla
Botswana: Premier League
17:00
 
Police XI
-
Notwane FC
17:00
 
Sankoyo Bush Bucks
-
Galaxy
18:30
 
Gaborone United
-
Sharps Shooting Stars
Brazil: State Leagues
02:00
Finished
Bangu
0 - 2
Fluminense
(0-1)
02:00
Finished
Bragantino
1 - 1
Novorizontino
(1-0)
20:30
 
Guarany SE
-
Lagarto AC
20:30
 
Dorense
-
Frei Paulistano
20:30
 
Tupi
-
Patrocinense
20:30
 
Brasiliense
-
Capital FC
20:30
 
Luziania
-
Sobradinho EC
20:30
 
Santa Maria
-
Ceilandia
20:30
 
Sao Jose MA
-
Pinheiro MA
20:30
 
EC Cordino
-
Moto Club MA
20:30
 
Bragantino PA
-
Paysandu
21:00
 
Confianca
-
Sociedade Boca Junior
21:00
 
Dimensao Saude
-
Jacyoba AC
21:00
 
Flamengo Arcoverde
-
Vitoria das Tabocas
21:00
 
Tombense FC
-
Caldense
21:00
 
Goiania
-
Itumbiara
21:00
 
Bahia de Feira
-
Jequie
21:00
 
Sampaio Correa
-
Maranhao
21:00
 
Comercial MS
-
Costa Rica EC
21:00
 
Gremio Recreativo Serrano
-
Centro Sportivo Paraibano
21:00
 
Horizonte
-
Uniclinic Atletico Clube
21:30
 
Guarani
-
Sao Caetano
21:30
 
America RJ
-
Goytacaz
22:00
 
Juventude
-
Sao Luiz
22:00
 
Joinville
-
Brusque
22:00
 
Botafogo PB
-
Esporte de Patos
22:00
 
Sousa
-
Perilima
23:00
 
Operario VG
-
Mixto
00:00
 
Boavista
-
Madureira RJ
00:00
 
Palmeiras
-
Santos FC
00:00
 
Metropolitano
-
Avai FC
00:00
 
Luverdense
-
Araguaia
00:00
 
Aguia de Maraba
-
Tapajos
00:30
 
Botafogo RJ
-
Vasco da Gama
00:30
 
Castanhal EC
-
Paragominas FC
01:00
 
Corumbaense
-
Chapadao
02:00
 
Sinop
-
Uniao Rondonopolis
Brazil: State 2
20:00
 
Votuporanguense
-
Agua Santa
20:00
 
Nacional SP
-
Atibaia
20:00
 
Santo Andre
-
Sao Bernardo
00:00
 
Sertaozinho
-
Linense
Bulgaria: A Grupa
12:30
 
Botev Vratsa
-
Slavia Sofia
15:00
 
Cherno More Varna
-
Ludogorets Razgrad
17:30
 
Botev Plovdiv
-
Vereya
Bulgaria: B PFG
14:30
 
Botev Galabovo
-
Strumska Slava
14:30
 
Arda Kardzhali
-
Botev Lukovit
14:30
 
Pomorie
-
Pirin Blagoevgrad
14:30
 
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
-
Nesebar
14:30
 
Dobrudzha Dobrich
-
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
Chile: Primera Division
17:00
 
Everton CD
-
Union La Calera
23:00
 
O'Higgins
-
Universidad de Chile
01:30
 
Curico Unido
-
Coquimbo Unido
Chile: Primera B
22:30
 
La Serena
-
Magallanes
23:00
 
Melipilla
-
Cobreloa
01:00
 
Union San Felipe
-
Deportes Valdivia
02:00
 
Rangers
-
Deportes Copiapo
China: Cup 3
13:35
 
Shanghai SIPG FC
-
Beijing Guoan
Colombia: Liga Postobon
02:45
Finished
Atletico Huila
2 - 0
Deportivo Pasto
(0-0)
21:00
 
Envigado
-
Patriotas
23:00
 
CD Jaguares
-
Cucuta
00:00
 
La Equidad
-
Millonarios
01:00
 
Bucaramanga
-
Alianza Petrolera
Costa Rica: Primera Division
23:05
 
Limon
-
Deportivo Saprissa
02:00
 
LD Alajuelense
-
Santos de Guapiles
Costa Rica: Liga de Ascenso
19:00
 
Aserri
-
Cariari
22:00
 
Juventud Escazucena
-
Curridabat FC
23:00
 
AS Puma Generalena
-
Turrialba
01:00
 
CS Uruguay
-
Sporting San Jose
Croatia: 1. Division
16:00
 
Slaven
-
Inter Zapresic
18:30
 
Hajduk Split
-
HNK Gorica
Cuba: Campeonato Nacional
22:00
 
Pinar del Río
-
Matanzas
22:00
 
Artemisa
-
Mayabeque
22:00
 
La Habana
-
Villa Clara
22:00
 
Isla de la Juventud
-
Cienfuegos
22:00
 
Sancti Spiritus
-
Santiago de Cuba
22:00
 
Ciego de Avila
-
Guantanamo
22:00
 
Camaguey
-
Holguín
22:00
 
Las Tunas
-
Granma
Cyprus: 1. Division
17:00
 
Pafos FC
-
Doxa Katokopia
18:00
 
Omonia Nicosia
-
AEL Limassol
19:00
 
Ermis Aradippou
-
Anorthosis
Cyprus: 2. Division
15:00
 
Othellos Athienou
-
Omonia Aradippou
15:00
 
ASIL Lysi
-
Ethnikos Achnas
15:00
 
Olympiakos Nicosia
-
AEZ Zakakiou
15:00
 
Karmiotissa Pano Polemidion
-
MEAP Nisou
15:00
 
Akritas Chlorakas
-
Ayia Napa
15:00
 
PAEEK
-
Digenis Oroklinis
Czech Republic: Het league
16:00
 
Zlin
-
Bohemians 1905
16:00
 
Sigma Olomouc
-
Pribram
16:00
 
Karvina
-
Teplice
18:00
 
Mlada Boleslav
-
Jablonec
Denmark: Superliga
17:00
 
Vejle Boldklub
-
FC Nordsjaelland
Denmark: U17 League
14:00
 
Lyngby U17
-
AGF U17
15:15
 
Randers Freja U17
-
FC Koebenhavn U17
16:15
 
FC Midtjylland U17
-
FC Nordsjaelland U17
16:15
 
OB U17
-
Silkeborg U17
Denmark: U19 League
14:00
 
OB U19
-
Silkeborg U19
DR Congo: Super League
16:30
 
AC Rangers
-
Mont Bleu
Ecuador: Ecuadorian Serie A
02:15
Finished
Deportivo Cuenca
1 - 0
Emelec
(0-0)
22:00
 
Fuerza Amarilla SC
-
Olmedo
00:15
 
CD America de Quito
-
LDU de Quito
El Salvador: Primera Division
23:30
 
CD Aguila
-
CD Audaz
England: League 1
15:00
 
Scunthorpe
-
Doncaster
17:00
 
Accrington
-
Southend
17:00
 
AFC Wimbledon
-
Charlton
17:00
 
Blackpool
-
Oxford
17:00
 
Bristol Rovers
-
Sunderland
17:00
 
Burton
-
Fleetwood
17:00
 
Peterborough
-
Shrewsbury
17:00
 
Plymouth
-
Rochdale
17:00
 
Portsmouth
-
Barnsley
17:00
 
Wycombe
-
Gillingham
17:00
 
Walsall
-
Bradford
England: League 2
17:00
 
Crawley
-
Macclesfield
17:00
 
Crewe
-
Exeter
17:00
 
Mansfield
-
Forest Green
17:00
 
Milton Keynes Dons
-
Newport
17:00
 
Morecambe
-
Lincoln
17:00
 
Stevenage
-
Northampton
17:00
 
Swindon
-
Grimsby
17:00
 
Tranmere
-
Notts Co.
17:00
 
Yeovil
-
Cambridge U
17:00
 
Bury
-
Oldham
17:00
 
Cheltenham
-
Port Vale
17:00
 
Colchester
-
Carlisle
England: National League
17:00
 
Barrow
-
Ebbsfleet United
17:00
Postponed
Boreham Wood
-
Solihull Moors
(-)
17:00
 
Chesterfield
-
Harrogate
17:00
 
Dag and Red
-
Sutton United
17:00
 
Halifax
-
Havant and Waterlooville
17:00
 
Gateshead
-
Wrexham
17:00
 
Hartlepool
-
Bromley
17:00
 
Maidenhead United
-
Dover
17:00
Postponed
Maidstone
-
Barnet
(-)
17:00
 
Salford City
-
Eastleigh
17:00
 
Braintree Town
-
Aldershot
England: FA Trophy
17:00
 
Brackley Town
-
Leyton Orient
17:00
 
Solihull Moors
-
Telford
17:00
 
AFC Fylde
-
Barnet
17:00
 
Stockport
-
Maidstone
Finland: Cup
13:00
 
HIFK
-
FC Inter
14:00
 
FC Lahti
-
HJK
14:00
 
Honka
-
IFK Mariehamn
14:30
 
Ilves
-
VPS
15:15
 
FF Jaro
-
Haka
15:30
 
AC Oulu
-
MYPA
17:00
 
TPV Tampere
-
FC KTP
18:00
 
AC Kajaani
-
EIF
Germany: 2. Bundesliga
14:00
 
FC Köln
-
Sandhausen
14:00
 
Bochum
-
Holstein Kiel
14:00
 
Darmstadt
-
Dynamo Dresden
14:00
 
St. Pauli
-
Ingolstadt
Germany: 3. Liga
15:00
 
Osnabrueck
-
Hallescher FC
15:00
 
Energie Cottbus
-
1860 Muenchen
15:00
 
Hansa Rostock
-
Meppen
15:00
 
Eintracht Braunschweig
-
Unterhaching
15:00
 
Carl Zeiss Jena
-
Fortuna Koeln
15:00
 
Sportfreunde Lotte
-
Karlsruher SC
Germany: Regionalliga
14:00
 
Hannover 96 II
-
SSV Jeddeloh
14:30
 
BFC Dynamo
-
Budissa Bautzen
15:00
 
VfR Garching
-
Greuther Fuerth II
15:00
 
Wuppertal
-
Borussia Moenchengladbach II
15:00
 
FC Kaan-Marienborn 07
-
SV Straelen
15:00
 
FC Koeln II
-
SC Verl
15:00
 
TV Herkenrath
-
Lippstadt
15:00
 
SC Wiedenbrueck
-
Viktoria Koeln 1904
15:00
 
SV Roedinghausen
-
Alemannia Aachen
15:00
 
Luebeck
-
Eintracht Norderstedt
15:00
 
Werder Bremen II
-
SV Drochtersen/Assel
15:00
 
Pirmasens
-
Hoffenheim II
15:00
 
Kickers Offenbach
-
Ulm
15:00
 
Wormatia Worms
-
Mainz 05 II
15:00
 
Homburg
-
FCA Walldorf
15:00
 
Eintracht Stadtallendorf
-
Saarbruecken
15:00
 
TSV Steinbach
-
Freiburg II
15:00
 
TSG Balingen
-
SC Hessen Dreieich
15:00
 
Waldhof Mannheim
-
FSV Frankfurt
16:00
 
BSV Rehden
-
ETSV Weiche Flensburg
Gibraltar: Premier League
17:00
 
FC Boca Juniors
-
Europa FC
19:15
 
St Joseph's
-
Lions Gibraltar
Greece: Super League
16:00
 
Xanthi
-
Levadiakos
17:15
 
Asteras Tripolis
-
Atromitos
19:30
 
AEK Athens
-
Apollon Smirnis
Greece: Football League
15:00
 
Ergotelis
-
AE Sparti
15:00
 
Panachaiki
-
Apollon Larissa
18:00
 
Doxa Dramas
-
Platanias
Guatemala: Premier League Guatemala
20:00
 
Siquinala
-
Coban Imperial
02:00
 
CSD Comunicaciones
-
Antigua Guatemala
Hong Kong: 1. Division
08:30
Finished
Tai Po
2 - 1
Eastern Sports Club
(0-1)
08:30
Finished
Southern District RSA
3 - 1
Warriors
(2-0)
11:30
 
Pegasus FC
-
Kitchee
Hungary: OTP BANK Liga
18:00
 
Ferencvaros
-
Puskas FC Academy
18:00
 
Mezokovesd SE
-
Varda SE
18:00
 
Videoton FC
-
Haladas
18:00
 
Ujpest
-
Diosgyori VTK
18:00
 
Paksi SE
-
Debrecen
20:30
 
Budapest Honved
-
MTK Budapest
India: I League
10:30
40'
Minerva Punjab
0 - 0
Neroca FC
(-)
India: ISL
16:00
 
Chennaiyin FC
-
Jamshedpur
Iran: 1. Division
14:30
 
Naft Masjed Soleyman FC
-
Persepolis
Israel: Ligat-Al
16:00
 
Maccabi Tel Aviv
-
Maccabi Petach Tikva
18:00
 
Bnei Sakhnin
-
Bnei Yehuda Tel Aviv
18:15
 
Hapoel Tel Aviv
-
Maccabi Netanya
20:30
 
Beitar Jerusalem
-
Hapoel Raanana
Italy: Serie B
16:00
 
Brescia
-
Crotone
16:00
 
Carpi
-
Spezia
16:00
 
Cittadella
-
Lecce
16:00
 
Cremonese
-
Ascoli Picchio FC 1898
16:00
 
Perugia
-
Cosenza
16:00
 
Pescara
-
Calcio Padova
19:00
 
Foggia
-
Benevento
Italy: Serie C1 A
15:30
 
Gubbio
-
FeralpiSalo
15:30
 
Triestina
-
Renate
15:30
 
Sudtirol
-
Rimini
17:30
 
ASDC Gozzano
-
Alessandria
17:30
 
Monza
-
Alma Juventus Fano
17:30
 
Fermana
-
Pordenone Calcio
19:30
 
Ravenna
-
Teramo
21:30
 
AlbinoLeffe
-
Giana Erminio
21:30
 
Virtus Verona
-
Bassano Virtus
21:30
 
Sambenedettese
-
Ternana Unicusano
21:30
 
Imolese Calcio
-
Vis Pesaro
Ivory Coast: 1. Division
17:30
 
ASI D'Abengourou
-
AS Tanda
17:30
 
San Pedro
-
Moossou FC
17:30
 
Bouake FC
-
Williamsville Athletic Club
17:30
 
Bassam
-
Racing Club
20:00
 
Africa Sports
-
Sporting Gagnoa
Japan: J. League
07:00
Finished
Vegalta Sendai
0 - 0
Urawa Red Diamonds
(0-0)
07:00
Finished
Sanfrecce Hiroshima
1 - 1
Shimizu S-Pulse
(0-1)
07:00
Finished
Sagan Tosu
0 - 4
Nagoya Grampus Eight
(0-0)
07:05
Finished
Kawasaki Frontale
0 - 0
FC Tokyo
(0-0)
08:00
Finished
Kashima Antlers
1 - 2
Oita Trinita
(0-1)
08:00
Finished
Jubilo Iwata
1 - 1
Matsumoto Yamaga
(0-1)
08:00
Finished
Gamba Osaka
2 - 3
Yokohama F.Marinos
(1-3)
09:05
Finished
Shonan Bellmare
2 - 0
Consadole Sapporo
(0-0)
Jordan: 1. Division
16:00
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Salt
18:30
 
Al-Faisaly
-
Ramtha SC
Kenya: KPL
13:00
 
Posta Rangers
-
Ulinzi Stars
14:00
 
Chemelil Sugar
-
KCB
14:00
 
Bandari
-
Nzoia United
14:00
 
Kakamega Homeboyz
-
Sofapaka
15:15
 
Mathare United
-
AFC Leopards
Kuwait: 1. Division
15:55
 
Al-Salmiyah
-
Al-Tadhamon
15:55
 
Al-Arabi
-
Al Nasr
Lebanon: 1. Division
16:00
 
Racing Beirut
-
Al Akhaa Al Ahli
Luxembourg: National Division
18:00
 
US Rumelange
-
AS Jeunesse Esch
Malaysia: Super Liga
15:00
 
Johor Darul Ta'zim FC
-
Malacca United
15:00
 
Selangor Pkns FC
-
PKNP FC
15:00
 
Perak
-
Felda United FC
Malaysia: Second malay league
10:15
Half Time
Sarawak FA
0 - 2
Sabah FA
(0-2)
10:45
20'
PDRM
0 - 0
Selangor United
(-)
15:00
 
PBDKT T-Team FC
-
UKM FC
Mexico: Liga MX
03:00
 
Veracruz
-
Cruz Azul
05:00
 
Atlas
-
Tigres
05:05
Finished
Veracruz
1 - 1
Cruz Azul
(1-0)
05:05
Finished
Atlas
0 - 1
Tigres
(0-0)
01:00
 
Queretaro FC
-
Monarcas Morelia
01:00
 
Queretaro FC
-
Monarcas Morelia
Mexico: Ascenso MX
03:00
Finished
Atlante
0 - 1
Mineros de Zacatecas
(0-0)
04:08
 
Correcaminos de la UAT
-
Jaibos Tampico Madero
04:08
Finished
Correcaminos de la UAT
3 - 1
Jaibos Tampico Madero
(0-0)
05:30
Finished
Cimarrones de Sonora
3 - 2
Venados FC
(2-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
15:00
 
Zeta
-
FK Iskra
15:00
 
Grbalj Radanovici
-
Rudar Pljevlja
15:00
 
Sutjeska
-
Petrovac
15:00
 
Mornar
-
FK Lovcen
Morocco: Botola Pro
16:00
 
KACM
-
MAT Tetouan
20:00
 
Ittihad Tanger
-
Difaa El Jadida
Morocco: Elite 2
16:00
 
Union Sidi Kacem
-
CRS
16:00
 
IZK
-
Raja Beni Mellal
16:00
 
Olympique Dcheira
-
Wydad Fes
16:00
 
MAS Fes
-
Racing de Casablanca
16:00
 
JSK Chabab Kasba Tadla
-
JSM Laayoune
16:00
 
Khemis Zemamra
-
Chabab Atlas Khenifra
16:00
 
KAC Kenitra
-
AS Sale
16:00
 
Widad Temara
-
Club Jeunesse Ben Guerir
17:00
Postponed
Widad Temara
-
CRS
(-)
17:00
Postponed
Club Jeunesse Ben Guerir
-
Raja Beni Mellal
(-)
17:00
Postponed
Union Sidi Kacem
-
Wydad Fes
(-)
17:00
Postponed
IZK
-
Racing de Casablanca
(-)
17:00
Postponed
Olympique Dcheira
-
JSM Laayoune
(-)
17:00
Postponed
MAS Fes
-
Chabab Atlas Khenifra
(-)
17:00
Postponed
JSK Chabab Kasba Tadla
-
AS Sale
(-)
17:00
Postponed
Khemis Zemamra
-
KAC Kenitra
(-)
Netherlands: Topklasse
15:30
 
Barendrecht
-
Kozakken Boys
15:30
 
Excelsior Maassluis
-
Koninklijke HFC
15:30
 
GVVV Veenendaal
-
De Treffers
15:30
 
SVV Scheveningen
-
VVSB
16:00
 
IJsselmeervogels
-
Jong Almere City FC
16:30
 
Rijnsburgse Boys
-
Spakenburg
16:30
 
HHC
-
AFC
16:30
 
Jong Sparta Rotterdam
-
Lienden
16:30
 
Jong Vitesse
-
Katwijk
N. Ireland: Premiership
17:00
 
Ards
-
Newry City AFC
17:00
 
Coleraine
-
Glentoran
17:00
 
Institute
-
Dungannon Swifts
17:00
 
Linfield
-
Ballymena United
17:00
 
Warrenpoint Town
-
Cliftonville
N. Ireland: 1. Division
17:00
 
Ballinamallard United
-
Portadown
17:00
 
Carrick Rangers
-
Dundela
17:00
 
Harland & Wolff Welders F.C.
-
Larne
17:00
 
Ballyclare Comrades
-
Knockbreda
17:00
 
Dergview F.C
-
PSNI FC
17:00
 
Limavady
-
Loughgall
Paraguay: Division Profesional
23:45
 
Deportivo Capiata
-
Club River Plate
01:45
 
Guarani
-
General Diaz
Peru: Primera División
03:00
Finished
Universitario de Deportes
3 - 1
Molinos El Pirata
(2-1)
20:15
 
Universidad Cesar Vallejo
-
Sport Huancayo
22:30
 
Ayacucho FC
-
FBC Melgar
00:45
 
Academia Cantolao
-
Binacional
Poland: Ekstraklasa
16:30
 
Gornik Zabrze
-
Zaglebie Sosnowiec
19:00
 
Lech Poznan
-
Legia Warszawa
21:30
 
Lechia Gdansk
-
Wisla Krakow
Portugal: Segunda Liga
13:00
 
Famalicao
-
Mafra
17:00
 
Oliveirense
-
Leixoes
19:00
 
Penafiel
-
Sporting Covilha
Qatar: Stars League
15:50
 
Al-Garrafa
-
Lekhwiya
18:10
 
Al-Rayyan
-
Al-Sadd
Romania: Liga I
17:00
 
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
20:00
 
CSMS Iasi
-
CFR Cluj
Romania: Liga II Serie A
11:00
6'
Luceafarul Oradea
0 - 0
ASU Politehnica Timisoara
(-)
11:00
 
FC Metaloglobus Bucuresti
-
FC Arges Pitesti
11:00
7'
CS Balotesti
0 - 0
CS Mioveni
(-)
11:00
9'
CSM Metalul Resita
0 - 0
Juventus Bucuresti
(-)
11:00
6'
FC Academica Clinceni
0 - 0
Farul Constanta
(-)
11:00
10'
UTA Batrana Doamna
1 - 0
Dacia Unirea Braila
(-)
11:00
6'
ACS Poli Timisoara
0 - 0
Ripensia Timisoara
(-)
13:00
 
ACS Energeticianul
-
Universitatea Cluj
San Marino: Campionato
16:00
 
Faetano
-
Virtus Acquaviva
16:00
 
Tre Penne Galazzano
-
San Giovanni
16:00
 
Cosmos
-
Cailungo
Saudi Arabia: 1. Division
14:55
 
Al-Raed
-
Al-Faisaly
19:25
 
Al Nassr FC
-
Al Feiha
Scotland: Premier League
17:00
 
Hearts
-
St. Mirren
17:00
 
Livingston
-
Kilmarnock
17:00
 
St.Johnstone
-
Aberdeen
Scotland: 1. Division
17:00
 
Ayr United
-
Dunfermline
17:00
 
Falkirk
-
Dundee United
17:00
 
Inverness
-
Greenock Morton
17:00
 
Partick Thistle
-
Ross County
17:00
 
Queen of South
-
Alloa Athletic
Serbia: Super Liga
14:00
 
FK Zemun
-
Macva Sabac
15:00
 
Mladost Lucani
-
Backa Backa Palanka
15:00
 
Napredak
-
FK Spartak Subotica
18:00
 
FK Radnik Surdulica
-
FK Crvena zvezda
20:00
 
Partizan Belgrade
-
Proleter
Vietnam: V-league
11:30
 
Song Lam Nghe An
-
QNK Quang Nam
12:00
 
Khanh Hoa Nha Trang
-
Hoang Anh Gia Lai
14:00
 
Ha Noi TT
-
Than Quang Ninh
Wales: Premier Division
16:30
 
Aberystwyth
-
Cardif Met University
16:30
 
Carmarthen
-
Cefn Druids AFC
16:30
 
Llandudno FC
-
Llanelli
21:30
 
Barry Town
-
Connah's Quay
Slovakia: Fortuna league
15:00
 
SKF Sered
-
Slovan Bratislava
15:00
 
Spartak Trnava
-
DAC 1904 Dunajska Streda
15:00
 
FK Senica
-
Zilina
15:00
 
Zlate Moravce
-
Trencin
15:00
 
Podbrezova
-
Ruzomberok
17:00
 
Zemplin Michalovce
-
Nitra
Slovenia: PrvaLiga
15:45
 
NK Celje
-
Gorica
18:00
 
Maribor
-
Mura
South Africa: 1. Division
15:30
 
Polokwane City
-
Kaizer Chiefs
15:30
 
Cape Town City FC
-
Maritzburg United
18:00
 
Bidvest Wits
-
Mamelodi Sundowns FC
20:15
 
SuperSport United
-
Baroka FC
20:15
 
Orlando Pirates
-
Thanda Royal Zulu
South Africa: NFD Championship
15:30
 
Vasco da Gama
-
TS Sporting
15:30
 
Witbank Spurs
-
Richards Bay
15:30
 
Real Kings FC
-
Maccabi FC
Spain: Liga Adelante
17:00
 
Albacete
-
Real Oviedo
19:00
 
Gimnastic
-
Cadiz
21:00
 
Alcorcon
-
Las Palmas
21:30
 
Osasuna
-
Zaragoza
Spain: Segunda B
17:00
 
Granada B
-
Sevilla Atletico
17:00
 
Cultural De Durango
-
CD Vitoria
17:30
 
Deportivo La Coruna B
-
Guijuelo
18:00
 
SD Leioa
-
SD Amorebieta
18:00
 
Villarreal B
-
CF Peralada
18:30
 
Logrones
-
Athletic Bilbao B
18:30
 
Mirandes
-
CD Calahorra
19:00
 
Arenas Getxo
-
Sporting Gijon B
20:00
 
Racing Santander
-
Barakaldo
20:30
 
Real Madrid Castilla
-
Valladolid B
Sweden: Cup
15:00
 
Karlstad BK
-
Oestersunds FK
15:00
 
Sirius
-
Halmstads BK
15:00
 
Haessleholms IF
-
Djurgaarden
15:00
 
Elfsborg
-
IK Frej Taeby
17:00
 
AFC United
-
IFK Vaernamo
17:00
 
Falkenbergs FF
-
Degerfors
Switzerland: Super League
20:00
 
Xamax
-
Basel
20:00
 
Sion
-
St. Gallen
Switzerland: Challenge League
18:00
 
FC Rapperswil-Jona
-
Schaffhausen
18:30
 
Kriens
-
Servette
19:30
 
Chiasso
-
Winterthur
Thailand: Premier League
12:45
 
Chainat FC
-
Suphanburi FC
13:00
 
PTT Rayong FC
-
Nakhon Ratchasima FC
14:00
 
Buriram United
-
Chonburi
15:00
 
Pattaya United
-
Chiangmai FC
Tunisia: 1. Division
15:00
 
CA Bizertin
-
AS Gabes
Tunisia: Ligue II
15:00
 
Club Olimpique de Medenine
-
Sportive de Djerba
15:00
 
Slimene Sports
-
Sfax Railways
15:00
 
AS Oued Ellil
-
AS Ariana
15:00
 
ES Djerba
-
Olympique de Beja
15:00
 
Sportif de Korba
-
Zarzis
15:00
 
US Seliana
-
Avenir de La Marsa
15:00
 
Chebba Sports Crescent
-
Stade Sportif Sfaxien
Turkey: 1. Lig
12:30
 
Boluspor
-
Adanaspor
15:00
 
Adana Demirspor
-
Altinordu
15:00
 
Genclerbirligi
-
Umraniyespor
U.A.E.: 1. Division
15:30
 
Ajman
-
Al Fujairah
18:15
 
Al-Ain
-
Al-Nasr SC
Ukraine: Premier League
14:00
 
Illichivets
-
Olimpik Donetsk
17:00
 
Veres Rivne
-
Chernomorets Odessa
Argentina: Four argentinian league
22:00
 
Ituzaingo
-
CA Ferrocarril Midland
22:00
 
Deportivo Merlo
-
Laferrere
22:00
 
Central Cordoba de Rosario
-
Canuelas
Australia: Four australian league
10:00
 
Annerley
-
Virginia United
10:00
 
Moggill
-
Samford Rangers
10:00
 
AC Carina
-
North Star FC
10:00
 
Western Spirit
-
Pine Hills
Uruguay: Primera Division
22:00
 
Cerro
-
Boston River
22:00
 
Plaza Colonia
-
Danubio
22:00
 
River Plate
-
Racing
01:00
 
Club Atletico Penarol
-
Rampla Juniors
Venezuela: Primera Division
21:00
 
Lala FC
-
Carabobo FC
22:00
 
Metropolitanos FC
-
Portuguesa FC
23:00
 
Aragua FC
-
Estudiantes Merida
Belgium: Belgian Third league
20:30
 
Dessel
-
Deinze
21:00
 
Seraing United
-
Geel
21:00
 
Chatelet SC
-
Thes Sport
21:00
 
Oosterzonen
-
KSV Oudenaarde
21:00
 
Virton
-
KSK Heist
England: National League North/South
17:00
 
Bath City
-
Slough Town
17:00
 
Dartford
-
Woking
17:00
 
East Thurrock United
-
Hampton & Richmond
17:00
 
Eastbourne Borough
-
Wealdstone
17:00
 
Gloucester City
-
Chelmsford
17:00
 
Hemel Hempstead
-
Concord Rangers
17:00
 
Hungerford Town
-
Welling
17:00
 
Oxford City
-
Billericay
17:00
 
St.Albans
-
Truro City
17:00
 
Torquay
-
Dulwich Hamlet
17:00
 
Weston Super Mare
-
Chippenham Town
17:00
 
Chorley
-
Ashton United
17:00
 
Curzon
-
Altrincham
17:00
 
Guiseley
-
Alfreton
17:00
 
Southport
-
FC United of Manchester
17:00
 
Spennymoor Town FC
-
Leamington
17:00
 
York
-
Nuneaton
17:00
 
Bradford PA
-
Chester
17:00
 
Blyth Spartans
-
Kidderminster
England: Evo-Stik League
17:00
 
Bognor Regis Town
-
Haringey Borough
17:00
 
Brightlingsea Regent
-
Kingstonian
17:00
 
Carshalton Athletic
-
Lewes
17:00
 
Corinthian Casuals
-
Margate
17:00
 
Dorking Wanderers
-
Bishop's Stortford
17:00
 
Enfield Town
-
Folkestone Invicta
17:00
 
Harlow Town
-
Whitehawk
17:00
 
Leatherhead
-
Hornchurch
17:00
 
Potters Bar Town
-
Burgess Hill Town
17:00
 
Tonbridge Angels
-
Merstham
17:00
 
Wingate & Finchley
-
Worthing
17:00
 
Bamber Bridge
-
South Shields
17:00
 
Basford United
-
Stafford Rangers
17:00
 
Buxton
-
Hednesford
17:00
 
Farsley Celtic AFC
-
Witton Albion
17:00
 
Grantham Town
-
Matlock Town
17:00
 
Hyde United
-
Whitby
17:00
 
Marine
-
Workington
17:00
 
North Ferriby United
-
Gainsborough
17:00
 
Scarborough Athletic
-
Mickleover Sports
17:00
 
Stalybridge
-
Lancaster City
17:00
 
Warrington Town
-
Nantwich Town
17:00
 
Leiston
-
Alvechurch
17:00
 
Kettering Town FC
-
Rushall Olympic
17:00
 
Hitchin Town
-
Stratford Town
17:00
 
Biggleswade Town
-
Lowestoft Town
17:00
 
Bedworth United
-
King's Lynn Town
17:00
 
Banbury United
-
St. Ives Town FC
17:00
 
Redditch United
-
Needham Market
17:00
 
Halesowen
-
AFC Rushden & Diamonds
17:00
 
Royston Town
-
Coalville Town
17:00
 
St Neots Town
-
Barwell FC
17:00
 
Tamworth
-
Stourbridge
17:00
 
Frome Town
-
Chesham United
17:00
 
Harrow Borough
-
Poole Town FC
17:00
 
Hartley Wintney
-
Tiverton
17:00
 
Hendon
-
Gosport Borough
17:00
 
Kings Langley FC
-
Beaconsfield SYCOB
17:00
 
Salisbury City
-
Basingstoke
17:00
 
Staines Town
-
Metropolitan Police FC
17:00
 
Swindon Supermarine
-
Dorchester Town
17:00
 
Taunton Town
-
Farnborough
17:00
 
Wimborne Town
-
Walton Casuals
17:00
 
Weymouth
-
Merthyr Town
France: National 2
16:00
 
CA Pontarlier
-
Martigues
16:00
 
Marseille Consolat
-
St. Priest
16:00
 
St. Malo
-
Furiani Agliani
17:00
 
Monaco B
-
Annecy FC
17:00
 
Jura Sud
-
Hyeres
17:00
 
Paris Saint Germain B
-
FC Chartres
17:00
 
ASM Belfort
-
Haguenau
17:00
 
Lens B
-
St Maur Lusitanos
17:30
 
Frejus Saint Raphael
-
Lyon B
19:00
 
Monts Or Azergues
-
Nice B
19:00
 
US Marseille Endoume Catalans
-
RC Grasse
19:00
 
Stade Bordelais
-
Bordeaux B
19:00
 
Trelissac
-
Mont-de-Marsan
19:00
 
Les Herbiers
-
Bergerac Perigord
19:00
 
Romorantin
-
Saint-Etienne B
19:00
 
US Colomiers
-
St-Pryve St Hilaire
19:00
 
Nimes B
-
Moulins Yzeure
19:00
 
Sete
-
Le Puy
19:00
 
Andrezieux
-
Blois
19:00
 
Le Havre B
-
Nantes B
19:00
 
Lorient B
-
CMS Oissel
19:00
 
Poissy
-
AC Boulogne-Billancourt
19:00
 
Stade Briochin
-
Vannes
19:00
 
US Granvillaise
-
Mantes
19:00
 
Sedan
-
Lille B
19:00
 
Sainte Genevieve
-
Fleury Merogis U.S
19:00
 
Creteil
-
Bobigny
19:00
 
Epinal
-
Arras
19:00
 
Aulnoye
-
Croix
21:00
 
CA Bastia
-
Vitre
Germany: Oberliga
14:00
 
FC Anker Wismar
-
Torgelower SV Greif
14:00
 
BW Zorbau
-
Union Sandersdorf
14:30
 
SV Lichtenberg 47
-
TSG Neustrelitz
15:00
 
Arminia Hannover
-
Eintracht Braunschweig II
15:00
 
Meiendorfer SV
-
SV Curslack-Neuengamme
15:00
 
Wurzburger
-
FC Sand
15:00
 
Eintracht Trier
-
TSV Schott Mainz
15:00
 
Koblenz
-
FV Diefflen
15:00
 
Ludwigsfelder FC
-
Askania Bernburg
15:00
 
Hessen Kassel
-
SpVgg Neu Isenburg
15:00
 
Blumenthaler SV
-
Geestemuende
15:00
 
FC Normannia Gmuend
-
Germania Friedrichstal
15:00
 
Reutlingen
-
TSG Backnang
15:00
 
Noettingen
-
TSV Ilshofen
15:00
 
TSV Schilksee
-
SV Todesfelde
15:30
 
Greifswalder SV
-
1. FC Lok Stendal
15:30
 
SC Idar-Oberstein
-
Arminia Ludwigshafen
15:30
 
SV Roechling
-
Kaiserslautern II
15:30
 
Buchonia Flieden
-
Turk Gucu Friedberg
16:00
 
MTV Wolfenbuettel
-
FC Wunstorf
16:00
 
Malchower SV
-
CFC Hertha 06
16:00
 
FC Karbach
-
FSV Jaegersburg
16:00
 
Hertha Wiesbach
-
FV Engers
16:00
 
VfB Dillingen
-
TuS RW Koblenz
16:00
 
FV Bad Vilbel
-
FSC Lohfelden
16:00
 
SC Viktoria 06 Griesheim
-
Huenfelder SV
16:00
 
SV Rot-Weiss Hadamar
-
FC 1931 Eddersheim
16:00
 
TSV Lehnerz
-
FC Ederbergland
16:00
 
OSC Bremerhaven
-
Werder Bremen III
16:00
 
FSV 08 Bissingen
-
SV Linx
16:00
 
SV Oberachern
-
1. CfR Pforzheim
16:00
 
Bahlinger SC
-
Neckarsulmer Sport Union
16:00
 
FC 08 Villingen
-
FV Ravensburg
16:00
 
SV Spielberg
-
Freiberg
16:30
 
Hassia Bingen
-
TSV Emmelshausen
18:00
 
TV Jahn Hiesfeld
-
SpVg Schonnebeck
19:30
 
ASC Dortmund
-
FC Bruenninghausen
Greece: Football League 2
15:00
 
Aetos Orfanou
-
Ethnikos Alexandroupoli
15:00
 
ΑΟ Stylis
-
Fokikos
Italy: Serie C2
15:30
 
Lupa Roma
-
Cassino
16:00
 
Atletico SFF
-
Latte Dolce
Kosovo: Superliga
14:00
 
Ballkani
-
KEK FC
14:00
 
Drenica
-
Ferizaj
14:00
 
Gjilani
-
KF Flamurtari
Scotland: 2. Division
17:00
 
Arbroath
-
Airdrieonians
17:00
 
Brechin
-
Stranraer
17:00
 
East Fife
-
Dumbarton
17:00
 
Forfar
-
Stenhousemuir
17:00
 
Raith Rovers
-
Montrose
Scotland: 3. Division
17:00
 
Annan Athletic
-
Albion Rovers
17:00
 
Berwick
-
Elgin
17:00
 
Edinburgh City
-
Cowdenbeath
17:00
 
Queen's Park
-
Clyde
17:00
 
Stirling Albion
-
Peterhead
Scotland: Highland/Lowland
17:00
 
East Kilbride
-
Edinburgh University
17:00
 
Kelty Hearts
-
Whitehill
17:00
 
Vale of Leithen
-
Stirling University FC
17:00
 
Dalbeattie Star
-
Civil Service Strollers
17:00
 
Cumbernauld Colts
-
Edusport Academy
17:00
 
BSC Glasgow
-
Gretna FC 2008
17:00
 
Brora Rangers
-
Keith
17:00
 
Buckie Thistle
-
Fraserburgh
17:00
 
Deveronvale
-
Fort William
17:00
 
Huntly
-
Clachnacuddin
17:00
 
Inverurie Loco Works
-
Wick Academy
17:00
 
Lossiemouth
-
Cove Rangers
17:00
 
Nairn County
-
Strathspey Thistle
17:00
 
Rothes
-
Formartine Utd
17:00
 
Turriff United
-
Forres Mechanics
Thailand: Second Thailand league
12:45
 
Samut Sakhon FC
-
Lampang FC
13:00
 
Ayutthaya FC
-
BEC Tero Sasana
14:00
 
Siam Navy FC
-
Thai Honda
15:00
 
Sisaket FC
-
JL Chiangmai United FC
Turkey: 2. Lig
12:30
 
Karagumruk
-
Zonguldak Komurspor
12:30
 
Menemen Belediyespor
-
Fethiyespor
12:30
 
Hacettepe Spor Kulubu
-
Sancaktepe Belediyespor
12:30
 
Sariyer
-
Eyupspor
Turkey: Fourth Turkey league
12:30
 
Tepecikspor
-
Ergene Velimese Spor
12:30
 
Sultanbeyli Belediyespor
-
Osmaniyespor
Venezuela: Segunda Division
23:00
Postponed
Madeira Club Lara
-
Urena SC
(-)
23:00
Postponed
Deportivo Zulia
-
Universidad de Los Andes FC
(-)
23:00
Postponed
Atletico El Vigia
-
Titanes
(-)
23:00
Postponed
Yaracuy FC
-
Libertador FC
(-)
23:00
Postponed
Deportivo Petare
-
Yaracuyanos FC
(-)
23:00
Postponed
Atletico Furrial
-
Gran Valencia
(-)
Wales: Cymru Alliance
16:00
Postponed
Ammanford
-
Undy Athletic
(-)
16:00
 
Cwmbran Celtic
-
Goytre AFC
16:00
 
Llantwit Major
-
Ton Pentre
16:00
 
Pontypridd Town
-
Briton Ferry
16:00
 
Port Talbot
-
Haverfordwest