England: Premier League
20:00
Finished
Aston Villa
2 - 0
Everton
(1-0)
Spain: La Liga
19:00
Finished
Granada
0 - 1
Sevilla
(0-0)
21:00
Finished
Levante
2 - 1
Villarreal
(0-1)
Germany: 1. Bundesliga
19:30
Finished
FC Köln
1 - 3
Borussia Dortmund
(1-0)
Copa Sudamericana
01:30
Finished
Corinthians
0 - 0
Fluminense
(0-0)
USA: Major League Soccer
02:40
Finished
Sporting Kansas City
1 - 0
Minnesota United
(0-0)
Portugal: Liga ZON Sagres
19:05
Finished
Vitoria de Setubal
0 - 0
Moreirense
(0-0)
21:15
Finished
Rio Ave
5 - 1
Aves
(2-0)
Turkey: Super Lig
18:30
Finished
Besiktas
3 - 0
Goztepe
(1-0)
Albania: Kategoria Superiore
18:00
Finished
Kukesi
1 - 0
Partizani
(1-0)
Argentina: Torneo Inicial
01:00
Finished
Arsenal Sarandi
0 - 2
San Lorenzo
(0-2)
Argentina: Primera B Nacional
23:05
Finished
Atletico Rafaela
1 - 2
Tigre
(0-1)
Argentina: Primera B Metropolitana
19:30
Finished
Tristan Suarez
1 - 0
CA Fenix
(0-0)
Australia: 2. Division
12:00
Finished
Darwin Olympic
2 - 2
Mindil Padres
(1-2)
Australia: Third australian league
10:30
Finished
White City Woodville
0 - 1
Western Strikers
(0-0)
Australia: Youth 2
10:30
Postponed
Heidelberg United U20
-
South Melbourne FC U20
(-)
Austria: ADEG Erste Liga
18:10
Finished
FC Wacker Innsbruck
2 - 1
Amstetten
(2-0)
18:10
Finished
Ried
1 - 2
Grazer AK
(1-0)
18:10
Finished
SPG Pasching/LASK Juniors
8 - 5
Austria Lustenau
(2-2)
18:10
Finished
Floridsdorfer AC
0 - 0
FC Liefering
(0-0)
18:10
Finished
Austria Wien (A)
2 - 3
SV Lafnitz
(1-0)
18:10
Finished
SV Horn
1 - 4
Vorwaerts Steyr
(0-0)
Austria: Regionalliga
17:30
Finished
FCM Arkadia Traiskirchen
3 - 2
ASV Drassburg
(0-1)
18:00
Finished
Mattersburg (A)
1 - 2
Wiener Neustadt
(0-1)
18:00
Finished
SC Neusiedl am See 1919
1 - 3
SC Mannsdorf
(0-1)
18:00
Finished
Bad Gleichenberg
0 - 3
SV St. Anna
(0-1)
18:00
Finished
SC Gleisdorf
3 - 2
Deutschlandsberger SC
(1-2)
18:00
Finished
Voecklamarkt
1 - 1
Allerheiligen
(0-0)
18:00
Finished
SC Weiz
4 - 1
WSC Hertha
(0-0)
18:00
Finished
Rapid Wien (A)
3 - 0
SC Wiener Viktoria
(1-0)
18:00
Finished
FC Wels
0 - 0
Sturm Graz (A)
(0-0)
18:00
Finished
SK Bischofshofen
0 - 3
USK Anif
(0-2)
18:30
Finished
Wiener SK
3 - 1
ASK-BSC Bruck/Leitha
(1-0)
18:30
Finished
Admira Moedling (A)
2 - 1
Karabakh Wien
(0-0)
18:30
Finished
Kufstein
2 - 2
Telfs
(1-1)
18:30
Finished
FC Zirl
1 - 1
Reichenau
(0-0)
19:00
Finished
Schwaz
4 - 0
FC Kitzbuehel
(0-0)
Belarus: Premier Division
16:00
Finished
Isloch
0 - 1
FK Slutsk
(0-0)
17:45
Finished
Dnepr Mogilev
1 - 0
FC Minsk
(0-0)
Belgium: Jupiler League
19:30
Finished
Genk
1 - 0
Anderlecht
(0-0)
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Bragantino
1 - 1
Coritiba
(1-0)
23:15
Finished
Atletico GO
0 - 0
Brasil
(0-0)
Bulgaria: A Grupa
16:00
Finished
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
2 - 1
Beroe
(1-1)
18:30
Finished
Arda Kardzhali
0 - 0
Cherno More Varna
(0-0)
Chile: Primera Division
00:30
Finished
Union Espanola
0 - 1
O'Higgins
(0-0)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Santa Fe
1 - 2
America de Cali
(0-0)
Croatia: 2. Division
16:30
Finished
NK Hrvatski Dragovoljac
2 - 2
Medimurje
(1-2)
16:30
Finished
NK Sesvete
1 - 1
Solin
(1-1)
Cyprus: 1. Division
17:00
Finished
Nea Salamis
1 - 2
Pafos FC
(0-1)
Czech Republic: Het league
17:00
Finished
Banik Ostrava
3 - 0
Slovacko
(2-0)
17:00
Finished
Sigma Olomouc
2 - 0
Teplice
(1-0)
Czech Republic: Druha League
17:00
Finished
Jihlava
3 - 2
SK Lisen
(1-0)
17:00
Finished
Hradec Kralove
2 - 0
MFK Chrudim
(2-0)
18:00
Finished
Brno
1 - 0
Vitkovice
(1-0)
Denmark: Superliga
18:00
Finished
Hobro
0 - 0
OB
(0-0)
Estonia: Meistriliiga
16:45
Finished
FC Kuressaare
0 - 1
Tammeka
(0-1)
Estonia: Esiliiga
16:30
Finished
FC Kohtla-Jaerve
0 - 2
TJK Legion
(0-1)
16:30
Finished
Rakvere JK Tarvas
1 - 4
FC Elva
(1-2)
16:30
Finished
Flora Tallinn U21
0 - 3
Parnu JK Vaprus
(0-1)
Finland: Ykkonen
16:30
Finished
Haka
5 - 0
FC KTP
(2-0)
France: Ligue 2
19:00
Finished
Sochaux
3 - 0
Nancy
(1-0)
19:00
Finished
Le Mans
1 - 2
Lorient
(0-2)
19:00
Finished
Chambly
0 - 0
Chateauroux
(0-0)
19:00
Finished
Rodez
3 - 3
Orleans
(1-1)
19:00
Finished
AC Ajaccio
1 - 0
Paris FC
(0-0)
19:00
Finished
Clermont Foot
1 - 1
Auxerre
(1-0)
19:00
Finished
Le Havre
3 - 1
Grenoble
(2-1)
19:00
Finished
Niort
1 - 1
Caen
(0-1)
France: National
19:00
Finished
Le Puy
1 - 1
Avranches
(0-1)
19:00
Finished
Lyon la Duchere
2 - 1
Laval
(0-0)
19:00
Finished
Quevilly
0 - 2
Villefranche Beaujolais
(0-0)
19:00
Finished
Red Star
1 - 2
Dunkerque
(1-1)
19:00
Finished
Toulon Var
2 - 2
Bourg en Bresse Peronnas
(1-0)
19:00
Finished
Cholet
1 - 0
Creteil
(0-0)
19:00
Finished
GFC Ajaccio
0 - 0
CA Bastia
(0-0)
19:00
Finished
Boulogne
2 - 1
Concarneau
(1-0)
19:00
Finished
AS Beziers
0 - 1
Pau
(0-0)
Georgia: Umaglesi Liga
14:00
Finished
Sioni Bolnisi
0 - 4
Dinamo Batumi
(0-0)
Georgia: Pirveli Liga
14:00
Finished
FC Shukura Kobuleti
0 - 1
FC Zugdidi
(0-0)
Germany: 2. Bundesliga
17:30
Finished
Darmstadt
0 - 0
Dynamo Dresden
(0-0)
17:30
Finished
Erzgebirge Aue
0 - 0
VfB Stuttgart
(0-0)
Germany: 3. Liga
18:00
Finished
Ingolstadt
2 - 2
Hansa Rostock
(1-0)
Germany: Regionalliga
17:15
Finished
SpVgg Bayreuth
3 - 0
1860 Rosenheim
(2-0)
17:15
Finished
Heider SV
1 - 2
SV Drochtersen/Assel
(0-1)
17:15
Finished
ETSV Weiche Flensburg
2 - 0
Hamburger SV II
(1-0)
17:45
Finished
TuS Haltern
2 - 2
Borussia Dortmund II
(0-0)
18:00
Finished
SV Heimstetten
1 - 3
SV Schalding-Heining
(1-1)
18:00
Finished
SC Verl
3 - 1
Bonner SC
(3-0)
18:00
Finished
Lokomotive Leipzig
2 - 0
Optik Rathenow
(0-0)
18:00
Finished
Hertha Berlin II
1 - 0
Berliner AK 07
(0-0)
18:30
Finished
Wuppertal
0 - 1
FC Koeln II
(0-1)
18:30
Finished
RW Essen
2 - 0
Wattenscheid
(1-0)
18:30
Finished
Energie Cottbus
1 - 4
VfB Auerbach
(1-2)
Gibraltar: Premier League
19:30
Finished
Bruno's Magpies
2 - 0
Lions Gibraltar
(0-0)
Iceland: 1. Deild
19:00
Finished
Vikingur Olafsvik
4 - 1
Fjolnir
(3-0)
20:15
Finished
Grotta
3 - 1
Fram Reykjavik
(1-0)
21:00
Finished
Throttur Reykjavík
1 - 3
Keflavik
(0-3)
Indonesia: Liga 1
09:30
Finished
Barito Putera
0 - 4
Persipura Jayapura
(0-1)
12:30
Finished
PSS Sleman
3 - 2
PSM Makassar
(0-2)
Iran: 1. Division
14:30
Finished
Machine Sazi FC
1 - 0
Esteghlal
(0-0)
15:40
Finished
Paykan
0 - 2
Padideh FC
(0-2)
16:45
Finished
Foolad Khuzestan
0 - 1
Sanat Naft Abadan
(0-0)
Ireland: FAI Cup
19:45
Finished
UCD
3 - 1
St. Patrick's Athletic
(2-0)
19:45
Finished after overttime
Derry City
2 - 3
Dundalk
(0-1)
19:45
Finished
Galway United FC
1 - 0
Cork City
(1-0)
19:45
After penalty
Bohemian FC
1 - 1
Longford Town
pen 5-4
(0-0)
20:00
Finished
Shamrock Rovers
4 - 0
Drogheda United
(0-0)
Italy: Serie B
20:00
Finished
Pisa
0 - 0
Benevento
(0-0)
Japan: J. League
11:00
Finished
Kashima Antlers
2 - 2
Gamba Osaka
(1-1)
11:35
Finished
Sagan Tosu
1 - 6
Vissel Kobe
(0-3)
11:35
Finished
Urawa Red Diamonds
1 - 2
Matsumoto Yamaga
(1-0)
Lithuania: A Lyga
16:00
Finished
FK Panevezys
4 - 2
Traku FK
(1-1)
18:00
Postponed
Zalgiris Vilnius
-
Suduva
(-)
Lithuania: 1. Division
16:00
Finished
Siauliai
3 - 1
Lietava Jonava
(1-0)
16:00
Finished
Minija Kretinga
2 - 0
Nevezis
(1-0)
17:00
Finished
FK Atmosfera
0 - 5
FC Kupiskis
(0-2)
Malta: Premier League
17:30
Finished
Sirens FC
1 - 1
Senglea Athletic
(1-0)
17:30
Finished
Gzira United
0 - 0
Hamrun Spartans
(0-0)
19:30
Finished
Birkirkara
0 - 1
Floriana
(0-1)
19:45
Finished
Valletta
2 - 3
Santa Lucia F.C.
(1-3)
Mexico: Liga MX
01:00
Finished
Veracruz
1 - 2
San Luis
(1-1)
Mexico: Ascenso MX
02:30
Finished
Leones Negros
1 - 3
Club Zacatepec
(1-0)
00:00
Finished
Atlante
2 - 2
U.A. Estado de Mexico
(1-1)
01:00
Finished
Mineros de Zacatecas
0 - 1
Celaya
(0-0)
Netherlands: Jupiler League
19:00
 
FC Dordrecht
-
Jong Ajax
19:00
Finished
FC Dordrecht
2 - 5
Jong Ajax
(2-3)
19:00
 
NAC Breda
-
Cambuur
19:00
Finished
NAC Breda
1 - 0
Cambuur
(0-0)
19:00
 
Go Ahead Eagles
-
Jong FC Utrecht
19:00
Finished
Go Ahead Eagles
4 - 0
Jong FC Utrecht
(2-0)
19:00
 
FC Den Bosch
-
FC Eindhoven
19:00
Finished
FC Den Bosch
1 - 1
FC Eindhoven
(0-0)
19:00
 
FC Oss
-
Jong AZ Alkmaar
19:00
Finished
FC Oss
1 - 2
Jong AZ Alkmaar
(0-2)
19:00
Finished
De Graafschap
3 - 0
FC Volendam
(1-0)
19:00
Finished
Roda
1 - 2
NEC Nijmegen
(0-1)
19:00
 
Telstar
-
Excelsior
19:00
Finished
Telstar
3 - 0
Excelsior
(1-0)
19:00
 
Helmond Sport
-
Almere City FC
19:00
Finished
Helmond Sport
1 - 1
Almere City FC
(0-1)
Paraguay: Division Profesional
00:00
Finished
Club River Plate
1 - 1
Luqueno
(1-0)
Peru: Segunda Division
21:30
Finished
Comerciantes Unidos
3 - 1
Alianza Atletico
(1-1)
Poland: Ekstraklasa
19:30
Finished
Jagiellonia Bialystok
3 - 2
Wisla Krakow
(2-1)
Portugal: Segunda Liga
19:00
Finished
Benfica B
2 - 1
Oliveirense
(0-0)
Qatar: Stars League
15:20
Finished
Al-Arabi
3 - 1
Al-Ahli
(1-1)
17:30
Finished
Al-Rayyan
2 - 2
Umm Salal
(2-1)
Romania: Liga I
16:00
Finished
CSMS Iasi
2 - 2
Chindia Targoviste
(2-1)
19:00
Finished
CS Universitatea Craiova
1 - 0
Astra Giurgiu
(0-0)
Saudi Arabia: 1. Division
17:00
Finished
Al Hilal
4 - 2
Abha
(2-1)
17:10
Finished
Al-Taawon
1 - 1
Al Hazm
(1-1)
18:50
Finished
Al Ittihad
3 - 1
Al-Raed
(1-1)
Scotland: 1. Division
19:05
Finished
Greenock Morton
3 - 2
Partick Thistle
(0-2)
Serbia: Prva Liga
19:00
Finished
Kolubara
3 - 1
Novi Pazar
(2-0)
Vietnam: V-league
11:00
Finished
QNK Quang Nam
4 - 2
Khanh Hoa Nha Trang
(2-2)
Wales: Premier Division
19:45
Finished
Penybont
1 - 3
Cardif Met University
(0-1)
19:45
Finished
Bala Town
3 - 1
TNS
(0-1)
19:45
Finished
Barry Town
3 - 1
Aberystwyth
(2-0)
19:45
Finished
Caernarfon
0 - 0
Connah's Quay
(0-0)
19:45
Finished
Cefn Druids AFC
3 - 1
Airbus UK Broughton
(2-1)
20:00
Finished
Carmarthen
1 - 2
Newtown
(1-1)
Slovakia: Fortuna league
18:00
Finished
FK Senica
1 - 3
Zlate Moravce
(1-1)
Slovakia: 1. Division
18:00
Finished
Podbrezova
0 - 2
Dukla Banska Bystrica
(0-1)
South Africa: NFD Championship
14:00
Finished
Cape Umoya United
1 - 0
Maccabi FC
(0-0)
South Korea: K League 1
11:30
Finished
Gyeongnam FC
2 - 0
Suwon Bluewings
(2-0)
Spain: Liga Adelante
21:00
Finished
Albacete
1 - 0
Girona
(0-0)
Switzerland: Challenge League
19:00
Finished
Grasshopper
2 - 2
Winterthur
(0-1)
Turkey: 1. Lig
18:00
Finished
Boluspor
0 - 0
Adana Demirspor
(0-0)
Ukraine: 1. Division
14:00
Finished
FC Hirnyk-Sport
1 - 1
Inhulets Petrove
(0-1)
15:00
Finished
FC Minaj
3 - 1
FC Kremin Kremenchuk
(1-0)
15:00
Finished
Ahrobiznes Volochysk
1 - 0
Rukh Vynnyky
(0-0)
16:00
Finished
Metalurg Zaporizhia
1 - 4
Metalist 1925
(1-2)
16:30
Finished
FC Prykarpattia 1981
1 - 1
MFK Mykolaiv
(1-1)
Argentina: Four argentinian league
19:30
Finished
El Porvenir
0 - 1
Laferrere
(0-0)
19:30
Finished
Leandro N. Alem
5 - 0
Deportivo Merlo
(4-0)
19:30
Finished
Sportivo Italiano
0 - 1
San Martin Burzaco
(0-0)
USA: NASL
00:00
Finished
Pittsburgh Riverhounds
1 - 0
Loudoun United
(1-0)
Venezuela: Primera Division
21:00
Finished
Aragua FC
1 - 1
Monagas SC
(0-1)
Denmark: Danmarksserien
17:00
Finished
Taarnby FF
1 - 0
Herlev
(-)
17:30
Finished
Marienlyst
0 - 0
Tarup/Paarup
(0-0)
17:30
Finished
Kolding B
1 - 1
Hedensted
(-)
17:30
Finished
Taastrup FC
1 - 2
Fremad Valby
(1-2)
17:45
Finished
Odder IGF
3 - 3
Varde
(0-2)
18:00
Finished
AB Taarnby
0 - 1
Frederikssund IK
(-)
18:00
Finished
Silkeborg KFUM
3 - 0
Saeby IF Skjold
(-)
England: Premier Reserve League
12:00
Finished
Tottenham U21
1 - 2
Derby U23
(0-2)
13:00
Finished
Middlesbrough U21
3 - 2
Swansea U23
(2-0)
19:00
Finished
Arsenal U21
2 - 2
Everton U23
(2-1)
19:00
Finished
Blackburn U23
1 - 2
Wolverhampton U21
(0-0)
19:00
Finished
Leicester U21
0 - 3
Brighton & Hove Albion U21
(0-1)
19:00
Finished
Manchester City U21
2 - 2
Chelsea U21
(1-0)
19:00
Finished
Newcastle U21
0 - 4
Manchester United U21
(0-2)
19:00
Finished
West Bromwich Albion U21
6 - 0
Sunderland U23
(4-0)
19:00
Finished
West Ham U21
3 - 0
Reading U23
(2-0)
Finland: Veikkausliga
16:30
Finished
HIFK
2 - 2
Ilves
(1-1)
Finland: Kakkonen
16:30
Finished
SalPa
2 - 0
Pallo-Iirot
(1-0)
16:30
Finished
FC Jazz
2 - 4
Honka (A)
(1-1)
Germany: Oberliga
17:00
Finished
FC Pipinsried
5 - 0
TSV Kottern
(0-0)
17:00
Finished
TSV Schwabmuenchen
1 - 1
Ingolstadt II
(0-1)
17:00
Finished
Hansa Rostock II
2 - 4
Tennis Borussia
(2-2)
17:30
Finished
Eintracht Bamberg
2 - 1
FC Sand
(0-1)
17:30
Finished
SpVgg Bayern Hof
0 - 2
SC Eltersdorf
(0-1)
17:30
Finished
TuS Schwachhausen
3 - 1
Bremer SV
(0-0)
18:00
Finished
SV Curslack-Neuengamme
2 - 5
TuS Dassendorf
(0-0)
18:00
Finished
SC Waldgirmes
4 - 2
FSV Fernwald
(1-2)
18:00
Finished
Hertha Wiesbach
1 - 4
FV Diefflen
(1-1)
18:00
Finished
Union Sandersdorf
1 - 1
FC Eilenburg
(1-1)
18:00
Finished
Stuttgarter Kickers
1 - 0
SV Sandhausen ll
(0-0)
18:30
Finished
TSV Landsberg
4 - 0
TSV 1880 Wasserburg
(3-0)
18:30
Finished
HSV Barmbek-Uhlenhorst
3 - 1
FC Suederelbe
(1-0)
18:30
Finished
Hassia Bingen
1 - 2
Eisbachtaler Sportfreunde
(1-1)
18:30
Finished
TuS Mechtersheim
1 - 3
TSV Schott Mainz
(0-1)
18:30
Finished
SC Borgfeld
0 - 4
SG Aumund-Vegesack
(0-0)
18:30
Finished
SV Breinig
2 - 2
SV Eilendorf
(1-1)
19:00
Finished
Hamburger SV III
4 - 1
TuS Osdorf
(3-0)
19:00
Finished
FV Bad Vilbel
4 - 0
TUS Dietkirchen
(0-0)
Kosovo: Superliga
16:00
Finished
Drenica
3 - 0
Llapi
(0-0)
Norway: 3. Division Avdeling 1
18:15
Finished
Floeya
4 - 1
Skjervoey
(1-0)
Russia: Russian third league
11:00
Finished
Ural II
3 - 3
Tyumen
(1-1)
14:00
Finished
Rodina
4 - 2
Torpedo Vladimir
(2-1)
14:00
Finished
FC Chelyabinsk
2 - 2
Volga Ulyanovsk
(0-0)
14:00
Finished
Zvezda Perm
3 - 1
FC Ufa II
(2-0)
14:00
Finished
Lada SOK
2 - 1
Lada Togliati
(0-1)
14:00
Finished
NoSta
1 - 1
Zenit Izhevsk
(0-1)
15:00
Finished
Pskov 747
1 - 1
Zenit St. Petersburg 2
(0-1)
15:00
Finished
Olimp Khimki
3 - 0
FC Dolgoprudny
(1-0)
16:00
Finished
Zorky Krasnogorsk
4 - 0
Kvant Obninsk
(3-0)
16:00
Finished
Sokol Saratov
4 - 0
FC Rotor Volgograd II
(2-0)
16:00
Finished
Dinamo Briansk
1 - 0
Khimki 2
(0-0)
16:30
Finished
Luki-Energiya
2 - 0
Zvezda Saint Petersburg
(2-0)
17:00
Finished
Saturn Ramenskoye
1 - 1
Metalurg Lypetsk
(0-0)
17:00
Finished
SKA Rostov
1 - 3
Dinamo Stavropol
(1-1)
19:00
Finished
Lokomotiv Moscow 2
1 - 1
Znamya
(0-0)
Scotland: Highland/Lowland
19:45
Finished
Cumbernauld Colts
0 - 2
Bonnyrigg Rose Athletic
(0-2)
South Korea: National League
09:00
Finished
Daejeon Korail
3 - 2
Cheonan City
(1-1)
11:00
Finished
Gangneung City
3 - 0
Changwon City
(1-0)
11:00
Finished
Mokpo City
1 - 2
Busan Transport Corp
(0-0)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
18:15
Finished
Hittarps IK
4 - 4
Stafsinge IF
(0-2)
Switzerland: Erste Liga Classic
19:00
Finished
FC Schoetz
0 - 0
Baden
(0-0)
Uruguay: Segunda Division
23:00
Finished
Atenas
3 - 0
Bella Vista
(2-0)
USA: USL Pro League
21:00
Finished
Toronto FC II
0 - 0
Greenville Triumph SC
(0-0)
Venezuela: Segunda Division
20:30
 
Universidad Central
-
Ciudad Vinotinto
Wales: Cymru Alliance
18:30
Finished
Corwen
1 - 6
Prestatyn Town FC
(1-3)
19:30
Finished
Cwmamman United
2 - 1
Cwmbran Celtic
(0-1)
19:30
Finished
Briton Ferry
2 - 2
Ammanford
(2-1)
19:30
Finished
Taffs Well
1 - 3
Swansea University
(0-2)
19:45
Finished
Colwyn Bay
0 - 1
Flint Town United
(0-1)