England: Premier League
12:30
 
West Ham
-
Manchester City
15:00
 
Fulham
-
Crystal Palace
17:30
 
Manchester United
-
Chelsea
20:00
 
Liverpool
-
Sheffield United
Spain: La Liga
15:00
 
Barcelona
-
Real Madrid
17:30
 
Osasuna
-
Athletic Bilbao
17:30
 
Sevilla
-
Eibar
20:00
 
Atletico Madrid
-
Real Betis
Germany: 1. Bundesliga
14:30
 
Bayern Munich
-
Eintracht Frankfurt
14:30
 
RasenBallsport Leipzig
-
Hertha Berlin
14:30
 
Union Berlin
-
Freiburg
14:30
 
FSV Mainz
-
Borussia Moenchengladbach
17:30
 
Borussia Dortmund
-
Schalke 04
Italy: Serie A
14:00
 
Atalanta
-
Sampdoria
17:00
 
Genoa
-
Inter
19:45
 
Lazio
-
Bologna
France: Ligue 1
16:00
 
Lorient
-
Marseille
20:00
 
PSG
-
Dijon
England: Championship
12:30
 
Watford
-
Bournemouth
15:00
 
Coventry
-
Blackburn
15:00
 
Huddersfield
-
Preston
15:00
 
Stoke
-
Brentford
15:00
 
Sheffield Wednesday
-
Luton
15:00
 
Reading
-
Rotherham
15:00
 
Queens Park Rangers
-
Birmingham
15:00
 
Norwich
-
Wycombe
15:00
 
Millwall
-
Barnsley
15:00
 
Cardiff
-
Middlesbrough
15:00
 
Bristol City
-
Swansea
England: FA Cup
15:00
 
Darlington 1883
-
Cambridge City
15:00
 
Stafford Rangers
-
Skelmersdale United
15:00
 
Banbury United
-
Bury Town
15:00
 
South Shields
-
Halifax
15:00
 
FC United of Manchester
-
Guiseley
15:00
 
Brackley Town
-
Marske United
15:00
 
Stockport
-
Chesterfield
15:00
 
Chester
-
Marine
15:00
 
Maidenhead United
-
Cray Valley Paper Mills
15:00
 
Canvey
-
Cray Wanderers
15:00
 
Wealdstone
-
Hayes & Yeading United
15:00
 
Sutton United
-
Bromley
15:00
 
Tonbridge Angels
-
Taunton Town
15:00
 
Hemel Hempstead
-
Hampton & Richmond
15:00
 
Aldershot
-
Woking
15:00
 
Maldon & Tiptree
-
Haringey Borough
15:00
 
Dag and Red
-
Hartley Wintney
15:00
 
Leiston
-
Barnet
15:00
 
Weymouth
-
Oxford City
15:00
 
Eastbourne Borough
-
Dulwich Hamlet
15:00
 
Eastleigh
-
Weston Super Mare
15:00
 
Sholing
-
Torquay
15:00
 
Bath City
-
Havant and Waterlooville
15:00
 
Boreham Wood
-
Wimborne Town
15:00
 
Yeovil
-
Dover
15:00
 
Concord Rangers
-
Chippenham Town
15:00
 
Solihull Moors
-
Wrexham
15:00
 
Ilkeston FC
-
Hartlepool
15:00
 
King's Lynn Town
-
Notts Co.
Friendlies
14:00
 
South Sudan
-
Zambia
CAF Champions League
20:00
 
El Zamalek
-
Raja Casablanca
Russia: Premier League
12:00
 
Dinamo Moscow
-
FC Sochi
14:30
 
Zenit St. Petersburg
-
Rubin Kazan
17:00
 
FC Krasnodar
-
Spartak Moscow
17:00
 
Lokomotiv Moscow
-
FC Rotor Volgograd
USA: Major League Soccer
01:30
 
Nashville SC
-
New England Rev.
20:30
 
Seattle Sounders FC
-
Portland Timbers
20:30
 
Inter Miami CF
-
Orlando City
21:00
 
Atlanta United
-
DC United
00:30
 
Chicago Fire
-
New York Red Bulls
00:30
 
Philadelphia Union
-
Toronto FC
00:30
 
New York City FC
-
Impact De Montreal
00:30
 
FC Cincinnati
-
Minnesota United
Netherlands: Eredivisie
15:30
 
VVV-Venlo
-
Ajax
17:45
 
FC Utrecht
-
Twente
19:00
 
PEC Zwolle
-
Willem II
20:00
 
SC Heerenveen
-
FC Emmen
EURO U-17 qualification
13:00
Postponed
Slovakia U17
-
Estonia U17
(-)
13:00
Postponed
Ireland U17
-
N.Ireland U17
(-)
Portugal: Liga ZON Sagres
15:30
 
Nacional
-
Pacos de Ferreira
18:00
 
Santa Clara
-
Sporting CP
20:30
 
FC Porto
-
Gil Vicente
Turkey: Super Lig
11:30
 
Ankaragucu
-
Hatayspor
14:00
 
Gaziantep BB
-
Konyaspor
17:00
 
Istanbul Basaksehir
-
Antalyaspor
17:00
 
Erzurum BB
-
Galatasaray
Armenia: Premier League
16:00
 
Pyunik
-
Artsakh
Armenia: 1. Division
12:30
 
Shirak II
-
BKMA
12:30
 
Ararat Armenia II
-
Ararat II
12:30
 
Noravank
-
Alashkert FC II
14:00
 
Pyunik II
-
Lernayin A.
Australia: 2. Division
04:00
 
South Hobart
-
Riverside Olympic
04:30
 
Glenorchy Knights
-
Devonport City
05:00
 
Croydon Kings
-
Campbelltown City
05:30
 
Adelaide City
-
North Eastern Metro Stars
05:30
 
Cumberland United
-
Adelaide Comets
05:30
 
Modbury Jets
-
Adelaide United Youth
06:30
 
Clarence United
-
Launceston City
06:30
 
Kingborough Lions
-
Olympia FC Warriors
07:00
 
Edgeworth Eagles
-
Broadmeadow Magic
09:30
 
Brisbane Strikers
-
Redlands United
10:00
 
Eastern Suburbs
-
Gold Coast Knights
10:00
 
Lions FC
-
Brisbane City
Australia: Third australian league
05:30
 
Adelaide Victory
-
West Torrens Birkalla
05:30
 
West Adelaide
-
Playford City Patriots
05:30
 
Sturt Lions
-
South Adelaide
05:30
 
Seaford Rangers
-
Fulham United FC
05:30
 
Adelaide Hills
-
White City Woodville
07:00
 
Albany Creek
-
Taringa Rovers
07:30
 
Rochedale Rovers
-
Logan Lightning
07:30
 
Southside Eagles
-
Holland Park Hawks
08:00
 
Bayside United
-
Brisbane Knights
09:00
 
SWQ Thunder
-
Wolves FC
09:00
 
St George Willawong FC
-
Grange Thistle
09:00
 
The Gap
-
Acacia Ridge FC
09:00
 
Caboolture FC
-
North Star FC
09:30
 
Souths United
-
Sunshine Coast
10:00
 
Mitchelton
-
Ipswich Knights
Australia: Youth 2
07:00
 
Eastern Suburbs U20
-
Gold Coast Knights U20
07:00
 
Lions FC U20
-
Brisbane City U20
Austria: tipp3-Bundesliga
16:00
 
Austria Wien
-
Salzburg
16:00
 
Ried
-
Sturm Graz
16:00
 
Altach
-
Admira Moedling
Austria: Regionalliga
13:00
 
Reichenau
-
SC Imst
14:30
 
SV Stripfing
-
Karabakh Wien
14:30
 
FC Lauterach
-
FC Wolfurt
15:00
 
SC Wiener Viktoria
-
ASV Drassburg
15:00
 
Dornbirner SV
-
Roefix Roethis
15:00
 
Hohenems
-
Rotenberg
15:00
 
Rankweil
-
SC Bregenz
Azerbaijan: Premier League
11:00
 
FK Qabala
-
Sabail
13:00
 
Keshla
-
FK Neftchi
Belarus: Premier Division
12:30
 
FK Gorodeya
-
Smolevichy
14:30
 
BATE Borisov
-
FK Vitebsk
16:30
 
Dinamo Minsk
-
Belshina Bobruisk
Belarus: 1. Division
13:00
 
FC Smorgon
-
Gomel
13:30
 
FC Oshmyany
-
Khimik Svetlogorsk
Belgium: Jupiler League
15:15
 
Eupen
-
KV Mechelen
17:30
 
Cercle Bruges
-
Royal Excel Mouscron
19:45
 
Oud-Heverlee
-
Club Bruges
Belgium: EXQI league
19:45
 
RWDM Brussels FC
-
Oosterzonen
Bosnia-Herzegovina: Premier League
13:30
 
Olimpik Sarajevo
-
Zrinjski Mostar
13:30
 
FK Sloga Simin Han
-
Siroki Brijeg
16:00
 
FK Velez Mostar
-
Zeljeznicar
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
13:30
 
NK Bratstvo
-
Radnik Hadzici
13:30
 
Buducnost
-
Capljina
13:30
 
FK Zvijezda
-
Igman Konjic
13:30
 
Orasje
-
13:30
 
Jedinstvo Bihac
-
Posusje
13:30
 
Slaven Zivinice
-
Travnik
13:30
 
FK Zvijezda 09
-
13:30
 
Sloboda Novi Grad
-
FK Podrinje
13:30
 
Sutjeska
-
13:30
 
FK Modrica
-
FK Leotar
13:30
 
Zeljeznicar Banja Luka
-
Ljubic Prnjavor
13:30
 
Drina Zvornik
-
Tekstilac Derventa
13:30
 
Rudar Prijedor
-
Kozara
13:30
 
Slavija Sarajevo
-
Sloga Doboj
Brazil: Serie A
21:00
 
Bragantino
-
Goias
23:00
 
Ceara
-
Coritiba
Brazil: Serie B
01:30
 
Chapecoense AF
-
Operario Ferroviario
20:00
 
CRB
-
Ponte Preta
22:30
 
Sampaio Correa
-
Cuiaba
Brazil: Serie C
21:00
 
Treze
-
Paysandu
21:00
 
Manaus FC
-
EC Jacuipense
23:00
 
Remo
-
Imperatriz
Bulgaria: A Grupa
15:45
 
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
-
Lokomotiv Plovdiv
18:15
 
Levski Sofia
-
Cherno More Varna
China: League
07:30
 
Suzhou Dongwu
-
Nei Mongol Zhongyou FC
08:00
 
Changchun Yatai
-
Meizhou Hakka
08:00
 
Xinjiang Tianshan
-
Sichuan Jiuniu
11:00
 
Heilongjiang Lava Spring FC
-
Nantong Zhiyun FC
12:35
 
Hangzhou Greentown
-
Zhenjiang Huasa
12:35
 
Shenyang Urban FC
-
Guizhou Hengfeng Zhicheng
Colombia: Liga Postobon
22:00
 
Once Caldas
-
CD Jaguares
00:05
 
Tolima
-
La Equidad
Colombia: Torneo Aguila
01:40
 
Barranquilla FC
-
Union Magdalena
20:00
 
Fortaleza FC
-
Real Santander
21:00
 
Valledupar
-
Llaneros FC
21:00
 
Atletico FC
-
Deportes Quindio
Costa Rica: Primera Division
21:00
 
Grecia
-
Club Sport Herediano
00:00
 
Santos de Guapiles
-
Guadalupe FC
Costa Rica: Liga de Ascenso
21:00
 
Juventud Escazucena
-
Cariari
21:00
 
Santa Ana
-
Municipal San Ramon
21:00
 
AD Cofutpa
-
Deportiva Carmelita
21:00
 
Guanacasteca
-
AD Municipal Liberia
21:00
 
Universidad de Costa Rica
-
Puntarenas FC
21:00
 
Puerto Golfito
-
Turrialba
21:00
 
AD Aserri
-
CS Uruguay
21:00
 
Futbol Consultants Moravia
-
Barrio Mexico
Croatia: 2. Division
14:00
 
Rudes
-
Cibalia
14:00
 
Solin
-
Dubrava Zagreb
14:00
 
Hajduk Split B
-
NK Hrvatski Dragovoljac
14:00
 
Opatija
-
NK Dugopolje
14:00
 
NK Kustosija
-
Medimurje
Cyprus: 1. Division
14:00
 
Apollon Limassol
-
Nea Salamis
16:30
 
Ermis Aradippou
-
AEK Larnaca
Cyprus: 2. Division
12:30
 
ASIL Lysi
-
PAEEK
12:30
 
Omonia Aradippou
-
Anagennisi Deryneia
12:30
 
AEZ Zakakiou
-
Akritas Chlorakas
12:30
 
Achyronas Liopetriou
-
PO Xylotympou 2006
12:30
 
E.N.TH.O.I. Lakatamias
-
Aris Limassol
12:30
 
Kouris Erimis
-
Onisilos Sotira
12:30
 
Omonoia Psevda
-
Othellos Athienou
Czech Republic: Het league
13:30
Postponed
Banik Ostrava
-
Slovacko
(-)
13:30
Postponed
Sigma Olomouc
-
Karvina
(-)
13:30
Postponed
Mlada Boleslav
-
Pardubice
(-)
16:00
Postponed
Zlin
-
Viktoria Plzen
(-)
Czech Republic: Druha League
13:30
Postponed
FK Slavoj Vysehrad
-
Trinec
(-)
13:30
Postponed
MFK Chrudim
-
SK Prostejov
(-)
Denmark: Superliga
17:00
 
Brøndby IF
-
FC Midtjylland
Denmark: 1. Division
09:00
 
Oesterbro IF
-
Ballerup-Skovlunde
10:00
 
IF Lyseng
-
Fortuna Hjoerring II
11:00
 
Naesby BK
-
Sundby
13:00
 
Varde
-
Romalt IF
13:00
 
B93/HIK/Ryparken
-
Herlufsholm
15:30
 
Odense Q
-
JAI Aarhus
Denmark: U17 League
12:00
 
Broendby U17
-
Lyngby U17
13:15
 
Randers Freja U17
-
Esbjerg U17
13:45
 
SoenderjyskE U17
-
AC Horsens U17
14:00
 
Vejle U17
-
FC Koebenhavn U17
14:15
 
AaB U17
-
FC Nordsjaelland U17
14:30
 
Silkeborg U17
-
FC Midtjylland U17
15:30
 
AGF U17
-
OB U17
Denmark: U19 League
11:00
 
Randers Freja U19
-
Esbjerg U19
11:30
 
SoenderjyskE U19
-
AC Horsens U19
11:30
 
Vejle U19
-
FC Koebenhavn U19
12:00
 
Silkeborg U19
-
FC Midtjylland U19
12:00
 
Broendby U19
-
Lyngby U19
12:00
 
AaB U19
-
FC Nordsjaelland U19
13:00
 
AGF U19
-
OB U19
DR Congo: Super League
13:30
 
JSK
-
AC Rangers
15:30
 
Renaissance
-
J.S. Bazano
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
 
Universidad Catolica
-
Deportivo Cuenca
21:30
 
Emelec
-
CSD Macara
00:00
 
Tecnico Universitario
-
Delfin
El Salvador: Primera Division
22:30
 
CD Sonsonate
-
Isidro Metapan
England: League 1
13:00
 
Gillingham
-
Fleetwood
15:00
 
Accrington
-
Bristol Rovers
15:00
 
Blackpool
-
Milton Keynes Dons
15:00
 
Wigan
-
Plymouth
15:00
 
Sunderland
-
Portsmouth
15:00
 
Shrewsbury
-
Rochdale
15:00
 
Oxford
-
Swindon
15:00
 
Northampton
-
Charlton
15:00
 
Lincoln
-
Ipswich
15:00
 
Hull
-
Peterborough
15:00
 
Doncaster
-
Crewe
15:00
 
Burton
-
AFC Wimbledon
England: League 2
13:00
 
Exeter
-
Scunthorpe
15:00
 
Morecambe
-
Forest Green
15:00
 
Grimsby
-
Carlisle
15:00
 
Colchester
-
Harrogate
15:00
 
Cheltenham
-
Mansfield
15:00
 
Cambridge U
-
Bolton
15:00
 
Barrow
-
Walsall
15:00
 
Oldham
-
Port Vale
15:00
 
Salford City
-
Crawley
15:00
 
Stevenage
-
Leyton Orient
15:00
 
Tranmere
-
Southend
15:00
 
Bradford
-
Newport
Estonia: Meistriliiga
11:00
 
Tulevik Viljandi
-
Tammeka
13:00
 
TJK Legion
-
Talinna Kalev
Estonia: Esiliiga
11:00
 
Nomme United
-
Flora Tallinn U21
North Macedonia: Prva Liga
13:30
 
Shkupi Skopje
-
FK Sileks
North Macedonia: Vtora Liga
13:30
 
FK Sloga 1934 Vinica
-
Pobeda
13:30
 
Kozhuf Gevgjelija
-
FK Pehchevo
13:30
 
FK Bregalnica Stip
-
FK Rosoman 83
13:30
 
GFK Tikves Kavadarci
-
FK Sasa
13:30
 
Osogovo
-
Plachkovica
13:30
 
Vlazrimi
-
Drita
13:30
 
Vardari Forino
-
Velesta
13:30
 
Kadino
-
KF Gostivari
13:30
 
FK Skopje
-
Korab
13:30
 
Ohrid
-
Teteks
Faroe Islands: Effodeildin
14:00
 
AB Argir
-
HB Torshavn
19:00
 
NSI Runavik
-
Vikingur
Finland: Ykkonen
12:00
 
AC Oulu
-
Mikkelin Palloilijat
12:00
 
AC Kajaani
-
SJK Akatemia
12:00
 
KPV
-
Musan Salama
15:00
 
FF Jaro
-
FC KTP
15:00
 
MYPA
-
EIF
France: Ligue 2
14:00
 
Caen
-
Guingamp
18:00
 
Troyes
-
Valenciennes
18:00
 
Toulouse
-
Rodez
18:00
 
Pau
-
Niort
18:00
 
Grenoble
-
Nancy
18:00
 
Dunkerque
-
Le Havre
18:00
 
Clermont Foot
-
AC Ajaccio
18:00
 
Chateauroux
-
Paris FC
18:00
 
Auxerre
-
Chambly
Germany: 2. Bundesliga
12:00
 
Holstein Kiel
-
Greuther Fuerth
12:00
 
Hannover 96
-
Fortuna Duesseldorf
12:00
 
Darmstadt
-
St. Pauli
12:00
 
Hamburger SV
-
Wuerzburger Kickers
Germany: 3. Liga
13:00
 
Hansa Rostock
-
Viktoria Koeln 1904
13:00
 
Ingolstadt
-
Dynamo Dresden
13:00
 
Meppen
-
Kaiserslautern
13:00
 
Luebeck
-
Hallescher FC
13:00
 
Magdeburg
-
Wehen
13:00
 
Duisburg
-
KFC Uerdingen
Germany: Regionalliga
12:00
 
1. FC Phoenix Luebeck
-
Holstein Kiel II
12:00
 
Wolfsburg II
-
Werder Bremen II
12:30
 
BSG Chemie Leipzig
-
Bischofswerdaer FV
12:30
 
Energie Cottbus
-
Berliner AK 07
12:30
 
VfB Auerbach
-
Germania Halberstadt
12:30
Postponed
ETSV Weiche Flensburg
-
Altonaer FC 93
(-)
13:00
 
SpVgg Bayreuth
-
Nuernberg II
13:00
 
VfB Eichstatt
-
Augsburg II
13:00
 
TSV Aubstadt
-
TSV Buchbach
13:00
 
Burghausen
-
VfR Garching
13:00
 
SV Heimstetten
-
1860 Rosenheim
13:00
 
Greuther Fuerth II
-
FC Memmingen
13:00
 
TSV Rain/Lech
-
Viktoria Aschaffenburg
13:00
 
FC Schweinfurt
-
SV Schalding-Heining
13:00
Postponed
TSV Schott Mainz
-
Sonnenhof Großaspach
(-)
13:00
 
Eintracht Stadtallendorf
-
Bahlinger SC
13:00
 
Hessen Kassel
-
Mainz 05 II
13:00
 
Homburg
-
Aalen
13:00
 
Elversberg
-
FCA Walldorf
13:00
 
Bayern Alzenau
-
TSV Steinbach
13:00
 
Ulm
-
TSG Balingen
13:00
 
Teutonia Watzenborn-Steinberg
-
Hoffenheim II
13:00
 
Sportfreunde Lotte
-
Schalke 04 II
13:00
 
Bonner SC
-
Preußen Muenster
13:00
 
RW Ahlen
-
Lippstadt
13:00
 
Wuppertal
-
SV Straelen
13:00
 
Alemannia Aachen
-
Bergisch Gladbach
13:00
 
Heider SV
-
Teutonia Ottensen
13:30
 
VfB Stuttgart II
-
Kickers Offenbach
14:30
 
RW Essen
-
Oberhausen
15:00
 
FC Koeln II
-
SV Roedinghausen
Gibraltar: Premier League
15:00
 
Mons Calpe SC
-
St Joseph's
17:30
 
Lions Gibraltar
-
Glacis United
Greece: Super League
16:15
Postponed
AE Larissa
-
Aris Thessaloniki FC
(-)
17:00
Postponed
PAOK Thessaloniki FC
-
Olympiacos
(-)
18:30
 
Panathinaikos
-
NFC Volos
Guatemala: Premier League Guatemala
18:00
 
Deportivo Malacateco
-
Club Xelaju
20:05
 
Sanarate
-
Coban Imperial
22:10
 
CSD Municipal
-
Deportivo Achuapa
Honduras: Liga Nacional
22:00
 
Lobos UPNFM
-
CD Real Sociedad
00:00
 
CD Vida
-
Honduras Progreso
Hungary: OTP BANK Liga
13:45
 
MTK Budapest
-
Varda SE
16:00
 
Paksi SE
-
Budapest Honved
18:30
 
Ferencvaros
-
Ujpest
Indonesia: Liga 1
09:30
Postponed
Persiraja Aceh
-
PSM Makassar
(-)
12:30
Postponed
Bali United Pusam
-
PS TNI
(-)
Ireland: Airtricity League
17:00
 
Sligo Rovers
-
Cork City
19:30
 
Bohemian FC
-
Finn Harps
Ireland: 1. Division
15:00
 
Drogheda United
-
Wexford Youths
15:00
 
Bray Wanderers
-
Galway United FC
Italy: Serie B
13:00
 
SPAL
-
Bassano Virtus
13:00
 
Salernitana
-
Ascoli Picchio FC 1898
13:00
 
Reggio Audace
-
Cittadella
13:00
 
Pordenone Calcio
-
Reggina
13:00
 
Monza
-
Chievo
14:00
 
Entella
-
Venezia
15:00
 
Pescara
-
Frosinone
Italy: Serie C
14:00
 
Carpi
-
Romagna Centro
19:45
 
Virtus Francavilla
-
Potenza
Japan: J. League
06:00
 
Nagoya Grampus Eight
-
Vegalta Sendai
06:00
 
Consadole Sapporo
-
Yokohama FC
06:00
 
Kashima Antlers
-
Sanfrecce Hiroshima
07:00
 
FC Tokyo
-
Yokohama F.Marinos
08:00
 
Gamba Osaka
-
Kashiwa Reysol
09:00
 
Urawa Red Diamonds
-
Cerezo Osaka
Japan: J. League 2
06:00
 
Montedio Yamagata
-
Tokyo Verdy
06:00
 
Zweigen Kanazawa
-
Fagiano Okayama FC
Japan: 3
06:00
 
Kataller Toyama
-
YSCC
Jordan: 1. Division
16:00
 
Al-Ahly
-
Al-Salt
Kazakhstan: Premier League Championship
14:00
Postponed
Okzhetpes Kokshetau
-
Tobol Kostanay
(-)
14:00
Postponed
Taraz
-
Kaspyi Aktau
(-)
14:00
Postponed
Shakhter Karagandy
-
Zhetysu Taldykorgan
(-)
Kuwait: 1. Division
15:35
 
Al-Arabi
-
Burgan SC
15:35
 
Al Yarmouk Kuwait
-
Al Fahaheel
17:50
 
Al-Tadhamon
-
Al-Jahra
17:50
 
Al-Salibikhaet
-
Al-Salmiyah
Lebanon: 1. Division
13:30
 
Shabab Al Sahel
-
Tadamon Sour
13:30
 
Al-Safa
-
Al Akhaa Al Ahli
Lithuania: Cup
12:30
 
FK Panevezys
-
Suduva
Malta: Premier League
14:00
 
Senglea Athletic
-
Tarxien Rainbows
18:15
 
Gzira United
-
Zejtun Corinthians FC
Mexico: Liga MX
01:30
 
Puebla
-
Leon
23:00
 
Queretaro FC
-
Necaxa
Mexico: Ascenso MX
18:00
 
Tapatio
-
Tlaxcala F.C.
Moldova: National Division
12:00
 
Codru
-
FC Milsami Orhei
15:00
 
FC Sheriff
-
FC Floresti
Netherlands: Topklasse
14:00
Postponed
IJsselmeervogels
-
Spakenburg
(-)
14:00
Postponed
Excelsior Maassluis
-
Noordwijk
(-)
14:00
Postponed
Jong FC Volendam
-
Kozakken Boys
(-)
14:30
Postponed
Rijnsburgse Boys
-
AFC
(-)
14:30
Postponed
Koninklijke HFC
-
ASWH
(-)
14:30
Postponed
HHC
-
SVV Scheveningen
(-)
14:30
Postponed
Katwijk
-
Quick Boys
(-)
14:30
Postponed
GVVV Veenendaal
-
De Treffers
(-)
Norway: Eliteserien
17:00
 
Start
-
Sandefjord
19:30
 
Brann
-
Stabaek
Norway: 1. Division
13:00
 
Aasane
-
KFUM
13:00
 
Stroemmen
-
Raufoss
14:30
 
Kongsvinger
-
Ranheim
14:30
 
Hamarkameratene
-
Sogndal
14:30
 
Stjoerdals Blink
-
Tromsoe
14:30
 
Ull/Kisa
-
Grorud
14:30
 
Jerv
-
Oygard
Paraguay: Division Profesional
22:00
 
Luqueno
-
Club River Plate
00:15
 
Guairena
-
Olimpia
Peru: Primera División
16:30
 
Deportivo Llacuabamba
-
Sport Boys
19:00
 
Carlos A. Mannucci
-
Universidad Cesar Vallejo
21:30
 
Universitario de Deportes
-
Atletico Grau
00:30
 
Cienciano
-
Sporting Cristal
Poland: Ekstraklasa
14:00
 
Wisla Krakow
-
Podbeskidzie Bielsko-Biala
16:30
 
Slask Wroclaw
-
Jagiellonia Bialystok
19:00
 
Pogon Szczecin
-
Legia Warszawa
Poland: 1. Division
11:40
Postponed
Korona Kielce
-
Stomil Olsztyn
(-)
17:00
Postponed
Radomiak Radom
-
Lodzki KS
(-)
Poland: 2. Division
12:00
 
Garbarnia
-
Hutnik Nowa Huta
12:00
 
Olimpia Elblag
-
Polkowice
13:15
 
SKRA Czestochowa
-
GKS Katowice
14:00
 
Blekitni Stargard
-
Lech Poznan ll
16:00
 
Motor Lublin
-
Bytovia Bytow
17:00
 
KKS 1925 Kalisz
-
Stal Rzeszow
17:00
 
Znicz Pruszkow
-
Pogon Siedlce
Portugal: Segunda Liga
11:00
 
Vizela
-
Academica
15:00
 
FC Porto B
-
Chaves
15:00
 
Cova da Piedade
-
Leixoes
15:00
 
Vilafranquense
-
Casa Pia
17:00
 
Benfica B
-
Viseu
Qatar: Stars League
15:30
 
Al-Wakra
-
Al-Arabi
17:45
 
Qatar SC
-
Umm Salal
Romania: Liga I
12:00
 
UTA Batrana Doamna
-
Chindia Targoviste
17:30
 
Astra Giurgiu
-
CSMS Iasi
19:45
 
Sepsi OSK
-
Dinamo Bucuresti
Romania: Liga II Serie A
09:00
 
CS Aerostar Bacau
-
ACS Fotbal Comuna Recea
09:00
 
ASU Politehnica Timisoara
-
CSM Slatina
09:00
 
Gloria Buzau
-
ACS Energeticianul
09:00
 
FC Unirea Slobozia
-
FC Dunarea Calarasi
09:00
 
FC Metaloglobus Bucuresti
-
AFK Csikszereda
09:00
 
Pandurii
-
Ripensia Timisoara
09:00
 
Turris-Oltul
-
CSM Resita
09:30
 
Concordia Chiajna
-
Farul Constanta
Russia: SUPRA-Championship
06:00
 
SKA-Khabarovsk
-
Chertanovo Moscow
11:00
 
FC Krasnodar II
-
Dinamo Briansk
12:00
 
Shinnik Yaroslavl
-
Tekstilshchik
12:00
 
Gazovik Orenburg
-
FC Yenisey Krasnoyarsk
13:00
 
Akron Tolyatti
-
Neftekhimik
14:00
 
FC Volgar
-
Spartak Moscow II
15:00
 
Veles Moscow
-
Tom Tomsk
15:00
 
Torpedo Moscow
-
FC Alania Vladikavkaz
15:00
 
Fakel
-
Krylya Sovetov Samara
15:00
 
Chayka
-
Olimpiec Nizhny
17:00
 
Baltika
-
Irtysh
San Marino: Campionato
14:00
 
FC Fiorentino
-
SS Pennarossa
14:00
 
La Fiorita Montegiardino
-
Faetano
14:00
 
Cailungo
-
Folgore
14:00
 
Tre Fiori
-
S.S. Murata
Saudi Arabia: 1. Division
15:40
 
Al-Ettifaq
-
Al Ain
17:55
 
Al Fateh FC
-
Al Ittihad
Scotland: Premier League
15:00
 
Kilmarnock
-
Hibernian
15:00
 
Motherwell
-
Ross County
15:00
 
St. Mirren
-
Hamilton Academical
15:00
 
St.Johnstone
-
Dundee United
Scotland: 1. Division
15:00
 
Queen of South
-
Raith Rovers
15:00
 
Inverness
-
Ayr United
15:00
 
Dundee FC
-
Greenock Morton
15:00
 
Alloa Athletic
-
Dunfermline
Serbia: Prva Liga
13:30
 
Sloga Kraljevo
-
Zeleznicar Pancevo
13:30
 
Radnicki Sremska Mitrovica
-
Jagodina
Singapore: S.League
10:30
 
Albirex Niigata FC
-
Home United FC
10:30
 
Geylang International FC
-
Balestier Khalsa FC
Vietnam: V-league
12:00
 
Than Quang Ninh
-
CLB TP Ho Chi Minh
13:15
 
Ha Noi TT
-
Binh Duong
Wales: Premier Division
14:30
Postponed
Penybont
-
Flint Town United
(-)
14:30
Postponed
Cefn Druids AFC
-
Barry Town
(-)
14:30
Postponed
Bala Town
-
Cardif Met University
(-)
17:15
Postponed
Caernarfon
-
Aberystwyth
(-)
17:15
 
TNS
-
Haverfordwest
Slovakia: Fortuna league
16:00
 
Nitra
-
Zemplin Michalovce
16:00
 
Ruzomberok
-
Zilina
16:00
 
FK Pohronie
-
FK Senica
16:00
 
SKF Sered
-
Zlate Moravce
16:00
 
Spartak Trnava
-
Trencin
Slovakia: 1. Division
13:30
Postponed
Liptovsky Mikulas
-
Puchov
(-)
13:30
Postponed
Skalica
-
FC STK 1914 Samorin
(-)
13:30
Postponed
Dukla Banska Bystrica
-
Komarno
(-)
13:30
Postponed
Dubnica
-
FC Petrzalka 1898
(-)
13:30
Postponed
Slavoj Trebisov
-
Slovan Bratislava B
(-)
14:00
Postponed
Podbrezova
-
Partizan Bardejov
(-)
Slovenia: PrvaLiga
14:45
 
NK Celje
-
Gorica
17:00
 
Maribor
-
Koper
Slovenia: 2. Division
13:00
 
Radomlje
-
Fuzinar
13:00
 
Jadran
-
ND Beltinci
13:00
 
NK Dob
-
NK Krka
13:00
 
ND Triglav
-
Nafta
16:00
 
Rudar Velenje
-
Primorje
18:00
 
Brezice
-
ND Bilje
South Africa: 1. Division
14:30
 
Kaizer Chiefs
-
Mamelodi Sundowns FC
14:30
 
Bloemfontein Celtic
-
Lamontville Golden Arrows
14:30
 
Baroka FC
-
Maritzburg United
17:00
 
Cape Town City FC
-
Chippa United
19:15
 
SuperSport United
-
Black Leopards
19:15
 
Thanda Royal Zulu
-
Orlando Pirates
South Korea: K League 1
06:00
 
FC Seoul
-
Gangwon FC
08:30
 
Incheon United
-
Busan I'Park
South Korea: K League 2
05:30
 
Jeonnam Dragons
-
Daejeon Citizen
08:00
 
Asan Mugunghwa
-
FC Anyang
08:00
 
Jeju United
-
Suwon FC
Spain: Liga Adelante
17:15
 
Logrones
-
Lugo
17:15
 
Cartagena
-
Las Palmas
19:30
 
Castellon
-
Girona
19:30
 
Almeria
-
Fuenlabrada
Spain: Segunda B
11:00
 
Villarreal B
-
Atletico Levante UD
15:30
 
Alaves B
-
Arenas Getxo
17:30
 
Burgos CF
-
Sporting Gijon B
17:30
 
CD Laredo
-
Barakaldo
17:30
 
FC Andorra
-
Espanyol B
18:00
 
CE L'Hospitalet
-
Lleida Esportiu
18:30
 
Extremadura
-
Villarrubia CF
Sweden: Allsvenskan
14:00
 
Haecken
-
Mjaellby
14:00
 
Djurgaarden
-
Sirius
Sweden: Superettan
16:30
 
Halmstads BK
-
Vaesteraas SK
16:30
 
Oergryte FF
-
Oesters IF
Switzerland: Super League
18:00
 
Lugano
-
St. Gallen
18:00
 
FC Vaduz
-
FC Zuerich
Switzerland: Challenge League
16:30
 
Wil
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
17:00
 
Winterthur
-
Chiasso
17:30
 
Aarau
-
Xamax
18:00
 
Grasshopper
-
Schaffhausen
Thailand: Premier League
11:45
 
Nakhon Ratchasima FC
-
Bangkok United
12:00
 
Pattaya United
-
Suphanburi FC
12:00
Postponed
Sukhothai FC
-
Suphanburi FC
(-)
12:00
Postponed
Chiangrai United
-
Pattaya United
(-)
12:00
Postponed
Prachuap FC
-
Bangkok United
(-)
12:00
Postponed
Buriram United
-
BEC Tero Sasana
(-)
12:00
Postponed
Muang Thong United
-
Bangkok Glass
(-)
12:00
Postponed
Nakhon Ratchasima FC
-
Port FC
(-)
12:00
Postponed
Rayong FC
-
Chonburi
(-)
12:00
Postponed
Trat FC
-
Ratchaburi FC
(-)
13:00
 
Ratchaburi FC
-
Rayong FC
14:00
 
Port FC
-
Prachuap FC
Turkey: 1. Lig
11:30
 
Umraniyespor
-
Altinordu
17:00
 
Samsunspor
-
Keciorengucu
Ukraine: Premier League
12:00
 
Shakhtar Donetsk
-
Vorskla
15:00
 
Dynamo Kyiv
-
FC Olexandria
15:00
 
Olimpik Donetsk
-
Desna
17:30
 
Veres Rivne
-
SC Dnipro-1
Australia: Four australian league
06:00
 
UQ FC
-
Western Spirit
08:00
 
New Farm United
-
Ipswich City
09:00
 
Mount Gravatt
-
The Lakes
09:00
 
Brisbane Athletic
-
Samford Rangers
Uruguay: Primera Division
18:15
 
Club Atletico Progreso
-
Plaza Colonia
20:30
 
Fenix
-
Boston River
23:30
 
Defensor Sporting
-
Club Atletico Penarol
USA: NASL
00:30
 
Louisville City FC
-
Tampa Bay Rowdies
Uzbekistan: Uzbek League
11:30
 
Surkhon-2011
-
Pakhtakor Tashkent
13:30
 
Sogdiyona Jizzax
-
Navbahor Namangan
Venezuela: Primera Division
22:00
 
Deportivo La Guaira
-
Deportivo Lara
Belgium: Belgian Third league
17:00
 
Izegem
-
Sint-Eloois-Winkel
18:30
 
Dessel
-
URSL Vise
18:30
 
Thes Sport
-
KSK Heist
19:00
 
FCV Dender EH
-
Royal Knokke FC
Brazil: Serie D
19:00
 
Globo FC
-
Floresta
19:00
 
Bangu
-
Toledo CW
20:00
 
Atletico Tubarao
-
Joinville
21:00
 
Gama
-
Palmas
22:00
 
Sao Caetano
-
Pelotas
23:00
 
Salgueiro
-
Campinense
23:30
 
Caldense
-
Bahia de Feira
Denmark: 1. Division
12:15
 
Hobro
-
Esbjerg fB
13:00
 
Fredericia
-
Skive
14:00
 
Vendsyssel FF
-
HB Koege
15:00
 
FC Helsingoer
-
Kolding IF
Denmark: 2. Division
12:00
 
FC Sydvest
-
Brabrand
12:00
 
Oure FA
-
Dalum
12:00
 
Vanloese
-
Nykoebing FC
12:30
 
KFUM Roskilde
-
Hilleroed
13:00
 
Naesby
-
Frem
13:00
 
Jammerbugt FC
-
Holbaek
13:00
 
Aarhus Fremad
-
B 93
13:00
 
Middelfart G og BK
-
Holstebro
13:30
 
VSK Aarhus
-
Thisted
Denmark: Danmarksserien
11:00
 
B 1908
-
Taastrup FC
11:00
 
GVI
-
Roskilde
12:00
 
Ledoeje-Smoerum Fodbold
-
Birkeroed
12:00
 
Alleroed FK
-
Greve
12:00
 
Karlslunde IF
-
Ballerup-Skovlunde
12:00
Postponed
OKS
-
Tarup/Paarup
(-)
12:00
 
VRI
-
Saeby IF Skjold
12:15
 
IF Lyseng
-
FC Djursland
12:30
 
Hedensted
-
Varde
13:00
 
Herlev
-
Otterup
13:00
 
Taarnby FF
-
Avedoere
13:00
 
KFUM
-
Frederikssund IK
13:00
 
Koege Nord FC
-
BK. Union
13:00
 
Ishoej BK
-
Fremad Valby
13:00
 
Odder IGF
-
B 1913
13:00
 
Marienlyst
-
Ringkoebing
13:00
 
Aarhus Fremad II
-
Noerresundby
13:00
 
Herning Fremad
-
Kjellerup
England: National League North/South
15:00
Postponed
Alfreton
-
AFC Fylde
(-)
15:00
 
Blyth Spartans
-
Southport
15:00
 
Hereford
-
York
15:00
 
Gateshead
-
Gloucester City
15:00
Postponed
Farsley Celtic AFC
-
Leamington
(-)
15:00
 
Chorley
-
Kidderminster
15:00
Postponed
Brackley Town
-
Spennymoor Town FC
(-)
15:00
 
Boston United
-
Telford
15:00
 
Kettering Town FC
-
Bradford PA
15:00
 
Ebbsfleet United
-
Hungerford Town
15:00
 
Chelmsford
-
Maidstone
15:00
Postponed
Bath City
-
Dulwich Hamlet
(-)
15:00
Postponed
Havant and Waterlooville
-
Slough Town
(-)
15:00
Postponed
Welling
-
St.Albans
(-)
15:00
Postponed
Tonbridge Angels
-
Braintree Town
(-)
England: Evo-Stik League
15:00
 
Tiverton
-
Walton Casuals
15:00
 
Swindon Supermarine
-
Truro City
15:00
 
Farnborough
-
Beaconsfield SYCOB
15:00
 
Dorchester Town
-
Salisbury
15:00
Postponed
Chesham United
-
Taunton Town
(-)
15:00
 
Yate Town
-
Poole Town FC
15:00
 
Tamworth
-
Biggleswade Town
15:00
 
Rushall Olympic
-
Kings Langley FC
15:00
 
Royston Town
-
Hednesford
15:00
 
Redditch United
-
Nuneaton
15:00
Postponed
Peterborough Sports
-
St. Ives Town FC
(-)
15:00
 
Lowestoft Town
-
Stratford Town
15:00
 
Coalville Town
-
AFC Rushden & Diamonds
15:00
 
Bromsgrove Sporting
-
Hitchin Town
15:00
 
Alvechurch
-
Needham Market
15:00
 
Carshalton Athletic
-
Enfield Town
15:00
 
Brightlingsea Regent
-
Folkestone Invicta
15:00
 
Bognor Regis Town
-
Margate
15:00
Postponed
Bishop's Stortford
-
Bowers & Pitsea
(-)
15:00
 
Cheshunt
-
Kingstonian
15:00
 
Corinthian Casuals
-
Leatherhead
15:00
 
Merstham
-
Potters Bar Town
15:00
 
Hornchurch
-
Horsham
15:00
 
East Thurrock United
-
Worthing
15:00
 
Bamber Bridge
-
Buxton
15:00
 
Witton Albion
-
Atherton Colleries
15:00
Postponed
Whitby
-
FC United of Manchester
(-)
15:00
 
Stalybridge
-
Basford United
15:00
 
Radcliffe Borough
-
Gainsborough
15:00
Postponed
Nantwich Town
-
Hyde United
(-)
15:00
Postponed
Morpeth Town FC
-
Ashton United
(-)
15:00
 
Mickleover Sports
-
Grantham Town
15:00
 
Matlock Town
-
Scarborough Athletic
15:00
 
Lancaster City
-
Warrington Town
15:00
 
Whitby
-
Morpeth Town FC
England: Premier Reserve League
13:00
 
Liverpool U21
-
Chelsea U21
13:00
 
Manchester City U21
-
Arsenal U21
Finland: Kakkonen
12:00
 
PEPO Lappeenranta
-
PK-35 Helsinki
12:00
 
FC Viikingit
-
PK Keski-Uusimaa
12:00
 
NJS
-
JaePS
12:00
 
FC Reipas
-
FC Kiffen
12:00
 
TPV Tampere
-
Atlantis
12:00
 
Ilves II
-
Pargas IF
12:00
 
Espoo
-
FC Jazz
12:00
 
KaaPo
-
HJS Akatemia
12:00
 
JIPPO
-
PS Kemi
12:00
 
RoPS II
-
Jyvaskyla JK
14:00
 
Klubi 04
-
Pallo-Iirot
France: National 2
15:00
 
Poissy
-
Sainte Genevieve
15:00
 
Guingamp B
-
Versailles
15:00
 
Schiltingheim
-
ASM Belfort
15:00
 
Lyon B
-
Andrezieux
15:00
 
Nantes B
-
Chamalieres
15:00
 
US Colomiers
-
AS Beziers
16:00
 
Gobelins F.C
-
Haguenau
16:00
 
St Maur Lusitanos
-
Lens B
16:00
 
St. Priest
-
Louhans Cuiseaux
17:00
 
Fleury Merogis U.S
-
Voltigeurs de Chateaubriant
17:00
 
FC Chartres
-
Lorient B
17:00
 
Blois
-
Rouen
17:00
 
St. Malo
-
US Granvillaise
17:00
 
Caen B
-
Plabennec
17:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
Vannes
17:00
 
Bobigny
-
Metz B
17:00
 
Reims B
-
Beauvais
17:00
 
Auxerre B
-
GFC Ajaccio
17:00
 
Saint-Quentin
-
Entente SSG
17:00
 
Frejus Saint Raphael
-
RC Grasse
17:00
 
Marseille B
-
Aubagne
17:00
 
Marignane
-
Rumilly Albanai
17:00
 
Jura Sud
-
Martigues
17:00
 
Hyeres
-
Monaco B
17:00
 
Monts Or Azergues
-
Toulon Var
17:00
 
Angers B
-
Bourges 18
17:00
 
Bourges Foot
-
Le Puy
17:30
 
Moulins Yzeure
-
Trelissac
18:00
 
Mont-de-Marsan
-
Les Herbiers
Germany: Oberliga
11:30
 
FC Eilenburg
-
FSV Wacker Nordhausen
12:00
 
Plauen
-
BW Zorbau
12:00
 
BTS Neustadt
-
Leher
12:00
 
Werder Bremen III
-
SV Hemelingen
12:00
 
TuS Dassendorf
-
TSV Concordia
12:15
 
Blumenthaler SV
-
TuS Schwachhausen
13:00
 
DJK Ammerthal
-
DJK Gebenbach
13:00
 
SV Seligenporten
-
TSV Abtswind
13:00
 
Eintracht Bamberg
-
Ansbach
13:00
 
FC Ismaning
-
Donaustauf
13:00
 
SV Pullach
-
TSV Dachau
13:00
 
Goeppinger SV
-
FV Ravensburg
13:00
 
TSV Ilshofen
-
Freiberg
13:00
 
SV Sandhausen ll
-
FV Loerrach-Brombach
13:00
 
FC An der Fahner Hoehe
-
FC International Leipzig
13:00
 
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
FC Grimma
13:00
 
Einheit Rudolstadt
-
Union Sandersdorf
13:00
 
FC Strausberg
-
Greifswalder SV
13:00
 
FSV Martinroda
-
VfB Krieschow
13:00
 
VfL Halle 96
-
SV Merseburg 99
13:00
 
RSV Eintracht
-
MSV Pampow
13:00
 
SG Aumund-Vegesack
-
TuS Komet Arsten
13:00
 
Brinkumer SV
-
BSC Hastedt
13:00
 
Husumer SV
-
SC Weiche Flensburg II
13:00
 
TSV Bordesholm
-
TSV Kronshagen
13:00
 
TSB Flensburg
-
Inter Tuerkspor Kiel
13:00
 
Pansdorf
-
Luebeck II
13:00
 
Union Neumuenster
-
SV Preussen 09 Reinfeld
13:30
 
TSV Kottern
-
1860 Muenchen II
13:30
 
TSV Schwaben Augsburg
-
Jahn Regensburg II
13:30
 
SV Kirchanschoring
-
FC Pipinsried
14:00
 
SpVgg Bayern Hof
-
DJK Vilzing
14:00
 
FC Deisenhofen
-
Ingolstadt II
14:00
 
FC Bruchsal
-
SV Oberachern
14:00
 
SV Roechling
-
Pfeddersheim
14:00
 
Buchonia Flieden
-
Huenfelder SV
14:00
 
TSV Lehnerz
-
SV Neuhof
14:00
 
SC Hessen Dreieich
-
FC 1906 Erlensee
14:00
 
SC Waldgirmes
-
TUS Dietkirchen
14:00
 
SV Rot-Weiss Hadamar
-
Turk Gucu Friedberg
14:00
 
SC Viktoria 06 Griesheim
-
FV Bad Vilbel
14:00
 
MTV Wolfenbuettel
-
SVG Goettingen
14:00
 
Geestemuende
-
Habenhauser FV
14:30
 
TSV 1861 Noerdlingen
-
TSV Landsberg
14:30
 
FCA Walldorf II
-
TSG Backnang
14:30
 
Neckarsulmer Sport Union
-
FC Rielasingen-Arlen
14:30
 
SV Linx
-
Dorfmerkingen
14:30
 
Noettingen
-
Freiburger FC
14:30
 
Reutlingen
-
Stuttgarter Kickers
14:30
 
FSV Jaegersburg
-
FV Diefflen
14:30
 
Kaiserslautern II
-
Koblenz
14:30
 
Eisbachtaler Sportfreunde
-
Hassia Bingen
14:30
 
SV Curslack-Neuengamme
-
TSV Sasel
15:00
 
ATSV Erlangen
-
ASV Cham
15:00
 
FC Viktoria Kahl
-
SC Eltersdorf
15:00
 
TSV Karlburg
-
TSV Grossbardorf
15:00
 
SpVgg Hankofen-Hailing
-
TSV Schwabmuenchen
15:00
 
FC Speyer 09
-
FV Eppelborn
15:00
 
Velbert
-
TuRU Duesseldorf
15:00
 
BW Schwalbe Tuendern
-
SV Ramlingen-Ehlershausen
16:30
 
TSV Emmelshausen
-
FC Karbach
Italy: Serie D
13:30
 
Latina
-
Torres
Malta: Second Malta league
14:00
Postponed
Qrendi
-
Marsaxlokk FC
(-)
18:15
 
Fgura United
-
Mqabba
Norway: 2. Division
13:00
 
Flekkeroey
-
Egersund
13:00
 
Vard Haugesund
-
Bryne
15:00
 
Skeid
-
Kvik Halden
15:00
 
Asker
-
Sotra Sportsklubb
16:00
 
Tromsdalen
-
Hoedd
Portugal: Portuguese Third Division
14:00
 
ARS Martinho
-
Rio Ave B
15:00
 
Paredes
-
Uniao da Madeira
15:00
 
Sintrense
-
Loures
15:00
 
Olimpico Montijo
-
Fontinhas
15:00
 
Vilaverdense FC
-
Pedras Salgadas
16:00
 
UFC Almeirim
-
Caldas
17:00
 
Rabo de Peixe
-
Praiense
21:00
 
Vitoria de Setubal
-
Esperanca de Lagos
Russia: Russian third league
07:00
 
Sakhalin
-
Krasny
12:00
 
Znamya Noginsk
-
Kaluga
12:00
 
Khimik Novomoskovsk
-
Kvant Obninsk
13:00
 
Salyut Belgorod
-
Avangard Kursk
14:00
 
Zvezda Ryazan
-
Khimki 2
14:00
 
Metalurg Lypetsk
-
Metalurg Vidnoe
15:00
 
Saturn Ramenskoye
-
Fakel-M Voronezh
Scotland: 2. Division
15:00
 
Peterhead
-
Cove Rangers
15:00
 
Partick Thistle
-
Airdrieonians
15:00
 
Falkirk
-
Forfar
15:00
 
East Fife
-
Montrose
15:00
 
Dumbarton
-
Clyde
Scotland: 3. Division
15:00
 
Annan Athletic
-
Stranraer
15:00
 
Edinburgh City
-
Cowdenbeath
15:00
 
Elgin
-
Brechin
15:00
 
Queen's Park
-
Albion Rovers
15:00
 
Stenhousemuir
-
Stirling Albion
Scotland: Highland/Lowland
15:00
 
Gretna FC 2008
-
BSC Glasgow
15:00
 
Gala Fairydean Rovers
-
Civil Service Strollers
15:00
 
Cumbernauld Colts
-
Edinburgh University
15:00
 
Bo'ness United
-
Edusport Academy
15:00
 
Berwick
-
East Kilbride
15:00
 
Kelty Hearts
-
Dalbeattie Star
15:00
 
Stirling University FC
-
Vale of Leithen
South Korea: National League
06:00
 
Jeonju Citizen
-
Gyeongju Citizen FC
07:00
 
Pyeongtaek Citizen
-
Chuncheon FC
07:00
 
Mokpo City
-
Daejeon Korail
07:00
 
Gimpo Citizen
-
Busan Transport Corp
07:00
 
Hwaseong
-
Gyeongju H & N
07:00
 
Gimhae
-
Gangneung City
09:00
 
Chungbuk Cheongju FC
-
Yangju Citizens
Sweden: 1. Division
12:00
 
Oerebro Syrianska IF
-
Karlslunds IF HFK
12:00
 
Qviding FIF
-
Skoevde AIK
13:00
 
Sandvikens IF
-
IK Frej Taeby
13:00
 
Taeby FK
-
Vasalunds IF
13:00
 
FK Karlskrona
-
Motala AIF FK
13:00
 
Eskilsminne IF
-
Utsiktens BK
13:00
 
IFK Berga
-
Brommapojkarna
14:00
 
Assyriska IK
-
Torns IF
14:00
 
FC Linkoeping City
-
Lunds BK
16:00
 
IF Sylvia
-
Gefle
Sweden: 2. Division Norra Götaland
12:00
 
Vaestra Froelunda
-
Dalstorps IF
Switzerland: Erste Liga Promotion
15:00
 
FC Zuerich II
-
FC Rapperswil-Jona
15:00
 
SC YF Juventus Zuerich
-
Black Stars
15:00
 
Bavois
-
Bellinzona
15:00
 
SC Bruehl
-
FC Koeniz
16:00
 
Etoile Carouge
-
Sion II
16:30
 
Yverdon
-
Breitenrain
17:00
 
Stade Nyonnais
-
Cham
Switzerland: Erste Liga Classic
15:00
 
Solothurn
-
FC Schoetz
15:00
 
Wohlen
-
Zug
15:00
 
Baden
-
FC Langenthal
15:00
 
SC Goldau
-
Muttenz
15:00
 
FC Dietikon
-
Linth
15:00
 
Red Star Zuerich
-
FC Kosova
15:00
 
Tuggen
-
Hongg
15:00
 
FC Wettswil-Bonstetten
-
Winterthur II
15:00
 
FC Balzers
-
FC Thalwil
16:00
 
Bulle
-
Naters
16:00
 
Echallens
-
Meyrin
16:30
 
Martigny
-
Team Vaud U21
16:30
 
Lancy FC
-
FC Azzurri 90
16:30
 
Vevey
-
Terre Sainte
17:00
 
Young Boys II
-
Chenois
Tanzania: Premier League
12:00
 
Ihefu FC
-
Namungo FC
14:00
 
Coastal Union
-
Gwambina FC
14:00
 
Kagera Sugar
-
Mbeya City
Thailand: Second Thailand league
11:45
 
Udon Thani FC
-
Ayutthaya United FC
12:00
 
Sisaket FC
-
Khonkaen United FC
13:00
 
Phrae United
-
Chiangmai FC
13:00
 
Customs United
-
Uthai Thani Forest
14:00
 
Ranong FC
-
Lampang FC
Turkey: 2. Lig
12:00
 
Bayburt Genclikspor
-
Elazigspor
12:00
 
Kirsehir Belediyespor
-
Etimesgut Belediyespor
USA: USL Pro League
18:00
 
Orlando City II
-
Greenville Triumph SC
23:30
 
Richmond Kickers
-
Chattanooga Red Wolves SC