England: Premier League
13:30
 
Everton
-
Chelsea
16:00
 
Bournemouth
-
Liverpool
16:00
 
Tottenham
-
Burnley
16:00
 
Watford
-
Crystal Palace
18:30
 
Manchester City
-
Manchester United
Spain: La Liga
13:00
 
Real Madrid
-
Espanyol
16:00
 
Granada
-
Alaves
18:30
 
Levante
-
Valencia
21:00
 
Barcelona
-
Mallorca
Germany: 1. Bundesliga
15:30
 
Borussia Dortmund
-
Fortuna Duesseldorf
15:30
 
RasenBallsport Leipzig
-
Hoffenheim
15:30
 
Borussia Moenchengladbach
-
Bayern Munich
15:30
 
Freiburg
-
Wolfsburg
15:30
 
Augsburg
-
FSV Mainz
18:30
 
Bayer Leverkusen
-
Schalke 04
Italy: Serie A
15:00
 
Atalanta
-
Verona
18:00
 
Udinese
-
Napoli
20:45
 
Lazio
-
Juventus
France: Ligue 1
17:30
 
Montpellier
-
PSG
20:00
 
Nice
-
Metz
20:00
 
Rennes
-
Angers
20:00
 
Strasbourg
-
Toulouse
20:00
 
Monaco
-
Amiens
England: Championship
13:30
 
Huddersfield
-
Leeds
16:00
 
Blackburn
-
Derby
16:00
 
Cardiff
-
Barnsley
16:00
 
Fulham
-
Bristol City
16:00
 
Hull
-
Stoke
16:00
 
Luton
-
Wigan
16:00
 
Middlesbrough
-
Charlton
16:00
 
Queens Park Rangers
-
Preston
16:00
 
Reading
-
Birmingham
16:00
 
Sheffield Wednesday
-
Brentford
CAF Champions League
14:00
 
FC Platinum
-
Etoile du Sahel
14:00
 
Petro Atletico
-
USM Alger
17:00
 
Zesco United
-
TP Mazembe
20:00
 
Wydad Casablanca
-
Mamelodi Sundowns FC
20:00
 
El Zamalek
-
Primeiro de Agosto
France: FA Cup
13:30
 
US Vandoeuvre
-
Red Star
13:30
 
4 Rivieres 70 FC
-
Bourg en Bresse Peronnas
13:30
 
Cote-Chaude
-
Le Puy
13:30
 
Prix-les-Mezieres
-
Quevilly
14:00
 
Annecy FC
-
Chambly
14:15
 
St Pontivyen
-
Lorient
14:15
 
FC Chartres
-
Caen
15:00
 
Hombourg Haut
-
Auxerre
15:00
 
Cournon d'Auvergne
-
Niort
15:00
 
Tours
-
Club Franciscain
15:00
 
St-Pryve St Hilaire
-
16:00
 
Guichen
-
Spc Le Rheu
16:30
 
Raon L Etape
-
CA Boulay
17:00
 
Mulhouse
-
Epinal
17:00
 
ES Chilly
-
Fabregues
17:00
 
Poitiers
-
Rodez
17:00
 
Saint-Quentin
-
Grande Synthe
18:00
 
Jeunesse Evolution
-
ASM Belfort
18:00
 
Montceau
-
Racing Besancon
18:00
 
FC de Limonest
-
Villefranche Beaujolais
18:00
 
RC Grasse
-
Marseille Consolat
18:00
 
Angouleme
-
Saint-Flour
18:00
 
Bergerac Perigord
-
Trelissac
18:00
 
Aviron Bayonnais FC
-
Vendee Fontenay Foot
18:00
 
Challans
-
US Colomiers
18:00
 
Sable Fc
-
Concarneau
18:00
 
Voltigeurs de Chateaubriant
-
Stade Briochin
18:00
 
Plabennec
-
US Granvillaise
18:00
 
Rouen
-
Orleans
18:00
 
Gonfreville
-
Creteil
18:00
 
Croix
-
Entente SSG
18:30
 
Frejus Saint Raphael
-
Olympique Ales
19:00
 
Marssac RS
-
Pau
CECAFA Senior Challenge Cup
11:00
 
Djibouti
-
Somalia
14:00
 
Uganda
-
Burundi
Russia: Premier League
12:00
 
FC Tambov
-
Gazovik Orenburg
14:30
 
FC Krasnodar
-
CSKA Moscow
17:00
 
Terek Grozny
-
FC Ufa
Netherlands: Eredivisie
18:30
 
ADO Den Haag
-
Twente
19:45
 
PSV Eindhoven
-
Fortuna Sittard
19:45
 
VVV-Venlo
-
FC Emmen
20:45
 
PEC Zwolle
-
AZ Alkmaar
Portugal: Liga ZON Sagres
16:00
 
Maritimo
-
Santa Clara
19:00
 
Famalicao
-
Tondela
21:30
 
Aves
-
Braga
Turkey: Super Lig
13:00
 
Yeni Malatyaspor
-
Sivasspor
15:30
 
Ankaragucu
-
Goztepe
18:00
 
Galatasaray
-
Alanyaspor
Albania: Kategoria Superiore
13:30
 
Luftetari
-
Vllaznia
13:30
 
Bylis
-
Partizani
16:30
 
KF Tirana
-
Kukesi
Algeria: Ligue 1
15:00
 
NA Hussein Dey
-
NC Magra
15:00
 
CR Belouizdad
-
JS Saoura
15:00
 
USM Bel Abbes
-
MC Alger
15:00
 
ES Setif
-
AS Ain M'lila
16:00
 
US Biskra
-
CA Bordj Bou Arreridj
16:00
Postponed
Paradou AC
-
CS Constantine
(-)
16:00
Postponed
ASO Chlef
-
USM Alger
(-)
Argentina: Torneo Inicial
01:10
Finished
Independiente
0 - 1
Banfield
(0-0)
21:35
 
Huracan
-
Arsenal Sarandi
23:40
 
Talleres
-
Union
23:40
 
Atletico Tucuman
-
Newells Old Boys
Argentina: Primera B Nacional
23:10
 
Almagro
-
Tigre
Argentina: Primera B Metropolitana
01:45
Finished
Deportivo Maipu
0 - 1
Ferro Carril Oeste General Pico
(0-0)
01:45
Finished
Desamparados
2 - 2
Huracan Las Heras
(0-1)
21:00
 
CD UAI Urquiza
-
Almirante Brown
21:00
 
Argentino de Quilmes
-
Deportivo Armenio
21:00
 
Acassuso
-
San Telmo
21:00
 
Villa San Carlos
-
Flandria
21:00
 
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
-
Sarmiento de Resistencia
21:00
 
CASD Camioneros
-
Sportivo Estudiantes
21:00
 
Circulo Deportivo
-
Deportivo Madryn
21:00
 
Sol de Mayo
-
Sansinena BB
21:30
 
Sportivo Belgrano
-
San Martín de Formosa
21:30
 
Juventud Unida Universitario
-
Olimpo
22:00
 
Crucero del Norte
-
Atletico Guemes
22:00
 
Villa Mitre
-
Club Sportivo Penarol
22:30
 
Union de Sunchales
-
Sportivo Las Parejas
00:00
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Juventud Unida Gualeguaychu
Australia: Hyundai A-League
07:00
 
Wellington Phoenix
-
Western Sydney Wanderers FC
09:30
 
Sydney FC
-
Brisbane Roar FC
Australia: Youth 1
01:00
Finished
Adelaide United Youth
3 - 2
Melbourne City FC Youth
(1-0)
06:45
 
Sydney FC Youth
-
Western Sydney Wanderers FC Youth
Austria: tipp3-Bundesliga
17:00
 
Salzburg
-
Wattens
17:00
 
Wolfsberger AC
-
LASK Linz
17:00
 
Hartberg
-
SKN St. Poelten
Belgium: Jupiler League
18:00
 
KV Mechelen
-
Kortrijk
20:00
 
Gent
-
Zulte-Waregem
20:00
 
Cercle Bruges
-
Genk
20:30
 
St.Truiden
-
Club Bruges
Belgium: EXQI league
17:00
 
KFCO Beerschot-Wilrijk
-
Virton
20:30
 
Lokeren
-
Roeselare
Bolivia: LFPB
20:00
 
Sport Boys Warnes
-
Nacional Potosi
Bolivia: 2
20:30
 
Real Santa Cruz
-
Real Tomayapo
Bosnia-Herzegovina: Premier League
13:00
 
FK Sloga Simin Han
-
Siroki Brijeg
13:00
 
FK Zvijezda 09
-
FK Sarajevo
13:00
 
Zrinjski Mostar
-
Radnik Bijeljina
13:00
 
FK Mladost Doboj Kakanj
-
Celik Zenica
16:00
 
Zeljeznicar
-
FK Velez Mostar
Bulgaria: A Grupa
13:15
 
Botev Plovdiv
-
Beroe
15:30
 
Ludogorets Razgrad
-
Cherno More Varna
Bulgaria: B PFG
11:00
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
CSKA 1948
13:00
 
Pomorie
-
Chernomorets Balchik
13:00
 
Spartak Varna
-
Neftochimic Burgas 1962
13:00
 
Spartak Pleven
-
Hebar
Colombia: Liga Postobon
22:00
 
America de Cali
-
Atletico Junior
Colombia: Torneo Aguila
02:00
Finished
Chico FC
1 - 0
Cortulua
(0-0)
Costa Rica: Liga de Ascenso
21:00
 
Juventud Escazucena
-
Puerto Golfito
Croatia: 2. Division
13:30
 
Dubrava Zagreb
-
NK Croatia Zmijavci
13:30
 
NK Hrvatski Dragovoljac
-
Solin
13:30
 
NK Dugopolje
-
NK Kustosija
13:30
 
Cibalia
-
NK Sesvete
14:30
 
HNK Orijent 1919
-
Medimurje
Cuba: Campeonato Nacional
21:00
 
Cienfuegos
-
Matanzas
21:00
 
Pinar del Río
-
Isla de la Juventud
21:00
 
Villa Clara
-
Mayabeque
21:00
 
La Habana
-
Artemisa
21:00
 
Granma
-
Santiago de Cuba
21:00
 
Camaguey
-
Holguín
21:00
 
Sancti Spiritus
-
Las Tunas
21:00
 
Guantanamo
-
Ciego de Avila
Cyprus: 1. Division
16:00
 
Anorthosis
-
AEL Limassol
18:00
 
Olympiakos Nicosia
-
APOEL Nicosia
Cyprus: 2. Division
13:30
 
Aris Limassol
-
Alki Oroklinis
13:30
 
Karmiotissa Pano Polemidion
-
Omonoia Psevda
13:30
 
ASIL Lysi
-
Omonia Aradippou
13:30
 
AEZ Zakakiou
-
Onisilos Sotira
13:30
 
Akritas Chlorakas
-
Othellos Athienou
13:30
 
Ermis Aradippou
-
Digenis Morphou
Czech Republic: Het league
14:30
 
Teplice
-
Zlin
14:30
 
Opava
-
Jablonec
17:00
 
Slovacko
-
Viktoria Plzen
Denmark: U17 League
13:00
 
AaB U17
-
Randers Freja U17
Denmark: U19 League
13:00
 
Lyngby U19
-
FC Koebenhavn U19
Ecuador: Ecuadorian Serie A
22:00
 
CSD Macara
-
Delfin
01:00
 
LDU de Quito
-
Aucas
England: League 1
16:00
 
Blackpool
-
Fleetwood
16:00
 
Bolton
-
AFC Wimbledon
16:00
 
Bristol Rovers
-
Southend
16:00
 
Burton
-
Lincoln
16:00
 
Coventry
-
Ipswich
16:00
 
Doncaster
-
Milton Keynes Dons
16:00
 
Gillingham
-
Sunderland
16:00
 
Oxford
-
Shrewsbury
16:00
 
Portsmouth
-
Peterborough
16:00
 
Rotherham
-
Rochdale
16:00
 
Tranmere
-
Accrington
England: League 2
16:00
 
Bradford
-
Newport
16:00
 
Cambridge U
-
Plymouth
16:00
 
Colchester
-
Salford City
16:00
 
Exeter
-
Northampton
16:00
 
Forest Green
-
Scunthorpe
16:00
 
Grimsby
-
Swindon
16:00
Postponed
Macclesfield
-
Crewe
(-)
16:00
 
Mansfield
-
Cheltenham
16:00
 
Morecambe
-
Carlisle
16:00
 
Oldham
-
Leyton Orient
16:00
 
Port Vale
-
Walsall
16:00
 
Stevenage
-
Crawley
England: National League
16:00
 
Barrow
-
Aldershot
16:00
 
Chesterfield
-
Bromley
16:00
 
Dag and Red
-
Maidenhead United
16:00
 
Dover
-
Boreham Wood
16:00
 
Eastleigh
-
Ebbsfleet United
16:00
 
Harrogate
-
Torquay
16:00
 
Notts Co.
-
Sutton United
16:00
 
Stockport
-
Chorley
16:00
 
Woking
-
Hartlepool
16:00
 
Wrexham
-
Solihull Moors
16:00
 
Yeovil
-
Halifax
18:20
 
Barnet
-
AFC Fylde
North Macedonia: Prva Liga
13:00
 
FK Sileks
-
FC Academy Pandev
Germany: 2. Bundesliga
13:00
 
Hannover 96
-
Erzgebirge Aue
13:00
 
Holstein Kiel
-
Osnabrueck
13:00
 
Greuther Fuerth
-
Bochum
Germany: 3. Liga
14:00
 
KFC Uerdingen
-
Hansa Rostock
14:00
 
Wuerzburger Kickers
-
Viktoria Koeln 1904
14:00
 
Kaiserslautern
-
Hallescher FC
14:00
 
Carl Zeiss Jena
-
Unterhaching
14:00
 
1860 Muenchen
-
Sonnenhof Großaspach
14:00
 
Magdeburg
-
Ingolstadt
Germany: Regionalliga
13:00
 
Holstein Kiel II
-
Eintracht Norderstedt
13:00
 
Hannover 96 II
-
Heider SV
13:30
 
ETSV Weiche Flensburg
-
Oldenburg
13:30
 
VSG Altglienicke
-
Energie Cottbus
13:30
 
Bischofswerdaer FV
-
Berliner AK 07
14:00
Postponed
VfR Garching
-
FC Memmingen
(-)
14:00
 
Bahlinger SC
-
Hoffenheim II
14:00
 
Saarbruecken
-
TuS RW Koblenz
14:00
Postponed
Bayern Alzenau
-
TSV Steinbach
(-)
14:00
 
Teutonia Watzenborn-Steinberg
-
Pirmasens
14:00
 
Ulm
-
Homburg
14:00
Postponed
Aalen
-
Kickers Offenbach
(-)
14:00
 
FCA Walldorf
-
TSG Balingen
14:00
 
Mainz 05 II
-
FSV Frankfurt
14:00
Postponed
Lippstadt
-
Fortuna Duesseldorf II
(-)
14:00
Postponed
TuS Haltern
-
Sportfreunde Lotte
(-)
14:00
 
VfB Homberg
-
Bergisch Gladbach
14:00
 
SV Roedinghausen
-
Borussia Moenchengladbach II
14:00
 
Alemannia Aachen
-
Wuppertal
14:00
 
FC Hansa Lueneburg
-
SV Drochtersen/Assel
14:00
Postponed
Altonaer FC 93
-
SSV Jeddeloh
(-)
16:30
 
Oberhausen
-
Schalke 04 II
Gibraltar: Premier League
16:00
 
Bruno's Magpies
-
St Joseph's
18:15
 
Europa Point
-
Manchester 62 FC
Greece: Super League
17:00
 
PAOK Thessaloniki FC
-
Xanthi
18:30
 
AEK Athens
-
Panionios
19:00
 
Panaitolikos
-
Olympiacos
Hong Kong: 1. Division
07:30
Postponed
Warriors
-
Kitchee
(-)
07:30
 
Guangzhou R&F U19
-
Happy Valley
Hungary: OTP BANK Liga
14:30
 
Mezokovesd SE
-
Diosgyori VTK
17:00
 
Debrecen
-
Budapest Honved
17:00
 
Ujpest
-
Varda SE
17:00
 
Videoton FC
-
Paksi SE
17:00
 
Zalaegerszeg
-
Kaposvari
India: I League
09:30
 
Punjab
-
East Bengal Club
India: ISL
15:00
 
Northeast United FC
-
Atletico de Kolkata
Indonesia: Liga 1
09:30
 
Persela Lamongan
-
PSM Makassar
12:30
 
PSS Sleman
-
Persib Bandung
Israel: Ligat-Al
14:00
 
Hapoel Raanana
-
Hapoel Kfar Saba
16:30
 
Hapoel Haifa
-
Bnei Yehuda Tel Aviv
17:30
 
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
-
Sektzia Nes Tziona
18:50
 
Maccabi Tel Aviv
-
Maccabi Netanya
Italy: Serie B
15:00
 
Cittadella
-
Salernitana
15:00
 
Empoli
-
Ascoli Picchio FC 1898
15:00
 
Pescara
-
Venezia
15:00
 
Spezia
-
Livorno
18:00
 
Chievo
-
Cremonese
Italy: Serie C
15:00
 
Pianese
-
Pontedera
15:00
 
Pro Vercelli
-
Pistoiese
17:30
 
Paganese
-
Catanzaro
20:45
 
Robur Siena
-
Como
20:45
 
Romagna Centro
-
Alma Juventus Fano
Jamaica: Premier League
01:00
Finished
Waterhouse FC
1 - 2
Mount Pleasant
(1-2)
Japan: J. League
06:00
Half Time
Consadole Sapporo
1 - 2
Kawasaki Frontale
(1-2)
06:00
Half Time
Urawa Red Diamonds
0 - 1
Gamba Osaka
(0-1)
06:00
Half Time
Yokohama F.Marinos
2 - 0
FC Tokyo
(2-0)
06:00
Half Time
Matsumoto Yamaga
0 - 0
Shonan Bellmare
(0-0)
06:00
Half Time
Shimizu S-Pulse
0 - 0
Sagan Tosu
(0-0)
06:00
Half Time
Nagoya Grampus Eight
0 - 1
Kashima Antlers
(0-1)
06:00
Half Time
Vissel Kobe
1 - 0
Jubilo Iwata
(1-0)
06:00
Half Time
Sanfrecce Hiroshima
0 - 0
Vegalta Sendai
(0-0)
06:00
Half Time
Oita Trinita
0 - 1
Cerezo Osaka
(0-1)
Kenya: KPL
12:00
 
Nzoia United
-
Kakamega Homeboyz
13:00
 
Chemelil Sugar
-
Western Stima
Lebanon: 1. Division
15:00
Postponed
Al-Nejmeh
-
Al Akhaa Al Ahli
(-)
Malta: Premier League
14:00
 
Gzira United
-
Mosta
14:00
 
Floriana
-
Santa Lucia F.C.
16:00
 
Sliema Wanderers
-
Birkirkara
16:15
 
Gudja United
-
Senglea Athletic
Mexico: Ascenso MX
03:30
Finished
Alebrijes Oaxaca
2 - 2
Club Zacatepec
(1-1)
Morocco: Botola Pro
15:00
 
FUS Rabat
-
MAT Tetouan
17:00
 
Rapide Club Oued Zem
-
Olympic Club de Safi
20:00
Postponed
FAR Rabat
-
Raja Beni Mellal
(-)
20:00
Postponed
OCK Khouribga
-
Khemis Zemamra
(-)
20:00
Postponed
RSB Berkane
-
Raja Casablanca
(-)
20:00
Postponed
MCO Oujda
-
MAT Tetouan
(-)
20:00
Postponed
Ittihad Tanger
-
Olympic Club de Safi
(-)
20:00
Postponed
Wydad Casablanca
-
Hassania Agadir
(-)
20:00
Postponed
Difaa El Jadida
-
Rapide Club Oued Zem
(-)
20:00
Postponed
Youssoufia Berrechid
-
FUS Rabat
(-)
Morocco: Elite 2
20:00
Postponed
KAC Kenitra
-
Racing de Casablanca
(-)
20:00
Postponed
Wydad Fes
-
IZK
(-)
20:00
Postponed
CRS
-
Club Jeunesse Ben Guerir
(-)
20:00
Postponed
Chabab Rif Al Hoceima
-
AS Sale
(-)
20:00
Postponed
Widad Temara
-
Chabab Atlas Khenifra
(-)
20:00
Postponed
KACM
-
Olympique Dcheira
(-)
20:00
Postponed
Chabab Mohammedia
-
MAS Fes
(-)
20:00
Postponed
Tihad Casablanca
-
Union Sidi Kacem
(-)
Netherlands: Topklasse
14:00
 
AFC
-
SVV Scheveningen
15:00
 
ASWH
-
HHC
15:00
 
IJsselmeervogels
-
Noordwijk
15:00
 
Jong FC Volendam
-
Jong Sparta Rotterdam
15:00
 
Quick Boys
-
Excelsior Maassluis
15:00
 
Rijnsburgse Boys
-
TEC
15:30
 
Kozakken Boys
-
GVVV Veenendaal
15:30
 
Koninklijke HFC
-
Katwijk
18:00
 
De Treffers
-
Spakenburg
New Zealand: ASB Premiership
07:00
 
Southern United
-
Hawke's Bay United
N. Ireland: Premiership
16:00
 
Dungannon Swifts
-
Warrenpoint Town
16:00
 
Glenavon
-
Larne
16:00
 
Linfield
-
Cliftonville
16:00
 
Crusaders
-
Ballymena United
16:00
 
Coleraine
-
Glentoran
16:00
 
Carrick Rangers
-
Institute
N. Ireland: 1. Division
15:00
 
Knockbreda
-
Ballinamallard United
15:00
 
Loughgall
-
Newry City AFC
15:00
 
Queen's University
-
Harland & Wolff Welders F.C.
16:00
 
Portadown
-
Ards
16:00
 
Dergview F.C
-
PSNI FC
16:00
 
Ballyclare Comrades
-
Dundela
Norway: Promotion/Relegation
18:00
 
Start
-
Lillestroem
Peru: Segunda Division
19:00
 
Deportivo Llacuabamba
-
Sport Chavelines Juniors
21:15
 
Deportivo Coopsol
-
Atletico Grau
Poland: Ekstraklasa
15:00
 
Jagiellonia Bialystok
-
Zaglebie Lubin
17:30
 
Lech Poznan
-
Lodzki KS
20:00
 
Lechia Gdansk
-
Wisla Plock
Portugal: Segunda Liga
12:00
 
Penafiel
-
FC Porto B
16:00
 
Nacional
-
Farense
16:00
 
Cova da Piedade
-
Vilafranquense
18:15
 
Chaves
-
Oliveirense
Romania: Liga I
17:00
 
Chindia Targoviste
-
CSMS Iasi
19:30
 
Hermannstadt
-
Dinamo Bucuresti
Romania: Liga II Serie A
10:00
 
FC Metaloglobus Bucuresti
-
AFK Csikszereda
10:00
 
Gloria Buzau
-
Ripensia Timisoara
10:00
 
CSM Resita
-
CS Mioveni
11:00
 
FC Dunarea Calarasi
-
Farul Constanta
13:00
 
ASU Politehnica Timisoara
-
Pandurii
15:00
 
Concordia Chiajna
-
Rapid Bucuresti
San Marino: Campionato
15:00
 
Tre Fiori
-
Tre Penne Galazzano
15:00
 
Virtus Acquaviva
-
Cailungo
15:00
 
S.S. Murata
-
La Fiorita Montegiardino
15:00
 
SP Libertas
-
Folgore
Scotland: Premier League
16:00
 
Hamilton Academical
-
St. Mirren
16:00
 
Hibernian
-
Aberdeen
16:00
 
Livingston
-
Kilmarnock
16:00
 
Motherwell
-
Hearts
Scotland: 1. Division
16:00
 
Arbroath
-
Dundee FC
16:00
 
Dundee United
-
Alloa Athletic
16:00
 
Dunfermline
-
Greenock Morton
16:00
 
Inverness
-
Ayr United
16:00
 
Queen of South
-
Partick Thistle
Serbia: Super Liga
15:30
 
FK Crvena zvezda
-
FK Spartak Subotica
Serbia: Prva Liga
13:00
 
Zlatibor
-
FK Radnicki 1923
13:00
 
Novi Pazar
-
FK Smederevo 1924
Slovakia: Fortuna league
14:00
 
Zemplin Michalovce
-
Spartak Trnava
14:00
 
Ruzomberok
-
Zlate Moravce
14:00
 
Nitra
-
Trencin
14:00
 
FK Pohronie
-
SKF Sered
15:30
 
Slovan Bratislava
-
DAC 1904 Dunajska Streda
South Africa: 1. Division
14:30
 
Black Leopards
-
Thanda Royal Zulu
14:30
 
Baroka FC
-
Orlando Pirates
17:00
 
Cape Town City FC
-
Chippa United
19:15
 
Kaizer Chiefs
-
Bloemfontein Celtic
South Africa: NFD Championship
14:30
 
TS Sporting
-
Cape Umoya United
14:30
 
Maccabi FC
-
University of Pretoria
14:30
 
Mbombela United
-
Real Kings FC
14:30
 
Royal Eagles
-
Richards Bay
Spain: Liga Adelante
16:00
 
Huesca
-
Rayo Vallecano
18:00
 
Sporting Gijon
-
Ponferradina
20:00
 
Almeria
-
Mirandes
Spain: Segunda B
12:00
 
Sevilla Atletico
-
Recreativo Huelva
16:00
 
Real Sociedad B
-
SD Amorebieta
17:00
 
Guijuelo
-
Burgos CF
19:00
 
Real Madrid Castilla
-
Inter de Madrid
20:00
 
UD Cornella
-
Sabadell
Switzerland: Super League
19:00
 
Xamax
-
Lugano
19:00
 
Young Boys
-
Luzern
Switzerland: Challenge League
17:00
 
Chiasso
-
Grasshopper
17:30
 
Kriens
-
Wil
Tunisia: 1. Division
14:00
 
CA Bizertin
-
Etoile Metlaoui
14:00
 
Ben Guerdane
-
Club Africain
16:00
Postponed
Esperance
-
US Monastir
(-)
Tunisia: Ligue II
14:00
 
Olympique de Beja
-
ES Rades
14:00
 
AS Sebikha
-
SA Menzel Bourguiba
14:00
 
Sporting Ben Arous
-
Croissant S. Msaken
14:00
 
AS Gabes
-
Zarzis
14:00
 
Club Olimpique de Medenine
-
EO Sidi Bouzid
14:00
 
Stade Sportif Sfaxien
-
Menzel Bouzelfa
14:00
 
AS Ariana
-
Sfax Railways
Turkey: 1. Lig
12:00
 
Hatayspor
-
Boluspor
14:30
 
Karagumruk
-
Balikesirspor
17:00
 
Akhisar Belediyespor
-
Istanbulspor
Ukraine: Premier League
13:00
 
FC Olexandria
-
Vorskla
16:00
 
FC Kolos Kovalivka
-
SC Dnipro-1
Argentina: Four argentinian league
21:00
 
Laferrere
-
Deportivo Espanol
21:00
 
Central Cordoba de Rosario
-
Canuelas
21:00
 
Lamadrid
-
El Porvenir
Belgium: Belgian Third league
19:30
 
Thes Sport
-
Oosterzonen
20:00
 
Olympic Charleroi
-
Deinze
20:00
 
UR La Louvière Centre
-
Patro Eisden
20:00
 
KSK Heist
-
Visetois
20:00
 
Seraing United
-
RWDM Brussels FC
20:00
 
Tubize
-
FCV Dender EH
England: National League North/South
16:00
 
Telford
-
Farsley Celtic AFC
16:00
 
Bradford PA
-
Altrincham
16:00
 
Curzon
-
Hereford
16:00
 
Darlington 1883
-
Chester
16:00
 
Gateshead
-
Alfreton
16:00
 
Guiseley
-
Brackley Town
16:00
 
Kettering Town FC
-
York
16:00
 
Kidderminster
-
Boston United
16:00
 
King's Lynn Town
-
Blyth Spartans
16:00
 
Leamington
-
Spennymoor Town FC
16:00
 
Southport
-
Gloucester City
16:00
 
Bath City
-
Wealdstone
16:00
 
Chelmsford
-
Hungerford Town
16:00
 
Concord Rangers
-
Eastbourne Borough
16:00
 
Dorking Wanderers
-
Weymouth
16:00
 
Dulwich Hamlet
-
Dartford
16:00
 
Havant and Waterlooville
-
Chippenham Town
16:00
 
Oxford City
-
Maidstone
16:00
 
Slough Town
-
Braintree Town
16:00
 
St.Albans
-
Hampton & Richmond
16:00
 
Tonbridge Angels
-
Billericay
16:00
 
Welling
-
Hemel Hempstead
England: Evo-Stik League
16:00
 
Redditch United
-
Leiston
16:00
 
Banbury United
-
Tamworth
16:00
 
Stratford Town
-
Bromsgrove Sporting
16:00
 
Stourbridge
-
Coalville Town
16:00
 
Royston Town
-
Peterborough Sports
16:00
 
Barwell FC
-
St. Ives Town FC
16:00
 
Hednesford
-
Hitchin Town
16:00
 
Kings Langley FC
-
AFC Rushden & Diamonds
16:00
 
Lowestoft Town
-
Alvechurch
16:00
 
Needham Market
-
Biggleswade Town
16:00
 
Nuneaton
-
Rushall Olympic
16:00
 
Harrow Borough
-
Tiverton
16:00
 
Gosport Borough
-
Yate Town
16:00
 
Dorchester Town
-
Metropolitan Police FC
16:00
 
Chesham United
-
Poole Town FC
16:00
 
Wimborne Town
-
Swindon Supermarine
16:00
 
Weston Super Mare
-
Farnborough
16:00
 
Truro City
-
Walton Casuals
16:00
 
Taunton Town
-
Beaconsfield SYCOB
16:00
 
Salisbury
-
Blackfield & Langley
16:00
 
Hartley Wintney
-
Hayes & Yeading United
16:00
 
Hendon
-
Merthyr Town
16:00
 
Atherton Colleries
-
Hyde United
16:00
 
Witton Albion
-
Grantham Town
16:00
 
Bamber Bridge
-
Mickleover Sports
16:00
 
Basford United
-
Ashton United
16:00
 
Buxton
-
Lancaster City
16:00
 
FC United of Manchester
-
Matlock Town
16:00
 
Gainsborough
-
Scarborough Athletic
16:00
 
Morpeth Town FC
-
Nantwich Town
16:00
 
South Shields
-
Warrington Town
16:00
 
Stafford Rangers
-
Radcliffe Borough
16:00
 
Stalybridge
-
Whitby
16:00
 
Brightlingsea Regent
-
Corinthian Casuals
16:00
 
Carshalton Athletic
-
Bognor Regis Town
16:00
 
Cheshunt
-
Bishop's Stortford
16:00
 
Cray Wanderers
-
Potters Bar Town
16:00
 
East Thurrock United
-
Haringey Borough
16:00
 
Enfield Town
-
Bowers & Pitsea
16:00
 
Folkestone Invicta
-
Horsham
16:00
 
Kingstonian
-
Merstham
16:00
 
Lewes
-
Leatherhead
16:00
 
Wingate & Finchley
-
Hornchurch
16:00
 
Worthing
-
Margate
England: Premier Reserve League
13:00
 
Chelsea U21
-
Derby U23
13:00
 
Newcastle U21
-
Reading U23
France: National 2
18:00
 
Sainte Genevieve
-
Bobigny
18:00
 
Hyeres
-
St. Priest
Germany: Oberliga
13:00
 
TuS Dassendorf
-
HSV Barmbek-Uhlenhorst
13:00
 
SpVg BW 90 Berlin
-
Torgelower SV Greif
13:00
 
Ludwigsfelder FC
-
Staaken
13:00
 
Tennis Borussia
-
MSV Pampow
13:00
 
Askania Bernburg
-
VfL Halle 96
13:00
 
Dorfmerkingen
-
Neckarsulmer Sport Union
13:30
 
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
Union Sandersdorf
14:00
 
BW Schwalbe Tuendern
-
TB Uphusen
14:00
Postponed
Kickers Emden
-
Eintracht Northeim
(-)
14:00
 
FC Germania Egestorf-Langreder
-
Delmenhorst
14:00
 
Lupo-Martini Wolfsburg
-
VfV Hildesheim
14:00
 
SV Steinbach 1920
-
SV Rot-Weiss Hadamar
14:00
 
Hessen Kassel
-
FV Bad Vilbel
14:00
 
TUS Dietkirchen
-
SC Waldgirmes
14:00
 
KSV Baunatal
-
SC Hessen Dreieich
14:00
 
TSV Lehnerz
-
RW Walldorf
14:00
 
1. CfR Pforzheim
-
Freiburger FC
14:00
 
Stuttgarter Kickers
-
FV Ravensburg
14:00
 
Freiberg
-
SV Linx
14:00
 
SV Oberachern
-
Reutlingen
14:00
 
TSV Ilshofen
-
FC Rielasingen-Arlen
14:00
 
SV Sandhausen ll
-
FSV 08 Bissingen
14:00
 
FC 08 Villingen
-
Goeppinger SV
14:00
Postponed
TSV Kropp
-
Eckernfoerder SV
(-)
14:00
 
Union Neumuenster
-
TSV Bordesholm
14:00
 
Blumenthaler SV
-
TuS Schwachhausen
14:00
 
Brinkumer SV
-
Oberneuland
14:30
 
Uhlenhorster SC Paloma
-
Niendorfer TSV
15:00
 
FSV Luckenwalde
-
VfB Krieschow
15:00
 
Geestemuende
-
SG Aumund-Vegesack
15:00
 
SC Borgfeld
-
Bremer SV
15:30
 
TuS Mechtersheim
-
FV Engers
16:00
 
Spelle-Venhaus
-
FT Braunschweig
16:00
 
SC Viktoria 06 Griesheim
-
SV Neuhof
Greece: Football League 2
14:00
 
Kalamata
-
Trikala
Italy: Serie D
14:30
 
Virtus Bolzano
-
US Bustese
14:30
 
Sangiustese
-
Campobasso
14:30
 
Olympia Agnonese
-
ASD Pineto
14:30
 
Montegiorgio
-
Tolentino
14:30
 
Team Nuova Florida 2005
-
AP Turris
14:30
 
Taranto
-
Nocerina
14:30
 
Chieti
-
Jesina
15:00
 
Brindisi
-
Agropoli
Malta: Second Malta league
14:00
 
Pembroke Athleta F.C.
-
Qormi FC
16:15
 
Qrendi
-
Pieta
Scotland: 2. Division
16:00
 
Clyde
-
Forfar
16:00
 
Dumbarton
-
Montrose
16:00
 
East Fife
-
Falkirk
16:00
 
Peterhead
-
Stranraer
16:00
 
Raith Rovers
-
Airdrieonians
Scotland: 3. Division
16:00
 
Albion Rovers
-
Queen's Park
16:00
 
Cowdenbeath
-
Elgin
16:00
 
Edinburgh City
-
Cove Rangers
16:00
 
Stenhousemuir
-
Annan Athletic
16:00
 
Stirling Albion
-
Brechin
Scotland: Highland/Lowland
15:00
 
Vale of Leithen
-
Bonnyrigg Rose Athletic
15:00
 
Civil Service Strollers
-
Cumbernauld Colts
16:00
 
Clachnacuddin
-
Deveronvale
16:00
 
Fort William
-
Lossiemouth
16:00
 
Wick Academy
-
Strathspey Thistle
16:00
 
Dalbeattie Star
-
BSC Glasgow
16:00
 
Berwick
-
Gretna FC 2008
16:00
 
East Stirlingshire
-
Spartans
16:00
 
Edusport Academy
-
Edinburgh University
16:00
 
Gala Fairydean Rovers
-
Stirling University FC
16:00
 
Kelty Hearts
-
East Kilbride
Turkey: 2. Lig
11:30
 
Bugsasspor
-
Hacettepe Spor Kulubu
Turkey: Fourth Turkey league
11:30
 
Muglaspor
-
Batman Petrolspor
11:30
 
Halide Edip Adivar Spor
-
Yeni Altindag Belediyespor
11:30
 
Modafen FK
-
Bayrampasa
11:30
 
Silivrispor
-
Tire 1922 Spor
Uruguay: Segunda Division
21:00
 
Villa Espanola
-
Rentistas
Venezuela: Segunda Division
20:30
 
Yaracuyanos FC
-
Gran Valencia
Wales: Cymru Alliance
15:00
 
Llantwit Major
-
Cwmbran Celtic
15:30
 
Llangefni Town
-
Llanrhaeadr FC
15:30
 
Bangor City
-
Llanfair United
15:30
 
Gresford Athletic
-
Conwy Borough FC
Zambia: 1. Division
12:00
 
Nakambala Leopards
-
Lumwana Radiants
14:00
 
Green Eagles
-
Red Arrows