Spain: La Liga
03:00
 
Osasuna
-
Levante
Germany: 1. Bundesliga
02:30
 
Borussia Dortmund
-
FC Köln
Italy: Serie A
02:45
 
Brescia
-
AC Milan
France: Ligue 1
02:45
 
Nice
-
Rennes
England: FA Cup
03:00
 
Queens Park Rangers
-
Sheffield Wednesday
03:00
 
Northampton
-
Derby
Netherlands: Eredivisie
02:00
 
FC Utrecht
-
ADO Den Haag
Turkey: Super Lig
00:00
 
Genclerbirligi
-
Gaziantep BB
CAF Champions League
02:00
 
Wydad Casablanca
-
USM Alger
02:00
 
El Zamalek
-
TP Mazembe
Friendlies
17:00
 
Fredericia
-
Esbjerg fB
19:00
 
Viborg
-
SønderjyskE
19:00
 
Silkeborg
-
FC Midtjylland
19:30
 
FC Nordsjælland
-
AGF
19:30
 
VfB Stuttgart
-
Dynamo Dresden
21:00
 
Admira Moedling
-
SV Horn
22:00
 
Pogon Szczecin
-
Sturm Graz
23:00
 
Grorud
-
Bodoe/Glimt
23:00
 
CSKA Moscow
-
Dundalk
23:00
 
Start
-
Soerlandslaget
01:00
 
Oerebro
-
Joenkoepings Soedra
01:00
 
Sandefjord
-
FK Toensberg
01:00
 
IFK Malmoe FK
-
Malmoe FF
Argentina: Torneo Inicial
03:35
 
Aldosivi
-
Lanus
05:40
 
Gimnasia LP
-
Velez Sarsfield
Australia: Hyundai A-League
13:15
 
Wellington Phoenix
-
Newcastle Jets
15:30
 
Melbourne Victory
-
Sydney FC
Australia: Youth 1
06:30
 
Melbourne Victory Youth
-
Adelaide United Youth
Belgium: Jupiler League
02:30
 
Standard Liege
-
Oostende
Belgium: EXQI league
02:30
 
Lokeren
-
Oud-Heverlee
Bolivia: LFPB
07:00
 
Nacional Potosi
-
Jorge Wilstermann
03:00
Postponed
The Strongest
-
San Jose
(-)
Brazil: State Leagues
07:00
 
Figueirense
-
Juventus SC
07:30
 
Corinthians
-
Botafogo SP
07:30
 
Juventude
-
Internacional
Chile: Primera Division
04:30
 
Everton CD
-
Universidad de Concepcion
07:00
 
O'Higgins
-
Union La Calera
Colombia: Liga Postobon
07:45
 
Tolima
-
Independiente Medellin
06:00
 
Rionegro Aguilas
-
CD Jaguares
Costa Rica: Primera Division
07:00
 
Santos de Guapiles
-
ADR Jicaral
Costa Rica: Liga de Ascenso
09:00
 
Puntarenas FC
-
AD Municipal San Ramon
England: League 1
02:45
 
Sunderland
-
Doncaster
France: Ligue 2
02:00
 
Paris FC
-
Rodez
02:00
 
Caen
-
AC Ajaccio
02:00
 
Auxerre
-
Sochaux
02:00
 
Grenoble
-
Chambly
02:00
 
Chateauroux
-
Niort
02:00
 
Lorient
-
Nancy
02:00
 
Orleans
-
Guingamp
02:00
 
Valenciennes
-
Le Mans
France: National
02:00
 
Cholet
-
Laval
02:00
 
Red Star
-
Bourg en Bresse Peronnas
02:00
 
Quevilly
-
Pau
02:00
 
Boulogne
-
Creteil
02:00
 
CA Bastia
-
Avranches
02:00
 
GFC Ajaccio
-
Toulon Var
02:00
 
Le Puy
-
Concarneau
02:00
 
Lyon la Duchere
-
Villefranche Beaujolais
Germany: 3. Liga
01:00
 
Hansa Rostock
-
Hallescher FC
Germany: Regionalliga
01:00
 
FC Koeln II
-
RW Essen
Gibraltar: Premier League
02:30
 
Bruno's Magpies
-
Lincoln Red Imps FC
Greece: Football League
23:30
 
Kissamikos FC
-
Platanias
India: ISL
21:00
 
Hyderabad FC
-
Mumbai City FC
Israel: Leumit League
20:00
 
Hapoel Nazareth Illit
-
Bnei Sakhnin
20:00
 
Hapoel Ironi Acre
-
Hapoel Ramat Gan
20:00
 
SC Kfar Kasem
-
Beitar Tel Aviv Ramla
20:00
 
Hapoel Ashkelon
-
Hapoel Nir Ramat HaSharon
20:00
 
Hapoel Rishon LeZion
-
Maccabi Ahi Nazareth
Italy: Serie B
03:00
 
Empoli
-
Chievo
Jamaica: Premier League
07:00
 
Waterhouse FC
-
Dunbeholden
Kuwait: 1. Division
21:45
 
Al-Arabi
-
Al-Qadsia
Mexico: Ascenso MX
09:30
 
Leones Negros
-
Alebrijes Oaxaca
Netherlands: Jupiler League
02:00
 
Cambuur
-
Jong FC Utrecht
02:00
 
FC Dordrecht
-
FC Eindhoven
02:00
 
De Graafschap
-
MVV Maastricht
02:00
 
NEC Nijmegen
-
Jong Ajax
02:00
 
Roda
-
FC Volendam
02:00
 
Telstar
-
FC Oss
02:00
 
Helmond Sport
-
FC Den Bosch
New Zealand: ASB Premiership
07:00
 
Southern United
-
Canterbury United
N. Ireland: 1. Division
02:45
 
Newry City AFC
-
Harland & Wolff Welders F.C.
Oman: Mobile League
20:05
 
Oman FC
-
Al-Nahda
20:30
 
Al-Nasr Salalah
-
Saham
22:30
 
Fanja
-
Muscat
22:30
 
Al-Oruba
-
Al-Seeb
Paraguay: Division Profesional
04:00
 
General Diaz
-
Nacional
06:15
 
Sportivo San Lorenzo
-
12 de Octubre
Qatar: Stars League
20:30
 
Qatar SC
-
Al-Wakra
22:40
 
Al-Arabi
-
Lekhwiya
Saudi Arabia: 1. Division
19:35
 
Al Feiha
-
Al-Taawon
21:55
 
Al-Ettifaq
-
Al Nassr FC
00:10
 
Al-Wehda
-
Al Hazm
Scotland: 1. Division
02:05
 
Dunfermline
-
Dundee FC
South Africa: 1. Division
01:00
 
Cape Town City FC
-
Black Leopards
01:00
 
SuperSport United
-
Chippa United
South Africa: NFD Championship
20:30
 
Steenberg United
-
Cape Umoya United
Spain: Liga Adelante
03:00
 
Cadiz
-
Racing Santander
Switzerland: Challenge League
02:00
 
Schaffhausen
-
Lausanne
Syria: 1. Division
19:00
 
Al-Nawaeir
-
Al-Shorta
19:00
 
Al-Jaish
-
Al-Ittihad
19:00
 
Tishreen
-
Al-Futowa
19:00
 
Al-Wathbah
-
Al-Taleiah
19:00
 
Al-Wahda
-
Al-Karamah
19:00
 
Al-Sahel
-
Hutteen
19:00
 
Al-Jazira
-
Jableh SC
Turkey: 1. Lig
23:00
 
Akhisar Belediyespor
-
Bursaspor
Argentina: Four argentinian league
03:00
 
Dock Sud
-
El Porvenir