England: Championship
18:30
 
Huddersfield
-
Nottingham Forest
USA: Major League Soccer
03:00
Finished
Inter Miami CF
2 - 1
Portland Timbers
(1-0)
03:00
Finished
Minnesota United
0 - 1
New York City FC
(0-1)
04:00
59'
Colorado Rapids
0 - 3
Nashville SC
(0-3)
04:00
58'
Sporting Kansas City
0 - 1
Vancouver Whitecaps
(0-1)
04:30
Half Time
Real Salt Lake
1 - 0
Houston Dynamo
(-)
01:00
 
LA Galaxy
-
Austin FC
Netherlands: Eredivisie
15:30
 
AZ Alkmaar
-
Vitesse
EURO U-17 qualification
17:30
 
France U17
-
Portugal U17
21:00
 
Netherlands U17
-
Serbia U17
Friendlies
03:08
Finished
Mexico
2 - 1
Nigeria
(1-0)
18:40
 
U.A.E.
-
Gambia
Algeria: Ligue 1
18:45
 
WA Tlemcen
-
ASO Chlef
22:00
 
ES Setif
-
JS Saoura
Andorra: Cup
18:00
 
Atletic Escaldes
-
UE Extremenya
Toulon Tournament
15:00
 
Argentina U20
-
Saudi Arabia U20
18:30
 
France U20
-
Panama U23
Argentina: Primera B Nacional
21:00
 
Deportivo Madryn
-
Atletico Guemes
21:10
 
Estudiantes de Rio Cuarto
-
All Boys
21:30
 
Gimnasia Jujuy
-
Almirante Brown
21:30
 
Deportivo Maipu
-
San Martin San Juan
22:00
 
CA Alvarado
-
Gimnasia Mendoza
23:00
 
Club Atletico Mitre
-
Atletico Rafaela
23:10
 
Temperley
-
Belgrano
01:10
 
Ferro Carril Oeste
-
Santamarina Tandil
Argentina: Primera B Metropolitana
19:30
 
Douglas Haig
-
Racing de Cordoba
21:00
 
Sol de Mayo
-
Villa Mitre
21:00
 
CA Liniers Bahia Blanca
-
Huracan Las Heras
21:00
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Gimnasia y Esgrima de Concepcion
21:30
 
Juventud Unida Universitario
-
Club Sportivo Penarol
21:30
 
Olimpo
-
Desamparados
21:30
 
Independiente Chivilcoy
-
Club Cipolletti
21:30
 
Circulo Deportivo
-
Sansinena BB
21:30
 
Sarmiento de Resistencia
-
Sportivo Belgrano
21:30
 
Defensores de Pronunciameniento
-
Juventud Antoniana
22:00
 
Argentino Monte Maiz
-
Ciudad de Bolivar
22:00
 
San Martín de Formosa
-
Boca Unidos
22:00
 
Gimnasia y Tiro
-
Sportivo Las Parejas
22:30
 
Union de Sunchales
-
Crucero del Norte
00:00
 
Central Norte
-
Juventud Unida Gualeguaychu
Australia: 2. Division
07:00
 
Valentine Phoenix
-
Edgeworth Eagles
08:00
 
Sydney United 58
-
Sutherland Sharks
08:00
 
Gungahlin United
-
Tigers FC
08:00
 
Canberra FC
-
Canberra Olympic
09:00
 
Rockdale City Suns
-
Sydney Olympic
09:00
 
Brisbane Roar FC Youth
-
Gold Coast United FC
09:30
 
Broadmeadow Magic
-
Lake Macquarie
Austria: tipp3-Bundesliga
18:00
 
Rapid Wien
-
Wattens
Austria: Regionalliga
11:30
 
Dornbirner SV
-
Austria Lustenau (A)
17:00
 
SV Kuchl
-
Seekirchen
Belarus: Premier Division
16:00
 
Zvezda-BGU
-
Slavia Mozyr
18:00
 
Neman Grodno
-
Belshina Bobruisk
Bolivia: LFPB
22:00
 
Always Ready
-
Municipal de Vinto
01:00
 
Royal Pari
-
The Strongest
02:30
 
Oriente Petrolero
-
Bolivar
Bosnia-Herzegovina: Premier League
18:00
 
Posusje
-
Borac Banja Luka
18:00
 
FK Leotar
-
FK Sloga Simin Han
18:00
 
Sloboda Tuzla
-
Zeljeznicar
20:00
 
Siroki Brijeg
-
Radnik Bijeljina
Brazil: Serie A
22:00
 
Santos FC
-
Palmeiras
22:00
 
Coritiba
-
Botafogo RJ
00:00
 
Corinthians
-
America MG
00:00
 
Cuiaba
-
Atletico PR
00:00
 
Fluminense
-
Flamengo
01:00
 
Atletico MG
-
Avai FC
Brazil: Serie B
22:00
 
Vila Nova
-
Gremio
Brazil: Serie C
17:00
 
Volta Redonda
-
Botafogo PB
21:00
 
Altos
-
Ypiranga RS
23:00
 
Botafogo SP
-
Mirassol
01:00
 
Remo
-
Floresta
Canada: CSL
21:00
 
Scarborough SC
-
York Region Shooters
23:00
 
Toronto Falcons
-
Brantford Galaxy B
01:00
 
Serbian White Eagles
-
Vorkuta
Chile: Primera Division
03:00
Finished
Huachipato
2 - 1
Palestino
(1-1)
00:30
 
Universidad Catolica
-
Antofagasta
03:00
 
Union Espanola
-
Union La Calera
Chile: Primera B
19:30
 
Deportes Iquique
-
Melipilla
19:30
 
Deportes Temuco
-
Deportes Copiapo
22:00
 
Magallanes
-
Deportes Recoleta
Denmark: Superliga
19:30
 
AaB
-
Viborg
DR Congo: Super League
16:30
 
FC Lubumbashi sport
-
RCK
17:30
 
Motema Pembe
-
Sanga Balende
Ecuador: Ecuadorian Serie A
02:00
 
Nueve de Octubre
-
Independiente del Valle
02:00
 
Barcelona SC
-
Cumbaya
02:00
 
LDU de Quito
-
CSD Macara
02:00
 
Universidad Catolica
-
Delfin
Egypt: 1. Division
17:00
 
Coca Cola
-
El Sharkeyah Lelddukhan
19:30
 
Pyramids FC
-
Al Masry
El Salvador: Primera Division
00:00
 
Alianza FC
-
CD Aguila
England: National League
14:30
 
Solihull Moors
-
Chesterfield
Estonia: Meistriliiga
14:30
 
Nomme JK Kalju
-
Paide Linnameeskond
17:15
 
Levadia Maardu
-
Flora Tallinn
19:30
 
FC Kuressaare
-
Tammeka
Finland: Ykkonen
18:30
 
FF Jaro
-
TPS
18:30
 
PK-35 Helsinki
-
Mikkelin Palloilijat
18:30
 
Pargas IF
-
JaePS
18:30
 
SJK Akatemia
-
IF Gnistan
Germany: Regionalliga
15:00
 
Oberneuland
-
SV Drochtersen/Assel
15:00
 
BSV Rehden
-
Eintracht Norderstedt
15:00
 
FC Hansa Lueneburg
-
1. FC Phoenix Luebeck
15:00
 
HSC Hannover
-
Heider SV
Ghana: 1. Division
18:00
 
Berekum Chelsea
-
Elmina Sharks
18:00
 
Real Tamale
-
Eleven Wonders
18:00
 
All Stars
-
Bibiani Gold Stars
18:00
 
Aduana Stars
-
Dreams FC
18:00
 
King Faisal
-
Great Olympics
18:00
 
WAFA
-
Bechem United
18:00
 
Ashanti Gold
-
Accra Lions
18:00
 
Medeama SC
-
Kotoko
Guatemala: Premier League Guatemala
03:00
 
CSD Comunicaciones
-
CSD Municipal
Honduras: Liga Nacional
00:00
 
Real Espana
-
CD Motagua
Iceland: Urvalsdeild
19:00
 
Fram Reykjavik
-
Valur
19:30
 
Vikingur Reykjavik
-
KA Akureyri
20:00
 
IA Akranes
-
Keflavik
20:00
 
Stjarnan
-
IBV Vestmannaeyjar
22:15
 
FH Hafnarfjordur
-
KR Reykjavik
22:15
 
Leiknir Reykjavik
-
Breidablik
Iran: 1. Division
18:30
 
Samasha Pakdasht
-
Gol Gohar
18:30
 
Foolad Khuzestan
-
Sepahan
18:30
 
Persepolis
-
Padideh FC
18:30
Postponed
Padideh FC
-
Foolad Khuzestan
(-)
18:30
Postponed
Paykan
-
Mes Rafsanjan
(-)
18:30
Postponed
Gol Gohar
-
Zob Ahan
(-)
18:30
Postponed
Esteghlal
-
Naft Masjed Soleyman FC
(-)
18:30
Postponed
Fajr Sepasi
-
Persepolis
(-)
18:30
Postponed
Sepahan
-
Aluminium Arak
(-)
18:30
Postponed
Sanat Naft Abadan
-
Samasha Pakdasht
(-)
18:30
Postponed
Nassaji Mazandaran FC
-
Tractor Sazi Tabriz
(-)
Iraq: Super League
16:00
 
Newroz
-
Al Najaf
16:00
 
Zakho
-
Naft Al Wasat
16:00
 
Al Kahrabaa
-
Al-Qasim
18:30
 
Naft Al Junoob
-
Al Quwa Al Jawiya
21:00
 
Al Shorta
-
Al Karkh
Italy: Serie B
21:30
 
Pisa
-
Monza
Italy: Serie C
20:00
 
Calcio Padova
-
Catanzaro
21:30
 
Palermo
-
FeralpiSalo
Jamaica: Premier League
23:00
 
Dunbeholden
-
Portmore United
23:00
 
Jamalco
-
Harbour View
23:00
 
Montego Bay United FC
-
Humble Lions
01:15
 
Cavalier SC
-
Molynes United
Japan: J. League
07:05
 
Vissel Kobe
-
Consadole Sapporo
08:00
 
Kyoto Sanga FC
-
Kawasaki Frontale
09:00
 
Shonan Bellmare
-
Cerezo Osaka
09:00
 
FC Tokyo
-
Kashima Antlers
10:00
 
Jubilo Iwata
-
Yokohama F.Marinos
10:00
 
Kashiwa Reysol
-
Shimizu S-Pulse
11:00
 
Sagan Tosu
-
Gamba Osaka
Japan: J. League 2
08:00
 
V-Varen Nagasaki
-
Fagiano Okayama FC
08:00
 
Albirex Niigata
-
Montedio Yamagata
08:00
 
Yokohama FC
-
Renofa Yamaguchi
08:00
 
Machida Zelvia
-
Blaublitz Akita
08:00
 
Vegalta Sendai
-
Tochigi SC
09:00
 
JEF United Chiba
-
Mito Hollyhock
12:00
 
Thespakusatsu Gunma
-
Oita Trinita
12:30
 
FC Ryukyu
-
Tokushima Vortis
13:00
 
Zweigen Kanazawa
-
Grulla Morioka
Japan: 3
06:00
 
Matsumoto Yamaga
-
Imabari FC
07:00
 
Iwaki FC
-
Gainare Tottori
07:00
 
SC Sagamihara
-
Kataller Toyama
07:00
 
Fukushima United
-
Tegevajaro Miyazaki
08:00
 
Nagano Parceiro
-
FC Gifu
08:00
 
Fujieda MYFC
-
Azul Claro Numazu
08:00
 
Kamatamare Sanuki
-
Kagoshima United
09:00
 
Ehime FC
-
Vanraure Hachinohe
Kenya: KPL
14:00
 
Nzoia United
-
KCB
15:00
 
Nairobi City Stars
-
Gor Mahia
15:00
 
Kakamega Homeboyz
-
AFC Leopards
15:00
 
FC Talanta
-
Kariobangi Sharks
15:00
 
Wazito FC
-
Bidco United
Latvia: Virsliga
16:00
 
FK Spartaks
-
FK Tukums 2000
Lithuania: A Lyga
17:30
 
Lietava Jonava
-
Traku FK
Lithuania: 1. Division
15:00
 
FK Panevezys B
-
FA Siauliai B
Montenegro: Cup
21:30
 
Buducnost Podgorica
-
Decic Tuzi
Morocco: Botola Pro
22:30
 
MCO Oujda
-
RSB Berkane
Morocco: Elite 2
19:00
 
Racing de Casablanca
-
MAT Tetouan
19:00
 
AS Sale
-
Stade Marocain
19:00
 
JSM Laayoune
-
IZK
Netherlands: Promotion/Relegation
19:00
 
ADO Den Haag
-
Excelsior
Norway: Eliteserien
19:00
 
FK Haugesund
-
Aalesund
19:00
 
Jerv
-
Sarpsborg 08
19:00
Postponed
Sandefjord
-
Kristiansund BK
(-)
19:00
 
Tromsoe
-
Lillestroem
19:00
 
Molde
-
Bodoe/Glimt
21:00
 
Vaalerenga
-
Rosenborg
Norway: 1. Division
16:00
 
Bryne
-
Start
16:00
 
Ranheim
-
Fredrikstad
16:00
 
Sogndal
-
Sandnes
Paraguay: Division Intermedia
17:00
 
Sportivo Iteno
-
Sportivo San Lorenzo
17:00
 
Fernando de la Mora
-
Club River Plate
Peru: Primera División
19:00
 
Academia Cantolao
-
Deportivo Municipal
21:00
 
Carlos Stein
-
Universidad Cesar Vallejo
23:30
 
FBC Melgar
-
Universitario de Deportes
Peru: Segunda Division
21:00
 
Union Comercio
-
Union Huaral
23:00
 
Alfonso Ugarte de Puno
-
Santos
23:30
 
Sport Chavelines Juniors
-
Santa Rosa de Andahuaylas
Poland: 1. Division
21:45
 
Korona Kielce
-
Chrobry Glogow
Poland: 2. Division
18:00
 
Ruch Chorzow
-
Motor Lublin
Russia: Cup
17:00
 
Spartak Moscow
-
Dinamo Moscow
Saudi Arabia: 1. Division
19:15
 
Damac FC
-
Al Fateh FC
19:20
 
Al Feiha
-
Al-Taawon
21:00
 
Al Hilal
-
Abha
21:00
 
Al Taee
-
Al Ittihad
Serbia: Super Liga
17:00
 
FK Radnicki 1923
-
Zeleznicar Pancevo
19:30
 
Novi Pazar
-
FK IMT Beograd
Slovenia: Playoff
20:30
 
ND Triglav
-
Tabor
South Africa: 1. Division
16:00
 
Cape Town All Stars
-
University of Pretoria
South Korea: K League 1
10:30
 
Incheon United
-
Seongnam FC
13:00
 
Gangwon FC
-
Suwon Bluewings
13:00
 
Daegu FC
-
Pohang Steelers
South Korea: K League 2
10:00
 
Ansan Greeners
-
Gimpo Citizen
12:30
 
Asan Mugunghwa
-
Jeonnam Dragons
Spain: Liga Adelante
21:00
 
Alcorcon
-
Eibar
21:00
 
Burgos CF
-
Girona
21:00
 
Leganes
-
Almeria
21:00
 
Real Oviedo
-
UD Ibiza
21:00
 
Sporting Gijon
-
Las Palmas
21:00
 
Tenerife
-
Cartagena
21:00
 
Valladolid
-
Huesca
Spain: Segunda B
19:00
Finished after awarded win
Racing Santander
3 - 0
Extremadura
(-)
Sweden: Allsvenskan
16:00
 
IFK Norrkoeping
-
Elfsborg
16:00
 
Djurgaarden
-
Varbergs BoIS FC
16:00
 
Degerfors
-
Malmoe FF
18:30
 
Helsingborg
-
AIK
18:30
 
IFK Vaernamo
-
Hammarby
Sweden: Superettan
14:00
 
Oergryte FF
-
Dalkurd FF
16:00
 
Oerebro
-
Brommapojkarna
Switzerland: Playoff
17:30
 
Luzern
-
Schaffhausen
Taiwan: Division A
10:00
 
Air Source Development
-
Taichung Futuro
10:30
 
Tainan City
-
Ming Chuan University
11:00
 
Kaohsiung County Taipower
-
Taipei City Tatung
Tunisia: 1. Division
18:00
 
Zarzis
-
ES Hamam Sousse
18:00
 
Etoile Metlaoui
-
Olympique de Beja
Turkey: 1. Lig
15:30
 
Bandirmaspor
-
Eyupspor
18:00
 
Istanbulspor
-
Erzurum BB
Argentina: Four argentinian league
21:30
 
Lamadrid
-
Claypole
21:30
 
Berazategui
-
Victoriano Arenas
21:30
 
Argentino de Merlo
-
Club Lujan
21:30
 
Puerto Nuevo
-
Laferrere
21:30
 
San Martin Burzaco
-
Excursionistas
21:30
 
El Porvenir
-
CS Deportivo Liniers
21:30
 
Sportivo Italiano
-
Deportivo Espanol
21:30
 
Leandro N. Alem
-
CA Ferrocarril Midland
Australia: Four australian league
08:00
 
North Star FC
-
Wolves FC
09:00
 
Albany Creek
-
Taringa Rovers
Uruguay: Primera Division
18:30
 
Plaza Colonia
-
Montevideo Wanderers
21:00
 
River Plate
-
Club Atletico Penarol
23:30
 
Defensor Sporting
-
Deportivo Maldonado
USA: NASL
03:30
89'
Rio Grande Valley FC
1 - 3
San Antonio FC
(1-1)
05:00
21'
Fresno FC
0 - 0
Colorado Springs Switchbacks FC
(-)
05:00
21'
Oakland Roots
0 - 0
Sacramento Republic FC
(-)
05:30
 
LA Galaxy II
-
San Diego Loyal
Uzbekistan: Uzbek League
17:00
 
Surkhon-2011
-
Bunyodkor Tashkent
Venezuela: Primera Division
23:00
 
Caracas
-
Universidad Central
01:15
 
Academia Puerto Cabello
-
Metropolitanos FC
Brazil: Serie D
18:00
 
Operario VG
-
Gremio Anapolis
21:00
 
Globo FC
-
Sousa
21:00
 
Pouso Alegre
-
Nova Venecia
21:00
 
Prospera
-
Caxias
21:30
 
Ipora
-
Acao
21:30
 
FC Cascavel
-
Azuriz
22:00
 
Amazonas FC
-
Sao Raimundo RR
22:00
 
Afogados da Ingazeira
-
Crato
22:00
 
Sergipe
-
Santa Cruz
22:00
 
EC Jacuipense
-
Lagarto AC
00:00
 
Humaita SC
-
Sao Raimundo AM
Denmark: 1. Division
14:30
 
FC Helsingoer
-
Nykoebing FC
14:30
 
Lyngby
-
Fredericia
14:30
 
AC Horsens
-
Hvidovre
Denmark: 2. Division
14:00
 
Naestved
-
HIK
14:00
 
Aarhus Fremad
-
Skive
14:45
 
FA 2000
-
Middelfart G og BK
15:00
 
Brabrand
-
Kolding IF
16:00
 
Hilleroed
-
AB
16:00
 
B 93
-
Thisted
Denmark: Danmarksserien
14:00
 
Karlslunde IF
-
Herlev
14:00
 
Vanloese
-
Silkeborg KFUM
14:30
 
VSK Aarhus
-
Naesby
14:30
 
KFUM Roskilde
-
Slagelse
15:00
 
FC Roskilde
-
Dalum
15:00
 
Frem
-
IF Lyseng
Finland: Veikkausliga
16:00
 
HIFK
-
Honka
16:00
 
KuPS
-
HJK
18:30
 
IFK Mariehamn
-
VPS
Finland: Kakkonen
14:00
 
JBK
-
OLS
16:00
 
Atlantis
-
FC Futura
17:00
 
JIPPO
-
LaPa
17:30
 
Kajha
-
Jyvaskyla JK
18:30
 
Peka
-
FC Reipas
18:30
 
NJS
-
KuPS Akatemia
18:30
 
Ilves II
-
FC Jazz
18:30
 
HJS Akatemia
-
Ilves-Kissat
18:30
 
EPS
-
Honka (A)
18:30
 
SalPa
-
VJS
18:30
 
RoPS
-
JS Hercules
18:30
 
Naerpes Kraft
-
OTP
Germany: Oberliga
15:00
 
VfB Krieschow
-
SV 09 Arnstadt
15:00
 
Einheit Wernigerode
-
Budissa Bautzen
15:00
 
VfL Halle 96
-
FSV Martinroda
15:00
 
FC An der Fahner Hoehe
-
FC Grimma
15:00
Postponed
Budissa Bautzen
-
VfL Halle 96
(-)
15:00
Postponed
Plauen
-
VfB Krieschow
(-)
15:00
Postponed
RW Erfurt
-
Carl Zeiss Jena II
(-)
15:00
Postponed
FC Grimma
-
Einheit Wernigerode
(-)
15:00
Postponed
Union Sandersdorf
-
FC International Leipzig
(-)
15:00
Postponed
BW Zorbau
-
SV 09 Arnstadt
(-)
15:00
Postponed
Bischofswerdaer FV
-
FC Oberlausitz Neugersdorf
(-)
15:00
Postponed
Einheit Rudolstadt
-
FC An der Fahner Hoehe
(-)
15:00
 
Rostocker FC 1895
-
SFC Stern 1900
15:00
 
Hansa Rostock II
-
Neuruppin
15:00
 
1. FC Lok Stendal
-
MSV Pampow
15:00
 
FC Mecklenburg Schwerin
-
Staaken
15:00
 
CFC Hertha 06
-
Hertha Zehlendorf
15:00
 
Brandenburger SC Sued
-
SV Victoria Seelow
15:00
 
Greifswalder SV
-
Ludwigsfelder FC
15:00
 
TSG Neustrelitz
-
RSV Eintracht
15:00
Postponed
CFC Hertha 06
-
Greifswalder SV
(-)
15:00
Postponed
Torgelower SV Greif
-
Brandenburger SC Sued
(-)
15:00
Postponed
SFC Stern 1900
-
Neuruppin
(-)
15:00
Postponed
Eintracht Mahlsdorf
-
MSV Pampow
(-)
15:00
Postponed
RSV Eintracht
-
SpVg BW 90 Berlin
(-)
15:00
Postponed
Ludwigsfelder FC
-
1. FC Lok Stendal
(-)
15:00
Postponed
SV Victoria Seelow
-
Hansa Rostock II
(-)
15:00
Postponed
Hertha Zehlendorf
-
Rostocker FC 1895
(-)
15:00
Postponed
FC Mecklenburg Schwerin
-
TSG Neustrelitz
(-)
15:00
Postponed
Eutin 08
-
SV Frisia 03 RL
(-)
16:00
 
FC Huerth
-
VfL Vichttal
16:00
 
SV Breinig
-
Spvg Wesseling Urfeld
16:00
 
Glesch-Paffendorf
-
Siegburger SV 04
16:00
 
VfL Alfter
-
SV Eilendorf
16:00
 
Dueren
-
DJK BW Friesdorf
16:00
 
FC Hennef 05
-
SpVg Frechen 20
16:00
 
SV Steinbach 1920
-
SC Viktoria 06 Griesheim
16:00
 
FV Bad Vilbel
-
Huenfelder SV
16:00
 
SV Zeilsheim
-
Buchonia Flieden
16:00
 
Elversberg II
-
Hassia Bingen
16:00
 
FC Kleve
-
Ratinger SV
16:00
 
SC Duesseldorf West
-
Niederwenigern
16:00
 
Cronenberger SC
-
1. FC Moenchengladbach
16:00
 
FC Kray
-
SC Velbert
16:00
 
Union Nettetal
-
TV Jahn Hiesfeld
16:00
 
FC Guetersloh
-
ASC Dortmund
16:00
 
SV Schermbeck 2020
-
FC Kaan-Marienborn 07
16:00
 
Eintracht Rheine
-
Westfalia Rhynern
16:00
 
TuS Erndtebrueck
-
Wattenscheid
16:00
 
Sportfreunde Siegen
-
SC Paderborn 07 II
16:00
 
Preussen Muenster II
-
Holzwickeder
16:00
 
SG Finnentrop/Bamenohl
-
RSV Meinerzhagen
16:00
 
SpVgg Vreden
-
TuS Haltern
16:00
 
TSG Sprockhoevel
-
Victoria Clarholz
16:00
 
Kickers Emden
-
Bremer SV
16:00
 
TSV Concordia
-
SV Todesfelde
16:15
 
SC Westfalia Herne
-
Hammer SpVg
16:30
 
Pesch
-
Viktoria Arnoldsweiler
16:30
 
SV Deutz 05
-
Bergisch Gladbach
16:30
 
Fortuna Koeln II
-
Borussia Freialdenhoven
16:30
 
VfB Hilden
-
Sportfreunde Baumberg
16:30
 
FC Bocholt
-
TSV Meerbusch
16:30
 
SpVgg Sterkrade-Nord
-
FSV Duisburg
16:30
 
TuRU Duesseldorf
-
DJK Teutonia St. Toenis
17:00
 
FC Oberlausitz Neugersdorf
-
RW Erfurt
17:00
 
FC Speyer 09
-
Kaiserslautern II
Italy: Serie D
17:00
 
AC Legnano
-
Casatese Rogoredo
17:00
 
Clodiense
-
Adriese
17:00
 
Sanremese
-
City of Varese
17:00
 
GS Bagnolese
-
Sasso Marconi
17:00
 
Lavello
-
Rotonda
17:00
 
Vastogirardi
-
Castelnuovo Vomano
17:00
 
Castrovillari
-
Rende
17:00
 
Alma Juventus Fano
-
Castelfidardo
17:00
 
ACD Nardo
-
FC San Giorgio
17:00
 
Novara
-
NibionnoOggiono
17:00
 
ASD Trastevere
-
Sambenedettese
17:00
 
Francavilla Calcio 1927
-
Bitonto
17:00
 
Cavese
-
Acireale
18:00
 
Giugliano
-
Audace Cerignola
18:00
 
San Donato
-
Rimini
19:00
 
Ravenna
-
Lentigione
Norway: 2. Division
14:00
 
Frigg
-
Brattvaag
15:00
 
Asker
-
Traeff
Norway: 3. Division Avdeling 1
15:00
 
Brumunddal
-
Hoedd 2
15:00
 
Trygg/Lade
-
Nardo
15:00
 
Stroemsgodset 2
-
Loerenskog
16:00
 
Kongsvinger 2
-
Aalesund 2
16:00
 
Mandalskameratene
-
Fram Larvik
16:00
 
Floeya
-
Skjetten
16:00
 
Rana FK
-
Steinkjer
17:00
 
Viking 2
-
Lysekloster
17:00
 
Orkla
-
Bodoe/Glimt 2
17:00
 
Innstranden
-
Strindheim
18:00
 
Byaasen
-
Junkeren
18:30
 
Gjelleraasen
-
Skjervoey
Romania: Promotion/Relegation
18:15
 
Chindia Targoviste
-
Concordia Chiajna
21:00
 
Dinamo Bucuresti
-
Universitatea Cluj
Russia: Russian third league
15:00
 
Dinamo Stavropol
-
Legion Dynamo
15:00
 
Kuban Kholding
-
FC Alania Vladikavkaz II
16:00
 
Forte Taganrog
-
Druzhba
17:00
 
SKA Rostov
-
Mashuk-KMV
17:00
 
FC Rotor Volgograd II
-
Chayka
17:00
 
FK Makhachkala
-
Anzhi Makhachkala
18:00
 
Chernomorets Novorossiysk
-
Biolog Novokubansk
South Korea: National League
09:00
 
Dangjin Citizen
-
Cheonan City
11:00
 
Hwaseong
-
Gyeongju H & N
11:00
 
Ulsan Citizen
-
Busan Transport Corp
Sweden: 1. Division
14:00
 
Piteaa
-
IF Sylvia
14:00
 
FC Stockholm Internazionale
-
IK Frej Taeby
14:00
 
Lindome GIF
-
Vaenersborgs IF
14:00
 
Qviding FIF
-
Tvaaaakers IF
16:00
 
Torns IF
-
Aatvidaberg
17:00
 
Karlstad BK
-
Motala AIF FK
17:00
 
IFK Haninge BRB
-
BK Forward
17:00
 
IK Oddevold
-
Lunds BK
17:00
 
Ljungskile
-
FC Trollhaettan
17:00
 
Oskarshamns AIK
-
IFK Malmoe FK
18:00
 
Sandvikens IF
-
Sollentuna FF
18:00
 
Falkenbergs FF
-
GAIS
Sweden: 2. Division Norra Götaland
14:00
 
Ytterhogdals IK
-
Bodens BK
14:00
 
Saevedalens IF
-
Assyriska BK
14:30
 
Landvetter IS
-
Varbergs GIF FK
15:00
 
Saeffle SK
-
Ahlafors IF
15:00
 
IK Gauthiod
-
Mjoelby AI FF
15:00
 
Herrestads AIF
-
Vaenersborgs FK
15:00
 
Karlslunds IF HFK
-
Lidkoepings FK
15:00
 
Hudiksvalls FF
-
IFK Osteråkers FK
15:00
 
Skiljebo SK
-
Kvarnsvedens IK
15:00
 
Storfors AIK
-
Kiruna FF
15:00
 
Umeaa FC Akademi
-
Gottne IF
15:00
 
Friska Viljor
-
Sandviks IK
15:00
 
FK Karlskrona
-
IFK Berga
15:00
 
Oesterlen FF
-
Asarums IF FK
15:00
 
Haessleholms IF
-
FC Rosengaard
15:00
 
Syrianska
-
IFK Eskilstuna
15:00
 
Huddinge IF
-
Karlbergs BK
15:00
 
Torslanda IK
-
Hittarps IK
15:00
 
Husqvarna FF
-
Hoeganaes BK
15:00
 
Toeloe IF
-
Eskilsminne IF
15:00
 
Skellefteaa
-
Sund IF
16:00
 
Forsbacka IK
-
Kungsaengens IF
16:00
 
FC Jaerfaella
-
Korsnaes IF FK
16:00
 
Raeppe GOIF
-
IFK Haessleholm
16:00
 
Kristianstads FF
-
Ariana FC
17:00
 
IFK Stocksund
-
IFK Uppsala
17:00
 
Smedby AIS
-
Assyriska United
17:00
 
Nykoepings BIS
-
IK Sleipner
17:00
 
Onsala BK
-
Ullareds IK
18:00
 
Vaermbols FC
-
Assyriska FF
Turkey: 2. Lig
21:00
 
Bursa Niluferspor
-
Bodrumspor
Uruguay: Segunda Division
16:00
 
Cerro
-
Juventud de las Piedras
19:00
 
Atenas
-
Racing
21:00
 
La Luz
-
Rampla Juniors
03:00
 
Central Espanol
-
Miramar Misiones
USA: USL Pro League
03:00
Finished
Union Omaha
0 - 0
Northern Colorado Hailstorm
(0-0)
05:30
 
Central Valley Fuego
-
Forward Madison FC
Venezuela: Segunda Division
23:00
 
Dinamo de Puerto La Cruz
-
Libertador FC
23:00
 
Urena SC
-
Deportivo Lara B
23:00
 
Trujillanos FC
-
Atletico El Vigia
23:30
 
Heroes de Falcon FC
-
Universidad de Los Andes FC
00:00
 
Atletico La Cruz
-
Academia Anzoategui
00:00
 
Rayo Zuliano
-
Deportivo Lara B
Zimbabwe: 1. Division
16:00
 
Bulawayo Chiefs
-
CAPS United
16:00
 
Dynamos
-
Herentals FC
16:00
 
Tenax CS FC
-
Cranborne Bullets FC
:
21:00
 
La Massana
-
UE Engordany