Spain: La Liga
21:00
 
Real Betis
-
Mallorca
Germany: 1. Bundesliga
20:30
 
Bayern Munich
-
Paderborn
Italy: Serie A
20:45
 
Brescia
-
Napoli
France: Ligue 1
19:00
 
Nice
-
Brest
20:45
 
Metz
-
Lyon
England: Championship
20:45
 
Derby
-
Fulham
Copa Sudamericana
01:30
Finished
El Nacional
2 - 2
Fenix
(0-1)
01:30
Finished
Atletico MG
2 - 0
Union
(2-0)
Friendlies
09:00
Finished
Dinamo Moscow
4 - 0
Dinamo Minsk
(2-0)
11:45
Finished
FC Tambov
4 - 1
Krylya Sovetov Samara
(3-0)
12:00
Finished
Brann
1 - 3
Aalesund
(1-2)
12:00
Finished
CSKA Moscow
3 - 0
FC Rapperswil-Jona
(1-0)
15:00
Finished
Lillestroem
1 - 4
Bodoe/Glimt
(1-1)
16:00
80'
Rosenborg
4 - 2
Ranheim
(4-1)
16:00
77'
Sarpsborg 08
0 - 1
Gazovik Orenburg
(0-0)
17:00
32'
Start
1 - 0
Jerv
(-)
CONCACAF Champions League
02:00
Finished
Deportiva San Carlos
3 - 5
New York City FC
(1-2)
04:00
Finished
CD Olimpia
2 - 2
Seattle Sounders FC
(0-1)
Netherlands: Eredivisie
20:00
 
RKC Waalwijk
-
Sparta Rotterdam
Portugal: Liga ZON Sagres
21:30
 
Aves
-
Vitoria de Guimaraes
Turkey: Super Lig
18:00
 
Sivasspor
-
Alanyaspor
Albania: Kategoria Superiore
18:00
 
Kukesi
-
KF Tirana
OFC Champions League
01:00
Finished
Henderson Eels
3 - 2
Lautoka
(0-1)
05:00
Finished
Malampa Revivors FC
3 - 0
Lae City Dwellers
(2-0)
Argentina: Torneo Inicial
23:00
 
Banfield
-
Aldosivi
Argentina: Primera B Nacional
00:05
 
Atletico Rafaela
-
CA Defensores de Belgrano
Australia: Hyundai A-League
07:15
Finished
Wellington Phoenix
2 - 0
Western United FC
(1-0)
09:30
Finished
Western Sydney Wanderers FC
5 - 2
Adelaide United
(4-2)
Australia: 2. Division
09:30
Finished
Melbourne Knights
3 - 3
Dandenong Thunder SC
(2-0)
09:45
Finished
Port Melbourne Sharks SC
1 - 1
Bentleigh Greens
(1-0)
10:00
Finished
Green Gully Cavaliers
0 - 2
Hume City FC
(0-1)
10:00
Finished
Campbelltown City
3 - 2
Adelaide Blue Eagles
(0-1)
10:30
Finished
Oakleigh Cannons
3 - 2
Heidelberg United
(1-1)
10:30
Finished
Dandenong City
1 - 1
St Albans Saints
(1-0)
Australia: Third australian league
10:00
Finished
White City Woodville
3 - 2
Adelaide Hills
(1-1)
10:00
Finished
Wolves FC
1 - 3
Southside Eagles
(0-1)
10:45
Finished
West Torrens Birkalla
7 - 2
Adelaide Victory
(4-0)
Australia: Youth 2
08:15
Finished
Oakleigh Cannons FC U20
1 - 1
Heidelberg United U20
(-)
08:30
Finished
Dandenong City U20
1 - 1
St Albans Saints U20
(-)
10:00
Finished
Redlands United U20
3 - 1
Capalaba Bulldogs U20
(0-1)
Austria: ADEG Erste Liga
19:10
 
Austria Lustenau
-
Dornbirn
19:10
 
Kapfenberger SV
-
BW Linz
19:10
 
SPG Pasching/LASK Juniors
-
SV Lafnitz
19:10
 
SK Austria Klagenfurt
-
Ried
19:10
 
Amstetten
-
FC Liefering
19:10
 
SV Horn
-
Austria Wien (A)
Belgium: Jupiler League
20:30
 
Kortrijk
-
Genk
Belgium: EXQI league
20:30
 
Oud-Heverlee
-
Union St.-Gilloise
Bolivia: LFPB
23:00
 
Bolivar
-
The Strongest
00:00
 
San Jose
-
Guabira
Brazil: Cup
01:30
Finished
Brusque
5 - 1
Remo
(1-0)
Brazil: State Leagues
01:30
Finished
Palmeiras
1 - 0
Guarani
(1-0)
19:30
 
Capital FC
-
Ceilandia
20:00
 
Botafogo SP
-
Inter de Limeira
23:15
 
Novorizontino
-
Mirassol
23:15
 
Nautico
-
Central PE
00:00
 
Coritiba
-
Cianorte
00:30
 
Gremio Anapolis
-
Vila Nova
Brazil: State 2
19:00
 
Monte Azul
-
Atibaia
23:00
 
Sertaozinho
-
Audax Sao Paulo
00:00
 
Taubate
-
Juventus SP
Bulgaria: B PFG
16:30
 
Pirin Blagoevgrad
-
Septemvri Sofia
Chile: Primera Division
16:00
74'
Antofagasta
1 - 1
Universidad de Concepcion
(0-1)
22:30
 
Universidad Catolica
-
Deportes Iquique
Colombia: Liga Postobon
00:05
 
Deportivo Pasto
-
Envigado
Colombia: Cup 1
02:05
Finished
Atletico FC
1 - 2
Real Cartagena
(1-1)
Croatia: 1. Division
18:00
 
NK Varazdin
-
NK Lokomotiva
Croatia: 2. Division
15:00
Finished
Dubrava Zagreb
2 - 1
Cibalia
(2-0)
18:00
 
Medimurje
-
NK Hrvatski Dragovoljac
Cyprus: 2. Division
17:00
 
Aris Limassol
-
Ayia Napa
Denmark: Superliga
19:00
 
Hobro
-
FC Midtjylland
DR Congo: Super League
15:30
Postponed
Simba
-
Renaissance
(-)
Finland: Cup
19:00
 
VPS
-
FF Jaro
France: Ligue 2
20:00
 
Chambly
-
Nancy
20:00
 
Rodez
-
Lorient
20:00
 
Guingamp
-
Sochaux
20:00
 
Grenoble
-
Chateauroux
20:00
 
AC Ajaccio
-
Le Mans
20:00
 
Clermont Foot
-
Paris FC
20:00
 
Le Havre
-
Orleans
20:00
 
Niort
-
Valenciennes
France: National
20:00
 
AS Beziers
-
Creteil
20:00
 
Boulogne
-
Le Puy
20:00
 
Bourg en Bresse Peronnas
-
Pau
20:00
 
GFC Ajaccio
-
Dunkerque
20:00
 
Lyon la Duchere
-
Avranches
20:00
 
Quevilly
-
Concarneau
20:00
 
Toulon Var
-
Villefranche Beaujolais
20:00
 
Cholet
-
CA Bastia
Germany: 2. Bundesliga
18:30
 
Osnabrueck
-
Erzgebirge Aue
18:30
 
Wehen
-
Greuther Fuerth
Germany: 3. Liga
19:00
 
Viktoria Koeln 1904
-
Sonnenhof Gro├časpach
Germany: Regionalliga
18:30
 
Hoffenheim II
-
FCA Walldorf
19:00
 
TSG Balingen
-
Mainz 05 II
19:00
 
BFC Dynamo
-
VSG Altglienicke
19:00
 
FSV Wacker Nordhausen
-
SV Lichtenberg 47
19:30
 
Oberhausen
-
Sportfreunde Lotte
19:30
 
SV Drochtersen/Assel
-
Heider SV
19:30
 
Werder Bremen II
-
HSC Hannover
Gibraltar: Premier League
20:30
 
Lincoln Red Imps FC
-
Lions Gibraltar
Greece: Football League
14:00
Finished
Levadiakos
3 - 2
Doxa Dramas
(1-1)
India: I League
09:30
Finished
Neroca FC
3 - 2
Gokulam FC
(1-2)
India: ISL
15:00
Finished
Mumbai City FC
0 - 1
Chennaiyin FC
(0-0)
Iraq: Super League
12:30
Finished
Al Naft
1 - 1
Baghdad FC
(0-1)
14:30
Finished
Al Talaba
1 - 1
Al Najaf
(0-0)
Ireland: Airtricity League
20:45
 
Derry City
-
Finn Harps
20:45
 
Waterford United
-
Bohemian FC
20:45
 
Sligo Rovers
-
St. Patrick's Athletic
20:45
 
Shelbourne
-
Dundalk
21:00
 
Shamrock Rovers
-
Cork City
Ireland: 1. Division
20:45
 
Cabinteely
-
Bray Wanderers
20:45
Postponed
Galway United FC
-
Athlone Town
(-)
20:45
 
Wexford Youths
-
UCD
Israel: Leumit League
14:00
Finished
Hapoel Ashkelon
0 - 0
SC Kfar Kasem
(0-0)
14:00
Finished
Hapoel Nir Ramat HaSharon
0 - 0
Hapoel Ironi Acre
(0-0)
14:00
Finished
Hapoel Afula
3 - 2
Hapoel Nazareth Illit
(2-1)
14:00
Finished
Hapoel Petah Tikva
0 - 0
Bnei Sakhnin
(0-0)
14:00
Finished
Beitar Tel Aviv Ramla
1 - 2
Hapoel Ramat Gan
(0-2)
Italy: Serie B
21:00
 
Cosenza
-
Frosinone
Japan: J. League
11:00
Finished
Shonan Bellmare
2 - 3
Urawa Red Diamonds
(1-2)
Malta: Premier League
18:00
 
Sirens FC
-
Sliema Wanderers
19:00
 
Tarxien Rainbows
-
Floriana
20:00
 
Gzira United
-
Valletta
Mexico: Ascenso MX
03:30
Finished
Mineros de Zacatecas
2 - 0
Club Zacatepec
(0-0)
Morocco: Botola Pro
17:00
31'
Raja Beni Mellal
0 - 0
Raja Casablanca
(-)
Netherlands: Jupiler League
20:00
 
Cambuur
-
Roda
20:00
 
NAC Breda
-
Almere City FC
20:00
 
Go Ahead Eagles
-
NEC Nijmegen
20:00
 
Excelsior
-
FC Den Bosch
20:00
 
FC Dordrecht
-
De Graafschap
20:00
 
Telstar
-
MVV Maastricht
20:00
 
Helmond Sport
-
Jong Ajax
20:00
 
Jong PSV
-
FC Oss
N. Ireland: Premiership
20:45
 
Linfield
-
Crusaders
Oman: Mobile League
13:25
Finished
Al-Oruba
2 - 1
Fanja
(1-0)
14:15
Finished
Al Rustaq
3 - 2
Dhofar
(0-1)
14:30
 
Bahla
-
Saham
16:45
 
Mirbat
-
Al-Nasr Salalah
Paraguay: Division Profesional
22:00
 
12 de Octubre
-
Nacional
00:15
 
Libertad
-
Sol de America
Peru: Primera Divisi├│n
00:00
 
Binacional
-
CD UT Cajamarca
Poland: Ekstraklasa
18:00
 
Lodzki KS
-
Pogon Szczecin
20:30
 
Slask Wroclaw
-
Gornik Zabrze
Portugal: Segunda Liga
21:00
 
Vilafranquense
-
Farense
Qatar: Stars League
14:45
Finished
Al-Khor
1 - 1
Al-Rayyan
(0-0)
16:55
 
Qatar SC
-
Al-Sailiya
Romania: Liga II Serie A
19:00
 
Universitatea Cluj
-
FC Arges Pitesti
Saudi Arabia: 1. Division
14:10
Finished
Abha
2 - 2
Al Adalh
(2-1)
16:30
46'
Al-Faisaly
0 - 0
Al-Ettifaq
(0-0)
18:30
 
Al Ahli
-
Al Fateh FC
Scotland: Premier League
20:45
 
St. Mirren
-
Hearts
Scotland: 1. Division
20:05
 
Dundee United
-
Inverness
Serbia: Super Liga
17:30
3'
Vozdovac
0 - 0
FK Spartak Subotica
(-)
18:00
 
Javor
-
Mladost Lucani
Vietnam: V-league
11:00
Postponed
Hoang Anh Gia Lai
-
Than Quang Ninh
(-)
11:00
Postponed
QNK Quang Nam
-
CLB TP Ho Chi Minh
(-)
Wales: Premier Division
20:45
 
Aberystwyth
-
Penybont
21:00
 
Connah's Quay
-
TNS
South Africa: Nedbank Cup
19:00
 
Black Leopards
-
Amavaravara FC
Spain: Liga Adelante
21:00
 
Sporting Gijon
-
Cadiz
Switzerland: Challenge League
20:00
 
Winterthur
-
Lausanne
Syria: 1. Division
13:00
Finished
Tishreen
2 - 0
Al-Nawaeir
(0-0)
13:00
Finished
Al-Shorta
1 - 0
Jableh SC
(0-0)
13:00
Finished
Al-Taleiah
0 - 1
Hutteen
(0-0)
13:00
Finished
Al-Sahel
0 - 0
Al-Futowa
(0-0)
13:00
 
Al-Jazira
-
Al-Karamah
Thailand: Premier League
14:00
Finished
Rayong FC
1 - 2
Nakhon Ratchasima FC
(0-1)
Turkey: 1. Lig
17:00
30'
Osmanlispor FK
0 - 0
Menemen Belediyespor
(-)
17:00
32'
Eskisehirspor
0 - 0
Hatayspor
(-)
Uganda: Super League
14:00
Finished
URA FC
3 - 1
Vipers SC
(2-0)
14:30
Finished
Maroons FC
0 - 1
Kirinya Jinja SS
(0-0)
Argentina: Four argentinian league
21:00
 
Dock Sud
-
Central Cordoba de Rosario
Venezuela: Primera Division
00:00
 
Tachira
-
Zamora FC
England: Evo-Stik League
20:45
 
Ashton United
-
Hyde United
Germany: Oberliga
18:30
 
FSV Martinroda
-
Carl Zeiss Jena II
19:30
 
FC Strausberg
-
Tennis Borussia
19:30
 
SC Wiedenbrueck
-
FC Guetersloh
19:30
 
Oberneuland
-
Blumenthaler SV
20:00
 
Hamburger SV III
-
TuS Dassendorf
Kosovo: Superliga
13:00
Finished
KF Vushtrria
2 - 3
Drita
(1-2)
Malta: Second Malta league
18:00
 
Fgura United
-
Pembroke Athleta F.C.
20:15
 
Zejtun Corinthians FC
-
Qrendi
Thailand: Second Thailand league
13:00
Finished
Siam Navy FC
3 - 2
Udon Thani FC
(2-0)
Wales: Cymru Alliance
20:30
 
Llanelli
-
Swansea University
20:30
 
Briton Ferry
-
STM Sports
20:30
 
Haverfordwest
-
Ammanford
20:30
 
Afan Lido
-
Taffs Well
20:30
 
Cambrian & Clydach
-
Cwmbran Celtic