England: Premier League
14:30
Finished
Huddersfield
0 - 3
Manchester City
(0-1)
17:00
 
Fulham
-
Tottenham
Spain: La Liga
12:00
Finished
Real Betis
3 - 2
Girona
(1-2)
16:15
13'
Villarreal
0 - 0
Athletic Bilbao
(-)
18:30
 
Rayo Vallecano
-
Real Sociedad
18:30
 
Levante
-
Valladolid
20:45
 
Barcelona
-
Leganes
Germany: 1. Bundesliga
15:30
Half Time
Nuernberg
1 - 1
Hertha Berlin
(1-1)
18:00
 
Schalke 04
-
Wolfsburg
Italy: Serie A
12:35
Finished
Frosinone
0 - 5
Atalanta
(0-2)
15:00
64'
Fiorentina
1 - 1
Sampdoria
(-)
15:00
67'
SPAL 2013
1 - 1
Bologna
(0-1)
18:00
 
Cagliari
-
Empoli
20:30
 
SSC Napoli
-
Lazio
France: Ligue 1
15:00
71'
Rennes
0 - 0
Montpellier
(0-0)
17:00
 
Angers
-
Nantes
17:00
 
Caen
-
Marseille
19:00
 
Bordeaux
-
Dijon
21:00
 
Saint-Etienne
-
Lyon
Netherlands: Eredivisie
12:15
Finished
Willem II
2 - 0
NAC Breda
(1-0)
14:30
Finished
De Graafschap
5 - 1
Fortuna Sittard
(3-0)
14:30
Finished
FC Emmen
2 - 2
PSV Eindhoven
(0-1)
16:45
 
Ajax
-
SC Heerenveen
Portugal: Liga ZON Sagres
16:00
27'
Aves
1 - 0
Vitoria de Setubal
(-)
18:30
 
Boavista
-
Portimonense
21:00
 
Rio Ave
-
Feirense
Asian Cup
12:00
After penalty
Jordan
1 - 1
Vietnam
pen 2-4
(1-0)
15:00
70'
Thailand
1 - 1
China
(1-0)
18:00
 
Iran
-
Oman
Turkey: Super Lig
14:00
Finished
Alanyaspor
2 - 0
Sivasspor
(2-0)
17:00
 
Trabzonspor
-
Istanbul Basaksehir
Friendlies
02:10
Finished
Racing Club
1 - 0
Rosario Central
(1-0)
13:00
Finished
Grasshopper
0 - 0
Dynamo Dresden
(0-0)
13:00
Finished
Rangers
3 - 2
HJK
(1-1)
14:00
Finished
Aarau
7 - 1
Sion
(3-1)
15:00
 
FC Yenisey Krasnoyarsk
-
FK Qabala
Argentina: Torneo Inicial
22:00
 
San Lorenzo
-
Huracan
Australia: Hyundai A-League
07:05
Finished
Melbourne Victory
3 - 3
Wellington Phoenix
(1-3)
09:05
Finished
Central Coast Mariners
1 - 1
Brisbane Roar FC
(1-1)
Australia: Youth 1
06:00
Finished
Melbourne City FC Youth
3 - 3
Perth Glory Youth
(3-2)
06:30
Finished
Canberra United Youth
0 - 3
Sydney FC Youth
(0-2)
Belgium: Jupiler League
14:30
90'
Club Bruges
0 - 1
Sporting Charleroi
(0-1)
18:00
 
Gent
-
Anderlecht
20:00
 
Royal Excel Mouscron
-
Oostende
Belgium: EXQI league
16:00
27'
Union St.-Gilloise
0 - 0
Oud-Heverlee
(-)
Bolivia: LFPB
20:00
 
Destroyers
-
Blooming
22:15
 
San Jose
-
Nacional Potosi
22:15
 
Jorge Wilstermann
-
Bolivar
00:30
 
Oriente Petrolero
-
Royal Pari
Botswana: Premier League
14:45
81'
Prisons XI
1 - 0
Botswana Defence Force XI
(0-0)
15:00
 
BR Highlanders
-
Extension Gunners
Brazil: State Leagues
13:00
Finished
Atletico GO
2 - 0
Goianesia
(0-0)
14:00
Finished
Tupi
1 - 1
Tombense FC
(0-0)
14:00
Finished
Caldense
1 - 1
America MG
(1-0)
14:00
 
Villa Nova AC
-
Tupynambas
14:00
Finished
Botafogo SP
1 - 1
Sao Bento
(0-0)
14:00
 
Sinop
-
Juara AC
19:00
 
Araguaia
-
Mixto
19:30
 
EC Cordino
-
Maranhao
19:30
 
Novo Horizonte GO
-
CRAC
19:30
 
Ipora
-
Itumbiara
19:30
 
Portuguesa RJ
-
Americano RJ
20:00
 
Flamengo
-
Bangu
20:00
 
Novo Hamburgo
-
Gremio
20:00
 
Pelotas
-
Juventude
20:00
 
AS Sociedade
-
ACD Potiguar
20:00
 
OlĂ­mpico SE
-
Confianca
20:00
 
ABC
-
America RN
20:00
 
Globo FC
-
Forca e Luz
20:00
 
Marcilio Dias
-
Criciuma
20:00
 
Figueirense
-
Atletico Tubarao
20:00
 
Joinville
-
Avai FC
20:00
 
ASA
-
Murici
20:00
 
Dimensao Saude
-
CS Alagoano
20:00
 
CRB
-
Coruripe
20:00
 
Santa Cruz
-
America PE
20:00
 
Afogados da Ingazeira
-
Petrolina SFC
20:00
 
Atletico MG
-
Boa Esporte Clube
20:00
 
Patrocinense
-
Uniao Recreativa dos Trabalhadores
20:00
 
Foz do Iguacu
-
Coritiba
20:00
 
FC Cascavel
-
Toledo CW
20:00
 
Parana Clube
-
Operario Ferroviario
20:00
 
Cianorte
-
Londrina EC
20:00
 
Maringa FC
-
Rio Branco PR
20:00
 
Sampaio Correa
-
Sao Jose MA
20:00
 
Corinthians
-
Sao Caetano
20:00
 
Gremio Anapolis
-
Anapolina
20:00
 
Goiania
-
Goias
20:00
 
Fluminense de Feira
-
Bahia
20:00
 
Jequie
-
Jacobina
20:00
 
Juazeirense
-
Atletico Alagoinhas
20:00
 
Novoperario FC
-
URSO Mundo Novo
20:00
 
Operario MS
-
Corumbaense
20:00
 
Cuiaba
-
Luverdense
20:00
 
Campinense
-
Nacional de Patos
20:00
Postponed
Remo
-
Tapajos
(-)
21:00
 
CE Aimore
-
EC Sao Jose
21:00
 
Parnahyba
-
River AC
21:00
 
Altos
-
4 de Julho
21:00
 
Esporte de Patos
-
Botafogo PB
21:00
 
Sao Raimundo PA
-
Aguia de Maraba
22:00
 
AD Cabofriense
-
Botafogo RJ
22:00
 
Sao Luiz
-
Internacional
22:00
 
Metropolitano
-
Chapecoense AF
22:00
 
Red Bull Brasil
-
Palmeiras
23:00
 
Salgueiro
-
Vitoria das Tabocas
23:00
 
Boavista
-
Resende
00:00
 
7 de Setembro
-
Aguia Negra
Brazil: State 2
13:00
Finished
Juventus SP
0 - 0
Votuporanguense
(0-0)
13:00
Finished
CA Penapolense
0 - 2
Taubate
(0-1)
13:00
Finished
Portuguesa Santista
1 - 0
Nacional SP
(0-0)
19:00
 
Atibaia
-
Linense
19:00
 
Portuguesa
-
Sao Bernardo
Costa Rica: Primera Division
02:30
Finished
LD Alajuelense
0 - 1
Deportiva San Carlos
(0-0)
20:30
 
Municipal Perez Zeledon
-
Grecia
22:00
 
Universidad de Costa Rica
-
C.S. Cartagines
22:05
 
Limon
-
Club Sport Herediano
22:55
 
Deportivo Saprissa
-
Guadalupe FC
00:00
 
Santos de Guapiles
-
Deportiva Carmelita
Costa Rica: Liga de Ascenso
17:00
 
Aserri
-
CS Uruguay
18:00
 
AD Municipal San Ramon
-
Puntarenas FC
18:00
 
AD Municipal Liberia
-
ADR Jicaral
18:00
 
Puerto Golfito
-
Juventud Escazucena
18:00
 
Cariari
-
AS Puma Generalena
21:00
 
Guanacasteca
-
Santa Ana
Cyprus: 1. Division
15:00
71'
AEL Limassol
0 - 1
APOEL Nicosia
(0-0)
15:55
30'
Alki Oroklinis
0 - 0
Pafos FC
(-)
17:00
 
Anorthosis
-
Enosis Paralimni
El Salvador: Primera Division
01:30
Finished
CD Chalatenango
1 - 0
CD FAS
(0-0)
02:00
Finished
Isidro Metapan
3 - 1
Santa Tecla FC
(1-1)
02:00
Finished
Firpo
0 - 1
CD Aguila
(0-1)
22:15
 
Alianza FC
-
Municipal Limeno
Gibraltar: Premier League
16:00
Postponed
FC Boca Juniors
-
Lynx
(-)
Greece: Super League
14:00
Finished
OFI Crete
3 - 0
Panaitolikos
(1-0)
16:15
12'
AE Larissa
0 - 0
Aris Thessaloniki FC
(-)
18:00
 
Xanthi
-
Atromitos
18:30
 
AEK Athens
-
Asteras Tripolis
Greece: Football League
13:00
Finished
Aiginiakos FC
0 - 1
PAS Irodotos
(0-0)
14:00
Finished
AE Sparti
1 - 2
AOK Kerkyra
(0-0)
14:00
Finished
Apollon Kalamaria
0 - 0
Doxa Dramas
(0-0)
14:00
Finished
Trikala
0 - 0
Iraklis
(0-0)
Guatemala: Premier League Guatemala
01:00
Finished
CSD Comunicaciones
2 - 0
Club Xelaju
(0-0)
02:00
Finished
Coban Imperial
2 - 0
CSD Municipal
(0-0)
18:00
 
Sanarate
-
Guastatoya
18:30
 
Antigua Guatemala
-
Deportivo Petapa
19:00
 
Deportivo Malacateco
-
Deportivo Chiantla
Honduras: Liga Nacional
01:00
Finished
Lobos UPNFM
4 - 2
Juticalpa
(2-1)
02:00
Finished
Real Espana
1 - 0
CD Vida
(0-0)
22:00
 
Real de Minas
-
CD Motagua
23:00
 
Platense FC
-
CD Marathon
00:00
 
CD Olimpia
-
Honduras Progreso
Hong Kong: 1. Division
07:30
Finished
Hoi King
1 - 0
Southern District RSA
(0-0)
10:30
Finished
Kitchee
3 - 0
Warriors
(1-0)
Israel: Leumit League
18:30
 
Hapoel Kfar Saba
-
Hapoel Katamon Jerusalem
Italy: Serie B
15:00
68'
Cosenza
0 - 0
Ascoli Picchio FC 1898
(0-0)
15:00
68'
Calcio Padova
2 - 0
Verona
(1-0)
21:00
 
Pescara
-
Cremonese
Italy: Serie C1 A
14:30
Postponed
Pro Piacenza
-
Alessandria
(-)
14:30
Finished
Pro Patria
3 - 2
Olbia
(1-2)
14:30
Finished
Pontedera
1 - 1
Piacenza
(0-1)
14:30
Finished
Arzachena
1 - 4
Entella
(1-3)
14:30
Finished
Pro Vercelli
1 - 0
Arezzo
(0-0)
14:30
Finished
Juventus U23
0 - 1
Carrarese
(0-0)
14:30
Finished
ASD Citta' Di Siracusa
2 - 1
Catania
(2-0)
14:30
Finished
Viterbese
0 - 4
Juve Stabia
(0-1)
14:30
Finished
Monopoli
1 - 1
Potenza
(1-0)
14:30
Finished
Trapani
2 - 1
Vibonese
(0-0)
16:30
 
Virtus Francavilla
-
Cavese
16:30
 
Bisceglie
-
Reggina
16:30
 
Catanzaro
-
Rende
16:30
 
Matera
-
Sicula Leonzio
18:30
 
Lucchese
-
Pistoiese
18:30
 
Casertana
-
Rieti
Jamaica: Premier League
21:00
 
Mount Pleasant
-
Portmore United
21:00
 
Dunbeholden
-
Waterhouse FC
21:00
 
Humble Lions
-
Arnett Gardens
23:00
 
Cavalier SC
-
Reno FC
01:00
 
Tivoli Gardens
-
Montego Bay United FC
Kenya: KPL
13:00
Finished
Ulinzi Stars
0 - 0
Tusker FC
(0-0)
13:00
Finished
Western Stima
2 - 2
Nzoia United
(1-1)
Malta: Premier League
14:00
Finished
Qormi FC
1 - 3
Balzan FC
(0-2)
16:00
20'
Hibernians
1 - 0
Valletta
(-)
Mexico: Liga MX
02:00
Finished
CF America
3 - 0
Pachuca
(1-0)
04:05
Finished
Tigres
0 - 1
Cruz Azul
(0-1)
19:00
 
Pumas
-
Atlas
23:00
 
Lobos de la BUAP
-
Necaxa
Mexico: Ascenso MX
02:00
Finished
Alebrijes Oaxaca
0 - 1
Cimarrones de Sonora
(0-1)
02:00
Finished
Cafetaleros de Tapachula
4 - 1
Correcaminos de la UAT
(1-1)
19:00
 
Leones Negros
-
U.A. Estado de Mexico
Morocco: Elite 2
15:00
 
Union Sidi Kacem
-
MAS Fes
Netherlands: Topklasse
14:00
Postponed
Koninklijke HFC
-
De Treffers
(-)
14:30
 
Jong Almere City FC
-
AFC
14:30
 
Jong Sparta Rotterdam
-
Jong Vitesse
New Zealand: ASB Premiership
02:00
Finished
Waitakere United
0 - 2
Wellington Phoenix B
(0-0)
02:00
Finished
Tasman United
2 - 2
Team Wellington
(0-1)
04:35
Finished
Hawke's Bay United
1 - 4
Auckland City FC
(0-1)
Nigeria: 1. Division
16:00
25'
Wikki Tourist
0 - 0
Niger Tornadoes
(-)
16:00
Postponed
Rivers United FC
-
Katsina United
(-)
16:00
23'
Kwara United
0 - 1
Enyimba
(-)
16:00
24'
Remo Stars
0 - 0
Bendel Insurance
(-)
16:00
Postponed
Lobi Stars
-
MFM FC
(-)
16:00
 
Yobe Desert Stars
-
Abia Warriors
16:00
Postponed
Yobe Desert Stars
-
Abia Warriors
(-)
16:00
 
Go Round
-
Ifeanyi Ubah United
16:00
27'
Go Round
0 - 0
Ifeanyi Ubah United
(-)
16:00
 
Nasarawa United
-
Heartland Owerri
16:00
28'
Nasarawa United
0 - 1
Heartland Owerri
(-)
16:00
Finished
Plateau United
2 - 0
El Kanemi Warriors
(-)
16:00
 
Kano Pillars
-
Akwa United
16:00
22'
Kano Pillars
0 - 1
Akwa United
(-)
16:00
 
Kada City
-
Gombe United
16:00
25'
Kada City
2 - 1
Gombe United
(-)
16:00
Postponed
Enugu Rangers
-
Sunshine Stars
(-)
16:00
Postponed
Enugu Rangers
-
Sunshine Stars
(-)
Portugal: Segunda Liga
12:15
Finished
Leixoes
2 - 1
Benfica B
(2-1)
16:00
26'
Viseu
1 - 1
Sporting Covilha
(-)
16:00
28'
Arouca
2 - 0
Penafiel
(-)
16:00
27'
Mafra
0 - 0
Varzim
(-)
18:00
 
Academica
-
Oliveirense
San Marino: Campionato
15:00
 
Juvenes/Dogana
-
Faetano
15:00
 
San Giovanni
-
Cailungo
15:00
 
Virtus Acquaviva
-
Cosmos
Scotland: William Hill Scottish Cup
15:30
Half Time
Hearts
0 - 0
Livingston
(0-0)
South Africa: 1. Division
14:30
Finished
Polokwane City
3 - 3
Bidvest Wits
(2-2)
14:30
Finished
SuperSport United
2 - 1
Bloemfontein Celtic
(1-0)
South Africa: NFD Championship
14:30
 
TS Galaxy
-
Milano United FC
14:30
 
Vasco da Gama
-
Ajax Cape Town
14:30
 
Royal Eagles
-
Richards Bay
Spain: Liga Adelante
12:00
Finished
Osasuna
2 - 0
Mallorca
(1-0)
16:00
27'
Sporting Gijon
1 - 0
Alcorcon
(-)
18:00
 
Deportivo La Coruna
-
Albacete
18:00
 
Tenerife
-
Gimnastic
20:00
 
Extremadura
-
Real Oviedo
Spain: Segunda B
11:30
Finished
Almeria B
2 - 2
CF Talavera de la Reina
(1-2)
11:30
Finished
Sevilla Atletico
1 - 0
CD El Ejido 2012
(0-0)
11:30
Finished
Alcoyano
0 - 0
Atletico Baleares
(0-0)
12:00
Finished
Atletico Sanluqueno CF
0 - 1
Ibiza-Eivissa
(0-0)
12:00
Finished
UCAM Murcia
3 - 0
Granada B
(3-0)
12:00
Finished
Futbol Club Jumilla
2 - 1
Linense
(2-1)
12:00
Finished
Atletico Malagueno
0 - 1
Marbella
(0-1)
12:00
Finished
Melilla
3 - 1
San Fernando CD
(1-1)
12:00
Finished
AD Union Adarve
1 - 0
Burgos CF
(1-0)
12:00
Finished
Unionistas de Salamanca
3 - 0
Las Palmas B
(3-0)
12:00
Finished
Valladolid B
0 - 1
Coruxo F.C.
(0-0)
12:00
Finished
Inter de Madrid
3 - 6
S.S.Reyes
(0-2)
12:00
Finished
Fuenlabrada
3 - 0
Guijuelo
(3-0)
12:00
Finished
UP Langreo
1 - 0
Real Oviedo B
(0-0)
12:00
Finished
Ejea
1 - 0
Barcelona B
(1-0)
12:00
Finished
Atletico Levante UD
0 - 0
UD Cornella
(0-0)
16:00
25'
Celta Vigo B
0 - 0
Deportivo La Coruna B
(-)
16:30
 
Navalcarnero
-
Rapido de Bouzas
16:30
 
UE Olot
-
CF Peralada
17:00
 
Cartagena
-
Don Benito
17:00
 
Recreativo Huelva
-
CD Badajoz
17:00
 
Villanovense
-
Real Murcia
17:00
 
Ponferradina
-
CF Salmantino
17:00
 
Leonesa
-
Pontevedra
17:00
 
Barakaldo
-
Logrones
17:00
 
Racing Santander
-
Mirandes
17:00
 
CD Vitoria
-
Tudelano
17:00
 
CD Calahorra
-
SD Leioa
17:00
 
Sabadell
-
Conquense
17:00
 
Lleida Esportiu
-
Espanyol B
17:00
 
Badalona
-
Ebro
17:15
 
Castellon
-
Ontinyent
19:00
 
Real Madrid Castilla
-
Atletico Madrid B
Turkey: 1. Lig
11:30
Finished
Hatayspor
3 - 1
Genclerbirligi
(1-1)
11:30
Finished
Umraniyespor
2 - 3
Altay
(0-0)
14:00
Finished
Eskisehirspor
0 - 0
Giresunspor
(0-0)
17:00
 
Altinordu
-
Balikesirspor