Champions League
03:00
Finished
Real Madrid
1 - 2
Manchester City
(0-0)
03:00
Finished
Lyon
1 - 0
Juventus
(1-0)
Europa League
00:00
Finished
Braga
0 - 1
Rangers
(0-0)
Copa Libertadores
07:30
After penalty
Atletico Tucuman
1 - 0
Independiente Medellin
pen 2-4
(1-0)
05:15
79'
Cerro Porteno
0 - 3
Barcelona SC
(0-1)
England: Championship
02:45
Finished
Fulham
1 - 0
Swansea
(0-0)
02:45
Finished
Blackburn
0 - 0
Stoke
(0-0)
02:45
Finished
Hull
0 - 1
Barnsley
(0-1)
02:45
Finished
Middlesbrough
0 - 1
Leeds
(0-1)
02:45
Finished
Millwall
0 - 0
Birmingham
(0-0)
02:45
Finished
Sheffield Wednesday
1 - 0
Charlton
(0-0)
03:00
Finished
Reading
0 - 3
Wigan
(0-1)
AFC Cup
15:30
Finished
PSM Makassar
3 - 1
Shan United
(1-0)
18:00
Finished
Kaya FC
0 - 0
Tampines Rovers FC
(0-0)
Friendlies
08:00
Finished
Nicaragua
0 - 0
Panama
(0-0)
22:00
Finished
Bulgaria
0 - 1
Belarus
(0-1)
Copa Sudamericana
07:30
Finished
Club River Plate
1 - 3
Deportivo Cali
(0-1)
07:30
Finished
Sport Huancayo
0 - 0
Argentinos Juniors
(0-0)
07:30
Finished
Goias
0 - 1
Sol de America
(0-1)
05:15
84'
Nacional
1 - 3
Bahia
(0-3)
05:15
86'
Liverpool FC
3 - 0
Llaneros Guanare
(2-0)
Friendlies
22:00
Finished
Sarpsborg 08
2 - 2
Torpedo Moscow
(1-2)
CONCACAF Champions League
08:05
Finished
Atlanta United
3 - 0
CD Motagua
(1-0)
10:15
Finished
Cruz Azul
4 - 0
Portmore United
(1-0)
06:00
Half Time
New York City FC
1 - 0
Deportiva San Carlos
(1-0)
Argentina: Copa Argentina
07:10
Finished
Gimnasia LP
2 - 0
Sportivo Barracas
(2-0)
03:35
Finished
Aldosivi
1 - 3
CA Talleres Remedios de Escalada
(0-1)
Bolivia: LFPB
02:00
Finished
Always Ready
4 - 2
Oriente Petrolero
(1-1)
05:15
86'
Real Potosi
1 - 0
Municipal de Vinto
(1-0)
Brazil: Cup
02:30
After penalty
XV de Piracicaba
1 - 1
Juventude
pen 7-8
(0-0)
05:15
 
Parana Clube
-
Bahia de Feira
06:30
 
River AC
-
America RN
06:30
 
Ferroviaria
-
Aguia Negra
Brazil: Cup Nordeste
03:00
Finished
Ceara
2 - 2
Botafogo PB
(0-0)
05:30
 
Santa Cruz
-
Frei Paulistano
Brazil: State Leagues
01:30
Finished
CRAC
2 - 1
Ipora
(0-0)
02:00
Finished
Flamengo PI
2 - 3
Piaui
(1-1)
05:00
 
4 de Julho
-
Timon EC
06:00
 
Salgueiro
-
Sport
Colombia: Torneo Aguila
07:40
Finished
Leones
4 - 0
Atletico Huila
(2-0)
Cyprus: Cup
22:00
Finished
Nea Salamis
0 - 2
Anorthosis
(0-1)
00:00
Finished after overttime
Ethnikos Achnas
2 - 1
Apollon Limassol
(1-0)
DR Congo: Super League
19:30
Finished
RCK
1 - 2
Bukavu Dawa
(-)
21:30
 
J.S. Bazano
-
AS Vita Club
21:30
Finished
Motema Pembe
4 - 1
Saint-Eloi Lupopo
(-)
21:30
Finished
Dauphins Noirs
1 - 1
Renaissance
(-)
21:30
Finished
Simba
0 - 2
FC Lubumbashi sport
(-)
El Salvador: Primera Division
03:30
Finished
Municipal Limeno
1 - 1
CD Chalatenango
(1-0)
04:15
Finished
CD FAS
0 - 1
CD Sonsonate
(0-1)
04:15
Finished
CD Aguila
1 - 0
Jocoro FC
(1-0)
04:30
Finished
Once Municipal
0 - 1
Isidro Metapan
(0-1)
Germany: Regionalliga
01:00
Postponed
Altonaer FC 93
-
Hannover 96 II
(-)
01:00
Postponed
FSV Wacker Nordhausen
-
Babelsberg
(-)
Gibraltar: Premier League
02:30
Finished
College 1975
0 - 6
Mons Calpe SC
(0-4)
Iraq: Super League
20:30
Finished
Al Shorta
3 - 1
Baghdad FC
(2-0)
Italy: Serie C
21:00
Finished
Sicula Leonzio
2 - 2
Casertana
(1-2)
21:00
Finished
AZ Picerno ASD
1 - 2
Catania
(1-2)
21:00
Finished
Avellino
1 - 0
Paganese
(0-0)
22:30
Finished
Vibonese
2 - 1
Virtus Francavilla
(1-1)
00:30
Finished
Teramo
0 - 1
Potenza
(0-0)
00:30
Finished
Cavese
2 - 1
Rende
(1-1)
00:30
Finished
Bisceglie
0 - 1
Viterbese
(0-1)
02:45
Finished
Ternana Unicusano
2 - 2
Bari
(0-0)
02:45
Finished
Catanzaro
0 - 1
Reggina
(0-0)
02:45
Finished
Monopoli
1 - 0
Rieti
(0-0)
Japan: League Cup
17:00
Postponed
Oita Trinita
-
Gamba Osaka
(-)
17:00
Postponed
Shonan Bellmare
-
Kashiwa Reysol
(-)
17:00
Postponed
Sagan Tosu
-
Yokohama FC
(-)
17:00
Postponed
Sanfrecce Hiroshima
-
Consadole Sapporo
(-)
17:00
Postponed
Vegalta Sendai
-
Cerezo Osaka
(-)
17:00
Postponed
Nagoya Grampus Eight
-
Shimizu S-Pulse
(-)
17:30
Postponed
Urawa Red Diamonds
-
Matsumoto Yamaga
(-)
Nigeria: 1. Division
22:00
Postponed
Kano Pillars
-
Enyimba
(-)
22:00
Finished
Nasarawa United
2 - 1
Enugu Rangers
(1-1)
Serbia: Super Liga
19:00
Finished
FK Spartak Subotica
3 - 1
Mladost Lucani
(1-0)
20:00
Finished
Indija
1 - 1
FK Crvena zvezda
(1-0)
00:00
Finished
Partizan Belgrade
3 - 1
Proleter
(2-0)
00:00
Finished
Vojvodina
3 - 0
Radnicki Nis
(1-0)
00:00
Finished
Cukaricki
2 - 1
Vozdovac
(2-0)
00:00
Finished
Macva Sabac
0 - 1
TSC Backa Topola
(0-1)
00:00
Finished
Napredak
0 - 1
FK Radnik Surdulica
(0-0)
00:00
Finished
Rad Beograd
1 - 1
Javor
(0-0)
Slovenia: PrvaLiga
20:30
Finished
Tabor
2 - 1
Domzale
(1-1)
23:00
Finished
Mura
1 - 2
Maribor
(0-1)
00:00
Finished
NK Celje
2 - 2
NK Bravo
(1-1)
Thailand: Premier League
17:45
Finished
Chonburi
3 - 1
Nakhon Ratchasima FC
(0-1)
17:45
Finished
Chiangrai United
3 - 0
Trat FC
(1-0)
18:00
Finished
Suphanburi FC
1 - 0
Prachuap FC
(1-0)
19:00
Finished
Ratchaburi FC
4 - 3
Buriram United
(0-2)
19:00
Finished
Bangkok Glass
3 - 0
BEC Tero Sasana
(3-0)
19:00
Finished
Sukhothai FC
1 - 2
Port FC
(1-1)
20:00
Finished
Rayong FC
0 - 3
Muang Thong United
(0-0)
20:00
Finished
Pattaya United
1 - 2
Bangkok United
(1-1)
Turkey: 1. Lig
20:30
Finished
Altinordu
2 - 1
Erzurum BB
(0-0)
20:30
Finished
Akhisar Belediyespor
2 - 0
Giresunspor
(2-0)
23:00
Finished
Adanaspor
0 - 1
Umraniyespor
(0-1)
Uganda: Super League
20:00
Finished
Uganda Police
0 - 1
KCCA FC
(0-1)
20:30
Finished
Vipers SC
5 - 0
Maroons FC
(1-0)
20:30
Finished
Mbarara City
1 - 0
BUL FC
(0-0)
Uruguay: Primera Division
03:00
Finished
Fenix
1 - 3
Club Atletico Torque
(0-1)
England: National League North/South
02:45
Finished
Havant and Waterlooville
1 - 0
Slough Town
(1-0)
England: Evo-Stik League
02:45
Finished
Lewes
0 - 1
Bognor Regis Town
(0-1)
02:45
Finished
Kingstonian
3 - 1
Corinthian Casuals
(1-1)
Germany: Oberliga
01:30
Finished
VfB Hilden
3 - 1
Sportfreunde Baumberg
(1-0)
Italy: Serie D
21:00
Finished
ASD Trastevere
3 - 1
Cassino
(2-0)
Scotland: 3. Division
02:45
Finished
Brechin
0 - 0
Queen's Park
(0-0)
Scotland: Highland/Lowland
02:45
Postponed
Formartine Utd
-
Nairn County
(-)
02:45
Postponed
Fort William
-
Rothes
(-)
02:45
Postponed
Civil Service Strollers
-
East Kilbride
(-)
Tanzania: Premier League
20:00
Postponed
Namungo FC
-
Young Africans
(-)
20:00
Postponed
Kinondoni MC
-
Biashara Mara United
(-)
23:00
Postponed
Azam FC
-
Kagera Sugar
(-)
Thailand: Second Thailand league
17:45
Finished
Samut Sakhon FC
1 - 1
Siam Navy FC
(0-0)
17:45
Finished
Chiangmai FC
5 - 0
Kasetsart
(0-0)
18:00
Finished
Khonkaen FC
0 - 1
Nong Bua Pitchaya FC
(0-1)
18:00
Finished
Udon Thani FC
0 - 0
Sisaket FC
(0-0)
19:00
Finished
Ayutthaya United FC
0 - 2
Phrae United
(0-1)
19:00
Finished
Nakhon Pathom
0 - 1
Ranong FC
(0-0)
19:00
Finished
Lampang FC
1 - 0
Uthai Thani Forest
(0-0)
20:00
Finished
Customs United
0 - 1
JL Chiangmai United FC
(0-0)
20:00
Finished
Chainat FC
1 - 1
Khonkaen United FC
(1-1)