England: Premier League
12:30
Finished
West Ham
1 - 1
Manchester City
(1-0)
15:00
Finished
Fulham
1 - 2
Crystal Palace
(0-1)
17:30
Finished
Manchester United
0 - 0
Chelsea
(0-0)
20:00
Finished
Liverpool
2 - 1
Sheffield United
(1-1)
Spain: La Liga
15:00
Finished
Barcelona
1 - 3
Real Madrid
(1-1)
17:30
Finished
Osasuna
1 - 0
Athletic Bilbao
(0-0)
17:30
Finished
Sevilla
0 - 1
Eibar
(0-1)
20:00
Finished
Atletico Madrid
2 - 0
Real Betis
(0-0)
Germany: 1. Bundesliga
14:30
Finished
Bayern Munich
5 - 0
Eintracht Frankfurt
(2-0)
14:30
Finished
RasenBallsport Leipzig
2 - 1
Hertha Berlin
(1-1)
14:30
Finished
Union Berlin
1 - 1
Freiburg
(1-1)
14:30
Finished
FSV Mainz
2 - 3
Borussia Moenchengladbach
(2-1)
17:30
Finished
Borussia Dortmund
3 - 0
Schalke 04
(0-0)
Italy: Serie A
14:00
Finished
Atalanta
1 - 3
Sampdoria
(0-1)
17:00
Finished
Genoa
0 - 2
Inter
(0-0)
19:45
Finished
Lazio
2 - 1
Bologna
(0-0)
France: Ligue 1
16:00
Finished
Lorient
0 - 1
Marseille
(0-0)
20:00
Finished
PSG
4 - 0
Dijon
(2-0)
England: Championship
12:30
Finished
Watford
1 - 1
Bournemouth
(1-0)
15:00
Finished
Coventry
0 - 4
Blackburn
(0-1)
15:00
Finished
Huddersfield
1 - 2
Preston
(1-0)
15:00
Finished
Stoke
3 - 2
Brentford
(2-0)
15:00
Finished
Sheffield Wednesday
0 - 1
Luton
(0-0)
15:00
Finished
Reading
3 - 0
Rotherham
(1-0)
15:00
Finished
Queens Park Rangers
0 - 0
Birmingham
(0-0)
15:00
Finished
Norwich
2 - 1
Wycombe
(1-1)
15:00
Finished
Millwall
1 - 1
Barnsley
(1-1)
15:00
Finished
Cardiff
1 - 1
Middlesbrough
(0-1)
15:00
Finished
Bristol City
1 - 1
Swansea
(0-0)
England: FA Cup
15:00
Finished
Darlington 1883
2 - 0
Cambridge City
(2-0)
15:00
Finished
Stafford Rangers
1 - 4
Skelmersdale United
(0-1)
15:00
Finished
Banbury United
2 - 1
Bury Town
(0-1)
15:00
Finished
South Shields
2 - 0
Halifax
(1-0)
15:00
Finished
FC United of Manchester
2 - 1
Guiseley
(1-1)
15:00
Finished
Brackley Town
5 - 1
Marske United
(3-1)
15:00
After penalty
Stockport
1 - 1
Chesterfield
pen 6-7
(0-0)
15:00
Finished
Chester
0 - 1
Marine
(0-0)
15:00
Finished
Maidenhead United
2 - 3
Cray Valley Paper Mills
(2-2)
15:00
Finished
Canvey
3 - 2
Cray Wanderers
(3-0)
15:00
Finished
Wealdstone
0 - 2
Hayes & Yeading United
(0-1)
15:00
Finished
Sutton United
0 - 1
Bromley
(0-1)
15:00
Finished
Tonbridge Angels
5 - 0
Taunton Town
(2-0)
15:00
Finished
Hemel Hempstead
0 - 1
Hampton & Richmond
(0-1)
15:00
Finished
Aldershot
1 - 2
Woking
(1-1)
15:00
Finished
Maldon & Tiptree
1 - 0
Haringey Borough
(0-0)
15:00
Finished
Dag and Red
1 - 0
Hartley Wintney
(1-0)
15:00
Finished
Leiston
2 - 3
Barnet
(2-2)
15:00
Finished
Weymouth
2 - 3
Oxford City
(0-2)
15:00
Finished
Eastbourne Borough
1 - 0
Dulwich Hamlet
(1-0)
15:00
Finished
Eastleigh
3 - 1
Weston Super Mare
(0-0)
15:00
Finished
Sholing
0 - 2
Torquay
(0-1)
15:00
Finished
Bath City
0 - 3
Havant and Waterlooville
(0-1)
15:00
Finished
Boreham Wood
2 - 0
Wimborne Town
(0-0)
15:00
After penalty
Yeovil
3 - 3
Dover
pen 7-6
(2-2)
15:00
Finished
Concord Rangers
2 - 1
Chippenham Town
(1-0)
15:00
Finished
Solihull Moors
4 - 0
Wrexham
(1-0)
15:00
Finished
Ilkeston FC
0 - 6
Hartlepool
(0-3)
Russia: Premier League
12:00
Finished
Dinamo Moscow
3 - 1
FC Sochi
(2-1)
14:30
Finished
Zenit St. Petersburg
1 - 2
Rubin Kazan
(1-1)
17:00
Finished
FC Krasnodar
1 - 3
Spartak Moscow
(0-2)
17:00
Finished
Lokomotiv Moscow
1 - 2
FC Rotor Volgograd
(1-1)
USA: Major League Soccer
02:52
Finished
Nashville SC
1 - 1
New England Rev.
(0-0)
20:30
Finished
Inter Miami CF
2 - 1
Orlando City
(1-1)
21:00
Finished
Atlanta United
1 - 2
DC United
(0-0)
00:30
 
Chicago Fire
-
New York Red Bulls
00:30
 
Philadelphia Union
-
Toronto FC
00:30
 
New York City FC
-
Impact De Montreal
00:30
 
FC Cincinnati
-
Minnesota United
Netherlands: Eredivisie
15:30
Finished
VVV-Venlo
0 - 13
Ajax
(0-4)
17:45
Finished
FC Utrecht
2 - 1
Twente
(1-1)
19:00
Finished
PEC Zwolle
0 - 0
Willem II
(0-0)
20:00
Finished
SC Heerenveen
4 - 0
FC Emmen
(2-0)
EURO U-17 qualification
13:00
Postponed
Slovakia U17
-
Estonia U17
(-)
13:00
Postponed
Ireland U17
-
N.Ireland U17
(-)
Portugal: Liga ZON Sagres
15:30
Finished
Nacional
1 - 1
Pacos de Ferreira
(0-0)
18:00
Finished
Santa Clara
1 - 2
Sporting CP
(1-1)
20:30
Finished
FC Porto
1 - 0
Gil Vicente
(1-0)
Turkey: Super Lig
11:30
Postponed
Ankaragucu
-
Hatayspor
(-)
14:00
Finished
Gaziantep BB
1 - 0
Konyaspor
(0-0)
17:00
Finished
Istanbul Basaksehir
5 - 1
Antalyaspor
(4-1)
17:00
Finished
Erzurum BB
1 - 2
Galatasaray
(1-1)
Armenia: Premier League
16:00
Postponed
Pyunik
-
Artsakh
(-)
Armenia: 1. Division
12:30
Finished
Shirak II
0 - 5
BKMA
(-)
12:30
Finished
Ararat Armenia II
1 - 2
Ararat II
(-)
12:30
Finished
Noravank
2 - 2
Alashkert FC II
(-)
14:00
Postponed
Pyunik II
-
Lernayin A.
(-)
Australia: 2. Division
04:00
Finished
South Hobart
1 - 1
Riverside Olympic
(1-1)
04:30
Finished
Glenorchy Knights
1 - 4
Devonport City
(0-0)
05:00
Finished
Croydon Kings
1 - 2
Campbelltown City
(1-0)
05:30
Finished
Adelaide City
1 - 2
North Eastern Metro Stars
(0-1)
05:30
Finished
Cumberland United
0 - 4
Adelaide Comets
(0-3)
05:30
Finished
Modbury Jets
0 - 2
Adelaide United Youth
(0-0)
06:30
Finished
Clarence United
2 - 0
Launceston City
(0-0)
06:30
Finished
Kingborough Lions
3 - 2
Olympia FC Warriors
(2-1)
07:00
After penalty
Edgeworth Eagles
3 - 3
Broadmeadow Magic
pen 4-3
(1-1)
09:30
Postponed
Brisbane Strikers
-
Redlands United
(-)
10:00
Postponed
Eastern Suburbs
-
Gold Coast Knights
(-)
10:00
Finished
Lions FC
2 - 0
Brisbane City
(1-0)
Australia: Third australian league
05:30
Finished
Adelaide Victory
4 - 4
West Torrens Birkalla
(1-1)
05:30
Finished
West Adelaide
3 - 1
Playford City Patriots
(1-0)
05:30
Finished
Sturt Lions
1 - 1
South Adelaide
(0-1)
05:30
Finished
Seaford Rangers
2 - 7
Fulham United FC
(1-6)
05:30
Finished
Adelaide Hills
4 - 1
White City Woodville
(3-0)
07:00
Finished
Albany Creek
6 - 2
Taringa Rovers
(5-0)
07:30
Postponed
Rochedale Rovers
-
Logan Lightning
(-)
07:30
Postponed
Southside Eagles
-
Holland Park Hawks
(-)
08:00
Finished
Bayside United
1 - 2
Brisbane Knights
(0-2)
09:00
Finished
SWQ Thunder
2 - 0
Wolves FC
(0-0)
09:00
Postponed
St George Willawong FC
-
Grange Thistle
(-)
09:00
Finished
The Gap
4 - 3
Acacia Ridge FC
(3-0)
09:00
Finished
Caboolture FC
3 - 1
North Star FC
(1-1)
09:30
Finished
Souths United
2 - 3
Sunshine Coast
(1-2)
10:00
Finished
Mitchelton
6 - 2
Ipswich Knights
(4-0)
10:30
Finished
Vipers FC
0 - 2
Western Strikers
(0-2)
Australia: Youth 2
05:30
Postponed
Lions FC U20
-
Brisbane City U20
(-)
07:45
Postponed
Eastern Suburbs U20
-
Gold Coast Knights U20
(-)
Austria: tipp3-Bundesliga
16:00
Finished
Austria Wien
0 - 2
Salzburg
(0-0)
16:00
Finished
Ried
0 - 2
Sturm Graz
(0-1)
16:00
Finished
Altach
4 - 2
Admira Moedling
(2-1)
Austria: Regionalliga
13:00
Finished
Reichenau
2 - 3
SC Imst
(1-1)
14:30
Finished
SV Stripfing
2 - 0
Karabakh Wien
(1-0)
14:30
Finished
FC Lauterach
2 - 2
FC Wolfurt
(1-1)
15:00
Finished
SC Wiener Viktoria
2 - 1
ASV Drassburg
(1-1)
15:00
Finished
Dornbirner SV
1 - 3
Roefix Roethis
(1-1)
15:00
Finished
Rotenberg
1 - 4
Hohenems
(0-3)
15:00
Finished
Rankweil
1 - 2
SC Bregenz
(0-2)
Azerbaijan: Premier League
11:00
Finished
FK Qabala
1 - 1
Sabail
(1-1)
13:00
Finished
Keshla
0 - 1
FK Neftchi
(0-0)
Belarus: Premier Division
12:30
Finished
FK Gorodeya
4 - 0
Smolevichy
(1-0)
14:30
Finished
BATE Borisov
3 - 1
FK Vitebsk
(1-0)
16:30
Finished
Dinamo Minsk
3 - 1
Belshina Bobruisk
(1-1)
Belarus: 1. Division
13:00
Finished
FC Smorgon
1 - 3
Gomel
(0-1)
13:30
Finished
FC Oshmyany
0 - 0
Khimik Svetlogorsk
(0-0)
Belgium: Jupiler League
15:15
Postponed
Eupen
-
KV Mechelen
(-)
17:30
Postponed
Cercle Bruges
-
Royal Excel Mouscron
(-)
19:45
Finished
Oud-Heverlee
2 - 1
Club Bruges
(1-1)
Belgium: EXQI league
19:45
Postponed
RWDM Brussels FC
-
Oosterzonen
(-)
Bosnia-Herzegovina: Premier League
13:30
Finished
Olimpik Sarajevo
3 - 0
Zrinjski Mostar
(0-0)
13:30
Finished
FK Sloga Simin Han
1 - 1
Siroki Brijeg
(0-0)
16:00
Finished
FK Velez Mostar
1 - 1
Zeljeznicar
(1-0)
Bosnia-Herzegovina: 1. Division FBiH
13:30
Finished
NK Bratstvo
4 - 1
Radnik Hadzici
(-)
13:30
Finished
Buducnost
4 - 2
Capljina
(1-1)
13:30
Finished
FK Zvijezda
2 - 1
Igman Konjic
(-)
13:30
Finished
Orasje
0 - 4
(-)
13:30
Finished
Jedinstvo Bihac
0 - 2
Posusje
(-)
13:30
Finished
Slaven Zivinice
2 - 2
Travnik
(-)
13:30
Finished
FK Zvijezda 09
2 - 2
(2-1)
13:30
Finished
Sloboda Novi Grad
2 - 0
FK Podrinje
(1-0)
13:30
Finished
Sutjeska
2 - 0
(0-0)
13:30
Finished
FK Modrica
1 - 1
FK Leotar
(0-0)
13:30
Finished
Zeljeznicar Banja Luka
2 - 1
Ljubic Prnjavor
(1-0)
13:30
Finished
Drina Zvornik
1 - 1
Tekstilac Derventa
(1-1)
13:30
Finished
Rudar Prijedor
2 - 0
Kozara
(0-0)
13:30
Finished
Slavija Sarajevo
1 - 1
Sloga Doboj
(0-0)
Brazil: Serie A
21:00
Finished
Bragantino
2 - 0
Goias
(1-0)
23:00
Half Time
Ceara
1 - 1
Coritiba
(1-1)
Brazil: Serie B
01:30
Finished
Chapecoense AF
1 - 0
Operario Ferroviario
(0-0)
20:00
Finished
CRB
1 - 0
Ponte Preta
(1-0)
22:30
77'
Sampaio Correa
2 - 0
Cuiaba
(2-0)
Brazil: Serie C
21:00
Finished
Treze
0 - 1
Paysandu
(0-1)
21:00
Finished
Manaus FC
2 - 1
EC Jacuipense
(1-1)
23:00
 
Remo
-
Imperatriz
Bulgaria: A Grupa
15:45
Finished
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
0 - 3
Lokomotiv Plovdiv
(0-0)
18:15
Finished
Levski Sofia
1 - 2
Cherno More Varna
(1-0)
China: League
07:30
Finished
Suzhou Dongwu
1 - 3
Nei Mongol Zhongyou FC
(0-2)
08:00
Finished
Changchun Yatai
1 - 0
Meizhou Hakka
(0-0)
08:00
Finished
Xinjiang Tianshan
0 - 1
Sichuan Jiuniu
(0-1)
11:00
Finished
Heilongjiang Lava Spring FC
1 - 1
Nantong Zhiyun FC
(1-0)
12:35
Finished
Hangzhou Greentown
2 - 0
Zhenjiang Huasa
(1-0)
12:35
Finished
Shenyang Urban FC
0 - 3
Guizhou Hengfeng Zhicheng
(0-2)
Colombia: Liga Postobon
22:00
Finished
Once Caldas
2 - 1
CD Jaguares
(1-0)
00:05
 
Tolima
-
La Equidad
Colombia: Torneo Aguila
01:40
Finished
Barranquilla FC
2 - 5
Union Magdalena
(1-2)
20:00
Finished
Fortaleza FC
3 - 1
Real Santander
(2-1)
21:00
Finished
Valledupar
1 - 0
Llaneros FC
(0-0)
21:00
Finished
Atletico FC
0 - 0
Deportes Quindio
(0-0)
Costa Rica: Primera Division
21:00
90'
Grecia
2 - 2
Club Sport Herediano
(2-0)
00:00
 
Santos de Guapiles
-
Guadalupe FC
Costa Rica: Liga de Ascenso
18:00
Finished
Guanacasteca
1 - 0
AD Municipal Liberia
(-)
21:00
Postponed
AD Cofutpa
-
Deportiva Carmelita
(-)
22:00
 
Santa Ana
-
Municipal San Ramon
22:00
 
Universidad de Costa Rica
-
Puntarenas FC
Croatia: 1. Division
14:00
Postponed
NK Istra 1961
-
Osijek
(-)
16:05
Postponed
NK Lokomotiva
-
Hajduk Split
(-)
Croatia: 2. Division
14:00
Finished
Rudes
1 - 0
Cibalia
(0-0)
14:00
Finished
Solin
0 - 1
Dubrava Zagreb
(0-1)
14:00
Finished
Hajduk Split B
2 - 1
NK Hrvatski Dragovoljac
(0-0)
14:00
Postponed
Opatija
-
NK Dugopolje
(-)
14:00
Finished
NK Kustosija
0 - 0
Medimurje
(0-0)
Cyprus: 1. Division
14:00
Finished
Apollon Limassol
3 - 0
Nea Salamis
(2-0)
16:30
Finished
Ermis Aradippou
0 - 2
AEK Larnaca
(0-1)
Cyprus: 2. Division
12:30
Finished
ASIL Lysi
0 - 1
PAEEK
(0-0)
12:30
Finished
Omonia Aradippou
3 - 0
Anagennisi Deryneia
(2-0)
12:30
Finished
AEZ Zakakiou
0 - 1
Akritas Chlorakas
(0-0)
12:30
Finished
Achyronas Liopetriou
1 - 1
PO Xylotympou 2006
(1-1)
12:30
Finished
E.N.TH.O.I. Lakatamias
2 - 2
Aris Limassol
(1-0)
12:30
Finished
Kouris Erimis
3 - 2
Onisilos Sotira
(1-0)
12:30
Finished
Omonoia Psevda
0 - 2
Othellos Athienou
(0-1)
Czech Republic: Het league
13:30
Postponed
Banik Ostrava
-
Slovacko
(-)
13:30
Postponed
Sigma Olomouc
-
Karvina
(-)
13:30
Postponed
Mlada Boleslav
-
Pardubice
(-)
16:00
Postponed
Zlin
-
Viktoria Plzen
(-)
Czech Republic: Druha League
13:30
Postponed
FK Slavoj Vysehrad
-
Trinec
(-)
13:30
Postponed
MFK Chrudim
-
SK Prostejov
(-)
Denmark: Superliga
17:00
Finished
Brøndby IF
2 - 3
FC Midtjylland
(1-0)
Denmark: 1. Division
09:00
Finished
Oesterbro IF
1 - 3
Ballerup-Skovlunde
(-)
10:00
Finished
IF Lyseng
1 - 1
Fortuna Hjoerring II
(-)
11:00
Finished
Naesby BK
0 - 1
Sundby
(-)
13:00
Finished
B93/HIK/Ryparken
1 - 1
Herlufsholm
(-)
15:30
Finished
Odense Q
2 - 0
JAI Aarhus
(-)
Denmark: U17 League
12:00
Finished
Broendby U17
2 - 1
Lyngby U17
(-)
13:15
Finished
Randers Freja U17
1 - 2
Esbjerg U17
(-)
13:45
Finished
SoenderjyskE U17
3 - 1
AC Horsens U17
(-)
14:00
Finished
Vejle U17
6 - 6
FC Koebenhavn U17
(-)
14:15
Finished
AaB U17
3 - 2
FC Nordsjaelland U17
(-)
14:30
Finished
Silkeborg U17
3 - 7
FC Midtjylland U17
(-)
15:30
Finished
AGF U17
2 - 0
OB U17
(-)
Denmark: U19 League
11:00
Finished
Randers Freja U19
1 - 2
Esbjerg U19
(-)
11:30
Finished
SoenderjyskE U19
1 - 1
AC Horsens U19
(-)
11:30
Finished
Vejle U19
3 - 4
FC Koebenhavn U19
(-)
12:00
Finished
Silkeborg U19
0 - 7
FC Midtjylland U19
(-)
12:00
Finished
Broendby U19
3 - 3
Lyngby U19
(-)
12:00
Finished
AaB U19
1 - 3
FC Nordsjaelland U19
(-)
13:00
Finished
AGF U19
0 - 3
OB U19
(-)
DR Congo: Super League
13:30
Finished
JSK
1 - 1
AC Rangers
(-)
15:30
Finished
Renaissance
1 - 0
J.S. Bazano
(-)
Ecuador: Ecuadorian Serie A
01:00
Finished
Universidad Catolica
0 - 1
Deportivo Cuenca
(0-0)
21:30
Finished
Emelec
0 - 0
CSD Macara
(0-0)
00:00
 
Tecnico Universitario
-
Delfin
El Salvador: Primera Division
22:30
72'
CD Sonsonate
1 - 1
Isidro Metapan
(0-1)
England: League 1
13:00
Finished
Gillingham
0 - 2
Fleetwood
(0-0)
15:00
Postponed
Accrington
-
Bristol Rovers
(-)
15:00
Finished
Blackpool
1 - 0
Milton Keynes Dons
(0-0)
15:00
Finished
Wigan
1 - 1
Plymouth
(0-1)
15:00
Finished
Sunderland
1 - 3
Portsmouth
(1-2)
15:00
Finished
Shrewsbury
1 - 2
Rochdale
(1-2)
15:00
Postponed
Oxford
-
Swindon
(-)
15:00
Finished
Northampton
0 - 2
Charlton
(0-0)
15:00
Finished
Lincoln
1 - 0
Ipswich
(0-0)
15:00
Finished
Hull
1 - 2
Peterborough
(1-0)
15:00
Finished
Doncaster
1 - 2
Crewe
(1-1)
15:00
Finished
Burton
1 - 1
AFC Wimbledon
(0-0)
England: League 2
13:00
Finished
Exeter
3 - 1
Scunthorpe
(2-0)
15:00
Finished
Morecambe
1 - 2
Forest Green
(1-0)
15:00
Finished
Grimsby
1 - 1
Carlisle
(1-0)
15:00
Finished
Colchester
2 - 1
Harrogate
(0-0)
15:00
Finished
Cheltenham
0 - 0
Mansfield
(0-0)
15:00
Finished
Cambridge U
1 - 1
Bolton
(0-0)
15:00
Finished
Barrow
2 - 2
Walsall
(1-1)
15:00
Finished
Oldham
1 - 2
Port Vale
(0-2)
15:00
Finished
Salford City
1 - 1
Crawley
(0-0)
15:00
Finished
Stevenage
0 - 2
Leyton Orient
(0-0)
15:00
Finished
Tranmere
2 - 0
Southend
(1-0)
15:00
Finished
Bradford
0 - 3
Newport
(0-2)
Estonia: Meistriliiga
11:00
Finished
Tulevik Viljandi
0 - 1
Tammeka
(0-0)
13:00
Finished
TJK Legion
2 - 0
Talinna Kalev
(1-0)
Estonia: Esiliiga
11:00
Finished
Nomme United
3 - 4
Flora Tallinn U21
(1-1)
North Macedonia: Prva Liga
13:30
Finished
Shkupi Skopje
1 - 0
FK Sileks
(0-0)
North Macedonia: Vtora Liga
13:30
Finished
FK Sloga 1934 Vinica
2 - 0
Pobeda
(-)
13:30
Finished
Kozhuf Gevgjelija
2 - 1
FK Pehchevo
(-)
13:30
Finished
FK Bregalnica Stip
6 - 1
FK Rosoman 83
(-)
13:30
Finished
GFK Tikves Kavadarci
3 - 0
FK Sasa
(-)
13:30
Finished
Osogovo
1 - 1
Plachkovica
(-)
13:30
Finished
Vlazrimi
3 - 2
Drita
(1-0)
13:30
Finished
Vardari Forino
3 - 2
Velesta
(-)
13:30
Finished
Kadino
3 - 0
KF Gostivari
(-)
13:30
Finished
FK Skopje
1 - 0
Korab
(-)
13:30
Finished
Ohrid
1 - 0
Teteks
(-)
Faroe Islands: Effodeildin
14:00
Finished
AB Argir
2 - 3
HB Torshavn
(0-2)
19:00
Finished
NSI Runavik
3 - 2
Vikingur
(1-0)
Finland: Ykkonen
12:00
Postponed
AC Oulu
-
Mikkelin Palloilijat
(-)
12:00
Finished
AC Kajaani
0 - 1
SJK Akatemia
(0-1)
12:00
Finished
KPV
0 - 1
Musan Salama
(0-0)
15:00
Postponed
FF Jaro
-
FC KTP
(-)
15:00
Finished
MYPA
1 - 3
EIF
(1-2)
France: Ligue 2
14:00
Finished
Caen
1 - 0
Guingamp
(0-0)
18:00
Finished
Troyes
1 - 1
Valenciennes
(1-1)
18:00
Finished
Toulouse
3 - 0
Rodez
(1-0)
18:00
Finished
Pau
4 - 1
Niort
(2-1)
18:00
Postponed
Grenoble
-
Nancy
(-)
18:00
Finished
Dunkerque
0 - 1
Le Havre
(0-1)
18:00
Finished
Clermont Foot
0 - 2
AC Ajaccio
(0-0)
18:00
Finished
Chateauroux
1 - 2
Paris FC
(1-2)
18:00
Finished
Auxerre
4 - 0
Chambly
(3-0)
Germany: 2. Bundesliga
12:00
Finished
Holstein Kiel
1 - 3
Greuther Fuerth
(0-2)
12:00
Finished
Hannover 96
3 - 0
Fortuna Duesseldorf
(0-0)
12:00
Finished
Darmstadt
2 - 2
St. Pauli
(1-0)
12:00
Finished
Hamburger SV
3 - 1
Wuerzburger Kickers
(0-1)
Germany: 3. Liga
13:00
Finished
Hansa Rostock
5 - 1
Viktoria Koeln 1904
(2-0)
13:00
Finished
Ingolstadt
1 - 0
Dynamo Dresden
(1-0)
13:00
Finished
Meppen
3 - 2
Kaiserslautern
(1-1)
13:00
Finished
Luebeck
2 - 3
Hallescher FC
(1-0)
13:00
Finished
Magdeburg
1 - 2
Wehen
(0-0)
13:00
Finished
Duisburg
0 - 2
KFC Uerdingen
(0-0)
Germany: Regionalliga
12:00
Finished
1. FC Phoenix Luebeck
2 - 1
Holstein Kiel II
(1-0)
12:00
Finished
Wolfsburg II
1 - 2
Werder Bremen II
(1-1)
12:30
Finished
BSG Chemie Leipzig
5 - 1
Bischofswerdaer FV
(4-0)
12:30
Finished
Energie Cottbus
0 - 3
Berliner AK 07
(0-1)
12:30
Finished
VfB Auerbach
1 - 1
Germania Halberstadt
(1-0)
12:30
Postponed
ETSV Weiche Flensburg
-
Altonaer FC 93
(-)
13:00
Finished
SpVgg Bayreuth
2 - 0
Nuernberg II
(2-0)
13:00
Finished
VfB Eichstatt
2 - 1
Augsburg II
(2-1)
13:00
Finished
TSV Aubstadt
1 - 0
TSV Buchbach
(0-0)
13:00
Finished
Burghausen
5 - 1
VfR Garching
(2-0)
13:00
Finished
SV Heimstetten
5 - 2
1860 Rosenheim
(2-1)
13:00
Finished
Greuther Fuerth II
1 - 1
FC Memmingen
(0-0)
13:00
Finished
TSV Rain/Lech
0 - 1
Viktoria Aschaffenburg
(0-1)
13:00
Postponed
FC Schweinfurt
-
SV Schalding-Heining
(-)
13:00
Postponed
TSV Schott Mainz
-
Sonnenhof Großaspach
(-)
13:00
Finished
Eintracht Stadtallendorf
2 - 2
Bahlinger SC
(2-0)
13:00
Finished
Hessen Kassel
2 - 1
Mainz 05 II
(0-0)
13:00
Finished
Homburg
6 - 1
Aalen
(3-1)
13:00
Finished
Elversberg
4 - 1
FCA Walldorf
(3-0)
13:00
Finished
Bayern Alzenau
1 - 3
TSV Steinbach
(1-1)
13:00
Finished
Ulm
3 - 0
TSG Balingen
(2-0)
13:00
Finished
Teutonia Watzenborn-Steinberg
1 - 2
Hoffenheim II
(1-2)
13:00
Finished
Sportfreunde Lotte
0 - 0
Schalke 04 II
(0-0)
13:00
Finished
Bonner SC
1 - 2
Preußen Muenster
(0-1)
13:00
Finished
RW Ahlen
1 - 1
Lippstadt
(0-0)
13:00
Postponed
Wuppertal
-
SV Straelen
(-)
13:00
Finished
Alemannia Aachen
3 - 2
Bergisch Gladbach
(1-0)
13:00
Finished
Heider SV
2 - 0
Teutonia Ottensen
(2-0)
13:30
Finished
VfB Stuttgart II
2 - 2
Kickers Offenbach
(1-0)
14:30
Finished
RW Essen
3 - 0
Oberhausen
(1-0)
15:00
Finished
FC Koeln II
3 - 1
SV Roedinghausen
(2-1)
Gibraltar: Premier League
15:00
Finished
Mons Calpe SC
0 - 5
St Joseph's
(0-5)
17:30
Finished
Lions Gibraltar
3 - 0
Glacis United
(2-0)
Greece: Super League
16:15
Postponed
AE Larissa
-
Aris Thessaloniki FC
(-)
17:00
Postponed
PAOK Thessaloniki FC
-
Olympiacos
(-)
18:30
Finished
Panathinaikos
1 - 1
NFC Volos
(0-0)
Guatemala: Premier League Guatemala
18:00
Finished
Deportivo Malacateco
2 - 1
Club Xelaju
(1-0)
20:05
Finished
Sanarate
1 - 0
Coban Imperial
(1-0)
22:10
90'
CSD Municipal
3 - 1
Deportivo Achuapa
(2-0)
Honduras: Liga Nacional
22:00
Finished
Real de Minas
2 - 3
CD Olimpia
(1-1)
Hungary: OTP BANK Liga
13:45
Finished
MTK Budapest
1 - 1
Varda SE
(1-0)
16:00
Finished
Paksi SE
0 - 0
Budapest Honved
(0-0)
18:30
Finished
Ferencvaros
2 - 0
Ujpest
(1-0)
Indonesia: Liga 1
09:30
Postponed
Persiraja Aceh
-
PSM Makassar
(-)
12:30
Postponed
Bali United Pusam
-
PS TNI
(-)
Ireland: Airtricity League
17:00
Finished
Sligo Rovers
2 - 1
Cork City
(1-0)
19:30
Finished
Bohemian FC
0 - 2
Finn Harps
(0-1)
Ireland: 1. Division
15:00
Finished
Drogheda United
2 - 0
Wexford Youths
(1-0)
15:00
Finished
Bray Wanderers
0 - 1
Galway United FC
(0-0)
Italy: Serie B
13:00
Finished
SPAL
3 - 2
Bassano Virtus
(1-1)
13:00
Finished
Salernitana
1 - 0
Ascoli Picchio FC 1898
(0-0)
13:00
Postponed
Reggio Audace
-
Cittadella
(-)
13:00
Finished
Pordenone Calcio
2 - 2
Reggina
(0-1)
13:00
Finished
Monza
1 - 2
Chievo
(1-0)
14:00
Postponed
Entella
-
Venezia
(-)
15:00
Finished
Pescara
0 - 2
Frosinone
(0-1)
Italy: Serie C
19:45
Finished
Carpi
2 - 0
Romagna Centro
(1-0)
19:45
Finished
Virtus Francavilla
2 - 1
Potenza
(0-1)
Japan: J. League
06:00
Finished
Nagoya Grampus Eight
1 - 0
Vegalta Sendai
(0-0)
06:00
Finished
Consadole Sapporo
3 - 0
Yokohama FC
(1-0)
06:00
Finished
Kashima Antlers
1 - 0
Sanfrecce Hiroshima
(0-0)
07:00
Finished
FC Tokyo
0 - 4
Yokohama F.Marinos
(0-0)
08:00
Finished
Gamba Osaka
2 - 1
Kashiwa Reysol
(0-0)
09:00
Finished
Urawa Red Diamonds
3 - 1
Cerezo Osaka
(2-1)
Japan: J. League 2
06:00
Finished
Montedio Yamagata
4 - 0
Tokyo Verdy
(3-0)
06:00
Finished
Zweigen Kanazawa
0 - 0
Fagiano Okayama FC
(0-0)
Japan: 3
06:00
Finished
Kataller Toyama
3 - 0
YSCC
(0-0)
Jordan: 1. Division
16:00
Finished
Al-Ahly
0 - 3
Al-Salt
(0-2)
Kazakhstan: Premier League Championship
14:00
Postponed
Okzhetpes Kokshetau
-
Tobol Kostanay
(-)
14:00
Postponed
Taraz
-
Kaspyi Aktau
(-)
14:00
Postponed
Shakhter Karagandy
-
Zhetysu Taldykorgan
(-)
Kuwait: 1. Division
15:35
Finished
Al-Arabi
0 - 1
Burgan SC
(0-1)
15:35
Finished
Al Yarmouk Kuwait
0 - 2
Al Fahaheel
(-)
17:50
Finished
Al-Tadhamon
0 - 0
Al-Jahra
(-)
17:50
Finished
Al-Salibikhaet
1 - 4
Al-Salmiyah
(-)
Lebanon: 1. Division
13:30
Finished
Shabab Al Sahel
1 - 0
Tadamon Sour
(-)
13:30
Finished
Al-Safa
0 - 2
Al Akhaa Al Ahli
(-)
Lithuania: Cup
12:30
After penalty
FK Panevezys
1 - 1
Suduva
pen 6-5
(1-1)
Malta: Premier League
14:00
Finished
Senglea Athletic
0 - 5
Tarxien Rainbows
(0-1)
18:15
Finished
Gzira United
2 - 1
Zejtun Corinthians FC
(0-1)
Mexico: Liga MX
01:30
Finished
Puebla
1 - 2
Leon
(0-0)
23:00
Half Time
Queretaro FC
0 - 1
Necaxa
(0-1)
Mexico: Ascenso MX
18:00
Finished
Tapatio
2 - 0
Tlaxcala F.C.
(1-0)
Moldova: National Division
12:00
Finished
Codru
1 - 4
FC Milsami Orhei
(1-1)
15:00
Finished
FC Sheriff
5 - 0
FC Floresti
(1-0)
Netherlands: Topklasse
14:00
Postponed
IJsselmeervogels
-
Spakenburg
(-)
14:00
Postponed
Excelsior Maassluis
-
Noordwijk
(-)
14:00
Postponed
Jong FC Volendam
-
Kozakken Boys
(-)
14:30
Postponed
Rijnsburgse Boys
-
AFC
(-)
14:30
Postponed
Koninklijke HFC
-
ASWH
(-)
14:30
Postponed
HHC
-
SVV Scheveningen
(-)
14:30
Postponed
Katwijk
-
Quick Boys
(-)
14:30
Postponed
GVVV Veenendaal
-
De Treffers
(-)
Norway: Eliteserien
17:00
Finished
Start
0 - 1
Sandefjord
(0-0)
19:30
Finished
Brann
1 - 1
Stabaek
(0-0)
Norway: 1. Division
13:00
Finished
Aasane
1 - 1
KFUM
(0-0)
13:00
Finished
Stroemmen
3 - 2
Raufoss
(1-0)
14:30
Finished
Kongsvinger
1 - 0
Ranheim
(0-0)
14:30
Finished
Hamarkameratene
2 - 1
Sogndal
(0-1)
14:30
Finished
Stjoerdals Blink
4 - 2
Tromsoe
(2-2)
14:30
Finished
Ull/Kisa
2 - 1
Grorud
(2-0)
14:30
Finished
Jerv
4 - 2
Nest Sotra
(1-0)
Paraguay: Division Profesional
22:00
Finished
Luqueno
2 - 0
Club River Plate
(0-0)
00:15
 
Guairena
-
Olimpia
Peru: Primera División
16:30
Finished
Deportivo Llacuabamba
3 - 0
Sport Boys
(2-0)
19:00
Finished
Carlos A. Mannucci
2 - 3
Universidad Cesar Vallejo
(1-1)
21:30
Finished
Universitario de Deportes
2 - 1
Atletico Grau
(0-0)
00:30
 
Cienciano
-
Sporting Cristal
Poland: Ekstraklasa
14:00
Finished
Wisla Krakow
3 - 0
Podbeskidzie Bielsko-Biala
(1-0)
16:30
Finished
Slask Wroclaw
1 - 0
Jagiellonia Bialystok
(0-0)
19:00
Finished
Pogon Szczecin
0 - 0
Legia Warszawa
(0-0)
Poland: 1. Division
11:40
Postponed
Korona Kielce
-
Stomil Olsztyn
(-)
17:00
Postponed
Radomiak Radom
-
Lodzki KS
(-)
Poland: 2. Division
12:00
Finished
Garbarnia
2 - 1
Hutnik Nowa Huta
(2-1)
12:00
Finished
Olimpia Elblag
0 - 3
Polkowice
(0-2)
13:15
Finished
SKRA Czestochowa
1 - 0
GKS Katowice
(0-0)
14:00
Postponed
Blekitni Stargard
-
Lech Poznan ll
(-)
16:00
Postponed
Motor Lublin
-
Bytovia Bytow
(-)
17:00
Finished
KKS 1925 Kalisz
0 - 2
Stal Rzeszow
(0-0)
17:00
Finished
Znicz Pruszkow
1 - 2
Pogon Siedlce
(1-0)
Portugal: Segunda Liga
11:00
Finished
Vizela
1 - 3
Academica
(1-0)
15:00
Finished
FC Porto B
1 - 2
Chaves
(1-1)
15:00
Finished
Cova da Piedade
2 - 0
Leixoes
(1-0)
15:00
Finished
Vilafranquense
2 - 2
Casa Pia
(1-0)
17:00
Finished
Benfica B
0 - 1
Viseu
(0-1)
Qatar: Stars League
15:30
Finished
Al-Wakra
2 - 2
Al-Arabi
(0-0)
17:45
Finished
Qatar SC
0 - 1
Umm Salal
(0-0)
Romania: Liga I
12:00
Finished
UTA Batrana Doamna
1 - 0
Chindia Targoviste
(0-0)
17:30
Finished
Astra Giurgiu
4 - 0
CSMS Iasi
(0-0)
19:45
Finished
Sepsi OSK
2 - 0
Dinamo Bucuresti
(1-0)
Romania: Liga II Serie A
09:00
Finished
CS Aerostar Bacau
2 - 3
ACS Fotbal Comuna Recea
(1-2)
09:00
Postponed
Gloria Buzau
-
ACS Energeticianul
(-)
09:00
Finished
FC Unirea Slobozia
2 - 2
FC Dunarea Calarasi
(1-1)
09:00
Finished
FC Metaloglobus Bucuresti
2 - 1
AFK Csikszereda
(1-0)
09:00
Finished
Pandurii
1 - 2
Ripensia Timisoara
(1-1)
09:00
Finished
Turris-Oltul
4 - 1
CSM Resita
(4-1)
09:10
Finished
ASU Politehnica Timisoara
1 - 0
CSM Slatina
(1-0)
09:30
Finished
Concordia Chiajna
1 - 2
Farul Constanta
(0-0)
Russia: SUPRA-Championship
06:00
Finished
SKA-Khabarovsk
2 - 0
Chertanovo Moscow
(1-0)
11:00
Finished
FC Krasnodar II
0 - 0
Dinamo Briansk
(0-0)
12:00
Finished
Shinnik Yaroslavl
0 - 3
Tekstilshchik
(0-0)
12:00
Finished
Gazovik Orenburg
1 - 3
FC Yenisey Krasnoyarsk
(0-2)
13:00
Finished
Akron Tolyatti
3 - 4
Neftekhimik
(2-1)
14:00
Finished
FC Volgar
2 - 0
Spartak Moscow II
(0-0)
15:00
Finished
Veles Moscow
0 - 0
Tom Tomsk
(0-0)
15:00
Finished
Torpedo Moscow
2 - 0
FC Alania Vladikavkaz
(0-0)
15:00
Finished
Fakel
1 - 1
Krylya Sovetov Samara
(0-0)
15:00
Finished
Chayka
1 - 1
Olimpiec Nizhny
(0-0)
17:00
Finished
Baltika
3 - 2
Irtysh
(2-1)
San Marino: Campionato
14:00
Finished
FC Fiorentino
0 - 1
SS Pennarossa
(0-1)
14:00
Finished
La Fiorita Montegiardino
3 - 0
Faetano
(1-0)
14:00
Finished
Cailungo
0 - 1
Folgore
(0-0)
14:00
Finished
Tre Fiori
0 - 0
S.S. Murata
(0-0)
Saudi Arabia: 1. Division
15:40
Finished
Al-Ettifaq
2 - 1
Al Ain
(1-0)
17:55
Finished
Al Fateh FC
2 - 2
Al Ittihad
(0-1)
Scotland: Premier League
15:00
Finished
Kilmarnock
0 - 1
Hibernian
(0-1)
15:00
Finished
Motherwell
4 - 0
Ross County
(1-0)
15:00
Postponed
St. Mirren
-
Hamilton Academical
(-)
15:00
Finished
St.Johnstone
0 - 0
Dundee United
(0-0)
Scotland: 1. Division
15:00
Finished
Queen of South
2 - 5
Raith Rovers
(1-3)
15:00
Finished
Inverness
1 - 1
Ayr United
(0-0)
15:00
Finished
Dundee FC
1 - 0
Greenock Morton
(1-0)
15:00
Finished
Alloa Athletic
1 - 4
Dunfermline
(1-1)
Serbia: Prva Liga
13:30
Finished
Sloga Kraljevo
1 - 1
Zeleznicar Pancevo
(0-0)
13:30
Finished
Radnicki Sremska Mitrovica
1 - 1
Jagodina
(1-0)
Singapore: S.League
10:30
Finished
Albirex Niigata FC
3 - 2
Home United FC
(2-0)
10:30
Finished
Geylang International FC
2 - 3
Balestier Khalsa FC
(1-0)
Vietnam: V-league
12:00
Finished
Than Quang Ninh
2 - 1
CLB TP Ho Chi Minh
(2-0)
13:15
Finished
Ha Noi TT
2 - 1
Binh Duong
(0-1)
Wales: Premier Division
14:30
Postponed
Penybont
-
Flint Town United
(-)
14:30
Postponed
Cefn Druids AFC
-
Barry Town
(-)
14:30
Postponed
Bala Town
-
Cardif Met University
(-)
17:15
Postponed
Caernarfon
-
Aberystwyth
(-)
17:15
Finished
TNS
3 - 2
Haverfordwest
(1-1)
Slovakia: Fortuna league
16:00
Finished
Nitra
1 - 1
Zemplin Michalovce
(1-1)
16:00
Finished
Ruzomberok
2 - 1
Zilina
(0-1)
16:00
Finished
FK Pohronie
1 - 2
FK Senica
(1-0)
16:00
Finished
SKF Sered
1 - 2
Zlate Moravce
(1-1)
16:00
Finished
Spartak Trnava
2 - 0
Trencin
(0-0)
Slovakia: 1. Division
13:30
Postponed
Liptovsky Mikulas
-
Puchov
(-)
13:30
Postponed
Skalica
-
FC STK 1914 Samorin
(-)
13:30
Postponed
Dukla Banska Bystrica
-
Komarno
(-)
13:30
Postponed
Dubnica
-
FC Petrzalka 1898
(-)
13:30
Postponed
Slavoj Trebisov
-
Slovan Bratislava B
(-)
14:00
Postponed
Podbrezova
-
Partizan Bardejov
(-)
Slovenia: PrvaLiga
14:45
Finished
NK Celje
1 - 1
Gorica
(0-1)
17:00
Finished
Maribor
1 - 1
Koper
(1-1)
Slovenia: 2. Division
13:00
Postponed
Radomlje
-
Fuzinar
(-)
13:00
Postponed
Jadran
-
ND Beltinci
(-)
13:00
Postponed
NK Dob
-
NK Krka
(-)
13:00
Postponed
ND Triglav
-
Nafta
(-)
16:00
Postponed
Rudar Velenje
-
Primorje
(-)
18:00
Postponed
Brezice
-
ND Bilje
(-)
South Africa: 1. Division
14:30
Finished
Kaizer Chiefs
0 - 3
Mamelodi Sundowns FC
(0-1)
14:30
Finished
Bloemfontein Celtic
1 - 1
Lamontville Golden Arrows
(0-1)
14:30
Finished
Baroka FC
2 - 1
Maritzburg United
(1-0)
17:00
Finished
Cape Town City FC
1 - 1
Chippa United
(1-0)
19:15
Finished
SuperSport United
2 - 0
Black Leopards
(1-0)
19:15
Finished
Thanda Royal Zulu
1 - 1
Orlando Pirates
(1-1)
South Korea: K League 1
06:00
Finished
FC Seoul
1 - 1
Gangwon FC
(0-0)
08:30
Finished
Incheon United
2 - 1
Busan I'Park
(0-1)
South Korea: K League 2
05:30
Finished
Jeonnam Dragons
1 - 2
Daejeon Citizen
(0-1)
08:00
Finished
Asan Mugunghwa
0 - 2
FC Anyang
(0-1)
08:00
Finished
Jeju United
2 - 0
Suwon FC
(1-0)
Spain: Liga Adelante
17:15
Finished
Logrones
2 - 3
Lugo
(1-0)
17:15
Finished
Cartagena
3 - 0
Las Palmas
(2-0)
19:30
Finished
Castellon
0 - 1
Girona
(0-1)
19:30
Finished
Almeria
3 - 0
Fuenlabrada
(1-0)
Spain: Segunda B
11:00
Finished
Villarreal B
1 - 1
Atletico Levante UD
(0-0)
15:30
Finished
Alaves B
2 - 0
Arenas Getxo
(1-0)
17:30
Finished
Burgos CF
1 - 0
Sporting Gijon B
(1-0)
17:30
Finished
CD Laredo
2 - 0
Barakaldo
(2-0)
17:30
Finished
FC Andorra
2 - 2
Espanyol B
(0-1)
18:00
Finished
CE L'Hospitalet
3 - 2
Lleida Esportiu
(1-1)
18:30
Finished
Extremadura
1 - 1
Villarrubia CF
(0-0)
Sweden: Allsvenskan
14:00
Finished
Haecken
2 - 2
Mjaellby
(0-1)
14:00
Finished
Djurgaarden
4 - 0
Sirius
(0-0)
Sweden: Superettan
16:30
Finished
Halmstads BK
2 - 1
Vaesteraas SK
(1-0)
16:30
Finished
Oergryte FF
4 - 1
Oesters IF
(3-0)
Switzerland: Super League
18:00
Finished
Lugano
1 - 0
St. Gallen
(1-0)
18:00
Finished
FC Vaduz
1 - 4
FC Zuerich
(0-2)
Switzerland: Challenge League
16:30
Finished
Wil
0 - 0
FC Stade Lausanne-Ouchy
(0-0)
17:00
Postponed
Winterthur
-
Chiasso
(-)
18:00
Finished
Grasshopper
2 - 1
Schaffhausen
(1-0)
18:00
Finished
Aarau
3 - 1
Xamax
(2-0)
Thailand: Premier League
11:45
Finished
Nakhon Ratchasima FC
1 - 1
Bangkok United
(0-1)
12:00
Finished
Pattaya United
1 - 2
Suphanburi FC
(0-0)
12:00
Postponed
Sukhothai FC
-
Suphanburi FC
(-)
12:00
Postponed
Chiangrai United
-
Pattaya United
(-)
12:00
Postponed
Prachuap FC
-
Bangkok United
(-)
12:00
Postponed
Buriram United
-
BEC Tero Sasana
(-)
12:00
Postponed
Muang Thong United
-
Bangkok Glass
(-)
12:00
Postponed
Nakhon Ratchasima FC
-
Port FC
(-)
12:00
Postponed
Rayong FC
-
Chonburi
(-)
12:00
Postponed
Trat FC
-
Ratchaburi FC
(-)
13:00
Finished
Ratchaburi FC
3 - 0
Rayong FC
(1-0)
14:00
Finished
Port FC
2 - 1
Prachuap FC
(1-0)
Turkey: 1. Lig
11:30
Finished
Umraniyespor
1 - 1
Altinordu
(0-1)
17:00
Finished
Samsunspor
4 - 2
Keciorengucu
(0-0)
Ukraine: Premier League
12:00
Finished
Shakhtar Donetsk
1 - 1
Vorskla
(1-1)
15:00
Finished
Dynamo Kyiv
1 - 0
FC Olexandria
(1-0)
15:00
Finished
Olimpik Donetsk
0 - 2
Desna
(0-2)
17:30
Finished
Veres Rivne
1 - 3
SC Dnipro-1
(1-2)
Australia: Four australian league
06:00
Finished
UQ FC
2 - 2
Western Spirit
(1-1)
08:00
 
New Farm United
-
Ipswich City
09:00
Postponed
Mount Gravatt
-
The Lakes
(-)
09:00
Postponed
Brisbane Athletic
-
Samford Rangers
(-)
Uruguay: Primera Division
18:15
Finished
Club Atletico Progreso
0 - 0
Plaza Colonia
(0-0)
20:30
Finished
Fenix
2 - 0
Boston River
(2-0)
USA: NASL
00:30
 
Louisville City FC
-
Tampa Bay Rowdies
Uzbekistan: Uzbek League
11:30
Finished
Surkhon-2011
0 - 6
Pakhtakor Tashkent
(0-3)
13:30
Finished
Sogdiyona Jizzax
1 - 0
Navbahor Namangan
(0-0)
Venezuela: Primera Division
22:00
Finished
Deportivo La Guaira
1 - 0
Deportivo Lara
(0-0)
Belgium: Belgian Third league
17:00
Postponed
Izegem
-
Sint-Eloois-Winkel
(-)
18:30
Postponed
Dessel
-
URSL Vise
(-)
18:30
Postponed
Thes Sport
-
KSK Heist
(-)
19:00
Postponed
FCV Dender EH
-
Royal Knokke FC
(-)
Brazil: Serie D
19:00
Finished
Globo FC
1 - 1
Floresta
(1-0)
19:00
Finished
Bangu
1 - 0
Toledo CW
(1-0)
20:00
Finished
Atletico Tubarao
0 - 1
Joinville
(0-0)
21:00
Finished
Gama
6 - 1
Palmas
(2-1)
22:00
 
Sao Caetano
-
Pelotas
23:00
 
Salgueiro
-
Campinense
23:30
 
Caldense
-
Bahia de Feira
Denmark: 1. Division
12:15
Finished
Hobro
1 - 2
Esbjerg fB
(0-1)
13:00
Finished
Fredericia
2 - 1
Skive
(2-0)
14:00
Finished
Vendsyssel FF
0 - 1
HB Koege
(0-0)
15:00
Finished
FC Helsingoer
0 - 0
Kolding IF
(0-0)
Denmark: 2. Division
12:00
Finished
FC Sydvest
2 - 1
Brabrand
(2-1)
12:00
Finished
Oure FA
0 - 2
Dalum
(0-0)
12:00
Finished
Vanloese
1 - 1
Nykoebing FC
(0-1)
12:30
Finished
KFUM Roskilde
0 - 2
Hilleroed
(0-1)
13:00
Finished
Naesby
1 - 4
Frem
(0-3)
13:00
Finished
Jammerbugt FC
4 - 0
Holbaek
(2-0)
13:00
Finished
Aarhus Fremad
1 - 2
B 93
(0-0)
13:00
Finished
Middelfart G og BK
2 - 1
Holstebro
(2-0)
13:30
Finished
VSK Aarhus
2 - 2
Thisted
(1-1)
Denmark: Danmarksserien
11:00
Finished
B 1908
2 - 0
Taastrup FC
(-)
11:00
Finished
GVI
3 - 2
Roskilde
(-)
12:00
Finished
Ledoeje-Smoerum Fodbold
6 - 0
Birkeroed
(-)
12:00
Finished
Alleroed FK
3 - 2
Greve
(-)
12:00
Finished
Karlslunde IF
2 - 1
Ballerup-Skovlunde
(-)
12:00
Postponed
OKS
-
Tarup/Paarup
(-)
12:00
Finished
VRI
1 - 1
Saeby IF Skjold
(-)
12:15
Finished
IF Lyseng
3 - 0
FC Djursland
(-)
12:30
Finished
Hedensted
2 - 0
Varde
(-)
13:00
Finished
Herlev
2 - 0
Otterup
(-)
13:00
Finished
Taarnby FF
1 - 1
Avedoere
(-)
13:00
Finished
KFUM
4 - 1
Frederikssund IK
(-)
13:00
Finished
Koege Nord FC
3 - 1
BK. Union
(-)
13:00
Finished
Ishoej BK
6 - 2
Fremad Valby
(-)
13:00
Postponed
Odder IGF
-
B 1913
(-)
13:00
Finished
Marienlyst
0 - 2
Ringkoebing
(-)
13:00
Finished
Aarhus Fremad II
1 - 2
Noerresundby
(-)
13:00
Finished
Herning Fremad
0 - 6
Kjellerup
(-)
England: National League North/South
15:00
Postponed
Alfreton
-
AFC Fylde
(-)
15:00
Finished
Blyth Spartans
0 - 3
Southport
(0-1)
15:00
Postponed
Hereford
-
York
(-)
15:00
Postponed
Gateshead
-
Gloucester City
(-)
15:00
Postponed
Farsley Celtic AFC
-
Leamington
(-)
15:00
Finished
Chorley
0 - 2
Kidderminster
(0-2)
15:00
Postponed
Brackley Town
-
Spennymoor Town FC
(-)
15:00
Finished
Boston United
3 - 2
Telford
(2-1)
15:00
Finished
Kettering Town FC
3 - 1
Bradford PA
(3-0)
15:00
Finished
Ebbsfleet United
3 - 2
Hungerford Town
(1-2)
15:00
Finished
Chelmsford
1 - 0
Maidstone
(0-0)
15:00
Postponed
Bath City
-
Dulwich Hamlet
(-)
15:00
Postponed
Havant and Waterlooville
-
Slough Town
(-)
15:00
Postponed
Welling
-
St.Albans
(-)
15:00
Postponed
Tonbridge Angels
-
Braintree Town
(-)
England: Evo-Stik League
15:00
Finished
Tiverton
5 - 0
Walton Casuals
(2-0)
15:00
Finished
Swindon Supermarine
2 - 3
Truro City
(1-0)
15:00
Finished
Farnborough
4 - 1
Beaconsfield SYCOB
(3-1)
15:00
Finished
Dorchester Town
1 - 6
Salisbury
(1-2)
15:00
Postponed
Chesham United
-
Taunton Town
(-)
15:00
Finished
Yate Town
2 - 6
Poole Town FC
(1-3)
15:00
Finished
Tamworth
3 - 0
Biggleswade Town
(0-0)
15:00
Finished
Rushall Olympic
1 - 1
Kings Langley FC
(1-0)
15:00
Finished
Royston Town
2 - 1
Hednesford
(2-1)
15:00
Finished
Redditch United
2 - 0
Nuneaton
(1-0)
15:00
Finished
Lowestoft Town
2 - 3
Stratford Town
(1-2)
15:00
Finished
Coalville Town
4 - 1
AFC Rushden & Diamonds
(1-0)
15:00
Finished
Bromsgrove Sporting
0 - 2
Hitchin Town
(0-1)
15:00
Finished
Alvechurch
1 - 2
Needham Market
(1-1)
15:00
Finished
Carshalton Athletic
2 - 0
Enfield Town
(0-0)
15:00
Finished
Brightlingsea Regent
1 - 2
Folkestone Invicta
(0-1)
15:00
Finished
Bognor Regis Town
2 - 0
Margate
(2-0)
15:00
Postponed
Bishop's Stortford
-
Bowers & Pitsea
(-)
15:00
Finished
Cheshunt
3 - 2
Kingstonian
(2-2)
15:00
Finished
Corinthian Casuals
0 - 0
Leatherhead
(0-0)
15:00
Finished
Merstham
1 - 4
Potters Bar Town
(0-3)
15:00
Finished
Hornchurch
1 - 1
Horsham
(0-1)
15:00
Finished
East Thurrock United
1 - 3
Worthing
(0-2)
15:00
Finished
Bamber Bridge
1 - 2
Buxton
(0-2)
15:00
Finished
Witton Albion
2 - 1
Atherton Colleries
(2-0)
15:00
Postponed
Whitby
-
FC United of Manchester
(-)
15:00
Finished
Stalybridge
0 - 1
Basford United
(0-1)
15:00
Finished
Radcliffe Borough
2 - 1
Gainsborough
(1-1)
15:00
Postponed
Nantwich Town
-
Hyde United
(-)
15:00
Postponed
Morpeth Town FC
-
Ashton United
(-)
15:00
Finished
Mickleover Sports
3 - 0
Grantham Town
(1-0)
15:00
Postponed
Matlock Town
-
Scarborough Athletic
(-)
15:00
Finished
Lancaster City
2 - 1
Warrington Town
(0-0)
15:00
Finished
Whitby
2 - 1
Morpeth Town FC
(2-0)
England: Premier Reserve League
13:00
Finished
Liverpool U21
3 - 1
Chelsea U21
(3-0)
13:00
Finished
Manchester City U21
4 - 1
Arsenal U21
(1-1)
Finland: Kakkonen
12:00
Finished
PEPO Lappeenranta
1 - 1
PK-35 Helsinki
(0-0)
12:00
Finished
NJS
2 - 2
JaePS
(1-1)
12:00
Finished
FC Reipas
1 - 2
FC Kiffen
(0-0)
12:00
Finished
TPV Tampere
3 - 3
Atlantis
(1-0)
12:00
Finished
Ilves II
2 - 0
Pargas IF
(1-0)
12:00
Finished
Espoo
0 - 2
FC Jazz
(0-2)
12:00
Finished
KaaPo
0 - 3
HJS Akatemia
(0-1)
12:00
Finished
JIPPO
2 - 0
PS Kemi
(1-0)
12:00
Finished
RoPS II
4 - 1
Jyvaskyla JK
(2-0)
14:00
Finished
Klubi 04
2 - 1
Pallo-Iirot
(1-0)
France: National 2
15:00
Finished
Poissy
1 - 2
Sainte Genevieve
(-)
15:00
Finished
Guingamp B
1 - 2
Versailles
(-)
15:00
Finished
Schiltingheim
0 - 3
ASM Belfort
(0-1)
15:00
Finished
Lyon B
0 - 1
Andrezieux
(0-1)
15:00
Finished
Nantes B
1 - 0
Chamalieres
(-)
15:00
Finished
US Colomiers
0 - 1
AS Beziers
(0-0)
16:00
Finished
St. Malo
0 - 0
US Granvillaise
(0-0)
16:00
Finished
Gobelins F.C
1 - 1
Haguenau
(-)
16:00
 
St Maur Lusitanos
-
Lens B
16:00
Finished
St. Priest
2 - 2
Louhans Cuiseaux
(2-1)
17:00
Finished
FC Chartres
1 - 1
Lorient B
(1-0)
17:00
Postponed
Blois
-
Rouen
(-)
17:00
Finished
Caen B
3 - 1
Plabennec
(1-0)
17:00
Postponed
St-Pryve St Hilaire
-
Vannes
(-)
17:00
Postponed
Bobigny
-
Metz B
(-)
17:00
Postponed
Reims B
-
Beauvais
(-)
17:00
Finished
Auxerre B
2 - 2
GFC Ajaccio
(1-1)
17:00
Finished
Saint-Quentin
1 - 3
Entente SSG
(0-1)
17:00
Finished
Marseille B
0 - 3
Aubagne
(0-1)
17:00
Finished
Marignane
3 - 2
Rumilly Albanai
(2-0)
17:00
Postponed
Jura Sud
-
Martigues
(-)
17:00
Finished
Hyeres
1 - 0
Monaco B
(1-0)
17:00
Finished
Monts Or Azergues
2 - 1
Toulon Var
(0-1)
17:00
Finished
Angers B
3 - 2
Bourges 18
(-)
17:00
 
Bourges Foot
-
Le Puy
17:30
Finished
Moulins Yzeure
0 - 0
Trelissac
(0-0)
18:00
 
Mont-de-Marsan
-
Les Herbiers
Germany: Oberliga
11:30
Finished
FC Eilenburg
2 - 2
FSV Wacker Nordhausen
(0-2)
12:00
Finished
Plauen
4 - 0
BW Zorbau
(1-0)
12:00
Postponed
BTS Neustadt
-
Leher
(-)
12:00
Postponed
Werder Bremen III
-
SV Hemelingen
(-)
12:00
Finished
TuS Dassendorf
4 - 0
TSV Concordia
(0-0)
12:15
Postponed
Blumenthaler SV
-
TuS Schwachhausen
(-)
13:00
Finished
DJK Ammerthal
0 - 5
DJK Gebenbach
(0-1)
13:00
Postponed
SV Seligenporten
-
TSV Abtswind
(-)
13:00
Finished
Eintracht Bamberg
2 - 4
Ansbach
(1-1)
13:00
Finished
FC Ismaning
1 - 1
Donaustauf
(1-0)
13:00
Postponed
SV Pullach
-
TSV Dachau
(-)
13:00
Finished
Goeppinger SV
3 - 1
FV Ravensburg
(2-0)
13:00
Finished
TSV Ilshofen
0 - 7
Freiberg
(0-6)
13:00
Finished
SV Sandhausen ll
4 - 2
FV Loerrach-Brombach
(2-0)
13:00
Finished
FC An der Fahner Hoehe
1 - 0
FC International Leipzig
(0-0)
13:00
Finished
FC Oberlausitz Neugersdorf
2 - 1
FC Grimma
(1-0)
13:00
Finished
Einheit Rudolstadt
2 - 0
Union Sandersdorf
(1-0)
13:00
Finished
FC Strausberg
1 - 0
Greifswalder SV
(0-0)
13:00
Finished
FSV Martinroda
5 - 1
VfB Krieschow
(3-0)
13:00
Finished
VfL Halle 96
2 - 0
SV Merseburg 99
(1-0)
13:00
Finished
RSV Eintracht
0 - 3
MSV Pampow
(0-1)
13:00
Postponed
SG Aumund-Vegesack
-
TuS Komet Arsten
(-)
13:00
Postponed
Brinkumer SV
-
BSC Hastedt
(-)
13:00
Finished
Husumer SV
2 - 4
SC Weiche Flensburg II
(1-1)
13:00
Finished
TSV Bordesholm
5 - 0
TSV Kronshagen
(1-0)
13:00
Finished
TSB Flensburg
6 - 3
Inter Tuerkspor Kiel
(4-1)
13:00
Finished
Pansdorf
3 - 3
Luebeck II
(1-2)
13:00
Finished
Union Neumuenster
3 - 1
SV Preussen 09 Reinfeld
(1-0)
13:30
Finished
TSV Kottern
0 - 1
1860 Muenchen II
(0-0)
13:30
Finished
TSV Schwaben Augsburg
1 - 4
Jahn Regensburg II
(1-1)
13:30
Postponed
SV Kirchanschoring
-
FC Pipinsried
(-)
14:00
Postponed
SpVgg Bayern Hof
-
DJK Vilzing
(-)
14:00
Finished
FC Deisenhofen
2 - 0
Ingolstadt II
(2-0)
14:00
Postponed
FC Bruchsal
-
SV Oberachern
(-)
14:00
Finished
SV Roechling
1 - 1
Pfeddersheim
(1-0)
14:00
Finished
Buchonia Flieden
3 - 0
Huenfelder SV
(2-0)
14:00
Finished
TSV Lehnerz
4 - 0
SV Neuhof
(2-0)
14:00
Finished
SC Hessen Dreieich
2 - 0
FC 1906 Erlensee
(1-0)
14:00
Finished
SC Waldgirmes
3 - 0
TUS Dietkirchen
(0-0)
14:00
Finished
SV Rot-Weiss Hadamar
0 - 1
Turk Gucu Friedberg
(0-0)
14:00
Finished
SC Viktoria 06 Griesheim
0 - 0
FV Bad Vilbel
(0-0)
14:00
Finished
MTV Wolfenbuettel
1 - 0
SVG Goettingen
(1-0)
14:00
Postponed
Geestemuende
-
Habenhauser FV
(-)
14:30
Finished
TSV 1861 Noerdlingen
6 - 2
TSV Landsberg
(3-1)
14:30
Finished
FCA Walldorf II
2 - 2
TSG Backnang
(0-1)
14:30
Finished
Neckarsulmer Sport Union
1 - 1
FC Rielasingen-Arlen
(0-0)
14:30
Finished
SV Linx
1 - 2
Dorfmerkingen
(0-1)
14:30
Postponed
Noettingen
-
Freiburger FC
(-)
14:30
Finished
Reutlingen
0 - 3
Stuttgarter Kickers
(0-1)
14:30
Finished
FSV Jaegersburg
4 - 2
FV Diefflen
(3-0)
14:30
Finished
Kaiserslautern II
0 - 1
Koblenz
(0-0)
14:30
Finished
Eisbachtaler Sportfreunde
1 - 3
Hassia Bingen
(1-2)
14:30
Finished
SV Curslack-Neuengamme
3 - 4
TSV Sasel
(2-2)
15:00
Postponed
ATSV Erlangen
-
ASV Cham
(-)
15:00
Finished
FC Viktoria Kahl
0 - 9
SC Eltersdorf
(0-4)
15:00
Finished
TSV Karlburg
0 - 1
TSV Grossbardorf
(0-0)
15:00
Finished
SpVgg Hankofen-Hailing
1 - 0
TSV Schwabmuenchen
(0-0)
15:00
Postponed
FC Speyer 09
-
FV Eppelborn
(-)
15:00
Postponed
Velbert
-
TuRU Duesseldorf
(-)
15:00
Finished
BW Schwalbe Tuendern
0 - 1
SV Ramlingen-Ehlershausen
(0-1)
16:30
Postponed
TSV Emmelshausen
-
FC Karbach
(-)
Italy: Serie D
13:30
Finished
Latina
3 - 0
Torres
(1-0)
Kosovo: Superliga
13:00
Finished
Drita
4 - 1
Drenica
(3-0)
13:00
Finished
Besa Peje
1 - 1
Feronikeli
(0-0)
13:00
Finished
Llapi
2 - 0
Arberia
(1-0)
Malta: Second Malta league
14:00
Postponed
Qrendi
-
Marsaxlokk FC
(-)
18:15
 
Fgura United
-
Mqabba
Norway: 2. Division
13:00
Finished
Flekkeroey
1 - 3
Egersund
(0-3)
13:00
Finished
Vard Haugesund
0 - 1
Bryne
(0-0)
15:00
Finished
Skeid
3 - 1
Kvik Halden
(1-0)
15:00
Finished
Asker
2 - 0
Sotra Sportsklubb
(0-0)
16:00
Finished
Tromsdalen
3 - 2
Hoedd
(1-2)
Portugal: Portuguese Third Division
12:00
Finished
Braganca
0 - 1
SC Mirandela
(-)
14:00
Finished
ARS Martinho
1 - 3
Rio Ave B
(0-2)
15:00
Finished
Paredes
3 - 1
Uniao da Madeira
(-)
15:00
Finished
Vilaverdense FC
2 - 2
Pedras Salgadas
(-)
15:00
Finished
Pevidem SC
0 - 3
Berco SC
(-)
15:00
Finished
CDC Montalegre
1 - 0
Merelinense
(0-0)
16:00
Finished
UFC Almeirim
1 - 3
Caldas
(0-1)
16:00
Finished
Camacha
0 - 3
Vitoria de Guimaraes B
(-)
17:00
Finished
Rabo de Peixe
0 - 0
Praiense
(0-0)
21:00
 
Vitoria de Setubal
-
Esperanca de Lagos
Russia: Russian third league
07:00
Finished
Sakhalin
4 - 0
Krasny
(2-0)
12:00
Finished
Znamya Noginsk
1 - 1
Kaluga
(0-1)
12:00
Finished
Khimik Novomoskovsk
1 - 1
Kvant Obninsk
(1-1)
13:00
Finished
Salyut Belgorod
3 - 3
Avangard Kursk
(1-0)
14:00
Finished
Zvezda Ryazan
3 - 1
Khimki 2
(1-0)
14:00
Finished
Metalurg Lypetsk
7 - 0
Metalurg Vidnoe
(4-0)
15:00
Finished
Saturn Ramenskoye
2 - 0
Fakel-M Voronezh
(2-0)
Scotland: 2. Division
15:00
Finished
Peterhead
0 - 2
Cove Rangers
(0-1)
15:00
Finished
Partick Thistle
2 - 1
Airdrieonians
(1-1)
15:00
Finished
Falkirk
1 - 1
Forfar
(1-0)
15:00
Finished
East Fife
2 - 2
Montrose
(2-1)
15:00
Postponed
Dumbarton
-
Clyde
(-)
Scotland: 3. Division
15:00
Finished
Annan Athletic
1 - 1
Stranraer
(1-1)
15:00
Finished
Edinburgh City
0 - 1
Cowdenbeath
(0-0)
15:00
Finished
Elgin
3 - 0
Brechin
(1-0)
15:00
Finished
Queen's Park
2 - 0
Albion Rovers
(2-0)
15:00
Finished
Stenhousemuir
2 - 2
Stirling Albion
(0-1)
Scotland: Highland/Lowland
15:00
Finished
Gretna FC 2008
0 - 3
BSC Glasgow
(0-2)
15:00
Finished
Gala Fairydean Rovers
3 - 1
Civil Service Strollers
(-)
15:00
Finished
Cumbernauld Colts
3 - 0
Edinburgh University
(2-0)
15:00
Finished
Bo'ness United
2 - 0
Edusport Academy
(-)
15:00
Finished
Berwick
0 - 1
East Kilbride
(0-0)
15:00
Finished
Kelty Hearts
2 - 0
Dalbeattie Star
(2-0)
15:00
Finished
Stirling University FC
4 - 1
Vale of Leithen
(2-0)
South Korea: National League
06:00
Finished
Jeonju Citizen
1 - 3
Gyeongju Citizen FC
(0-1)
07:00
Finished
Pyeongtaek Citizen
2 - 2
Chuncheon FC
(0-0)
07:00
Finished
Mokpo City
2 - 1
Daejeon Korail
(1-0)
07:00
Finished
Gimpo Citizen
0 - 1
Busan Transport Corp
(0-0)
07:00
Finished
Hwaseong
2 - 3
Gyeongju H & N
(1-2)
07:00
Finished
Gimhae
1 - 0
Gangneung City
(0-0)
09:00
Finished
Chungbuk Cheongju FC
2 - 1
Yangju Citizens
(0-0)
Sweden: 1. Division
12:00
Finished
Oerebro Syrianska IF
1 - 0
Karlslunds IF HFK
(1-0)
12:00
Finished
Qviding FIF
3 - 2
Skoevde AIK
(0-1)
13:00
Finished
Sandvikens IF
3 - 2
IK Frej Taeby
(0-1)
13:00
Finished
Taeby FK
0 - 3
Vasalunds IF
(0-2)
13:00
Finished
FK Karlskrona
1 - 2
Motala AIF FK
(1-2)
13:00
Finished
Eskilsminne IF
2 - 1
Utsiktens BK
(1-0)
13:00
Finished
IFK Berga
1 - 4
Brommapojkarna
(0-1)
14:00
Finished
Assyriska IK
2 - 1
Torns IF
(2-0)
14:00
Finished
FC Linkoeping City
3 - 1
Lunds BK
(1-0)
16:00
Finished
IF Sylvia
3 - 3
Gefle
(2-1)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
12:00
Finished
Vaestra Froelunda
2 - 1
Dalstorps IF
(0-1)
Switzerland: Erste Liga Promotion
15:00
Finished
FC Zuerich II
1 - 4
FC Rapperswil-Jona
(1-2)
15:00
Finished
SC YF Juventus Zuerich
4 - 0
Black Stars
(2-0)
15:00
Postponed
Bavois
-
Bellinzona
(-)
15:00
Postponed
SC Bruehl
-
FC Koeniz
(-)
16:00
Postponed
Etoile Carouge
-
Sion II
(-)
16:30
Postponed
Yverdon
-
Breitenrain
(-)
17:00
Finished
Stade Nyonnais
2 - 0
Cham
(2-0)
Switzerland: Erste Liga Classic
15:00
Postponed
Solothurn
-
FC Schoetz
(-)
15:00
Finished
Wohlen
3 - 1
Zug
(1-1)
15:00
Finished
Baden
3 - 1
FC Langenthal
(0-1)
15:00
Finished
SC Goldau
2 - 3
Muttenz
(1-0)
15:00
Postponed
FC Dietikon
-
Linth
(-)
15:00
Postponed
Red Star Zuerich
-
FC Kosova
(-)
15:00
Finished
Tuggen
3 - 1
Hongg
(2-0)
15:00
Finished
FC Wettswil-Bonstetten
1 - 0
Winterthur II
(0-0)
15:00
Finished
FC Balzers
1 - 4
FC Thalwil
(1-1)
16:00
Postponed
Bulle
-
Naters
(-)
16:00
Finished
Echallens
5 - 2
Meyrin
(3-1)
16:30
Postponed
Martigny
-
Team Vaud U21
(-)
16:30
Finished
Lancy FC
4 - 2
FC Azzurri 90
(2-2)
16:30
Finished
Vevey
2 - 3
Terre Sainte
(1-1)
17:00
Postponed
Young Boys II
-
Chenois
(-)
Tanzania: Premier League
12:00
Finished
Ihefu FC
0 - 0
Namungo FC
(0-0)
14:00
Finished
Coastal Union
1 - 1
Gwambina FC
(1-1)
14:00
Finished
Kagera Sugar
1 - 2
Mbeya City
(0-2)
Thailand: Second Thailand league
11:45
Finished
Udon Thani FC
0 - 1
Ayutthaya United FC
(0-0)
12:00
Finished
Sisaket FC
0 - 0
Khonkaen United FC
(0-0)
13:00
Finished
Phrae United
1 - 3
Chiangmai FC
(1-0)
13:00
Finished
Customs United
1 - 1
Uthai Thani Forest
(1-1)
14:00
Finished
Ranong FC
2 - 1
Lampang FC
(1-1)
Turkey: 2. Lig
12:00
Finished
Bayburt Genclikspor
2 - 0
Elazigspor
(0-0)
12:00
Finished
Kirsehir Belediyespor
0 - 0
Etimesgut Belediyespor
(0-0)
USA: USL Pro League
18:00
Finished
Orlando City II
1 - 4
Greenville Triumph SC
(0-2)
23:30
28'
Richmond Kickers
0 - 0
Chattanooga Red Wolves SC
(-)