England: Premier League
02:45
 
Cardiff
-
Watford
02:45
 
West Ham
-
Fulham
Spain: La Liga
03:00
 
Espanyol
-
Huesca
Germany: 1. Bundesliga
02:30
 
Werder Bremen
-
VfB Stuttgart
Italy: Serie A
02:30
 
AC Milan
-
Empoli
Copa Libertadores
07:30
Finished
Libertad
1 - 0
Atletico Nacional
(0-0)
France: Ligue 1
01:00
 
Dijon
-
Saint-Etienne
02:45
 
Strasbourg
-
Lille
Copa Sudamericana
07:30
Finished
Once Caldas
0 - 2
Deportivo Santani
(0-1)
Friendlies
19:00
Half Time
Ranheim
0 - 0
Stroemsgodset
(0-0)
21:00
 
Terek Grozny
-
Dinamo Minsk
22:30
 
Sarpsborg 08
-
Ventspils
22:30
 
Molde
-
Nomme JK Kalju
CONCACAF Champions League
08:05
Finished
Sporting Kansas City
3 - 0
Toluca
(1-0)
10:05
Finished
Club Sport Herediano
3 - 1
Atlanta United
(2-1)
Netherlands: Eredivisie
02:00
 
VVV-Venlo
-
Heracles
Portugal: Liga ZON Sagres
02:00
 
Braga
-
Belenenses
04:15
 
Tondela
-
FC Porto
Turkey: Super Lig
00:30
 
Goztepe
-
Trabzonspor
00:30
 
Rizespor
-
Yeni Malatyaspor
Albania: Kategoria Superiore
00:00
 
Skenderbeu
-
KF Tirana
Algeria: Ligue 1
00:00
 
CA Bordj Bou Arreridj
-
JS Saoura
Argentina: Torneo Inicial
05:00
 
Tigre
-
Patronato de Parana
Argentina: Primera B Metropolitana
03:00
 
CA San Miguel
-
Deportivo Riestra
03:05
 
Barracas Central
-
Comunicaciones
04:45
 
Club Atletico Estudiantes
-
CA Talleres Remedios de Escalada
07:00
 
Defensores de Belgrano de Villa Ramallo
-
Sol de Mayo
Australia: Hyundai A-League
15:55
Finished
Central Coast Mariners
3 - 5
Brisbane Roar FC
(2-3)
Australia: 2. Division
15:45
Finished
Pascoe Vale SC
2 - 4
Bentleigh Greens
(0-2)
15:45
 
Melbourne Knights
-
Altona Magic
15:45
Finished
Melbourne Knights
4 - 3
Altona Magic
(1-2)
15:45
 
Hume City FC
-
Oakleigh Cannons
15:45
Finished
Hume City FC
1 - 0
Oakleigh Cannons
(1-0)
16:00
Finished
Redlands United
0 - 8
Gold Coast Knights
(0-3)
16:00
 
Campbelltown City
-
Adelaide Blue Eagles
16:00
Finished
Campbelltown City
2 - 3
Adelaide Blue Eagles
(1-1)
16:15
 
Pascoe Vale SC
-
Bentleigh Greens
16:30
 
South Melbourne
-
Dandenong City
16:30
Finished
South Melbourne
1 - 0
Dandenong City
(0-0)
Australia: Third australian league
16:45
Finished
White City Woodville
2 - 1
West Torrens Birkalla
(1-0)
17:00
Finished
Salisbury United
0 - 3
Cumberland United
(0-1)
17:30
Postponed
Centenary Stormers
-
Toowong
(-)
Australia: Youth 2
14:15
 
South Melbourne FC U20
-
Dandenong City U20
07:00
 
Pascoe Vale SC U20
-
Bentleigh Greens U20
Austria: tipp3-Bundesliga
01:30
 
LASK Linz
-
Austria Wien
Austria: ADEG Erste Liga
01:10
 
BW Linz
-
Wiener Neustadt
01:10
 
FC Liefering
-
SV Horn
01:10
Postponed
SV Lafnitz
-
Wattens
(-)
01:10
 
Austria Wien (A)
-
Kapfenberger SV
01:10
 
Floridsdorfer AC
-
Amstetten
Belgium: Jupiler League
02:30
 
Gent
-
Standard Liege
Belgium: EXQI league
02:30
 
Westerlo
-
Lommel
Bolivia: LFPB
07:45
Finished
Oriente Petrolero
4 - 3
San Jose
(3-1)
Botswana: Premier League
00:00
 
Extension Gunners
-
Security Systems
00:00
 
Centre Chiefs
-
Miscellaneous
Brazil: Cup
07:30
After penalty
Goias
1 - 1
CRB
pen 2-3
(0-0)
Brazil: State Leagues
01:00
 
Forca e Luz
-
AS Sociedade
02:30
 
Resende
-
Volta Redonda
02:30
 
Macae
-
Nova Iguacu
04:45
 
Mirassol
-
Sao Bento
05:30
 
Atletico GO
-
Aparecidense
07:00
 
Bangu
-
Fluminense
07:00
 
Bragantino
-
Novorizontino
Brazil: State 2
06:00
 
XV de Piracicaba
-
Taubate
Bulgaria: B PFG
21:30
 
Montana
-
Chernomorets Balchik
Chile: Primera Division
04:00
 
Antofagasta
-
Union Espanola
06:30
 
Colo Colo
-
Universidad de Concepcion
Chile: Primera B
06:00
 
Barnechea
-
Puerto Montt
06:00
 
Deportes Temuco
-
San Luis
Colombia: Torneo Aguila
07:30
Finished
Deportes Quindio
0 - 0
Leones
(0-0)
Croatia: 1. Division
00:00
 
Rudes
-
Rijeka
Cyprus: 2. Division
00:00
 
Aris Limassol
-
Anagennisi Deryneia
00:00
 
E.N.TH.O.I. Lakatamias
-
Onisilos Sotira
Czech Republic: Het league
00:00
 
Liberec
-
Dukla Praha
Denmark: Superliga
01:00
 
AaB
-
SoenderjyskE
Egypt: 1. Division
20:00
 
El Hodood
-
Misr El-Maqasa
23:00
 
Nogoom El Mostakbal
-
Al Masry
Finland: Cup
00:00
 
Seinaejoen JK
-
KPV
France: Ligue 2
02:00
 
AC Ajaccio
-
Auxerre
02:00
 
Clermont Foot
-
Lorient
02:00
 
Metz
-
Paris FC
02:00
 
Nancy
-
GFC Ajaccio
02:00
 
Orleans
-
Sochaux
02:00
 
Troyes
-
Le Havre
02:00
 
AS Beziers
-
Chateauroux
02:00
 
Brest
-
Grenoble
02:00
 
Red Star
-
Valenciennes
France: National
02:00
 
Tours
-
Le Mans
02:00
 
Rodez
-
Dunkerque
02:00
 
Quevilly
-
Avranches
02:00
 
Bourg en Bresse Peronnas
-
Marignane
02:00
 
Villefranche Beaujolais
-
Pau
02:00
 
Drancy
-
Entente SSG
02:00
 
Laval
-
Cholet
02:00
 
Concarneau
-
Lyon la Duchere
Germany: 2. Bundesliga
00:30
 
Union Berlin
-
Arminia Bielefeld
00:30
 
Greuther Fuerth
-
FC Heidenheim
Germany: 3. Liga
01:00
 
Aalen
-
Sonnenhof Gro├časpach
Germany: Regionalliga
01:00
 
Babelsberg
-
Lokomotive Leipzig
01:30
 
Bonner SC
-
RW Essen
Gibraltar: Premier League
02:30
 
Gibraltar United FC
-
Gibraltar Phoenix
India: I League
18:30
62'
Shillong Lajong
0 - 1
Gokulam FC
(0-1)
India: ISL
21:00
 
Atletico de Kolkata
-
Mumbai City FC
Iran: 1. Division
18:30
59'
Esteghlal Khuzestan
0 - 0
Sanat Naft Abadan
(0-0)
19:00
44'
Padideh FC
1 - 0
Sepidrood Rasht
(-)
19:00
Half Time
Nassaji Mazandaran FC
1 - 0
Foolad Khuzestan
(1-0)
19:00
Half Time
Machine Sazi FC
0 - 1
Paykan
(0-1)
Iraq: Super League
18:30
 
Al Hussein
-
Al Naft
Ireland: Airtricity League
02:45
 
Cork City
-
Waterford United
02:45
 
Sligo Rovers
-
St. Patrick's Athletic
02:45
 
UCD
-
Bohemian FC
03:00
 
Finn Harps
-
Dundalk
03:00
 
Shamrock Rovers
-
Derry City
Ireland: 1. Division
02:45
 
Athlone Town
-
Wexford Youths
02:45
 
Cabinteely
-
Bray Wanderers
02:45
 
Drogheda United
-
Cobh Ramblers
02:45
 
Galway United FC
-
Shelbourne
02:45
 
Limerick
-
Longford Town
Israel: Leumit League
20:00
 
Hapoel Nir Ramat HaSharon
-
Hapoel Bnei Lod
20:00
 
Hapoel Rishon LeZion
-
Hapoel Ironi Acre
20:00
 
Hapoel Iksal
-
Hapoel Afula
20:00
 
Hapoel Ashkelon
-
Hapoel Marmorek
20:00
 
Beitar Tel Aviv Ramla
-
Hapoel Kfar Saba
Italy: Serie B
03:00
 
Verona
-
Salernitana
Japan: J. League
17:30
Finished
Cerezo Osaka
1 - 0
Vissel Kobe
(0-0)
Jordan: 1. Division
21:00
 
Al-Sareeh
-
Al-Wehdat
23:30
 
Al-Baqa'a
-
Aqaba
Kuwait: 1. Division
23:25
 
Al-Shabab SC
-
Al-Jahra
Malaysia: Super Liga
20:00
 
Kuala Lumpur FA
-
Terengganu
20:00
 
MISC-MIFA
-
Kedah
Malaysia: Second malay league
20:00
Postponed
Kelantan
-
Perlis
(-)
Netherlands: Jupiler League
02:00
 
Cambuur
-
FC Dordrecht
02:00
 
RKC Waalwijk
-
FC Volendam
02:00
 
FC Den Bosch
-
MVV Maastricht
02:00
 
NEC Nijmegen
-
Almere City FC
02:00
 
Telstar
-
Jong Ajax
02:00
 
Twente
-
FC Eindhoven
02:00
 
Helmond Sport
-
Jong AZ Alkmaar
02:00
 
Jong PSV
-
Roda
N. Ireland: Premiership
02:45
 
Crusaders
-
Glenavon
Paraguay: Division Profesional
04:45
 
Sol de America
-
Sportivo San Lorenzo
06:45
 
Cerro Porteno
-
Nacional
Peru: Primera Divisi├│n
03:30
 
CD UT Cajamarca
-
Carlos A. Mannucci
Poland: Ekstraklasa
00:00
 
Arka Gdynia
-
Piast Gliwice
02:30
 
Korona Kielce
-
Pogon Szczecin
Qatar: Stars League
20:50
 
Al-Khor
-
Qatar SC
23:10
 
Umm Salal
-
Al-Khuraitiat
Romania: Liga I
01:00
 
Sepsi OSK
-
FC Viitorul Constanta
Romania: Liga II Serie A
19:00
32'
Chindia Targoviste
1 - 1
CS Aerostar Bacau
(-)
Saudi Arabia: 1. Division
19:55
 
Al-Taawon
-
Al Batin
22:15
 
Al Qadasiya
-
Al Shabab
00:25
 
Al-Wehda
-
Ohod
Scotland: Premier League
02:45
 
Dundee FC
-
Hibernian
Serbia: Super Liga
00:00
 
Vojvodina
-
Radnicki Nis
Wales: Premier Division
02:45
 
Bala Town
-
Newtown
South Africa: 1. Division
01:00
 
Chippa United
-
Lamontville Golden Arrows
South Africa: NFD Championship
20:30
 
Cape Umoya United
-
Milano United FC
Spain: Liga Adelante
03:00
 
Tenerife
-
Mallorca
Sweden: Cup
01:00
 
Assyriska IK
-
IFK Norrkoeping
Switzerland: Challenge League
02:00
 
Wil
-
Lausanne
Thailand: Premier League
20:00
 
Ratchaburi FC
-
Trat FC
Turkey: 1. Lig
23:00
 
Istanbulspor
-
Hatayspor
23:00
 
Balikesirspor
-
Afjet Afyonspor
U.A.E.: 1. Division
20:30
 
Dibba Al Fujairah
-
Emirates Club
20:30
 
Al Ittihad Kalba
-
Al-Dhafra
23:15
 
Al-Sharjah
-
Al-Ahli
Venezuela: Primera Division
02:00
 
Tachira
-
Monagas SC
France: National 2
00:00
 
Schiltingheim
-
Reims B
02:00
 
Toulon Var
-
Marseille B
Germany: Oberliga
01:00
 
TuS Mechtersheim
-
Pfeddersheim
01:00
 
FC Eilenburg
-
Hohenstein-Ernstthal
01:00
 
Brinkumer SV
-
Oberneuland
01:30
 
Victoria Hamburg
-
TuS Osdorf
02:00
 
SC Westfalia Herne
-
Hammer SpVg
Scotland: Highland/Lowland
02:45
 
Spartans
-
Gala Fairydean Rovers
Thailand: Second Thailand league
19:00
35'
Udon Thani FC
1 - 0
Ubon UMT FC
(-)
Venezuela: Segunda Division
04:00
Postponed
Fundacion AIFI
-
Angostura FC
(-)
04:00
Postponed
Diamantes de Guayana
-
Petroleros de Anzoategui
(-)
04:00
Postponed
Dinamo de Puerto La Cruz
-
Universidad Central
(-)
Wales: Cymru Alliance
02:30
 
Cambrian & Clydach
-
Cwmamman United
02:30
 
Penybont
-
Goytre United
02:30
 
Taffs Well
-
Afan Lido