World club championship
13:00
47'
Kashima Antlers
0 - 1
CD Guadalajara
(0-1)
16:30
 
Esperance
-
Al-Ain
England: Premier League
12:30
78'
Manchester City
3 - 1
Everton
(1-0)
15:00
 
Tottenham
-
Burnley
15:00
 
Crystal Palace
-
Leicester
15:00
 
Huddersfield
-
Newcastle United
15:00
 
Watford
-
Cardiff
15:00
 
Wolverhampton Wanderers
-
Bournemouth
17:30
 
Fulham
-
West Ham
Spain: La Liga
12:00
Finished
Getafe
1 - 0
Real Sociedad
(1-0)
15:15
 
Valladolid
-
Atletico Madrid
17:30
 
Real Madrid
-
Rayo Vallecano
19:45
 
Eibar
-
Valencia
Germany: 1. Bundesliga
14:30
 
Hoffenheim
-
Borussia Moenchengladbach
14:30
 
VfB Stuttgart
-
Hertha Berlin
14:30
 
Augsburg
-
Schalke 04
14:30
 
Hannover 96
-
Bayern Munich
14:30
 
Fortuna Duesseldorf
-
Freiburg
17:30
 
Borussia Dortmund
-
Werder Bremen
Italy: Serie A
17:00
 
Inter
-
Udinese
19:30
 
Torino
-
Juventus
France: Ligue 1
16:00
Postponed
Dijon
-
PSG
(-)
19:00
Postponed
Amiens
-
Angers
(-)
19:00
Postponed
Nantes
-
Montpellier
(-)
19:00
 
Reims
-
Strasbourg
England: Championship
15:00
 
Aston Villa
-
Stoke
15:00
 
Blackburn
-
Birmingham
15:00
 
Bolton
-
Leeds
15:00
 
Hull
-
Brentford
15:00
 
Ipswich
-
Wigan
15:00
 
Preston
-
Millwall
15:00
 
Queens Park Rangers
-
Middlesbrough
15:00
 
Rotherham
-
Reading
15:00
 
Swansea
-
Sheffield Wednesday
17:30
 
Bristol City
-
Norwich
AFF Suzuki Cup
12:30
80'
Vietnam
1 - 0
Malaysia
(1-0)
France: FA Cup
18:00
 
SC Bastia
-
St. Omer
Netherlands: Eredivisie
17:30
 
PEC Zwolle
-
NAC Breda
18:45
 
AZ Alkmaar
-
Excelsior
18:45
 
Heracles
-
PSV Eindhoven
19:45
 
Vitesse
-
VVV-Venlo
Portugal: Liga ZON Sagres
15:30
 
Boavista
-
Tondela
15:30
 
Chaves
-
Moreirense
18:00
 
Aves
-
Vitoria de Guimaraes
20:30
 
Santa Clara
-
FC Porto
Turkey: Super Lig
10:30
Finished
Rizespor
1 - 1
Alanyaspor
(0-1)
10:30
Finished
Sivasspor
4 - 0
Ankaragucu
(2-0)
13:00
Half Time
Konyaspor
0 - 0
Kasimpasa
(0-0)
16:00
 
Istanbul Basaksehir
-
Galatasaray
Albania: Kategoria Superiore
13:00
46'
Laci
2 - 0
KF Tirana
(2-0)
16:00
 
Flamurtari
-
KF Kamza
Andorra: 1. Division
18:00
 
UE Santa Coloma
-
Sant Julia
Australia: Hyundai A-League
06:35
Finished
Wellington Phoenix
2 - 0
Central Coast Mariners
(2-0)
09:40
Finished
Western Sydney Wanderers FC
1 - 3
Sydney FC
(1-1)
Australia: Youth 1
04:30
Finished
Melbourne City FC Youth
1 - 3
Brisbane Roar FC Youth
(1-2)
Austria: tipp3-Bundesliga
16:00
 
Sturm Graz
-
Admira Moedling
16:00
 
LASK Linz
-
Mattersburg
16:00
 
FC Wacker Innsbruck
-
Wolfsberger AC
Bahrain: 1. Division
13:15
Postponed
Al-Hala
-
Manama
(-)
Belgium: Jupiler League
17:00
 
Kortrijk
-
Club Bruges
19:00
 
Eupen
-
Royal Excel Mouscron
19:00
 
Lokeren
-
St.Truiden
19:30
 
Antwerp
-
Waasland-Beveren
Belgium: EXQI league
16:00
 
Lommel
-
Roeselare
19:30
 
Tubize
-
Westerlo
Bolivia: 2
19:30
 
Always Ready
-
Aviles Industrial
Botswana: Premier League
14:00
Postponed
Centre Chiefs
-
Police XI
(-)
17:00
 
Extension Gunners
-
Notwane FC
Bulgaria: A Grupa
10:30
Finished
Vitosha Bistritsa
1 - 1
Cherno More Varna
(0-1)
13:00
48'
Lokomotiv Plovdiv
0 - 0
Botev Vratsa
(0-0)
15:30
 
Beroe
-
Levski Sofia
Croatia: 1. Division
14:00
Postponed
Osijek
-
Inter Zapresic
(-)
16:30
Postponed
Slaven
-
Rijeka
(-)
Cyprus: 1. Division
15:00
 
Doxa Katokopia
-
AEL Limassol
16:00
 
Ermis Aradippou
-
Alki Oroklinis
17:00
 
Anorthosis
-
Pafos FC
Cyprus: 2. Division
12:30
 
AEZ Zakakiou
-
Onisilos Sotira
12:30
 
ASIL Lysi
-
Olympiakos Nicosia
12:30
 
Aris Limassol
-
E.N.TH.O.I. Lakatamias
12:30
 
Anagennisi Deryneia
-
Akritas Chlorakas
12:30
 
Omonia Aradippou
-
PAEEK
12:30
 
Ethnikos Achnas
-
Ayia Napa
Czech Republic: Het league
14:00
4'
Bohemians 1905
0 - 0
Liberec
(-)
14:00
5'
Slovacko
0 - 0
Dukla Praha
(-)
14:00
5'
Teplice
0 - 0
Zlin
(-)
14:00
4'
Opava
1 - 0
Mlada Boleslav
(-)
16:00
 
Pribram
-
Sparta Prague
Denmark: Superliga
15:00
 
Randers FC
-
Vejle Boldklub
Ecuador: Ecuadorian Serie A
17:00
 
Aucas
-
Mushuc Runa
England: League 1
12:15
88'
Doncaster
3 - 0
Scunthorpe
(2-0)
15:00
 
Barnsley
-
Portsmouth
15:00
 
Bradford
-
Walsall
15:00
 
Charlton
-
AFC Wimbledon
15:00
 
Coventry
-
Luton
15:00
 
Fleetwood
-
Burton
15:00
 
Gillingham
-
Wycombe
15:00
 
Oxford
-
Blackpool
15:00
 
Rochdale
-
Plymouth
15:00
 
Shrewsbury
-
Peterborough
15:00
 
Southend
-
Accrington
15:00
 
Sunderland
-
Bristol Rovers
England: League 2
15:00
 
Cambridge U
-
Yeovil
15:00
 
Carlisle
-
Colchester
15:00
 
Exeter
-
Crewe
15:00
 
Forest Green
-
Mansfield
15:00
 
Grimsby
-
Swindon
15:00
 
Lincoln
-
Morecambe
15:00
 
Macclesfield
-
Crawley
15:00
 
Newport
-
Milton Keynes Dons
15:00
 
Northampton
-
Stevenage
15:00
 
Notts Co.
-
Tranmere
15:00
 
Oldham
-
Bury
15:00
 
Port Vale
-
Cheltenham
England: FA Trophy
15:00
 
AFC Fylde
-
Stratford Town
15:00
 
Chesterfield
-
Basford United
15:00
 
Wrexham
-
Boston United
15:00
 
Barrow
-
Halifax
15:00
 
Harrogate
-
York
15:00
 
Leamington
-
Hartlepool
15:00
 
Altrincham
-
Stockport
15:00
 
Telford
-
Farsley Celtic AFC
15:00
 
Boreham Wood
-
Torquay
15:00
 
Salisbury City
-
Braintree Town
15:00
 
Truro City
-
Weston Super Mare
15:00
 
Bromley
-
Sutton United
15:00
 
Barnet
-
Bath City
15:00
 
Ebbsfleet United
-
Dag and Red
15:00
 
Woking
-
Maidstone
15:00
 
Dover
-
Havant and Waterlooville
15:00
 
Carshalton Athletic
-
Dorking Wanderers
15:00
 
Aldershot
-
Bedford
15:00
 
Hereford
-
Billericay
15:00
 
Maidenhead United
-
Oxford City
15:00
 
Biggleswade Town
-
Wealdstone
15:00
 
Leyton Orient
-
Beaconsfield SYCOB
15:00
 
Southport
-
Solihull Moors
15:00
 
Eastbourne Borough
-
Dorchester Town
15:00
Postponed
Weymouth
-
Needham Market
(-)
15:00
 
Workington
-
Ramsbottom United
15:00
 
Hemel Hempstead
-
Eastleigh
15:00
 
Brackley Town
-
Hayes & Yeading United
15:00
 
Brackley Town
-
Hayes & Yeading United
15:00
 
Spennymoor Town FC
-
Barwell FC
15:00
 
Spennymoor Town FC
-
Barwell FC
15:00
 
Wingate & Finchley
-
Dulwich Hamlet
15:00
 
Lancaster City
-
Blyth Spartans
France: Ligue 2
14:00
6'
Clermont Foot
0 - 0
Lens
(-)
Georgia: Promotion/Relegation
09:00
Finished
Sioni Bolnisi
3 - 0
FC Gagra
(1-0)
09:00
Finished
WIT Georgia Tbilisi
4 - 0
Samtredia
(2-0)
Germany: 2. Bundesliga
12:00
Finished
Union Berlin
2 - 0
Bochum
(0-0)
12:00
Finished
St. Pauli
2 - 0
Greuther Fuerth
(1-0)
12:00
Finished
Paderborn
3 - 0
Dynamo Dresden
(0-0)
Germany: 3. Liga
13:00
Half Time
Hallescher FC
0 - 1
Karlsruher SC
(0-1)
13:00
46'
Preußen Muenster
0 - 2
FSV Zwickau
(0-2)
13:00
Half Time
Meppen
0 - 1
Kaiserslautern
(0-1)
13:00
46'
Unterhaching
0 - 0
Osnabrueck
(0-0)
13:00
50'
Hansa Rostock
0 - 0
Aalen
(0-0)
13:00
46'
Energie Cottbus
0 - 0
Eintracht Braunschweig
(0-0)
Germany: Regionalliga
13:00
Postponed
SC Wiedenbrueck
-
Alemannia Aachen
(-)
13:00
48'
Fortuna Duesseldorf II
1 - 1
Borussia Moenchengladbach II
(1-1)
13:00
48'
SV Roedinghausen
1 - 0
SV Straelen
(1-0)
13:00
48'
Wuppertal
1 - 0
SC Verl
(1-0)
13:00
48'
Wattenscheid
1 - 0
Viktoria Koeln 1904
(0-0)
13:00
Postponed
Bonner SC
-
TV Herkenrath
(-)
13:00
45'
FC Koeln II
0 - 0
RW Essen
(0-0)
13:00
Postponed
FC Kaan-Marienborn 07
-
Lippstadt
(-)
14:30
 
Oberhausen
-
Borussia Dortmund II
Gibraltar: Premier League
15:00
 
Mons Calpe SC
-
FC Boca Juniors
17:15
 
Europa FC
-
Glacis United
Greece: Super League
15:15
 
PAS Giannina
-
Panionios
17:00
 
Aris Thessaloniki FC
-
Panaitolikos
17:30
 
Asteras Tripolis
-
OFI Crete
Greece: Football League
13:00
49'
PAS Irodotos
0 - 2
NFC Volos
(0-2)
13:00
Half Time
Doxa Dramas
2 - 0
Iraklis
(2-0)
13:00
51'
Aiginiakos FC
1 - 0
Ergotelis
(1-0)
13:00
47'
AOK Kerkyra
1 - 0
Trikala
(1-0)
Guatemala: Premier League Guatemala
20:00
 
Guastatoya
-
CSD Comunicaciones
Hungary: OTP BANK Liga
16:00
 
Puskas FC Academy
-
Mezokovesd SE
16:00
 
Varda SE
-
MTK Budapest
16:00
 
Paksi SE
-
Diosgyori VTK
16:00
 
Haladas
-
Debrecen
18:30
 
Budapest Honved
-
Ujpest
India: I League
08:30
Finished
Neroca FC
2 - 1
Churchill Brothers
(1-1)
11:30
Finished
Gokulam FC
1 - 1
Real Kashmir
(1-0)
India: ISL
14:00
5'
Chennaiyin FC
0 - 0
Delhi Dynamos FC
(-)
Iran: 1. Division
11:30
Finished
Esteghlal Khuzestan
1 - 1
Sepahan
(1-1)
Israel: Ligat-Al
14:00
6'
Hapoel Tel Aviv
0 - 0
Hapoel Hadera Eran
(-)
16:00
 
Hapoel Raanana
-
Bnei Sakhnin
16:15
 
Maccabi Netanya
-
Hapoel Haifa
18:30
 
Hapoel Beer Sheva
-
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Italy: Serie B
14:00
3'
Ascoli Picchio FC 1898
0 - 0
Cittadella
(-)
14:00
5'
Palermo
0 - 0
Livorno
(-)
14:00
4'
Perugia
0 - 0
Spezia
(-)
17:00
 
Cosenza
-
Benevento
Italy: Serie C1 A
15:30
 
Pordenone Calcio
-
Gubbio
15:30
 
Triestina
-
FeralpiSalo
15:30
 
Virtus Verona
-
Alma Juventus Fano
17:30
 
Imolese Calcio
-
Fermana
17:30
 
Sambenedettese
-
Rimini
19:30
 
Monza
-
AlbinoLeffe
19:30
 
Vis Pesaro
-
Teramo
19:45
 
Bassano Virtus
-
Ravenna
Kenya: KPL
10:00
Finished
Nzoia United
0 - 3
Mathare United
(0-1)
11:00
Finished
Chemelil Sugar
1 - 1
Vihiga United
(0-1)
12:15
93'
Kakamega Homeboyz
3 - 0
AFC Leopards
(1-0)
Lebanon: 1. Division
12:15
87'
Racing Beirut
1 - 1
Al-Safa
(1-1)
12:15
 
Shabab Al-Ghazieh
-
Al-Nejmeh
14:00
 
Salam Zgharta
-
Tripoli SC
14:00
6'
Al-Ahed
0 - 0
Tadamon Sour
(-)
Malta: Premier League
13:00
47'
Mosta
1 - 0
Qormi FC
(1-0)
15:15
 
Pieta
-
Sliema Wanderers
Morocco: Botola Pro
14:00
6'
Chabab Rif Al Hoceima
0 - 0
MAT Tetouan
(-)
Morocco: Elite 2
14:00
 
Widad Temara
-
MAS Fes
14:00
 
Olympique Dcheira
-
JSK Chabab Kasba Tadla
14:00
 
IZK
-
Khemis Zemamra
14:00
 
Wydad Fes
-
Racing de Casablanca
14:00
 
Raja Beni Mellal
-
JSM Laayoune
14:00
 
CRS
-
Chabab Atlas Khenifra
14:00
 
Club Jeunesse Ben Guerir
-
AS Sale
Netherlands: Topklasse
13:00
Live
AFC
0 - 0
Katwijk
(0-0)
13:00
 
Koninklijke HFC
-
GVVV Veenendaal
13:30
34'
SVV Scheveningen
1 - 0
Jong Sparta Rotterdam
(-)
13:30
 
Excelsior Maassluis
-
Lienden
14:00
 
Jong Almere City FC
-
Kozakken Boys
14:00
 
IJsselmeervogels
-
Rijnsburgse Boys
14:30
 
VVSB
-
Barendrecht
14:30
 
HHC
-
Jong Vitesse
17:00
 
De Treffers
-
Spakenburg
N. Ireland: Premiership
13:00
Postponed
Newry City AFC
-
Linfield
(-)
15:00
 
Ards
-
Cliftonville
15:00
Postponed
Ballymena United
-
Institute
(-)
15:00
 
Crusaders
-
Dungannon Swifts
15:00
Postponed
Glentoran
-
Warrenpoint Town
(-)
N. Ireland: 1. Division
14:00
Postponed
PSNI FC
-
Harland & Wolff Welders F.C.
(-)
14:00
 
Loughgall
-
Carrick Rangers
15:00
Postponed
Dundela
-
Knockbreda
(-)
15:00
Postponed
Ballyclare Comrades
-
Portadown
(-)
15:00
 
Ballinamallard United
-
Larne
15:00
 
Limavady
-
Dergview F.C
Peru: Segunda Division
18:30
 
Cienciano
-
Santos
20:30
 
Carlos A. Mannucci
-
Alianza Universidad
Poland: Ekstraklasa
14:30
 
Cracovia
-
Pogon Szczecin
17:00
 
Gornik Zabrze
-
Arka Gdynia
19:30
 
Legia Warszawa
-
Piast Gliwice
Portugal: Segunda Liga
11:05
Finished
Pacos de Ferreira
0 - 1
FC Porto B
(0-1)
15:00
 
Mafra
-
Leixoes
15:00
 
Varzim
-
Penafiel
17:00
 
Benfica B
-
Oliveirense
Romania: Liga I
12:00
Finished
FC Voluntari
1 - 1
Astra Giurgiu
(0-0)
15:00
 
Gaz Metan Medias
-
Hermannstadt
18:00
 
Dinamo Bucuresti
-
CS Universitatea Craiova
Saudi Arabia: 1. Division
12:10
90'
Al Hilal
1 - 2
Al Hazm
(1-0)
15:25
 
Al Ahli
-
Al Shabab
Scotland: Premier League
15:00
 
Kilmarnock
-
Dundee FC
15:00
 
St.Johnstone
-
Motherwell
15:00
 
St. Mirren
-
Aberdeen
Scotland: 1. Division
15:00
 
Ayr United
-
Ross County
15:00
 
Falkirk
-
Greenock Morton
15:00
 
Inverness
-
Dundee United
15:00
 
Partick Thistle
-
Alloa Athletic
15:00
 
Queen of South
-
Dunfermline
Serbia: Super Liga
12:00
Postponed
FK Zemun
-
Dinamo Vranje
(-)
12:00
Postponed
Mladost Lucani
-
Rad Beograd
(-)
12:00
Finished
FK Radnik Surdulica
3 - 2
Backa Backa Palanka
(2-1)
14:00
Postponed
Cukaricki
-
FK Crvena zvezda
(-)
14:00
Postponed
Vojvodina
-
Proleter
(-)
16:00
Postponed
FK Spartak Subotica
-
Vozdovac
(-)
Serbia: Prva Liga
12:00
Postponed
Becej 1918
-
Indija
(-)
12:00
Postponed
Zlatibor
-
FK Radnicki 1923
(-)
12:00
Postponed
FK Sindjelic Beograd
-
Novi Pazar
(-)
12:00
Postponed
Buducnost Dobanovci
-
Bezanija
(-)
14:00
 
Becej 1918
-
Indija
14:00
 
TSC Backa Topola
-
Trayal Krusevac
14:00
 
Zarkovo
-
Teleoptik
14:00
 
FK Metalac
-
FK Sloboda Uzice
14:00
 
Javor
-
Borac Cacak
14:00
 
Zlatibor
-
FK Radnicki 1923
14:00
 
FK Sindjelic Beograd
-
Novi Pazar
14:00
 
Buducnost Dobanovci
-
Bezanija
Wales: Premier Division
19:30
 
Newtown
-
Llandudno FC
South Africa: 1. Division
13:30
36'
Black Leopards
0 - 0
Thanda Royal Zulu
(-)
16:00
 
SuperSport United
-
Maritzburg United
South Africa: NFD Championship
13:30
 
University of Pretoria
-
Richards Bay
13:30
35'
Uthongathi FC
0 - 0
Jomo Cosmos
(-)
13:30
 
Mbombela United
-
Maccabi FC
13:30
 
TS Sporting
-
TS Galaxy
13:30
 
Vasco da Gama
-
Cape Umoya United
13:30
 
Witbank Spurs
-
Royal Eagles
Spain: Liga Adelante
15:00
 
Granada
-
Real Oviedo
17:00
 
Reus
-
Cordoba
17:00
 
Numancia
-
Albacete
19:00
 
Sporting Gijon
-
Mallorca
Spain: Segunda B
15:00
 
SD Leioa
-
Cultural De Durango
15:00
 
CF Peralada
-
Castellon
15:00
 
Villarreal B
-
Atletico Levante UD
15:30
 
SD Amorebieta
-
Barakaldo
16:00
 
Athletic Bilbao B
-
CD Calahorra
17:00
 
Ponferradina
-
Celta Vigo B
17:00
 
Barcelona B
-
Lleida Esportiu
Switzerland: Super League
18:00
 
Sion
-
Basel
18:00
 
Thun
-
Grasshopper
Switzerland: Challenge League
16:30
 
Kriens
-
Aarau
Tunisia: Ligue II
13:00
NO INFO YET
Sportif de Korba
0 - 0
Club Olimpique de Medenine
(-)
13:00
 
ES Djerba
-
Slimene Sports
13:00
 
US Seliana
-
AS Oued Ellil
13:00
 
Olympique de Beja
-
Avenir de La Marsa
13:00
Half Time
AS Ariana
0 - 0
Sportive de Djerba
(0-0)
13:00
 
ES Rades
-
EO Sidi Bouzid
13:00
 
Chebba Sports Crescent
-
Gafsa
13:00
 
AS Kasserine
-
SA Menzel Bourguiba
13:00
 
Jendouba Sport
-
Sporting Ben Arous
Turkey: 1. Lig
10:30
Finished
Afjet Afyonspor
0 - 4
Elazigspor
(0-2)
10:30
Finished
Genclerbirligi
2 - 1
Gaziantep BB
(1-0)
13:00
Half Time
Balikesirspor
0 - 1
Adana Demirspor
(0-1)
13:00
49'
Karabukspor
2 - 3
Denizlispor
(1-3)
Belgium: Belgian Third league
18:30
 
Dessel
-
FC Liege
18:30
 
KSV Oudenaarde
-
Geel
19:00
 
Oosterzonen
-
Virton
19:00
 
RWDM Brussels FC
-
Chatelet SC
19:00
 
Deinze
-
FCV Dender EH
19:00
 
Royal Knokke FC
-
Seraing United
England: National League North/South
15:00
 
Chorley
-
Darlington 1883
15:00
 
Hampton & Richmond
-
Welling
England: Evo-Stik League
15:00
 
Brightlingsea Regent
-
Corinthian Casuals
15:00
 
Folkestone Invicta
-
Bishop's Stortford
15:00
 
Harlow Town
-
Leatherhead
15:00
 
Kingstonian
-
Bognor Regis Town
15:00
 
Lewes
-
Margate
15:00
 
Potters Bar Town
-
Merstham
15:00
 
Whitehawk
-
Burgess Hill Town
15:00
 
Worthing
-
Haringey Borough
15:00
 
Gainsborough
-
Buxton
15:00
Postponed
Bamber Bridge
-
Lancaster City
(-)
15:00
Postponed
Gainsborough
-
Farsley Celtic AFC
(-)
15:00
 
Hyde United
-
Nantwich Town
15:00
 
Marine
-
Witton Albion
15:00
 
Mickleover Sports
-
Grantham Town
15:00
 
South Shields
-
Stalybridge
15:00
 
Stafford Rangers
-
Hednesford
15:00
 
Whitby
-
Matlock Town
15:00
Postponed
Workington
-
Warrington Town
(-)
15:00
 
Redditch United
-
Royston Town
15:00
 
Stourbridge
-
Coalville Town
15:00
 
Lowestoft Town
-
Alvechurch
15:00
 
King's Lynn Town
-
Rushall Olympic
15:00
 
Hitchin Town
-
Halesowen
15:00
 
Bedworth United
-
Leiston
15:00
 
Banbury United
-
Kettering Town FC
15:00
 
Frome Town
-
Staines Town
15:00
 
Hartley Wintney
-
Taunton Town
15:00
Postponed
Poole Town FC
-
Chesham United
(-)
15:00
 
Swindon Supermarine
-
Basingstoke
15:00
 
Tiverton
-
Gosport Borough
15:00
Postponed
Wimborne Town
-
Metropolitan Police FC
(-)
15:00
 
Harrow Borough
-
Merthyr Town
15:00
 
Walton Casuals
-
Hendon
15:00
 
Kings Langley FC
-
Farnborough
England: Premier Reserve League
13:00
 
West Ham U21
-
Brighton & Hove Albion U21
15:00
 
Manchester City U21
-
Tottenham U21
France: CFA
13:30
 
CMS Oissel
-
Nantes B
15:00
 
Jura Sud
-
Toulon Var
15:00
 
Andrezieux
-
US Colomiers
15:00
Postponed
Paris Saint Germain B
-
Le Havre B
(-)
15:00
 
Vitre
-
Furiani Agliani
16:00
Postponed
Le Puy
-
Bordeaux B
(-)
16:00
 
Reims B
-
Haguenau
16:00
 
Schiltingheim
-
Sedan
16:30
 
CA Bastia
-
Stade Briochin
17:00
 
Annecy FC
-
Lyon B
17:00
 
Hyeres
-
St. Priest
17:00
 
Marseille B
-
Martigues
17:00
 
Monaco B
-
Marseille Consolat
17:00
 
Monts Or Azergues
-
Frejus Saint Raphael
17:00
Postponed
CA Pontarlier
-
US Marseille Endoume Catalans
(-)
17:00
 
Blois
-
Saint-Etienne B
17:00
 
Moulins Yzeure
-
St-Pryve St Hilaire
17:00
 
Trelissac
-
Sete
17:00
 
Nimes B
-
Les Herbiers
17:00
 
Stade Bordelais
-
Romorantin
17:00
 
US Granvillaise
-
Poissy
17:00
 
Mantes
-
Vannes
17:00
 
Bobigny
-
St Maur Lusitanos
17:00
Postponed
Arras
-
Lille B
(-)
17:00
 
Croix
-
Fleury Merogis U.S
17:00
Postponed
Epinal
-
Lens B
(-)
17:00
 
Sainte Genevieve
-
ASM Belfort
17:00
 
Creteil
-
Aulnoye
18:00
 
Nice B
-
RC Grasse
18:00
 
Mont-de-Marsan
-
Bergerac Perigord
18:00
 
AC Boulogne-Billancourt
-
FC Chartres
18:00
 
Lorient B
-
St. Malo
Germany: Oberliga
13:00
46'
Schalke 04 II
1 - 1
SC Westfalia Herne
(1-1)
13:00
46'
Velbert
1 - 0
VfB Hilden
(1-0)
13:30
Postponed
Hammer SpVg
-
RW Ahlen
(-)
13:30
 
SW Essen
-
Union Nettetal
13:30
 
Dueren
-
Borussia Freialdenhoven
14:00
 
FC Kleve
-
TuRU Duesseldorf
15:00
 
TV Jahn Hiesfeld
-
FC Monheim
15:00
 
Sportfreunde Baumberg
-
VfB Homberg
16:00
 
TSV Meerbusch
-
SpVg Schonnebeck
16:00
 
FSV Duisburg
-
FC Bocholt
Greece: Football League 2
11:30
 
AE Pellanas Kastoreiou
-
Katastari
13:00
 
Aspis Xanthi
-
Apollon Paralimniou
13:00
 
OF Ierapetra
-
Ampelokiakos
13:00
 
Palliniakos
-
Diagoras Rodos
13:00
 
Anagennisi Giannitsa
-
PO Triglia
Iran: Azadegan League
10:30
Finished
Malavan
2 - 0
Navad Urmia
(2-0)
10:30
Finished
Fajr Sepasi
0 - 0
Shahrdari Mahshahr
(0-0)
10:30
Finished
Shahrdari Tabriz
1 - 0
Qashqai
(0-0)
10:30
Finished
Samasha Pakdasht
3 - 0
Aluminium Arak
(2-0)
10:30
Finished
Baadraan Tehran
1 - 1
Mes Kerman
(1-0)
10:30
Finished
Gol Gohar
1 - 0
Oxin Alborz
(0-0)
11:00
Finished
Karun Arvand Khorramshahr
0 - 1
Khoneh Be Khoneh
(0-1)
Italy: Serie C2
13:30
 
Budoni
-
ASD Lanusei
13:30
 
Ercolanese
-
Savoia
Malta: Second Malta league
13:00
51'
Swieqi United F.C.
1 - 0
Santa Lucia F.C.
(1-0)
15:15
 
Marsa FC
-
Zejtun Corinthians FC
Portugal: Portuguese Third Division
15:00
 
Felgueiras 1932
-
CDC Montalegre
15:00
 
Casa Pia
-
S.U. 1º de Dezembro
16:00
 
SC Angrense
-
Praiense
Scotland: 2. Division
15:00
 
Airdrieonians
-
Arbroath
15:00
 
Forfar
-
Montrose
15:00
 
Raith Rovers
-
Dumbarton
15:00
 
Stenhousemuir
-
East Fife
15:00
Postponed
Stranraer
-
Brechin
(-)
Scotland: 3. Division
15:00
Postponed
Berwick
-
Queen's Park
(-)
15:00
 
Clyde
-
Annan Athletic
15:00
 
Edinburgh City
-
Elgin
15:00
 
Peterhead
-
Cowdenbeath
15:00
Postponed
Stirling Albion
-
Albion Rovers
(-)
Scotland: Highland/Lowland
14:00
Postponed
Civil Service Strollers
-
Kelty Hearts
(-)
14:00
Postponed
Vale of Leithen
-
East Stirlingshire
(-)
15:00
 
Gala Fairydean Rovers
-
Edinburgh University
15:00
 
Edusport Academy
-
Gretna FC 2008
15:00
 
East Kilbride
-
Whitehill
15:00
Postponed
Dalbeattie Star
-
Spartans
(-)
15:00
 
BSC Glasgow
-
Stirling University FC
15:00
 
Clachnacuddin
-
Brora Rangers
15:00
 
Cove Rangers
-
Rothes
15:00
 
Formartine Utd
-
Deveronvale
15:00
 
Forres Mechanics
-
Lossiemouth
15:00
 
Fort William
-
Huntly
15:00
 
Fraserburgh
-
Keith
15:00
 
Inverurie Loco Works
-
Turriff United
15:00
Postponed
Strathspey Thistle
-
Buckie Thistle
(-)
15:00
 
Wick Academy
-
Nairn County
Turkey: 2. Lig
10:30
Finished
Darica Genclerbirligi
1 - 0
Tarsus
(0-0)
10:30
Finished
Tuzlaspor
1 - 2
Urfaspor
(1-1)
10:30
Finished
Eyupspor
2 - 0
Gaziantepspor
(1-0)
10:30
Finished
Sancaktepe Belediyespor
1 - 1
Bodrumspor
(0-0)
10:30
Finished
Manisaspor
0 - 4
Keciorengucu
(0-4)
10:30
Finished
Ankara Demirspor
1 - 3
Inegolspor
(1-1)
Turkey: Fourth Turkey league
10:00
Finished
1461 Trabzon
0 - 0
Kocaelispor
(0-0)
10:30
Finished
Nazilli Belediyespor
5 - 1
Kocaeli Birlik Spor
(2-0)
10:30
Finished
Karsiyaka
2 - 2
Elaziz Belediyespor
(1-1)
10:30
Finished
Ankara Adliyespor
0 - 1
Corum Belediyespor
(0-0)
10:30
Finished
Golcukspor
0 - 0
Anadolu Uskudar 1908
(0-0)
10:30
Finished
Muglaspor
1 - 1
Bayburt Genclikspor
(0-0)
Wales: Cymru Alliance
14:00
 
Ammanford
-
Afan Lido
14:00
 
Goytre AFC
-
Briton Ferry
14:00
 
Goytre United
-
Cwmamman United
14:00
3'
Penybont
0 - 0
Llantwit Major
(-)
14:00
 
Pontypridd Town
-
Haverfordwest
14:00
 
Port Talbot
-
Cwmbran Celtic
14:00
 
Undy Athletic
-
Taffs Well