Champions League
23:00
 
Borussia Dortmund
-
PSG
23:00
 
Atletico Madrid
-
Liverpool
Copa Sudamericana
01:15
 
Aragua FC
-
Coquimbo Unido
01:15
 
Union La Calera
-
Fluminense
AFC Champions League
13:00
Finished
FC Tokyo
1 - 0
Perth Glory
(0-0)
13:30
Finished
FC Seoul
1 - 0
Melbourne Victory
(1-0)
15:00
29'
Chiangrai United
0 - 1
Beijing Guoan
(-)
17:55
 
Al-Ain
-
Al Nassr FC
18:35
 
Al-Sharjah
-
Persepolis
18:35
 
Al-Taawon
-
Lekhwiya
18:35
 
Al-Sadd
-
Sepahan
Friendlies
11:00
Finished
FC Tambov
1 - 1
Chertanovo Moscow
(0-0)
15:30
 
St.Truiden
-
Westerlo
17:00
 
Dinamo Moscow
-
FC Minsk
18:00
 
Vaalerenga
-
Lokomotiv Moscow
18:00
 
Gazovik Orenburg
-
Europa FC
18:00
 
FC Ufa
-
FC Rapperswil-Jona
19:30
 
Elfsborg
-
Odds Ballklubb
21:00
 
IFK Norrkoeping
-
Joenkoepings Soedra
Algeria: Ligue 1
14:00
Postponed
MC Alger
-
Paradou AC
(-)
OFC Champions League
03:00
Finished
Lautoka
0 - 7
Lae City Dwellers
(0-5)
07:00
Finished
Malampa Revivors FC
2 - 2
Henderson Eels
(1-1)
Argentina: Torneo Inicial
03:10
Finished
Independiente
1 - 1
Arsenal Sarandi
(0-1)
Argentina: Primera B Nacional
03:10
Finished
Estudiantes de Rio Cuarto
3 - 2
Club Atletico Platense
(3-0)
Australia: 2. Division
12:30
Finished
Redlands United
0 - 8
Lions FC
(0-4)
12:45
Finished
Brisbane Roar FC Youth
3 - 0
Capalaba
(2-0)
Australia: Youth 2
12:30
Postponed
Brisbane City U20
-
Peninsula Power U20
(-)
12:45
 
Brisbane Roar U20
-
Capalaba Bulldogs U20
14:30
 
Moreton Bay United U20
-
Sunshine Coast Wanderers U20
Colombia: Torneo Aguila
03:00
Finished
Atletico Huila
1 - 1
Fortaleza FC
(1-0)
03:40
Finished
Barranquilla FC
0 - 0
Real Cartagena
(0-0)
DR Congo: Super League
17:30
Postponed
Motema Pembe
-
Maniema Union
(-)
17:30
Postponed
Don Bosco
-
Renaissance
(-)
19:00
Postponed
AS Vita Club
-
Sanga Balende
(-)
Egypt: 1. Division
20:00
Postponed
FC Masr
-
Al Masry
(-)
20:00
Postponed
Pyramids FC
-
El Entag El Harby
(-)
20:00
Postponed
Misr El-Maqasa
-
Wadi Degla FC
(-)
20:00
Postponed
El Geish
-
Smouha SC
(-)
20:00
Postponed
Tanta
-
Ismaily SC
(-)
20:00
Postponed
ENPPI
-
Aswan FC
(-)
20:00
Postponed
Al-Ittihad Al-Sakandary
-
El Hodood
(-)
20:00
Postponed
Al Mokawloon Al Arab
-
El Zamalek
(-)
20:00
Postponed
Al Ahly
-
El Gounah
(-)
England: League 1
22:45
 
Southend
-
Gillingham
22:45
 
Oxford
-
AFC Wimbledon
England: League 2
22:45
 
Macclesfield
-
Plymouth
England: National League
22:45
 
Barrow
-
Dover
22:45
 
Barnet
-
Harrogate
England: Johnstones Paint Trophy
22:45
 
Portsmouth
-
Exeter
Iraq: Super League
14:30
 
Erbil
-
Al Hedood
15:00
Postponed
Naft Al Wasat
-
Al Talaba
(-)
15:00
Postponed
Naft Misan
-
Erbil
(-)
Israel: Leumit League
20:05
 
Hapoel Ramat Gan
-
Maccabi Ahi Nazareth
20:05
 
Bnei Sakhnin
-
Beitar Tel Aviv Ramla
20:05
 
Hapoel Rishon LeZion
-
Hapoel Petah Tikva
20:05
 
Hapoel Nazareth Illit
-
Hapoel Bnei Lod
20:05
 
Hapoel Ironi Acre
-
Hapoel Afula
20:05
 
SC Kfar Kasem
-
Hapoel Nir Ramat HaSharon
20:05
 
Maccabi Petach Tikva
-
Hapoel Ashkelon
Jamaica: Premier League
04:00
Finished
Cavalier SC
1 - 1
Tivoli Gardens
(0-0)
Montenegro: Telekom 1. CFL
14:30
Half Time
Kom
0 - 1
Petrovac
(0-1)
16:00
 
Rudar Pljevlja
-
Grbalj Radanovici
17:00
 
OFK Mladost Ljeskopolje
-
Buducnost Podgorica
19:30
 
Zeta
-
Sutjeska
Morocco: Botola Pro
19:00
 
OCK Khouribga
-
Olympic Club de Safi
N. Ireland: 1. Division
23:00
 
Dergview F.C
-
Queen's University
Scotland: William Hill Scottish Cup
22:45
 
Motherwell
-
St. Mirren
Uganda: Super League
16:00
 
Vipers SC
-
KCCA FC
16:30
 
Kirinya Jinja SS
-
URA FC
16:30
 
Uganda Police
-
Bright Stars FC
16:30
 
Wakiso Giants
-
Maroons FC
Argentina: Four argentinian league
23:00
To finish
Club Lujan
-
Argentino de Merlo
(-)
23:00
 
Laferrere
-
El Porvenir
England: National League North/South
22:45
 
Alfreton
-
Leamington
22:45
 
Brackley Town
-
Southport
22:45
 
Chester
-
King's Lynn Town
22:45
Postponed
Kettering Town FC
-
Hereford
(-)
22:45
 
Maidstone
-
Bath City
22:45
 
Oxford City
-
Dorking Wanderers
England: Evo-Stik League
22:30
 
Hartley Wintney
-
Metropolitan Police FC
22:45
 
Lowestoft Town
-
Stourbridge
22:45
 
Alvechurch
-
Kings Langley FC
22:45
 
Hayes & Yeading United
-
Blackfield & Langley
22:45
 
Salisbury
-
Truro City
22:45
 
Yate Town
-
Swindon Supermarine
22:45
 
Poole Town FC
-
Hendon
22:45
 
Whitby
-
Radcliffe Borough
22:45
 
Warrington Town
-
Grantham Town
22:45
 
FC United of Manchester
-
Stafford Rangers
22:45
 
Bowers & Pitsea
-
Brightlingsea Regent
22:45
 
East Thurrock United
-
Carshalton Athletic
22:45
 
Margate
-
Hornchurch
22:45
 
Merstham
-
Corinthian Casuals
22:45
 
Bishop's Stortford
-
Enfield Town
22:45
 
Royston Town
-
Biggleswade Town
Iran: Azadegan League
13:45
Postponed
Sepidrood Rasht
-
Samasha Pakdasht
(-)
Scotland: 2. Division
22:45
 
Falkirk
-
East Fife
Tanzania: Premier League
16:00
 
Coastal Union
-
Ruvu Shooting
16:00
 
JKT Tanzania
-
Biashara Mara United
16:00
 
Mbao
-
Singida United
16:00
 
Mbeya City
-
Lipuli
16:00
 
Polisi Morogoro
-
Young Africans
16:00
 
Namungo FC
-
Kinondoni MC
17:00
 
Simba SC
-
Kagera Sugar
Wales: Cymru Alliance
22:30
 
Cambrian & Clydach
-
Afan Lido
22:45
 
Bangor City
-
Conwy Borough FC