Europa League
21:00
 
SSC Napoli
-
Arsenal
21:00
 
Valencia
-
Villarreal
21:00
 
Eintracht Frankfurt
-
Benfica
21:00
 
Chelsea
-
Slavia Prague
Copa Sudamericana
02:30
After penalty
Independiente del Valle
2 - 0
Union
pen 4-2
(1-0)
02:30
After penalty
Oriente Petrolero
1 - 1
Rionegro Aguilas
(1-1)
USA: Major League Soccer
04:10
Finished
Vancouver Whitecaps
1 - 0
Los Angeles FC
(1-0)
Argentina: Copa Argentina
02:10
Finished
River Plate
3 - 0
Argentino de Merlo
(0-0)
Australia: Hyundai A-League
11:55
Finished
Sydney FC
1 - 0
Perth Glory
(1-0)
Australia: Youth 2
11:00
Finished
Brisbane Roar U20
4 - 2
Moreton Bay United U20
(3-1)
Austria: Regionalliga
19:00
 
ATSV Stadl Paura
-
VST Voelkermarkt
19:00
 
SC Neusiedl am See 1919
-
Rapid Wien (A)
19:30
 
FC Kitzbuehel
-
USK Anif
Azerbaijan: Premier League
14:45
Finished
Sumqayit
1 - 2
Shabail
(1-0)
17:00
 
Qarabag FK
-
Inter Baku
Bolivia: LFPB
02:00
Finished
Bolivar
4 - 1
Blooming
(1-1)
02:30
Finished
Real Potosi
1 - 2
Jorge Wilstermann
(0-1)
00:15
 
Royal Pari
-
Destroyers
Brazil: Cup
02:30
Finished
Chapecoense AF
1 - 0
Corinthians
(1-0)
02:30
Finished
Fluminense
2 - 0
Santa Cruz
(2-0)
01:00
 
Bahia
-
Londrina EC
Brazil: State Leagues
02:30
After penalty
Gremio
0 - 0
Internacional
pen 3-2
(0-0)
02:30
Finished
ABC
0 - 0
America RN
(0-0)
02:35
Finished
Campinense
1 - 2
Botafogo PB
(0-1)
Colombia: Liga Postobon
02:00
Finished
Millonarios
1 - 2
Tolima
(0-1)
03:00
Finished
Deportivo Cali
0 - 0
Atletico Junior
(0-0)
22:15
 
Union Magdalena
-
America de Cali
Croatia: 2. Division
16:30
13'
NK Dugopolje
0 - 0
Dinamo Zagreb B
(-)
Denmark: Superliga
12:00
Finished
AGF
2 - 1
SoenderjyskE
(1-1)
14:00
Finished
AC Horsens
0 - 0
Vejle Boldklub
(0-0)
16:00
43'
Esbjerg fB
0 - 0
Brondby IF
(-)
18:00
 
FC Copenhagen
-
FC Midtjylland
Denmark: 1. Division
11:00
Finished
Vejle Boldklub
1 - 1
ASA Aarhus
(-)
12:30
Finished
Herlufsholm
11 - 0
Ballerup-Skovlunde II
(-)
12:30
Finished
Varde
0 - 2
IF Lyseng
(-)
13:30
Finished
Oesterbro IF
1 - 1
Damsoe
(-)
14:00
Finished
Aarhus 1900
3 - 3
Fortuna Hjoerring II
(-)
Denmark: U17 League
13:00
Finished
Esbjerg U17
2 - 0
AaB U17
(-)
Denmark: U19 League
13:00
Finished
Lyngby U19
2 - 2
FC Koebenhavn U19
(-)
DR Congo: Super League
16:30
 
Saint-Eloi Lupopo
-
Don Bosco
Egypt: 1. Division
17:00
 
Ismaily SC
-
El Zamalek
20:00
 
Al Ahly
-
Pyramids FC
El Salvador: Primera Division
02:30
Finished
CD Chalatenango
1 - 0
CD Aguila
(0-0)
03:00
Finished
Firpo
0 - 0
CD Audaz
(0-0)
03:30
Finished
Isidro Metapan
2 - 2
Pasaquina
(2-0)
03:30
Finished
Alianza FC
1 - 0
CD FAS
(0-0)
23:30
 
Municipal Limeno
-
CD Sonsonate
Estonia: Esiliiga
18:00
 
Levadia Tallinn U21
-
Tammeka U21
18:00
 
Rakvere JK Tarvas
-
TJK Legion
Faroe Islands: Effodeildin
16:00
 
Skala
-
EB/Streymur
16:00
 
B36 Torshavn
-
Klaksvik
16:00
 
TB Tvoeroyri
-
Vikingur
19:15
 
HB Torshavn
-
AB Argir
20:00
 
NSI Runavik
-
Fuglafjørdur
France: National
20:30
 
Cholet
-
Le Mans
Germany: Regionalliga
14:00
Finished
Freiburg II
2 - 1
Mainz 05 II
(2-0)
18:00
 
BFC Dynamo
-
Bischofswerdaer FV
18:15
 
Oldenburg
-
VfL Oldenburg
19:00
 
Borussia Moenchengladbach II
-
SV Straelen
19:00
 
Lokomotive Leipzig
-
VSG Altglienicke
19:00
 
VfB Auerbach
-
ZFC Meuselwitz
19:00
 
Germania Halberstadt
-
FC Oberlausitz Neugersdorf
19:00
 
Chemnitzer FC
-
Hertha Berlin II
19:00
 
TSV Havelse
-
Hamburger SV II
19:30
 
Alemannia Aachen
-
SC Verl
19:30
 
SSV Jeddeloh
-
Werder Bremen II
19:30
 
St.Pauli II
-
FC Germania Egestorf-Langreder
Greece: Football League
15:00
87'
Doxa Dramas
4 - 0
Apollon Kalamaria
(2-0)
Guatemala: Premier League Guatemala
03:00
Finished
Coban Imperial
2 - 0
Deportivo Malacateco
(1-0)
Honduras: Liga Nacional
02:00
Finished
CD Olimpia
1 - 1
Real de Minas
(1-0)
Iran: 1. Division
16:30
14'
Saipa
0 - 1
Sepahan
(-)
16:45
 
Naft Masjed Soleyman FC
-
Esteghlal Khuzestan
Iraq: Super League
14:30
Finished
Al Hussein
1 - 0
Naft Misan
(1-0)
14:30
Finished
Al Bahri
1 - 3
Al Karkh
(0-2)
14:30
Postponed
Al Najaf
-
Al Zawraa
(-)
14:30
Finished
Alsinaat Alkahrabaiya
2 - 1
Erbil
(2-0)
16:45
 
Al Talaba
-
Al Shorta
Italy: Serie C1 A
14:30
Finished
ASDC Gozzano
1 - 2
Juventus U23
(0-2)
16:30
13'
Cuneo
0 - 1
Albissola
(-)
19:00
 
Robur Siena
-
Carrarese
20:30
 
Olbia
-
Novara
20:30
 
Lucchese
-
Piacenza
20:30
 
Pisa
-
Pontedera
20:30
 
Alessandria
-
Pro Patria
20:30
 
Pistoiese
-
Pro Vercelli
20:30
 
Entella
-
Arezzo
Kenya: KPL
10:00
Finished
AFC Leopards
3 - 1
Posta Rangers
(2-1)
13:00
Finished
Sofapaka
1 - 1
Kariobangi Sharks
(0-1)
15:15
70'
Tusker FC
0 - 0
SoNy Sugar
(0-0)
Kuwait: 1. Division
19:00
 
Kuwait SC
-
Kazma
Lithuania: 1. Division
18:00
 
Vilnius Vytis
-
Traku FK B
Mexico: Ascenso MX
03:00
Finished
Alebrijes Oaxaca
1 - 0
Mineros de Zacatecas
(1-0)
02:00
 
Venados FC
-
Club Zacatepec
Morocco: Botola Pro
16:00
43'
Hassania Agadir
1 - 0
Wydad Casablanca
(-)
Oman: Mobile League
15:50
Half Time
Oman FC
0 - 0
Mjees FC
(0-0)
18:35
 
Muscat
-
Al-Nahda
Paraguay: Division Profesional
02:15
Finished
Libertad
1 - 1
Guarani
(1-0)
Poland: 1. Division
18:00
 
Podbeskidzie Bielsko-Biala
-
Wigry Suwalki
18:00
 
Bytovia Bytow
-
Rakow Czestochowa
19:45
 
Stomil Olsztyn
-
Chrobry Glogow
Poland: 2. Division
16:00
42'
Rozwoj Katowice
0 - 0
Gornik Leczna
(-)
Russia: SUPRA-Championship
19:00
 
Baltika
-
Sibir Novosibirsk
Saudi Arabia: 1. Division
19:45
 
Al Ittihad
-
Al-Ettifaq
19:45
 
Al Nassr FC
-
Al Fateh FC
Spain: Segunda B
12:00
Finished
Barakaldo
1 - 1
Tudelano
(0-0)
12:00
Finished
UP Langreo
0 - 2
Athletic Bilbao B
(0-1)
17:00
 
Pontevedra
-
Rapido de Bouzas
18:00
 
Cultural De Durango
-
RS Gimnastica
20:00
 
Real Madrid Castilla
-
Deportivo La Coruna B
Ukraine: 1. Division
12:00
Finished
FC Sumy
0 - 0
Obolon-Brovar
(0-0)
15:00
84'
FC Hirnyk-Sport
2 - 1
FC Kolos Kovalivka
(1-1)
16:00
41'
Ahrobiznes Volochysk
0 - 1
FC Balkany
(-)
Argentina: Four argentinian league
20:30
 
Ituzaingo
-
El Porvenir
20:30
 
San Martin Burzaco
-
Villa San Carlos
Australia: Four australian league
12:30
Finished
Samford Rangers
4 - 4
North Star FC
(2-2)
USA: NASL
02:30
Finished
Austin Bold
1 - 0
Arizona United SC
(0-0)
Uzbekistan: Uzbek League
14:00
Finished
Andijon
3 - 1
Nasaf Qarshi
(2-1)
15:15
 
Pakhtakor Tashkent
-
Dinamo Samarkand
16:15
28'
Buxoro
0 - 1
Lokomotiv Tashkent
(-)
Venezuela: Primera Division
22:00
 
Lala FC
-
Deportivo La Guaira
22:00
 
Atletico Venezuela
-
Tachira
22:00
 
Estudiantes Merida
-
Zulia
Denmark: Danmarksserien
13:00
Finished
Kastrup B.
0 - 2
Fremad Valby
(0-1)
13:00
Finished
Vatanspor
0 - 6
VSK Aarhus
(-)
13:00
Finished
Viby IF
2 - 2
Aarhus Fremad II
(-)
13:30
Finished
Silkeborg KFUM
3 - 1
Hedensted
(-)
14:00
Finished
Noerresundby
1 - 2
Lystrup IF
(0-1)
England: Premier Reserve League
16:00
 
West Bromwich Albion U21
-
Southampton U21
Finland: Veikkausliga
17:30
 
Seinaejoen JK
-
HJK
Germany: Oberliga
18:00
 
TB Uphusen
-
Eintracht Braunschweig II
18:30
 
Delmenhorst
-
VfL Oythe
18:30
 
FC Anker Wismar
-
Greifswalder SV
18:30
 
Holzwickeder
-
Eintracht Rheine
18:30
 
Sportfreunde Siegen
-
SC Paderborn 07 II
18:30
 
SV Schermbeck
-
Schalke 04 II
18:30
 
Goeppinger SV
-
SV Spielberg
19:00
 
SC Eltersdorf
-
ASV Vach
19:00
 
FC Eilenburg
-
FSV Wacker Nordhausen II
19:00
 
TSG Sprockhoevel
-
TuS Ennepetal
19:00
 
SW Essen
-
TSV Meerbusch
19:00
 
Stuttgarter Kickers
-
TSG Backnang
19:00
 
Neckarsulmer Sport Union
-
Freiberg
19:00
 
Noettingen
-
FSV 08 Bissingen
19:30
 
Hertha Zehlendorf
-
Staaken
19:30
 
Eintracht Trier
-
SC Idar-Oberstein
19:30
 
Westfalia Rhynern
-
FC Gievenbeck
19:30
 
FC Guetersloh
-
SC Westfalia Herne
19:30
 
FC Bruenninghausen
-
Hammer SpVg
19:30
 
Sportfreunde Baumberg
-
FC Monheim
19:30
 
VfB Homberg
-
SpVg Schonnebeck
19:30
 
Union Nettetal
-
VfB Hilden
19:30
 
FSV Duisburg
-
TV Jahn Hiesfeld
19:30
 
SC Duesseldorf West
-
FC Kleve
19:30
 
VfB Speldorf
-
FC Bocholt
19:30
 
SC Velbert
-
TuRU Duesseldorf
19:30
 
Ratinger SV
-
Velbert
20:00
 
SV Altluedersdorf
-
SpVg BW 90 Berlin
20:00
 
Viktoria Arnoldsweiler
-
DJK BW Friesdorf
Italy: Serie C2
15:00
 
Bra
-
US Bustese
15:00
 
Borgosesia
-
Stresa
15:00
 
Lecco
-
Sestri Levante
15:00
81'
A.S. Casale
0 - 1
Borgaro Torinese
(0-0)
15:00
 
US Fezzanese
-
Savona
15:00
79'
Folgore Caratese
4 - 2
Pro Dronero
(4-0)
15:00
 
Inveruno
-
Unione Sanremo
15:00
88'
Lavagnese
1 - 1
ASD Calcio Chieri 1955
(0-0)
15:00
 
SCD Ligorna
-
Arconatese
15:00
 
Caronnese
-
Olginatese
15:00
 
Caravaggio
-
Mantova
15:00
90'
Darfo Boario
0 - 0
Legnago Salus
(0-0)
15:00
87'
Rezzato
2 - 3
Pro Sesto
(2-1)
15:00
 
Scanzorosciate
-
Ciserano
15:00
 
Sondrio Calcio
-
Villa D'Alme
15:00
86'
Villafranca
1 - 2
Como
(0-2)
15:00
 
Virtus Bergamo Alzanoseriate
-
Ambrosiana
15:00
 
Seregno
-
Pontisola
15:00
89'
Cartigliano
0 - 1
Campodarsego
(0-1)
15:00
80'
Chions
2 - 0
Levico Terme
(1-0)
15:00
 
Cjarlins Muzane
-
Montebelluna
15:00
81'
Delta Calcio Rovigo
0 - 3
ArzignanoChiampo
(0-1)
15:00
 
Este
-
Clodiense
15:00
84'
Sandona
0 - 0
Belluno
(0-0)
15:00
 
Trento
-
Tamai
15:00
 
Union Feltre
-
Adriese
15:00
 
Torres
-
Citta di Anagni
15:00
81'
ASD Trastevere
1 - 0
ASD Lanusei
(1-0)
15:00
 
Budoni
-
Atletico SFF
15:00
 
Ostia Mare
-
Flaminia
15:00
 
Lupa Roma
-
Avellino
15:00
88'
Aprilia
3 - 2
Monterosi
(0-2)
15:00
 
Cassino
-
Castiadas
15:00
84'
Ladispoli
3 - 1
SSD Albalonga
(2-0)
15:00
85'
Roccella
0 - 0
Messina
(0-0)
15:00
88'
Rotonda
2 - 2
Sancataldese
(1-1)
15:00
 
Troina
-
Bari
15:00
80'
Portici
2 - 0
Marsala
(2-0)
15:00
84'
US Palmese
1 - 0
AP Turris
(0-0)
15:00
82'
Nocerina
0 - 0
Cittanovese
(0-0)
15:00
 
Gela
-
Acireale
15:00
 
Citta di Messina
-
Locri
15:00
 
Igea Virtus
-
Castrovillari
15:00
 
Virtus Bolzano
-
St. Georgen
15:00
 
Aquila Montevarchi
-
Bastia Calcio
15:00
 
Cannara
-
Prato
15:00
 
US Gavorrano
-
Scandicci
15:00
 
Ghivizzano Borgoamozzano
-
Massese
15:00
87'
Ponsacco
2 - 0
Trestina
(1-0)
15:00
 
Sangimignano
-
San Donato
15:00
 
Seravezza
-
Aglianese
15:00
 
Sinalunghese
-
Real Forte Querceta
15:00
84'
Tuttocuoio
1 - 1
Sangiovannese
(0-0)
15:00
 
Viareggio
-
Pianese
15:00
 
Gelbison Cilento
-
Gragnano
15:00
 
Ercolanese
-
Audace Cerignola
15:00
 
Gravina
-
Nola
15:00
 
ACD Nardo
-
Savoia
15:00
85'
Sarnese 1926
1 - 1
Fidelis Andria
(1-0)
15:00
60'
AZ Picerno ASD
0 - 0
Taranto
(0-0)
15:00
 
Francavilla Calcio 1927
-
Bitonto
15:00
 
Sorrento
-
Pomigliano
15:00
 
Team Altamura
-
Citta di Fasano
15:00
 
Calvina
-
Pergolettese
15:00
 
Classe
-
Mezzolara
15:00
 
Crema
-
OltrepoVoghera
15:00
 
Modena
-
Adrense
15:00
 
Pavia
-
Lentigione
15:00
 
Reggio Audace
-
Ciliverghe Mazzano
15:00
 
Sasso Marconi
-
San Marino
15:00
89'
Francavilla Calcio 1927
2 - 2
Jesina
(2-2)
15:00
86'
Real Giulianova
1 - 0
Montegiorgio
(0-0)
15:00
 
San Nicolo
-
Romagna Centro
15:00
83'
Sammaurese
0 - 0
Isernia
(0-0)
15:00
 
Sangiustese
-
Recanatese
15:00
84'
Forlì
3 - 1
Santarcangelo
(1-1)
15:00
 
Castelfidardo
-
Vastese
15:00
85'
Avezzano
0 - 1
Campobasso
(0-1)
15:00
68'
Matelica
4 - 2
Savignanese
(2-1)
15:00
 
Olympia Agnonese
-
ASD Pineto
15:00
 
Cavenago Fanfulla
-
Axys Zola
15:30
 
Vis Artena
-
Latte Dolce
18:00
 
Latina
-
Anziolavinio
20:30
 
Fiorenzuola
-
Vigor Carpaneto
Norway: 3. Division Avdeling 1
14:00
Finished
Vard Haugesund
1 - 0
Fana
(0-0)
Russia: Russian third league
10:30
Finished
Sakhalin
4 - 3
Dinamo Barnaul
(1-2)
11:00
Finished
FC Chita
1 - 1
Zenit Irkutsk
(1-0)
13:00
Finished
Sibir Novosibirsk II
0 - 3
Irtysh
(0-1)
Sweden: 2. Division Norra Götaland
18:15
 
Vaargaarda IK
-
Vaenersborgs FK
18:30
 
Asarums IF FK
-
Nosaby IF
19:00
 
Skellefteaa
-
IFK Luleaa
19:00
 
Umeaa FC Akademi
-
Taefteaa IK
19:00
 
Sandviks IK
-
Piteaa
19:00
 
Friska Viljor
-
IFK Umeaa
19:00
 
Aengelholms FF
-
Vinbergs IF
19:00
 
IFK Malmoe FK
-
Qviding FIF
19:00
 
Dalstorps IF
-
Raaslaetts SK
19:30
 
Assyriska BK
-
Stafsinge IF
Switzerland: Erste Liga Promotion
19:30
 
Bavois
-
Cham
19:30
 
Breitenrain
-
Stade Nyonnais
20:00
 
Sion II
-
FC Koeniz
Switzerland: Erste Liga Classic
20:00
 
FC Langenthal
-
Luzern II
20:30
 
Young Boys II
-
Lancy FC