England: Premier League
18:30
 
Leicester
-
Fulham
21:00
 
West Ham
-
Aston Villa
Spain: La Liga
21:00
 
Real Betis
-
Eibar
Italy: Serie A
18:30
 
Torino
-
Sampdoria
20:45
 
Genoa
-
Parma
England: FA Cup
20:45
 
Canvey
-
Boreham Wood
AFC Champions League
11:00
 
Beijing Guoan
-
FC Seoul
11:00
 
FC Tokyo
-
Ulsan Hyundai
14:00
 
Shanghai Shenhua
-
Perth Glory
14:00
 
Chiangrai United
-
Melbourne Victory
Portugal: Liga ZON Sagres
20:00
 
Maritimo
-
Benfica
Turkey: Super Lig
17:30
 
Kayserispor
-
Karagumruk
17:30
 
Sivasspor
-
Goztepe
Argentina: Primera B Nacional
21:10
 
Temperley
-
Ferro Carril Oeste
21:10
 
Deportivo Riestra
-
Atletico Rafaela
22:00
 
Estudiantes de Rio Cuarto
-
Deportivo Moron
Armenia: Premier League
11:00
 
Alashkert FC
-
Van
Armenia: 1. Division
11:00
 
Noravank
-
Banants II
11:30
 
BKMA
-
Ararat II
Azerbaijan: Premier League
13:00
 
Sumqayit
-
FK Qabala
Belgium: Jupiler League
20:45
 
Antwerp
-
Oud-Heverlee
Bolivia: LFPB
20:00
 
Real Santa Cruz
-
Blooming
22:15
 
San Jose
-
The Strongest
22:15
 
Jorge Wilstermann
-
Nacional Potosi
Brazil: Serie A
22:00
 
Gremio
-
Goias
22:00
 
Vasco da Gama
-
Ceara
00:00
 
Fluminense
-
Bragantino
Brazil: Serie B
21:00
 
Brasil
-
Operario Ferroviario
00:00
 
Avai FC
-
Oeste FC
Brazil: Serie C
00:00
 
EC Jacuipense
-
Santa Cruz
Bulgaria: A Grupa
16:30
 
Etar
-
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Bulgaria: B PFG
13:30
 
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
-
Ludogorets Razgrad II
Chile: Primera B
14:30
 
Deportes Copiapo
-
Deportes Santa Cruz
22:00
 
Union San Felipe
-
Deportes Valdivia
Colombia: Liga Postobon
22:00
 
Chico FC
-
Patriotas
Colombia: Torneo Aguila
00:00
 
Leones
-
Cortulua
Croatia: 2. Division
13:30
 
Rudes
-
Osijek B
Cyprus: 1. Division
17:00
 
Omonia Nicosia
-
Ermis Aradippou
19:00
 
Ethnikos Achnas
-
AEK Larnaca
Denmark: Superliga
19:00
 
Brøndby IF
-
Lyngby
DR Congo: Super League
15:30
 
AC Rangers
-
Saint-Eloi Lupopo
France: National
18:45
 
Avranches
-
Le Mans
Georgia: Umaglesi Liga
11:00
 
Samtredia
-
Dinamo Batumi
15:30
 
Chikhura
-
Dinamo Tbilisi
Germany: 2. Bundesliga
20:30
 
Bochum
-
Fortuna Duesseldorf
Germany: 3. Liga
19:00
 
Meppen
-
Ingolstadt
Gibraltar: Premier League
20:00
 
Manchester 62 FC
-
College 1975
Greece: Super League
18:30
 
Apollon Smirnis
-
NFC Volos
Honduras: Liga Nacional
01:00
Finished
Platense FC
1 - 1
Lobos UPNFM
(1-0)
India: ISL
15:00
 
FC Goa
-
Northeast United FC
Iran: 1. Division
13:45
 
Persepolis
-
Padideh FC
14:00
 
Machine Sazi FC
-
Gol Gohar
14:05
 
Foolad Khuzestan
-
Aluminium Arak
Israel: Ligat-Al
19:00
 
Hapoel Beer Sheva
-
Hapoel Haifa
19:45
 
Maccabi Haifa
-
Beitar Jerusalem
Italy: Serie B
21:00
 
Entella
-
SPAL
Italy: Serie C
21:00
 
Como
-
Piacenza
Kazakhstan: Premier League Championship
08:00
 
Shakhter Karagandy
-
Tobol Kostanay
08:00
 
Okzhetpes Kokshetau
-
Ordabasy Shymkent
08:00
 
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
-
FC Astana
13:00
 
Zhetysu Taldykorgan
-
Kaspyi Aktau
13:00
 
Taraz
-
Kairat Almaty
Moldova: National Division
15:00
Postponed
FC Milsami Orhei
-
Speranta
(-)
Netherlands: Jupiler League
16:30
 
Jong PSV
-
Cambuur
18:45
 
Jong FC Utrecht
-
Telstar
21:00
 
NEC Nijmegen
-
MVV Maastricht
Paraguay: Division Profesional
23:30
 
Sol de America
-
Nacional
Peru: Primera División
17:00
 
Universidad San Martin
-
Cienciano
17:00
 
FBC Melgar
-
Deportivo Municipal
19:15
 
Binacional
-
Universitario de Deportes
21:30
 
Ayacucho FC
-
Carlos A. Mannucci
21:30
 
Universidad Cesar Vallejo
-
Sport Boys
Poland: Ekstraklasa
18:00
 
Lechia Gdansk
-
Lech Poznan
Portugal: Segunda Liga
17:00
 
Benfica B
-
Varzim
21:45
 
Mafra
-
Vilafranquense
Serbia: Super Liga
16:00
 
Radnicki Nis
-
Vojvodina
16:00
 
Proleter
-
Javor
16:00
 
FK Spartak Subotica
-
FK Radnik Surdulica
Serbia: Prva Liga
13:00
 
Sloga Kraljevo
-
FK IMT Beograd
Spain: Liga Adelante
21:00
 
Real Oviedo
-
Almeria
Sweden: Allsvenskan
19:00
 
Hammarby
-
IFK Norrkoeping
19:00
 
AIK
-
Kalmar FF
Turkey: 1. Lig
16:00
Postponed
Adanaspor
-
Boluspor
(-)
U.A.E.: 1. Division
15:00
 
Al Fujairah
-
Al-Jazira
15:00
 
Ajman
-
Al-Wasl
18:00
 
Al-Sharjah
-
Al-Ahli
18:00
 
Hatta
-
Al-Khaleej
Ukraine: 1. Division
12:00
 
MFK Mykolaiv
-
Krystal
12:00
 
Nyva Ternopil
-
Metalist 1925
12:00
 
FC Kremin Kremenchuk
-
Volyn
13:00
 
FC Prykarpattia 1981
-
FC Hirnyk-Sport
15:00
Postponed
Chernomorets Odessa
-
FC Avanhard Kramatorsk
(-)
Uruguay: Primera Division
14:00
 
Plaza Colonia
-
Club Atletico Torque
21:00
 
Liverpool FC
-
Montevideo Wanderers
23:15
 
Cerro
-
Rentistas
Venezuela: Primera Division
02:00
Finished
Zamora FC
4 - 1
Portuguesa FC
(3-0)
22:00
 
Aragua FC
-
Monagas SC
01:00
 
Metropolitanos FC
-
Gran Valencia
England: Premier Reserve League
13:00
 
Tottenham U21
-
Leicester U21
13:00
 
Wolverhampton U21
-
Newcastle U21
14:00
 
West Bromwich Albion U21
-
Sunderland U23
19:00
 
Stoke U21
-
Crystal Palace U23
20:00
 
Southampton U21
-
Brighton & Hove Albion U21
Iran: Azadegan League
11:30
 
Esteghlal Molasani
-
Samasha Pakdasht
12:15
 
Shahrdari Astara
-
Fajr Sepasi
Kosovo: Superliga
13:00
 
Ballkani
-
Arberia
13:00
 
Drenica
-
Llapi
Malta: Second Malta league
17:00
 
Pieta
-
Marsaxlokk FC
Portugal: Portuguese Third Division
16:00
 
Rio Ave B
-
AD Fafe
16:00
 
Vitoria de Sernache
-
Uniao de Leiria
Tanzania: Premier League
14:00
 
Biashara Mara United
-
Azam FC
15:00
Postponed
Namungo FC
-
Gwambina FC
(-)
Venezuela: Segunda Division
14:00
 
Deportivo Lara B
-
Yaracuy FC
20:30
 
Fundacion AIFI
-
Universidad Central
20:30
 
Angostura FC
-
Llaneros Guanare