England: Premier League
20:00
 
Crystal Palace
-
Newcastle United
Spain: La Liga
20:00
 
Valladolid
-
Levante
Germany: 1. Bundesliga
19:30
 
Wolfsburg
-
Werder Bremen
Copa Libertadores
00:30
Finished
Guarani
0 - 2
Gremio
(0-0)
France: Ligue 1
20:00
 
Strasbourg
-
Rennes
England: Championship
19:45
 
Brentford
-
Queens Park Rangers
England: FA Cup
19:55
 
Tranmere
-
Brackley Town
Copa Sudamericana
00:30
Finished
Defensa y Justicia
1 - 1
Vasco da Gama
(0-0)
00:30
Finished
Atletico Junior
2 - 1
Union La Calera
(1-0)
AFC Champions League
10:00
Half Time
Ulsan Hyundai
0 - 0
Perth Glory
(0-0)
10:00
Half Time
Melbourne Victory
0 - 2
Beijing Guoan
(0-2)
13:00
 
Chiangrai United
-
FC Seoul
13:00
 
Shanghai Shenhua
-
FC Tokyo
CAF Champions League
19:00
 
El Zamalek
-
Al Ahly
Netherlands: Eredivisie
19:00
 
Twente
-
RKC Waalwijk
Portugal: Liga ZON Sagres
19:00
 
Pacos de Ferreira
-
Famalicao
21:00
 
Tondela
-
Vitoria de Guimaraes
Turkey: Super Lig
16:30
 
Ankaragucu
-
Trabzonspor
Algeria: Ligue 1
13:30
 
NA Hussein Dey
-
MC Oran
13:30
 
CS Constantine
-
WA Tlemcen
14:00
 
RC Relizane
-
Paradou AC
15:00
 
JS Kabylie
-
CA Bordj Bou Arreridj
Armenia: Premier League
14:00
 
Ararat
-
Artsakh
Armenia: 1. Division
10:30
 
Alashkert FC II
-
BKMA
10:30
 
Pyunik II
-
Shirak II
Australia: Third australian league
09:30
 
Logan Lightning
-
SWQ Thunder
Austria: ADEG Erste Liga
17:30
 
Kapfenberger SV
-
Amstetten
17:30
 
Floridsdorfer AC
-
BW Linz
17:30
 
SV Horn
-
Grazer AK
17:30
 
Dornbirn
-
FC Liefering
17:30
 
Austria Wien (A)
-
SV Lafnitz
Austria: Regionalliga
18:00
Postponed
SC Neusiedl am See 1919
-
Wiener Neustadt
(-)
18:30
Postponed
SC Mannsdorf
-
FCM Arkadia Traiskirchen
(-)
18:30
Postponed
Wiener SK
-
Admira Moedling (A)
(-)
Belgium: Jupiler League
19:45
 
Eupen
-
Sporting Charleroi
Belgium: EXQI league
19:00
 
Deinze
-
Club Brugge U23
Bolivia: LFPB
19:00
 
Real Santa Cruz
-
Aurora
19:00
 
Always Ready
-
Nacional Potosi
21:15
 
Real Potosi
-
Guabira
00:00
 
Oriente Petrolero
-
Bolivar
Bosnia-Herzegovina: Premier League
12:00
 
FK Mladost Doboj Kakanj
-
Zeljeznicar
Brazil: Serie B
00:30
Finished
Figueirense
0 - 0
Botafogo SP
(0-0)
22:15
 
Sampaio Correa
-
Brasil
22:15
 
Operario Ferroviario
-
Parana Clube
22:15
 
Oeste FC
-
America MG
Brazil: Serie C
23:00
 
Paysandu
-
Botafogo PB
Bulgaria: A Grupa
15:30
 
Cherno More Varna
-
Slavia Sofia
Bulgaria: B PFG
12:45
 
PFC Lokomotiv Sofia 1929
-
Septemvri Simitli
Chile: Primera B
13:30
 
Deportes Valdivia
-
Atletico Nublense
23:15
Postponed
San Luis
-
Santiago Morning
(-)
China: Cup
07:35
Finished
Tianjin Teda
1 - 0
Guizhou Hengfeng Zhicheng
(0-0)
11:35
 
Jiangsu Suning FC
-
Meizhou Hakka
Colombia: Liga Postobon
01:00
Finished
Bucaramanga
3 - 2
Alianza Petrolera
(2-1)
23:00
 
Independiente Medellin
-
Deportivo Pereira
Croatia: 1. Division
17:00
 
Sibenik
-
Slaven
Cyprus: 1. Division
17:00
 
Olympiakos Nicosia
-
Karmiotissa Pano Polemidion
Cyprus: 2. Division
16:00
Postponed
Onisilos Sotira
-
Ayia Napa
(-)
Czech Republic: Het league
17:00
 
Pardubice
-
Sigma Olomouc
Denmark: Superliga
18:00
 
Randers FC
-
OB
DR Congo: Super League
14:30
 
RCK
-
Saint-Eloi Lupopo
Ecuador: Ecuadorian Serie A
21:30
 
LDU de Quito
-
Olmedo
00:00
 
Mushuc Runa
-
Emelec
England: League 1
19:45
 
Fleetwood
-
Sunderland
England: National League
19:45
 
Notts Co.
-
Wealdstone
France: National
17:00
 
CA Bastia
-
Concarneau
17:00
 
Orleans
-
Bourg en Bresse Peronnas
17:00
 
Laval
-
Sete
17:00
 
Stade Briochin
-
Boulogne
17:00
 
Lyon la Duchere
-
SC Bastia
17:00
 
Creteil
-
Villefranche Beaujolais
Germany: 2. Bundesliga
17:30
 
St. Pauli
-
Osnabrueck
17:30
 
Darmstadt
-
Eintracht Braunschweig
Germany: 3. Liga
18:00
 
KFC Uerdingen
-
SC Verl
Germany: Regionalliga
18:30
Postponed
SV Drochtersen/Assel
-
St.Pauli II
(-)
Ghana: 1. Division
18:00
 
All Stars
-
Medeama SC
Gibraltar: Premier League
19:00
 
Lions Gibraltar
-
Europa FC
Hungary: OTP BANK Liga
19:00
 
Ujpest
-
Paksi SE
India: ISL
14:00
 
East Bengal Club
-
Atletico de Kolkata
Indonesia: Liga 1
08:30
Postponed
PS TNI
-
Persipura Jayapura
(-)
11:30
Postponed
PSM Makassar
-
Persela Lamongan
(-)
Iran: 1. Division
11:45
 
Tractor Sazi Tabriz
-
Sepahan
Iraq: Super League
11:00
 
Al Diwaniya
-
Al Shorta
11:00
 
Al Kahrabaa
-
Alsinaat Alkahrabaiya
11:00
 
Al Talaba
-
Zakho
13:15
 
Al-Qasim
-
Al Naft
Israel: Leumit League
13:00
 
Hapoel Petah Tikva
-
Hapoel Ironi Acre
13:00
 
Hapoel Nir Ramat HaSharon
-
Hapoel Katamon Jerusalem
13:00
 
Hapoel Rishon LeZion
-
Maccabi Ahi Nazareth
13:00
 
Hapoel Afula
-
Hapoel Ramat Gan
13:00
 
Beitar Tel Aviv Ramla
-
Sektzia Nes Tziona
13:00
 
Hapoel Umm al-Fahm
-
Hapoel Iksal
13:00
 
Hapoel Raanana
-
SC Kfar Kasem
13:00
 
Hapoel Nazareth Illit
-
Hapoel Kfar Shalem
Italy: Serie B
20:00
 
Chievo
-
Lecce
Jordan: 1. Division
14:00
 
Ramtha SC
-
Al-Salt
16:30
 
Shabab Al-Ordon
-
Al-Ahly
Kazakhstan: Premier League Championship
07:00
Finished
Zhetysu Taldykorgan
1 - 2
FC Astana
(1-0)
08:00
Finished
Kaspyi Aktau
0 - 4
Shakhter Karagandy
(0-3)
08:00
Finished
Kaisar Kyzylorda
1 - 2
FC Kyzylzhar Petropavlovsk
(1-1)
12:00
 
Tobol Kostanay
-
Taraz
Kuwait: 1. Division
13:00
 
Khaitan SC
-
Kazma
15:30
 
Burgan SC
-
Al Sahel SC
Lebanon: 1. Division
11:15
Postponed
Shabab El-Bourj
-
Shabab Al Sahel
(-)
Netherlands: Jupiler League
17:45
 
FC Oss
-
NAC Breda
17:45
 
Cambuur
-
FC Den Bosch
20:00
 
FC Volendam
-
Almere City FC
20:00
 
Helmond Sport
-
Jong PSV
New Zealand: ASB Premiership
00:00
 
Waitakere United
-
Team Wellington
00:00
 
Wellington Phoenix B
-
Eastern Suburbs
Paraguay: Division Profesional
23:30
 
Guairena
-
Sportivo San Lorenzo
Peru: Segunda Division
00:15
Finished
Alianza Atletico
0 - 0
Union Huaral
(0-0)
Poland: Ekstraklasa
17:00
 
Wisla Plock
-
Cracovia
19:30
 
Gornik Zabrze
-
Pogon Szczecin
Poland: 1. Division
16:40
 
Miedz Legnica
-
Odra Opole
16:40
 
Gornik Leczna
-
Lodzki KS
Poland: 2. Division
16:00
 
Znicz Pruszkow
-
SKRA Czestochowa
Qatar: Stars League
14:30
 
Al-Garrafa
-
Al-Khor
16:45
 
Lekhwiya
-
Al-Khuraitiat
16:45
 
Al-Sadd
-
Umm Salal
Saudi Arabia: 1. Division
14:40
 
Al Shabab
-
Damac FC
16:40
 
Al Ittihad
-
Al Qadasiya
Wales: Premier Division
19:45
 
Bala Town
-
Newtown
South Africa: 1. Division
18:00
 
Maritzburg United
-
SuperSport United
South Africa: NFD Championship
13:30
 
Ajax Cape Town
-
Polokwane City
13:30
 
Cape Town All Stars
-
JDR STARS
Spain: Liga Adelante
18:00
 
Alcorcon
-
Girona
20:00
 
Malaga
-
Lugo
Switzerland: Challenge League
18:00
 
Aarau
-
Winterthur
18:00
 
Kriens
-
FC Stade Lausanne-Ouchy
19:00
 
Wil
-
Grasshopper
19:00
 
Schaffhausen
-
Xamax
Thailand: Premier League
11:30
 
Nakhon Ratchasima FC
-
Bangkok Glass
U.A.E.: 1. Division
14:00
 
Al-Nasr SC
-
Bani Yas
14:00
 
Al-Dhafra
-
Al Ittihad Kalba
17:00
 
Al-Ain
-
Al-Wahda
Ukraine: Premier League
17:00
 
Veres Rivne
-
Illichivets
Venezuela: Primera Division
00:00
Finished
Monagas SC
1 - 2
Caracas
(0-1)
21:00
 
Portuguesa FC
-
Metropolitanos FC
00:00
 
Gran Valencia
-
Aragua FC
Brazil: Serie D
18:00
 
Campinense
-
America RN
18:00
 
Globo FC
-
Atletico Cajazeirense
18:00
 
Floresta
-
Afogados da Ingazeira
18:00
 
Salgueiro
-
Guarany de Sobral
18:00
 
Central PE
-
Jacyoba AC
18:00
 
Frei Paulistano
-
ACD Potiguar
18:00
 
ABC
-
AO Itabaiana
18:00
 
Coruripe
-
Vitoria da Conquista
19:00
 
Bahia de Feira
-
Tupynambas
19:00
 
Gama
-
Atletico Alagoinhas
19:00
 
Palmas
-
Villa Nova AC
19:00
 
Caldense
-
Brasiliense
Denmark: 1. Division
17:30
 
FC Helsingoer
-
Fremad Amager
18:00
 
Kolding IF
-
Vendsyssel FF
England: Premier Reserve League
13:00
 
Middlesbrough U21
-
Reading U23
13:00
 
Norwich U21
-
Burnley U23
19:00
 
West Ham U21
-
Manchester United U21
19:00
 
Blackburn U23
-
Everton U23
19:00
 
Arsenal U21
-
Derby U23
19:00
 
Aston Villa U23
-
Fulham U21
Germany: Oberliga
18:15
Postponed
TSV Concordia
-
TuS Osdorf
(-)
19:00
Postponed
SV Zeilsheim
-
SC Viktoria 06 Griesheim
(-)
Malta: Second Malta league
16:00
 
Pembroke Athleta F.C.
-
San Gwann FC
20:15
 
Naxxar Lions FC
-
Mqabba
Turkey: Fourth Turkey league
10:00
 
Tokatspor
-
Tekirdagspor
10:00
 
Mardin Buyuksehir Basakspor
-
Fethiyespor
Uruguay: Segunda Division
13:00
 
Villa Teresa
-
Sud America
20:00
 
Rocha FC
-
Albion
22:15
 
Central Espanol
-
Racing
Venezuela: Segunda Division
13:00
 
Atletico El Vigia
-
Real Frontera
16:00
 
Urena SC
-
Deportivo Zulia
19:30
 
Universidad de Los Andes FC
-
Madeira Club Lara